WAALWIJK 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 SEPTEMBER 1956 3 PAUSELIJKE MAANDINTENTIE VAN HET APOSTOLAAT DES GEBEDS- SEPTEMBER 1956. In de wereld van vandaag is een goed huwelijk een zegen voor de maatschappij. Helaas gaan ontrouw en egoïsme in de huwe* lijksbeleving hand over hand toenemen. Echtscheiding en het gebruik van.middelen die de kin derbeperking bevorderen, wor den steeds veelvuldiger. In een vaderlijke bezorgdheid vraagt de Paus ons deze maand te biduen, dat de huwelijkstrouw gewaar deerd wordt en edelmoedig be leefd worde. Intenties voor de maand sept. 1. Huwelijkstrouw. 2. Kath. pers in de Missielanden. te verrijken, nee, hij verzamelde voor anderen, om zijn geschie denislessen te kunnen bevruch ten en meer te kunnen geven aan zijn leerlingen en ook ande ren, confraters en buitenstaan ders, van zijn kennis en inzicht te doen profiteren Deze edele bedoelingen heboen Frater Victorianus tot publicist en schrijver gemaakt van school boeken en wetenschappelijke werken. Voor de L. S. schreef hij een leergang voor Vaderlandse Ge schiedenis in vier delen. Voor het u.l.o. een leerboek m twee delen met voorloper. Voor de laagste klassen van kweekscholen een „Korte ge schiedenis van het Vaderland Voor M.O. een hoofdactestu die, een „Overzicht van de Alge- fene Geschiedenis' in 2 delen. Voor onderwijzers het tweede lige „Handboek bij het Onder wijs in geschiedenis op lagere en mulo-scholen", een vraagbaak die nog steeds zijn volle waarde heeft behouden. Als publicist trad Frater Vic torianus naar voren omtrent '27 In „Ons Eigen Blad schreef hij tal van artikelen, alle hande lend over de tijd van de Verlich ting en de Revolutie. Vermelden we. naast deze bij dragen in O. E. B. nog brochure no.'33 in de „Opvoedkundige Brochurenreeks", „Jean J ach Rousseau en zijn pedagogie* het was de eerste studie die in Nederland van katholieke zijde aan de „Emile" werd gewijd. Het zal moeilijk zijn, waar^ ter we reld ook, een uitgave aan te wij zen die de pedagogiek van Ver lichting en Revolutie zo grondig, zo gedocumenteerd en zo princi pieel behandelt. In het begin der dertiger jaren publiceerde Fr. Claasen ook m De Nieuwe Eeuw" en in „De Maasbode" in hoofdzaak over Ro bespierre Deze artikelen werkte hij verder uit en hij synthetizeer- de ze tot een handig boekje: „Robespierre, de persoon en zijn ideeën", waarover de bekende geschiedenisdocent aan de ILK. Leergangen. J. L. Hermans, o.a. schreef: „Een monografie, die uitmunt door psychologische exegese, historische juistheid en bevattelijke vorm". Frater Victorianus zette de kroon op zijn historisch werk met zijn grote, in 1939 versche nen studie „De Franse Revolu tie". Het vond in de pers een zeer gunstig onthaal. Dr. Kmi> penbèrg en „De Nieuwe Eeuw aarzelden zelfs niet dit 't beste boek te noemen dat in Nederland bestaat over deze aan gebeurte nissen zo rijke tijd. Nog juist vóór de tweede we reldoorlog heeft Fr. Victorianus zijn zeldzaam verdienstelijke we tenschappelijke arbeid mogen voltooien Daaronder en daarna heeft hij niet meer gepubliceerd. Hij had te veel van zijn krachten gevergd. No 1940 heeft hij nooit meer'zijn oude lichamelijke en geestelijke kracht en energie te ruggewonnen. Wel is echter zijn oude lief le voor de geschiedenis gebleven. Tot aan de dag van