KAATSHEUVEL TOUR DE FRANCE SHIRTS Feestelijk besluit der Waalwijkse Kermis DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JULI 1956 3( TOT BLOEI DER TOONKUNST GAF VOORTREFFELIJK MATINÉE. Loonopxand Provinciaal ffleuws Kermis 1956 behoort weer tot het verleden. De flessen, beurzen en spaar potten zijn tot op de bodem ge ledigd en we gaan weer fris 'en vrolijk aan de arbeid en stoppen elke week of maand weer wat in de bekende oude kous om het eerstvolgende feest met de nodi ge luister en kolder te kunnen vieren. Zetten we ons neder om zo in het algemeen balans op te ma ken, dan blijkt dat één onderdeel van deze „kermesse d'été" een tamelijk winters karakter heeft gehad, namelijk de meteorologi sche zijde. Het leek wel alsof de hemelen bang waren dat er niel genoeg nattigheid onder de kurk zou zijn, weshalve zij alle sluis deuren hebben open gezet, met ..zfegj gevöïg dat we met het ker- misspul incluis bijna aan de woelige baren ten prooi zijn ge vallen. De pluviaanse aspecten van dit jaargetijde hebben natuurlijk wel hun invloed op het kermis- vertier doen gelden, maar van de andere kant is het toch ook zo geweest dat gans de kermis- vierende bevolking zich na het. opklaren der luchten alle moeite heeft gegeven om de schade zo het tenminste een schade is in te halen. En hierin is men, vooral ook tengevolge van het aangename weer van het weekeinde, zeer goed geslaagd. De kermis heeft zaterdag en zondag het volle pond gehad en zij is zeker niet als een nachtkaars uitgegaan. Het was ér zeer druk en gezel lig, vooral deze laatste dagen, toen we wat gunstiger weer had den, zowel op het kermisterrein als in café's, dancings enz., al moet gezegd dat we de echte ou derwetse kermissfeer in de ge meente, na de verplaatsing, nog met hebben teruggevonden. In het Gemeenschapshuis heb ben zaterdagavond de schijnwer pers gebrand en zij waren ge richt op het welbekende caba retgezelschap van Jan van Os- lade, dat de plaats innam van Klaveren Vijf uit Roosendaal, dat wegepg ziekte van een der voornaamste medewerkers ver hinderd was op te treden. Wij geloven niet dat de goed gevulde zaal door deze wijziging iets te kort is gekomen. Zij heèfL niet alleen „Volle Maan" gekre gen, maar ook het volle pond aan goed en vlot amusement, waarbij vooral de chansonnière Henny de Klerk veel applaus oogstte. Ook in Baardwijk, maar he laas niet in het Gemeenschaps huis, had zondagmiddag een matinee plaats, dat verzorgd werd door de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Wij zeg gen helaas niet in het Gemeen schapshuis, omdat de zaal van L. van Cromvoirt zich niet wel leent voor zanguitvoeringen. De zaal heeft als caféruimte uiter aard geen goede acoustiek en kan aan een koor van enige om vang geen behoorlijke plaats ruimte bieden. Bovendien ont brak op enkele ogenblikken wel eens de rust in de zaal, maar de zaken moesten nu eenmaal door gang vinden, ondanks het vrien delijke verzoek van de voorzit ter, de heer Jac van Mierlo, om tijdens t zingen geen consump ties te bestellen. Dat men ondanks deze handi caps toch tot een zeer goede uit voering is gekomen, pleit voor de kwaliteiten van koor en so koor zonS °P voor treffelijke wijze werken van Mendelssohn, Strauss, Niels Ga de, Rossini, Weinzierl, en een. tragmen uit de operette „Les Dragons de Villars", welke de Liedertafel momenteel in studie heeft en die, gezien de uitvoering van dit fragment, bijzondere ver wachtingen rechtvaardigt. Bij de solisten mochten we 'n nieuwe stem beluisteren, name lijk die van Nelly Broers in „Du solist der Kaiser meiner Seele sein". Wat meer