Waalwijkse en Langstraatse Courant Kapitaal-voorschot voor nieuw schoolgebouw voor Nijverheidsschool 0, Diploma-uitreiking Nijverheidsschool De raad kwam snel tot besluiten GEMEENTERAAD WAALWIJK Abonnementsprijs. Gemeenteraad Geertruidenberg MAANDAG 1 OKTOBER 1956 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN 79e JAARGANG No. 76 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement: 19 cent per week ■fg.45 per kwartaal ^2.70 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contr act-advertenties speciaal tarief BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR. - ADRES„ECHO" dl i J-nder voorzitterschap van burgemeester Teijssen kwam de gemeenteraad van Waalwijk vrij dagavond in openbare vergade ring bijeen voor de behandeling van een zeer omvangrijke agenda, welke evenwel toch binnen de twee uur was afgewerkt. Nadat de notulen van de drie voorgaande vergaderingen waren goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving waren aangenomen, kwam als eerste punt ter tafel het voorstel tot wij ziging van het partieel uitbrei dingsplan in onderdelen voor de St. Antoniusparochie. De raad hechtte zijn goedkeuring aan dit voorstel. Voor de aanleg van een water leiding IGroensteeg—Zomerdijk- weg voteerde de raad een bedrag van f40.500.—. UITBREIDING ZWEMBAD. Naar aanleiding van het voor stel voor een uitbreiding met 22 cabines aan de dameszijde van 't zwembad „Het Hoefsven" vroeg de heer Dercksen of deze aange legenheid i.v.m. de steeds stijgen de lasten voor de gemeente ten gevolge van investeringen wel zó urgent was dat zij verantwoord kon worden genoemd en of daar voor dan zo'n groot bedrag (f 47.700.— nodig was. De heer Brouwer wilde de mogelijkheid geopend zien dat het theehuis ook voor niet-betalende bezoekers toegankelijk zou zijn.1 De voorzitter wees er op dat een zelfde uitbreiding in het afge lopen jaar ook aan de herenzijde heeft plaats gehad, welke niet al leen een grotere bezoekerscapaci teit mogelijk maakte, maar ook een veel snellere doorstroming ten gevolge van een nieuw garde robesysteem in de hand had ge werkt. Ook aan de dameszijde was een zodanige verbouwing al leszins noodzakelijk, de ervaring heeft dat duidelijk aangetoond. De gemeente heeft, aldus de voor zitter te zorgen voor een zo goed mogelijke accomodatie om de be zoekers alle mogelijke service te bieden. Thans kan deze service niet worden geboden. De kosten van de voorgestelde uitbreiding wijken hoegenaamd niet af van die welke voor de verbouwing aan de herenzijde nodig waren. Verder deelde de voorzitter mede, dat binnenkort ook een aanvang zal worden gemaakt met het aan leggen van gazons aan de buiten zijde van het bad. Het openstellen van het theehuis voor niet-beta lende bezoekers bemoeilijkte vol gens de voorzitter het controleren van zwemmers en niet-zwem- mers aanzienlijk. |De mogelijkheid zal echter bekeken worden. OPRUIMEN VAN AFBRAAK. In het kader van een voorstel tot wijziging der bouwverorde ning vroeg de heer v, d. Hoven aandacht voor bejaardenwonin gen en de heer van Leeven voor woningen voor alleenstaande vrouwen. 1 De woningen Grotestraat nrs. 379 en 381 en Winterdijk 33 t.m„ 40 werden onbewoonbaar ver klaard. i De heer Meijs achtte het in dit verband wenselijk dat in de bouwverordening of politiever ordening een bepaling zou opge nomen worden betreffende het opruianen van de afbraak. Het ge beurt maar al te vaak, dat er na afbraak nog ontsierende resten lange tijd blijven staan. Maatrege len ten aanzien van het geheel en al opruimen van de afbraak acht te hij noodzakelijk. De heer v. d. Hoven opperde het voorstel om de eigenaren der onbewoonbaar verklaarde woningen te stimule ren tot nieuwbouw. De heer