vandaag heeft hij nog altijd afwisseling en soelaas gevonden in de lezing van historische periodieken eu boeken. En wat meer is: voor ieder die met hem in aanraking komt, is Fr. Victorianus steeds een sprekend voorbeeld, dat een groot man ook nog groot kan zijn, wanneer totale hulpbehoe vendheid alle uiterlijke activiteil onmogelijk heeft gemaakt. Er is alle reden om God dank baar te zijn voor wat deze gou den jubilaris tot stand brengen mocht. Zeer velen heeft hij aan zich verplicht en wat hij „zwart op wit" naliet, zal zijn waarde nog heel lang behouden. Autotocht Ouden van Dagen. Zaterdagnamiddag te ongeveer 2 uur vertrokken alhier traditie getrouw weer een groot aantal ouden van dagen voor de jaar lijkse autotocht. Ditmaal was het doel van de tocht St. Oedenrode. Na een zeer mooie reis door midden- en Oost- Brabant arriveerde 't gezelschap via Veghel en Uden te St. Oe denrode, waar een goed verzorg de koffietafel in gereedheid was gebracht in de ruime, fraaie har moniezaal. Voor de juiste stemming zorg de het orkest dat het gezelschap op de reis vergezelde, zodat het aan jolijt niet ontbrak. Ook de terugtocht verliep via Oirschot in de beste regelmaat, zodat al len weer behouden te ongeveer half tien in Loonopzand Arri veerden. Zeer tevreden over het genotene, riep men voor 't huis waarts keren elkaar een tot 't volgend jaar toe. Loons Belang heeft weer eer van zijn werk gehad. De autobezitters uit het dorj) past een woord van dank. Missienaaikring. De plaatselijke missienaai- kring hield in het parochiehuis zaterdag en zondag een tentoon stelling, die zaterdagmiddag te c uur geopend werd. Het podium an de grote zaal van het paro chiehuis was geheel gevuld met de werkstukken der dames van de kring. De vervaardigde para menten zagen er allen keurig uit en men stond versteld over de werkzaamheid der dames. De werkstukken getuigden allen van zeer goede smaak. Aan de tentoonstelling was 'n aardige fancy-fair verbonden en de dames, die de verschillende attracties verzorgden, deden om strijd hun best om de beurzen van de bezoekers een beetje lich ter te maken. Onder de stands nam die van Pater van Deudekom, die bin nenkort weer naar zijn Missie op Oost-Borneo vertrekt, een voor name plaats in. Gebruiksvoor werpen op allerlei gebied toon den de levensgewoonten en de zij het dan primitieve kunst van de Dajaks. De tentoonstelling mocht zich in de volle belangstelling van onze dorpsbewoners verheugen. Mooi sukses. De Drumband van de Kon. Harm. Sophia's Vereniging be haalde op het concours te Ois- terwijk met 38 punten een le prijs. Voor deze jonge en actieve vereniging werkelijk een prach tig sukses. Zoals begrijpelijk, werden bestuur en leden hij hun thuiskomst flink in de bloeme tjes gezet. Benoeming pastoor Lam. Tot diocesaan - aalmoezenier voor de geestelijke verzorging der katholieke gerepatrieerden is door Z.H. Exc. de bisschop van den Bosch benoemd de Zeereerw. heer M. D. Lam, pastoor van St. Antonius alhier. St. Antonius-parochie. Wij vernemen uit het Parochie nieuws van St. Antonius, dat de nieuwe Pastoor Kuijpersschool na de vacantie moet beginnen in noodlokalen boven de meisjes school. Trouwens, voor de gehele toe vloed van extra leeringen zijn noodvoorzieningen getroffen. In tussen heeft het gemeentebestuur houten lokalen beschikbaar ge steld, die begin oktober, begin no vember en begin december afge leverd zullen worden. 