D. D- BREI! FILMJOURNAAL Op theevisite bij De heer van de Ven viel bijzondere huldiging ten deel T B Kostuums Regenjassen Demi's Jongenskleding Mode-artikelen A. F. Jansen Tijdens de verbouwing van onze winkel en etalages gaat de verkoop normaal door. AV0NDMARKT 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1956 6 van 10 augustus over de harmo nie „St. Crispijn" ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan, dat van de oprichters niet alleen de heer C. Didden nog in leven is, maar ook de heer J. Bijlhout, de eerste voorzitter, die in goede gezondheid zijn 85ste verjaardag heeft gevierd. Wij nemen hiervan gaarne acte en herstellen hiermee deze vergis sing. Wij hadden hem wel ver meld onder de eerste bestuursle den, n.l. J. Bijlhout, C. P. Didden, J. Bergmans, J. Maaywee en P. Smolders. De initiatiefnemers waren: C. P. Didden, P. Dielman, J. Schal ken, J. Bergmans en C. v. d. Wiel. Zover bekend zijn nog in leven de heren J. Bijlhout te Amster dam en C. P. Didden, G. Hen driks en A. v. Mier te Waalwijk. Najaarsshow. Woensdag 12 september a.s. geeft de fa. yan Dijk een groots opgezette najaarsshow van pul lovers blouses, vesten, peignoirs, pyama's etc. Voor de verdere bijzonderhe den van deze ongetwijfeld smaak volle show verwijzen wij naar de advertentie van fa. van Dijk in dit nummer. INTERESSANTE OVERLEDEREXPOSITIE. 1 e N.V. Handelmaatschappij M. L. Rosenberg te Amsterdam organiseerde van 3 t/m 6 septem ber j.l. in hotel Verwiel een bij zonder interessante expositie van overleder van haar huis Lader- fabrik Ehrnberg 6 Sons A/B te Simrishamn (Zweden). De be langrijkheid van deze expositie hebben wij kunnen constateren uit de grote belangstelling en het enthousiasme welke fabrikanten uit Waalwijk, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Drunen en andere plaatsen voor de uitgebreide col lectie overleder van deze Zweed se firma toonden. Vooral het prachtige en buitengewoon soepel gelooide Buffalino oogstte van de zijde der kenners grote bewonde- ding. Men kan van dit produkt inderdaad zeggen dat het, tot schoen verwerkt, als een „hand schoen" om de voet sluit Niet minder interessant voor de schoenfabrikanten en buitenge woon fraai van uitvoering was het nubuck met diverse fantasiepa tronen dat een briljante schoen van bijzondere allure oplevert. Trouwens over het geheel geno men toonde deze keurig verzorg de expositie aan welk een grote verscheidenheid van exquise pa tronen de schoenindustrie ten dienste staan. Behalve de reeds genoemde nubuck-fantasiën mo gen we nog noemen het Oosters getinte Mikado-dessin en de op vallend mooie „kraternerf" en dat alles uitgevoerd in de vele fraaie modetinten van deze tijd. Ook in glanzend en mat lakleder, dat vooral in Frankrijk grote aftrek vindt, toonde Ehrnberg Sons op deze expositie een zeer mooie collectie. Het bijzondere van dit lakleder is dat het temperaturen van 30 0 C en 60 C kan ver dragen zonder barsten of brekin gen te vertonen. De vele aanwezige ledersoor ten waren tevens geëxposeerd in zeer fraai uitgevoerde schoenmo dellen van Zweeds, Italiaans en Zwitsers fabrikaat,, zodat de fa brikanten wel op zeer duidelijke en volledige wijze konden kennis nemen van de vele mogelijkheden van de getoonde ledersoorten. Dat deze expositie volkomen aan haar doel heeft beantwoord is niet alleen gebleken uit de grote belangstelling van de zijde der fabrikanten, doch ook uit de vele en belangrijke transacties welke 'er zijn gedaan. PERSONEEL SCHOENFABRIEK VAN SCHIJNDEL OP STAP. Op zaterdag 1 september j.l. maakte de personegls-reisvere^ niging der N.V. Stoomschoenen- fabrièk A. H. van Schijndel een uitstapje naar Amsterdam. Om kwart voor acht 's morgens ver trok het gezelschap in drie bus sen van de fa. Mulders-Sars in de richting Den Bosch. Over Waardenburg en Wijk bij Duur stede reed men naar de Pyra- mide vair Austerlitz, waar een uur werd gerust. Vervolgens reed men via Soestdijk, Hilver sum en Weesp naar Amstelveen, waar de koffietafel werd ge bruikt en men genoot van het langstrekkende bloemencorso. Na een rondleiding over de luchthaven Schiphol arriveerde men te omstreeks 4 uur in Am sterdam. Met een boot van de rederij Kooy werd een rondvaart door de havens en grachten ge maakt. Om (i uur werd er geza menlijk gedineerd in Heck's lunchroom op het Rembrandt- plein. 