ètmqm mm stad m stceek KAATSHEUVEL voor 1 gulden Uit de Langstraat WIJNBAL EEN MODERN BEDRIJF GEOPEND. H. SPEET Sterke werksokken 1.69 Prima Appelmoes Harmisol Imprapol DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1956 0.72 per 1/1 blik H. Kleijn-Tummers Lekker droog en boven dien correct gekleed Drogisterij „De Pelikaan" Koopje van do week Thermosfles f 2.95 ADEMA's Drunen Vlijmen Capelle Aanvang 8 u. n.m. BOERENSPEL uil loon op Zand LoonopsansS Raam s donk&veer Voorbeeldige verstandhouding tussen werkgever en werknemer PLOEGMAKERS - KAATSHEUVEL Gasthuisstraat 103 i la all* loortan an matan DEZE WEEK ZWART EN BRUIN DEZE WEEK van Goudreinetten Stationsstraat 18 - Waalwijk Tel. 2635 maken Uw regenjas weer waterdicht en vormvast Stationsstraat 63 van staalglas, dus extra sterk in extra grote maat MARKT 3 WAALWIJK 5 heerlijke Moscovische rolletjes, gevuld met slagroom BROOD - BANKETBAKKERIJ Stationsstraat 6 Tel. 2483 daan, daarvan zijn we overtuigd; wij hebben U vaak onnodige zor gen veroorzaakt. En dat dit alles, wat wij vandaag beleven, in zo'n goede harmonie en samenwerking is bereikt, getuigt van een leiding, die onvergelijkbaar is en de hoogste lof toekomt. Wij willen jullie niet overdreven ophemelen, want daar houdt ge niet van; ondanks de groei en bloei van de zaak, zijt ge voor ons nog doodgewoon en doodeen voudig gebleven. Maar de waarheid vertellen mogen wij vandaag wel. Dat deze fabriek dan, ondanks de vele moeilijkheden die jullie door worsteld hebt, in zo korte tijd is tot stand gekomen, bewijst dat ge bei den taai vastgehouden hebt, dat ge U alles ontzegd hebt, dat ge steeds bewust met volle overgave ge werkt hebt aan wat heden bereikt is en aan de toekomst van Uw kin deren, een toekomst die wij met jullie voorbeeld onder garantie zul len ingaan. En zijn wij overtuigd dat dit heus niet zonder moeilijk heden gepaard zal gaan, dan zullen wij proberen te tonen dat jullie voorbeeld en beleid ook zijn vruch ten heeft afgeworpen. Wij zullen proberen te tonen dat de zware op offeringen, die gij U getroost hebt, ook ons waard zijn geweest. Dit is geen simpele belofte in woorden, dqch een voornemen dat wij als leiddraad voor de toekomst in een oorkonde schriftelijk hebben vast gelegd, wel rechtstreeks tot vader als grondvester gericht, doch mede voor de volle 100% tot moeder ge richt, die mogelijk nog wel de grootste verdienste heeft in wat fij beiden ons biedt. In het huiselijk leven betitelen wij U vaak als de grote baas en nu durf ik U, aan wie hier aanwezig zijn, voorstellen als de grote baas van de Napolina- schoenfabriek. Gij waart de steun van papa, bleef steeds doodeenvou dig en had olezier en belangstelling in de zaak, die daardoor groot. ge worden is. Wij spreken de hoop uit, dat onze echtgenoten de les mogen trekken uit Uw voorbeeld, ons tot verdere opbloei van de Napolina tot een zelfde steun te zijn. In de oorkonde, speciaal tot vader gericht, moge moeder zich verenigd voelen, zoals zij dit met vader steeds geweest is. De heer Theo bood dan de kun stig verzorgde oorkonde, door de heer Borsten getekend, aan zijn va der aan, met de hoop dat God hem de kracht moge geven nog vele ja ren de algehele leiding te mogen voeren, overtuigd dat het dan op zijn best zal gaan en wij nog veel van U kunnen leren. Nadat de ere-wijn was aangebo den, sprak de heer H. v. Boxtel als eerste werknemer namens zijn me de-arbeiders. Op de eerste plaats bood hij de gelukwensen van het personeel aan, dat onder hun ogen van een klein fabriekje gegroeid is tot wat het nu geworden is. Dit dankt U, aldus spreker, op de aller eerste plaats aan Uw inzicht, Uw ondernemingsgeest, maar vooral aan Uw liefde voor Uw bedrijf en uw personeel. Ik meen niet te over drijven met te verklaren, dat onze fabriek een voorbeeld is in de schoenindustrie, immers de ver standhouding tussen directie en personeel is zo goed, dat nog nim mer een enkele wanklank gehoord is. Wij stellen het