GROTE NATIONALE MUZIEKFEESTEN GEZELLIGE KUNST- EN CONCERTEN - CABARET WINKELMARKT w Uit sto ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan der Harmonie „St. Crispijn" van 11 t.m. 15 Augustus 1956 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JULI 1956 "Wsmsssssisk" ^sismr FEESTELIJKE VERLICHTING Drunen Vlijmen Heusden Familiedrukwerk Handelsdrukwerk V erenigingsdrukwerk FEEST IN WAALWIJK moeilijkheden te kampen heb ben. Öok zullen dan in voorko mende gevallen geen verschui- vingsdagen meer beschikbaar zijn. Een ander probleem is de ber ging van het huisvuil. De spoorsloot ten zuiden van de spoorlijn, nabij de sportvel den, waar de berging van het huisvuil tot nu toe geschiedde, zal over pl.m. 5 weken zijn ge dempt. Een andere berging is dan niet meer aanwezig. Er is uitgezien naar nieuwe bergplaatsen in de gemeente Waspik. De betreffende eigena ren hebben gaarne toestemming verleend tot het dempen van hun aldaar gelegen „wielen". Deze wielen, welke volgens verkregen inlichtingen, een gezamenlijke bergingsruimte bieden van pl.m. 70.000 m3, betekenen, rekening houdende met de uitbreiding van onze gemeente, dat deze voor de berging van het huisvuil voor pl.m. 5 jaar veilig gesteld zou zijn- Het vervoer van het huisvuil naar Waspik zal hierdoor na tuurlijk langere rijtijden met zich brengen. Volgens de tijdbe- rekening en ervaringscijfers kan de 2-daagse huisvuilophaaldienst met twee roltrommels, verzien van een uniform beladingssy steem, de gevraagde capaciteit halen. Opgemerkt zij, dat de thans in gebruik zijnde trommelauto vol komen onbetrouwbaar is, zodat het niet verantwoord geacht kan worden deze bij de voorgestelde reorganisatie van de huisvuilop haaldienst te gebruiken. In verband met het voren staande stellen B. en W. voor om over te gaan tot de aan schaffing van 2 nieuwe roltrom- melhuisvuilauto's. Het ligt in de bedoeling de oude roltrommel- auto te doen gebruiken voor re servewagen, b.v. bij revisie en reparaties van de nieuwe auto's. De totale aanschaffingskosten worden begroot op 79.300. 4. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van een woning. 5. Voorstel inzake omzetting bouw van een premiewoning aan de Meerdijk in woningwetbouw. 6. Voorstel inzake garantie be taling rente en aflossing hypo thecaire geldleningen voor par ticuliere woningbouw. 7. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage ingevolge de premieregeling woningverbete ring en -splitsing. 8. Voorstel inzake vaststelling van een gewijzigde verordening regelende de verzekering van het brandweerpersoneel. Verzekering brandweerpersoneel. In de vergadering van 23 februa ri 1956 werd een voorstel inzake deze verzekering door B. en W. te ruggenomen in verband met de be zwaren van de raad tegen de in de aangeboden regeling vervatte bepa ling, dat de verzekering niet meer zou mogen omvatten dan een rede lijke inkomstenderving en dat B. en W. in ieder geval afzon van de door de gemeente ontvan gen uitkeringen ten bate van de verzekerde of diens rechtverkrij genden zou komen. Men was van oordeel, dat deze bepalingen geen rechtszekerheid voor de brandweer man inhielden en in de praktijk tot allerlei moeilijkheden aanleiding zouden geven, vooral in verband met de omstandigheid, dat 't brand weercorps bijna uitsluitend bestaat uit zelfstandige zakenlieden, ne ringdoenden, ambachtslieden enz. B. en W. bieden thans een ge wijzigde ontwerpverordening aan, waarbij met deze bezwaren is re kening gehouden door te bepalen, dat de verzekering geschiedt op de voet van door burgemeester en wet houders, de commandant van de brandweer gehoord, vast te stellen uitkeringen, welke uitkeringen in haar geheel ten bate van de verze kerde of diens rechtverkrijgenden komen. 