WAALWIJK KAATSHEUVEL B Feestprogramma Uit de Langstraat «SSïdo°voortoekoms' 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 2 Drunen Elshout Vlijmen Heusden Geertruidenberg DE ECHO UW BLAD aas wj m-timim de zegepalm in de ere-afdeling fanfare, voor de zeer deskun dige jury bestaande uit de he ren G. Boedijn, voorzitter, Piet Stalmeier en L. de Morée. Beide gezelschappen speelden als ver plicht nummer English Suite van G. Boedijn en als keuzenummer de ouverture Yolanthe van Sul livan. Hoewel beide deelnemers goed speelden slaagden geen van beiden erin een eerste prijs te behalen. Van Riethoven's Fan fare behaalde een 2e prijs met 97 pnt. en Apollo" eveneens een 2e prijs met 90 pt. Hierna brachten de K.A.J.- drumband uit Waalwijk en de drumband Excelsior uit Ooster hout enkele nummers ten gehore, die bij het publiek zeer in de smaak vielen. De harmonie „De Volharding" uit Drunen kon we gens omstandigheden niet optre den en zal nu waarschijnlijk a.s. woensdag een concert geven. Om 8 uur had het Groot Jubi leumconcert door de feestvieren de vereniging plaats. De belang stelling was groot en de vertol king der nummers zeer goed. De klank van het koper is de laatste tijd belangrijk vooruitge gaan en het samenspel heeft aan diepte gewonnen. De ouverture „lm Italienischen Style" van Schubert had o.i. wat ronder van toon gekund en wat lichter en zon niger van expressie, terwijl wij hier en daar het hout wat vaster en volwassener van toon zou den wensen. Over het geheel genomen heeft dit concert echter aangetoond, dat St. Crispijn on der de zeer kundige leiding van de heer G. Duyvelaar zeer snel uitgroeit tot een gezelschap dat haar voortreffelijke prestaties zal bekronen met een plaats in de hoogste afdeling. Tijdens de pauze van dit con cert verzorgde de drumband Ex celsior uit Oosterhout op zeer fraaie en stemmige wijze de tap toe. Een zeer hartelijk applaus van het talrijke publiek beloonde dit kundige optreden van deze 60 geüniformeerde jongens en meisjes onder leiding van de heer C. Trommelen, DANS EN CABARET. eide avonden heeft de tent op het feestterrein een zeer druk be zoek te verwerken gekregen van de liefhebbers (sters) van dans en 1 cabaret. Voor de juiste muziek zorgde het voortreffelijke dans- i orkest The Merry Rowdies, uit Amsterdam, terwijl een keur van artisten (Sonja Oosterman, Peter Piekos, de Wama's, Fantasio e.a.) voor de juiste stemming en zeer goed amusement zorgden. De feërieke verlichting van Grotestraat en Raadhuisplein trok duizenden belangstellenden. Zon dagavond was er bijna geen door komen aan, maar ook op het feestterrein was de belangstelling des avonds bij 't concert van Crispijn groot en de cabaretzaal bleek veel te klein. Aldus mogen we zeggen dat de eerste twee dagen der muziek feesten uitnemend zijn geslaagd en dat de organisatoren alle eer van hun werk hebben gehad. Als het weer ons een beetje gunstig gestemd wil blijven, dan hebben we nog enkele zeer pret tige dagen met uitstekende uit voeringen voor de boeg. Vandaag gaan we de winkel- markt openen en luisteren naar een andere harmonie van grote naam en faam de Kon. Harmo nie Sophia's Vereniging uit Loon- op Zand, terwijl wij het optreden van de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" uit Waspik mor genavond met grote verwachtin gen tegemoet zien. Scheepswerf N.V. te Heusden, welke deel uitmaakt van de „Verolme Verenigde Scheepswer ven", in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten de Mijnen veger „Leersum" met