St. Willibrordus in het goud Waalwijkse en Langstraaise Courant Herdenking 40-jarig bestaan Dr. Mollercollege Uit do Langstraat Zeer geslaagde muzikale feestviering Ais eerste concreet feit kan vermeld worden dat in 1896 te 's-Bosch een plaatselijke vere niging werd opgericht; geen vak bond nog, maar het begin was gemaakt. Enkele jaren later volgden Tilburg en ook Waal wijk, waar een vakvereniging van schoenmakers tot stand kwam. Op 3 sept. 1905 werd te Tilburg een R.K. Schoen- en Le- derbewerkersbond gesticht, in het bisdom 's-Bosch „St. Crispijn en Crispinianus", waarbij ook Waalwijk zich aansloot. De heer C. van Kuijck uit Waalwijk werd als algemen secretaris benoemd en de heer A. Lombarts uit v.m. Baardwijk als penningmeester. Orunon Heusden Hieuwkuijk MAANDAG 1 OKTOBER 1956 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 79e JAARGANG No. 76 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco pp. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" De Waalwijkse afdeling van de Ne derlandse Katholieke Bond van Werknemers (sters) in Industriële Bedrijven „St. Willibrordus" vierde zaterdag en zondag haar 50-jarig bestaan. Een gouden mijlpaal, die door elke organisatie met rechtma tige trots en in feestelijke letters in de annalen wordt vermeld en die alle aanleiding vormt voor een te rugblik op de Voorbije decennia. Helaas kan dat niet meer zijn dan een terugblik in vogelvlucht, want voor een volledige kroniek ontbre ken de juiste gegevens. De wer kers van het eerste uur hadden moeilijkheden te overwinnen, die iedereen die enigszins met de ge boorte en de verdere ontwikkeling der vakorganisaties op de hoogte is, voldoende bekend zijn en die vol ledig beslag legden op de tijd wel ke deze pioniers naast de te lange werkweek nog beschikbaar hadden. Van 'kroniekschrijverij kwam in die dagen niets terecht, men had de handen vol om die felle strijd tegen onbegrip en onwil dikwijls tot een goed einde te brengen. En als men de resultaten ziet die deze vecht jassen uit het vuur hebben gesleept, och, dan is het gemis van kronie ken eigenlijk toch maar een zaak van zeer ondergeschikt belang. HET BEGIN. Het jaar 1909 was van grote betekenis in de geschiedenisvan de Bond. Op de algemene bonds vergadering te 's-Bosch werd be sloten de diocesane bondsvorm prijs te geven en deze nationaal te maken die de naam zou dragen van Ned. R.K. Lederbewerkers arbeidersbond gevestigd te Waal wijk. Bij schrijven van 28 sept. 1909 verleende Z. H. Exc. de Bis schop zijn goedkeuring; het or gaan droeg de naam van Kath. Lederbewerker. De heer Roesten- berg werd benoemd als voorzit ter. In het jaar 1914 werd als derde gesalarieerde bestuurder benoemd de heer Passier en als vierde de heer Lombarts, beiden uit Waalwijk. BELANGRIJKE fusie. ...j Wle de oprichters van de Waalwijkse afdeling eigen lijk waren, is niet precies te zeg gen en evenmin kan een juist overzicht worden gegeven van de activiteiten in de eerste jaren van haar bestaan. Vast staat ech ter wel, dat er bergen werk ver zet zijn in die dagen. Met grote eerbied dienen dan ook zij her dacht te worden die dit alles ge presteerd hebben. Vermeld moet echter wórden dat na de oorlog 19141918 een landelijke collectieve arbeids overeenkomst tot stand kwam. Na enige tijd ging deze echter weer verloren. Hard werd er ge werkt aan verbetering van so ciale toestanden, werktijdrege ling en verzekeringswezen. Ook kwam er meer begrip en samen werking tussen de werkgever en de arbeidersorganisatie. Samen werd geijverd voor beperking van invoer van schoeisel met als resultaat dat het welbekende schoenenwetje tot stand kwam. In het jaar 1924 was er weer een belangrijke gebeurtenis voor de R.K. Lederhewerkersbond. In dat jaar werd gefuseerd met de toen bestaande R.K. Fabrieksarbei ders (sters) bond. Hierdoor werd bereikt dat er één machtige or ganisatie tot stand kwam. «|g|j a sjast i ALS PHOENIX. lapSBiiaiiapsipsüsi'»!