KAATSHEUVEL Gouden Bruiloft te Spreng Groot voetbalgebeuren te Kaatsheuvel Groot voetbalgebeuren te Kaatsheuvel Gouden Kloosterjubileum DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 SEPTEMBER 1956 Als ïïw maag ia lichter laaie raakt Loonopzantt d< - Wl In Kaatsheuvel wordt gewerkt. In ,de schoenindustrie heeft Kaats heuvel zich door het hele land een goede naam verworven. En deze naam wil het behouden, hem nog laten doorklinken tot ver in het buitenland. In Kaatsheuvel leeft de mens ook. Men kent het gezegde: Mens sana in corpere sano: Een gezon de geest in een gezond lichaam. Hier krijgt de mens de kans zich lichamelijk, maar vooral geestelijk te ontwikkelen. Veel aandacht wordt geschonken aan de cultu rele en sociale vorming van zijn bewoners. De exploitatie van het internationaal ontspanningsoord ,,De Efteling" getuigt van de durf en moed van zijn voormannen, die er niet voor terugschrokken 'n werk van zulk een omvang aan te pakken. Op artistiek-musicaal ge bied deed Kaatsheuvel van zich spreken. Ook de sport wil met het leven van Kaatsheuvel gelijke tred houden. Het ideaal is Kaats heuvel in de voetbalwereld een naam te bezorgen Kaatsheuvel waardig. Met vertrouwen ziet men de toekomst tegemoet. En de mensen van Kaatsheuvel en om geving daarvan te overtuigen, heeft het bestuur van Desk een elftal van naam en formaat aan geworven om bij de aanvang van de nieuwe competitie het nieuwe competitie-elftal van Desk op hun krachten te peilen. Op zondag 9 sept. a.s. kunt U in het prachtige sportpark van de Efteling U zelf gaan overtuigen dat Desk wel voorbereid de nieu we competitie kan binnen stap pen. rii I fftAlMii L Als tegenstander fungeert de S.V. Maurits uit Geleen L., die in het afgelopen seizoen in de eerste klas amateurs een van de ere plaatsen wist te bezetten. De jon ge pittige ploeg uit de nieuwe mijnstreek zal met haar compleet competitie-elftal in het veld tre den. Maurits beschikt over een snelle, vlot combinerende techni sche ploeg. Als voornaamste wa pens hanteert zij snelheid en tech niek, uitgevoerd met echt zuide lijk élan. In de voorhoede treft men kwikzilverige spelers als Kerckhofs en Halderiet, die spe ciale aandacht van de Desk-ach terhoede opeisen. Desk zal zich allerminst laten intimideren en maurits met fris open spel tege moet treden. Zij zullen hun beste beentje voor zetten om een be vredigend resultaat te bereiken. Desk s voorhoede zal alles in het werk stellen om de hechte Maurits-defensie met spil Muijris aan het hoofd aan het wankelen te brengen. En keeper^Gijzel van het Nederlandse Jeugdelftal tot overgave te dwingen. Desk wil zijn supporters en de bewoners van Kaatsheuvel en omstreken 't bewijs leveren dat men ook in Kaatsheuvel wel weet wat vatbal- len is. En in de komende com petitie hoge ogen zal werpen. Sportliefhebbers uit Kaatsheu vel en omstreken, niemand van U wil aanstaande zondag op het prachtige sportterrein deze span nende, pittige en sportieve wed strijd missen. Aanvang van de wedstrijd zon- damiddag 2.30 uur. Onder grote belangstelling van familie, vrienden en buurtbewo ners vierde het echtpaar A. de Jong-Spuijbroek, aan het Oost- eind alhier, zijn gouden bruiloft. De buurtbewoners hadden voor een keurige versiering van de wo ning gezorgd: een erepoort was opgericht en een feestelijke ver lichting was aangebracht. Velen kwamen het sympathieke gouden paar hun gelukwensen aanbieden, terwijl een groot aan tal bloemstukken en geschenken