KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraaise Courani Uit dB Langstraat DANSLESSEN Kijk, Katholieke Levensschool beid H. P. DEKKERS-v. tl. VLIET Drunen Cishout Vlijmen Heusden Capelle Waspik Geertrui denherg voor jonge ar ers Sprang- Capelle Sprang De winter gaat komen VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1956 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen 79e JAARGANG No. 68 Hoofdredacteur: Dit blad JAN TIELEN verschijnt 2x per week DE ECHO W HEI ZUIDEN Abonnement: 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Kustmijnenveger Hr. M.S. Drunen in dienst. Donderdag 30 augustus is bij de N.V. Werf Gusto te Schiedam om kwart voor elf de Kustmijnenveger Hr. m.s. Drunen door de aangewe zen commandant luitenant ter zee tweede klasse H. Mioulet, in dienst gesteld. Aan de indienststelling ging de overneming van het schip door de Koninklijke Marine vooraf. Deze geschiedde door een vertegenwoor diger der Verenigde Staten, aange zien de nieuwe oorlogsbodem voor rekening van de U.S.A. in het ka der van het offshore procurement- programma is gebouwd. Bij deze overdracht was het gemeentebe stuur van Drunen tegenwoordig. Een uitvoerig verslag hierover in het volgend nummer. Cantabile op concours. De gemengde zangvereniging Cantabile zal a.s. zondag deelnemen aan het zang- en muziekconcours te Oisterwiik. Zij staat onder leiding van haar dirigent, de heer J. Lom- barts. Zondags-artsendienst. De zondags-artsendienst van a.s. zondag wordt waargenomen door dr. ir. d. Wouw. RK.J.B. De RKJB hield zondag j.l. haar algemene ledenvergadering waar bij aanwezig waren de nieuwe technische adviseur de heer C. Klijn. De voorzitter en de gees telijke adviseur richtten bijzon dere woorden van welkom tot tot de heer Klijn. De ZeerEerw. Heer Pastoor feliciteerde de vereniging met 't feit dat zij de heer Klijn bereid had gevonden deze functie te aanvaarden en memoreerde nog eens het goede werk dat de vo rige technische adviseur de heer v. d. Brink voor de vereniging gedaan heeft. De heer Klijn dankte daarna voor de mooie welkomstwoor den die aan hem gericht waren en voor het vertrouwen dat men in hem stelde. Hij hoopte met de vereniging prettig te kunnen sa menwerken. Op deze vergadering werd ook nog de excursie besproken, die gehouden zal worden op woens dag 5 september. Men zal dan 'n bezoek brengen aan de Land bouwhogeschool te Wageningen, het openluchtmuseum in Arn hem, het grootste ter wereld, en het dierenpark. De kosten zullen ongeveer 56 gulden per per soon bedragen. Opgeven t.m. zondag bij het bestuur. Degenen die een toegangsbewijs wensen voor de KNJBTB manifestatie in „De Vliert", worden eveneens verzocht zich te melden bij het bestuur. Vlijmiense Boys—G.V.V. Zondag 2 sept. spelen de Vlij- mense Boys met haar eerste en tweede elftal tegen GW uit Gel- dermalsen een vriendschappelijke wedstrijd. GVV is voor Vlijmen geen on bekende daar zij over een goed elftal beschikken. Vlijmen heeft de laatste wedstrijden ook goede suksessen geboekt en er kan dus een spannende wedstrijd tegemoet gezien worden. Aanvang 2e elftal 12 uur; ,1e elftal half drie. Inbraken bij Ovito en Genieentehuis. Door het uitsnijden van een ruit aan het achterste gedeelte van de fabriek van Ovito in de Ach terstraat, hebben dieven zich toe ging verschaft tot het kantoor, waar alles overhoop werd ge haald. Met enig geld moesten zij zich tevreden stellen. De tweede inbraak bracht ook geen sukses. Aan het gemeentehuis werd 'een bezoek gebracht; ook daar werd weinig vermist. Kind aangereden. Toen het kind van de fam. Kooien van het kermisterrein kwam en de weg overstak, werd het door een bestelwagen aange reden. De EHBO