ELECTRA grootste keus m l SPORT. DANSSCHOOL KEES VAN K00TEN Het tweede lustrum van de r.k.v.v. Berkdijk een grandioos su kse: SCHEERAPPARATEN STOFZUIGERS Tewaterlating van het vracht- en passagiers schip m.s. „Brantas" te Heusden Wij mogen van de toren blazen, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1956 O heeft de Grotestraat 207 Waalwijk m CS) wedstrijdprogramma VOOR ZONDAG 2 SEPT. 1956- zijn de beste groepen naar voren gekomen, welke zich zondag in Drunen met elkaar zullen meten. Elke kring zendt ook zijn drie beste athleten zondag naar Dru nen voor de vijf kamp athletiek en de 1500 m. Achthonderd jonge boerinnen en 700 jonge boeren strijden a.s. zondag in Drunen om ae kam pioenschappen: Klasse A voor jongens; klasse A voor meisjes; klasse B voor jongens; klasse B voor meisjes, alsmede 't kring kampioenschap voor athletiek. De wedstrijden zullen reeds aanvangen om pl.m. half twaalf. Om half drie volgt défilé voor de talrijke genodigden. Hierna volgen de massademonstraties, welke het keur van de boeren- jeugd deze middag zullen geven voor de velen die deze middag uit geheel Brabant naar Drunen zullen komen. Deze massade monstraties zullen bestaan uit: gymnastiek, rijdansen, acroba tiek en pyramidebouw. Hierbij zullen de verschillende groepen gezamenlijk de verplichte en ie dere groep afzonderlijk de vrije oefeningen verrichten. Het einde van deze Interkring sportdag kan tegen half 6 wor den verwacht. Door middel van een keurig ver zorgd programma was de bevolking van Berkdijk in kennis gesteld van het feest, dat de voetbalvereniging „Berkdijk" had samengesteld om haar 10-jarig bestaan te vieren. Toen de voorzitter zondagavond om ongeveer 12 uur het feest sloot, kon iedereen terugzien op een bij zonder goed geslaagd festijn, dat, dank zij de spontane medewerking van alle leden en de grote organi satie-talenten van het bestuur, al len ten volle heeft bevredigd. Feest voor de jeugd. Zaterdag zijn de festiviteiten reeds begonnen met een traktatie voor de jeugd. Om 7 uur waren alle junioren in café v. Din ter en bij el kaar, waarbij tevens het bestuur aanwezig was. De voorzitter, de heer A. Snoe ren, spoorde de jongens aan om steeds de raad van de ouderen te volgen en vooral niet te gauw te menen al bij de groten te horen. Ook moeten de jongeren leren wat discipline is op het sportterrein en in het verenigingsleven. Als aandenken aan het 2de lus trum kregen alle jongens een pak ket jê, dat alle toiletbenodigdheden f Gezien de dringende behoefte in onze eigen parochie een gelegen- heid te krijgen om in verenigings- I verband de voetbalsport te beoefe- j nen, kwamen in augustus 1946 de heren P. Netten, tevens 1ste voor zitter der vereniging, G. v. d. Lin den en C. Labee bijeen om de mo gelijkheid tot oprichting te bespre ken en een plan op te stellen. Dat dit plan veel bijval oogstte, getuigt wel het feit dat reeds spoedig 40 personen zich als lid opgaven. Hierna heeft men twee jaar lang een administratieve oorlog gevoerd om tot de K.N.V.B. afd. Brabant toe te kunnen treden. Op 12 januari was het bestuur in staat om in een bijzondere ledenvergadering be kend te maken dat de officiële er kenning was verkregen. Pastoor v. Roosmalen was persoonlijk aanwe zig om bestuur en leden te compli menteren met dit sukses. Het eerste competitie-seizoen 1948 1949 bracht meteen 't kampioen schap en promotie naar de le klasse B.V.B. Dit sukses werd op 17fe bruari 1949 in een feestvergadering gevierd. Daarna beleefde Berkdijk een kleine inzinking. De voorzitter en initiatiefnemer, de heer P. Netten, moest, om werkzaamheden elders, zijn functie