routine zal haar stem ongetwijfeld meer toonvastheid geven, al moeten we daar direkt aan toevoegen dat dit eerste optreden onder deze omstandigheden zeer prij zenswaardig was. Jeanne van den Hoven zong samen met B. van der Ven een duet uit „Das Dreimadlerhaus" van Schubert en uit de operette „Ein Walzertraum" van Oscar Strauss. Beide stemmen hebben sinds we ze de laatste keer hoor den, belangrijk aan volume en wat o.i. belangrijker is openheid" gewonnen, waardoor wij nu een tweetal zeer goede uitvoeringen konden beluisteren waarin het grotere zelfvertrou wen der beide solisten in belang rijke mate tot het grote sukses heeft bijgedragen. Cis van der Griendt heeft het zichzelf niet gemakkelijk ge maakt niet de Juwelen-aria uit Gounod's Faust en de aria „Fai- tes-lui mes aveux" uit dezelfde opera. Zij zong deze evenwel be gaafd en technisch knap. Jam mer dat de acoustiek, of beter gezegd het ontbreken daarvan, de voor haar stem wat laag lig gende tonen verduisterde, hoe welhaar stem was o.i. een tikkeltje vermoeid, hetgeen mis schien te wijten is aan'een al t.e intensieve vocale viering van dé kermis. De heer B. van der Ven gaf een zeer goede vertolking van de aria „Wit Würd' und Hoheit" uit „Die Schöpfung" van Haydn, die hij o.i. beter zong dan „Ich bin heute ja so verliebt" uit de Wil ly Forst-film „Operette". Het lied met het gedragen karaktei ligt hem toch wel beter en wij geloven dan ook dat hij in ora toriumfragmenten groter sukses zal oogsten. En tenslotte dan en lest best mogen we nu wel zeggen zette Johan van der Griendt een zeer duidelijk uitroepteken ach ter het „zeer goed" van dit ma tinee, door een grandioze pres tatie in de aria „O sancta Jus- titia" uit Lortzing's „Czar und Zimmerman". Een zeer volumi neuze bariton met een voortref felijke toonvorming en een op vallend goede stembeheersing. Een uitstekende vertolking Een bijzonder woord van lof komt toe aan de bijzonder actie ve cn bekwame directeur van 't koor, de heer Fr. Wilmont, die deze uitvoering niet alleen voor treffelijk geleid heeft, doch door zijn zeer knappe wijze van ac compagneren een kunst op zichzelf dit bijzondere sukses heelt mogelijk gemaakt. Aan het einde van dit zeer ge waardeerde concert deed de heer V. Mierlo, vooral ook met het oog op de komende opvoering van de hiervoor genoemde ope rette, een beroep op allen om de wat gedunde gelederen van het koor te komen versterken. Wij hopen van harte dat zijn oproep sukses mag hebben, want 't zou bijzonder jammer zijn, indien 'n dergelijk voortreffelijk koor we gens gebrek aan belangstelling zijn activiteiten zou moeten be perken of zelfs staken. Tenslotte nog een rechtzetting onzerzijds. Wij schromen niet zoals bekend om een opmer- kmg te maken, al willen wij nog maals er op wijzen dat deze op- ot aanmerkingen steeds een po sitieve tendenz hebben. In ons laatste nummer schreven wij dat de piano enige revisie behoeft ten aanzien van.de latere linker hand regionen. Toen wij de pia no het geconstateerde onweers- gerommel hoorden voortbrengen (tijdens de revue „Tempo") stond zij echter achter de coulis sen achter een dik gordijn. Van daar dat gesmoorde geluid, want bij een open opstelling blijkt dit instrument nog zeer wel te vol doen. W" zijn nu ook weer zo dat j wij een opmerking, die niet ge heel gerechtvaardigd was, ga'ar- I £e terugnemen. Hetgeen wé dan hierbp doen. Met een vrolijk en opgelucht hart. properheid, (een eigenschap van de vrouw) op. Door vele nauwe straatjes ging het verder naar het museum, dat echter tot onze grote spijt in het middaguur gesloten was. Ook de weg naar de