SPORTSPIEGEL KAATSHEUVEL APOLLO-successen in Oisterwijk „DE MAGNEET" DE MAGNEET" AFWEZIG R. E. H. RAMMAKERS, arts P. J. M. Wijtenburg. DANSLESSEN MODERNE DEKENS m 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 AUGUSTUS 1956 3 Voetbalsport Duivensport De Harmonie bekroond met 1e prijs in de ERE-afdeling de Apollo-drumband belauwerd met 1e prijs in de 2e afdeling. Een spontane huldiging I LoonopxansS De reisvereniging van het personeel der N.V. A. en J. de Kort brengt langs deze weg hun hartelijken dank aan de directie, voor de genotvolle reis van zaterdag 25 aug., welke door hun mede werking voor de volle 1 00°/o is geslaagd. Het bestuur der reisvereniging VOOR HALFWOL EN ZUIVERWOLLEN KWALITEIT Zie onze speciale eialage. U WINKELT GEZELLIG BIJ DE Wü hebben steeds IETS NIEUWS! R. W. B. R.W.B. heeft gisteren met haar twee elftallen een vergeefse reis gemaakt naar Gorinchem. Kon het tweede elftal nog een halve wed strijd spelen, daarna ontlastten zich enkele onweersbuien boven Gorinchem, zodat het speelveld overspoeld werd. Men zag toen maar van verder spelen af. Maar Unitas bood spontaan aan om zondag a.s. met haar eerste elf tal naar Waalwijk te komen spelen. Vrijdag komen wij hier nog nader op terug. R.W.B.-leden worden er aan herinnerd dat vanaf heden op de bekende adres sen de voetbalpools weer ver krijgbaar zijn. DESK-NAC, 2-10. Deze ontmoeting voor de strijd om de KNVB-beker is, zoals te verwachten was, een grote over winning voor de Bredase prof club geworden. Deze uitslag zou aan buitenstaanders, die niet de wedstrijd hebben bezocht, het vermoeden geven, dat het een spelletje is geweest van kat en muis. Dit is geenszins het geval geweest en de toeschouwers zijn dan ook geheel niet ontevreden naar huis gegaan. Want de Des- sers hebben kranig partij geleverd en ook menige aanval opgezet, zo dat de geroutineerde achterhoede van NAC, met de internationaal Kees Kuis aan 't hoofd, nogal eens uit z'n verband werd gespeeld en er bij 'n beetje meer geluk nog meerder doelpunten hadden kun nen zijn.De achterhoede van Desk had niet haar beste vorm, en ook doelman Damen maakte een paar slippertjes, hoewel de spekgladde bal ook wel daaraan debet was. De NAC-lui wonnen de wed strijd dan ook verdiend, maar de uitslag is erg geflatteerd. Over de wedstrijd het volgen de Dat NAC deze.wedstrijd seri eus opnam, bleek wel uit het feit, dat ze met het volledige 1ste elf tal opkwamen, en ook met de ge kochte aanwinsten, Broeders van TSC en Luiten van Neptunis. Desk won de toss en Canjels trapte af. Van het begin af, was het een snelle partij voetbal, en het pleit voor de Desk-lui dat ze het hoge tempo tot het einde heb ben kunnen volhouden. De eerste twintig minuten was Desk veel in de aanval en Kuis en de zijnen kregen dan ook veel werk. In de ze periode had Desk dan ook ze ker een voorsprong verdiend. Toen kwam een fikse regenbui opzetten, en het veld en de bal werden spekglad. De routine en techniek van de profs kwam toen sterk naar voren. Vooral de oer- snelle oud-internationaal Lowie Overbeke liet toen spel zien van klasse. Het eerste doelpunt van hem was een juweel, dat hard via de paal in het net vloog. Even later volgde van hem nummer twee, ook weer na 'n snelle rush. Goals drie en vier waren presentjes van de Desk-achterhoede. Een ge vaarlijk schot liet doelman Da- men glippen, en Chabot plaatste de bal bij de vierde