goed ge volg te water gelaten. Dit schip behoort tot de serie van 32 kust- mijnenvegers, die aan verschil lende Nederlandse scheepswer ven in opdracht zijn gegeven, waarvan een gedeelte reeds afge leverd en. een gedeelte nog in aanbouw is, en die alle de naam van een Nederlandse gemeente dragen. Achttien van deze schepen worden voor Amerikaanse reke ning gebouwd, terwijl de veertien andere voor Nederlandse reke ning uit de z.g. „tegenwaarde fondsen" gebouwd worden. Het thans te water gelaten schip be hoort tot de serie voor Neder landse rekening te bouwen mij nenvegers. De grootste lengte van het schip bedraagt 46,62 m, de groot ste breedte 8,54 m, de waterver plaatsing ca. 400 ton. De voort stuwing geschiedt door een dub- belschroef - dieselmotorinstallatie met een gezamenlijk vermogen van 2500 as-P.K. De bewapening van het schip ter opsporing en bestrijding van mijnen bestaat uit 2 mitrailleurs van 40 mm. Het schip zal een bemanning van ca. 40 koppen voeren. Als bijzonderheid kan nog wor den vermeld, dat deze in Neder land te bouwen mijnenvegers de eerste ter wereld zijn, die voor zien worden van zgn. „omkeer bare schroeven". De constructie van het schip is van zeewaterbe- stendig aluminium, met een maho niehouten huid, waaroverheen een laag teakhout. Het schip werd bij de tewater- lating gedoopt door de echtgeno te van de burgemeester der ge meente Leersum, Mevrouw M. Martens-van Gilst. commandant der Rijkspolitie te dezer plaatse, Hoofdstraat 37, werd als gevonden aangegeven: een bruin lederen portemonnee m. inh.; bankbiljet van f 10; munt biljet van f 2.50; zwarte jongens jas; kinderportemonnaie m. inh.; heren sportjasje; twee paar kin derschoenen; een paar br. led. herenhandschoenen; kinderpyama en vijf witte haarstrikken. Aangifte werd gedaan van het verliezen van Een rfikkelen he renpolshorloge; actetas met ge reedschap en een regenbroek; zw. geverfde mil. regenjas; een paar zw. werkschoenen en een gabar dine overjas. Mede werd aangifte gedaan van het komen aanlopen van een jachthond. Gegund. Aan fa. G. Paans £n Zn. alhier is, naar men ons mededeelt, opge dragen het bouwen van 'n woon huis aan de Nieuwevaart voor de heer L. Stein. Nfejt aangenomen. De predikant van de Ned. Herv. j gemeente aan de Loonsedijk, ds. A. G. Haring, heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te 1 Ouderkerk aan den IJssel niet j aangenomen. MAANDAG 13 AUGUSTUS 19 uur officiële opening „Braderie" door de Edelachtb. heer Burgemeester J. L. P. M. Teijssen. Opening 20 uur met avondconcert der Kon. Harm. „Sophia's Vereniging", Loon op Zand. Amusement van 22 uur tot 1 uur Het Dansorkest The Merry Rowdies. Het optreden van Willy Vervoort, als conferencier. DINSDAG 14 AUGUSTUS Opening 20 uur met avondconcert der Harmonie van Waspik. Amusement van 22 uur tot 1 uur Het Dansorkest The Merry Rowdies. Tobi Rix, de gevierde muzikale exentriek. Gas Rus, met zijn wonderorgel, de clavioline. Joop de Knegt, de bekende radio-zanger. WOENSDAG 15 AUGUSTUS Opening 14 uur. Muziekfeesten tot 20 uur. Daarna aan vang avondconcert Harmonie Bocholz. Amusement van 22 uur tot 1 uur Het Dansorkest The Merry Rowdies. Doea Melatjti, het bekende zang-duo. Gery Marion, jongleurs-act, als tweede nummer. The Dutch Rolling Stars, sensationele rolschaatsshow. ca. 23 uur sluiting met een grandioos vuurwerk* Rectificatie. In ons artikel over de a.s. ope ning van de nieuwe schoenfabriek van de heer H. J. de Munnik al hier is een kleine fout geslopen. Als naam van