grootste fruitveiling en koelhuis van Nederland was ons verkeerd gewezen, zodat we in het nieuwe in aanbouw zijnde koelhuis terecht kwamen, waar natuurlijk weinig aan te bewon deren was. Doordat het intussen al vrij laat geworden was, gingen we na deze teleurstelling maar met de bus verder, naar Middel burg. De leden lieten zich geluk kig niet ontmoedigen en zongen er lustig op los, zodat we in vro lijke stemming de hoofdstad van Zeeland binnen kwamen. Na eerst de inwendige mens ve/sterkt te hebben, gingen we enige tijd doorbrengen op de markt, die deze middag gehou den werd, en waar we vooral de schilderachtige kledij van de j Zeeuwse mannen en vrouwen i konden bewonderen, j Om vier uur kwamen we weer bij elkaar om gezamenlijk naar miniatuur Walcheren te wande len. Onze chauffeurs hebben ons deze reis veel laten tippelen, het was dan ook een heel eind en ve len klaagden over vermoeidheid. Miniatuur-Walcheren, dat 1/20 bedraagt van de ware grootte, had aller bewondering. Bij de uit gang stond toevallig een pezier- treintje kaar, waar we allen onder grote hilariteit inkropen, en dat ons weer dicht bij de bussen af zette. Intussen was er door velen hef plan geopperd om tot slot van onze reis de ijsrevue in Tilburg te gaan bezoeken. Na enkele dis cussie waren er 45 deelneemsters, De overigen vonden het goed om over Tilburg de reis te beëindi gen. Hierin heeft onze chauffeur „Harry" ons een prima dienst be wezen. Hij bestelde telefonisch kaartjes en zorgde voor prima plaatsen. Toen ging het full speed over Breda,, waar nog even aan gelegd werd, naar Tilburg, waar we juist og^tijd aankwamen om de Circusliefde, Olympische reis en de Onsterfelijke wals in het ijsballeet van Maxi en Ernst Baier te bewonderen. Allen waren erg voldaan over dit prachtig sot. Koningschieten 1956, Na 4 jaar van prettig en spor tief schieten, was de tijd weer aangebroken, dat bij het Gilde St Crispinus en Crispinianus te Be- soijen een nieuwe koning gescho ten moest worden. Voor het Gil de is dit een dag van veel plezier maar ook van ernstig kampen. Op woensdag 11 juli, toen Waalwijk overgoten was met kermisvreugde, begon in Besoijen de strijd om de beste schutter. 's Morgens om 9 uur werd be gonnen met een H. Mis voor de overleden gildebroeders, waarna in het Gildehuis de koffie met krentebrood zich goed liet sma ken. Om 10.30 uur moest de oude koning worden afgehaald met tromgeroffel en de plechtige slag van de kleurvolle vendels. On derweg werden diverse kapelle tjes met een bezoek vereerd en in de allerbeste stemming kwamen wij bij J. v. d. Meijs terug, waar de koffietafel reeds klaar stond. Gelijktijdig met eten, drinken en lachen werden de kansen voor de nieuwe koning besproken. Op het eerste gezicht waren er verschil lende kandidaten die voor het ko ningschap in aanmerking kwa men. Toen om 2.30 uur de Z.E. heer Pastoor Verbiesen de schuts- boom vrij maakte, door het eerste schot te lossen, bleef de spanning bestaan totdat het laatste schot was gevallen. Er moesten 10 schoten gelost worden en de heer H. Mulders, die bij alle schoten de vogel raakte, werd daarmee tot koning verheven. LEUK VOOR UW JONGENS in geel, rood en igroen vanaf f 2,40 D. v. d. Hout, St. Antoniusstraat 14, Waalwijk Na een heildronk te hebben uitgebracht op de nieuwe koning, die ongetwijfeld de beste schut ter genoemd mag worden, werd deze met volle luister naar huis gebracht. s Avonds om 8 uur waren alle gildebroeders met de dames weer bijeen in het gildehuis, waar, na installatie van de nieuwe koning door de hoofdman, de avond ge zellig werd doorgebracht onder leiding