^ dÉtx ga:SM Met de Duitse bezetting in 1940 kwam er ook een ein de aan de bond, omdat men er uiteraard niets voor voelde met het N.A.F. samen te werken. Toch heeft men ook tijdens de oorlogsjaren niet stil gezeten. Veel is er in die tijd gedaan voor de arbeidersgezinnen en ook hield men zich in die dagen druk bezig met de organisatievorm voor de toekomst. De bevrijding bracht weer werk aan de winkel, zoveel werk dat het heel wat voeten in de aarde had alvorens St. Willibror dus weer van start kon gaan om de strijd in het belang van de arbeidersgezinnen weer voort te zetten. En wat er in de na-oor- logse jaren tot stand is gekomen dat weten de arbeiders zelf het beste, daarover behoeven wij op deze plaats niet verder uit te wei den. Wel mag hier gezegd wor den dat de bereikte resultaten j voor een zeer belangrijk deel zijn te danken aan een bestuur dat geen moeite ooit te veel heeft gevonden wanneer het ging om de belangen van de arbeiders en hun gezinnen. PRACHTIG FEEST, j ■\yanneer we na het 50-jarig bestaansfeest de balans van dit feest gaan opmaken, dan ko men we tot een batig saldo van zeer veel schoons en zeer veel blijmoedigheid. Zondagmorgen werd om 8.30 uur in de parochiekerk van Sint Jan een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, die door zeer vele leden werd bijgewoond. Van twaalf uur tot half twee werd in de Gecroonde Leersse 'n receptie gehouden. De gelukwen sen, die het bestuur van de jubi lerende afdeling tijdens deze re ceptie in ontvangst mocht ne men, tonen wel aan welk een be langrijke plaats St. Willibrordus in onze gemeenschap heeft inge nomen. Daar was allereerst het college van B. en W. dat zijn gelukwen sen kwam aanbieden. In een kor te toespraak zei burgemeester J. Teijssen, dat St. Willibrordus zich in de loop der jaren niet al leen verder heeft ontwikkeld, doch ook zeer veel heeft gedaan in het geestelijk en maatschap pelijk belang der leden. Dat de sociale en maatschappelijke om standigheden in de laatste vijf tig jaren zo'n grote verandering hebben ondergaan, is mede te danken aan de grote activiteiten der vakorganisaties. De burge meester zei zeer erkentelijk te zijn voor het betekenende werk dat de bond in het belang van de ge hele Waalwijkse gemeenschap heeft verricht en hij sprak de wens uit dat de arbeid op deze wijze zou worden voortgezet en dat de bond zich zou mogen ver heugen in een steeds groeiend ledental. Verder werd 't woord gevoerd door de Bondsvoorzitter, de heer Vink. Hij noemde de afdeling een van de „kroonjuwelen" van de KAB, een afdeling, die door haar arbeid steeds een grote steunpi laar is geweest. In 't kort schet ste hij de groei van de KAB, die vijftig jaar geleden niet meer was dan een vreemde eend in de liberale bijt. Dank zij het werk van de organisaties is de arbei der echter geworden tot een ge lijk medespeler in het spel der maatschapplijke krachten. Een hele bijzondere betekenis krijgt dit jubileum van St. Willibror dus, nu de Bedrijfschap voor de Schoenindustrie een dezer dagen gaat functioneren. Hierdoor zal de arbeider niet alleen belangrij ke rechten, maar ook dure plich ten krijgen, en zowel de rechten als de plichten zullen in de toe komst de volle aandacht moeten hebben. De heer Vink sprak ten slotte de wens uit, dat de Bedrijf schap voor de Schoenindustrie een orgaan van samenwerking en overleg zou mogen zijn tot heil van de gehele volksgemeenschap. Op deze zeer druk bezochte receptie werden verder geluk wensen aangeboden door de HoogEerw. Heer Deken van den Hurk, door de heer J. van Hees been, voorzitter van de Kamer van Koophandel, door het be stuur van de KAB van de afde lingen Waalwijk, Kaatsheuvelen Loonopzand, door de Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau, de heer van Hest, door de Eerw. Broeders en verder door vertegenwoordigers van alle vak organisaties en welhaast alle standsorganisaties v. Waalwijk, Gelukstelegrammen waren bin nengekomen van de Z.E. Heer Pastoor Völker te Tilburg, van de ZeerEerw. Heer Wassenberg te Velddriel, van de WelEerw. Heer Kramer te Oisterwijk en van Broeder Rudotphus te Doorn. Aan het slot van deze receptie werd door de Kajottersdrum- hand een serenade gebracht. 