9. Voorstel tot het beschik baar stellen van een krediet voor het aanbrengen van tijdelijke voorzieningen in de Chr. Kleu terschool te Waalwijk. Verbeteririg lokaal openbare school. Na een bezoek, dat de Inspectrice van het kleuteronderwijs heeft ge bracht aan de openbare school al hier, waarin tijdelijk de Hervormde Kleuterschool is gehuisvest, kwam het haar gewenst en noodzakelijk voor, dat in het lokaal, waar kleu teronderwijs wordt gegeven, de vol gende verbeteringen worden aange bracht: a. het op eenvoudige wijze naad loos maken van de vloer, die brede naden en gaten vertoont; b. het voorzien van de wanden van het lokaal van een fris verfje; c. het buiten het lokaal brengen van de garderobe (in de gang dus voldoende kapstokken aan te bren gen) e.d.; d. het vervangen der gaskachels, welke zijn versleten en niet meer voldoen aan de eisen van veiligheid. De totale kosten van genoemde voorzieningen worden door de dienst gemeentewerken begroot op 4.673.76. B. en W. stellen voor een krediet tot genoemd bedrag beschikbaar te stellen. 10. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor de aanschaffing van een nieuwe re kenmethode voor de openbare lager school. Aankoop van nieuwe rekenmethode voor de openbare lagere school. Het hoofd van de openbare lagere school, Stationsstraat 24 alhier, ver zocht om een bedrag van 491.80 beschikbaar te willen stellen ten be hoeve van de aankoop van een nieu we rekenmethode, genaamd „Naar aanleg en tempo". Deze methode houdt volledig re kening met de sterke intelligentie- spreiding in de klassen, hetgeen tot gevolg heeft dat het doubleren aan zienlijk vermindert. B. en W. stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen. 11. Voorstel inzake invoering van bijzonder schoo'.gymnastiek voor leerlingen van lagere scho len in verband met houdingsaf wijkingen. Invoering cursus bijzondere schoolgymnastiek. De leerlingen der lagere scholen in deze en in enige andere, tot het district van de schoolartsendienst Waalwijk behorende gemeenten, worden door deze dienst regelmatig onderzocht. Bij het systematisch on derzoek dezer leerlingen blijkt tel kens weer de grote frequentie van houdingsafwijkingen. De schoolarts moet zich voor de niet-eefixeerde houdingsafwijkingen hier beperken tot een algemeen hygiënisch advies, waarbij vooral op het gymnastiek onderwijs de nadruk zal vallen. In de praktijk zal dit advies echter in vele gevallen niet uitvoerbaar blij ken, gelet op de geringe mogelijk heden in dit opzicht op de meeste van onze scholen. Daarbij komt, nog de moeilijkheid, dat iedere hou dingsafwijking weer haar eigen speciale oefeningen vraagt, die al leen de deskundige op het gebied der lichamelijke oefening kan be oordelen en voorschrijven. Dit kan door het gewone onderwijs in licha melijke oefening op de scholen niet tvorden ondervangen c.q. verbeterd. Alleen voor de gefixeerde afwijkin gen, d.w.z. die afwijkingen die reeds aanleiding hebben gegeven tot ver anderingen en difformiteiten van hét bewegingsapparaat zal het, en dan ook lang nog niet in alle ge vallen, mogelijk zijn om o.a. door middel van heilgymnastiek, verbe tering te bereiken. In het algemeen worden deze gevallen door de be treffende schoolarts vroegtijdig ont dekt om langs de eenvoudiger en veel minder kostbare weg der bij zondere schoolgymnastiek begin nende en lichte afwijkingen met sukses en definitief te bestrijden. Enerzijds draagt genoemde bijzon dere schoolgymnastiek dus een pre ventief karakter, daar zij in tal van gevallen de meer ingrijpende heil- gymnastische behandeling kan voor komen, anderzijds draagt zij ook 'n curatief karakter vooral ten opzich te van de beginnende en lichte af wijkingen. De bijzondere schoolgymnastiek kan dus worden gezien als een tus senvorm van de gewone schoolgym nastiek en heilgymnastiek, waar door het mogelijk is lichtere en be ginnende houdings- en voetafwij kingen te verbeteren