van het ABC-orkest. De heer P. Mulders, pianist van het giezelschap, had al spoedig een lied gecomponeerd, waarin alle wederwaardigheden van de ge hele dag lagen opgesloten. De klok sloeg met beetjes, toen alle uit elkaar gingen met het prettige gevoel dat bij het Gilde St. Cris pinus en Crispinianus nog altijd een sporteve en gezellige sfeer hangt, die iedereen tot vreuqdp stemt. UITSLAGEN VAN HET KERMISPROGRAM Barak-, Rik- en Dobbelconcours voor de Ouden van Dagen in het Parkpaviljoen. Barakconcours 1- Tinus Vugs, 84 pnt.; 2. Jan van Bokhoven 81 pnt.; 3. H v d Wiel 81 pnt.; 4. Jan v. Leent 75 pnt.; 5. C. Schilders 75 pnt. Rikconcours: itt1' ^nt- Verheden 28 pnt.; 2. W. van Venrooij, 26 nnt.; 3 W v d. Ven 24 pnt.; 4. Fr. Slaats 22 pnt.; 5. Ant. Leijten 20 pnt. Dobbelconcours I. A. Stokwielder 30 pnt.; 2 Piet Wilhelm 29 pnt.; 3. H Bruurmijn, 28 pnt.; 4. Th. van Leent 24 pnt.; 5. Sief Alessie, 24 pnt. RWB-NIEUWS. Zoals bekend zal zaterdag a.s. een aanvang worden gemaakt met de wedstrijden om de KNVB Aoetbalbeker. RWB komt om 6 uur in het veld tegen DVVC uit Dongen. op hetzelfde ogenblik naderde met behoorlijke snelheid een vrachtouto uit oostelijke richting. Slechts door snel het stuur om te gooien kon de tractorbestuurder een aanrijding vermijden. Het gevolg was dat de tractor het trottoir opreed en daar de genoemde paaltjes ontwrichtte. Een voetganger werd ook nog licht gewond en liep een bloeduitstorting aan het been op. De politie heeft de zaak in onderzoek. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden1: damesarmband; huis sleutel; ringetje met 5 sleutels; kin derjasje (2 x); sleutel; bankbiljet. Verloren: jasje met ritssluiting; herdershond (2 x); kinderdriewie ler; dameshandschoen; damesporte monnee met inhoud; antracietkleu rig vest; zwemabonnement; oorbel met hoefijzertje; oorbel; portemon nee met inhoud; zwart lederen da mestas met foto's e.d. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolpmmen. Maandag 16 en woensdag 18 juli Musis; Sacrum 8 uur: „El Tigre", •14 jaar. Luxor 8 uur: „Blackboard Jung le", 18 jaar. Woensdag 18 juli Hotel Verwiel 7.30 uur: repetitie gehele Waalwijks Orkest. i ROTTERDAM—LONDEN DRIE MAAL DAAGS VLIEGEN. De derde Engelse luchtvaart maatschappij heeft thans al toe stemming van alle betrokken in stanties voor vluchten tussen de luchthaven Rotterdam en het Londense gebied. Deze maat schappij, de Morton Air Services Ltd. zal, zodra het vliegveld ge reed is, een passagiersdienst Rotterdam-Croydon beginnen. Wanneer de aanloopperiode achter de rug is, hoopt men drie maal per dag een retourvlucht te maken. Zondag 12 uur repetitie mannen- AANRIJDING. Zondagmiddag sneuvelden twee van de paaltjes, die de oversteek plaats hoek StationsstraatGrote straat aangeven. Een uit de Sta tionsstraat komende tractor wilde rechts de Grotestraat inrijden, doch AVO-collecte. n Het resultaat van de AVO-collec te in 1955 was prachtig. In verge lijking met 1954 werd de opbrengst verviervoudigd. Over geheel Neder land had alleen de gemeente Loon op Zand dit eervolle en prachtige succes. Het hoofdbestuur van d!e AVO bracht hiervoor zijn bijzonde re dank uit. Wederom staan we aan de voor avond van de AVO-collecte. U weet nog wat het doel is? Ter herinne ring willen wij nog enkele punten opsommen: o.m. gebrekkigen aan geschikt werk helpen; gelden be schikbaar stellen voor de aankoop van kunstledematen; beschikbaar stelling van gelden ter voorziening in de behoefte van hulpmiddelen om zich voort te bewegen, zoals in validenwagentjes, blindengeleide honden enz. U treft een dezer dagen een zak je