De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL if ft do Lang H, Ortenon ONDERLING TOURNOOI „KLINKAERT" TE DRUNEN. Elsh o ut Vlijmen Haarsteeg Sprang - Cape/Ie Sprang Capelle Waspik Raamsdonk Gemeenteraad Loon op Zand ZEER VLOTTE SPOED EISENDE VERGADERING. GEOPEND SIGARENMAGAZIJN J. v. WEZENBEEK Voor direct gevraagd: 2Timmerlieden 2 halfwas Timmerlieden Fa. H. J. V. HULTEN-v. BLADEL Zn. Afgelopen week werden de de mi-finales verspeeld van haar onderling tournooi van voor noemde vereniging. Vorige week. zaterdag en zon dag werden reeds de voorronden afgewerkt, waaruit bleek dat de .jongere leden vrijwel het peil be reikt hadden van de meer gerou tineerde spelers. De animo was zeer groot, ter wijl het spelpeil voor een zo jon ge vereniging behoorlijk kan ge noemd worden Zondagavond pl.m. 6 uur wer den de prijzen door de voorzitter de heer van Thiel uitgereikt aan de diverse winnaars. Hiervoor had de heer M. Lips twee wisselbekers beschikbaar gesteld. De winnaars in de diverse af delingen waren Dames enkelspel: le mevr. v. Thiel-Marres, 2e mevr. Meyers- Bartlema. Heren enkelspel le de heer A. J. Vernooi.j, 2e de heer J. M. Meyers, 3e de heer de Bruijn en de heer Rappange. Dames dubbel mevr. v. Thiel- Marres met mej. Cales. Gemengd dubbel mevr. van Thiel-Marres, de heer Rappange. Heren dubbel de heer A. J. Vernooijde heer Rappange. Zondagsdienst. Dienst: Dr v. d. Wouw. S.H.J. De gymnastiekvereniging S.H.J. zal a.s. zondag ter gelegenheid van de jaarlijkse donateursactie een rondgang maken door ons dorp. De leden moeten daarvoor om 11 uur aan het dorpshuis zijn; de rondmars begint om half 12. Fancy-fair. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Bea trix zal in oktober ten bate van haar instrumentenfonds een fancy- fair organiseren. Met de organisa tie van een en ander is men reeds druk bezig. Uitslag- Vee-beoordelingswedstrijd voor de R.K.J.B. Drunen en Omstr. Bij de Interlokale Fokveedag, die 13 sept. alhier werd gehouden, werd door de R.K.J.B. van alle deelne mende plaatsen een vee-beoorde- lingswedstrijd gehouden. Er waren 30 prijswinnaars, waarvan no. 1 werd: Kees v. Drunen uit Drunen, met 22% pnt. 2. M. Beekmans, Haarsteeg 21 p. 3. J. de Wilt, Herpt 20% p. 4. P. v. d. Brand, H'steeg 20 p. 5. J. Buys, Herpt 20 p. 6. Jan v. Drunen, Dirunen 19% p. 7. Cor Pelders, Drunen 19 p. 8. A. Pulles, Drunen 18% p. 9. J. v. Rooy, Drunen 18% p. 10. Jos Robben, Drunen 18% p. Black Rose. A.s. zaterdag zal Deken Rooijac- kers de nieuwe fabriek „Black Ro se", die is opgericht door de heer H. de Munnik, inzegenen. Aan de Grotestraat bouwde dhr de Munnik een fraaie nieuwe fabriek en met deze inzegening is een mijlpaal in deze oprichting bereikt. Men zal zich in deze fabriek, die aan ruim 40 man werk kan verschaffen, spe ciaal gaan toeleggen op 't vervaar digen van luxe damesschoenen. Men beschikt reeds over een goede order-portefeuille en men hoopt binnen niet al te lange tijd 'n pro- duktie te halen van 500 paar in de week. De nieuwe fabriek is ruim en luchtig gebouwd en geheel naar de eisen des tijds ingericht. Met „Black Rose" is Drunen weer een fabriek rijker geworden. Die aard en de opzet van het bedrijf wekken goede verwachtingen voor de toe komst. De ondernemer zelf, die het vak op alle fronten volledig be heerst, staat met zijn kennis en er varing borg voor het slagen van dit bedrijf, Joh. Klerks, koning 1955, en dhr A. de Haan, koning 1956. Aan Mej. Klerks werden bloemen aangeboden, omdat de Schutse daar nu 25 jaar gevestigd is. De avond werd