De Echo van het Zuiden SPORT WIELRENNEN VOLLEY-BAL HOGKEY Het gaat goed met het Waalwijks Orkest In jersey jumpers en vesten VRIJDAG 28 SEPTEMBER '56 79e JAARGANG No. 75 OSSBaardwijk. Zondag a.s. gaan de Juliana- lui naar Oss om aldaar hun 2e competitiewedstrijd te spelen. Dit zal voor de geelzwarten geen gemakkelijke taak zijn. Maar als er zo gespeeld wordt als zondag j.l. tegen Boxtel voor de rust, dan zal het wel meevallen, want toen speelde Juliana een goede wedstrijd. Dus, wij spreken af, dat we OSS a.s. zondag een spel voorzetten dat klinkt als'n klok en als dat zo de gehele wedstrijd wordt volgehouden, kan het niet anders of er moet sukses in zit ten. De supporters die de reis meemaken, worden er op attent gemaak dat vertrokken wordt 'om 1.15 uur aan de Baardwijkse- straat. Kosten 2.- per persoon. Het 2e elftal speelt thuis om half 3 tegen RWB 2. Jongens, we verwachten dat deze wedstrijd een beter resultaat wordt als j.l. zondag. Het 3e elftal speelt ook thuis om 12 uur tegen Heusden 2. Tenslotte gaat het 4e elftal naar WSG 3, eveneens om 12 uur. Juliana-lui, zorgt dat de volle buit binnen komt. WSCDe Schutters. Zondag a.s. om half 3 speelt WSC haar eerste thuiswedstrijd en wel tegen De Schutters, onder leiding van de heer C. L. Snijders uit Tilburg. WSC heeft de competitie met twee overwinningen uit evenveel uitwedstrijden goed ingezet en als we aannemen dat de puntjes wederom zeer kostbaar zullen zijn, dan is dit zeker een mooi resultaat. Het is nu zaak voor de spelers om op dezelfde voet door te gaan en daar krijgen zij a.s. zondag waarschijnlijk de kans voor. Laat dit echter geen aanleiding zijn om de tegenstander te on derschatten; men herinnert zich waarschijnlijk nog wel de thuis wedstrijd tegen De Schutters in het vorig seizoen, toen een be nauwde 32 overwinning Werd behaald, doch de tegenpartij nog een penalty gemist en een bal in eigen doel geplaatst had. Zonder twijfel zullen die he ren er dus wel op gebrand zijn revanche te nemen en zal het dan ook zeker aan spanning niet ontbreken. Het is intussen nog niet be kend of WSC volledig zal kun nen uitkomen, doch aannemend dat dit wel het geval zal zijn, wa gen wij ons aan de voorspelling dat de WSC-ers ook nu beslag zullen leggen op de punten. WSC 2, dat zondag j.l. op zo schitterende wijze haar entrée in de nieuwe omgeving heeft ge maakt, moet nu naar Alliance 2 in Roosendaal. Gezien het feit dat Alliance 1 in de le klasse amateur voetbal speelt, zou men hun 2e elftal heel wat sterker moeten achten dan de WSC-reserves. We zijn dan ook zeer benieuwd naar deze uitslag, waarbij onge twijfeld WSC 2 haar goede de buut zal trachten te bevestigen. En tenslotte speelt WSC 2 om 12 uur op eigen terrein tegen Baardwijk 4. R. K. C. Na twee nederlagen thuis gaat RKC zondag a.s. naar Breda om daar een oude bekende, n.l. He ro, partij te geven. Het is een beetje moeilijk om na de desillusie van vorige week nog een hoopvolle prognose te geven, maar toch zijn wij er van overtuigd dat de RKC-ers hun ui terste best zullen doen om dit maal wat meer van de te verde len buit binnen te halen. Hero is met een 20 neder laag in Raamsdonksveer begon nen, wat evenwel weinig zegt, want bij de Veerse Boys is ge woonlijk weinig eer te