KAATSHEUVEL WAALWIJK Dansinstituut Kees van Kooten 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 OKTOBER 1956 6 1fUJmmn Sprang Waspik Raamstionk Ook in Kaatsheuvel gingen de circulaires uit over het noodzake lijke en hoogste dankbare werk van de reclassering. We kunnen hier niet uitvoerig, noch de noodr zakelijkheid, noch het succesvol le resultaat van zeer vele geval len van reclassering uiteenzetten. Niet iedereen is hiervan te over tuigen, doch wel kunnen we ver zoeken even kennis te nemen van de inhoud van de circulaire die verspreid is en ook even aan dacht te schenken aan de namen, die het comité van aanbeveling vermeldt. Hieruit alleen is te concluderen, dat uw aandacht en medewerking gevraagd wordt voor iets, dat uw steun nodig heeft. We lezen de namen van alle pastoors van onze gemeente, van de rector van het Missiehuis, Broeder overste van de Broeders van Liefde, Ds. Haring van de Loonsedijk, burgemeester Mr. v. d. Heijden, notaris v. Baar^ onze 3 plaatselijke doktoren, de hoof den van politie enz. Waar deze mensen hun naam lenen voor dit doel, mogen we toch wel aanne men, dat uw steun hier niet op de verkeerde plaats is. Dit kunt ge laten zien door het kleine zakje, dat U is toegezonden nog terug te geven zonder daarin uw blijk van medeleven te hebben gede poneerd. die van de Orde-geschiedenis en van de oude Nederlandse Cister- ciënserklooster voor de Reformatie. Als bestuurslid van de Heemkunde kring „Onzenoort" had en heeft Pa ter Tarcisius een zeer actief aandeel in de onderzoekingen op het gebied van oudheidkunde in het dekenaat Heusden. In dit verband stichtte hij samen met anderen het heemkun dig maandbl. „Met Ganzen Trouw" dat door zijn verzorgde uitvoering en om zijn inhoud gezien mag wor den. Ook werd hij bestuurslid van de culturele vereniging „Onzen oort". Een groot aandeel had hij tenslotte in de totstandkoming en uitvoering van de loterij van „Vrienden van Mariënkroon, die geld moeten bijeen brengen voor de noodzakelijke uitbreiding van het klooster, dat onlangs tot Abdij werd verheven. We zijn er van overtuigd dat het Pater Tarcisius op 4 okto ber as. niet aan belangstelling zal ontbreken. Cursus E.H.B.O. Vrijdag 5 oktober wordt weer een begin gemaakt met een nieuwe cur sus voor E.H.B.O. Degenen die hier aan deel willen nemen, kunnen zich opgeven bij de bekende adressen. Dinsdag 2 oktober a.s. zal in café (Den Braai) A. Klerks, een film worden vertoond. De Zwaluw. Zaterdag kwam het feestcomité van de Postduivenvereniging in ca fé (Den Braai) A. Klerks bijeen. Besloten werd om de komende jaar vergadering een feestelijk tintje te geven. De tentoonstelling die in be gin december zal worden gehouden, werd ook besproken. Ook kwamen plannen ter tafel om het volgende vliegseizoen met de dames een ge zamenlijke feestavond in te zetten. Kruisboogsport. Zaterdag en zondag 29 en 30 sep tember, werd in café B. Oremans een tournooi georganiseerd door Willem Teil. Beide dagen bestond er flinke drukte en volop spanning. Verslag volgend nummer. Jubileum. De heer B. Spierings alhier, werkzaam bij de de Timtur- schoenfabrieken te Waalwijk, hoopt a.s. woensdag de dag te herdenken, dat hij vóór 35 jaren bij genoemde firma in dienst trad. Voorzeker zal deze dag voor de jubilaris niet onopgemerkt voorbijgaan. Benoemd. Tot tijdelijk lerares AVO aan de Chr. Landbouwhuishoudschool al hier is benoemd mevr. Eijkelen- boom-v. Thiel. Unie-collecte. De jaarlijkse Unie-collecte ten be hoeve van de scholen met de Bijbel zal te dezer plaatse in de eerste helft van oktober worden gehou den. Verkoopavond. Evenals vorig najaar zal de Ned. Herv. Dameskrans ook dit jaar weer een verkoopmiddag en -avond hou den van de door de leden vervaar digde goederen. Het voornemen is, deze verkoping op het laatst van oktober te houden. De opbrengst hiervan komt, naar we vernemen, ten goede aan de kerkvoogdij. Spreekbeurt. Woensdag 3 oktober, 's avonds om half 8, zal in het Herv. kerkgebouw een avonddienst worden gehouden, waarin op uitnodiging van de