in uw brievenbus. Deponeer daarin uw gave. Geeft zoveel u kunt missen. Plak het zakje dicht; het wordt bij u afgehaald. Stel niet teleur; wij rekenen op nieuw op uw milde bijdrage. Herwonnen Levenskracht. Opnieuw heeft Kaatsheuvel zich van zijn royale kant laten zien. Zondag was het de jaarlijkse speld jesdag van Herwonnen Levens kracht. In tegenstelling met de voor gaande jaren, toen deze speldjes ook aan huis gepresenteerd werden, werd nu uitsluitend aan $-gi kerken verkocht vóór en na de diensten. En toch bedroeg de totale opbrengst niet minder dan 200 gulden. Een prachtresultaat, dat Kaatsheuvel eer aan doet. Een zilveren kloosterfeest. Dinsdag a.s. viert de Eerwaarde Zuster Maria Johannieio in de wereld Maria Adriana v. Cromvoirt in hèt St. Philomena-gesticht te Hoogerheide haar zilveren klooster- feest. Zuster Johannieio trad 7 juli 1931 in het klooster der Eerw. Zus ters van J.M.J. te 's-Bosch. Na het behalen van het onderwijsacte was zij achtereenvolgens werkzaam aan oi_ ftLg1611 der congregatie te Schalkwijk, Amsterdam en Rotter dam, om de laatste jaren verbon den te zijn aan de school van de Zusters van J.M.J. te Hoogerheide Zeer zeker zal de belangstelling van velen, die deze ijverige zuster ken nen, op dinsdag naar Hoogerheide uitgaan. Bekroond met tweede prijs. Het R.K. Mannenkoor „Semper Vivens" nam zondag deel aan het zangconcours te Nijmegen, uitge- schi even door het R.K. Mannenkoor ..Adolf Kolping" en behaalde in de derde afdeling met als verplicht nummer „Requiem" van Cornelius en als vrij nummer „Avondlied" van Otto de Vaal een tweede prijs. De Euphonia-Drumband opnieuw hoog bekroond. Als er iets na de oorlog een hoge vlucht genomen heeft, dan is het de „Drumband". Geen harmoniekorps van enige betekenis, of er is in de laatste jaren een drumband bij ge formeerd, vaak niet zonder zeer ho ge investering van de zijde van de harmonie of fanfare, die toch al op niet geringe lasten zitten. Doch de drumband-show is nu eenmaal een eis geworden, waaraan niet te ont komen is. Met de groei, die deze'sftbw-af- deling van onze muziekkorpsen ge- maakt heeft, is men echter ook ei sen gaan stellen, die de laatste ja ren de Federatie van de Diocesane Muziekbonden in Nederland heeft doen besluiten hiervoor riohtlijnen vast te stellen met het gevolg, dat, evenals bij de federatieve harmo nie- en fanfare-concoursen de pres taties beoordeeld worden naar een stelsel, dat in zijn verplichte num mers een graad van ontwikkeling eist, die vooral niet onder doet bij die welke voor de harmonieën en fanfares gesteld zijn. En in verband hiermee moet de prestatie door de Euphonia-drumband in Rijen gele verd, wel bijzonder hoog worden aangeslagen, daar instructeur Jos v. Best het aangedurfd heeft van de eerste afdeling, waarin zijn korps het vorig jaar een hoge eerste prijs behaalde, direkt over te gaan naar de ere-afdeling, met passeren van de afdeling Uitmuntendheid. En ook nu weer trad de Euphonia-drum- band met het hoogst aantal punten van de deelnemende Nederlandse korpsen met een eerste prijs uit de wedstrijd. Een sukses, dat voor de leider, maar ook voor zijn jongens een ere-saluut waard is; 306 punten moesten worden behaald om een eerste prijs te bekomen. En de jury was heus te royaal in zijn beoorde ling, wat wel blijkt uit het feit, dat van de eerste vier korpsen die in de derde afdeling uitkwamen, geen enkele eerste prijs werd toegekend. Toen daarna twee Duitse korpsen optraden met tamboers en pijpers, die een show en een uitvoering bo-i den, die als echt „Duits" op het pu bliek een indruk maakten, werd 't de