behalen. Wij hopen dat de RKC-ploeg wat vuriger van start gaat dan vorige week, dan is sukses niet uitgesloten Het verdere programma luidt: RKC 2Schijndel 3, half 3. RKC 3RKDVC 3, 12 uur. Haarsteeg 2RKC 4, 2 uur. R. W. B. Zondag a.s.. gaat RWB haar eerste thuiswedstrijd spelen van het nieuwe seizoen. VES uit Ou denbosch zal dan de gast zijn. Van deze vereniging is de mare uitgegaan dat zij dit seizoen over een zeer sterk elftal beschikt. Maar zondag j.l. kreeg zij in haar eerste wedstrijd tegen Zierikzee een flinke nederlaag te slikken. Hebben zij de visserslui onder schat? In ieder geval, RWB-ers, men zij gewaarschuwd, want zij zal alles in het werk stellen het verloren terrein zondag te her winnen. Dat zij hiertoe in staat is, weet men van vorige wedstrij den. Zij beschikt over een hard werkende ploeg, met hun beide buitenspelers als grote uitblin kers. RWB-ers, geeft u allen voor de volle honderd procent, dan alleen is het mogelijk om ook deze tweede wedstrijd in de volle winst om te zetten. Wij raden het publiek van Waalwijk dan ook aan eens een kijkje te gaan nemen op 't keu rige RWB-terrein. Men kan er getuige zijn van een goede, pit tige wedstrijd. Aanvang half 3. Om 12 uur binden het 4e en 't 5e elftal de strijd tegen elkaar aan. Hier zullen de oudjes danig op hun tellen moeten passen wil len zij niet door de benjamins gevloerd worden. Dat geeft span ning tot de laatste minuut. RWB 3 is vrij Tenslotte gaan onze reserves naar de reserves van Baardwijk en ook hier zal het een zware strijd worden. Zorg nu eens voor beide puntjes jongens; dat kan als allen zich tot het uiterste we ren en er niet gemopperd wordt als er eens iets mislukt. Aanvang half 3 op het Baardwijk-terrein. RWB-ers, allen veel sukses. SPRANG-CAPELLE. Wit Zwart 2-Zwal. Boys 3 31. Het spel van Wit Zwart was in de beginperiode aantrekkelijk, levendig en wel gefundeerd. An dermaal boekte het 2e elftal een mooie overwinning. Nu was het Zwaluwse Boys, die j.l. zaterdag zonder punten de thuisreis moest aanvaarden. Reeds vrij snel na de aftrap scoorde Wit Zwart. Rechtsbuiten Jan van Beek spurtte naar de goal, trachtte te schieten, maai de bal rolde naar de toestormen de linksbuiten Piet van Vuren, die meteen raak priemde, 10. De Boys kwamen hierna tot en kele gevaarlijke aanvallen, maar de goed debuterende doelman Gerard van Helden hield de zaak gesloten. Wit Zwart toonde zich geregeld sterker en attaqueerde herhaaldelijk. Een mooi schot van Jan van Beek kaatste van de lat weg. Een uitval van de Boys leidde bijna tot een goal, doch de bal stuitte af op het lichaam van de keeper. Toen kwam een zeer fraaie aanval van Wit Zwart met een keurige pass van A. van Hel den naar P. van Vuren, die met een even keurige treffer deze strategie afrondde, 20. In laat ste instantie echter kon Zwal. Boys via hun midvoor de achter stand inlopen door een onver wacht doelpunt, 21. De tweede helft miste het aan trekkelijke en levendige van voor de rust. Het ging er wat loom en futloos naar toe, wat mogelijk zijn oorzaak vond in de ongeken de zomerse temperatuur. Zwal. Boys streefde naar de. gelijkma ker maar de achterhoede van Ca- pelle liet zich nret uit positie spelen. Toen na een lange perio de van onzekerheid en doelloos