ten zeerste op prijs dat U, nadat gij zijt opgeklom men tot de rijen der industriëlen, toch nog dezelfde eenvoudige men sen zijt gebleven. Wij geven de verzekering, dat deze Verstandhou ding in de toekomst nog verbeterd zal worden en dat wij onze beste krachten zullen seven om deze fir ma nog tot grotere bloei te bren gen. Namens het uersoneel bood de heer v. Boxtel dan als dank voor wat in het verleden voor hen ge daan is en in de toekomst ongetwij feld nog "edaan zal worden, een prachtig stel kantoormeubels aan. Met een woord van dank aan pen ningmeester Laros, die de bijdragen voor dit cadeau keurig beheerde, en de hoop dat God de zaak verder mo ge zegenen, sloot de spreker. De jongste zoon, de heer Wim, bracht vervolgens alle sprekers dank voor hun felicitaties en goede wensen, speciaal nastoor v. d. Spij ker en loco-burgemeester Beerens voor zijn waarderende woorden tot de firma gericht. Hij gaf de verze kering dat ook in de toekomst on de sportieve medewerking van de familie Soeterboek mag worden ge rekend. Hij sprak een woord van hulde aan het adres van architect Prins en aannemer Kleingeld met de onderaannemers, voor het keu rige werk hier tot stand gebracht, en gaf de verzekering dat de ver standhouding tussen directie en ar beiders in de toekomst van de zijde van de directie zeker zal bestendigd blijven, want de directie erkent gaarne, dat wat bereikt is, voor een Geslaagd Bij het te 's-Hertogenbosch ge houden examen voor diploma schoenhersteller, slaagden de vol gende leerlingen van de Ge meentelijke Vakschool voor Schoenmakers te Drunen. W. van Oostrum, Waalwijk; R. v. d. Bragt, Esch; H. Schoen makers, Loon op Zand; G. v. d. Zanden, Loon op Zand; Th. van Ooyen, Drimmelen; H. v. Oos terhout, Sprang; W. J. Jansen, Waalwijk; H. Hurkmans, Waal wijk; Ad van Engelen, Vlijmen; H. Bouweriks, Vught. —ES-'Bs 1 .(SLi. Zondag-artsendiienst. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Geslaagd. Op het te Amsterdam gehou den examen behaalde de heer L. v. d. Weijenberg 't diploma vak bekwaamheid voor het smeden-, constructie- en machine-reparatie bedrijf en tevens het diploma vakbekwaamheid haarden en kachels en smidsbedrijf. De Zwaluw. Zondag 19 aug. wedvlucht van de Zwaluw van St. Deni? Frank rijk. Inkorven vrijdagavond van 7 tot half negen. Wielrennen. Woensdag 15 aug. namen de Vlijmense renners deel aan de ronde van Boxtel. Libregts, die de gehele wedstrijd mede de toon aangaf en zeer vele premiën in de wacht sleepte, moest toch nog op het laatst met de 29e plaats ge noegen nemen. Bekroning. De Whippet Kennel „Emcéris" (eigenaar mevr. M. C. v. Rooij- Ros, Winterdijk 33 A, Capelle, behaalde op de j.l. zondag gehou den hondententoonstelling te Nij megen met de reu „Emcéris Rolph" een le prijs uitmuntend, met kampioenschap en beste reu. overgroot deel tot stand gekomen is door de spontane medewerking van alle arbeiders, de thuisstiksters inbegrepen. Het laatste woordje was aan de heer M. Soeterboek zelf. Eenvoudig en hartelijk richtte hij zich tot zijn personeel. Met en door hen is de zaak groot geworden; hij dankte hen daarvoor en is overtuigd ook in de toekomst op hen te kunnen rekenen. Hii wilde nu zijn dank uitdrukken door ieder een couvert te overhandigen, waarvan de in houd niet gegeven is om te verte ren, doch als nuttig geschenk te ge bruiken. De inhoud houdt verband met het aantal jaren in het bedrijf doorgebracht. Hii nodigde dan allen uit tot een gezellige intieme avond in de zaal van de heer P. v. Dun, waar het niemand aan het nodige zou ontbreken. In de namiddag culmineerde zich de belangstelling in een zeer druk bezoek van leveranciers en klan ten, die van wijd en zijd kwamen om acte de presence te geven en hun sympathie daarbij in bloemen en andere waardevolle geschenken uitdroegen. Gunning. Het bouwen van een landarbei derswoning voor de heer C. J. Huijben, Bernsehoefje Kaatsheu vel, onder architectuur van dhr. Hub. Prins, is gegund aan