werden aangeboden. Daarnaast kwamen honderden schriftelijke felicitaties binnen. Des avonds bracht de Harmonie Marijke het gouden echtpaar een serenade, waarbij de voorzitter de heer W. Timmermans de kras se oudjes feliciteerde en hen nog monstreerde hoe welkom de zus ters in Waspik zijn. Na aankomst in de kerk hield de Zeereerw. heer pastoor een toespraak tot de Zusters en de parochianen. Hij heette de zusters hartelijk welkom en wees op de onvervangbaarheid van de Zus ters met het oog op de talrijke diensten en funkties die zij waar nemen op geestelijk en sociaal ge bied en m.b.t. het onderwijs. Hierna werd het plechtig Lof gecelebreerd. Na het lof trok de stoet naar het klooster, waar de harmonie de nieuwe zusters een serenade bracht. De voorzitter van de harmonie, de heer P. Brokx, sprak de zusters hierbij in een onderhoudende speech toe. Aanbieding van het cadeau der Parochianen. Vervolgens werd in een der lo kalen van de naaischool aan de zusters een cadeau aangeboden door de voorzitter van het comi té van ontvangst, de heer A. F. Maas. Spreker schetste in zijn toespraak o.m. de benarde positie Waarin Waspik was komen te verkeren door de opheffing van het klooster der Zusters J.M.J., die van Brandend Maagzuur geven Rennies onmiddellijk baat. Niet zodra begint dat smakelijk ta bletje te smelten op Uw tong, of de brand bedaart en is volkomen ge blust binnen enkele minuten. Dat doet de wondere samenstelling van Rennies, én denatuurlijke wijze waarop de blussende substantie het overtollige maagzuur neutraliseert, zonder de verhoudingen te versto ren. Rennies geven uitkomst aan honderdduizenden lijders aan Bran dend Maagzuur in ons land en in de hele wereld o-ver-al hier in een convent van 25 tot 30 zusters bijna een eeuw lang hun krachten en zorgen, direct of in direct, aan onze gemeente wijd den. Gelukkig is de Zeereerw. heer Pastoor na veel moeite erin geslaagd Uw hoofdbestuur te be wegen hier in Waspik een kleine communiteit te vestigen. En zo gaat dan, Eerw. Zusters, aan U toevertrouwd worden de leiding van het Lageronderwijs van de R.K. meisjesschool, het kleuteron derwijs, de vakschool, allerlei diensten in en voor de kerk als Eerste en Plechtige H. Communie en van wat voor hier wel het voornaamste is, de zorg en de verpleging van bejaarden en ou den van dagen. Momenteel is dit wel het grootste tekort dat er in ons parochiële leven is, zo ver volgde spreker. Wel typerend daarvoor is een enkele zin, die ik een oude grijsaard van meer dan 80 jaar hoorde zeggen, toen bekend werd dat dé Zusters van J.M.J. zouden weggaan. Ik ga elke morgen na de Mis zo zei hij bij het beeld van O.L. Vrouw bidden, dat ik maar dood mag gaan voor de Zusters Kier ver trekken. Het is dan ook zo jam mer, dat mensen die het grootste gedeelte van hun leven dag en nacht gezorgd hebben voor de opvoeding en het grootbrengen van hun kinderen, dat zij als ze oud geworden zijn en zelf ver- Zorging nodig hebben, dat zij de- vele jaren in gezondheid toe wenste. De oudste zoon van het gouden paar dankte het muziek gezelschap voor deze attentie, die zeer op prijs werd gesteld en veel belangstelling trok. Het familiefeest werd daarna in het gebouw van de Chr, Volks bond gevierd, waarbij het gezellig toeging. Namens de buurtbewo ners werd het gouden paar hier een prachtig cadeau aangeboden, in de vorm van een pendule en een schilderij, daarvoor het gou den echtpaar zich zeer erkentelijk toonde. Bij de vele hartelijke