goal in eigen doel. De halflinie van NAC, met de uitstekende kanthalfs Ma- theeuwsen en Hogehuizen, bleven stuwen, en gaven keurige pases aan de voorhoede. Uiteindelijk werd het voor de rust nog 6— door doelpunten van Canjels en Broeders. Er werd meteen ge draaid, in verband met het late aanvangsuur. Desk zette meteen weer goede aanvallen op, om ten minste zeker de eer te redden. On ze halfs van Boxtel en Pijnenburg zetten toen ook met goede pases onze voorhoede aan het werk en Willy Damen bekroonde dit ook met een goed doelpunt. Geleidelijk aan voerde NAC de stand op, vooral door de op maat opgezette voorzetten van Over beke, die dan keurig werden af gewerkt door de andere voor- waartsen. A. v. Gooi zette hier ook nog een keurig doelpunt te genover, wat onhoudbaar voor de prachtdoelman van NAC in het net verdween. Het laatste doel punt van NAC kwam in de laat ste seconde van de wedstrijd via een penalty, genomen door de nu niet zo bepaald sympathieke Can jels. Een fikse nederlaag dus, maar het klasse-verschil was dan ook groot. Toch zien wij met vertrouwen de a.s. competitie tegemoet. CAPELLE V.V. H.N.C. J.l. zaterdag speelden HNC I en II een uitwedstrijd tegen de plaatselijke v.v. Wit-Zwart voor het door Wit-Zwart uitgeschre ven nederlaag-tournooi. HNC II dat het eerste tegen Wit-Zwart II in het veld kwam, bracht het er nog het beste af en won met niet minder dan 5< en heeft door deze uitslag een goede kans de uitgeloofde 11 broekjes te winnen. Zij kwamen voor de rust aan een gelukkige 20 voorsprong. Na de rust bleek echter dat ze nog iets meer in hun mars hadden en wisten door 2 doelpunten van hun mid- voor en 1 van de linksbinnen de stand door beter samenspel tot 5—0 op te voeren. HNC I stelde ook niet teleur en gaf Wit-Zwart I behoorlijk par tij. Voor de rust speelde Wit-Zw. gesteund door de straffe wind veel beter dan HNC. Maar toch na men de rood-zwarten de leiding door een fout in de W.-Zw.-ver dediging af te straffen. Maar W.- Zwart wist met een keurig doel punt gelijk te maken en nam zelfs door een treffer van hun rechts buiten de leiding. Met de 21- stand kwam de rust. Na rust kwam HNC terug en speelde een goede 2e helft, wat resulteerde in een prachtig doel punt van de linksbinnen. Met ge lijk spel 2—2 kwam het einde. Het waren harde, maar faire wedstrijden. Jongens, houdt vol en probeer allen een avond te ko men trainen, want dat ko/nen we te kort. VRIJHOEVE-CAPELLE Nooit Gedacht. De P.V, Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield j.l. zater dag een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 273 km. Eerste duif 2.02.08, laatste duif 2.22.05. De prijzen werden als volgt behaald C. Verhagen 1, 18; M. Mesch 2, 22; C. Broeks 3, 5, 16; M. Hom mel 4, 88, 33; C. van Tilborgh 6, 11, 26, 27, 31; A. Brouwers 7; A. Heibloem 9, 37; J. Paans 10; J. Spierings 12, 15, 20; 36; G. Ro- zenbrand 13, 14, 35, 38; W. Nieu- v/enhuizen 17 29; C. M. de Jong 19, 41; Gebr. van Oss 21, 43; J. Versteeg 23; J. Pols 24; J. Rozen- brand 25, 34, 45; A. Spuijbroek 28, 39, 40, 46; G. Genen 30; A. J. Ophorst 32; A. Plorijn 42. Oude duiven: C. Verhagen 1; J. Rozenbrand 2; J. Paans 3. A.s., vrijdagavond inmanden voor Vilvoorde, van 78.30 uur. De Kon. Harm. Apollo en met Apollo heeft geheel Kaatsheuvel in spanning gezeten. Na het grote succes, dat de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia drie weken