verleende de eerste hulp. Op advies van de dokter werd het later naar het ziekenhuis te Den Bosch overge bracht. Derby wedvlucht Orleans. i Zondag 26 aug. hield de Post- duivenver. de Zwaluw een wed vlucht met jonge duiven vanuit Orleans. Los 7 uur; eerste prijs- duif 11-56-59, laatste prijswinnen de duif 12-28-7. Uitslag als volgt: M. Nicols 1, 2; C. Diepstraten 3; J. v. d. Wiel 4; v. d. Dungen 5, 20; M. Libregts 6, 25; Jos Kuijs 7, 10, 28; W. v. Ravensteijn 8, 13; J. Oosterwaal 9, 17, 18, 26; C. Meesters 11, 12, 29; L. Nicols 14, 27; J. Kiviets 15, 24; W. van Vucht 16; Fr. van Uden 19, 21; L. Alosery 22; M. v. Dal 23. Sukses van de Vlijmiense Ruiters. Zondag'nam de Rijvereniging Norbertus deel aan de Ruiterwed- strijden te Drunen. In de gecom bineerde wedstrijd behaalde Vlij men met 56lj^ pt. de 11e prijs. In de individuele dressuurring: Jo Mommersteeg de 5e prijs. Ring II Jo van Beurden 7e prijs. Ring III W. Klerks 8e prijs. Kruisbooggez. Rozenjacht. Zondag 2 sept. maandvergade ring van Rozenjacht in café Ge vers, Meliestraat. Zeer belang rijke agenda. Trt>uwe opkomst verwacht. De Zwaluw. Zondag 2 sept. eerste vlucht van de late jonge duiven vanuit Vilvoorde. Ook met' oude duiven kan gevlogen worden, maar deze vliegen apart. Het is dus een dub bele vlucht voor oude en jonge duiven. Inkorven vrijdag 31 aug. van 7—8,30 uur. Komt allen op tijd. Heropening Gafé. Zondag 2 sept. wordt het café De Braai heropend. De nieuwe eigenaar is Ant. Klerks Boom. Wegenbouw. Aan De Veer en Schel- lekens' Wegenbouwbedrijf alhier, is door de directeur van Publieke Wer ken te Tilburg bij onderhandse overeenkomst opgedragen het aan brengen van 33.000 m2 gepenetreer de steenslagverharding op diverse wegen in de gemeente Tilburg. brenging naar het Ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk achtte. Vermoedelijk zal de knaap het licht uit het oog moeten missen. Sirena-nieuws. Zaterdag 1 september zal dooi de Muziekver. „Sirena" 'n avond concert worden gegeven op de muziektent naast het gemeente huis in Vrijh.-Capelle, aanvang 8 uur. De diverse nummers, die ten gehore zullen worden ge bracht, zijn grondig ingestu deerd, zodat het voor de muziek liefhebbers de moeite waard zal zijn dit concert te gaan beluis teren. Nieuwe Zusters worden a.s. zondag ingehaald. Zondag 2 sept. a.s, doet het con vent van kloosterzusters officieel z'n intrede in de parochie van Was- pik. De nieuwe Zusters van de Con gregatie der Dochters van Onze Lie ve Vrouw van het H. Hart worden zondagmiddag plechtig door de in woners van Waspik ingehaald. De Eerwaarde Zusters worden met auto's in Waalwijk afgehaald. Aankomst »p het Havenplein om 3 uur. Vanaf het Havenplein zullen zij in stoet naar de parochiekerk van St. Biartholomeus worden be geleid. Aan deze stoet zullen o.m. resp. deelnemen: het comité van ontvangst, het lekenpersoneel der R.K. Meisjesschool, het Stichtings bestuur der Bejaardenzorg, 't R.K. Kerkbestuur, het Gemeentebestuur, de geestelijkheid, en bruidjes die de auto's zullen flankeren. Om kwart over 3 zal er in de pa rochiekerk een plechtig Lof worden gecelebreerd. Na dit Lof, om pl.m. 4 uur, trekt de stoet naar het kloos ter, waar de Kon. Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak bij aankomst een serenade geeft. Hierna aanbie ding van het cadeau der parochia nen. De loco-burgemeester, de heer L. Kuysters, zal namens het ge meentebestuur een welkomstwoord richten tot de Eerw. Zusters, ter wijl de heer A. F. Maas de Zusters namens het comité zal verwelko men. Hierna dit is van 4.20 tot 5.30 uur houden de Eerw. Zusters een algemene receptie, van welke gele genheid ale parochianen uitgeno digd zijn gebruik te maken. Zeeverkenners. Alhier is als onderdeel van de Verkennersgróep „Willem van Duijvenvoorde" een zeeverken- nersgroep opgericht, bestaande uit 12 leden. Dit is geschied ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der verkennersgróep en hiermee is de 9e groep in Brabant opge richt zeggen alle huisvrouwen van Kaats heuvel en Waalwijk die met SMARIUS verpakte en gesneden broodsoorten hebben kennis gemaakt, dat is nou nog eens makkelijk en hygiënisch. En lang vers dat het brood blijft. Werkelijk U moet ook eens een proef nemen met het verpakte en gesneden brood van SMARIUS. WONDERWIT witbrood FAVORIET melkbrood en KORENGOUD tarwebrood Alleen verkrijgbaar bij onze depots: C. PULLENS, Stationsstraat 90, Waalwijk Tel. 2465 L, DE BONDT, Hoofdstraat 82, Kaatsheuvel. Tel. 2293 (Advertentie) Carillonbespeling. Woensdag 5 september a.s. zal ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de vereniging voor de Volkszang, het carillon bespeeld worden. Ónze beiaardier, de heer Groen, zal dan enkele volksliederen t'en gehore brengen. Kerkdienst. .-Tï Zaterdag 1 sept. a.s. 's avonds om 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeen te alhier voor te gaan de Weleerw. Heer Ds. P. v. d. Bijl uit Leerdam, Kerkgebouw, Julianalaan 8. OngevaL Het zoontje van dhr. W. in de Molenstraat alhier kreeg dezer dagen een steen zodanig in zijn oog, dat Dr. Winkelman over- De vakantie is voorbij vóór de schooljeugd. Maandag vangt het nieuwe schooljaar weer aan. En dinsdag vangt de levensschool weer aan voor de 32 jongens, die reeds een jaar Levensschool ge lopen hebben en voor de zeven en veertig, die zich als nieuwe leerlingen hebben opgegeven. Laat ons eens even stil staan bij dat getal zevenenveertig. Als we onze jongensscholen nagaan en we zien eens, wie deze school verlaten, om verder onderwijs, hetzij ULO, H.B.S., Lyceum, Se minarie, Kostschool of iets der gelijks te volgen; verder hoevelen in land- of tuinbouwbedrijf, of in eigen middenstandsbedrijf wor den opgenomen, dan komen we tot de conclusie, dat nagenoeg alle jongens, die per 1 september in Kaatsheuvel de lagere school verlaten, zich hebben opgegeven als leerling voor de Katholieke Levensschool voor jonge arbei ders. Voor anderen is deze school niet. Een zo groot aantal zegt toch wel iets. Het zegt dat onze Levensschool populair geworden is; zodat zowel de jonge arbeider die de lagere school verlaat, als de ouders, die hun jongen naar de fabriek of werkplaats moeten zen den,er prijs op stellen, dat hun jongen daarnaast de Katholieke Levensschool kan volgen. Onze Levensschool is populair gewor den en ze heeft deze populariteit verdiend verovert, omdat ze in deze twee jaren getoond heeft 'n onmisbare schakel te zijn in de vorming van de jongen, die met een overall nog geen man is, maar daar leert hoe hij een man moet worden. Maar behalve dat leerlingen en ouders de school waarderen, ook de werkgevers geven hiervan het bewijs. De in totaal 79 jongens zijn werkzaam in 54 verschillen- j de bedrijven, waarvan er reeds 40 gedurende twee jaren hun volle steun aan de school gege ven hebben. Hun volle steun, d. w. z. een jaarlijkse bijdrage van f 15.