WAALWIJK Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit dB Langstraat DANSINSTITUUT KEES VAN K00TEN nieuwe danscursus voor beginners. KAATSHEUVEL Elshout Vlijmen Sprang Sprang - Gape/ie Capelle Waspik I ZAAL „THALIA" WAALWIJK MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2x per week DE ECHO VM HEI ZDIDE» 79e JAARGANG No, 72 Abonnement: 19 cent per week i 3.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 TEL 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" „De Smashers". In café Klerks hield de tafelten nisvereniging „De Smashers" een algemene vergadering. De voorzit ter, de heer P. Janssen, opende met de christelijke groet en een wel komstwoord, in het bijzonder aan de adviseur, de weleerw. heer J. v. Veghel, en de drie nieuwe leden. Hierna las de secretaris, de heer C. Willems, de notulen voor van de vorige vergadering. Zonder aan merking werden deze onder dank goedgekeurd. Vervolgens werden de teams bekend'gemaakt voor de a.s. competitie. Vijf herenteams en een damesteam zullen uitkomen. Team leiders zijn resp, de heren A. Wil lems, A. v. d. Besselaar, L. Pulles, J. Willems, L. Klijn en mej. G. v. Sluis veld. Meegedeeld werd dat de deelne mers aan het N.V.R.-tournooi te Kaatsheuvel een vergoeding uit de kas zullen ontvangen. De penningmeester, de heer A. v. d. Aa, bracht daarna verslag uit over de financiële toestand van de vereniging. Hem werd dank ge bracht voor zijn zuinig beheer, en nadat de kascommissie meegedeeld had dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden, werd hem décharge verleend. Met algemene stemmen werd daarna de heer y. d. Aa als bestuurslid herkozen. Daar na hield de geestelijk adviseur een korte uiteenzetting over de beteke nis van de sport. Na de rondvraag volgde sluiting. „Elshout Vooruit". Op de bestuursvergadering van „Elshout Vooruit" werd besloten medewerking te vragen aan het ge meentebestuur voor verwarming van de zaal. De twee eerste ontspannings avonden werden gepland op 28 okt. en 25 november. In zijn openings woord wijdde de voorzitter enkele woorden aan het onlangs overleden bestuurslid en memoreerde hij de vele verdiensten die de heer Stip hout voor de gemeenschap en meer speciaal voor „Elshout Vooruit" had. Vergadering Supportersclub Vlijmense Boys. Zaterdag 15 sept. hield de suppor tersclub van de Vlijmense Boys een algemene vergadering. Het voor naamste punt van de agenda was: de hoge reiskosten bij uitwedstrij den. Daarom werd besloten de con tributie met 5 cent per week te ver hogen, ingaande oktober. Tevens werd besloten, wat betreft de uit wedstrijden, dat degenen die willen meegaan (ook supporters) zich vóór vrijdag moeten opgeven bij café H. Boom, daar zij anders de kans be lopen teleurgesteld te moeten wor den wegens gebrek aan plaatsruim te. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven bij het bestuur. De Zwaluw. Zondag 23 sept. zal de grote at- traktievlucht van het seizoen wor den gehouden vanuit Parkestone (Engeland). Inkorven donderdag 20 sept. in café de Braai (Ant. Klerks) van half 7 tot 8 uur n.m. Klokken stellen en lichten even eens in het clublokaal van De Zwa luw. Wedvlucht De Zwaluw. Zondag hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit St. Christian (België); los 8 uur, eerste duif 10.48.12. De uitslag was als volgt: Jos" Kuijs 1, 5; J. de Vaan 2, 4; H. de Vaan 3, W. v. Vugt 6, J. Voets 7, H. Mommersteeg 8, H. Ooster waal 9. Brand. Zondagavond omstreeks 9 uur brak brand uit bij de rijwielhande laar Adr. Verschuuren. De brand weer was direkt ter plaatse, doch het vuur was door toegeschoten hulp reeds geblust. Utile Dulci. De R.K. Toneelvereniging