Brou- wer vroeg waarom de ontruiming van de woning Grotestraat 379 op zes maanden was gesteld en die van Grotestraat 381 op één dag, terwijl het hier toch één pand be treft. Afbraak van het een terwijl het ander nog zou blijven bestaan vond hij zeer oneconomisch. De voorzitter wees er op dat de afbraakkwestie nogal moeilijk is. De eigenaar kan namelijk niet tot afbraak worden verplicht. Overi gens was hij het met de heer Meijs eens en zegde toe dat deze aan gelegenheid nader zal worden be keken. Wat het stimuleren tot nieuwbouw betreft deelde hij me de, dat de eigenaren van deze wo ningen niet tot nieuwbouw bereid zijn. De heer Brouwer wees hij op het verschil tussen ontruiming en afbraak. Het verstrijken van de ontruimings-termijn betekent geenszins dat er terstond met af braak moet worden begonnen. De huidige commissie van ad vies inzake uitvoering der Woon- ruimtewet 1947 werd in haar ge heel herkozen, en wel als volgt: G. A. Duyvelaar, voorzitter (12 stemmen): C. P. van den Hoven (14 stemmen); J. A. M. Kees, se cretaris (13 stemmen); F. Kem perman (11 stemmen) en C. A. van Mosselveld 11 stemmen). De voorzitter dankte de com missie namens B. en W. hartelijk voor het vele belangrijke werk dat zij tot nu toe heeft yerricht. De samenwerking met B. en W. noemde hij zeer goed en hij hoop te dat deze in de toekomst zo zal blijven. Goedgekeurd werden vervol gens voorstellen tot verhoging van het subsidie voor 1956 ten behoeve van de stichting Katho lieke Gezinszorg en tot toeken ning van een subsidie aan de Ned. Herv. Gezinszorg te Waalwijk. Met algemene stemmen werd benoemd tot onderwijzeres invas ie dienst aan de openbare lagere school in de Stationsstraat mevr. W. J. M. Kolster, geboren Abers. Verder werden goedgekeurd voorstellen tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der lager onderwijswet 1920 aan de St. An- toniusschool (verbetering en in richting van het schoolgebouw); aan de Theresiaschool, de Cle- mensschool en de Bernadette- school (aankoop leermiddelen), aan de Mariaschool (aankoop methode verkeersonderwijs) en aan de Nuts-uloschool (aankoop leerlingsets en aanvulling boeken- voorraad). NIEUW SCHOOLGEBOUW. Aan het bestuur der stichting „Nijverheidsschool voor Waal wijk e.o."zal kasgeld worden ver strekt voor de bouw van een nieuw permanent schoolgebouw, alsmede voor de uitbreiding en de verbouwing der bestaande ge bouwen. De bouw en de verbou wingen zullen duren tot uiterlijk 1 september 1958. Een voorstel om toe te treden als beschermer tot de ondersteu ners van de „Stichting Eindho- vens Hogeschoolfonds" tot een bedrag van 500.werd door de raad goedgekeurd. Het voorstel inzake deelne ming aan de gemeenschappelijke regeling „Gasvoorziening Zuid- Nederland" ontmoette bezwaar bij de heer v. Leeven. Hij noem de dit een omvangrijke kwestie, die heel wat voetangels en klem men in zich had. Omdat men de mogelijkheden van de toekomst niet kan overzien, moet met een beslissing de nodige voorzichtig heid worden betracht. Hij stelde voor dit punt nog eens goed t^ bestuderen en eerst in de volgen de vergadering ter tafel te bren gen. Bij dit voorstel sloot de heer Dercksen zich aan. De voorzitter zeide niet te veel accent aan dit voorstel te geven. Het is veel minder diep ingrij pend als men wel denkt. Het gaat hier om een gemeenschappelijke regeling tusseii een aantal ge meenten die mén als een gesprek- centrum moet beschouwen, om van daaruit representatie te krij gen in de N.V. Nationale Gas maatschappij. Elke gemeente be houdt echter een volledige zelf standigheid. Deze gemeenschap pelijke regeling, die tot doel heeft het bespreken der belan gen die voor de distribuanten van belang zijn, is overigens geen