gelukwen sen die het gouden, paar op deze dag van alle zijden mocht ont vangen, voegen wij gaarne de onze en wensen hen nog een ge lukkige toekomst. ze dan moeten missen. Laten we daarom hopen dat de plaatselijke stichting voor een Bejaardencen trum spoedig tot tastbare resulta ten mag komen. Gelukkig zijn zij reeds zo ver gevorderd dat aan U een behoor lijk tehuis kan worden geboden. En het is onze vurige wens dat dit huis voor U spoedig een tehuis zal zijn, waar Ge U thuis voelt. Zoals wij ouders vooral voor on ze grotere kinderen moeten trach ten huiselijkheid te brengen in on ze woningen, zo hoop ik dat de betrekkelijk kleine communiteit, die hier voorlopig komt, hier de huiselijkheid zal vinden die in een klooster past. Moge U die kloos ter dat U hier geboden wordt, dierbaar en lief worden, zodat Gij U er thuis zult gevoelen. Onze pa rochie wilde U hierbij naar ver mogen helpen. Een comité heeft in heel de gemeente geld ingeza meld en daarvoor is volgens plan nen van mijnheer pastoor en on der zijn leiding en toezicht het meubilair gemaakt voor een ref ter. Volgens mijnheer pastoor moet het zo degelijk zijn, dat het minstens een p#ar generaties kan dienen. U ziet dus, aldus ver volgde spreker, dat er op gere kend is, dat Uwe congregatie de eerste honderd jaar niet gaat ver trekken. Gaarne bied ik U dit meubi lair namens de gehele parochie aan, zo besloot de voorzitter van het Comité zijn toespraak, en ik hoop dat deze meubels ertoe zul len bijdragen dat Ge U in di) klooster spoedig goed thuis zult gevoelen. Uit hogere motieven hebt Ge. de kloosterstaat aan vaard en U daarvoor vrijwillig vele vrijheden ontzegd. God geve dat dierzelfde hogere motieven U mogen leiden bij Uw werk hier in Waspik, en dat onze parochie tot in een ver verwijderde toe komst de zegenrijke gevolgen daarvan moge genieten. Aldus de heer A. F. Maas als voorzitter van het Comité van ontvangst. Namens het gemeentebestuur richtte de loco-burgemeester, de heer L. Kuysters een welkomst woord tot de eerwaarde zusters, en wel op de eerste plaats na mens burgemeester Couwenberg, die wegens ziekte verhinderd was persoonlijk aanwezig te zijn. Mo ge God U en Uw werk in onze plaats zegenen, zo besloot de heer Kuysters zijn toespraak. De eerwaarde overste dankte hierna namens alle zusters voor het feestelijk onthaal, het prach tige cadeau en de grote belang stelling. Zij sprak o.m. de hoop uit dat de zusters hun zorgen be halve aan de jeugd ook spoedig aan de ouden van dagen zouden kunnen gaan wijden. Na dit officiële gedeelte werd een receptie gehouden waarvan vele parochianen gebruik maak ten om persoonlijk kennis te ma ken met de nieuwe zusters en hen te verwelkomen. Dank zij de goede zorgen van het comité van ontvangst is déze voor Waspik zo importante feest dag uitstekend verlopen, aan wel ker organisatie de heer N. van der Rijken een belangrijk aandeel heeft gehad. i EUPHONIA-FEESTAVOND. Het was reeds vooraf geregeld dat de harmonie van het Kon. Muz. Gezelschap Euphonia bij eventueel sukses op het concours te Vught, wegens de ingetreden vakantie, geen intieme feestviering zou houden. Doch wat in het vet is, verzuurd niet, en zo kwam de Euphonia-fa- milie zaterdagavond bijeen om in intieme kring het sukses van 5 au gustus j.l. te vieren. Voorzitter v. Nieuwstadt leidde de feestavond met een kort woord in, waarin hij de leden dankte voor de spontane medewerking en om na de deelne ming aan het concours te Echt op nieuw geheel