de fabriek stond in genoemd artikel vermeld „Black Rox". Dit moet zijn „Black Rose". Processie. Bij gunstig weer zal Woensdag ter ere van O.L.Vr. een grote pro cessie worden gehouden naar de genadekapel. Verwacht wordt dat alle verenigingen daaraan zullen deelnemen. Geslaagd, De heer H. Wolfs slaagde voor het diploma gemeente-financiën. De hèer Fr. van Iersel slaagde voor gezel B voor de Stichting van het Maatkledingsbedrijf. Bondsfestival. Zaterdag 18 en zondag 19 aug. zal door de kerkelijke fanfare „Een dracht maakt Macht" het Bondsfes tival gehouden worden. Zaterdag 18 augustus te 19 uur opening. Ach tereenvolgens zullen optreden de Kerkelijke Fanfare Elshout, Dames koor „Levensvreugd" Haarsteeg, de Gem. Zangver. „Cantabile te Dru nen, Dameskoor „Levenslust" te Herpt, Gem. Zangver. „Ooefening Baart Kunst" te Nieuwkuijk, Gem. Zangver. „Tot Bloei der Toon kunst te Waalwijk en de Gemeng de Zangver. „Uitspanning door In spanning" te Elshout., Zondag 19 aug. zullen de deelne mende bondsleden om half 3 geza menlijk vanaf café Klerks en café M. van Huiten, Heusdenseweg, naar het festivalterrein trekken, ge legen achter café G. v. Oijen. Ach tereenvolgens zullen dan optreden de aangesloten verenigingen Els hout, Nieuwkuijk, „De Volharding" Drunen, Haarsteeg, „St. Crispijn" te Waalwijk, Vlijmen, „Beatrix" Dru- nen.Daarna nog „St. Jan" te Waal wijk en „De Eendracht" te Herpt Het avondconcert begint om 8 uur en wordt aangeboden door de Kon. Erk. Harmonie „De Volharding" uit Drunen onder leiding van de heer Joh. Verhoeven. Als het weer meewerkt, zal dit festival dank zij een hard werkend comité en de medewerking van vele gezelschappen zeker een sukses worden en staan de bezoekers ge notvolle uren te wachten. Geslaagd. Voor het den Den Bosch ge houden examen voor gediplo meerd schoenhersteller onder Rijkstoezicht, slaagden de heren A. J. van Engelen en W. P. M. Kivits alhier. Vlijmense Boys. De finale om de Vogelwijkprijs die zaterdagmiddag op het terrein van RKJVV zou plaats vinden, is door het slechte weer uitge^ steld. Langstraatse Kruisboogbond. Op woensdag 15 aug. zal het derde bondsconcours plaats vin den van de Langstraatse Kruis boogbond op de banen van Recht door Zee te Schijndel. Tevens uitreiking van de prijzen van de drie concoursen. Wielrennen. De Vlijmense renners zullen woensdag 15 aug. deelnemen aan de Ronde van Boxtel. Tini Wolfs die deelnam aan de Ronde van Europa had weinig succes. In de eerste eptappe voel de hij zich al niet fit, de tweede etappe ging ook niet vlot; op doktersadvies moest hij de wed strijd staken. Kruisbooggezelschap Willem Teil Zondag nam het Kruisboogge zelschap Willem Teil, gevestigd in café Oremans deel aan het In ternationaal concours te Eindho ven en wist de volgende prijzen te behalen. Met 3 schutters weid de Jubileumbeker met drie draag- medailles behaald. Op de kor£s werd de 6e prijs behaald en extra aanbieding de 5e prijs. Op de personele baan werd door G. v. d. Hout de eerste prijs behaald met 20 pt. in 4 pijlen en 30 pt. in 6 kamppijlen. Bedevaart naar Kevelaar, De Vlijmense pelgrims die naar de bedevaart den Bosch-Kevelaar gaan op 2 en 3 sept. a.s., kunnen zich voor 23 aug. opgeven bij de broedermeesters Kiviefs en van de Udenhout. Vlijmense renners in België. Zaterdag 1 aug, namen enke le Vlijmense renners deel aan een wedstrijd in België, n.l. Kiviets, v. d. Ven en van Son, en wisten beslag te leggen op de 3e, 11e en 14e plaats. Tewaterlating Mijnenveger „Leersum". Op zaterdag