'Van de de finitieve stenen school, die ten Zuiden van de Guido Gezelle- en ten Oosten van de René de Clerq- straat komt te liggen, is 't schets- plan goedgekeurd. Intussen is de architect b,egonnen met het klaar maken van de bestek-tekening enz. Als maatschappelijk werkster voor onze parochie is door de provinciale Overste van de Doch ters van het H. Hart benoemd zuster M. Assumpta. Als hoofd van de Pastoor Kuij persschool is benoemd broeder Cyrillus. Het nieuwe hoofd was tevoren hoofd der school in Schiedam, zodat hij niettegen staande zijn betrekkelijk jonge ja ren tegenover geen vreemde taak komt te staan. Nijverheidsschool voor Waalwijk ien Omstreken, Het aantal nieuwe leerlingen voor de dagschool, dat zich heeft aangemeld voor het cursusjaar 1956^1957 bedraagt niet minder dan 192. Zij zijn verdeeld over de na volgende afdelingen Smeden-bankwerken 64 Schoenmaken 39 Timmeren 35 Elektriciën 24 Metselen 22 Schilderen 8 Totaal 192 Het is nu maar te hopen dat spoedig kan worden overgegaan tot aanbesteding van de nieuw- en verbouw (waarop we goede hoop hebben), waar het aantal aangif ten steeds toeneemt en thans ge regeld een groot aantal leerlingen moet worden afgewezen, wat dan niet meer 't geval zal zijn, daar de nieuwe school is berekend op 700 leerlingen. Thans bedraagt het aantal dag schoolleerlingen pl.m. 400. Dr. Moller-college Het Dr. Moller-college start a.s. dinsdag de nieuwe cursus met 386 leerlingen, van wie 308 gymnasium, H.B.S. A en B vol gen en 78 de M.M.S. Van deze leerlingen komen er 185 uit Waalwijk, 43 uit Kaats heuvel, 37 uit Drunen, 22 uit Vlij men, 14 uit 's-Bosch, 13 uit Was pik, 9 uit Raamsdonk-Raams- donksveer, 8 uit Heusden, 7 uit Nieuwkuijk, 5 uit Loonopzand, terwijl de overigen afkomstig zijn uit Dongen, Dussen, Elshout, Geertruidenberg, Haarsteeg, Ma de, Tilburg, Vught, Wagenberg, Zevenbergen en Zevenbergse Hoek. j Ook hier dreigt groot gebrek aan ruimte en ook hier mag de hoop uitgesproken worden, dat spoedig belangrijke voorzieningen worden getroffen, wil men tegen 't a.s. cursusjaar niet ernstig in de knel komen. Herdenking 40-jarig bestaan Dr. Moller-college. Het Dr. Moller-college zal in september 40 jaar bestaan en zo als vroeger medegedeeld, besloot het bestuur dit feit sober in in terne kring te herdenken. Het voorlopig programma is nu als volgt saamgesteld Vrijdag 28 september: H. Mis; excursie van de 4e en 5e klassen naar Rotterdam, voor bezoek aan de Rembrandt-ten- toonstelling in museum Booy- mans, de havens enz. De overige klassen hebben in de namiddag sportwedstrijden. De avonds tournooi tussen ver tegenwoordigers (sters) van alle klassen, in voordracht, zang, mu ziek, enz., om prijzen. Zaterdagavond feestelijke bij eenkomst van 't bestuur met lera ren. De voorlopige uitslag van de al hier plaats gehad hebbende woning telling geeft o.m, de volgende cij fers te zien: 3301 bewoonde woningen 4 onbewoonde woningen 37 noodwoningen 212 inwonende gezinnen 17 alleenstaande inwonenden. De ongecorrigeerde woningvoor raad bedraagt 3342, terwijl de wo ningbehoefte 3551 woningen is. Er is dus een tekort van 209 woningen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: sierknop; ceintuur; re