hun tijd en krachten te geven aan het concours te Vught deel te nemen. Meer bijzonder ging zijn dank uit naar directeur Go wie, die met terzijdezetting van alle be zwaren en moeilijkheden zich on middellijk bereid verklaarde alles te willen doen om het korps tot een sukses te voeren. Dat sukses is be reikt en Euphonia is directeur Go- wie daar zeer dankbaar voor. De heer v. Nieuwstadt wilde echter niet alleen met woorden deze dank uitdrukken. Hij overhandigde de heer Gowie een enveloppe met in houd, als beloning voor de tijd en moeite die de heer Gowie onver plicht zich voor dit concours heeft moeten getroosten. Hij sprak de hoop uit dat de directeur de harmo nie nog tot meer en grotere sukses- sen zal mogen leiden. Tijdens de pauze nam de heer J. Remmeren het woord namens de werkende leden. Dat er een goede verstandhouding heerst tussen di recteur en leden, behoefde hij niet te zeggen. Dat is bij elke repetitie te constateren en het deed de heer Remmeren genoegen hiervan op deze avond een bewijs te kunnen geven. Dankbaar voor wat de heer Gowie voor de harmonie gedaan had, bood hij hem namens de leden een etui met vulpen en -potlood aan, dat de directeur een herinne ring moge zijn aan de dankbaarheid van de leden voor het in Vught be haalde sukses. Mevrouw Gowie, die steeds van nabij haar grote belang stelling toonde, bood hij namens de leden bloemen aan. Het oudst wer kend lid van het gezelschap, de heer C. M. v. Heijst, die 54 jaren als zo danig zijn beste krachten heeft ge geven en thans zijn instrument be schikbaar stelt, ontving als herinne ring aan wat hij voor het Kon. Muz. Gezelschap deed, een prachtige oor konde. Dat het een gezellig avondje ge worden is, laat zich begrijpen; als de Euphonia-familie bijeen is, heerst er sfeer, intimiteit en vro lijkheid. Ook zaterdag ontbrak die niet; trouwens daar had het bestuur voor gezorgd door met een royaal gebaar voor een heerlijke traktatie gedurende de gehele avond te zor gen. Verder droeg tot de gezellige stemming veel bij het optreden van de heer Bosch, die met de Wyliton Sisters een goed porgramma weg gaf, waarvoor de zaal zeer dank baar was. DE E.H.B.O. DOET EEN BEROEP OP DE BURGERIJ. De E.H.B.O, „Damiaan" is een bloeiende vereniging, die het niet aan aktiviteit ontbreekt. Dit wordt bij herhaling bewezen door het ge ven van geregelde cursussen tot opleiding van het diploma, door het houden van onderlinge wedstrijden en het met sukses deelnemen aan concoursen. Meer bijzonder nog door de praktische hulp, die dag aan dag geboden wordt wanneer eerste hulp wordt ingeroepen, die in onze plaats met haar overdruk verkeer, door het grote vreemde- lingenbezoek aan de Efteling, steeds veelvuldiger wordt. Dat dit geld .kost, zal iedereen begrijpen. Er be staan plannen om weer een nieuwe cursus te organiseren. Qok dat vraagt offers, en om hierin tege moet te komen, doet het bestuur 'n beroep op de burgerij, die op de eerste plaats van de hulp die de E.H.B.O. biedt, profiteert. In een circulaire heeft het bestuur van „Damiaan" zich tot de bevolking gewend. Dezer dagen komen de le den op huisbezoek. We zijn over tuigd dat zij niet tevergeefs komen. KAJ-nieuws. Donderdag 13 september wor den door de KAJ afd. Kaatsheu vel grote tafeltennis- en biljart wedstrijden gehouden. Inschrij ving staat open iedere zondag, maandag, dinsdag en vrijdag in de Gildenhond. Het inschrijfgeld bedraagt 0.25 Aan de biljartwedstrijden kan iedereen deelnemen, aan de tafeltennis-wedstrijden kunnefi alleen zij deelnemen, die niet bij een club zijn en dus niet zijn aangesloten bij de KNTB. AFSCHEIDSAVOND. Donderdag 3 augustus j.l. namen de K.A.J.