in gepast vermaak doorge bracht. Tuinbouwcursus. Door de heer J. v. d. Broek, land en tuinbouwonderwijzer, en de he ren J. Vinken vleugel en H. v. Herpt beiden tuinbouwvakonderwijzer, zal deze winter wederom begonnen worden met een algemene tuin bouwcursus, die twee winters zal duren. De cursus staat onder toe zicht van de Rijkstuinbouwconsu- lent te 's-Bosch, de heer W. H. Slits, en geeft aan de leerlingen een wet telijk erkend diploma. Gegadigden kunnen zich nog op geven bij genoemde leraren. Kruisboogsport. Zondag 23 sept. hield het kruis booggezelschap „Rozenjacht", ge vestigd in café P. Gevers, Meliestr. alhier, een concours voor haar vrouwelijke leden. De uitslag was als volgt: lste prijs, wisselbeker, werd be haald door Mevr. v. d. Griendt- v. d. Wiel met 33 pnt.; 2de prijs: de dames v. Vugt, 30 pnt.; v. Beij- nen 28 pnt.; v. d. Dungen 25 pnt. en de Laat 21 pnt. Garage uitgebrand. Dinsdagmiddag brak brand uit in de garage van de heer Vismalen aan de Bosscheweg alhier. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist door krachtig optreden het aangrenzende café met woonhuis te behouden. Demonstratie voor de huisvrouwen. Vandaag (vrijdag) zal in café v. Buul (De Witte) door de Singer- Maatschappij een demonstratie ge geven worden. Iedere bezitster van een Singer-naaimachine zal hier kunnen zien dat er op de machine veel meer mogelijkheden worden geboden. De zaal is geopend van 2 tot 10 uur n.m. Zeldzaam. De landbouwer J. Kn., Kasteel- dreef alhier, werd dezer dagen ver rast met een kippenei dat het zeld zame gewicht behaalde van 180 gr. Benoemd. Als onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool is met ingang van 1 ok tober a.s. benoemd de heer J. Cop- pens te Tilburg. De heer H. Nass is met ingang van die datum benoemd te Berg- hem bij Oss. O.L. Vrouw Schuts. De O.L, Vrouw Schuts heeft, be gunstigd door prachtig weer, met veel luister haar statiedag gevierd. Begonnen werd met een H. Mis, door de gildeheer opgedragen aan het Maria-altaar. In het stamcafé zat, men daarna gezamenlijk aan een Brabantse koffietafel aan. Het vaandel werd daar gepacht door de nieuwe standaardrijder C. v. Balen. Veel spanning bracht het prijsschie ten. De eerste prijs, het beeld van de Wonderbare Moeder, werd ge wonnen door Joh. Klerkx. De wis- seltrophé werd gewonnen door M. Lommers met twee missers over 10 schietbeurten. Een aparte plechtigheid was de huldiging van de zilveren jubilaris sen, de heren P. Lommers en L. Klerks, door de Zeereerw. Heer Pastoor. Hij bracht het mooie doel der Schutse nog eens naar voren en stelde de jubilarissen ten voorbeeld aan de jongeren. De jubilarissen ontvingen een aardige herinnering. Als tegenprestatie schonk de heer Lommers de wisseltrophé en dhr Klerks een schild. Eveneens werd een schild aangeboden door de heer Tafeltennis. Verleden week berichtten wij dat de in café J. v. Oijen gevestigde ta feltennisclub Victoria '51 aan de reeks behaalde triomfen er weer één had toegevoegd, door in het heren enkelspel 2e klas, tijdens een z.g. „Stedentournooi" te Veghel, de lste prijs te behalen. Zondag j.l. was het sukses echter nog groter. Victoria '51 nam n.l. deel aan het grote Internationale Airbornetournooi, dat te Arnhem werd gehouden. De heren Jan Verhoeven en Jan V. d. Wiel wisten in het heren dub belspel 2de klasse de eerste prijs te winnen. Mej. Marie Verharen zorgde al daar voor de sensatie van de dag, door als enige deelneemster van Victoria drie eerste prijzen te win nen, resp. in het dames enkel 3de klas