nieuw facet. Ten aanzien van de drinkwater- en stroomvoorzie ning kent men deze reeds lang. Ook in dit geval dient zij om het isolement van de gemeente te doorbreken. Ook wethouder Smolders be klemtoonde nog eens dat het hier alleen gaat om de vorming van de status der Nationale Gasmaat schappij. De heer v. Leeven meende ech ter dat de invloed der grote N. V.'s wel eens tot ongewenste si tuaties zou kunnen leiden en achtte het beter de zaak nog eens goed te bekijken, waarop de voorzitter antwoordde dat niet de Nationale Gasmaatschappij ais een gesprekcentrum moest worden gezien, doch de gemeen schappelijke regeling. Natuurlijk heeft men ook daar 'n stemmen verhouding, doch uit de contac ten is wel gebleken dat men het zeer wel eens is. Tenslotte werd het voorstel zonder verdere bezwaren goed gekeurd. Tot de minister van binnen landse zaken zal het verzoek ge richt worden om een verhoogde j uitkering uit het gemeentefonds i voor het jaar 1957. Grond zal worden aangekocht ten noorden van de Winterdijk, ten oosten van de Groensteeg, in de buitenpolder en binnenpoider van Baardwijk, in Besoijen en aan de le en 2e Zeine. Tot ver koop van grond werd besloten te Besoijen en aan de le en 2e Zei ne. Verder zal grond worden ge ruild te Baardwijk, terwijl in de René de Clerqstraat een aantal woningen zal worden aange kocht. Twee aaneensluitende per celen gemeentegrond in de bui tenpolder van Baardwijk zullen onderhands worden verpacht. Met het goedkeuren van een uitkering ineens aan het gemeen- tepersoneel ten bedrage van 6% der bezoldiging over het tijdvak van 1 juli31 december 1956 en een aantal begrotingswijzigingen werd deze vergadering gesloten. De voorzitter, de heer Jan Tielen, opende de bijeenkomst met te zeggen dat het voor 't bestuur en voor allen zeker een grote voldoening zou zijn geweest, wanneer hij bij deze di ploma-uitreiking de datum had kunnen noemen van de aanbe steding der belangrijke uitbrei ding dezer school, die zo drin gend nodig is en waarnaar allen 'al jaren zitten te snakken Zover is 't niet, al mag hij toch wel zeggen dat de aanbesteding nabij is; over de plannen is vol komen overeenstemming, over de financiering vrijwel, de ar chitecten zijn met alles gereed, zodat we dan wachten op 't fiat van wederopbouw. We hopen, zo ging hij verder, dat we dan binnen een jaar of anderhalf af zullen zijn van het afwijzen van jongelui, die zich aan onze school in de diverse afdelingen willen bekwamen eu dat wij dan aan industrie e.i werkplaats steeds meer gediplo meerden kunnen afleveren. In dit verband noemde hij het een gelukkig verschijnsel, dat zich steeds meer leerlingen aan melden, een bewijs dat zij en hun ouders de grote waarde van het vakonderwijs inzien. Een tweede punt dat hij even wilde aanroeren, is, dat het de partement van O. K. en W. wenst dat in de toekomst geen aangif ten meer kunnen worden gedaan in april en oktober, maar uit sluitend tegen 1 september, dat wil dus zeggen dat de halfjaar lijkse aangifte en diploma-uitrei king vervalt en deze als overal elders aan 't einde van de cursus, dus 1 maal per jaar plaats vindt. Daarna ging hij over tot de di ploma-uitreiking. Gediplomeerde leerlingen per 28-9-'56. Electriciens Richard Barkey, Waalwijk; An- tonius v. Berkel, Waalwijk; Leo- nardus Blom, Waalwijk; Wouter Boer, Tilburg; Lambertus de Gouw, Drunen; Johannes van der Brugge, Drunen; Norbertus van der Heijden, Haarsteeg; Ma rius Janson, Heusden; Johannes Junggeburth, Haarsteeg; Petrus Kivits, Vlijmen; Henricus Lam- brechts, Drunen; Martinus van Loon, Loonopzand; Johannes Maas, Waalwijk; Cornelis Nieu- wenhuizen, Sprang-Capelle; Wil helmus v. Oyen, Haarsteeg; Wil helmus Peijnenborgh, Vlijmen; Adrianus