geleden in Vught wist te behalen, was het de beurt aan „Apollo" om zich aan het oordeel van een jury te onderwerpen. Oisterwijk, waar de Kon. Ver. Sociëteit Harm. Aste- rius zijn 110-jarig bestaan vierde met een groot concours der Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, was uitge kozen als concoursgelegenheid. Directeur Molenschot wist wat het zeggen wil voor een corps om uit te komen in een afdeling, die de vaandelafdeling benadert. Doch toen bekend werd welk werk als verplicht voorgeschre ven was, heeft de heer Molen schot even geaarzeld, doch niet versaagd. Hij wist zijn mannen te overtuigen van de grote offers, welke van hen zouden gevraagd worden, wilde men tot succes komen, doch tevens wist hij hen te bezielen met een moed, die ondanks het vele, dat van hen zou gevraagd worden, tot succes moest leiden. Naast de technisch zeer zware „Slavische Dansen" nr. 1, 6 en 8 van Dvorak, koos hij als vrij werk een gelijkwaardige compositie n.l. de „Slavische Rhapsodie" van Carl Friedemann. De studie ving aan, niet uitslui tend voor de lessenaar in het Apollo Theater, doch daarnaast dag aan dag in de huiskamers der Apollisten. Niet uitsluitend op maandag in de gewone repetitie, doch daarbij elke week, maanden lang in partij-repetitie voor hout en koper onder goede leiding van onder-directeur P. van Dijk. Voorzitter Schalken zei het zondagavond met rechtalleen deze ontzaggelijke opofferingen waren een eerste prijs waard. Doch deze eerste prijs kon zich noch directeur Molenschot, noch de executanten zelf toekennen. Hij moest verdiend worden en behaald worden on der een jury, die uit mannen b estaande, aan wie het oordeel ten. volle toever trouwd was; die het recht van oordelen zonder beroep aan zich hadden. Piet Stalmeier, Oscar v. Hemel en Louis de Moree, was het driemanschap, dlat door de Fe deratie als jury wa s aangewezen. Werd met goed e moed de reis aanvaard, gewettigd door een voorbereiding en een leiding, die niets aan het toeval of geluk had overgelaten, er werd niet gepocht op een zeker succes zonder falen. Reeds op de middag trok Apol lo's drumband naar Oisterwijk, want ook dit corps ging zich aan het oordeel van de jury onder werpen en wel na een nauwelijks tweejarig bestaan in de 2de af deling. Toen een paar uren daar na reeds bekend werd, dat de drumband met goede cijfers, n.l. 35 punten een eerste prijs be haald had, kreeg ook de- harmo nie meer moed. Een grote schare muziekliefhebbers trok met de harmonie mede naar het schone Oisterwijk en met belangstelling werd beluisterd wat Apollo pres teerde. Was het uitbundig applaus van een duizendkoppig publiek reeds een hoopgevend teken van suc ces, de uitspraak der jury, die na een korte spanne tijds daarop volgde, brak alle twijfel. Met 52 punten voor het verplichte werk en 51 punten voor het keuze num mer werd Apollo een verdiende eerste prijs in de Ere-afdeling toe gekend.Dat de spanning gebroken was en in een enthousiast applaus losbarstte was verklaarbaar. Di recteur en bestuursleden werden onmiddellijk in spontane huldiging gefeliciteerd en reeds binnen en kele minuten was Kaatsheuvel op de hoogte gebracht van het be haalde succes. Direct werden daar maatregelen getroffen om de har monie met zijn drumband naar waarde te huldigen. De leden van de beide zusterverenigingen Eu phonia en St. Jan werden in ijl tempo opgeroepen, want om goed acht uur zou