Utile Dulci zal ter afscheid van regisseur J. Nicols en tevens als jubileum uitvoering spelen het blijspel „In het Witte Paard" van Rosita Pe ters. De heer J. Nicols zal een waar dig afscheid ten deel vallen, wat zeker verdiend is, gezien de grote opofferingen die hij zich voor Utile Dulci heeft getroost. Capelle. Geref. Kerk. Bij de gehouden verkiezing voor ambtsdragers bij de Geref. Kerk alhier werden tot ouderling in de vacatures-van Nes en van Vugt gekozen de heren C. Bras penning en H. Dekkers. Ongeval. De zoon van dhr. A. D. kwam zaterdagmiddag van de rekstok te vallen en had daarbij het ongeluk een zware hersenschudding op te lopen. De geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Opbrengst collecte. Tijdens de diensten in de Ned. Herv. kerk werd zondag een bij zondere collecte gehouden ten be hoeve van de kerkvoogdij. Onge veer 317 was de opbrengst hier van. Ned. Herv. JongelingSverenighig. In de plaats van de heer Van der Waals, die de gemeente heeft ver laten, is tot voorzitter van de Ned. Herv. Jongelingsvereniging op Ge reformeerde. grondslag benoemd de heer^M. v. Dongen. Lijst van stemgerechtigde lidmaten. Tot en met zaterdag 22 dezer ligt in de pastorie van de Ned. Herv. .gemeente alhier de lijst van stem gerechtigde lidmaten dezer ge meente, zoals die thans is vastge steld, voor belangstellenden ter in zage. Heden, maandagavond van 7 tot 9 uur, zal er in de consistorie gelegenheid zijn inzage van de lijst te nemen. Nieuwe vereniging. Het ligt in de bedoeling bij vol doende belangstelling naast de be staande Ned. Herv. Jeugdvereni gingen aan de Loonsedijk ook een vrouwenvereniging op te richten. Op een dinsdagavond 8 uur in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk aldaar te houden bespreking, zal zo mogelijk tot oprichting wor den overgegaan. 40-Jarige echtvereniging. Vrijdag 21 sept. a.s. hoopt 't echt paar P. Snijders-Broeks, wonende aan de Raadhuisstraat te Vrijhoeve- Capelle, de dag te herdenken waar op 40 jaar geleden hun huwelijk werd voltrokken. Marijke-rit 1956. De vorig jaar 1 november door de motor- en automobielclub „Ma rijke" met zo'n schitterend sukses gehouden „Marijke-rit '56" ligt bij de organisatoren en bij hen, die als deelnemer deze rit meereden, nog vers in het geheugen en algemeen hoorde men toen in motorsport kringen: „Volgend jaar weer een dergelijke rit". We vernemen thans dat het be stuur van de M.A.C. „Marijke" ook dit jaar op 1 november een oriën- tatierit wil organiseren en dat aan de voorbereidingen reeds druk ge werkt wordt. De heren L. Stein en H. Kraak, die ook de rit verleden jaar uitzetten, hebben nu ander maal een prachtige opgave voor de deelnemers geconstrueerd. Gezien het mooie resultaat van vorig jaar, kan het niet anders of de „Marijke- rit 1956" moet een even uitstekend resultaat opleveren. Voor nadere inlichtingen en het aanvragen van reglementen, kan men zich wenden tot de heer Stein, Wendelnesseweg West 9 te dezer plaatse, telefoon K4168 no. 301, of tot de heer H. Kraak, Schrevelstr. alhier. Benoemd. Tot leerling ambtenaar ter ge meente-secretarie Waspik werd be noemd de heer J. v. Alphen uit Geertruidenberg. De nieuwe provinciale weg door die Buitenpolder. De aanbesteding van de nieu we provinciale verkeersweg door de Buitenpolder, het gedeelte van af het Drongelense kanaal in de Overlaat tot aan de Waalwijkse haven, zal plaats hebben te Den Bosch op maandag 11 Oktober a.s. i Er begint dus enig schot in te komen. Jaarvergadering Liedertafel „Oefening |en Vermaak". Zondag-ochtend ten 12 uur hield de liedertafel „Oefening en Vermaak" onder leiding van de heer Lambert van