genjas; damesrijwiel; herenshawl met handschoenen; damesregenkap. Verloren: rode portemonnaie met inhoud; kinderbril; portemonnaie met inhoud; ringetje; dekzeil; bos sleutels; zilveren kettinkje met kruisje; herenrijwiel (2); damespor- temonnaie m. inhoud; vulpen; step; damesregenjas; herenshawl met handschoenen; parelsnoer. Bloch Stibbe - Hollandia in Australië. In een artikel „Drukke activi teit van het Nederlandse bedrijfs leven in Australië" in „de Tijd" lezen we o.m. over de vestiging van Bloch Stibbe-Hollandia na bij Melbourne 't volgende Vijf jaar geleden heeft de N.V. Nederl. Schoenen Unie Bloch Stibbe te Sydney een maatschap pij opgericht, die zich op de in voer en plaatsing van de fabrika ten der moedermaatschappij zou gaan toeleggen. Vanwege de in 1952 ingevoerde scherpe import beperkingen kon de Hollandia Shoes (Australia) Pty. Ltd. zich niet direct volgens de verwach tingen ontwikkelen. Met de verruiming van de in- voerrestricties ontstond in de ja ren 1954 en 1955 echter een vrij aanzienlijke import van Stibbe- produkten, zodat besloten werd - nu de zekerheid bestond dat deze produkten op de Australische markt afzet konden vinden met een eigen fabriek te beginnen nabij Melbourne. De produktie is reeds op beperkte schaal begon nen, voornamelijk van gevulca- niseerde rubberzolen; men wil zich ook zo spoedig mogelijk op de export gaan toeleggen. De fa briek zal t.z.t. werk verschaffen aan 300 arbeiders. Geslaagd. Op het te Rotterdam gehouden examen voor diploma Schoenwin kelier slaagde mej. Willy v. d. Geld alhier. Op het te Rotterdam gehouden examen voor diploma Klein Tex tiel, Kousen en Sokken brevet slaagde mej. Willy v. d. Geld alhier. Liedertafel „Oefening en Vermaak". A.s. Zondag 9 september zal de liedertafel met haar gemengd koor deelnemen aan het 58e Be stendig Festival van de Stad Ant werpen, en aldaar een avondcon cert geven op de Groenplaats, om 9 uur. Tevoren gaat men Lier en Brus sel bezoeken. AANRIJDINGEN. Vrijdag had in de Paul Kruger- straat een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door D. B. uit Amsterdam, en een bromfiets, be stuurd door A. D. alhier. Doordat de bromfietser werd afgeleid door een groetende voorbijganger, kwam hij op de linker weghelft terecht. De botsing beperkte zich gelukkig tot wat materiële schade, Op het kruispunt Hoekeinde NieuwstraatHoogeinde botste za terdag de bromfietser A. v. B. al hier tegen een -luxe auto, bestuurd door de heer T. alhier. De bromfiet ser verleende geen voorrang aan do uit de Nieuwstraat komende auto. Beide voertuigen werden bescha digd. Door de politie werd proces verbaal opgemaakt. INBRAAK. Wederom hebben dieven zich toe gang verschaft tot een fabriekskan- toor alhier. Ditmaal werd in de nacht van vrijdag op zaterdag inge broken bij de N.V. Meubelfabriek Dirks van Oers aan de 1ste Zeine. Via een vernield venster heeft men zich toegang tot het kantoor ver schaft en de boel danig overhoop gehaald. Bij onderzoek bleek een bedrag van 9.37 te zijn vermist. De politie heeft de zaak in onder zoek, AGENDA. Morgen, dinsdag 4 september, vergadering van de Derde Orde van St. Franciscus in 't zaaltje bij de kapel van de Eerw. Zusters (Centrum). Belangstellenden worden gaarne tot de vergade ring toegelaten mits zij de leeftijd hebben bereikt van 16 jaren. De leiding