— per leerling, daarnaast elke week een vrije middag met behoud van loon en hun morele steun, door belangstelling te to nen voor de school en het werk der leerlingen. En deze medewer king beperkt zich niet tot de pa troons van Kaatsheuvel. Als we de lijst van leerlingen en werkge vers, die ons ter hand gesteld werd, nagaan, dan treffen we daar buiten de Kaatsheuvelse werkge vers nog een 10-tal werkgevers aan uit Waalwijk en Sprang-Ca- pelle, die met evenveel sympathie het mooie werk steunen en hun bijdragen offeren. Alleen Loon op Zand missen we, ofschoon toch de royale gemeentelijke steun niet uitsluitend bedoeld is voor de Kaatsheuvelse jongelingen. We kunnen onmogelijk dit chauvinis me goedkeuren. De Loonse jeugd wordt hier iets onthouden, wat ook zij zou appreciëren en wat én door de Loonse geestelijkheid en door de Loonse onderwijskrach ten ten zeerste op prijs wordt ge steld. Het doel van de Levensschool, de jongens, die pas in het be drijfsleven werkzaam zijn, 'n aan vullende algemene vorming te ge ven, hen plichtsbesef en trouw bij te brengen, de overgang van het „lagere school leven" naar het bedrijfsleven, „het-grote-mensen- leven" geleidelijk mogelijk te ma ken, dat alleen reeds is een offer met voorbijzien van antipatieën of bezwaren waard. De Levensschool haalt de jon gens twee jaren lang een middag in de week uit het bedrijf en tracht hen vorming te geven door drie aktiviteiten, n.l. handen-ar beid, die gericht is op praktische handvaardigheid, sport, die gees telijk en lichamelijk weerbaar maakt en vooral is ingesteld op het „rekening houden met een an der, en theorie, waarin gesproken wordt over arbeid, rechten en plichten van de werknemer, ver houding tussen werkgever—werk nemer, hygiëne, loon, zakgeld, omgang, waar blijft de winst van het bedrijf enz. ZONDAG 2 SEPTEMBER vangen in de zaal „EUPHONIA" de aan voor BEGINNELINGEN onder leiding van dhr. en mevr. VAN RIJSWIJK. Aanvang 8 uur. Het voornaamste is het per soonlijk kontakt tussen de jon gens en de docenten. Geleidelijk groeit dit kontakt tot een hechte basis van vertrouwen, waarop opvoedkundige beïnvloeding mo gelijk wordt. De aan de Levensschool ver bonden docenten zijn de heren van Gorp en van Hoof, resp. on derwijzers aan een lagere school te Tilburg en Hilvarenbeek, 'die de handenarbeidlessen verzorgen en over de nodige bevoegdheden en een grote dosis ervaring be schikken; de heer Quadvliet, die de sport verzorgt en een volledige opleiding genoten heeft aan het C.I.O.S. te Overveen en de heer Annegarn, die de theorielessen geeft en de algehele leiding der school op een wijze voert, die hem in deze eerste twee jaren de alge hele sympathie van autoriteiten en burgerij heeft verworven, en aan de school verbonden heeft. Zoals we schreven vangen dinsdag a.s. de lessen aan, op die dag van 1.30—5.45 u. n.m. voor de twee eerste jaars-groepen, waarna woensdag in dezelfde uren de school begint voor groep 3 (tweede jaars), donderdag voor groep 4 (2e jaars) en vrijdag voor groep 5 (le jaars). Elke groep bestaat uit 15 of 16 leer lingen. Op vrijdag 7 september om half 7 wordt de eerste Mis voor het nieuwe schooljaar opgedra gen. Nog steeds niet alle prijzen afgehaald. Het bestuur van de K.P.V. deelt ons mede, dat bij de T.B.C.- Commissie nog steeds prijzen be schikbaar liggen van de verlo ting aan de T.B.C.-vlucht ver bonden. Deze prijzen liggen nog 1 14 dagen beschikbaar en kunnen gedurende deze tijd tegen over legging van het winnende lot nog bij de kastelein van „De Sport wereld" worden afgehaald. Volksconcert. Kaatsheuvel heeft de afgelopen zomer niet te veel volksconcerten gehad. Er is hierop van sommige zijden geattendeerd. Wie niet op de hoogte geweest is met de om standigheden, die daarvoor aan- j leiding gegeven hebben kan zich daarover verbaasd hebben. Daar- t om willen we deze zaak even j voor het publiek recht zetten. 7. Aquarelles A. Delhaye. 