Apollo arriveren. Bij café 't Hoventje stond een ontzettende mensenmassa klaar om Apollo een triomftocht te be reiden naar zijn tehuis. De kleine zaal in het theater draaide de zondagfilm kon onmogelijk al len plaats bieden, die opgekomen waren om hun felicitaties aan te bieden. Een rijke schat van bloe men van verenigingen en particu lieren versierde reeds de zaal toen Apollo binnenkwam. De president van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, de heer W. van Nieuwstadt rekende het zich tot een eer als eerste de zustervereni ging te mogen complimenteren. Hij weet wat er geëist wordt in van 1 t/m, 16 september. Voor spoedgevallen wordt praktijk waargenomen door arts. Spreekuur 810 uur. Boodschappen vóór 10 uur. een afdeling, waarin Apollo zich presenteerde; hij weet welke op offeringen er gevraagd worden van directeur en leden; hij weet dat die opofferingen bij Apollo gebracht zijn, en hij verheugt zich, dat die vandaag met zo'n groot sukses bekroond zijn. Met vol doening mag het bestuu terrug- zien op wat van directeur en exe cutanten gevergd is en ook gele verd is. Met voldoening mag Apollo daarop terugzien. De eer van Kaatsheuvel is door Apollo op een keurige wijze hoog gehou den. Hij hoopte dat dit sukses voor bestuur en leden een stimu lans moge zijn, op de ingeslagen weg voort te gaan. Ook de drum band, die in zo korte tijd zijn tweede eerste prijs wist te beha len, feliciteert hij van ganser harte namens de Euphonia-drum- band. Hij wenst ook hen nog vele suksessen in de naaste toekomst toe. Namens de harmonie St. Jan voert voorzitter Soethout het woord. Hij wil niet in herhaling treden, doch sluit zich aan bij de vorige spreker in zijn felicitatie. Hij richt zich bijzonder tot de directeur, die het zware werk moet leveren en tot het bestuur, dat de stuwkracht moet zijn voor een corps dat iets bereiken wil. Hij begrijpt dat het inspan ning van beide zijden heeft ge kost om te bereiken wat in deze afdeling gevergd wordt. Voor 't allergrootste deel is wat bereikt is, aan de directeur te danken, doch daarnaast moet een bestuur staan, dat steeds diligent is Apollo mag zich zo'n bestuur rijk prijzen en hij feliciteert de harmonie daarmee; hij is getrof fen geweest door de grote be langstelling, die van alle zijden hedenavond naar het corps uit ging. Die belangstelling alleen reeds moet voor het bestuur aan leiding zijn op de ingeslagen weg voort te gaan. De drumband brengt hij zijn felicitatie over, wat hij temeer bijzonder graag doet omdat ook de St. Jan-drum- band onder dezelfde instructeur staat als die van het bekroonde corps. Hij weet dat de heer Wou ters veel vraagt, maar ook veel geeft. Met een herhaald proficiat besluit spreker zijn speech. Namens het VVV Kaatsheuvel spreekt de voorzitter Tuerlings een hartelijk woord. Hij meent iets van muziek te kennen en hij meent te mogen beoordelen, dat ZONDAG 2 SEPTEMBER vangen in de Zaal „EUPHONIA" de aan voor beginnelingen, onder lei ding van dhr. en mevr. VAN RIJSWIJK. Aanvang 8 uur. wat van Apollo gevraagd is, een zeer zware opgave was. Hij heeft van nabij de laatste repetities meegemaakt en waardeert op de hoogste wijze wat hier door het corps geboden is. Kaatsheuvel heeft weer een parel toegevoegd aan de kroon van lauweren, die het reeds siert. Hij feliciteert ook de bekroonde drumband, die mede bewezen heeft muzi kaal bloed te hebben. Hij wenst