Pullen, Nieuwkuijk; Franciscus Robben, Kaatsheu vel; Jan de Rooij, Sprang-Capel le; Wilhelmus Somers, Waal wijk; Johannes Valk, Kaatsheu vel; Gerardus van der Ven, Kaatsheuvel; Mari van de Wiel, Drunen. Niet gediplomeerd Geen. Metselaars Antonius Damen, Kaatsheuvel Jacobus y. Disseldorp, Raams- donk; Jacobug Fijneman, Raams- donk; Petrus Kemmeren, Loon opzand; Antonius van der Lee, Waalwijk; Franciscus Mutsaerts Loonopzand; Marius Nieuwkoop Sprang-Capelle; Hendrik Spuij- broek, RaamsdonksveerLauren- tius Timmers, Waspik; Hendri- kus Verduijn, Kaatsheuvel; Jo hannes Verlee, Waalwijk; Adri anus Vissers, Raamsdonk; Teu- nis Vos, Waalwijk; Josephus de Waele, Kaatsheuvel; Thomas van der Wiel, Drunen. Niet gediplomeerd Geen. Schilders Cornelis van Gorp, Drunen; Ma rius Leijtens, Waalwijk; Wilhel mus van Sambeek, Drunen; Ro nald Waitz, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd Geen. Schoenmakers Petrus van der Aa, Berlicum; Cornelis Beerens, Loonopzand; Martinus Buijs, Waalwijk; Bal thazar van Daalen, Waalwijk; Johannes v. d. Heuvel Waalwijk; Cornelis van Leeuwen, Loonop zand; Jan van Leeuwen, Loon opzand Gerardus Ligtenberg, Loonopzand; Johannes Ligten berg, Loonopzand; Hubertus Oo- mis, Kaatsheuvel; Berend Phi- lippi, Culemborg; Martinus Poo- ters, Kaatsheuvel; Willem van der Rijken, Waalwijk; Mathieu Vesters, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd Geen. Smeden-bankwerkers Arnoldus Akkerman, Meeuwen; Marius Arendse, Eethen; Emile Barkey, Waalwijk; Jan de Bie, Sprang-Capelle; Petrus Blom, j Sprang-Capelle; Jan Boezer Was pik; Theodorus Brants, Dongen; Johannes Buijs, Haarsteeg; An tonius van Engelen, Vlijmen; Ja cobus Esch, Kaatsheuvel; Adri anus de Hart, Elshout; Adrianus van Helvoirt, Vlijmen; Johannes van der Heijden, Vlijmen; Arie Hogervorst, Drunen; Vincent Honings, Wijken Aalhurg; Adri anus Klerks, Heusden; Hendri- kus van Lamoen, Vlijmen; Ger- rit van der Mooren, Drongelen; Cornelis Muskens, Eethen; This- leman Pullen, Nieuwkuijk; Au- gustinus Pullens, Waalwijk; Ma- rinus Pulles, Drunen; Adrianus Sagt, Heusden; Gerardus Smits, v Kaatsheuvel; Hubertus Smits, Drunen; Cornelis Sprangers te Sprang-Capelle; Henricus Steer, Loonopzand; Franciscus v. Ven- rooij, Loonopzand; Wilhelmus Verheijen, Vlijmen; Gerardus Verschuren, Üdenhout; Pieter Versteeg, Wijk en Aalburg; Adrianus Wagemakers, Capelle; Leonardus de Wilt, Herpt; Mar tinus van der Wouw, Üdenhout. Niet gediplomeerd Geen. Timmerlieden Petrus van Baardwijk, Vlijmen; Petrus van Bavel, Kaatsheuvel; Adrianus van den Brand, St. Jo- achimsmoer; Arnoldus van Cam- pen, Sprang-Capelle; Cornelis Donks, Waspik; Johannes de Jongh, Wagenberg; Antonie van Kapel, Wijk en Aalburg; Johan nes Kemmeren, Kaatsheuvel; Le onardus Klijn, Kaatsheuvel; Ma- rinus Klijn, Kaatsheuvel; Jose phus Opstraat, 's-Bosch; Wilhel mus Ploegmakers, Rosmalen; Wilhelmus Snijders, Elshout; Bernardus Span, Kaatsheuvel; Adrianus de Wit, Waspik; Ger- I rit van Zalingen, Kaatsheuvel. N(iet gediplomeerd Geen. Prijzenlijst per 28-9-'56. Electriciens le prijs Antonius van Berkel, Waalwijk; 2e prijs Wilhelmus Somers, Waalwijk; 3e prijs Mar tinus van Loon, Loonopzand. Metselaars le prijs Franciscus Mutsaerts, Loonopzand; 2e prijs Hendrikus Verduijn, Kaatsheuvel; 3e prijs Teunis Vos, Waalwijk. Schilders Geen prijzen toegekend. Schoenmakers Geen prijzen toegekend. Smeden-bankwerkers le prijs Adrianus Wagemakers Capelle; 2e prijs Petrus Blom, Sprang-Capelle. Timmerlieden le prijs Arnoldus van Campen Sprang-Capelle; 2e prijs Antonie van Kapel, Wijk en Aalburg; 3e prijs Cornelis Donks, Waspik. Na het diploma uitreiken feli citeerde de voorzitter, de heer Tielen, de leerlingen en de lera