's Avonds werd evenals zater dagavond) in de Gecroonde Leersse een feestavond gehouden welke werd verzorgd door het gezelschap „Zonnig Brabant" uit Eindhoven met het zangspel „Be Vrolijke Brabander". De voorzitter van 't jubileum comité de heer G. Gadella, bracht in een welkomstwoord dank aan werkgevers en de Leden voor de financiële bijdragen, die het mo gelijk hebben gemaakt dat dit feest kon worden georganiseerd. De heer Geurts, lid van het dis- trictsbestuur, bood de jubileren de afdeling namens het hoofdbe stuur de hartelijkste gelukwen sen aan. Hij dankte de afdeling voor het vele belangrijke werk dat zij in de loop der jaren heeft verricht en vooral bracht hij hulde aan de pioniers, die de af deling in het leven hebben ge roepen en daarmee een werk hebben verricht dat voor de kal tholieke arbeidersbeweging van enorm grote betekenis geweest is. Bijzondere dank ook bracht hij aan de bekwame en zeer ac tieve voorzitter van het bestuur, de heer Jos van Seters, die dag en nacht voor de bond in touw is en de belangen van de arbei ders naar beste vermogen behar tigt in vele en lange brieven aan het hoofdbestuur. Als blijk van waardering bood hij de heer van Seters een fraaie vulpenset aan. Dank ook aan alle vrouwen, want door de steun van de vrou wen, aldus spreker, kan de. or ganisatie haar werk doen. Hij deed een beroep op deze steun ook voor de toekomst, 'want, zo zei hij, er is nog heel veel werk te doen. Ook de heer Gadella richtte ken woord van bijzondere dank tot de heer v. Seters voor de gro te en belangrijke arbeid welke hij in het belang van de bond verricht heeft. De leden zijn hem voor zijn onvermoeibaar zwoe gen zeer erkentelijk, een erken telijkheid die wel zeer duidelijk bleek uit het fraaie geschenk (de geschiedenis van de katho lieke arbeidersbeweging en een fraaie sigarettenkoker) die hij de voorzitter namens de afdeling aanbood. Ook mevr. van Seters, die haar man omwille van de bond zo dikwijls moet missen, betrok hij in zijn hulde en waar dering en bood haar een fraai boeket bloemen aan. De heer van Seters dankte al len zeer hartelijk voor deze bij zonder mooie geschenken. Ver der dankte ook hij de werkge vers en de leden voor de finan ciële steun voor het organiseren van deze feestavonden en midden stand voor het beschikbaar stel len van de vele en fraaie prijzen voor het bal. Tenslotte deed hij een beroep op alle aanwezigen om propaganda te maken voor de bond. En dan tenslotte de hoofdscho tel van de beide feestavonden „De Vrolijke Brabander". Wij hadden nog nooit van „Zonnig Brabant" gehoord, maar nu we ten wij dat dit gezelschap wer- j kelijk in staat is een avond te j geven die aan zonnigheid en blij- i moedigheid niets te wensen over- laat. Slechts zelden nog hebben wij een zo prettige, een zo be- schaafde en een op zo goed mu- i zikaal peil staande feestavond 1 meegemaakt. En met ons hebben tweemaal een volle zaal genoten van voortreffelijk acteren en zeer goede zang, ondersteund door een goed orkestje. Het was een zeer charmante, geestige en beschaafde melange van zang en toneel, waarin bepaald geen zwakke plekken aan te wijzen waren en die nog een grotere be koring kreeg door het zeer vlot te tempo waarmee zij gebracht werd. Het was een blijmoedige avond met een bruisende stroom van de mooiste melodieën welke de operette heeft voortgebracht. Een avond, waarvoor wij zowel „Zonnig Brabant" als „St. Wil librordus" erkentelijk moeten zijn. Vrijdag en zaterdag 1.1. werd het 40-jarig bestaan van 't Dr. Moller-college herdacht, met een interne feestviering. Deze begon met een Plechtige H. Mis in de parochiekerk op vrijdag-ochtend, opgedragen door de moderator, de weleerw. heer Stevens, met