en definitief te genezen. Dioor deze bijzondere schoolgym nastiek kan worden bereikt een ac tieve lichaamshouding, goede ste vige spieren, die het lichaam en vooral de romp recht kunnen hou den. Deze speciale gymnastiek kan als heilgymnastiek individueel ge geven worden of als bijzondere schoolgymnastiek in cursus- of clubverband. B. en W. zijn dan ook met het Hoofd van de Districtsschoolartsen- dienst Waalwijk van mening, dat 't zeer wenselijk geacht moet worden een of meer cursussen bijzondere schoolgymnastiek op de lagere scholen in deze gemeente in te voe ren. Tot nu toe werden dergelijke cursussen in deze gemeente niet gegeven. Bedoelde cursussen dienen te worden gegeven door een leraar heilgymnastiek, die tevens in 't be zit is van de bevoegdheid M.O. Li chamelijke Opvoeding. Op de cur sus kunnen slechts leerlingen wor den toegelaten, bij wie de afwijkin gen niet te ernstig zijn. Elke groep bestaat uit 1915 leerlingen van 1 dezelfde sexe en van gelijke leef tijd. De lessen zullen als regel één maal (zo mogelijk tweemaal) per week, gedurende niet langer dan 45 minuten, worden gegeven. De les sen moeten worden gegeven in een behoorlijk verwarmd, hygiënisch lo kaal, terwijl er tevens gelegenheid moet zijn de leerlingen liggende te laten rusten. Voor het geven van genoemde cursussen, kan worden beschikt over het gymnastieklokaal in de Sta tionsstraat, terwijl in deze gemeen te bevoegde leerkrachten aanwezig zijn. B. en W. zijn mitsdien voorne mens, te beginnen 1 september a.s., om driemaal per jaar, telkens voor de duur van een trimester, een zo danige cursus te organiseren. Wat betreft de organisatie van de cursussen, de selectie van de leer lingen, het regelen van de afspra ken en de controle op de resultaten van de cursussen zij medegedeeld, dat een en ander zal geschieden door de schoolarts. De terzake te voeren administra tie zal ten stadhuize geschieden. De jaarlijkse kosten van deze cur sus worden begroot op 585.16. Van de ouders der leerlingen zal een -kleine vergoeding worden gevraagd n.L 0.25. B. en W. stellen voor om voor de maanden september t/m december- 1956 het benodigde bedrag van 97.55 te voteren. 12. Voorstel tot afgifte ener noodzakelijkheidsverklaring in gevolge de nijverheidsonderwijs wet voor invoering van 'n vor mingsklas aan de r.k. Huishoud en Industrieschool. Noodzakelijkheidsverklaring uitbreiding leerplan R.K. Huishoud en Industrieschool. Het bestuur van de r.k. huishoud en industrieschool alhier, verzoekt te willen bevorderen, dat de in art. 25, 6e lid, der Nijverheidsonderwijs wet bedoelde noodzakelij kheidsver- klaring afgelegd wordt voor de uit breiding van' het leerplan der school met een zgn. vormings-klas. Deze opleiding beoogt een algemene huishoudelijke vorming aan de meisjes te geven en is o.m. vereist bij de studie voor verschillende vrouwelijke beroepen (lerares N.O verpleegster, maatschappelijk werk ster enz.). Het bestuur der school deelt me de, dat het eerste jaar met 18 leer lingen begonnen is en dat 't er van overtuigd is dat een voldoende aan tal leerlingen zich voor het nieuwe schooljaar zal opgeven. De betreffende organisaties van patroons- en werklieden, gehoord zijnde, verklaarden zich alle voor de oprichting en insstandhouding van deze vormingsklas. B. en W. stellen voor de gevraag de noodzakelijkheidsverklaring af te leggen. 