harmonie en drumband 'n cres cendo toe en hoopt tevens dat Apollo met de andere zusterver enigingen in 't geven van volks concerten in de naaste toekomst ook het publiek in de gelegen heid zullen stellen van hun kun nen te profiteren. Namens de zangvereniging Semper Vivens spreekt de heer Mekes een kort woord van ge lukwens, waarna de heer Kamp namens, 't bestuur van Bel Can to zijn felicitaties komt aanbie den. De heer Schalken brengt dank aan alle sprekers van de avond. Hij is dankbaar getroffen ge weest door de spontane hulde, door de burgerij gebracht in een enthousiaste triomftocht. Dat alleen reeds moet voor het be stuur en de leden van Apollo een stimulans zijn op de ingeslagen weg voort te gaan Hij weet dat er hard gestudeerd is, dat grote offers gevergd zijn van directeur en leden. Vandaag is daarvoor de beloning ontvangen in n' ver diende eerste prijs. Hij is daar voor dankbaar en geeft de ver zekering dat bestuur en leden zullen voortgaan, ponder rivali teit, doch in onderlinge samen werking, de naam van Kaatsheu vel op muzikaal gebied tot een groter crescendo op te voeren. Hij brengt dan dank aan di recteur Molenschot voor de gro te opofferingen, die hij zich voor dit concours getroost heeft. Hij biedt hem als dank het tweede deel van Elseviers Muzikale En cyclopedie aan. Onderdirecteur Piet v. Dijk dankt hij voor 't on baatzuchtige, opofferende werk van het leiden der partij-repeti ties, zonder welk Apollo nooit dit sukses had kunnen bereiken. Het gehele bestuur waardeert op zeer hoge wijze wat de heer v. D. gedaan heeft om tot dit sukses te komen. Als dank biedt hij hem een couvert met inhoud aan. Ook de instructeur van de Drumband, de heer Wouters, moet de dank van de voorzitter incasseren voor wat hij heeft moeten doen om de drumband in zo korte tijd reeds tot 'n twee de le prijs óp te voeren Ook hem wordt deze dank met een couvert met inhoud uitgedrukt. De heer Molenschot dankt voor de waarderende woorden, voor het mooie geschenk hem aangeboden, voor de spontane medewerking door het bestuur steeds geboden en voor de volg zaamheid waarmede de Apollo- leden zijn lessen gevolgd heb ben. Maar speciaal brengt hij dank aan de heer P. van Dijk, zonder wie Apollo nooit deze suksessen had kunnen behalen. De heer v. Dijk weerkaatst door de heer Molenschot voor zijn wijze lessen te danken, doch tevens de Apollisten zijn waar dering uit te- spreken voor de at tentie waarmede zij geageerd hebben op hetgeen hijmeende voor de goede samenwerking te kunnen doen. Hij dankt het be stuur voor wat hem werd aange boden, doch vindt in de volg zaamheid waarmede zijn partij repetities gewaardeerd zijn, de grootste beloning. Maandagavond komt Apollo in intieme feeetviering bijeen, na dat om 7 uur eerst een muzikale rondwandeling door de gemeen te gemaakt is. Hockey DES. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, gaat 't .jaar lijkse grote hockey-tournooi van DES dit jaar niet door. Wel staat de hockeyclub een groot evenement te wachten, want op zondag 9 september zullen de nieuwe hockeyterrcinen in de Efteling officiëel door burge meester Mr. v. d. Heijden open gesteld worden. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harm. St. Jan zaal P. van Dun. 7 uur n.m. muzikale rondwan deling harmonie Apollo. 