heen en weer getrap rechtsbui ten v. Beek de kans schoon zag voor een snelle doorstoot naar de vijandelijke veste, was 't pleit beslecht. Heel simpel, maar ui terst bekwaam toverde hij de bal achter de onthutste Zwaluwse keeper, 31. Weinige ogenblik ken later zagen we Jan van Beek weer op het doel afgaan, doch nu zoefde zijn schot rakelings langs het doel. De 3-1 stand bleef ver der ongewijzigd. De arbitrale lei ding was goed. De opstelling was als volgt Doel: G. van Helden. Achter: M. Roomer, H. le Sage Midden: J. le Sage, D. Scha pendonk, G. Dekker. Voor: J. v. Beek, P. v. Tilborg, H. v. d. Schans, A. van Helden, P. van. Vuren. BERNDIJK. Na het sukses van zondag j.i. gaat Berkdijk a.s. zondag op be zoek bij Raamsdonk. Na wat Berkdijk in haar eerste wedstrijd presteerde, zien wij met vertrou wen de wedstrijd van zondag te gemoet. Onderschat echter ie onbekende tegenstander niet en toon óok zondag wat je waard bent. Berkdijk 2 speelt in competi tieverband tegen Berkdijk 3. DRUNEN. Het wordt a.s. zondag weer een drukke dag voor de Drunen- se voetballers. RKDVC 1 zal in Zevenbergen bij Virtus' moeten trachten zich te herstellen van de zware slagen die zij zondag j.l. van Heusden te incasseren kreeg. Het is dan ook zaak dat iedere speler zich hiervan be wust is. Virtus is voor Drunen een totaal onbekende tegenstan der en er valt dus weinig van de uitslag te zeggen. Maar als iedere speler doet wat hij kan, moet de ze wedstrijd tot een goed einde gebracht kunnen worden. RKDVC 2 opent het nieuwe seizoen met een thuiswedstrijd tegen St. Michielsgestel 2. Ook een wedstrijd waarin het al di rect aanpakken zal zijn, wil er kans op sukses zijn. RKDVC 3 gaat op bezoek bij RKC en zal daar moeten probe ren om de nederlaag van zondag j.l. goed te maken. Om 12 uur ontmoeten in Dru nen het 4e en 5e elftal elkaar, nadat het eerste treffen door het 4e werd gewonnen. Ook nu heb ben zij weer de beste kansen. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1Oisterwijk 1. Zondag speelt Vlijm. Boys 1 een thuiswedstrijd tegen Oister wijk 1. Zondag 1.1. zijn de Boys in hun eerste wedstrijd tegen Hil- varia goed gestart; beide punten gingen mee naar Vlijmen. In ei gen huis zullen de Boys zondag zeker trachten de puntjes in Vlij men te houden. Oisterwijk is overigens een ploeg die zich niet gauw gewonnen geeft. Daarom kan een spannende strijd wor den verwacht. Cito OssVlijm. Boys 2. Vlijm. Boys 2 gaat naar Oss om daar de strijd aan te binden tegen Cito, een onbekende tegen stander. Daarom Boys. vanaf het begin tot het einde flink aange pakt en tracht de punten mee naar Vlijmen te brengen. Vlijm. Boys 3Wilhelmina 4. Het 3e elftal speelt om 12 uur een voorwedstrijd tegen Wilhel mina uit 's-Bosch. Tegen deze club worden telkens spannende wedstrijden gespeeld Dus Boys, doet zondag hetzelfde; vanaf het begin tot het einde aangepakt en opent het seizoen met een over winning. VLIJMEN. Zondag 23 sept. speelde Ever Ready in het Patronaat tegen Olympia '54 uit Tilburg. Na een spannende strijd was de uitslag als volgt Ever Ready 1Olympia 1 12 Ever Ready 2Olympia 2 0—2 Ever Ready 1Olympia 1 21 Ever Ready 2Olympia 2 20 WAALWIJK. Promotieklasse Dames A. EMHC 2—Waalwijk 1 1—1. Deze wedstrijd heeft niet, zo