13. Voorstel tot het verlenen van een garantie ten behoeve van een muziekfeest bij gelegen heid van het 45-jarig bestaan der Waalwijkse Harmonie „Sint Crispijn". Garantie muziek-concours en festival Harmonie „St. Crispijn". Dbor de Harmonie „St. Crispijn" alhier wordt in de komende maand bij gelegenheid van hun 45-jarig bestaan een muziek-concours en 'n festival georganiseerd. Zij heeft hiervoor reeds de nodi ge contacten gelegd met deelne mende verenigingen, terwijl de voor concerten enz. benodigde ge zelschappen zijn geëngageerd. Zij heeft een financiële opzet gemaakt van de feestelijkheden. Daarbij is uitgegaan van een aan tal betalende bezoekers ad 6550, terwijl het entréebedrag op 1. is gesteld. Het concours en festival worden gehouden in- het Hertog Janpark. Hoewel de begroting naar de me ning van B. en W. reëel is opge steld, heeft het bestuur der vereni ging toch gemeend, dat er sprake is van een risico. Bij slecht weer zal het aantal bezoekers namelijk kun nen tegenvallen. Het bestuur geeft de verzekering, dat geen enkele mo gelijkheid onbenut zal worden ge laten om dit concours-festival tot een groot sukses te laten worden en het hoopt dan ook, dat het van het garantiebedrag ad 3.000.-, dat het van de gemeente vraagt, geen gebruik zal behoeven te maken. Het vorenbedoelde concours en festival belooft een voor de gemeen te Waalwijk belangwekkend cultu reel evenement te worden, daar korpsen van naam aan deze mu ziekfeesten deelnemen. Het gebo- dene zal van een hoog cultureel ge halte zijn, zowel voor wat betreft het concours zelf als de concerten. Voor deze laatsten zijn de meest vooraanstaande beroeps- en dilet tantenkorpsen geëngageerd. De feesten zullen bovendien van veel betekenis zijn voor de bevor dering van het vreemdelingenver keer naar onze gemeente, waarvan ongetwijfeld vele inwoners profi teren. De Harmonie „St. Crispijn" ten slotte is de belangstelling van de gemeente zeker waard, gezien haar voortdurende medewerking aan al lerlei nationale en andere openbare feesten enz. B. en W. stellen dan ook voor de gevraagde subsidie te verlenen. 14. Voorstel tot aankoop van grond in de buitenpolders. 15. Voorstel tot aankoop van grond nabij de oosterhavenkade. 16. Voorstel tot aankoop van een grondstrook aan de Eerste Zeine. 17. Voorstel tot aankoop van grond in de binnenpolder van Besoijen. 18. Voorstel tot aankoop van grond in de binnen- en buiten polders van Besoijen. 19. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan de Floris V- laan te Besoijen. 20. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan het Laag einde te Baardwijk. 21. Voorstel tot ruiling van onroerend goed over de Tweede Zeine. 22. Voorstel tot ruiling van onroerend goed in de buitenpol der van Baardwijk. 23. Voorstel tot uitgifte in erf pacht van industrieterrein. 24. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de Eerste Zeine. 25. Voorstel inzake huurver- lenging winkelpand. Verhuring winkelpand. Per 31 augustus a.s. loopt de huur af van het winkelhuis aan de Markt -alhier, dd. 1 september 1951 ver huurd aan H. J. M. Sanders te Oss voor 920.per jaar. De huur be draagt thans, ingevolge de wette lijk toegestane huurverhogingen in 1954 en 1955, 1217.20 per jaar. Daar de heer Sanders inmiddels is overleden, hebben B. en W. aan de firma Cunen te Oss gevraagd of zij prijs stelt op verlenging van de huur na 31 augustus a.s. op basis van de thans geldende voorwaar den, doch met inachtneming van de eventueel nader toe te stane wette lijke verhogingen. Zij heeft daarop bevestigend geantwoord. B. en W. stellen daarom voor ge noemd pand onder die voorwaarden vanaf 1 september 1956 weer voor 5 achtereenvolgende jaren te ver- Nederlandse Klokkenspel v er en iging in Drunen te gast. Op trip door Noord-Brabant was de Nederlandse Klokkenspelvereni ging vrijdag te gast in Drunen, waar het hoofddoel van het bezoek na tuurlijk was het fraaie klokkenspel in de toren van de nieuwe Lamber- tus-kerk. In de ochtenduren werd het ge zelschap ten gemeentehuize ontvan gen, waarbij burgemeester Snels de leden van de Klokkenspelvereni ging met hunne dames een hartelijk welkom toeriep. Spreker had ken nis genomen van de gebeurtenissen in Hilvarenbeek en zeide zeer trots te zijn op dit bezoek, waaruit bleek dat het carillon