van de vergadering berust bij pater Capucijn Telesphorus uit 's-Hertogenbosch. Maandag en woensdag Musis Sacrum 8 uur: „De Baas in Huis", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „Opstand der Kro kodilmensen", 14 jaar. Woensdag 7.30 uur zaal F. van Helvoirt: repetitie gehele Waalwijk- se Orkest. Woensdag 5 september, 8 uur, algemene repetitie voor dames en heren van Oefening en Vermaak, in de Twee Kolommen. Zondag 9 september. Vertrek der liedertafel naar Antwerpen en Brussel, om 9 uur, vanaf de Markt. Provincial Nieuws De N.C.B, 60 jaar. Zoals wij reeds meldden, werd het 60-jarig bestaan van de N. C. B. in den Bosch gevierd in te genwoordigheid van vele leden en jonge boerinnen en boeren, maar ook van tal van autoritei ten, als minister Mansholt, mgr. Mutsaerts, Dr. Patijn van 't mi nisterie van landbouw, leden van Gedeputeerde Staten, Kamerle den, burgemeester Loeff, een Bel gische afvaardiging, enz. Na een pontificale Mis in de St. Jan door mgr. Mutserts opge dragen, ging men ter feestverga- dering naar 't Casino. Mgr. Mutsaerts sprak hier de feestvierende vergadering toe, bood zijn gelukwensen aan en dankte voor de feestgave van f 53,500, geschonken aan de bis dommen den Bosch en Breda, welk bedrag bestemd is voor de seminaria, voor het sociaal fonds van de NCB, voor slotkloosters, Oost Priesterhulp en het Wille- brordusapostdlaat'. Minister Mansholt deelde aan het slot van zijn felicitatie-toe spraak mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heren A. Kuylaars uit Westerhoven, ondervoorzitter van de NCB, en burgemeester P. Vercauteren van Nieuw-Namen (Zeeland) te be noemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Beiden hebben grote verdiensten voor het werk van de organisatie. Minister Mansholt wees er in zijn rede op dat er tal van facet ten in de huidige ontwikkeling in de landbouw zijn, die voor de landbouworganisaties aanleiding moeten zijn, zich op haar gewij zigde taak te bezinnen. Hij noem de in dit verband o.m. de p.b.o. en de rationalisatie in 't landbouwbe drijf, die vermaterialiserihg in de hand werkt. Het gaat erom, aldus de Minister, voor hun vak uiterst bekwame boeren te verkrijgen. Verder vroeg de heer Mansholt de voorlichting met kracht ter hand te nemen. Tal van sprekers voerden nog 't woord en pastoor Beckers uit Tilburg, geestelijk adviseur, hield de feestrede en gaf aan 't slot zijn testament voor deze tijd in vijf woorden, een testament waarvan hij hoopte dat het voor hem als Steeds méér BrillendragersI geven toch de voorkeur aan een VAN NIAAREN's BRIL F1 DEN BOSCH TILBURG Vughterstr. 25 Markt 32 Secuur! Niet duur! - Grote service! Prettige bediming Én .-. alle Ziekenfonds kortingen! BREDA N Ginnekenstr, 23 pastoor in de stad zonder ene boer en toch een mooie parochie voorlopig geen afscheid bete kent van. de N.C.B. Bekwaam in Uw vak, Econo misch in Uw werk, Gewaardeerd in wat gij levert, Eensgezind in Uw organisatie en Christelijk in Uw levenshouding. Daarna had een ontvangst op 't stadhuis plaats met een hartelijk woord van burgemeester mr. H. Loeff, waarbij hij de zilveren vee markt-plaquette uitreikte aan de N.C.B.