als verwacht, een tweede over winning gebracht. Er moest met een gelijk spel genoegen worden genomen. Onder een stralend blauwe hemel en een gloeiend hete zon begon om goed 12 uur in het Eindhovense sportpark aan de Aalsterweg de strijd. In het be gin waren de beide ploegen van gelijke sterkte. Zo nu en dan werd er een uitval gedaan, doch het spel vond het meest op het middenveld plaats. Na ongeveer een kwartier spelen begonnen de Waalwijkse dames er beter in te komen en werd de druk op 't doel der tegenstanders steeds groter. Verscheidene malen werd er door de midvoor en rechter vleugel hard ingeschoten, doch de Eindhovense keepster was in goede vorm en keerde steeds weer 't gevaar. Toch hing er een doelpunt in de lucht en dit kwam uit een strafcorner. De midvoor, mej. J. Timmermans, stopte de bal en schoot hard in de linker hoek, 01. Na de middenbully wilden de dames van EMHC een tegen- puntje scoren, doch hun aanval len stuitten meest op de Waal wijkse achterhoede, waarvan de rechtsback, mej. H Vermeer, vooral in uitmuntende vorm was. De enkele schoten op doel wer den op uitstekende wijze door Waalwijks keepster, Mej. A. van Wees, gestopt. Hoewel de Waalwijkse dames overwegend sterker waren en door snelle, goed opgebouwde aanvallen een tweede doelpunt wilden scoren, om een zekere voorsprong te verkrijgen, bleef de stand 01 en zo ging de rust in. Na de rust begon de zon haar werk te doen en het tempo verzwakte aanmerkelijk. Toch zag EMHC 2 kans uit een straf corner de gelijkmaker te scoren. De Waalwijkse dames hebben toen alles op alles gezet om het winnende doelpunt te maken, doch het geluk was niet met hen. Een doelpunt van de linksbuiten werd wegens buitenspel afge keurd. Het laatste kwartier gaf een tamelijk sloom spel te zien en alle speelsters waren moe. Toen klonk het eindsignaal en er kon worden teruggezien op 'n gezellige, sportieve wedstrijd, die helaas niet in een overwinning eindigde. De komende zondag brengt weer een thuiswedstrijd tegen Tilburg 1. Dit elftal is een voor malige eerste klasser, doch het heeft enkele goede speelsters verloren. Wat het zal worden is niet te zeggen, doch misschien wel een overwinning. Judo-sport KAATSHEUVEL. Judo-demonstratie. Maandagavond beleefde Kaats heuvel de première van een Ju do-demonstratie. die gegeven werd als voorbode van een plan tot het geven van judo-onderwijs aan de oud-leerlingen der Le vensschool. Het judo, dat voor velen een geheimzinnige soort vechten betekent, bleek door de ze zeer duidelijke demonstratie een edele en sportieve sport te zijn. Op deze leest was de demon stratie geschoeid. Dhr. Quaad- vliet, gediplomeerd judoleraar en tevens sportleraar aan de Le vensschool, verzorgde met en kele van zijn leerlingen uit Den Bosch het hele programma van voor de leek meest zonderlinge dingen, zoals valbreken, zeer ho ge worpen, wedstrijden. Alles werd met een verbluffend gemak gedemonstreerd. Bij het begin wees dhr. Quaad- vliet er op dat het judo een zeer moeilijke sport is, waarbij een uitgebreide training de beoefe naar langzamerhand in staat stelt volkomen gevaarloos het hele repertoire van vallen en op staan onder de knie te krijgen. Dat er gevallen wordt, hebben wij van zeer nabij beschouwd. Uit allerlei