waardig werd be vonden om door deskundigen te worden bespeeld. Spreker zeide be nieuwd te zijn naar de bevindingen over dit klokkenspel. Drunen is nog niet zo rijk dat ze een eigen beiaar dier heeft, maar hooote dat hierin spoedig zou kunnen worden voor zien. Burgemeester Snels sprak de hoop uit dat het bespelen van dit carillon een genoegdoening zal zijn voor de beiaardiers en hoopte dat het aanleiding zal mogen zijn dat het bezoek zich meermalen zal her halen. De heer De Waard, voorzitter van de Nederlandse Klokkenspelvereni ging en bestuurslid van de Beiaard school te Amersfoort, dankte bur gemeester Snels voor zijn vriende lijk onthaal. Het was, aldus de heer De Waard, geen toeval dat men de ze trip in Brabant maakte. Men treft hier de fraaiste klokkenspelen, en Drunen, in verhouding tot de grootte der gemeente, soant met zijn twee carillons wel de kroon. Deze trip, aldus de heer De Waard, is tevens ook bedoeld tot vorming en opleiding van de beiaardiers die deze trip meemaken. Voor wat de huren aan de firma Cunen voor- noemd. 26. Voorstel tot het beschik baar stellen van een krediet voor aankoop van een elektrische cy clostyle. Aanschaffing cyclostyle. De cyclostyle, welke momenteel ter secretarie in gebruik is, dateert van 1951. Hoewel ze uiteraard niet versleten is, levert het gebruik der machine toch moeilijkheden op. Ze is namelijk nog ingericht voor handbeweging; wel heeft ze een automatische beïnkting. Het voor deel van een elektrische machine, welke bij meer intensief gebruik tegenwoordig haast zonder uitzon dering wordt aangeschaft, is, dat deze voor alle werk gemakkelijk door één persoon kan worden be diend. Een andere omstandigheid is, dat de Gestetner-cyclostyle, die hier in gebruik is, sinds 1951 weer diverse verbeteringen en verfijningen heeft ondergaan, zoals in de inkttoevoer, de inktverdeling en het stellen der bovenmarge, hetwelk het afgelever de produkt ten goede komt. Aangezien het kantoor van de centrale administratie der gemeen tebedrijven de thans in gebruik zijnde machine zeer gevoeglijk kan overnemen, is dit nog een reden te meer om over te gaan tot de aan schaffing van een elektrische cy clostyle voor de secretarie. Genoemd kantoor heeft tot nog toe geen cy clostyle, zodat het zijn afdrukken moet vervaardigen ter secretarie. De machine aldaar is in sommige tijd vakken zeer intensief bezet, temeer omdat ook de dienst gemeentewer ken voor bestekken en dergelijk werk er gebruik van maakt en voorts ook de politie-administratie er uitsluitend op is aangewezen. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor: 1. een krediet beschikbaar te stellen voor aankoop van een elek trische Gestetner-cyclostyle voor de secretarie ad 1.867.Daarvan gaat af 700.wegens bijdrage der Centrale Administratie Ge meentebedrijven voor de tegen woordige machine, zodat het beno digde krediet netto bedraagt 1.167; 2. een krediet beschikbaar te stellen van 700.— voor de Cen trale Administratie Gemeentebe drijven voor overname van de te genwoordige cyclostyle van de se cretarie 27 Voorstel inzake beoorde ling der door de gedeputeerde staten toegezonden ontwerpre gelingen inzake bezoldiging dei- secretarissen, ontvangers en de ambtenaren van de burgerlijke stand. 28. Wijziging begroting 1956. opleiding betreft, Was spreker op de Beiaardschool te Mechelen en te Amersfoort. Voor mensen met ta lent zijn zelfs studiebeurzen ter ge- moetkoming, als men een Beiaard school wil volgen. Spreker wees er in dit verband op dat mogelijk ook voor Drunen alzo een oplossing zou kunnen komen voor een beiaardier. Het carillon werd vrijdagmorgen bespeeld door de beiaardiers Van Ligt uit Vlaardingen, Bakker uit Nijkerk, v. Ooik uit Zeist, Hertzorg uit Den Haag, v. Bergen uit Sneek en Gaston v. d. Berg uit Mechelen. Over het algemeen prees men het klokkenspel