-voorzitter de heer Jos. M. Zeegers. Daarna begon het défilé van enige duizenden jonge boerinnen en boeren, die in keurige front linie langs 't stadhuis trokken, met het stafmuziekkorps te paard, met de verschillende ruiterkorpsen en muziekgezelschappen, wat grote bewondering trok. Des avonds was er -een feest diner in Casino. Verduistering van 35.000 gulden. De officier van Justitie te Utrecht heeft een onderzoek laten distellen naar de gedragingen van de 45-jarige belastingconsulent en zaakwaarnemer C. B. te Hilver sum, die wordt verdacht van ver duisteringen tot een totaal van 35.000 gulden. B. is gearresteerd. De zaakwaarnemer was tot voor ongeveer anderhalf jaar als procuratiehouder werkzaam bij n bankinstelling te Zeist, waar hij door allerlei manipulaties, zoals 't plaatsen van valse handtekenin gen, gelden van cliëntèle ver duisterde. Nadien was hij werk zaam als consulent te Hilversum, waar hij zich ook vergrepen moet hebben aan de gelden, die parti culieren hem hadden toever trouwd. UITSLAGEN VAN ZONDAG 2 SEPTEMBER. BETAALD VOETBAL. Eredivisie. NoadAmsterdam AjaxNAC DOSSparta VVVGVAV Fortuna '54Eindhoven PSV—MVV EnschedeRapid JC B V VElinkwij k Willem IIFeijenoord le divisie A. (o.p.v. Völewij cker sADO Roda SportKFC XerxesVSV Graaf schap—H V C WageningenSVV EmmaAlkmaar le divisie B. Blauw Wit—Volendam DFCHelmond Hermes DVSVitesse ExcelsiorEBOH StormvogelsSittardia RCH—EDO SHSAGOVV 2e divisie A. HeerenveenV elocitas Be QuickTubantia PEC—Oldenzaal ZwartemeerV eendam OosterparkersEnsch. B. Rheden—Zwolse Boys HeraclesLeeuwarden 2e divisie B. DoskoZeist DHC—TOP UVS—Wilhelmina De ValkHilversum ZFCLonga NEC—ONA De BaronieRBC 1—3 1—0 2—3 1—0 4—1 1—3 5—2 1—2 3—3 3—3 Vol.) 1—2 3—2 1—5 1—1 2—4 5—1 2—1 3—1 2—0 2—4 2—1 3—1 6—2 4—1 4—4 3—3 3—2 3—1 3—3 WAALWIJK. 4—3 2—2 1—1 1—4 3—2 1—3 uitgest, BaardwijkVoab 52. Deze wedstrijd is voor de geel zwarten een verdiende overwin ning geworden. Het Baardwijk- elftal,' dat met verschillende jeugdige spelers uitkwam, liet het'publiek mooie staalt jes voet bal zien, maar zij moeten nog meer hardheid en schotvaardig heid krijgen om in de a.s. com petitie sukses te boeken. Voab toonde zich als 3e klas- ser een goede tegenstander en wist de prima spelen achterhoe de van Baardwijk tweemaal te passeren Alles bij elkaar zat in het elftal van Baardwijk goede hoop voor de toekomst. Het ver loop van de wedstrijd was als volgt Baardwijk had een technisch overwicht, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Voab daarentegen trachtte met ojien aanvallen meer sukseS te beha len en slaagde daarin na 10 mi nuten spélen, 01. De Juliana- lui wisten na fraai samenspel de stand op gelijke voet te brengen door Cor .Slaats 11. Linksbin nen J. van Gelder maakte daar na 21. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. Direct na de rust wist Voab gelijk te maken, 2—2. Maar het jeugdige Juliana-elftal gaf zich niet gewonnen. D. van Gelder liet 31 aantekenen en het 4e doeljiunt ontstond door een in nood gebrachte achlerspeler van Voab 41. D. van Gelder maak te het 5e doelpunt. Julianalui, trainen en nog eens trainen dinsdag en donderdag. R. W. B. Een slecht spelend RWB heeft op volkomen verdiende wijze 'n flinke nederlaag te slikken ge kregen van een fel spelend Uni- tas. Vanaf de aftrap was het te zien dat de Gorcummers belust waren op de zege. Zij waren steeds iets sneller bij de bal en ook het afgeven en de dekking waren 'stukken beter verzorgd dan bij de gastheren. De uitslag werd 14. Volgende keer beter jongens. Het 2e elftal deed het beter en klopte in een van beide zijden goed gespeelde wedstrijd 't ster- Re SSC uit Vrijh.