ren. Vooral ook de directeur werd van harte gelukgewenst, want 't was wel een verheugend feit, dat dit jaar alle leerlingen geslaagd zijn. Hij wenste hen al len veel geluk voor hun verder leven, waarin zij een betrekking zullen zoeken. Een groot voor recht is het ook voor de ouders, dat zij hun kinderen zulk een goede technische opleiding kun nen laten geven. Later zullen de jongens dankbaar zijn dat zij van deze lessen hebben mogen profiteren. Hierop aansluitend nam de di recteur, de heer van Steenderen, het woord en zeide o.m. dat het hem een groot plezier deed blijde gezichten te mogen zien, bij het bestuur omdat zij zien wat er in cle school omgaat en bij de leer lingen, omdat zij met een gerust hart de school kunnen verlaten en de toekomst tegemoet gaan. Voor de katholieke jongens zijn de laatste dagen verdiepingsda- gen gehouden. Mogen deze veel vruchten afwerpen voor het ver dere leven van de jongens. Nu gaat de poort pas open en be paalt iedere jongen straks zijn levenshouding in de maatschap pij. Laat het een degelijke zijn voor kerk en maatschappij. Er zijn omstandigheden die er toe bijdragen de goede opleiding te verdringen, waarvan het per soneelstekort er een is. In de dertiger jaren was het aanbod der werklieden te groot, het was toen verkeerd. Nu is er perso neel te kort, wat ook niet goed is, doch daartegenover staat dat onze jongens thans een hechte technische opleiding en goede vorming krijgen., aldus de di recteur. Nu men de school ver laat, mo^t men zijn studie voort zetten en niet denken dat deze niet meer nodig is. Diverse in stellingen zijn er waarbij de op leiding kan worden voortgezet. Profiteer daarvan, ook van de goede jeugdverenigingen. Wat de schoenmakers aangaat zeide de directeur, dat van de 106 geslaagden er maar 14 zijn in dit vak en dat nog wel in deze stre ken, hoewel de aangiften geluk- dig toenemen. Hierna maakte de directeur de De abonnementsprijs van ons blad wordt per 1 oktober a.s. gesteld op 21 cent per week ol f2.70 per kwartaal (per post f2.95 per kwartaal.) De geringe verhoging, van 2 cent per week welke in deze prijs is besloten, dient om een deel van de aanzienlijke kos tenstijging, waarvoor wij ons gedurende de afgelopen pe riode van meer dan twee jaren gesteld zagen, op te vangen. In de hoop op een gunstige ontwikkeling voor wat betreft de prijs van het couranten papier hebben wij tot dusver deze kostenstijging geheel voor eigen rekening genomen. Nu gebleken is, dat op een derge lijke gunstige ontwikkeling niet te rekenen valt, zien wij ons ten behoeve van een ren- dabeleexploitatie genoodzaakt de gestegen kosten ten dele in de abonnementsgelden te verdisconteren, daarbij de abonnementsprijsverhoging tot het uiterst verantwoorde minimum beperkende. bevorderingen der klassen be kend. De heer Tielen dankte de di recteur voor zijn behartenswaar- dige woorden en feliciteerde al len met hun bevorderingen. Voor de volgende klassenwenste hij hen veel ijver en studielust. Door verschillende leerlingen, die de school gaan verlaten, wer den hartelijke woorden gespro ken tot directeur en leraren. Voor de smeden-bankwerkers was het Th. Brans uit Dongen; 'voor de schoenmakers C. Beerens uit Loonopzand; voor de tim merlieden L. Klijn uit Kaatsheu vel; voor de metselaars Fr. Mut saerts uit Loonopzand en voor de elektriciens A. van Berkel uit Waalwijk. Alle toespraken gin gen vergezeld van de nodige ge schenken aan bestuur, directeur en leraren. De voorzitter de heer J. Tielen, besloot deze diploma-uitreiking en dankte voor de bewijzen van waardering en dankbaarheid in woord en natura. De raad der gemeente Geer truidenberg kwam donder dagavond zeer snel tot besluiten ten aanzien van een negentien