assistentie van de weleerw. heren Verschuren en Lempens, waaronder de celebrant een hartelijke gelukwens uitsprak, wijzende op de grote betekenis van 't katholiek middelbaar onder wijs en de katholieke levenshou ding. Excursies. In het kader van deze herden king werden vrijdag enige excur sies georganiseerd voor de hoge re klassen. M.M.S. 4 en 5 trokken naar Arnhem en brachten een bezoek aan het Openluchtmuseum. Het minder goede weer werkte niet mee om alle plannen uit te voe ren, maar er werd danig geïm proviseerd en Arnhems binnen stad bood voldoende gelegenheid voor excursie waar men niet nat werd; alleen van binnen werd men nat en koud, maar dat was ook de bedoeling. We kunnen dit heus geen mislukte excursie dag noemen en hij werd iedere minuut feestelijker en belang wekkender. De 4e en 5e klassers van de H.B.S. trokken, in 'n paar groe pen naar Rotterdam. Het hoofd doel van de tocht was de Rem- brandttentoonstelling in Museum Boymans. De kennismaking met de grootste schilder uit onze Gou den Eeuw was hartelijk en eerlijk gemeend. Uit reproducties beken de schilderwerken bleken in ori gineel nog veel mooier en boeien der. De heer Carpay had dan ook 'n aandachtig gehoor bij z'n rond leidingen. Terwijl de ene groep de tentoonstelling bewonderde, deden de andere groepen in 'n grote rondvaart door de havens indrukken op van onze grootste havenstad en ervoeren sommigen dat windkracht 8 grote opspat tende golven betekent en dat je daar nog natter van wordt dan van de afwisseling plens- en druipr'egen. Langs kranen, silo's, petroleumhavens, ladende en los sende schepen, Japanse, Russi sche, Italiaanse en aller landen schepen, schepen in aanbouw en afbraak, ging de tocht ruim twee uur. Om half vijf ging 't weer rich ting huis in prettige stemming. School is wel 'n enkele keer prettig, maar uitgaan altijd, en van dergelijke schooldagen leert men ook! j. Sportwedstrijden. Voor de drie laagste klassen van de H.B.S., M.M.S. en het gymnasium, werden vrijdagmid dag sportwedstrijden gehouden, op de door de v.v, W.S.C. be schikbaar gestelde velden. De aanhoudende regen kon de spelers, speelsters en niet te, ver geten de scheidsrechters wel druipnat maken, maar was niet in staat het enthousiasme te doven. Verwoed werd er door de meisjes gestreden om de le prijs in het hockey-tournooi; M 2 ze gevierde door 'n beter doelge- middelde. M 3 bezette de 2e plaats. De meisjes van het gym en de H.B.S. moesten zware nederlagen incasseren, maar ze deden hun sportieve plicht en gaven goed partij. De meisjes van H.B.S. I won nen met 4—3 van M.M.S. I. Bij de jongens was klas 1 c in alle opzichten de meerdere van 1 a en 1 b; zowel het voetbalteam als het grensbalteam kwamen als overwinnaars uit de strijd. Van de 2e klasse won 2 a de grensbalcompetitie en behaalde 2 b de hoogste titel op het voet balveld. 3 e en 3 b gaven 'n goede par tij voetbal te zien, alhoewel 3 a volkomen werd overspeeld. Dat 3 b nog meerdere pijlen op de boog had, bewees het slinger- balteam; ook hier werd van 3a gewonnen. i Bij elk jubileum wordt niet al leen het verleden nog eens opge rakeld, maar ook wordt er dan 'n blik geworpen in de toekomst. Moge bij het 50-jarig jubileum (laten we de tijd maar ruim he men!) het Dr. Mollercollege de beschikking hebben over 'n eigen sportcomplex. 1 i Het feest voor de leerlingen werd besloten met een gebeurte nis in de aula van de school, die met de enigszins wijdse titel van „cultureel tournooi" werd aange duid. De elf hoogste klassen tra den hierbij stuk voor stuk op en brachten elk op haar eigen ma nier een brokje „cultuur" voor 't voetlicht. Reeds weken tevoren was een geheimzinnige spanning merkbaar geworden in vele klas sen en waren bergen werk verzet met schrijven en regisseren, schil deren en costumeren, oefenen en nog eens oefenen. Het resultaat overtrof dan ook ieders verwach tingen en de jury zag zich ge plaatst voor een vrijwel onmoge lijke taak. Er