II augustus 1956 werd op De Haan Oerlemans' Gevonden en verloren. Op het bureau van de groeps- Collecte-opbrengst. De bijzondere collecte ten be hoeve van de kerkvoogdij van de Ned. Herv. gemeente alhier bracht f 177.04 op. Huldiging de heer M, de Visser. Morgen zal de raad der ge meente Geertruidenberg te 10 u. v.m. in openbare vergadering bij eenkomen. Tijdens deze vergade ring zal de heer M. de Visser worden gehuldigd in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum als ambtenaar in dienst der ge- meente Geertruidenberg. MATINEE LIEDERTAFEL. We mogen in het kader van de muziekfeesten nog even wijzen op het matinee dat de Liedertafel „Oefening en Vermaak" a.s. woensdag om 12.30 uur zal ge ven op het feestterrein. Het zeer aantrekkelijke pro gramma vermeldt operafragmen ten van Mozart, Verdi, Lortzing en Gounod, alsmede een frag ment uit de operette „Bocaccio" van Franz von Suppé en het Chi- antilied van Gerard Winkler. Als solisten zullen optreden Nel Dupont, sopraan, Harry Vesters, bas, Johan v. d. Griendt, bas en Rinus Hesselberth, tenor. Als tweede belangrijk muzikaal evenement op deze sluitingsdag staat op het programma het op treden van de Kon. Philharmonie uit Bocholtz. Dit gezelschap dat Europese vermaardheid geniet en op het internationaal concours te Kerkrade in 1956 de kampioens wimpel veroverde, verzorgde in de afgelopen week het slotcon- cert tijdens de Limburgse Zan gersdag in Gulpen. De recensent van „De Nieuwe Limburger" was enthousiast over dit optreden en schreef o.m,: „Het is dan ook niet overdreven te zeggen, dat wie zich de kans laat voorbijgaan de Philharmonie onder Jessnitz te be luisteren, zich daarmee van een artistieke belevenis berooft". De ze uitlating wekt dus de hoogste verwachtingen voor het concert van a.s. woensdag. En dan tot slot een grandioos vuurwerk aangeboden door Waalwijks Belang. Wijziging entreeprijzen. Het bestuur van de harmonie St. Crispijn verzoekt ons mede te delen dat de entreeprijs voor het concert plus cabaret maandag en dinsdag f 1.— zal bedragen. Er zal dus voor deze beide evene menten op deze dagen geen af zonderlijke entreeprijs worden ge heven. Deze entreeprijs geldt echter niet voor woensdagavond. Fordshow trok honderden bezoekers. Honderden opgetogen bezoekers heeft de grote Fordshow, welke het automobielbedrijf „De Lang straat" van 11 t.m. 14 aug. heeft georganiseerd, tijdens het week einde getrokken. Zondagavond was de belangstelling zo groot dat men de wagens bijna niet meer kon bereiken. Wij kunnen dan ook iedereen aanraden om de prachtige Fordmodellen 1956 op deze zeer fraai verzorgde expo sitie te gaan zien. Het zijn won deren op het gebied van techniek en comfort. Tot en met morgen avond 10 uur is er nog gelegen heid om deze bijzondere exposi tie te bezoeken. i VAANDEL-OVERDRACHT, MOBILISATIEKRUIS-UITREI- KING EN KRANSLEGGING DOOR DE BOND VAN OUD STRIJDERS. OP WOENSDAG 15 AUGUSTUS. 1. Om 18.30 uur ontvangst op het Raadhuisplein door de Edel achtbare Heer Burgemeester. 2. Overdracht van het dis- trictsvaaiidel door de heer v. d. Kamp aan de Overste Vorse- laars, districtsvoorzitter. 3. Wilhelmus. 4. Dankwoord van de Overste Vorselaars. 5. Muziek door de Drumband. 6. Mobilisatiekruis-uitreiking door de voorzitter van de Ne derlandse Bond van Oud-strij ders en mobilisatiekruis-dragers de Generaal-majoor b. d. Sitzen, aan de 24 oud-strijders, die on langs op uitnodiging van Z.K.H. Prins Bernhard een dag op her haling zijn geweest. 