-Capelle met 63. Dat was goed werk hoor. CAPELLE. Wit Zwart. Wit Zwart besloot j.l. zater dag haar nederlaagtournooi met de ontmoeting tegen Waspik. Het was een vrij aardige wed strijd, waarin de Capellenaren niettegenstaande het abominabel slechte terrein somwijlen goed combinatiespel lieten zien. Het niet kunnen meespelen van de gebr. v. Raamsdonk, Mouthaan en Roomer gold uiteraard als 'n geduchte verzwakking, docb Wil Zwart bleek ook nu, evenals in de wedstrijd van vorige week, sterk genoeg om een offensief te ontketenen. De Waspikse jon gens hebben zich daardoor in hoofdzaak op de verdediging in moeten stellen. Die verdediging deed het overigens heel goed en met name doelman Vermeulen bleek van uitstekende kwaliteit. Voor de rust werd er slechts een maal gescoord en wel door Was pik, omdat scheidsrechter Chr. van Gijzel wegens hands 'n pe nalty toekende. Na de rust was dan eindelijk de beurt aan Wit Zwart, toen M. Priest met 'n hard en laag schot- de Waspikse keejier passeerde. Daarna is de stand zo gebleven want de verder stormlopen op de bij andelij ke veste leidden niet tot meer doelpunten. De uitslag was dus 11. Wit Zwart 2 kwam sterk voor de dag en bracht het in een in teressante match tegen Waspik 2 tot een welverdiende 9-4 zege. Daar Good Luck uit Raams- donksveer niet meer aan het tournooi zal deelnemen, is het nu bekênd wie de elf shirts mag aantrekken. Dat is „Berkdijk", de club die kort geleden haar 10-jarig bestaan vierde. Wij wen sen aanvoerder v. Boxtel en zijn mannen gaarne van harte profi ciat met het behalen van deze mooie prijs. Van de tweede elftallen is onze plaatsgenote HNC de gelukkige winnaar van elf voetbalbroekjes geworden. Ook de roodzwarten wensen wij van harte proficiat en wij spreken de hoop uit dat het straks in de competitie met de nieuwe broekjes aan extra goed zal gaan. VV HNC. HNC 1Vrederust 1. A.s. zaterdag begint weer de competitie. De eerste wedstrijd die HNC krijgt te spelen is een thuiswedstrijd tegen Vrederust. Voor deze ontmoeting zal onge twijfeld grote belangstelling be staan. De HNC-ers zullen er al les op zetten om de eerste com- petitiematch in een zege te doen eindigen. HNC 2 en HNC 3 zijn nog vrij. De indeling van de le klasse luidt Smerdiek; Kogelvangers; VVN; Vrederust; SSC; Seolto; HNC; Chrislandia; NAC; ONI. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2—-GW 2, 3—2. Zondag 2 sept. speelden de Vlijm. Boys 2 een vriendschappe- lijke wedstrijd tegen GW uit Geldermalsen. De gehele wed strijd gingen de partijen gelijk op. Vlijmen nam de leiding door Wijkmans en even later maakte GW gelijk. De Boys kwamen terug en nam enweer de leiding, 2—1. GW gaf zich niet gewon nen en maakte gelijk. Tenslotte sleepten de Boys door een prach tig doelpunt van Wijkmans de overwinning uit het vuur. Vlijm. Boys—GW, 4—7. Het eerste elftal van de Boys speelde tegen GW I. In het be gin gaf GW te toon aan en de Boys werden overrompeld. Spoe dig nam GW de leiding door haar midvoor, 10. Even later werd het 20 door de rechtsbin nen. De Boys probeerden het spel WONINGTELLING.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3