en in het dames enkel 4e klas. Met haar broer Piet Verharen slaag de zij er tevens nog in, in het ge mengd dubbelspel eveneens de le prijs in de wacht te slepen. Voor deze uitzonderlijke prestatie viel haar na de prijsuitreiking een apar te huldiging ten deel en werd haar door de wedstrijdleiding 'n prach tige tuil bloemen aangeboden. Vergadering Mannenkoor. De mannenzangvereniging „Vrien denkring" hield in café M. Achten zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer M. v. d. Brandt, heette in zijn openingswoord de heer Van der Plas bijzonder welkom, die bereid was gevonden in het bestuur zitting te nemen. Uit het kas verslag van de secre taris bleek, dat er een batig saldo aanwezig was. Voor het gevoerde beleid en de vele administratieve arbeid, werd de secretaris, de heer B. Boelen, hartelijk dank gebracht. De aftredende bestuursleden, de heren A. v. Beurden en B. Boelen, werden bij acclamatie herbenoemd. Met algemene stemmen werd dhr M. v. d. Brandt tot directeur be noemd. De contributie die vanaf de oprichting ongewijzigd is gebleven, werd met de helft vermeerderd. De heer J. Beaard werd bereid gevonden de contributie op de re petitie-avonden te innen. Met meer derheid van stemmen werd besloten de repetities door de week te hou den en wel op maandagavond om half negen precies. Besproken werd het programma voor de a.s. winter- uitvoeringen, welke bespreking tot geen resultaat leidde. Aan het be stuur werd machtiging verleend, in deze plannen te beramen. Vergadering R.K.J.B. De R.K.J.B., afdeling Haarsteeg, hield in café J. Siegers een algem. ledenvergadering, die zeer druk be zocht was. Als voornaamste punt stond op de agenda: bespreking van het winterprogram. Nadat de voorzitter, de heer P. v. d. Brandt, met de christelijke groet had geopend, heette hij allen hartelijk welkom. Hij dankte de leden voor hun grote aktiviteit, in de afgelopen zomermaanden aan de dag geleed. Zijn speciale dank ging uit naar hen, die de sportdag, die deze zomer alhier is gehouden, zo uitnemend hebben doen slagen. Door de secretaris werden hierna de presentielijst en de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, welke laatste onveranderd werden vastgesteld. De bespreking van het winter- programma had een geanimeerd verloop; de meeste leden toonden zich voorstander om een algemene landbouwcursus te houden; daar naast zal nog een cursus worden ge geven over de ziektebestrijding in de land- en tuinbouw. Ook was er veel animo voor de sociale cursus. Naast deze practische cursussen werd uitvoerig van gedachten ge wisseld over de culturele vraag stukken zoals zang, toneel en decla matie, Besloten werd om eerst met de cursussen voor de praktijk te beginnen; indien er dan nog gele genheid overblijft, zal het andere nogmaals onder het oog worden ge zien. Met de gebruikelijke hersengym nastiek en de rondvraag, waarvan door vele leden gebruik werd ge maakt, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Atlethiek. Zondag j.l. hield de R.K.J.B., kring Den Bosch, zijn jaarlijkse at- lethiekdag op de sportterreinen van Prins Hendrik te Vught. Aan deze sportdag werd ook deelgenomen door de sportclub van de R.K.J.B. alhier. De diverse uitslagen waren: Vijfkamp: 1. M. Groenendaal, St. Mich. Gestel 500 pnt.; 2. C. v. Dru nen, Drunen 490 pnt.; 3. M. Pech- told, Haarsteeg 465 pnt.; 4. G. van Heeswijk, Haarsteeg 425 pnt.; 5. J. v. Dijk, Gemonde 415 pnt. 1500 m. loop: 1. C. v. Drunen, Drunen 4.23.9 min.; 2. F. v. d. Lin den, Nuland; 3. H. v. d. Rijt, Vin kei; 4, M. Goesten, Ammerzoden; 5. P. v. Heeswijk, Haarsteeg. 