neerleggen, en 't moe- ZAAL „THALIA" WAALWIJK Vanaf heden DAGELIJKS INSCHRIJVING voor de NIEUWE CURSUS, welke aanvangt op woensdag 19 september, en NIET op 12 september zoals aanvankelijk in de folders en advertentie vermeld was. INLICHTINGEN bij de heer v. Bracht, eigenaar Thalia. Onze lessen, welke in de meest sfeervolle zaal van Waalwijk gegeven worden, kenmerken zich door de gezellige en toch leerzame geest, die er heerst UI UI UI PHILIPSHAVE UNIO BRAUN-REMINGTON HOLL. ELECTRO RUTON EXCELSIOR UI n bevatte die bij sportbeoefening no dig zijn. Om 3 uur hadden de junioren reeds een onderlinge wedstrijd ge speeld. Het resultaat van deze strijd was: A-JuniorenB-Junioren 33. In deze wedstrijd bleek dat door zetten dikwijls sukses kan opleve ren,. De A-Junioren keken n.l. met de rust tegen een 3-0 achterstand aan. De wedstrijd der oudjes. Aansluitend aan deze wedstrijd, speelde Berkdijk 3 om half 5 een wedstrijd tegen de Berkdijk-vetera nen. Dat de oudjes het nog niet ver leerd zijn, bleek overduidelijk uit het eindresultaat Berkdijk 3 kreeg behalve een goede les, ook nog een stevige nederlaag te incasseren. De eindcijfers waren 7—3 voor de oud jes. De feestdag. Zondag, de dag van het feest, werd op waardige wijze ingezet met een H. Mis, waaronder alge mene H. Communie van alle leden, die om kwart voor 8 in de parochie kerk werd opgedragen. Hierna kwa men allen bijeen in café v. Dinte- ren, waar de keurig verzorgde kof fietafel reeds gedekt stond, die ie dereen tot eten nodigde. De feestvergadering. Om ongeveer half 11 opende de voorzitter, de heer André Snoeren, de feestvergadering. In zijn ope ningswoord, waarin hij eerst allen van harte welkom heette, wees de voorzitter op de grote moeilijkhe den die de club te verwerken heeft gehad. Vele grote offers zijn ge bracht moeten worden om de ver eniging tot stand te brengen. Veel lief en leed heeft men meegemaakt, maar het resultaat dat nu is bereikt, is een goede beloning. Het feest van vandaag is een goed sluitstuk van een moeilijk begin. Wij moeten, al dus spreker, de club niet alleen zien als een ontspanningsgelegenheid al leen om een partijtje voetbal, doch ook als een innerlijke vorming op sociaal en geestelijk terrein. Wanneer wij allen hier goed van zijn doordrongen, zo besloot spre ker zijn openingswoord, dan kun nen wij de toekomst hoopvol tege moet zien. Eén blik terug. Dlan kreeg de secretaris, de heer Ties Seebrechts, het woord, voor 'n verslag over de afgelopen tien ja ren. Enkele punten hieruit: ten missen van deze grote stuw kracht deed zich danig gelden. Wanneer in 1951 de heer André Snoeren tot voorzitter werd geko zen, werd hiermee een nieuwe pe riode voor Berkdijk ingeluid. Steeds ging 't crescendo tot het thans be haalde resultaat, met de wens dat alle leden de schouders onder het werk willen zetten om de club steeds op een hoger niveau te bijen gen, waarmee de secretaris zijn ver slag besloot. Huldiging. Nadat de voorzitter, Ties See brechts, uit naam van allen bedankt had voor zijn keurig verzorgd ver slag, ging hij over tot huldiging van enkele leden, die reeds vanaf de op richting hun beste krachten hebben gegeven om de club groot te ma ken. Als eersten wende hij zich tot drie leden van het bestuur, t.w. de heren G. Netten, K. v. Wanrooij en G. Lensveld, resp. le en 2e penning meester en commissaris. Spreker dankte hen voor het vele werk dat zij zich hebben getroost en spelde hun een insigne op de borst dat als inscriptie draagt: „10 jaar trouw bestuurslid". Dan richtte hij het woord tot de heer M. v. Wanrooij, die hij huldig de als mede-oprichter. Uw naam, al- I dus de voorzitter, is