Oudheusden haar jaarvergadering in de Twee Kolommen, waarbij een 50-tal le den tegenwoordig waren. Na een woord van welkom van de voorzitter en voorlezing der notulen, bracht de secretaris de heer Ad van Iersel zijn jaarver slag uit. Op de eerste plaats me moreerde hij het grote verlies dat de vereniging dit jaar geleden had in 't verlies van de heer A. C. v. d. Meijdenberg, die als lid, be stuurslid en voorzitter zo'n grote verdiensten voor O. en V. heeft gehad. Hij prees zich gelukkig dat de vereniging zulk een uitsteken de nieuwe voorz. heeft gekregen en hoopte dat de heer van Oud heusden nog lang de leiding zoü behouden. Hij wees op de ver heugende vooruitgang in leden, vooral in jonge leden, alsook in cfonateurs, en liet verder de voor naamste gebeurtenissen de revue passeren. Daarna bracht de penningmees ter, de heer A. C. v. d. Meijden berg zijn rapport uit. Hieruit bleek dat de ontvangsten hadden bedra gen f 4.307.56, de uitgaven f 4.661,90, zodat er een nadelig saldo is van f 354.34. Het totale saldo in kas bedroeg f 733.46, te gen f 1.087.80 in 1955. Dit ver schil wordt echter weer opgevan- een door de nog te ontvangen ge meentelijke subsidie voor de Requiem opvoering. Een con trolecommissie werd aangewezen. De secretaris en de penning meester haddén de dank van ver gadering en voorzitter in ont vangst te nemen. Daarna werden mevr. van Bla- dêl-Sorée en de heer Ad v. Iersel bij acclamatie tot bestuurslid her kozen. Vervolgens bracht de voorz. 't voorstel van 't bestuur om de contributie met f 0.10 per week en per lid te verhogen ter tafel, daar dit noodzakelijk is om de ho gere kosten op te vangen en niet afhankelijk te zijn van toevallige baten als subsidies, premies enz. Met ongeveer algemene stem men werd dit voorstel aangeno men, wat de voorzitter zeer ver heugde. Wat de donateurs-actie betreft, dit kwam in hoofdzaak neer op de schouders van 't bestuur. Nu deed dit 't voorstel om de gemeente ïn wijken en straten te verdelen, zo dat ieder lid slechts enkele adres sen had te bezoeken en het dan ook in enkele weken zou zijn af gelopen. De vergadering ging ook hiermee accoord. Wat de jaarlijkse reis betreft, vroeg de voorzitter de mening der vergadering om 't bestendig festi val te Antwerpen te blijven be zoeken, maar daarheen dan .des middags of 's avonds te gaan en dan een apart uitstapje te makén; ook dit had de instemming der leden. Nadat de rondvraag enkele vragen gaf, die tot voldoening werden beantwoord, kon de voorzitter deze interessante en vlot geleide vergadering na een uurtje sluiten, nadat hij de leden tot trouw en tijdig repetitiebezoek belangstelling vaak beneden ver wachting. Kan één van de rede nen misschien onbekendheid zijn van het bestaan van de Kunst kring. We menen van niet, want geregeld vindt U aankondigingen in dit blad en besprekingen van het gebodene. De mening dat de Kunstkring alleen voor de „elite" is, is er he lemaal naast. Uit alle kringen treffen we vertegenwoordigers aan, al moeten we er direct bij voegen dat de arbeiders het slechtste vertegenwoordigd zijn. We zouden eigenlijk deze groep wakker willen maken en in aanraking willen brengen met kunstuitingen op hoog niveau. Kunst is geen privilege voor een of andere stand. We geloven dat de Kunstkring deze doelstelling: kunst voor al len, nog niet heeft verwezenlijkt, en toch zou dit een grote winst zijn. Dit zijn zo'n paar losse gedach ten naar aanleiding van de eerste kunstkringavond. Blijkens een advertentie in dit blad staat de opgave van leden nog niet stop. Profiteert van deze kans. U kunt met betrekkelijk ge ringe kosten profiteren van prach tige avonden. „MAAK