800 meter loop: 1. M. Pechtold, Haarsteeg 2.14.9 min.; 2. L. van Grinsven, Vinkei; 3. Th. de Vaan, Vlijmen; 4. P. Dekker, Empel; 5. J. v. d. Uitert, Ammerzoden. 4 x 100 m. estafette: 1. Drunen; 2. Haarsteeg; 3. St. Mich. Gestel; 4. Ammerzoden; 5, Herpt. Opbrengst collecte. De onlangs in de gemeente Sprang-Capelle gehouden collec te voor het Koningin Wilhelmi- nafonds heeft f 450.10 opge bracht. Voor voormalig Sprang bedroeg de opbrengst f 155.56. Ned. Herv. Kerk. As. zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie hoopt in de Ned. Herv. Kerk in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. Haring van Loonsedijk. Comité Ouden van Dagen. In een bijeenkomst van het comité Ouden van Dagen op j.l. woensdagavond, in het gebouw van de Chr. Volksbond, kon naar aanleiding van de verslagen betreffende deze tocht, nogmaals worden geconstateerd dat de reis Ouden van Dagen 1956 in alle opzichten uitstekend was ge slaagd. Mevr. Geenen gaf een finan cieel verslag, waaruit bleek dat dank zij de steun der burgerij, het comité ditmaal de onkosten van de tocht geheel uit de inkom sten kon dekken. Het financieel verslag werd onder dank goedgekeurd. W oorden van dank werden geuit aan allen die op enigerlei wijze hadden medegewerkt aan het welslagen van deze tocht, zo wel aan de ingezetenen voor de geldelijke bijdrage, als aan de he ren autobezitters die zich geheel belangeloos beschikbaar stelden met hun wagens en aan de firma's die voor versnaperingen geduren de de tocht zorgden. De presidente van het dames comité, mevr. v. d. Laan, gaf een keurig verslag van de tocht in dichtvorm, waarin zij de hele tocht, meermalen op humoristi sche wijze, de revue liet passeren. Deze herinnering aan de bijzon der geslaagde tocht naar de west hoek, werd door de dames en he ren die de reis hebben meege maakt zeer op prijs gesteld. Floralia 1956. De jaarlijkse tentoonstelling van planten, deze zomer door de leer lingen van de Koningin Juliana- school, alsook door oud-leerlingen, ouders e.a. gekweekt en verzorgd, staat weer voor de deur. Zaterdag 29 sept. e.k. zullen deze planten in een van de lokalen der school ten toongesteld worden, nadat tevoren door de heren v. Dongen uit Waal wijk de keuring zal verricht zijn. 's Middags van half drie tot vijf uur en 's avonds tussen acht en elf uur zal de tentoonstelling gratis voor belangstellenden ter bezichti ging geopend zijn. Blijkens door het comité ter voor bereiding dezer floralia verstrekte richtlijnen, moeten de bloemen a.s. zaterdagmorgen tussen negen en elf uur ingeleverd worden. Voor hen, die verhinderd zijn op deze uren hun bloemen te bezorgen, en deze verhinderingen zullen waar schijnlijk onder de ouderen voor komen, zal er vrijdag 28 dezer des avonds van acht tot tien uur ge legenheid zijn tot bezorging. Iedere bloem moet voorzien zijn van een schoteltje, terwijl er met het oog op het terughalen een kaartje met naam en adres aan bevestigd dient te zijn. Het terughalen kan a.s. maandag 1 oktober vóór en na, doch niet on der schooltijd plaats hebben. Been gebroken. De keeper van het eerste elftal van H.N.C. alhier, de heer Hom mel, welk elftal zaterdag te Wil lemstad voor de zaterdagmiddag competitie 'n wedstrijd tegen „Ko gelvangers" aldaar speelde, liep tijdens de wedstrijd een dubbele beenbreuk op. Na eerste hulpver lening werd het slachtoffer naar 't ziekenhuis te Raamsdonksveer ver voerd. Feestvergadering uitgesteld. De feestvergadering, die de raad van Waspik