mogelijke houdingen wisten de judoërs hun val te bre ken. Aardig om te zien was ook hoe men geleidelijk het valbre ken leert, waarna dhr. Quaad- vliet zelf enkele zeer spectacu laire vallen liet zien. Hierna volgden in vlot tempo de elementaire begrippen, ge bracht door enkele groene ban den. Ook enkele witte banden bliezen hun partij zeer goed mee. In de judowereld geeft men n.l. de graad van geoefendheid aan door een gekleurde band om het middel. Hoe donkerder de kleur, hoe hoger de beoefenaar staat genoteerd. Het hoogste is de zwarte band en zelfs daar zijn nog weer hogere graduaties in te behalen. Tot slot van het judo-gedeelte zagen we een wedstrijd van dhr. Quaadvliet tegen al zijn leerlin gen en onder applaus van het publiek bewees hij terecht hun leraar te zijn. In pl.m. 21/<> mi nuut wist hij ze alle negen te overwinnen. Het jiu-jitsu gedeelte begon daarna met het aantonen van 't verschil tussen judo en jiu-jitsu. Het jiu-jitsu is in feite uitslui tend zelfverdediging met alle ten dienste staande middelen. Dhr. Quaadvliet wees er zeer nadruk kelijk op dat het beschouwd moest worden als sport, waarbij de ongeschreven sportieve regels zeer streng in acht moeten wor den genomen. Ook bij het jiu jitsu kent men dezelfde gradua tie, die hier wordt aangegeven door 'n kersenbloesem-embleem op de kimono. Nadat men enkele eenvoudige verdedigingen gedemonstreerd had, kwamen stoelen en stokken ten tonele, waar klappen mee werden uitgedeeld die een jiu-jit- su beoefenaar echter niet voor de minste problemen stelt. Tot slot brachten enige leer lingen een aardige sketch. Het aardige van de gehele de monstratie was, dat dhr. Quaad vliet en de zijnen alles wisten te brengen op een aantrekkelijke paedagogisch verantwoorde ma nier, waarbij» het commentaar, dat dhr. Quaadvliet gaf, zeer scherpe grenzen trok tussen ver antwoorde en onverantwoorde beoefening van deze zelfverde- digingssport. Het enthousiasme van de toe schouwers was zeer groot, het geen zeer duidelijk te bemerken was aan de vele open doekjes, waarmede zij deze demonstraties beloonden. Wij twijfelen er niet aan of de oud-leerlingen van de Levens school vinden hier een mogelijk heid om het devies: „sport is een verkwikking van lichaam en geest" op ondubbelzinnige wijze gestand te doen. Ronde van Hasselt. Zondag wordt te Tilburg een wegwedstrijd verreden over een afstand van 125 km. voor ama teurs. Het parcours is 3 km en nogal zwaar. De wedstrijd Ronde van Hasselt wordt verreden voor 't charitatieve doel, n.l, Kleuter- heil en Charlotte-oord. VLIJMEN. Wielerclub De Zwaluw. Woensdag 26 sept. nam de wie- Ierclub De Zwaluw deel aan de clubkampioenschappen die te Wijk bij Duurstede werden ge houden. De Zwaluw werd 19e; St. Willebrord werd 1ste. BILJARTEN K N.B.B. District Kaatsheuvel. 