de aannemer G. den Teuling te Kaatsheuvel. Danscursus. Evenals vorig jaar organiseerde de K.A.J. dit jaar weer een dans- kursus. Werd deze kursus vorig jaar oorspronkelijk gegeven voor beginnelingen, dit jaar wordt door de grote belangstelling be gonnen met een kursus voor be ginnelingen en gevorderden. De lessen worden evenals vorig jaar gegeven door dhr. en mevr. Grijs- bach, lid van de Kath. bond van dansleraren in Nederland „San Filippo Neri". Het lesgeld is zo laag mogelijk gesteld en bedraagt slechts f 1 voor beginnelingen, terwijl ge vorderden f 0.75 per les betalen. Men kan zich nog opgeven zon dag 19 en 26 augustus in de Gil denbond. IN DE APOLLO-ZAAL ZATERDAG EN ZONDAG A.S Muziek van de WIJNBAL-STEMMING gegarandeerd. DESK-Nieuws. KN VB-bekerwedstrij d Zw. VFC—Desk, 0-2. Voor de KNVB-beker werd vandaag de wedstrijd Zwaluw VFC—Desk gespeeld op het ter rein van eerstgenoemde vereni ging te Vught. Zwaluw VFC was voor Desk geen onbekende, want tegen deze vereniging heeft men in verschil lende competities gespeeld, waar bij wordt opgemerkt, dat in Vught niet dikwijls gewonnen werd. Ook vandaag gaven de Zwaluwen zich niet zo maar gewonnen en hebben zij zich tot het uiterste verdedigd. Desk dat met 2 inval lers uitkwam, startte tegen de wind en had voor de rust de han den vol aan hun tegenstanders, vooral, omdat de voorhoede het juiste spel niet kon ontplooien, j Na rust tapte de Desk-voor- hoede uit een ander vaatje en zat er direct veel meer vaart in het spel. Na enkele vergeefse aan vallen kwam A. van Gooi langs enkele Zwaluwspelers heen en gaf keurig door aan L. Damen die scoorde. Even later zagen we twee kanjers van de midvoor juist langs gaan. Bij een aanval over rechts scoorde W. Damen het tweede doelpunt na ongeveer 20 minuten spelen. Zwaluw trachtte nog wel de achterstand in te halen, maar de Desk achter hoede gaf geen krimp. Door deze overwinning heeft Desk zich in de vierde ronde ge plaatst, waarin ze uitkomen tegen de Hoofdklasser NAC uit Breda. Zeer waarschijnlijk wordt deze wedstrijd pas volgende week ge speeld, omdat NAC momenteel met het eerste elftal op tournee is. De voetballiefhebbers van Kaatsheuvel en omstreken kunnen er op rekenen, dat NAC met het volledige eerste elftal zal ver schijnen, omdat men er bij NAC op gebrand is de KNVB-bekfer te bemachtigen, nu het landskampi oenschap in de beslissende wed strijd tegen Rapid J.C. aan hun voorbij gegaan is. Agenda. Vrijdag 7—8.30 uur nam. in- manden wedvlucht jonge duiven St. Denis, Café de Sportwereld. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater: New York op stelten; toegang alle leeftijden. Zondag 6 u. en 8.30 uur nam. Apollo Theater: New York op stelten. Alle leeftijden. Zaterdag 8 uur nam. en Zon dag 8 uur nam. Wijnbal, zaal W. Smit. Maandag 8 uur nam. repetitie harmonie Apollo zaal W. Smit. 8 uur nam. repetitie harmonie St. Jan, P. van Dun. Wijnbal. De vakantie is voorbij. Velen hebben het buitenland bezocht en hebben daar de wijnfeesten mee gemaakt, die vooral in Duitsland populair zijn. De wijnsmaak is nog niet vergeten en de heer Smit meent goed te doen de gelegen heid te scheppen daaraan te vol doen en presenteert daarom za terdag en zondag een speciaal wijnbal in de kleine Apollo-zaal, waar de Boerenkapel uit Loon-op- Zand wel voor de goede stem ming zal zorg dragen. Zonda g - Dokters-die nst Kaatsheuvel—Loon-op-Zand. De dienst wordt waargenomen door A. de Vries, arts, Loon-op- Zand, v. Rijckevorselstraat 6, tel. 04166—250. Geslaagd. Op het te 's-Hertogenbosch ge houden examen voor het Rijks diploma gezel in 't schoenherstel- lersbedrijf slaagden onze dorps genoten G. v. d. Zanden en H. Schoenmakers. Brand. Dinsdagavond te ongeveer 10 uur brak brand uit in de schoen fabriek der firma van Esch aan de Kerkstraat alhier. Een wande laar die een steekvlam vanuit het dak van het gebouw bemerkte, waarschuwde de familie, terwijl in allerijl de brandweer en rijks politie verwittigd werden, die on middellijk ter plaatse verschenen. Met enkele stralen werd de vuur zee bestreden, zodat de gealar meerde brandweer uit Kaatsheu vel slechts even handelend be hoefde op te treden. Begrijpelij kerwijze was zowat het gehele dorp op de been. De brand die voornamelijk woedde in de snij- derij, is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. De schade is belangrijk. Verzekering dekt de schade. T.B.C.