in verband met het 25- jarig jubileum van de lste ambte naar ter gemeente-secretarie, dhr F. v. Beurden, a.s. maandag 1 okto ber voornemens was te beleggen, is in verband met het overlijden van burgemeester Couwenberg tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Te waterlating. Bij de N.V. Scheepswerven v./h. P. A. Ruytenberg te Waspik, werd met goed gevolg te water ge laten het motorvrachtschip „Twen- the-Maas", groot ca 500 ton, in aan bouw voor het Twenthe-Rijn Be vrachtingskantoor N.V., te Henge lo (O.) Aanstonds daarna werd de kiel gelegd voor een dergelijk vaartuig, voor rekening van dezelfde rederij. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op vrijdag 18 september 1956 des avonds te half 8. Agenda 1. Ingekomen stukken en me dedelingen. 2. Benoeming 2 leden van de schoolcpmmissie wegens 1. periodieke aftreding (1 jan. 1957) van de heer G. Visser. Aanbeveling van B. en W. a. G. Visser; b. M. Raven. 2. Vertrek van het lid J. F. Jansen. Aanbeveling van B. en W. a. A. J. van Onzenoort; b. F. J. A. van Gerwen. 3. Benoeming lid van de com missie tof wering van schoolver zuim te Raamsdonksveer wegens vertrek van het lid J. F. Jansen. Aanbeveling van B. en W. 1. A. J. van Onzenoort; 1. F. J. A. van Gerwen. 4. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot toekenning aan het ge- meentepersoneel van 6% salaris verhoging ingaande 1 juli 1956 en dit in de vorm van een uitke ring ineens over het tiidvak van 1 juli 1956 tot 1 januari 1957. 5. Verzoek van het Bestuurder R.K. Meisjesschool voor gewoon lager onderwijs te Raamsdonks veer, om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van leermiddelen met voorstel en ontwerp-besluit om de gevraag de medewerking te verlenen. 6. Verzoek van het Bestuur der R.K. Meisjesschool voor ge woon lager onderwijs te Raams- donk-Dorp) om beschikbaarstel ling van gelden voor aanschaf fing van leermiddelen voor het verkeersonderwijs met voorstel en ontwerp-besluit om de ge vraagde medewerking te verle nen. 7. Voorstel tot ontwerp-beslui- ten tot: a. vaststelling van een veror dening op de lijkschouwing in de gemeente Raamsdonk 1956; b. regeling van de beloning voor lijkschouwingen en koepok inentingen. 8. Voorstel met ontwerp-be sluit tot intrekking van de raads besluiten van 14 april 1056 nrs. 159, 160, 161 en 162, inzake het voeren van een rechtsgeding in eerste aanleg tegen de eigenaren van de gronden, welke benodigd zijn voor de aanleg van een zwembad. 9. Aanbieding van de begro ting van de gemeente en de'Ge- meentelijke Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon van Raamsdonk met de daarbij be horende memoriën van toelich ting voor het dienstjaar 1957. 10. Verzoekschrift tot verho ging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor het dienstjaar 1957 en volgende ja ren. 11. Voorstel met ontwerp-be sluit tot heffing van opcenten op de hoofdsom der personele b^asün_g voor het belastingjaar 12. Ontwerp-besluiten tot wij ziging van de gemeentebegroting 1^6. et punt, dat een spoedeisen de vergadering van de gemeente raad van Loon op Zand noodza kelijk maakte, was het voorstel om de minister van binnenlandse zaken te verzoeken de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor het jaar 1957 te verhogen. Deze verhoging is voornamelijk nodig in verband met de uitvoe ring van een aantal noodzakelijke kapitaalswerken. Uiteraard hechtte de raad zijn goedkeuring aan dit voorstel. Verder verkregen ook de na volgende voorstellen zonder- op- of aanmerking de goedkeuring