op afdelings- j en bondsbureau wel bekend. Hij j dankte de heer v. Wanrooij voor het j vele werk dat hij voor de club ge daan heeft. Vervolgens huldigt hij de heren H. Kops, die tevens 't oudste lid is van de vereniging, A. de Beer, de I trouwe doelverdediger, die tien jaar het doel van Berkdijk heeft be schermd tegen vijandelijke storm lopen, C. v. Beijnen, de stille wer ker der ver., J. P. Snoeren, de man die zijn plaats inmiddels heeft afgestaan aan de jongeren en M. v. Boxtel,de nimmer overtroffen gang maker en aanvoerder van het eerste elftal. Spreker dankt allen voor 't vele werk en speldt hun bij deze gele genheid 't insigne mét inscriptie „10 jaar trouw lid" op de borst. Tot slot spreekt de voorzitter zijn spijt uit, dat de heer P. Netten niet aanwezig is. Wij hebben, aldus spr., aan deze man veel te danken, gaar ne hadden wij hem op deze dag in ons midden gehad. Wij willen hem vandaag danken en eren, door hem 't ere-voorzitterschap aan te bieden. Dan neemt de secretaris 't woord en richt zich tot de voorzitter André Snoeren. Ook U willen wij vandaag huldigen, aldus spreker en wel om twee redenen. Ten eerste, omdat gij tien jaar lang lid bent van onze ver eniging. Ten tweede, met uw eerste lustrum als voorzitter. Onder uw leiding is de club steeds crescendo gegaan. Ik kan niet onder woorden brengen wat gij voor Berkdijk hebt gedaan. Wil vandaag onze oprechte dank aanvaarden. Hierna speldt spreker ook de voorzitter 't insigne op en overhan digt hem een nieuwe voorzitters hamer, waarop vermeld staat„Als dank voor Uw werk". In korte woorden dankt de voor zitter voor deze huldiging. Hij zegt, dat de huldiging welke hij zo juist ontving, niet alleen be schouwd moet worden als 'n ver dienste. Toen ik de taak van voor zitter aanvaardde, heb ik daarbij ook de plicht op mij genomen te werken voor 't heil van onze club. Hij dankt voor 't cadeau, dat een symbool is van zijn functie. Hij spoort allen aan mede te werken en 't bestuur te steunen, om in de toe komst op de ladder van de sport steeds hoger te klimmen, naar de voor ons misschien onbereikbare hoogste trede. Maar, zo zegt hij, door nauwe samenwerking zijn we nog tot grote dingen in staat. Dan krijgt M. v. Wanrooij het woord. In korte trekken beschrijft hij de moeilijke weg die V.V. Berk dijk heeft moeten gaan, 'n weg niet over rozen, maar doornen. Door echter nooit op te geven en door 't actieve werk van de voorzitter, dhr. P. Netten, is veel bereikt. De tijd is voorbij dat 'n club geen of niet voldoende levensvatbaarheid bezit. De voorzitter sluit om ongeveer half twaalf de feestvergadering, waarin hij dhr. v. Wanrooij dankt voor zijn woord. Uw woord, zo zegt hij, is een aansporing om verder te bouwen. De weg van doornen is 'n weg van lauweren geworden. Wanneer wij, zo besluit hij de vergadering, eerlijk zijn en blijven, dan zal succes zeker niet uitblijven. Om 12 uur komt een stroom van mensen 't bestuur gelukwensen. Wij merkten o.a. op enkele 'le den van het bestuur van V.V. „Desk", die het bestuur 'n nieuwe bal overhandigde het bestuur en veteranen van' „Baardwijk", „Uno Animo" uit Loonopzand„Poedel vrees", die de voorzitter een en veloppe met inhoud overhandigde; de hengelvereniging „H.S.V.", Har monie St. Jan, Scheidsrechtersver- eniging uit de Langstraat en vele anderen. Reeds eerder op de dag waren bloemstukken en schriftelijke fe licitaties binnengekomen, o.a. van Fa. H. Donders, Fa. Th. van Box tel, Fa„ M. Groenendaal, Café De Dreef, Berkdijks Belang, Harmonie St. Jan, Fa. G. van Boxtel, Fa. J. Damen, Visvereniging Th. v. Box tel, Veteranen Baardwijk, Bondsbe- stuur