's Avonds was men te gast bij de kostelijke Snip en Snap- revue „KlaarOver" in Car ré. Om 1 uur 's nachts werd de terugtocht aanvaard, zodat te ca. 3 uur iedereen hoogst tevreden en voldaan in bed kon stappen om nog enkele uren gelukzalig te dromen over de schoonste stad van het land Amsterdam. GESLAAGD. Op het in Rotterdam gehou den examen voor het Diploma Schoenwinkelier is onze plaats genoot L. H. G. v. d. Hoven ge slaagd. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR JUBILARIS zou mogen er gelegenheid van zijn 40- jarig dienstjubileum bij het Leder instituut T.N.O. en de Middelba re Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie is de heer M. (C. van de Ven woensdag j.l. in het gebouw van de M.V.L.S. een bij zondere huldiging ten deel geval len. Bij deze plechtigheid waren te genwoordig de echtgenote van de jubilaris, zijn ouders, kinderen en verdere familieleden, burgemees ter Teijssen, het bestuur der school, leraren, en verder een aantal leerlingen en oud-leerlin gen. In zijn openingswoord zei de directeur Ir. J. Roelofs Heyrmans dat het hier wel een zeer bijzon der jubileum gold en dat men daarom gemeend had hieraan speciale aandacht te moeten wij den. Vervolgens gaf hij als eerste het woord aan burgemeester Teijssen. GROTE WAARDERING EN DANK. urgemeester Teijssen, die zei- de te spreken zowel in zijn kwali teit van burgemeester der gemeen te als in die van voorzitter der Middelbare Vakschool, schetste in het kort de loopbaan van de heer van de Ven, aanvankelijk bij het Proefstation en Voorlichtings dienst voor de Leder- en Schoen industrie, dat een voortzetting heeft gevonden in het Lederinsti tuut T.N.O., en de Middelbare Vakschool. He is, aldus burgemeester Teijs sen, een goede gewoonte om ie mand bij het bereiken van een dergelijke belangrijke mijlpaal voor het voetlicht te halen en het lijkt er dan ook op dat deze hul diging iets vanzelfsprekends is. Deze bijeenkomst moet echter zeer zeker niet gezien worden als een „niet-kunnen-voorbijgaan- aan", doch als een sprekend be wijs van de grote waardering en dank die zovelen van ganser harte tot uitdrukking willen bren gen. 1 De burgemeester roemde de vele en grote verdiensten van de jubilaris voor het Lederinstituut T.N.O en de M.V.L.S., doch naast zijn dienstbaarheid accen tueerde hij het feit, dat de heer van de Ven al het mogelijke heeft gedaan zijn eigen persoon meer vorm en inhoud te geven- door zelfstudie. En dat u daarin ge slaagd bent, aldus de burgemees ter, bewijzen de volgende diplo ma's: boekhouden, Duitse han delscorrespondentie, Mulo en chemisch analyst. Zij zijn de over tuigende bewijzen van uw ener gie en wil om iets te bereiken. Uw gehele werkzaamheid in 40 jaren is door deze energie gety peerd. Met zeer bijzondere toe wijding en nimmer aflatende zorg hebt gij uw werk verricht. Hoe wel niemand onmisbaar is mag van u toch gezegd worden dat ge iemand zijt die moeilijk te missen is, om uw energie alsook om uw persoonlijke kwaliteiten. Als voorzitter van het bestuur der M.V.L.S. bracht burgemees ter Teijssen hartelijk dank aan de jubilaris voor het vele werk dat hij in de loop der jaren heeft ver richt en hoopte dat hij zijn werk bij beide instituten nog lang in goede gezondheid voortzetten. j Ook mevrouw van de Ven be trok hij in deze huldiging en dank, omdat zij haar man altijd tot bij zondere steun is geweest