van de raad: Het voorstel om de salarissen en de lonen van het personeel in dienst der gemeente gerekend vanaf 1 juli 1956 met 6 te ver hogen; het verzoek van het bestuur der Mariaschool te Kaatsheuvel om medewerking voor de noodzake lijke uitbreiding van de school en de bouw van een gymnastiek lokaal. Hiermede zal eindelijk verlichting kunnen worden ge bracht in het ontstellende tekort dat in de gemeente aan gymna- sieklokalen bestaat, zoals het pre advies zeer terecht opmerkt. De totale kosten worden geraamd op f 97.000.—; het voorstel tot voorlopige vast stelling van de bedragen bedoeld in artikel 55ter, lid 1, der lager onderwijswet ,1920 voor het dienstjaar 1955; en ten slotte het voorstel tot verkoop van een bouwterrein, ge legen aan de oostzijde van de Prinses Beatrixstraat, aan W. C. M. Peters te Kaatsheuvel. Het perceel heeft een breedte langs de straat van ca. 17 m en een diepte van ca. 37.50 m. De prijs werd vastgesteld op f 3.40 per m2. In de rondvraag bracht de heer Grootswagers de rattenplaag bij de watertoren aan de orde. Deze ongewenste bezoekers zijn een ge volg van de rioleringswerkzaam heden. De voorzitter zegde toe dat de dienst gemeentewerken zal onderzoeken hoe dit ongedierte zo snel mogelijk uit de weg ge ruimd kan worden. De heren van Kuik en Broe ders informeerden naar de plan nen omtrent waterleiding op de Baan, in de Paalstraat en andere gemeentedelen. De voorzitter ant woordde dat in de eerstvolgende vergadering een voorstel tot aan sluiting van de nog niet aange sloten percelen (ca 91) aan de orde zal komen. Besprekingen met G.S. omtrent baatbelasting, die Loon op Zand niet kent, zijn gaande. Men hoopt het echter zonder belasting te kunnen rege- len. j De heer v. d. Lee ten slotte wees op het grote tekort aan ar beiders voor de uitvoering van het wegenplan en het onderhoud van de bestaande wegen. Dit te kort was de wegencommissie, die overigens alle lof had voor de voortvarendheid van het gemeen tebestuur, wel heel duidelijk op gevallen. De voorzitter dankte spreker voor de waardering en was blij dat dit punt naar voren werd gebracht. Ook het gemeen tebestuur is zich van dit tekort bewust. De middelen zijn echter niet aanwezig om arbeidskrach ten voor het zeer uitgebreide we gennet aan te stellen en boven dien zijn de nodige arbeidskrach ten nergens te krijgen. Wel hoopt men in de toekomst hiervoor een oplossing te vinden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Concordia concerteerde in Efteling. Een waarderend publiek vulde nagenoeg de grote restauratiezaal van de Efteling op zaterdag j.l. om te genieten van de prestaties van Concordia uit Loon op Zand, onlangs weer de wimpelwinnaar van de R.K. Federatie te Ooster hout. We schrijven „nagenoeg", maar we misten juist hen, die we hadden mogen verwachten, waar hier iets geboden werd, dat waar dering verdiend, zelfs op mag eisen. j j Wordt er wel eens aan ge dacht, dat men zelf ook prijs stelt op waardering, en zo gauw een oordeel veil heeft, als niet die be langstelling geboden wordt, die men wel voor zijn eigen prestaties opeist. Muzikaal Kaatsheuvel heeft zich zaterdagavond van zijn smalste zijde laten kennen, enkele bestuurderen en leden van een der corpsen uitgezonderd. Er zullen wel weer ossen gekocht en vrou wen getrouwd zijn, doch dat kan ook nu, evenmin als in het evan gelie als verontschuldiging geac cepteerd worden. Wel zagen we bezoekers uit Tilburg, Waalwijk, Loon op Zand en meer andere plaatsen. Concordia had veel beter ver diend, immers wat