-vlucht. De TBC-vlucht die traditiege trouw dit jaar wederom plaats had onder auspiciën van de post duivenvereniging „de Luchtbode" alhier, is wederom een zeer groot sukses geworden. Woensdagmid dag te 12 uur had in café v. On- zenoord de uitreiking der prijzen plaats. Behalve het bestuur van het Wit Gele Kruis en enkele be stuursleden der plaatselijke t.b.c.- vereniging en de Luchtbode was hierbij tegenwoordig de Zeer- eerw. heer pastoor Mommers. De secretaresse, mevr. v. d. Donk, hield een korte uiteenzet ting over de gevoerde actie en stelde vast dat het aantal ver kochte loten, dat van alle voor gaande jaren overtrof, nl. 1700. De voorzitter van het Wit-Gele Kruis de heer Hornman uit St. Joachimmoer, bracht vervolgens dank aan allen die op enigerlei wijze hebben medegewerkt aan het welslagen der actie, in het bijzonder aan bestuur en leden van de Luchtbode, die zo belange loos duiven en tijd beschikbaar stelden. Dan werden de 160 prijzen uit gereikt, waarvan de le en 2e be stonden uit resp. f 100 en f 50 aan waardebonnen en vervolgens prijzen van huishoudelijke en practische aard. Bedetocht. Woensdagnamiddag, na een plechtig Lot met processie, had te 5 uur, onder gelui van alle klok ken de jaarlijkse bedetocht plaats van de gehele parochie naar het Mariakapelletje aan de Tilburgse weg. De belde harmonieën van ons dorp opende en sloten de stoet. Deze bedetocht, is ieder jaar 'n zeer groot sukses en ondanks dat de tocht gaat langs de buitenge woon drukke verkeersweg ver loopt alles zeer ordelijk. Na en kele gebeden en gezangen hield pastoor Mommers een toespraak over de verering van de H. Maagd, waarna speciaal gebeden werd voor de zieken der parochie. De Zeereerw. heer pastoor had voor deze gelegenheid een speci aal gebed gemaakt, waarin allen in onze plaats speciaal werden gesteld onder de bescherming van O. L. Vrouw van Loonopzand. Onder gebed werd de terugtocht aanvaard. Eerste steen voor r.k. kerk. Onder zeer grote belangstelling van de zijde der parochianen had woensdag te Raamsdonksveer de eerste steenlegging plaats voor de nieuwe r.k. kerk. Dinsdag avond was reeds op de plaats van het altaar 'n kruis geplaatst. Aan deze eerste steenlegging ging een solemnele Hoogmis vooraf, gevolgd door plechtighe den in de noodkerk, 's Middags had dan onder zeer grote belang stelling de plechtigheid der eer ste steenlegging plaats. Onder de aanwezigen bevonden zich het gemeentebestuur, het kerkbe stuur, mr. Th. Heere, de archi tect de heer de Bever en de aan nemer van het niuwe krkgebouw de heer Weterings. Pastoor Bek kers, die de eerste steenlegging verrichtte, werd hierbij geassis teerd door kapelaan van Luyk en kapelaan van Velthoven. De eerstgenoemde las de oorkonde voor, welke in de steen zal wor den gemetseld. Pastoor Bekkers gaf uiting aan zijn grote dank baarheid jegens allen die door hun steun en offervaardigheid de bouw van deze nieuwe kerk hadden mogelijk gemaakt. Voor al de parochianen was hij zeer dankbaar voor hun grote finan ciële steun. Als de werkzaamheden naar wens verlopen, zal de nieuwe kerk het volgend jaar op de feestdag van O. L. Vrouw He melvaart in gebruik kunnen ge nomen worden. Tenslotte las pastoor Bekkers een brief van Mgr. Mutsaerts voor, die tot zijn spijt niet bij dezë plechtigheid aanwezig kon zijn, doch uit gro te erkentelijkheid het bouwfonds een bedrag van 5000 schonk. Tot slot ontvouwde burge meester Prinssen de gemeente lijke plannen ten aanzien van de bebouwing en verfraaiing rond de nieuwe kerk, die