K.N.V.B., K.N.V.B, afd. Bra bant, V.V. Baardwijk, V.V. R.K. S.S.S., R.K.V.V. Voab, v.v. Korvel., Fa. Stocko, vergezeld van een cou vert met inhoud. Later ontving men nog 'n felici tatie van de oud-adviseur, kapelaan S winkels, die vanuit St. Jozef heil, waar hij om gezondheidsredenen pust moet nemen, de club geluk wenst met 't 10-jarig bestaan en de voorzitter met zijn 5-jarig voorzitj- terschap. Om 2 uur beginnen de voetbal wedstrijden voor deze gelegenheid is de v.v. „Raven" uit Luiksgestel uitgenodigd. De eerste wedstrijd tussen de 2e elftallen van Berkdijk en Raven, vindt veel stagnatie door het slech te weer. De regen valt in grote plensbuien neer en belemmert het spel dan ook niet weinig. Niettemin voetballen de jongens als gold het n kampioenswedstrijd. De eindcij fers waren 31. Om half vijf is 't droog en een vriendelijk zonnetje komt zó waar 't feest luister bij zetten als de eer ste elftallen in 't veld verschijnen. Eerst vindt dan de huldiging plaats. Op 't middenveld, waar bei de elftallen staan aangetreden, neemt de voorzitter van de Raven 't woord en brengt de hartelijke groeten over van de pastoor van Luiksgestel (oud-pastoor van de pa rochie Berkdijk) en feliciteert de vereniging ook namens de pastoor. Hij hoopt èn» voor Berkdijk én voor de Raven, dat het komende seizoen 't lang verwachte kam pioenschap zal brengen (Beide ploe gen zijn als nr. 2 geëindigd). Hier na overhandigt hij de voorzitter van Berkdijk 'n prachtig bloemstuk De voorzitter, dhr. A. Snoeren, dankt de spreker en verzoekt hem pastoor van Roosmalen de hartelij ke groeten te doen van alle leden. Hij vindt 't jammer dat de pastoor niet aanwezig kan zijn. Hij wenst de Raven 't allerbeste toe in 't nieuwe seizoen. Daarna vangt de wedstrijd aan. Berkdijk wint de toss en onder neemt al gauw enkele aanvallen, die echter geen resultaat opleveren. Het sukses komt aan de andere kant, een snelle doorbraak stelt de midvoor in de gelegenheid voor Ra ven de score te openen. Even later moet de paal de keeper te hulp komen bij 'n hard schot van Luiks- gestels linksbinnen. Hierdoor wordt Berkdijk blijkbaar wakker geschud. Tal van aanvallen beuken op de Ravenveste, In de 26e minuut lost Jan van Wanrooij een prima schot, waarvoor de keeper al zijn talenten moet tonen. Vier minuten later komt dan de gelijkmaker. Na een vlotte combinatie tussen Sjel van Boxtel en André Emmers, ziet laatstgenoemde kans om met een harde, afgemeten kogel de keeper te passeren. Nog voor de rust krijgt Jan v. Wanrooij 'n prachtige kans om een voorsprong te nemen, maar zijn schot gaat jammerlijk naast. Direct na de rust denken wij de Raven een voorsprong te zien ne men, maar in 'n heftige scrimage weet de doelverdediger A. Wage- makers voor erger te behoeden. In de 6e minuut kan Gerard Kemme- ren na goed doorgeven van André Emmers, de stand op 21 bren gen. Een kwartier lang weet de Berkdijk defensie, met aan 't hoofd de goed spelende H. v. Wanrooij, stand te houden, dan moeten ze echter zwichten voor een kogel van de rechtsbinnen van de Raven, 2-2, Lang hebben de Raven niet geno ten van deze stand, want enkele mi nuten later kan, door slecht uit schieten van de keeper van de Ra ven, A. Koenen de stand op 3—2 brengen. Hoe de Raven hierna ook vochten voor de gelijkmaker, Berk dijk gaf geen krimp en zo eindigde deze goed gespeelde wedstrijd. Jam mer was de wind zo nu en dan spelbreker en had de strijd door de vele regen, af en toe het karakter van een waterballet. Na afloop van deze wedstrijd za ten beide elftallen aan aan de kof fietafel in het prochtig versierde clubhuis. Tijdens dit koffiemaal richt de te