Euphonia-supporters toch wel wat benauwd. Doch instructeur Van Best leidde zijn jongens met een vast vertrouwen op hun kunnen voor. Het zit er in, had hij gezegd en het moet er uitkomen.' En het kwam er uit. Techniek en rhytme, tempo, klankgehalte, marsdicipline en houding lieten niets te wensen over en welverdiend werd het korps een eerste prijs met 313 punten toe gewezen. De jury bestond uit de heren Willy Ballstedt uit Wanne- Eickel, J. Jansen, Zaltbommel en L. Goovaarts, 's-Bosch. Overtuigd een prestatie geleverd te hebben, werd de uitslag afge wacht, en hij kwam. Voorzitter Van Nieuwstadt typeerde het in juiste woorden bij zijn huldiging in de Eüphonia-zaal: de spanning is ge broken; de uitslag is bekend: de Eu phonia-drumband behaalde in de Ere-afdeling met 313 punten de 1ste prijs. Een prestatie, die leider v. Best en het korps alle eer aandoet, en die met de eisen welke gesteld zijn, niet hoog genoeg kan worden aangesla gen. Door stagnatie met de weersge steldheid werd het later dan ver wacht werd, eer het korps in Kaats heuvel aankwam, zodat de muzi kanten van de harmonie reeds lang in spanning wachtten, voordat kon worden uitgerukt om de gelauwer de drumband bij het Missiehuis te verwelkomen. Onder enorme be langstelling maakte de drumband een ere-tocht door Kaatsheuvel, om daarna in de zaal door de voorzitter van de harmonie, de heer W. van Nieuwstadt, met warme woorden van waardering te worden toege sproken. De heer v. Nieuwstadt richtte zich in zijn huldigingswoord eerst tot de leider, die, in de over tuiging dat zijn jongens hiertoe in staat waren, een afdeling waagde over te slaan, en daarna tot de jon gens, die met zoveel overgave en toewijding deze leiding hebben ge volgd en zich geen opoffering ge spaard hebben om hieraan te beant woorden Hij feliciteerde leider en korps met het behaalde sukses en sprak de hoop uit dat dit sukses voor de leden van de harmonie een stimulans moge zijn om in de laat ste week, die hen nog van het con cours scheidt, ook alles te geven om de volgende zondag in Echt eenzelf de sukses te behalen. Hij offreerde de Leer v. Best een couvert met in houd als waardering en bood hen tevens bloemen aan, die door de Drumband van de harmonie Apollo collegiaal waren aangeboden. Na mens de gemeente feliciteerde de loco-burgemeester, de heer J. Bee- terwijl namens de vereniging V.V.V. Kaatsheuvel de heer Tuer- lings een woord van hulde sprak en dank bracht aan harmonie en drum band voor de steeds bereidwillige medewerking, geboden, als een be- roen op hen gedaan werd. Voorzit ter v. Nieuwstadt dankte de Drum band A"ollo voor zijn attentie en de sprekers voor hun waarderende woorden. Dat het nog gezellig bleef tot het sluitingsuur, behoeft geen betoog. Opgedragen. Het bouwien van een hotel-café restaurant met woonhuis en zaal voor de heer L. v. Ee-v. Kimenai, is opgedragen aan de aannemersfirma L. v. Geel te Kaatsheuvel. Agenda. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie; daar na vergadering R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-theater: „Com plot in de Tropen", 14 jaar. Donderdag 7.45 uur n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto; om 8.30 ijur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. 1 'I J Duivensport. De K.P.V. hield zondag een wed vlucht met oude duiven vanuit Cor- beil. Ingemand 81 duiven; lostijd 10.10 uur v.m.; afstand 385 km.; eerste duif 2.52.25 uur n.m. Uitslag: 1 H. Couwenberg; 2, 9 A. de Bie; 3, 26 R. Damen; 4, 17 Wim Hamers; 5, 16 Fr. v. d. Assem; 6, 10 J. v. Riel; 7, 23 Jac. Vloemans; 8 Th. Zeebrechts; 11, 18 Fr. Damen; 12 M. Brokx; 13 A, Voermans; 14 B. v. Heesch; 15, 22 M. Soeterboek; 19 H. Klis; 20 M. Ververs- 21 M. v. Boxtel; 24 M. v. d. Velden; 25 J. v. Beers; 27 M. Ververs. Wedvlucht jonge duiven vanuit win aLtand 74 km.; ingemand 1343 duiven; lostijd 11.15 uur vm.