8. De Garde Cori 9. Madeliefjes P. B. Bisselinl 10. Tambourmars. Bouwwerken, Onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel wor den in eigen beheer onderstaande bouwwerken uitgevoerd: een woonhuis aan de Beatrix- straat te Kaatsheuvel voor mevr. van Heesch-v. Heeswijk; een woonhuis met stalling voor de heer L. Timmermans aan de Lage Zandschel en een woonhuis aan de Huijgenstraat voor de heer Gall te Dussen. N.V.R. Tafeltennistournooi. Op zondag 30 september a.s. organiseert de tafeltennisvereni ging N.V.R. in de Apollo-zalen en in de zaal van de heer Piet v. Dun te Kaatsheuvel haar tweede tournooi. Ongetwijfeld zal er de strijd opnieuw ontbranden om de grote wisselbeker, waarnaast nog zeer waardevolle prijzen beschik baar worden gesteld en een extra 'verrassing een attractie zal zijn. De inschrijving staat open voor alle N.T.T.B.-leden. Nog deze week gaan de wedstrijdformulie ren uit, die voor 15 september bij het secretariaat moeten binnen zijn. Naar Köln—Worringen. Zaterdag 1 september aanvaardt dan Desk de tweedaagse reis naar Köln-Worringen, als tegen bezoek aan het tweedaags ver blijf van de leden van de Ball- spielverein 1927 met Pinksteren j.l. Het vertrek is bepaald op half negen vanaf het patronaat. De eerste dag wordt besteed aan een tocht door een der mooiste stre ken van West-Duitsland, terwijl de 2e dag gereserveerd is Voor de sport en een aangenaam verkeer met de Duitse vrienden. Wij wensen de reizigers een gezellige reis en een goede partij tegen Ballspielverein 1927. maar de eerste wagon kachels en haarden is er al Alleen de beste merken E. J. JAARMSMA, BECKERS, EN PERMANENT Voor Olicstook B.D. - E. J. JAARSMA - AIR FLOW EN FLORIDA Waar Uwe ouders en groot-ouders reeds kochten is ook Uw adres: Hoofdstraat 111 Kaatsheuvel Onze beide muziekcorpsen Eu- phonia en Apollo hebben een zeer zware periode achter de rug. De intense voorbereiding, die de con coursen vergden, waaraan deze corpsen met veel succes hebben deel genomen, hebben geen tijd over gelaten, om zich voor volks concerten te prepareren. De har monie St. Jan was gehandicapt, door verhuizing, met in de aan vang even het gemis aan de no dige krachten. De concoursen zijn met goed succes achter de rug en St. Jan is weer op peil, zodat we in de naaste toekomst nog mogen rekenen op een serie concerten, waarbij het publiek tevens de gelegenheid krijgt de concourswerken van Euphonia en Apollo te beluisteren. De harmonie St. Jan zal als eerste zondag a.s. om half acht op de kiosk op de Markt optreden. Onder leiding van Directeur Kuij- ten zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Entree de Concours, Mars, Cori. 2. Ouverture Joyeuse, A. Delhaye. 3. Fête, a la Baillie, A. Thery. 4. Im Reiche des Indras, P. Lincke, arr. v. Leeuwen. 5. Opmars, Cori. Pauze. 6. Onze mars, Cori. Competitie-indeling Desk 3. Ook Desk 3 heeft zijn indeling voor de komende competitie thuis gekregen. Dit elftal zal uitkomen tegen: Baardwijk 2; Concordia S V D 3; Haarsteeg 2; R.W.B. 2; Taxandria 3; Uno Animo 2; Vlij- mense Boys 2; Wilhelmina 3; Willem II 5. De K.A.B, verliest zijn voorzitter. Dé heer Jan Beerens heeft be dankt als voorzitter van de K. A. B. afdeling Kaatsheuvel. De vele werkzaamheden, die de taak als wethouder opvraagt en daarbij de andere veelomvattende func ties, hebben hem gedwongen de leiding van de grote K.A.B. ver eniging neer te leggen. Wat de heer Beerens voor de K.A.B. ge daan heeft, weet iedereen in Kaatsheuvel, doch ook daarbui ten. Bij zijn afscheid zal dat zeer zeker nog wel beklemtoond wor den. In verband met dit ontslag houdt de K.A.B. op zondag 16 september een algemene leden vergadering, waarop in de vaca ture zal worden voorzien. Als candidaat van het bestuur is ge steld de heer Jo Verharen. Ook de leden zijn in de gelegenheid om candidaten te stellen. Hier voor moeten de lijéten, onderte kend door minstens 10 leden, vóór 12 september aan het secre tariaat der K.A.B., Rozenstraat

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9