-afdelingen Loon op Zand, Berndijk en Kaatsheuvel afscheid van hun meest gevierde vriend, kringleiders en bestuurslid Cor Lau- riisen, die benoemd is tot hoofdlei der aan de R.K. Levensschool te Bladel. Het was, zoals de voorzitter van Kaatsheuvel in ziin openingswoord sprak, een moeilijke taak afscheid te moeten nemen van iemand met wie men altijd zo nauw contact heeft gehad en aan wie men zulke grote dank verschuldigd is. Hij schetste Cor als een groot pionier, die zoveel voor de beweging heeft gedaan en die niets te veel was als het ging voor de jonge arbeiders. Namens de K.A.J. Loon op Zand sprak Marius Leermakers de schei dende kringleider woorden van hulde en dank toe, voor het vele werk dat hij als kringleider voor deze afdeling h'eeft gedaan. De K.A J. Berndijk bracht dank bij monde van Harry Glaudimans, welke afdeling, volgens spr., zijn* bestaan voor 99 procent te danken heeft aan Cor. Ook werden woorden van dank gesproken door de diocesane secre taris, de heer Piet Habraken, die namens het diocesfane K.A.J.-be- stuur dank bracht aan Cor voor 't vele werk dat hij heeft verzet in zijn afdeling en kring en ook voor het bisdom, dat nooit vergeefs bij hem heeft aangeklopt. De districtsleider, de heer Ton Brouwers, sloot de rij met woorden van grote erkentelijkheid voor het vele goeds dat hij in het belang van de arbeidersjeugd heeft gedaan. Jan Netten bood de scheidende als blijk van waardering namens de drie afdelingen een encyclopaedic aan en hoopt dat hij hiervan nog veel plezier zal hebben. Tot slot van deze avond bracht scheidende kringleider dank aan len die hem deze grootse hulde hadden gebracht. De muziek, ter omlijsting van deze avond, werd op keurige wijze gebracht door het Show- en Amusementsorkest „The Hodidos". DEMONSTRATIE OLIE VERWARMING Fa. H. Kruijssen te Tilburg. Een nieuw idee is uit Amerika ge komen: de oliehaard „Perfection". De firma H. Kruijssen te Tilburg zal op woensdag 5 september van 6 tot 11 uur in de zaal van café Jan v. Dun te Kaatsheuvel een grote demonstratie houden met deze hy permoderne oliehaard. Reeds meer dan 10 jaar is in Ne derland de Perfection Oliehaard in gebruik, zonder dat zich een enkele reparatie of defect heeft voorge daan. Dit is een reclame die de fa. Kruijssen voert, want dit buiten gewoon produkt vereenzelvigt vei ligheid, duurzaamheid en zuinig heid. Dit zijn de pijlers waarop de constructie van deze haard is geba seerd. De duurder wordende kolenposi- tie wedijvert nu met het oliestook- systeem. Amerika heeft dit reeds gezien en heeft op dit gebied een beduidende voorsprong. Wij noemden reeds de voordelen en eigenschappen van deze haarden, waarbij nog komt dat de brander, die het meest heeft te lijden, om veiligheidsredenen uit chroomstaai is vervaardigd, inplaats van uit plaatstaal of gietijzer. Hiermee is 't doorbranden volkomen uitgesloten. En over zuinigheid gesproken, daarvoor moet u zich eens laten voorlichten door een vakman; die deze haarden als eerste heeft ge ïmporteerd. De brandstofbesparing is groot. De Perfection zorgt voor een nog grotere brandstofbesparing, door de thermostatistisch warmte- regeling zonder gebruik van kost bare elektriciteit en automatische inschakeling van de gepatenteerde Midgetpilot spaarbrander, met een olieverbruik van