7. Afmars achter drumband via Grotestraat, Mr. v. Cooth- straat naar het monument. 8. Last post. 9. Kranslegging. 10. Een minuut stilte. 11. Afmars via Mr. v. Cooth- straat, Julianastraat, Stations straat naar Hotel De Twee Ko lommen. 12. Prijsuitreiking. In de stand van v. d. Lee op de Braderie zullen lotjes a 10 cent verkocht worden, waarop flesjes bier gewonnen kunnen worden. De baten hiervan ko men ten goede aan invalide mi litairen en nabestaande betrek kingen. Aanrijding. In de Stationsstraat ter hoogte van Van Gend en Loos heeft zich een kleine aanrijding voorgedaan. Een bestelauto van de Fa. Sch. alhier reed de uitrit van, Van Gend en Loos uit en wilde rechts naar de markt rijden. Aan de rechterkant van de straat ston den enkele auto s geparkeerd, welke het uitzicht naar rechts berperkte. Terwijl de bestelwagen de straat opreed, naderde een per sonenauto van rechts, bestuurd door de heer P„ eveneens alhier. De heer P. remde krachtig, doch doordat de weg nat was, gleed de wagen door met het gevolg, dat de personenauto tegen de be stelwagen botste. Er is hier spra ke van lichte materiële schade. De chauffeur van de bestelwagen wilde de personenauto echter nog voorrang verlenen. BALDADIGHEID. Zondag heeft een jongeman van 21 jaar een der lampen van desier- verlichting los gedraaid. Nu onze straat met de feestelijkheden een zeer mooie aanblik heeft gekregen en de verlichting het buitengewoon goed doet, is het zaak voor het pu bliek dit ook in ere te houden. Laat dus de prachtige versiering met rust. De politie heeft dan ook tegen dit jongmens procesverbaal opge maakt. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: Fietssleuteltjes; grijs gabardine herenregenjas; grijs-groene dames regenjas; herenpolshorloge; bruine herenportemonnee met inhoud; zil veren gulden in doosje. Gevonden: Ballpoint; blauw herencolbert jasje; grijs gabardine capuchon; crème damestasje met portemonnee met inhoud. Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma slaagden van de r.k. Handelsavond school van de RKMV te Kaatsheu vel de volgende leerlingen: Nelly Aquina, Arnoud Ploegmakers, Ans Ploegmakers, Cor Schellekens, Tini Voogd, Kees Vloemans, C. van der Heijden, Josine Witlox, allen van KaatsheuvelAdriana Jansen, Nel lie Jansen en M. v. Loon van Loon- opzand en Ans Schellekens van de Moer. Het aantal geslaagden van de r.k. Handelsavondschool lag procents- ge wij ze beduidend hoger dan het gemiddelde van het gehele land,. Voor het Staatsexamen Gymnasi um A slaagden de heren: C C. M Mutsaerts en A. L. Th. Verdonk van het Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel. i .Ml Ook vakantie. We willen er nog even op wijzen, wat blijkt uit de advertentie, voor komende in dit nummer, dat in de week van 20 tot en met 25 augustus wederom zes slagerijen gesloten zijn wegens vakantie. In die week zijn de slagerijen geopend, die vo rige week gesloten waren. Weer aan de slag. De vakantie is voorbij en het volk kan weer aan de slag. Er is behoor- lijk vakantie gevierd en de grote massa heeft zich niet beperkt met dat te doen in een rustig dolce far niënte, doch heeft „met de tijd mee gedaan" zoals men dat zegt, en is gaan reizen. Ons landje schijnt te klem te zijn om aan deze reislust te voldoen. België, Frankrijk, doch vooral Duitsland en verder Oosten rijk, Zwitserland, Italië en verder kregen bezoek uit Kaatsheuvel Er is geprofiteerd van het vele mooie dat ook daar te zien is en men heeft met de vermoeienissen daar opge daan, ook zijn ontspanning