4e klas afvalrace ten eindie en spanning .m de 5e klas. In de 4e klas libre zijn het af gelopen weekeinde de voorwed- strijden beëindigd en hebben 8 gelukkigen na vaak spannende en zenuwslopende partijen de fi nale weten te bereiken. Deze finale wordt verspeeld van vrijdag 28 sept. t.m. maan dag 1 oktober en georganiseerd door de verenigiging 't Centrum uit Loonopzand in haar clublo kaal bij de heer H. van Haaren. De 8 die het eerste gedeelte met sukses bekroond zagen, zijn Jantje Damen, D. v. Wanrooij- en Th. van Wanrooij van HGL; Jan Groenendaal en M. van Dijk van NAS; Jan Dingemans en Jos Rombouts van HKS en de nieu weling Jo Brouwers van Nooit Volleerd. De eerste reserve is Th. Netten van KTO, 2e reserve is J. Kemmeren van De Efteling. Deze laatste zag zijn plaats in de finale z'n neus voorbijgaan door een fantastische prestatie van de kansloze Christje v. d. Velden. Met nog 2 car. van het einde was Jan haast zeker van een plaats in de finale, doordat Christ nog tegen een achterstand van 21 car. vocht. Hiervan scoor de hij er 9, waarop Kenjmeren de partij beëindigde. Christ kreeg de nastoot en maakte die (voor het eerst in dit hele tournooi) maar hij ging door en met een mooie kruimelpartij maakte hij de nodige 12 car., ontfutselde hiermee een kostbaar punt en de klassering in de finale van tegenstander Kemmeren In alle groepen is overigens spannende strijd geweest en de den zich vele verrassingen voor. Deze voorwedstrijden hadden daardoor een uitermate interes sant verloop. n Tot slot nog een compliment voor de drie wedstrijdleiders die de uitslagen schitterend verzorgd en precies op tiid inzonden. De algemene wedstrijdleider W. Soeterboek kan dus onbe zorgd goede opvolgers tegemoet zien. De finale vangt aan vrijdag om half 8, zaterdag om haif 4, zondag om half 5 en maandag weer om half 8. Wij kunnen de ze wedstrijden bij ieder KNBB-er warm aanbevelen voor een be zoek, waarmee u de allereerste finales reeds tot een sukses helpt maken en het nieuwe seizoen beloftevol doet inzetten. In de 5e klas, die in café A. Netten georganiseerd wordt door de B.V. KTQ, is nu reeds volop spanning. Van de 10 zijn er nog 6 goede kanshebbers en voor de andere is er ook nog van alles mogelijk. Alleen André Laros gaat nog ongeslagen op kop, op de voet gevolgd door Drikske Klis, T. v. d. Linden, Jos van der Velden, Th. Bool, K. Vera en M. Damen. Vermeldenswaardig is nog het elan waarmee deze par tijen worden gespeeld, zodat er ook bij de 5e klassers een on blusbaar enthousiasme bestaat. Een typisch voorbeeld mag wor den genoemd in de persoon van Helmus Sulsters. Zaterdag speelde hij met een inwendig zwerende rechterhand, maar wist zowaar toch 'n over winning en een gelijk spel te for ceren Zondag en maandag werd de situatie te erg en constateer de de dokter bloedvergiftiging. Maar Helmus zou geen Sulsters heten om het er zo maar bij te laten zitten en zei de andere fi nalisten dat hij de achterstallige partijen van maandagavond kost wat kost wel zou inhalen bij de volgende ronden van het komen de weekeind. Dat dit gebaar door zijn medefinalisten gewaardeerd werd, bewijst wel het feit dat bij toen enkele partijen extra speel den om zodoende toch geen stag natie in het programma te doen ontstaan. Dat is de ware menta liteit die er moet zijn en die ge lukkig in de afdeling Kaatsheu vel van de KNBB ook heerst. Het komende weekeinde zal 't er nog geducht spannen en wan neer we dan nog vermelden dat er iedere avond al cabaret gege ven is, dan kan het niet anders of een bezoek aan deze finale; is bij voorbaat geslaagd. Een gezonde en vitale gemeenschap. we Het gaat inderdaad goed met het Waalwijks Orkest, hebben het woensdagavond kunnen constateren. Daar zit mu ziek in, ook in de letterlijke betekenis. 