ca. IV2 cent per uur. Dit betekent per seizoen een verdere besparing van nog eens 10 procent op uw brandstofrekening. Enbrandstoffen zijn nu een maal een jaarlijks terugkerende uit gave. WEGENS VAKANTIE GESLOTEN 10, IX, 13, en 13 SEPT. W. J. v. UHM Ged. Kapper Peperstraat Kaatsheuvel Naast het comfortabele en luxe systeem van Centrale verwarming, is de oliehaard te gebruiken voor kantoren, winkels, zalen en fabrie ken, waar een flinke ruimte moet verwarmd worden. Met diverse mo dellen in warmte-capaciteiten vol doet de haard aan alle gestelde ei sen. Laat u eens rustig voorlichten op deze show. U zult er geen spijt van hebben. De voordelen die deze haard jist; publiek biedt, zijn o.a.: de veiligste oliehaard ter wereld, 10 jaar garan tie op de brander die uit chroom- staal bestaat, en de garantie op de brandpot, die levenslang is, gepa tenteerde oliespaarbrander met een verbruik van ca. IY2 cent per uur. De Perfectionhaard is reeds de kin derschoenen ontgroeid en boogt op een 65-jarige reputatie in Amerika. Hij is gemaakt juist naar de wens van de huisvrouw. Voor verdere inlichtingen verwij zen wij naar de advertentie elders in dit blad. VOLKSCONCERT. Geen zomerweer, doch wel goed weer om een buitenconcert te be luisteren. De harmonie St. Jan had dan ook zondagavond niet over be langstelling te klagen. Het was te zien dat er deze zomer nog weinig te genieten geweest is. Het pro gramma dat St. Jan bood, was vol variatie. Wij publiceerden het in ons vorig nummer. Het was meer speciaal als volksconcert samenge steld, wat in hoofdzaak wel de pre ferentie heeft, daar het gros van de toehoorders daarop afgestemd is. In verband daarmee gaat de grootste belangstelling ook uit naar de shownummers met de drumband, .dat St. Jan zondagavond ook mocht ondervinden. Niet dat de andere werken daaronder leden, want di recteur Kuijten is te veel vakman om niet zijn speciale aandacht te schenken aan het meer muzikale gedeelte van het programma, meer bijzonder samengevat in het eerste gedeelte van het programma. Wij mochten daarin beluisteren dat het korps, na de kleine periode van strubbelingen, weer volkomen her steld is en weer op de crescendo- weg, die het had ingenomen, voor waarts schrijdt. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo, zaal W, Smit; 8 uur n.m. repetitie harmonie St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie r.k. Par. Kerkkoor St. Jan in de school; 8.30 uur n.m. repetitie mannen koor Semper Vivens, zaal 't Haven tje. Woensdag 8 uur n.m. repetitie harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia, zaal Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-theater „Ben gaalse Brigade", toegang 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto, zaal P. van Dun; 8.30 uur n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. R K. EHBO St. Rafaël. Nu het winterseizoen weer be gint, heeft het bestuur der R.K. EHBO-vereniging besloten op dinsdag 4 september a.s. met de oefeningen te starten. De leden worden dringend verzocht a.s. dinsdag te komen in het paro chiehuis om 7.30 uur in verband met een oefening voor een aan staande demonstratie. Nadere bijzonderheden volgen spoedig. Burgerlijke Stand. Geboorten Robertus H L zv L v Heesch- Slaas Astrid A dv W Birsak- Hartmann Maria F E dv C IJpelaar-v Zon Johanna dvN Rozenbrand-Kuijsten Ember- tus A M zv H v d Hoven-Ver- meer Adriana G M dv A Klis- Musters Martinus T'C M zv M Voets-v Leest Martinus zv K