van Drunen. Men was vol lof over de klank en de klank verhoudingen, terwijl ook de toren buitengewoon geschikt is. Het ge zelschap maakte ook nog een ex cursie naar de firma Lips, waar het natuurlijk kennis maakte met de fabrieksbeiaard, die gelijk is aan 't carillon in de toren. In zeer hartelijke woorden dank te de heer De Waard tot slot voor de, wat hij noemde, unieke gelegen heid om met beide beiaards te heb ben kunnen kennis maken. Geslaagd. Voor het praktijk-diploma typiste van de Ned, R.K. Bond van Grote Schrijvers St. Genesius, slaagden te 's-Bosch de volgende candidaten: Corrie Smits en Ria Schapendonk uit Drunen; Ria Musters uit Baard wijk; Sientje Buijsen uit Herpf; Willie Treuren en Nelly Musters uit Haarsteeg. Zij werden opgeleid bij de Eerw. Zusters alhier. Anjer-actie. Het gemeentepersoneel zal a.s. maandagavond op het RKDVC-ter- rein een voetbalwedstrijd spelen te gen het onderwijzend personeel uit onze gemeente. De opbrengst van deze wedstrijd is voor het Anjer fonds. Op een flinke belangstelling voor deze interessante ontmoeting wordt gerekend. In het kader der Anjer-actie zal op 5 augustus nog een speldjesdag worden gehouden. Motorzegening. In verband met de feestdag van St. Christoffel van woensdag 'j.l. is het ter ere van deze patroon voor het veilig verkeer op zondag 29 juli om half 12 auto-, motoren- en brom fietsenzegening. Dit zal geschieden voor de hoofdingang van de kerk. Men wordt verzocht voor te rijden, vanaf de richting gemeentehuis. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlijmen op dinsdag 31 juli 1956, des nam. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een raadsbesluit ingevolge arikel 36, 4e lid der woningwet. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen aan de Vlijmense Middenstands bond van een gemeentelijke ga rantie ten behoeve van de te hou den middenstandstentoonstelling. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaar stelling van het nodige crediet voor uibreiding van het water leidingnet naar de Heidijk en Hei straat, alsmede naar de nieuw ge bouwde woning Heusdenseweg no. 14. i i1 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekénning van een vergoeding aan een in gezetene dezer gemeente in de reiskosten van één zijner kinde ren, welke een Ulo-school te Den Bosch zal bezoeken. 6. Stemming over het voorstel inzake de benoeming van een commissie, die tot taak zal hebben na te gaan de voorwaarden van het raadsbesluit van 28 oktober 1955, waaromtrent in de vorige raadsvergadering de stemmen hebben gestaakt. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaar stelling van een bedrag, gelijk aan de in artikel 2 a van de premie- en bijdrageregeling woningbouw 1953 bedoelde toeslag aan J. H. van de Wiel, wonende alhier Hei dijk no. 22 in verband met de af braak van een krot, voor de bouw van een eengezinswoning. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van een 7 tal leden in de com missie tot wering van schoolver zuim. 9. Benoeming van een Direc teur van gemeentewerken. Aanbevolen worden in alpha- betische volgorde de heren: C. J. Bisschop te Schijndel; L. Chr. M. den Boer te Oud en Nieuw Gastel; H, S. Ebben te Vlijmen. 10. Rondvraag. Voorbereidingen ontvangst van H.M. de Koningin. Donderdag'26 juli j.l, werden óp het gemeentehuis alhier reeds voor bereidende besprekingen gevoerd voor de ontvangst van H.M. dé Ko ningin, die op 11 september a.S. het nieuwe gemeentehuis alhier offi cieel zal openen. Bij deze bespre kingen waren aanwezig de Commis saris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, Prof. de Quay, Ba ron v. Eikeren, kamerheer van Hare Majesteit, en de edelachtbare heer A. v. Delft, burgemeester van Heus den. Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen - Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3