genwoordige adviseur, de zeereerw. Heer Pastoor E. Rietra, zich tot de jubilerende club. Hij feliciteert eerst de voorzitter en zegt dat hij 't nog zo zelden heeft meegemaakt, dat een man vijf jaren achtereen de voorzittershamer heeft gehan teerd. Hij zegt, dat men respect moet hebben voor 't vele werk dat door de voorzitter is verzet. Hij dankt de voorzitter dat hij heeft meegewerkt om Berkdijk en met de voetbalvereniging de parochie, om hoog te brengen. Dan feliciteert de pastoor het bestuur en leden met het 10-jarig bestaan en complimen teert allen met de goede verzorging van het feest. Hij vraagt tot slot de club uit Luiksgestel zijn beste wen sen en groeten over te brengen aan Pastoor van Roosmalen. Voor zijn goed gekozen woorden wordt de Pastoor door beide voor zitters dank gebracht. Bal De feestvreugde stijgt ten top tij dens het bal dat om 7 uur aanvangt en waar de muziek verzorgd wordt door de populaire Sophia's Boeren- kapel uit Loonopzand. onder leiding van dhr. Dankers. Tijdens het bal wordt de heer André Snoeren nog gefeliciteerd door de Boerenkapel, bij monde van dhr. J. de Kort. Tevens worden een paar kleine verlotingen gehouden om de onkosten te bestrijden, welke prima slaagden. Tot middernacht duurt de feest vreugde voort en als de voorzitter om 12 uur iedereen zijn dank be tuigt voor de medewerking, kan de voetbalvereniging Berkdijk terug zien op een festijn, dat voor hon derd procent geslaagd is. Wij slui ten ons zeer gaarne aan bij de grote rij van al degenen die hun geluk wensen aangeboden hebben, om voorzitter, bestuur en leden van Berkdijk te feliciteren met hun 2e lustrum en de wensen te uiten dat t ook in de toekomst steeds cres cendo moge gaan. Mannen, proficiat In juni 1954 werd door de Stichting Nederlandse Scheeps bouw Export Centrale te, 's-Gra- venhage, ten behoeve van de Re publiek Indonesia, met een 4-tal Nederlandse scheepswerven de bouw van 5 vracht- ,en passagiers schepen gecontracteerd, welke bestemd zijn voor het inter-insu- laire verkeer in de Indonesische archipel. Het derde van deze serie sche pen, het m.s. „Brantas", werd woensdag 29 augustus 1956 met goed gevolg te water gelaten bij De Haan Oerlemans' Scheeps werf N.V. te Heusden, welke deel uitmaakt van de „Verolme Verenigde Scheepswerven". Pe doopplechtigheid werd verricht door Mevrouw A. E. A. Gagola- Loing. Het schip werd gebouwd vol gens de hoogste klasse van Lloyd's Register of Shipping voor tropische dienst, en zal voldoen aan de voorschriften van de In ternational Convention ien the Safety of Life at Sea, 1948, voor korte internationale reizen, de Simla Conventie, de Indonesische Scheepvaartinspectie, de British Factory Act, en de Ned. Haven arbeidsinspectie. Het draagver mogen van het schip zal ca. 1.700 ton bedragen, terwijl de hoofdaf metingen als volgt luiden: Lengte over alles 878,00 m tussen de loodlijnen 82,00 m Breedte 14,00 m Holte tot hoofddek 5,50 m Holte tot tentdek 7,90 m Geladen diepgang op tropenmerk 3,93 m Er zal accomodatie aanwezig zijn voor 12 eerste klas passa giers, 18 tweede klas passagiers, en 36 derde klas passagiers, ter wijl er tevens gelegenheid is voor 600 dekpassagiers. Voor het ver- voer van lading is een ruimin- houd van ,ca. 95.000 cb.ft (balen) beschikbaar. De voortstuwingsinstallatie zal bestaan uit een M.A.N.-scheeps- dieselmotor, type G6Z52/70, di- reet omkeerbaar, 6-cyl„ 2-tact, met een vermogen van 2.300 P.K. bij 225 omw./min. .Voorts wor- j den opgesteld 3 M.A.N.