VAN UW DUBBELTJE EEN KWARTJE". Bovenstaande slagzin is het motto waaronder het Koningin Wilhelminafonds van 19 t.m. 23 september een beroep doet op de vrijgevigheid of beter gezegd op de naastenliefde van elke Ne derlander Want geven aan het Koningin Wilhelminafonds is 'n daad van actieve naastenliefde die zich richt op het lijden van de evenmens i.e. op hen die ge troffen zijn door de vreselijke ziekte, die kanker heet. Dank zij grote financiële giften heeft men de laatste jaren de bestrijdings mogelijkheden kunnen uitbrei den en perfectioneren, waardoor aan velen de gezondheid weer kon worden teruggegeven. Maar om deze ziekte nog verder te kunnen terugdringen, zal de be strijding cr van nu en in de toe komst nog belangrijke geldelijke offers vragen. Maak daarom van uw dubbel- jc dit jaar een kwartje, of, als ge werkelijk wilt „offeren", nog meerdere kwartjes Laat de bus deze week niet voorbijgaan NED. BOND VAN OUDSTRIJ DERS EN MOBILISATÏEKRUIS- DRAGERS AI D. WAALWIJK. Algemene ledenvergadering op donderdag 2!) september a.s. om 8 uur in de achterzaal van Hotel De Twee Kolommen alhier. Agenda 1. Openingswoord voorzitter. 2. Notulen van de vorige jaar vergadering. 3. Jaarverslag secretaris. 4. Jaarverslag penningm. 5. Bestuursverkiezing (aftre dend C. v. Maren en G. de Jongh) 6. Bespreking a.s. wintersei zoen. 7. Rondvraag. Opkomst dringend gewenst. en steun voor 't aloude O. en V. WOENSDAG 19 SEPTEMBER, om 7 uur begint de Al degenen, die zich hebben laten inschrijven, alsmede die dit alsnog willen doen, verwachten wij dan. had aangemaand. Opening Kunskringseizoen 1956—1957. Tussen de vele kulturele vereni gingen die Waalwijk kent, neemt de Kunstkring een zeer eigen plaats in. Haar bedoeling om de beste kunstenaars en gezelschap pen voor zover haar dit i.v.m. zaalaccomodatie en financiën mo gelijk is, naar Waalwijk te bren gen is zij nu reeds tien jaar trouw gebleven. Donderdag a.s. begint het elfde seizoen, traditiegetrouw met een blijspel, een vrolijke inleiding op de ernstigere avonden die zeker komen gaan. We weten zeker dat het don derdagavond weer druk zal zijn in Musis Sacrum en 't zou ons wat waard zijn als dit 's winters vaker het geval was. In alle toonaarden en allerlei gelegenheden wordt hoog opge geven van de muzikaliteit van de ze streek, maar bij de Kunstkring concerten biedt de zaal maar een al te lege aanblik; .t.z.t. komen we hier nog wel 'ns op terug. Ook bij andere avonden is de Feestavond „St. Crispijn". Het was tijdens de muziek feesten van ,,St. Crispijn" niet mogelijk om de vier jubilarissen, die de harmonie in haar midden heeft, op passende wijze te hul digen. Maar wat in het vat zit verzuurt niet en zo heeft St. Cris pijn dan zaterdag j.l. in intieme kring deze jubilarissen een fees telijk eerbetoon bereid. 's Middags werden de feest varkens drie zilveren, te weten L. v. d. Hoven, A. v. d. Avoirt en J. v. d. Avoirt en één die voor 9/tiende van goud was, namelijk C. P. Didden van huis afge haald door de overige muziek- broeders in vol ornaat, waarna 'n feestelijke muzikale rondgang door de gemeente werd gemaakt. s Avonds had in Thalia de feestavond plaats, tijdens welke de jubilarissen door voorzitter F. Smolders op hartelijke wijze wer den gehuldigd en een fraai ge schenk in ontvangst mochten ne men als waardering voor het vele dat zij in het belang van de har monie hebben gedaan. De rest van de avond werd op voortreffelijke wijze gevuld door het cabaret van de Gebr. Ram- stein en de bekende accordeonist Ties van Wanrooy uit Kaatsheu vel. Dat het er zeer gezellig was en men maar moeilijk kon beslui ten om de kooi op te zoeken