binnen twee jaar gerealiseerd kunnen zijn. Dinsdag was het de grote dag voor de Napolina Schoenfabriek van de Fa. M. Soeterboek en Zn. in de Gasthuisstraat te Kaatsheuvel. Het is ongeveer 10 jaar geleden dat de heer M. Soeterboek het - vol gens zijn mening stoute - besluit nam om een eigen bedrijf te grond vesten. Dé vakmanschap en erva ring waren aanwezig, van de steun en medewerking van een viertal zonen en een dochter was hij ver zekerd, op de hulp van zijn vrouw kon hij rekenen envan wer ken was niemand bang, dus er werd begonnen. Pastoor v. d. Spijker zei het met zo'n juiste woorden in zijn felicitatie „eendracht maakt macht" en doelende op het beleid waaron der deze zaak groot geworden is, mede onder moeders beleid „zuinig heid met vlijt bouwt huizen als kas telen". Doch we lopen de zaken vooruit. Om negen uur was de gehele fa milie Soeterboek en het voltallige personeel in de H. Mis in de paro chiekerk St. Jan bijeen om de zegen van O.L. Heer over de nieuwe zaak af te smeken. Om elf uur volgde de plechtige inzegening der gebouwen, die door vader Soeterboek geopend werden,waarna de Zeereerw. Heer Pastoor met zijn assistent kapelaan Verheijen, de familie Soeterboek en het personeel de fabriek betraden. Na de zegening der kruisen volgde de zegening der verschillende loka liteiten. Pastoor v. d. Spijker noem de het een eer, daarna het eerste woord te mogen voeren en vader Soeterboek met zijn vrouw en kin deren geluk te mogen wensen met het heugelijk feit van de plechtige inzegening en officiële ingebruik neming van deze nieuwe moderne gebouwen,. Hij doet dit nog met meer voldoening, waar 't hier een familie betreft die als gewone men sen begonnen, door naarstige ijver, zuinigheid en vakmanschap 't zo ver hebben kunnen brengen, dat zij in zo'n korte tijd een bedrijf op gebouwd hebben, waar gewerkt wordt onder de beste verstandhou ding tussen werkgever en werkne mer, zodat het werken hier een aan- «BteWfU gename taak is, die ongetwijfeld Gods zegen op het bedrijf zal doen neerdalen. Hij is overtuigd dat die Zegen van boven op het bedrijf zal rusten en feliciteert vader en moe der Soeterboek met de kinderen, met deze mooie onvergetelijke dag. Loco-burgemeester Beerens sprak namens het gemeentebestuur. Hij noemde het openen van een nieuwe schoenfabriek in Kaatsheuvel, waar reeds meer dan 100 bedrijven zijn gevestigd, een bijzonder feit, doch wel belangrijk noemde hij het, waar het hier de opening betrof van een bedrijf, dat in zo korte tijd zich heeft ontwikkeld tot een bedrijf van naam, gegrondvest door een arbei der met zijn gezin door noeste vlijt, uitstekende vakmanschap en in de allerbeste verstandhouding tussen werkgever en werknemer. Bijzon der benadrukte hij hierbij dat de familie Soeterboek niet alleen door haar vakmanschap een sieraad der samenleving is, doch dat daarnaast de sport door alle zonen op een voorbeeldige wijze gediend wordt, mede als een voorbeeld voor de ge hele gemeenschap. Deze sportiviteit tekent zich tevens in de goede ver standhouding tussen directie en ar beiders en komt in de gezonde sa menwerking op de meest voordeli ge wijze tot uiting. Hij feliciteerde namens het gemeentebestuur en zegde de firma toe, dat zij in hare verdere ontwikkeling ten volle op de medewerking van het gemeente bestuur zal mogen rekenen. Een treffend momentje volgde, toen de oudste der vier zonen zich tot zijn ouders richtte tijdens dit officiële gedeelte van deze onver getelijke dag. Dat dit nu juist ge schiedde, had de bedoeling om tot uiting te brengen dat ook door de kinderen ten volle beseft en ge waardeerd wordt wat deze officiële opening der nieuwe fabriek ook voor hen betekent. Wij willen, al dus de heer Theo, vandaag eens in het openbaar, hartelijk en gemeend, U dank zeggen voor al hetgeen wat ge voor ons in de ruim 30 jaren ge daan, gelaten en geleden hebt. Wij hebben U heus wel ooit leed ge-

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 7