- eerste duif 12.15.52 uur n.m. Eerste 70 prijswinnaars: 1, 16 A. Montee; 2, 56 W. Molenschot; 3, 35 Jf'j- Linden; 4, 25 Jac. Klerkx; 0, 28, 56 H. Hesselmans; 6, 27 B. van der Reijken; 7. A. v. de Hoven; 8 Jac. Hoevenaars; 9, 19 J. Muizelaar- 10 J. Bergmans; 11, 54 M. v. d. Vel- 12 M- Soeterboek; 13 A. de Bie, 14 Wies Emmers; 15 J. Damen* 17 M. Sulsters; 18 C. v. Boxtel; 20.' 29 46 Th. Netten; 21 G. Smit; 22 Jac. Vloemans; 23 A. Vermeer; 24, 45 ïo'-o en' 23 3ac" Vloemans; 30, to Heesch; 31 J. Cornelissen; II' w i L °ndt; 23 P" List voet; It ^>alIïmfirs; 36 Jan v- Dongen; 37, 70 B Kemmeren; 41 M. Ververs; 42 L. Hamers; 44 J. v. Riel; 47 Jac. v. Boxtel; 48 Wim Jansen; 49, 62 L. v. d. Ven; 50 W. Jansen; 51 H. Emmers; 52 C. M. Snoeren; 53 65 ™wenhuijsen; 55 M. v. Boxtel; 57 C. Labee; 58 v. Dinteren; 59 Wim Hamers; 60, 67 L. v. Geel; 61 C. v cr°u; J°S Laros- 64 C. Pullens; 66 H. v. Nieuwstadt; 69 C. Laros. Duivensport. De Postduivenvereniging „De Luchtbode alhier, gevestigd bij de heer van Onzenoord, hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Duffel, 72 km. De uitslag was als volgt M v d Steen 1; Hvd Vel den 2, 8, 55, 85; K v Esch 3, 40, 41, 54, 56, 58; Engel Bresser 4, 73, 84; Gebr. IJpelaar 5, 20, 22, 25, 36, 49, 81; A. Spanes 6, 45, 51, 79, 93; Gebr Verschuren 7, 9 43 '7, 59, 62, 68, 70, 76; G Vermeer 26, 30, 42, 90; Goutziers 11, 13, 17, 19, 21, 60; Hvd Linden 12; C v Gompel 14, 27, 74; A Leer- makers 15, 77,, 87; G Schoenma kers 16, 18, 34, 38, 50, 53, 65, 89; Gebr v Kompel 23, 82; M Maas 24; Huibregts 25, 28, 29, 44, 80; G Damen 31, 39; B v Iersel 32; Jos v d Velden Cz 33, 51, 61, 71; Jos v Dongen 37 J Snoeren 46; A v d Velden 47; P v d (Vel den 48, 66, 86; Avd Velden 67; P v Noije 64, 69; Aarts 72, 75, 83; Smits 78; Krol 88; Boons 91; Dogge 92. Overduif A J v Don gen. Drumband Kon. Erk. Harm." Concordia, Op het Intern. Drumband con cours dat te Rijen gehouden werd, behaalde de Drumband van bo vengenoemde harmonie in de 3e afdeling de 2de prijs. Den Bosch groeit snel. Nieuw uitbreidingsplan Oost. Alle plannen werden achterhaald. Donderdag heeft de burgemees ter van s-Hertogenbosch, mr. H. Loeff, rijdend op een bulldozer, het officiële begin gemaakt van de grondwerkzaamheden voor het nieuwe uitbreidingsplan Oost dat met een oppervlakte van 75 ha., aan deze gemeente de mogelijk heid van een uitbreiding met 2200 woningen zal gaan bieden. Het is een poldergebied ten Oosten van de Graafseweg, dat zal worden opgehoogd. De burgemeester heeft bij deze plechtigheid herinnerd aan de snelle groei van de Brabantse hoofdstad in de laatste halve eeuw, die telkens weer de plan ning achterhaald heeft. Toen na de tweede wereldoorlog de uit breidingsplannen West en Zuid, in totaal 350 ha., waren opge spoten dacht men tot 1967 vol doende bouwgrond te hebben. Nu zijn in plan W^est reeds alle per celen bezet, terwijl plan Zuid over drie jaar volgebouwd is. Sinds 1945 is de bevolking van Den Bosch, die toen ongeveer 50 duizend zielen bedroeg, met meer dan 15 duizend zielen toegeno men, Er werden 5000 fwoningen, drie kerken en tal van scholen gebouwd. Ook de sanering van de oude binnenstad is met kracht ter hand genomen. Thans is weer een nieuw plan West in studie, dat een oppervlakte van 80 ha. zal krijgen. j V

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2