bij zijn werk. Ten slotte deelde burgemeester Teijssen mede, dat het Hare Ma jesteit de Koningin had behaagd om aan de heer van de Ven bij gelegenheid van dit jubileum en mede gelet op zijn grote maat schappelijke verdiensten in de hongerwinter 1944—1945 en als lid van het NederlandseJRode Kruis toe te kennen de zilveren eremedalje verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Nadat de burgemeester de ju bilaris deze koninklijke onder scheiding had opgespeld en hem daarmede van harte had geluk gewenst, besloot hij zijn toespraak met de woorden: „Ik hoop dat u, uw echtgenote, ouders -en kinde ren een blijde herinnering mogen hebben aan een dienstverband dat boven elke lof verheven is." VORSTELIJKE CADEAUS. e directeur van het Lederin stituut T.N.O.Ir. J. Roelofs Heyrmans, wenste de jubilaris al lereerst van harte geluk met de ontvangen koninklijke onderschei ding. In zijn huldigingstoespraak sloot hij zich -geheel aan bij de woorden van de burgemeester en dankte de heer van- de Ven har telijk voor het vele en belangrijke werk dat hij in de afgelopen 40 jaar heeft verricht. Bijzondere dank ook bracht hij aan mevrouw van de Ven, „zonder wie de heer van de Ven dit werk niet had kunnen verrichten." Wij verheugen ons, aldus de; directeur, over dit jubileum erf dat „ons" is een groot aantal, want ik spreek hier niet alleen namens 't Lederinstituut T.N.O., maar ik sta hier tevens als verte genwoordiger van de Nijverheids organisatie. Vervolgens las hij een aan de jubilaris gericht schrijven voor van de voorzitter van deze orga nisatie, prof. Dresden, die we gens omstandigheden verhinderd was deze bijeenkomst bij te wo nen waarin deze uiting gaf aan zijn bijzondere waardering voor het vele werk dat de heer van de Ven tijdens zijn dienst verband voor beide instituten heeft verricht. Er was echter meer waaruit de grote waardering voor het werk van de jubilaris duidelijk sprak. De Maatschappij van Nijverheid en Handel stelt de mogelijkheid open om aan hen, die kunnen bo gen op een groot aantal dienstja ren -en een bijzondere staat van dienst, een vererend diploma met penning uit te reiken. Genoemde Maatschappij had besloten om op een daartoe gedane aanvraag dit diploma met penning in zilver toe te kennen aan de heer van de Ven. Ir. Roelofs Heyrmans ging na der in op de inscriptie op deze penning, die tezamen met het di ploma in een fraaie lijst was ge vat: voor verdiensten, toewijding en trouw. Hij noemde de verdien sten van de jubilaris niet alleen zijn werk, doch ook en vooral zijn grote zorg en scherpe opmer kingsgave, die vooral bij analyses van zo grote betekenis zijn ge bleken. Als stoffelijk blijk van waarde ring van de Nijverheidsorganisa tie bood bij de jubilaris nog een geschenk onder couvert aan. Aan het slot van zijn toespraak noemde de directeur het een zeer gelukkige omstandigheid dat de heer van de Ven op zo jeugdige leeftijd (13 jaar) in dienst was gekomen van het Lederinstituut want daardoor betekende dit ju bileum nog niet het einde van de werkzaamheid en hij hoopte dan ook dat men nog vele jaren van zijn diensten zou kunnen profite ren. Namens de medewerkers van het T.N.O. werd het woord ge voerd door mevr. van Imbeeck, die vooral de nadruk legde op de grote accuratesse en de rustige en stabiele aard van de jubilaris. Zij wees daarbij ook op zijn steeds doeltreffende hulpverlening bij ongevallen. Namens alle mede werkers van het laboratorium bood zij hem een zeer fraaie leun stoel aan. De heer N. van Loon Jr. sprak namens de oud-leerlingen. Hij onderstreepte alle woorden van hulde der voorgaande sprekers -en roemde de accuratesse en gelijk matigheid van de heer van de Ven, die vooral zo sterk tot uit drukking kwam tijdens het prac ticum. Namens alle oud-leerlin gen betuigde hij de jubilaris zijn hartelijke dank en bood hem na mens hen een kostbaar horloge aan. Even vrij, Prachtige sortering breiwol o.a. Hollandia -Mont Blanc, prima sportwol f 1.98 Ten slotte sprak de heer Al- bers woorden van dank namens de leerlingen, die hij vergezeld liet gaan van een voortreffelijke kist sigaren. Zichtbaar ontroerd dankte de heer van de Ven allen die hem deze grootse huldiging hadden bereid. Op de eerste plaats Hare Majesteit de Koningin en burge meester Teijssen. Hij sprak de hoop uit dat hij in de komende 12 jaar zijn werk met dezelfde zorg en toewijding zou kunnen verrichten. 