waren klassen die hun inspiratie gezocht hadden bij erkende grootheden, zoals Joost van den Vondel of Johnny Jor- daan, er waren experimentele en detectivestukken, belegen kamp vuurnummers en zelfgemaakte actuele sketches. Toch deed de jury een gelukkige keuze door de eerste prijs toe te kennen aan klas M3, die op een zeer frisse en charmante manier enkele franse chansons uitbeeldde. De uitrei king van een wisseloorkonde aan deze klas wettigt de verwachting dat een dergelijk tournooi voor taan tot de geregelde jaarlijkse gebeurtenissen zal horen. Het geen, naar onze bescheiden me ning, wel de beste vrucht is die dit feest ,voor het Dr. Mollercol lege kon afwerpen. Het sluitstuk van deze herden king vormde een feestelijke bij eenkomst op zaterdagavond in hotel Verwiel, van bestuur, rector, docenten met hun dames, en als ere-gasten de heren Dr. Knippen berg, Drs. de Vries en Theo v. Delft, terwijl Drs. G. van Im- beeck bericht van verhindering had gezonden, een bijeenkomst die van 't begin tot 't late einde een zeer prettige en gezellige sfeer ademde. De voorzitter de heer Jan Tie len opende de tafel met te wijzen op de historische datum van 6 september 1916, toen de grond slag werd gelegd voor 't katho liek middelbaar onderwijs in Waalwijk en de Langstraat. Hij bracht een eerbiedige en dank bare hulde aan de nagedachtenis der werkers van 't eerste uur, de pioniers, wijlen de heren E. W. Klijberg, Toon van Liempt, Jan van Iersel, Dr. Moller, Dr. van Beurden, Dr. van Gils en andere prominenten. Hij wees op de vrucht van hun werk en van de opvolgende be sturen, directeuren en docenten, die zich demonstreert in 'n prach tig schoolgebouw en een leerlin gental van bijna 400. De conrector de heer drs. Beu nes, die zich als een voortreffelijk ceremoniemeester deed kennen, bracht de gelukwensen over aan voorzitter en bestuur, wier ver diensten hij belichtte en de rector sloot zich daarbij gaarne aan, ter wijl hij als geschenk aanbood een prachtig homogeen en pret tig samenwerkend docenten corps; de mededeling dat hij juist uit den Haag bericht had ontvan gen dat de plannen voor de be langrijke uitbreiding der school waren goedgekeurd, en 'n prach tig antiek tinnen bord voor de bestuurskamer. Nog voerden 't woord Dr. Knippenberg en Drs. de Vries, die gelukwensen aanboden en herin neringen uit 't verleden aanhaal den. Tenslotte sprak nog 't be stuurslid de heer L. van Drunen uit Drunen, die speciaal de rector huldigde en die mevrouw v. Laar hoven in de huldiging betrok en bloemen aanbood. Tal van heren en dames uit 't gezelschap brachten door zang, muziek en voordracht variatie en kleur aan deze avond, die bij alle aanwezigen in herinnering zal blijven, als een in elk opzicht ge zellige, goed geslaagde en prima verzorgde feestviering ter herden king van 't 40-jarig bestaan de zer school, een feestelijke bijeen komst, die een goede belofte in houdt voor de toekomst. Winterprogramma K.A.B. Drunen. De K.A.B., afdeling Drunen, zal deze winter voor haar leden en ver dere belangstellenden weer een 3- tal vormingsavonden geven. De eerste avond is op 19 november, als Pater Sebastianus komt spreken over het onderwerp: „Ons dorp ver andert". Op 10 december komt H. J. Gan zeboom met het onderwerp „Het uur van de leek", en 16 januari komt J. Bechtholt spreken over: Menselijke verhoudingen in het be drijfsleven". Al deze avonden zijn gesteld op maandag en zullen ge houden worden in de zaal van café H. v. Delft, Stationstraat. Ook zal deze winter de toneelclub O.N.A. nog een keer optreden en ook het jaarlijks St. Nicolaasfeest wordt weer gevierd. Aan de Kadercursus die in okto ber in Waalwijk wordt gehouden, zullen ook verschillende leden deel nemen. Winkelactie. Blijkens de in ons blad voorko mende advertentie zal de R.K. Win keliersvereniging DrunenElshout ook dit jaar weer een flinke St. Ni- colaas-Winkelactie organiseren. Het bestuur heeft over dit punt al en kele besprekingen gevoerd en men is van oordeel dat zo mogelijk de komende actie de voorgaande weer moet overtreffen. R.K. Jeugdcentrale. Voor vertegenwoordigers van de verschillende organisaties, ouders en verdere genodigden, zal Mr H- B. S. Holla uit Vught op dinsdag 9 oktober komen spreken over de jeugdzorg en het jeugdwerk in deze tijd. Genoemde avond, die gehou den wordt in de zaal van café H. v. Delft, is belegd door de R.K. Jeugd raad alhier. Jeugd-harmonie. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Bea trix is, naar wij vernemen, momen teel bezig met de oprichting van 'n Jeugd-harmonie. Met deze Jeugd- harmonie, die wordt opgericht bin nen het raam van de harmonie Bea trix, wil men bij de jeugd de be langstelling levendig houden voor de muziek, speciaal harmonie-mu- ziek. Uiteraard zal men zich alleen toeleggen op het instuderen van eenvoudige werkjes. Men hoopt in het voorjaar zover te zijn, dat men een concertje zal kunnen geven. De directie zal in handen worden gege ven van Tonie Merfex. Nationale Bosloop te Drunen. A.S. zondag zal op het kampeer- centrum „De Klinkaert" de jaar lijkse Nationale Bosloop worden ge houden om de grote prijs van de Langstraat. Deze jaarlijks terugke rende Bosloop geniet in sportkrin gen over geheel Nederland veel be langstelling. Gestart zal worden in de A-, B-, C- en D-klasse en ver schillende prominente lopers heb ben reeds ingeschreven. Deze Bos loop, die wordt gehouden onder aus piciën van de Ned. Athletiek Bond, wordt georganiseerd door S.H.J. Zij wordt gehouden op het kampeer- centrum over een parcours van 5000 meter. Het kampeercentrum is voor deze gelegenheid voor het publiek opengesteld. Biljarten. In café Klerks speelde de biljart club E.E.B.C. een wedstrijd tegen „Steeds Hoger" uit Drunen. L. KuijpersJ. Vissers 150- 73 H. SpieringsP. v. Ravenstijn 100-150 G. KlerkxC. v. d. Hoven 48-150 H. BrokA. Stevens 150-100 448-473 Hoogste serie „S.H." P. v. Raven stijn 42. E.E.B.C. H. Spierings 24; L. Kuijpers 24. Avondmis. Met ingang van a.s. vrijdag zal, nu de drukke oogstwerkzaamheden voorbij zijn, op de eerste vrijdagen weer een Avondmis worden opge dragen. Missionaris keert terug. Onze oud-stadgenoot Harrie van Hoften, die vanaf 1946 werkzaam is in de missie van de Engelse Congo aan het Lubuski Seminarie te Ka- sana, Morthern Rhodesia te Afrika, zal in de loop van de maand okto ber in onze stad terugkeren voor een welverdiende vakantie van een jaar. Buurtbewoners zullen pater Van Hoften een hartelijke ontvangst be reiden bij zijn terugkomst in zijn geboortestad. Ontspanning voor invaliden. Om de invaliden van „Kasteel Staverdus" wat ontspanning te be zorgen, worden met 'n Rode Kruis- boot rondvaarten georganiseerd. A.s. dinsdag 2 oktober zal de Ro de Kruisboot onze stad aandoen. Door de afdeling Heusden van het Ned. Rode Kruis zal alles in 't werk worden gesteld om deze invaliden een genoeglijke dag te bezorgen. Bij een zilveren feest. Op 4 oktober a.s. vierf de Weleer waarde Pater Tarcisius, cisterciën- ser op Mariënkroon alhier, zijn zil veren professiefeest. Pater Tarcisius is een Bosschenaar van geboorte. Hij maakte zijn lagere studie aan de Apostolische school St. Theresia der Paters Assumtionisten te Boxtel. Op 7 januari 1929 kwam hij naar Nieuwkuijk bij de Paters Cister- ciënsers, om daar 15 augustus 1930 in het klooster te treden. Op 4 ok tober 1931 volgde zijn professie en 26 juli 1936 werd hij priester ge wijd. En van toen af begon voor Pater Tarcisius een zeer arbeidzaam leven. Hij was verbonden aan de administratie van 't St. Bernardus- tijdschrift. Na zijn priesterwijding werd hij nrofessor aan het College in Liturgie en Grieks. In 1939 was hij een der oprichters van de St. Bernardus-bedevaart. Voor velen is hij een bekend persoon geworden door de historie, met name aan de heemkunde. Bij het uitbreken van de oorlog zette hij zich aan de stu-

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5