be wijst wel het feit dat pas om 2 uur het laatste bloemetje buiten was gezet. Lustrum R.K. Vrouwengilde Dokters-Cabaret. Op 2 oktober a.s. viert het R.K. Vrouwengilde haar eerste Lus trum. Vijf jaar is niet zo'n heel lange tijd, maar in alle geval lang genoeg om het bestaan van ons Vrouwengilde te rechtvaardigen. In die korte tijd is er op cultureel en sociaal gebied heel wat be reikt. Als we denken aan al die mooie lezingen die er gehouden zijn. We noemen er maar enkele: Jan Derks, Prof. Weijers, Ga- briël Smit, Pater Brenninckmeijer, Cis Heijsaer enz. enz. en verder op sociaal gebied: Het zieken- apostolaat, het welfare werk van de Zonnebloem en andere klei nere activiteiten. Het is alles een rede om tevreden te zijn en ook om dankbaar te zijn. Dankbaar vooral omdat men op zo'n ge makkelijke manier van al dit op bouwende werk heeft kunnen profiteren. Zeer jammer blijft het, dat de kern van het gilde, die hier van profiteert, veel te klein is. Met een weinig meer goéde wil, zouden er veel meer dames enthousiaste leden kunnen zijn. We beginnen onze feestdag met een H. Mis opgedragen door on ze geestelijke adviseur in zijn Pa rochiekerk te Baardwijk. Daarna zal gratis een koffietafel worden aangeboden in het gemeenschaps huis te Baardwijk. 's Avonds is er feestvergadering waar de Zeereerw. heer v. d. Brekel de feestrede zal uitspre ken. Verder hebben wij gemeend, dat we met deze lustrumviering ook ons sociaal doel mee moeten laten tellen, en hebben we daar om het Utrechtse Dokters Caba ret uitgenodigd hier een avond te komen geven ten bate van het Koningin Wilhelminafonds, voor de Kankerbestrijding. Deze avond geven de doktoren gratis en het Cabaret behoeft voor geen enkel beroepscabaret onder te doen. Zaterdag 13 oktober is deze avond. Wij hopen, dat iedereen ons voor dit goede doel zal hel pen steunen en dat we een volle -zaal zullen trekken, om daardoor een groot bedrag aan het plaatse lijk comité van dit fonds te kun nen afstaan. Het bestuur van het gilde is overtuigd, dat we met dit alles een waardige lustrumviering heb ben en rekent op de medewerking van alle leden. Prinselijke dankbetuiging uit Monaco. Bij het huwelijk van Grace Kel ly en de Prins van Monaco had Piet Schoemans het jonge paar gefeliciteerd. 1 ïn de afgelopen week kreeg hij een dankbetuiging uit Monaco met op de enveloppe de hele nieuwe serie (5 stuks) postzegels, uitgegeven ter gelegenheid van hun huwelijk en nog 2 andere uit Monaco, Op de kaart onder de diepdruk van 't echtpaar stond 't volgende „The prince and princess of Monaco thank you sincerely for your kind thoughts and good wis hes on the occasion of Their Mar riage. 19 th April 1956." Biljarten. In café ,,'t Vosje" werd een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussen de aldaar gevestig de biljartclub „Eendracht" en „Nooit Volleerd", gevestigd in café L. v. Cromvoirt. De uitslag was „Nooit Volleerd "-—„Eendracht": L. v. Cromvoirt-Jos Maas 47-125 Fr. Slaats-W. Pullens 125-116 A. Slaats—H. Maas 125-117 H. Pullens-B. v. Bladel 100- 91 W. Swinkels-A. v. Dusseldorf 87-100 E. v. Herpt-Jo v. Gelder 100- 94 Vier vingers kwijt. De arbeider N. V. kwam bij zijn werk met zijn rechterhand onder een stanzmachine. Hij ver loor vier vingers. AANRIJDINGEN. Een vrachtwagen van de gemeen te kwam donderdag op de Akker laan, enige honderden meters ten zuiden van de spoorlijn in de sloot terecht. De wagen, bestuurd door v. W. uit Waalwijk, wilde een trac tor passeren, die de herhaalde sig-, nalen van de auto blijkbaar niet had gehoord. De auto moest daar door te veel naar links uitwijken, kwam in de zachte berm terecht en kantelde