25 Volwaardige leden telt het Waalwijks Orkest thans, 25 mensen, die met groot enthousiasme werken om zich als dilettant verder te bekwa men in het musiceren en om zich nog meer te verdiepen in de schoonheid van de werkelijke muziek. We hebben woens dagavond, toen het orkest een openbare repetitie hield een en ander eens kunnen zien en beluisteren en we hebben er erg veel waardering voor. Dat groot enthousiasme, waar mee de leden van het orkest wer ken is voor een niet gering ge deelte het resultaat van het ener gieke werken van de instructeur- dirigent van het orkest, de heer Plinsinga. Met onmiskenbaar groot vakmanschap voert hij zijn musici door de niet altijd even simpele passages van de werken die zeker niet met overmoed op het repertoire worden geno men. Nog meer dan tijdens een uitvoering kan men dit constate ren tijdens eens repetitie. Het or kest krijgt dan allure, er komt vaart in en alles klinkt zeer har monisch. Aan alle kanten van het orkest wordt hard gewerkt, ook in het bestuur, van waaruit ook de ac tiviteit van de orkestleden wordt gestimuleerd. Het gaat werkelijk goed met het Waalwijks Orkest, er is te spreken over een nieuwe phase in de ontwikkeling ervan en daarom ook is het zaak, dat alle amateur - instrumentalisten daadwerkelijk gemobiliseerd wor den. Te weinig strijkers. Een niet op te lossen moeilijk heid is het zeker niet, maar toch ware het zeer wenselijk -en het bestuur laat ook niets na om dit te bereiken - dat de diverse groe pen strijkers, vooral de eerste en tweede violen-groepen verster king kregen. Dat daarom ook iedere violist uit Waalwijk of omgeving zich opgeve als actief lid van het gezelschap. Ook cel listen en bassisten worden gaarne in het ensemble opgenomen als mede blazers van verschillende blaasinstrumenten. De openbare repetitie van j.l. woensdagavond heeft zeker bij gedragen tot uitgroei vaii het or kest. De belangstelling voor deze repetitie was zeer goed, de ach terzaal van Hotel Verwiel was er bijna niet op berekend. Voorzit ter Schaap heette alle aanwezigen hartelijk welkom waarna de heer Plinsinga een uiteenzetting gaf over de bezetting van het orkest. Hij wees erop dat deze avond volstrekt niet bedoeld was als een verkapt concert, het zou een re petitie blijven. Allereerst werd onderhanden genomen het viool concert van Beethoven. Solisti sche medewerking verleende daarbij de 22-jcfrige violist Frans Neumann, aanvoerder van de tweede-violen groep van het Ra dio Philharmonisch Orkest. Het concert kreeg, zeker ook dank zij het spel van de heer Neumann, een zeer aannemelijke uitvoering. Ook de Sinfonia van Chr. Bach werd gerepeteerd en tenslotte fragmenten uit de Watermusik van Handel. Met grote belangstelling zien wij het eerst volgende concert van het Waalwijks Orkest tege moet en als wij daarvan nu reeds grote verwachtingen hebben, zijn deze zeker gerechtvaardigd. Duivensport De K.P.V. vloog zondag j.l. met 137 duiven vanuit Parkesto- ne, waar de duiven om 8 uur ge lost werden. De uitslag van deze laatste officiële vlucht was: 1 C de Bondt: 2 P Grootswagers; 3 W C Hamers: 4, 31 P Zijlmans: 5 M C Damen: 6 M Soeterboek; 7, 8, 10, 27, 40 J v Riel: 