-scheeps- hulpaggregaten met een geza menlijk vermogen van 270 P.K 180 kW, 230 V. De dekwerktuigen zullen be staan uit een elektrisch-hydrauli- sche stuurmachine, fabrikaat Has- tie, een elektrische ankerlier, een dito kaapstand, 4 dito laadlieren a 3 ton, en 2 dito laadlieren a 5 ton, alle van 't fabrikaat Thrige. j Verder wordt het schip voorzien van een „Bronswerk" aircondi tioningsinstallatie voor de passa giers- en bemanningsaccomodatie, een „Saval C02- en rookmeld- installatie met automatische ac- coustische alarminrichting, een „Bronswerk'sprinklerinstallatie, een „Norit"-filterinstallatie voor het dechloreren van drinkwater, een „Landaal-Schelde" koelin stallatie voor de proviand- en vrieskamers, Laval" brandstof- en smeerolieseparatoren, en een „Cochran" oliegestookte stoom ketel met een V.O. van 100 sq.ft. Behalve door talrijke Indonesi sche autoriteiten werd de tewa terlating bijgewoond door verte genwoordigers van de Stichting Ned. Scheepsbouw Export Cen trale, de hoofddirectie van de „Verolme Verenigde Scheeps werven", en tal van verdere ge nodigden. Na de tewaterlating vond ten kantore der scheeps werf een drukbezochte receptie plaats. dat onze gesneden en verpakte broodsoorten in WAALWIJK en KAATSHEUVEL een geweldig succes kennen Probeert U dit weekend ook eens een van de volgende gesneden broodsoorten WONDERWIT verpakt gesneden witbrood KORENGOUD verpakt gesneden tarwebrood FAVORIET verpakt gesneden melkbrood KRENTENBROOD in cellofaan verpakt. Iets heerlijks Vraagt het onze depöthouders Voor Waalwijk C. Pullens, Stationsstraat 90, Tel. 2465 Voor Kaatsheuvel: L. de Bondt, Hoofdstraat 82, Tel. 2293 Mededeling: Het depót in Waalwijk C- Pullens, Stationsstraat 90 Tel. 2465 is van 3 sept, tlm 8 sept wegens vacantie gesloten BETAALD VOETBAL. Eredivisie. NoadAmsterdam AjaxNAG DO-SSparta VVV—GAVV Fortuna—Eindhoven PSV—MVV Spel Enschede—Rapid JC EV VElinkwijk Willem IIFeijenoord le Divisie A. Vote wijekersADO Roda SportKFC XerxesVSV GraafschapHVC W ageningenSVV EmmaAlkmaar le Divisie B. Blauw WitVolendam DFCHelmond Hermes DVSVitesse ExcelsiorEBOH Stormvogels—Sittardia RCH—EDO SHSAGOVV 2e Divisie A. HeerenveenVelocitas Be QuickTubantia PEGOldenzaal ZwartemeerVeendam Oosterparkers-Enschedese Boys. RhedenZwolse Boys HeraclesLeeuwarden 2e Divisie B. DoskoZeist DHC—TOP UVSWilhelmina De ValkHilversum ZFC-Longa NEC—ONA BaronieRBC KNVB Afdeling Noord-Brabant. Algemene vergadering. Verenigingsvoorstellen rekten de vergadering aanzienlijk. In Hotel Noord-Brabant te s-Bosch werd de jaarlijkse alge mene vergadering gehouden van de voormalige Brabantse voet balbond. Ongeveer 300 afgevaardigden waren in de propvolle „winter tuin" bijeen, toen Toon Schro der met een uitvoerig openings woord, waarin alle voornaamste gebeurtenissen van het afgelo pen jaar werden gememoreerd, de vergadering opende. De notulen van de vorige ver gadering, evenals het zeer uit voerige jaarverslag gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkin gen, zodat deze onder dank aan de administratie werden goedge keurd. Ook de voorgestelde be groting voor het seizoen 1956-57 mocht de goedkeuring van de vergadering wegdragen. De financiële verplichtingen werden vastgesteld met bedra gen gelijk aan die van het afge lopen boekjaar, n.l. 12,50 le klas; 9.2e klas en voor de 3e klas 6.terwijl de O.M. op 10.per vereniging bleven gehandhaafd Om het tekort op de uitgave der Off. Med. te dekken, werden 2500.uit de winst gereser veerd. Aangezien geen tegencandida- ten waren gesteld, werden alle aftredende bestuurs- en commis sieleden herbenoemd. De voorstellen der verenigin gen, waarvan een zevental ge bruik hadden gemaakt, gaven aanleiding tot 'n uitvoerige dis- V

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6