1 Onder het genot van een ver versing was er daarna in de bi bliotheek van de M.V.L.S. gele genheid de jubilaris en familiele den geluk te wensen. MUSIS SACRUM. „TARZAN EN DE IVOORDIEVEN". Tarzan is weer terug in zijn korte broekje. Hij roept er weer lustig op los en slingert zich fris en vrolijk langs lianen van de ene boom naar de andere. Dit maal slaagt hij er in met behulp van 'n deksels knappe verpleeg ster uiteraard na vele hache lijke situaties om een stelletje ivoordieven de pas af te snijden. De dieven, die al een aardig eind op weg zijn om de buit in han den te krijgen, worden door de woedende olifanten in de grond gestampt. Toegang 14 jaar. Van vrijdag tot en met zondag. „THE AMERICANO". Een Amerikaan gaat stieren verkopen in Zuid-Amerika. Deze vrij eenvoudige transactie wordt echter een heel avontuur, want hij wordt tweemaal overvallen, waarbij hem het geld dat hij voor de stieren heeft ontvangen, wordt ontstolen. Alles wijst er op dat de koper een doorgewin terde schurk is, die probeert op deze manier de stieren voor niets te krijgen. De Amerikaan neemt dit niet en de toeschouwer krijgt 'n aantal frisse knokpartijtjes te zien. Tenslotte legt de schurk 't loodje en krijgt de Amerikaan z'n geld terug en bovendien nog een aardig meiske, dat ook al veel last had van de neergeschoten schurk. Een film met veel vaart en spanning. Toegang 18 jaar. Maandag en woensdag. LUXOR. „3 RING CIRCUS". De twee filmkomieken Dean Martin en Jerry Lewis verkopen ditmaal hun zotteklap en dwaze kunsten in de film „3 Ring Cir cus". En meer behoeft men over deze film eigenlijk niet te weten, want het verhaal is vrij onbe langrijk, het dient alleen maar als achtergrond voor de Ameri kaans grappige belevenissen van deze beide heren. Verder komen t VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER". Fietser A komt voor fietser B van rechts. Men zou dus kunnen aannemen, dat A voorrang heeft. Vergist U zich echter niet, want A moet wachten! Als een fietspad, dat niet bij een weg behoort (of dat behoort tot een onverharde weg) uitkomt op een verharde weg, geldt de verharde weg als voorrangsweg. er twee onbetekenende juffrou wen in voor, van wie er tenslot te een van het toneel verdwijnt, zodat een van de leuke jongens het aan het einde van de film zonder meisje moet doen. Wie kan lachen om de geijkte humor moet er heen gaan. Toegang alle leeftijden. Van vrijdag tot en met zondag. „MENSELIJKE TORPEDO'S". Als de Engelsen in 1941 Beng- hasi veroverd hebben, trachten de Italianen de eigen konvooien te beschermen tegen de Engelse vloot. En omdat de beste verde diging de aanval is, worden een aantal koelbloedige mannen op geleid om te fungeren als men selijke torpedo's. Deze film geeft een beeld van de opleiding van deze mannen met als slot de aan val op de Engelse vlooteenheden in de baai van Sula. Toegang 14 jaar. Maandag en woensdag. Reeds nu een volledige Najaarscollectie en Zo juist ontvingen wij een zeer gevarieerde sortering JONGENSJASJES in 7/8 model in loden, duffel, velours, popeline, enz. ALLE jongensmaten vanaf 2 jaar Hoge Steenweg 14 's-HERTOGENBOSCH IE WAALWIJK op Vrijdag 7 September. Het is nog niet zo lang geleden dat Waalwijk heeft bewezen naast de kunst van de Schoen- fabricage ook wonderwel de kunst van het theezetten te ver staan. Het was immers