9, 22, 34, 38, 43 L v Geel; 11, 36 H v d Pas; 12 M Lensveld; 13 M van Wanrooij; 14 Fr v d Assem; 15, 29 M Brokx; 15, 25 Jac Vloe mans; 17, 24 Wim Hamers; 18 B v Heesch; 19 M v Boxtel; 20 L Hamers; 21, 28 C v Rooij; 23 M Ververs; 26 Fr v d Linden; 30, 46 A de Bie; 32 A Vermeer; 33 P G Grootswagers; 35, 44 W Jansen; 37 G v d Linden; 39 A v Gooi; 41 D Mateijsen; 42 J v d Linden; 45 A v Boxtel. Navluchten. Voor de leden van de K.P.V. is de sport nog niet geëindigd. Na de vluchten met de Bonden ge vlogen, worden nog een viertal navluchten gehouden, die georga niseerd worden door de vier clubs die onder de K.P.V. vliegen. In onderling overleg is de volgorde van deze vluchten vastgesteld. Het eerst komt de vereniging aan bod, die gevestigd is in Café 't Hoventje, die zondag a.s. vliegt vanuit Weert. Voor deze en de nog volgende vluchten moet inge- mand worden in café De Sport wereld, terwijl de klokken moeten ingeleverd worden in 't Hoventje, waar de prijs-uitmaking en de prijsuitdeling plaats vindt. De in zet is 25 ct. per duif; waarnaast gepoeld kan worden voor serie I tegen 75 ct. en voor serie II voor 50 ct. De hoofdprijs van serie I is een complete keukenuitzet, ter wijl in serie II niet minder dan 12 luxe prijzen te verdienen zijn. Kampioenen. De kampioenschappen 1956 van de K.P.V. zijn uitgemaakt. Het resultaat van dit vliegseizoen is: Vitesse1 M C Damen 467,79 pt.; 2 L Ververs 473,07 pt.; 3 Th Netten 464,85 pt.; 4 Fr. Da men 456,18 pt.; 5 Chr. v. Hees- wijk 444,12 pt. de grootste sortering JUMPERS vanaf f 10.90 van tien nmamm Fond 1 A Snoeren 22634,87 pt.; 2 G v d Linden 2190,03 pt.; 3 A de Bie 2041,68 pt.; 4 J. Ha mers 1949,50 pt; 5 A v d Hoven 1884,42 pt. Midden FondI Wim Ha mers 1368,75 pt.; 2 M v Boxtel 1306,90 pt.; 3 C de Bondt 1293,15 pt. 4 M Ververs 1063,30 pt.; 5 Jac Vloemans 943,15 pt. Jonge Duiven 1 M v Boxtel 556,83 pt.; 2 A de Bie 547,85 pt.; 3 L v Geel 523,54 pt.; 4 M de Vries 509,18 pt.j 5 Fr v d Assem 506,79 pt.; Generaal kampioen M v Boxtel 90 pt; winnaar Orleans- beker Ben v Heesch. VLIJMEN. Zondag hield de PV De Zwa luw te Vlijmen, de Vredesduif te Drunen en de Gevleugelde Vrien den te Nieuwkuijk een wedvlucht met oude en jonge duiven uit Parkestone, Engeland. Afstand 276.690; los 8 uur; eerste duif te Vlijmen 13.6.07laatste prijs winnende duif 13.54.52. Uitslag: J. Oosterwaal 1; Jos Kuijs 2 7; A. Leijten 3; H. de Vaan 4; H. Oosterwaal Jj; N. van Esdonk 6; v. Bokhoven-v. d. Dungen 8; Ge- br. v. Zon 9 15; H. v. d. Heijden 10; J. v. d. Dungen 11 16; H. Mommersteeg 12 14; J. de Vaan 13 19; G. van der Sanden 17; A. v. d. Hoven 18; J. Kiviets 20; M. v. Dal 21; M. Nicols 22. MOTORRIJDER GEDOOD NA DRIEVOUDIGE BOTSING. Bij een botsing tussen een mi litaire watertankauto, een per sonenauto en een motor, woens dagmiddag omstreeks 5 uur op de rijksweg tussen Bergum en Suameer (Fr.), is de 31-jarige motorrijder H. Posthuma uit Ap pelscha, werkzaam bij de Heide maatschappij, om het leven ge komen. De inzittenden van de personenauto, de 54-jarige heer D. de Boer, directeur van de zui velfabriek te Marssum en zijn echtgenote werden licht gewond. iStó-S- KAATSHEUVEL. Jersey Nouvauté ANTONIUSSTRAAT 14 WAALWIJK SI

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9