van* Overseeg-Koenen Ma ria W H dv C v Gulik-v Wezel. Overlijden Baldiena P M Lamers 82 jaar Cornelia Bogers echtgen. van v Rooij 84 jaar Elisabeth Boogmans wed. van J v Duppen 74 jaar Lambertus van Crom- voirt wedr. van A van Drunen 90 jaar. Huwelijksaangiften Jan Timmermans 26 jaar te 's-Gravenmoer en Adriana Tim- meririans 23 japr alhier Pe trus M R Schoenmakers 26 j aai en Johanna M M Mateijseii 24 jaar beiden alhier Henricus J M Spierings 24 jaar te Goirle en Johanna P M v Esch 25 jaar alhier Cornelis J Loonen 33 jaar te Oosterhout en Josephina M van de Wiel 30 jaar alhier Henricus M de Haar 35 jaar al hier en Maria W C van Vugt 30 jaar te Waalwijk Henricus E C Bergmans 24 jaar en Henrietta J M van der Heijden beiden al hier Dingeman Dingemans 40 jaar en Johanna M Verboven 34 jaar beiden alhier Franciscus B Hensen 34 jaar te Waalwijk en Helena Oerlemans 38 jaar alhier Petrus M van Eulurn 27 jaar en Gerdina P Schoenmakers 28 jaar beiden alhier Antonius P van der Veeken 28 jaar te Gil- zé ca. en Cornelia E W M van den Dungen 23 jaar alhier Franciscus J J Heijs 24 jaar en Tini J M van Rooij 24 jaar bei den alhier. Huwelijken Leonardus P Hoevenaar 27 jaar en Johanna H J Opperman 27 jaar beiden alhier Johan nes F van Delft 28 jaar te Waal wijk en Josephina M A Broeders 26 jaar alhier Marinus C van Mier 27 jaar en Adriana W P Broeders 27 jaar beiden alhier. Opgenomen personen G van den Assem van Ouden bosch H J Louer van Reusel C in 't Groen van Venlo M W J de Jong van St. Michiels gestel J M de Jong van Mier- lo L Klis en gezin v. Sprang- Capelle. Afgevoerde personen A Kipping naar Heusden C Verschuren naar Helmond M Biemans naar Tilburg J Ver haren naar Heer P Akker mans en gezin naar Dongen C Leijtens naar Waalwijk - A Snoeren naar Waalwijk C Laurijsen naar Bladel H Roes- tenberg naar St Michielsgestel A Roestenberg naar St Mi chielsgestel J Smit naar Oss C Smit naar Dongen D de Jong naar Dongen H Hamers naar Dongen C Vesters naar St Michielsgestel M Broeders en gezin naar Waalwijk P v d Nieuwenhuizen naar Goirle M van Meertum naar Mierlo- Hout C v Dijk naar Geldrop C den Teuling naar Oss H Verheijden naar Cuyk a d Maas J Raad en gezin naar Borne R Bosklopper naar Borne G Stehmann naar Hilversum M van Vlerken naar Vught M van Boxtel naar Berkel A v Boxtel naar St Michielsgestel F van Asseldonk naar Dinther E Beettjer en gezin naar Bor ne. van Frater M, Victorianus Claassen In het rusthuis Van de Eerw. Fraters te Loonopzand heeft Fra ter Victorianus in alle stilte de dag herdacht, waarop hij voor 50 jaar zijn leven voor de dienst van God en het heil der jeugd inzette. Veelsoortig en hoogst verdienstelijk zijn de werkzaam heden geweest die de jubilaris in opdracht van zijn Congregatie in deze periode heeft verricht op 't terrein van opvoeding en onder wijs. Waar hij ook stond en wel ke positie hij ook bekleedde, hij stond en werkte met volle toe wijding en met al zijn krachten en talenten. Maar Frater Victorianus heeft méér willen doen, méér dan hem werd gevraagd en billijkerwijze verwacht kon worden. Als nian van studie, speciaal in geschie denis, is hij na het behalen van de middelbare bevoegdheid niet op zijn lauweren gaan rusten, maar heeft hij zijn vrije uren naarstig besteed om zijn vakbe kwaamheid op peil te houden, te verdiepen en uit te breiden. En wat heel bijzonder valt te waarderen hij studeerde niet om zich persoonlijk met kennis

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2