de 14-ja- rige Ria van Gelder die bij een strijd om het kampioenschap thee zetten van Brabant, 95 punten behaaldé, het hoogste aantal in de categorie scholieren. Een zeer goede prestatie dus en het was misschien wel daarom dat een vertegenwoordiger van het Theebureau, gevestigd te Am- Sterdam, ons dezer dagen vroeg of wij eens met hem een avondlij ke rondgang door Waalwijk wil Avondlijke rondgang door Waalwjjk. Men hield ons voor „groenen". theevisite bij moeder waren ge stuurd Zo ziet ge hoe jeugdig wij er uitzagen! En de thee van mevrouw Schil ders was goed, hoewelniet helemaal volgens de regelen der kunst. Te veel water en de trék- tijd niet in acht genomen. Toch ontving mevrouw Schilders voor haar thee en haar opwekkende gastvrijheid een fraaie suiker schep. Vervolgens voerde de wagen ons naar de Pieter iVreedestraat, waar wij aanbelden bij de fam. van Oorschot, die juist aan de koffie zat. Ondanks dat kregen we tóch den maken, om te zien hoe de thee> nadat W£ het doe] yan onz£ Waalwijkse huisvrouw thuis de thee aan man en kinderen voor zet. Een steekproef dus, met als aardige kant dat de beste presta ties met een waardevol theeser vies zou worden beloond. We zijn dus in de wagen ge stapt en hebben ons op drie ver schillende adressen recht toe recht aan op theevisite genodigd. Het was bijzonder plezierig en gezellig om zo maar een vreemde huiskamer binnen te stappen en daar aan te schuiven rond de ta fel en te genieten van geurige thee. Hoe groot de Waalwijkse gast vrijheid is bleek al meteen bij het eerste adres: de familie Schilders in de Brederodelaan. Een klein aardig ventje in py- ama opende schuchter de deur. Of moeder thuis was? Ja, moeder was thuis en vanuit de huiskamer nodigde ze ons, zonder ons gezien te hebben, bin nen. „We komen een kopje thee bij u drinken", zeiden we driest. „Best", zei mevrouw Schilders en ze nodigde ons aan tafel, waar reeds twee dames gezellig zaten te praten. Niemand vond het gek dat we daar zo maar als wildvreemden kwamen binnenvallen. We wer den blijkbaar min of meer ver wacht!! „Ad heeft u zeker gestuurd", ei mevrouw Schilders. Daar wij Ad niet kenden moes ten wij deze vraag ontkennend beantwoorden. Doch toen Ad, vergezeld van een vriend, even later binnenkwam, was het raad sel spoedig opgelost. Men had ons voor twee „groenen" van de Vakschool gehouden, die door Ad, ook op de Vakschool, op komst uit de doeken hadden ge daan. Terwijl de thee gezet werd knoopten wij kennis aan met/twee poesen en een hondje en babbel den wat met de heer van Oor schot. Toen kwam de thee, goede thee, maar toch ook nog niet 100.%. Ook weer te yeel water en niet de juiste trektijd. Maar ook voor de bereidwillige en gast vrije mevrouw van Oorschot een fraaie suikerschep. Opgewekt gingen we verder en kwamen in de Stationsstraat, eerst op een adres waar geen thee gedronken werd (hoe bestaaaaat het!!!). Meer sukses hadden we bij de heer van de Pol. Weliswaar kon mevrouw van de Pol wegens ziekte de thee niet verzorgen, maar de 18-jarige Jopie van de Pol bleek gaarne bereid de hon neurs waar te nemen. En hoeJ-V Voortreffelijke thee, op de juis te wijze gezet, met inachtneming van de gouden theeregels die elke huisvrouw dient te kennen. Voor Jopie van de Pol dus een 10 eneen prachtig theeser vies. Behalve van de thee hebben we ook nog genoten van een aan trekkelijk televisieprogramma en een gezellig babbeltje. i En dat was dan het einde van onze drie theevisites. Maar... we zullen ons best doen om de „thee proever" hier nog eens weer te krijgen. En dan zijn er weer drie kans- hebsters op een fraai servies! Iedereen die thee zet volgens de gouden regels kan zo'n servies in de schoot vallen en heeft het genot van een verrukkelijke drank. Let op de „the'eproever"! I ST A/vro/v/ussTf? \A/A A L \A/C/H 1

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6