geboden werd was niets minder dan een pro gramma van het totaal aantal nummers (liefst 6) die ingestu deerd waren voor het concours in Oosterhout. Naast Weber, Men delssohn en Massenet, waren daar moderne composities van M. Poot, Fletcher en Meindert Boe kei, die eisen stellen aan de beste beroepscorpsen, doch momenteel in de Vaandel-afdeling dagelijkse kost schijnen te zijn. Met twee dezer werken behaalde Concordia in de Vaandelafdeling in Ooster hout in concurrentie met vier an dere corpsen het hoogst aantal punten, alzo opnieuw de diocesa ne wimpel. De andere vier wer- composities zeker wel niet de minste mogen noemen, kregen een uitvoering, die mogelijk nog een hogere bekroning waard geweest zouden zijn. We hebben genoten van wat directeur v. Abeelen ons te horen heeft gegeven en we brengen een ere-saluut aan de mannen, uit Loon op Zand, die tot zulke prestaties in staat zijn, Naar ons werd medegedeeld, komt Concordia in december a.s, in het Concertgebouw in Amster dam opnieuw op concours, dan te gen de wimpelwinnaars van de verschillende diocesen van dit jaar. We wensen reeds bij voor baat directeur van Abeelen met zijn corps veel sukses toe. Volksconcert Euphonia. In tegenstelling met het Efte- ling-concert door de Harmonie Concordia zaterdagavond in De Efteling gegeven, was er zeer grote belangstelling voor het volksconcert, door de harmonie van het Kon. Muz. Gez. zondag avond op de kiosk op de Markt aangeboden. Een zomeravond had niet aangenamer kunnen zijn dan deze laat-september avond. In een opzicht kwamen de beide concer ten van dit week-end met elkan der overeen. Beide stonden in het kader van concourswerken, want ook Euphonia presenteerde als hoofdschotel drie concoursnum mers van de beide concoursen, waaraan het gezelschap deze zo mer deelnam. Het resultaat hier van was, dat we werken ten ge hore kregen, die tot in de puntjes verzorgd waren. Daarnaast werd na de pauze de grote militaire toptoe geblazen, wat op zich zelf reeds een attractie voor de grote massa is. Voor de kiosk in het licht van schijnwerpers opgesteld, maakt dit showwerk op de me nigte een grote indruk, waarbij wij de gedachte kregen, of het niet mogelijk zou zijn, in samenwer king met alle plaatselijke corp sen in de toekomst iets dergelijks tot uitvoering te brengen. De politie zorgde tijdens het concert voor een uitstekende re geling wat het ongestoord beluis teren van het gebodene ten zeer ste bevorderde. Peperstraat 30 Kaatsheuvel Rijke sortering in de beste merken Sigaren, sigaretten, tabakken en verdere rook artikelen. Aanbevelend De K.J.M.V. opent het Winterprogramma. De K.J.M.V. zette maandag avond het programma van het komende seizoen in met het hou den van een goed bezochte jaar vergadering, waar een avondwa ke in de kerk van St. Jan aan voorafging. Aalmoezenier Ver- heijen voerde daarbij het woord meer speciaal tot de nieuwe leden die weer tot de vereniging toe traden. In de eetzaal van Hotel- Café-Restaurant Euphonia volg de daarop eerst de installatie. De voorzitter sprak een kort welkom en de moderator een inleidend woordje, waarop de adspiranten gezamenlijk de verklaring afleg den: Door oprechte vriendschap en door ernstige bezinning op de so ciale taak van de middenstand, willen wij in de K.J.M.V. ons zelf en anderen helpen in het streven naar het ideaal: ieder van ons man van karakter en katholiek van de daad, welke ook door de oude leden hernieuwd werd. Na deze plechtigheid volgde de GROTESTRAAT 317 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5