vervolgens in de sloot. De onbeschadigde auto werd door een takelwagen weer op de wielen ge holpen. Een driewielige bakfiets met hulpmotor, bestuurd door v. d. G. uit Den Bosch, botste donderdag tegen een auto, bestuurd door M. alhier, die vanuit een dam de Gro testraat wilde indraaien. De mate riële schade was gering. Het 5-jarig zoontje van de fa milie v. d. H. stak gisteren ter hoog te van slagerij Snels plotseling de Grotestraat over. De uit westelijke richting naderende motorrijder L. uit Waalwijk kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het jongetje liep gelukkig slechts een aantal on betekenende hoofdwond enop, die door dr. Lenglet werden behandeld. De motor werd licht beschadigd. Op het kruispunt Min. Loeff- straatBaard wij ksestraat kwamen gisteren de motorrijder R. en de wielrijder D., beiden uit Waalwijk, met elkaar in botsing. Beiden kwa men te vallen en liepen verwondin gen aan het gezicht op. Dr. Lenglet verleende eerste hulp. Het rijwiel werd zwaar, de motor licht bescha digd. DIEFSTAL. Door landbouwer E. uit Doeveren werd bij de politie alhier aangifte gedaan van diefstal van een half dekzeil. Agenda, Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: hengel-onderdeel; nik kelen passer; bos sleutels, zilveren beurs, pak rose koord, kenteken bord van auto. Verloren: twee huissleutels aan ring, bruine herenportemonnaie, in houdende geldsbedrag en trouw ring, motorpak, zwarte gehaakte dameshandschoen, boodschappen tas inhoudende rok en een paar schoenen, gouden ring met steen tjes, herenpolshorloge, parapluie, wagendeken. AGENDA. Woensdag 19 sept. Zaal Fr. v. Helvoirt: repetitie Waalwijks Orkest; om 7.30 uur de violen, om 8.30 uur het gehele or kest; Musis Sacrum 8 uur: „De Woeste Hoogte", 18 jaar. Luxor 8 uur: „De Pelsjagers van de Berenrivier", 18 jaar. Schaakclub Waalwijk. Woensdag 19 september, 8 uur, schaakavond voor ,de leden en belangstellenden in de boven zaal van de Korenbeurs. VIJFTIEN DODEN IN HET VERKEER. IN VUGHT 3 SLACHTOFFERS. Het verkeer heeft tijdens het weekeinde een nieuwe rampza lige slag geslagen. Vijftien doden werden gemeld. Hef ergste on geluk gebeurde zaterdagmorgen vroeg in Vught, toen drie perso nen werden gedood bij een bot sing van een auto tegen 'n boom. Zondag werd een echtpaar, dat per bromfiets in De Bilt de weg- kruising UtrechtsewegAmers- foortse straatweg wilde overste ken, bij een botsing met een au to gedood. Het waren de 57-jari- ge Utrechter G de H. en zijn echtgenote. Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur is op de verkeersweg tussen Den Bosch en Vught ter hoogte Van „De Witte" een auto met zes personen in volle vaart uit de ruime en overzichtelijke bocht gevlogen en tegen een boom te pletter gevlogen. Het echtpaar Morsink uit Borne in Overijsel, alsmede de 25-jarige automonteur die de wagen be stuurde, werden op slag* gedood. Van de drje overige inzittenden werden de 22-jarige dochter en dc 16-jarige zoon van het dode lijk verongelukte echtpaar zwaar en de 16-jarige W. v. G. uit Heer len licht gewond. De familie Morsink was op weg naar Os- tende, waar de twee jongeman nen, priesterstudenten, de boot zouden nemen naar Engeland. ERTSBOOT IN STORM VERGAAN. De ruim 7000 ton metende Amerikaanse ertsboot „Pelagia" is zaterdag in een vliegende storm voor de Noorse kust ter hoogte van Narvik vergaan. Van de 50 opvarenden eijn er 5 gered. Over het lot van de overige be manningsleden is nog niets be kend. De vijf geredden werden zondag uit een sloep opgepikt; aan boord van deze sloep bevond zich ook het lijk van een zesde opvarende.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1