8 uur n.m. intieme feestvie ring harm. Apollo zaal Smit. Dinsdag 8.30 uur n.m repeti tie mannenkoor Semper Vivens in 't Hoventje. Woensdag' 8 uur n.m. Apollo theater „De bende van Marady" 14 jaar. 8 uur n.m. repetitie Harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia zaal Euphonia. Loon op Zand's Belang. De vereniging Loon op Zand's Belang zal op 1 september a.s. tra ditiegetrouw wederom een rit voor ouden van dagen van ons dorp or ganiseren. Ten einde deze actie te financieren, zullen dezer dagen steunbonnen te koop worden aange boden. Begr af en is vereniging St. Willibrordus. Genoemde vereniging nam dezer dagen de aangeschafte lijkwagen in gebruik en uniformeerde bij die ge legenheid een zestal vhste dragers. Met deze maatregel is de dienstver lening, die de vereniging haar over leden leden biedt, een geheel nieu we fase ingetreden, temeer om het feit dat vanaf heden de dienstdoen de priester met zijn assistenten het lijk vergezeld naar het nu tamelijk afgelegen kerkhof. Over de nieuwe regeling is men in het dorp dan ook uiterst tevre den. Duivensport. De postduivenvereniging „De Luchtbode", gevestigd in café Van Onzenoord alhier, hield zondag een wedvlucht vanuit Orleans. Er werd deelgenomen met 171 duiven. De uitslag was als volgt: A. Aarts 1, 3, 33, 40; L. Beren donk 2, 16, 17, 28, 31; G. Schoen makers 4, 25; H. v. d. Linden 5; A. Berendonk 6, 26; F. Damen 7; L. v. d. Sanden 8, 11; Huibregts 9, 21; Goutziers 10, 27; K. v. Esch 12, 20; C. v. Dongen 13; Jos. v. Dongen 14; H. Leermakers 15; J. Snoeren 18; H. v. d. Velden 19, 30, 39; Gebrs. Verschuren 22; A. v. d. Velden 23; C. Maas 24; A. Spapens 29, 36, 41; G. Vermeer 32; M. v. d. Velden 34; M. Maas 35; H. v. d. Ven 37; Gebrs. IJpelaar 38, 43; Vriens 42; W. Hui bregts o ver duif. Gebrs. Verschuren serie II. DE CORRUPTIE IN INDONESIË Na de regeringsverklaring van premier Ali Sastroamidjojo is de dclicatie kwestie van de poging tot arrestatie van de Indonesi sche minister van buitenlandse zaken weliswaar formeel in de ijskast geborgen tot 's ministers terugkeer uit Londen^ maar de teerling is niettemin geworpen. Helder weerspiegelen zich in de pers de standpunten der politie ke partijen: de PNI, waarvan de „ontsnapte" Roesian Abdoelgani een der prominente leden en pa radepaarden is, schreeuwt moord en brand en spreekt van obscure politieke doelstellingen, daar mee de man, die opdracht tot de arrestatie gaf, kolonel Kawila- rang, openlijk desavouerend. De Masjoemi, deelnemer aan dit kabinet en als zodanig min of meer vastgelopen tussen ambi ties en principes, zwijgt onzeker en houdt zich op vragen van de pers op de vlakte met nietszeg gende commentaren als ,,'t recht moet zijn loop hebben". De rechtse partijen en met na me eigenlijk de PS1 (socialisten) wijzen niet verklaringen en dag bladartikelen op de ernst van de tegen de minister ingebrachte beschuldiging en op het eigen lijk nog nog ernstiger verschijn sel, dat premier en stafchef meenden te moeten ingrijpen om het gezicht van Indonesië althans in de Britse hoofdstad nog even te redden. MAKARIOS LEIDER VAN DE EOKA. Het Britse ministerie van ko loniën heeft verklaard dat uit verscheidene duizenden buitge maakte documenten is gebleken dat de leider van de verzetsbe weging EOKA op Cyprus, Grivas onder de „persoonlijke leiding" van bisschop Makarios heeft ge werkt. diverse dessins en maten vanaf f 13.90 GEZELLIGHEID IN UW WONING MET EEN DESSO KLEED. ff

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3