punten tellende agenda. Geen der door B. en W. gedane voor stellen ontmoette bij de leden van de raad enig bezwaar. Na de goedkeuring der notu len én de behandeling der inge komen stukken gingen de vol gende voorstellen vlot onder de hamer door Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden aan het be stuur der r.k. jongensschool voor de aanschaffing van leermidde len voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden aan het be stuur van de Nutsschool voor de aanschaffing van schoolmeube- len en leermiddelen; voorstel tot vaststelling van het voorschot van de vergoeding ex art. 73 van de kleuteronder wijswet over 1956 voor de r.k. kleuterschool en de herv. kleu terschool, alsmede een voorstel om aan het bestuur van eerstge noemde school gelden beschik baar te stellen voor de aanschaf fing van schoolmeubelen voorstel tot overdracht van de wederopbouwwerkzaamheden a. d. prov. directie van de wederop bouw en volkshuisvesting voorstel tot vaststelling van een verordening op de gemeen telijke archiefbewaarplaats voorstel tot vaststelling van een (gewijzigde) verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden voorstel tot verhoging van het crediet voor de aanleg van het sportterrein voorstel tot het verlenen van een crediet voor de verbetering van straten, alsmede voor de aanleg van trottoirs langs de ver bindingsweg, waarmee een be drag van 50.000.— gemoeid zal zijn voorstel tot het verlenen van een crediet voor het herstel van het dak van de voormalige vis markt voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanleg van straten en riolering in het uit breidingsplan. Verder nog een aantal voor stellen betreffende gemeentebe groting, gemeenterekening en de begroting der stedelijke godshui zen. De heer Venus werd met acht stemmen benoemd tot lid van de commissie tot wering van school verzuim. Het contract betreffende de inhuur van het terrein langs de oude spoorbaan 10.werd verlengd. In verband met de uitvoering van negen grote kapitaalswerken in 1957 zal aan de Minister van Binnenlandse Zaken een verho ging van de uitkering uit het ge meentefonds worden gevraagd. Thans bedraagt deze uitkering 38.54 per inwoner. Het tekort op de gewone dienst beloopt een bedrag van 55.000.Zonder een verhoging van een uitkering uit het gemeentefonds zal het to tale tekort zeker stijgen tot 139.000.—. Tenslotte werd nog besloten tot het voeren van een rechtsge ding inzake een onverschuldigde betaling. In de rondvraag wees de heer Hartong op de noodzaak van een trottoir ook aan de andere zijde van de Stationsweg. De meeste mensen lopen nu maar op de rij weg, waardoor een levensgevaar lijke toestand ontstaat. De voor zitter antwoordde dat de gemeen telijke plannen hiervoor kant en klaar liggen, maar dat het wach ten is op de provincie. Ook de onvoldoende verlich ting in de polder en de exploita tie van het nieuwe sportterrein kwamen ter sprake. Wat het eer ste betreft staat voor 1957 een herzieningsplan op stapel. Ten aanzien van het tweede punt achtte de voorzitter het wense lijk dat het sportterrein in be heer van de gemeente blijft. De heer Venus informeerde naar de afbraak van het in ver vallen toestand verkerende café De Zwaan. De voorzitter deelde mee, dat hiermee over enkele weken een begin zal worden ge maakt door de eigenaar. Tenslotte werd de aandacht gevestigd op de noodzaak van herbestrating na het leggen van de riolering. Vooral de Koestraat verkeert in zeer slechte staat. Ook deze aangelegenheid, al dus de voorzitter, heeft de volle aandacht van het gemeentebe stuur. Hierna bleef de raad nog in besloten vergadering bijeeR. jjUw-H;..- -■ I 24

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1