genoten. En nu weer aan de slag. Mogelijk de eerste uren nog wat onwennig, doch als daarbij bedacht wordt, dat in de ze de beste overgang is flink aan te pakken, dan is deze strijd gauw ge streden. De herinnering aan deze nuttige vrije tijdsbesteding kan daarbij een stimulans zijn om met volle werklust naar een volgende vakantie uit te zien, die na een pe riode van arbeid eenieder is gegund. Processie Vught-Kevelaer. Evenals de voorgaande jaren is er thans weer gelegenheid om op 1 en 2 september vanuit Kaatsheuvel deel te nemen aan de processie Vught-Kvelaer. Voor deze 2-daagse bedevaart kan men zich aanmelden bij v. Aarden, v. Heeswijkstr. 44 Kaatsheuvel. Aangifte kan'geschie den tot en met 15 augustus voor Kaatsheuvel, Dongenvaart, Dongen, Oosterhout en Loonopzand. DESK-voetbal. DESK blijft ook in deze vakantie periode in gestage training. Woens dag a.s. wordt een oefenwedstrijd gespeeld tegen Zwaluw VFC te Vught. Deze wedstrijd vangt om half 3 aan, zodat om 1 uur vanaf 't Patronaat met een v, Dijk-bus ver trokken moet worden. UW—UI I T'.jJ Zondags-doktersdienst De dienst op woensdag 15 aug. wordt waargenomen door P. Wij- entburg, arts, Kaatsheuvel, Hoofd straat 4, tel. 04167-2550. Officiële opening. Dinsdag a.s. wordt de officiële opening gevierd van de onlangs in bedrijf genomen nieuwe fabriek van de Fa. M. Soeterboek en Zn. onder de naam „Napolina Schoenfabriek". P de terreinen, waar eertijds het aannemersbedrijf van de Firma L Luxemberg gevestigd was, is 'n mo dern gebouw verrezzen, dat na een bescheiden inzet in de Huijgenstr. het bewijs levert, dat hier weer een Kaatsheuvels initiatief met energie en werklust groot kan worden. Be scheiden is de heer Soeterboek di- Jwl "r u w®reldoorlog begonnen, doch die bescheidenheid ging ge paard met een energie en een vak manschap, die deze zaak in korte laren een naam gegeven heeft, die reeds een goede klank heeft in de schoenenbranche. Zelf uitstekend vakman kreeg de heer Soeterboek zijn volle steun van vier zonen die naast een esprit de jeu op verschei den terrein, een even grote gave van vakmanschap in het bedrijf openbaarden en zo is dit bedrijf uit- van6 K- +V0011 faak- die de naam van Kaatsheuvel eer aan doet. Ze ker zal het dinsdag aan belangstel- ifSi, J ofRciël opening niet ont breken. Tussen 35 uur wordt ge legenheid tot recipiëren geboden, nadat in de voormiddag de inzege ning der fabriek heeft plaats gevon- Goed geslaagd vakantiekamp. kw ionS-kajotters van de afdeling Kaatsheuvel hebben de vakantie week besteedt om zelf een vakan tiekamp te organiseren, 1Si 6en kamp geworden, dat k°Tk als fen klok en de kampin- nchtmg getuigde van een groot en thousiasme. De inrichting bij de groepen was zo goed dat zelfs ver schillende verkennersgroepen hier aan een voorbeeld konden nemen. P nw?S 6en kamp' zoals de leider P. Netten zei, waarop de jongens het goede in de mens leerden zien ?h.Za lj led8re groep door onder linge samenwerking naar de hoog- groeien ?fn samenleving wilde groeien. De jongens hebben hier el- eennter T kennen en het was 'n genot om te zien hoe goed de sa menwerking in de diverse groepen seïf dlt kaT. hebben bijgedra gen, de jong-kaj ottersgedachte te KW- Dan 'al de samenwer- rW, 1 groepen nog beter wor- mii u de J0nge KAJ zich nog S masSannen g8an uitbreide* over Wij sluiten gaarne onze beste Duivensport. De KPV vloog met 807 jonge dui- Los 71nUlt N°yon' afstand 165 km. Los 7.10 uur v.m. Eerste 70 prijs-

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2