Ned. Herv. Mannenvereniging op Geref. grondslag ds. v. Galen uit Gorin- chem zal voorgaan. Schitterend geslaagd bloemenfestijn in1 Koningin Julianaschool. De tentoonstelling van dit voor jaar aan leerlingen van de Konin gin Julianaschool en aan oud-leer lingen en ouders ter opkweking uit gereikte plantjes en bloemen, is za terdag gehouden en in alle opzich ten bijzonder geslaagd. Zowel in de namiddag als 's avonds was het een voortdurend komen en gaan van belangstellenden, die, na op rustige wijze de in een der schoollokalen bijeengebrachte prachtige collectie bloemen en planten in ogenschouw hadden genomen, ook nog even verpozing zochten in het oude gym nastieklokaal der school, waar en kele attrakties voor de nodige af wisseling zorgden, waarvan 'n druk gebruik werd gemaakt. Evenals voorgaande jaren waren ook nu weer aardige prijzen voor de beste inzendingen beschikbaar, al naar gelang van de grootte van elke groep, één, twee of drie prij zen. De uitslag van de keuring der exemplaren door de jury, gevormd door de heren v. Dongen, bloemis ten te Waalwijk, was als volgt: Hoofdgroep planten en bloemen van de leerlingen: Bladbegonia, le prijs Willie de Jong; 2e pr. Sjakie Kommers; 3e prijs Rikie van der Schans Md. Begonia, rose of rode bloemetjes: ^an van baardwijk; 2e pr. Adie Konings en 3e pr. Jan v. d Schans Mz. Begonia, witte bloemetjes: le pr. Ria Wagemakers. Bloeiende brandnetel: le pr. Wil lie Molegraaf, 2e pr. Wim Haver- hals, 3e pr. Gerrie Dorresteijn en Zusje Waarts eveneens een derde prijs. Primula: le pr. Arie Nieuwenhui- zen, 2e pr. Jan v. Beek Thz. en 3e pr. Marrie v. Beek Thz. Fuchsia: le pr. Lia Waarts. Afrikaantje: le pr. Piet van der Werken. Vlijtig Liesje: le pr. Piet v. Beek Jz, 2e pr. Alie Dekkers en 3e pr. Gerda de Rooij. Geranium: le pr. Arie de Rooij. Varen: le pr. Joke Rijken; 2e pr. Jennie de Bie en 3e pr. Johanna Molegraaf. Waren voor de beoordeling van de planten en bloemen van de kin deren de groeperingen soortgewijze gemaakt, bij de keuring van bloe men en planten van oud-leerlingen en ouders waren alle inzendingen met de overjarige ondergebracht in één groep en hierin werden prijzen toegekend aan: Mevr. Vos-Rosen- brand voor inzending geranium, mevrouw v. Drunen-Sterrenburg, bloeiende brandnetel, P. Sterren burg Pz, primula's en Jopie Waarts, fuchsia, ieder een eerste prijs. Tweede prijzen: L. J. Cové met geranium, H. Verduijn met witte begonia, mevr. Konings-Snijders met bladbegonia en mevr. Haver- hals-Rosenbrand met fuchsia. Derde prijzen: Joh. v. Tilborgh met varen, B. C. v. Helden Djz met begonia, mevr. Van de Werken-Vos met fuchsia en P. de Visser met geranium. Naast de attrakties waren aan deze floralia nog enkele verlotin gen verbonden, waarvan alvorens de tentoonstelling werd gesloten, trekking plaats had. Dte voor deze verloting beschikbare prijzen wer den behaald door L. M. Heurter Pz, tulband; Bas Rijken, een paar da messchoenen; C. le Sage, een paar babyschoentjes en J. Snijders een slachthaan. De reuze-krentenmik viel op no. 260 en 'de trui op no. 160, welke beide prijzen op vertoon der lotnummers afgehaald kunnen worden bij het lid van de ouder commissie mevr. de Rooij-v. Suijle- kom, Hoofdstraat 56. Floralia 1956, een evenement niet alleen voor de schooljeugd van de Koningin Julianaschool, maar ook voor een belangrijk deel van de dorpsgemeenschap, behoort weer tot het verleden. Oudercommissie en personeel van de school kunnen met genoegen op een in alle opzich ten geslaagde tentoonstelling terug zien, naar het zich laat aanzien dat de financiële uitkomst niet ongun stig zal zijn. Mede dank zij dit re sultaat, is het mooie floraliawerk, dat liefde voor bloem en plant kweekt, voor het volgend jaar reeds verzekerd. Eervol ontslag. Aan mevr. Tabor, die enkele maanden als tijdelijk onderwijzeres werkzaam is geweest aan de Konin gin Julianaschool, is met ingang van 1 oktober eervol ontslag ver leend met het oog op het feit, dat ingaande deze datum de personeels bezetting aan deze school weer nor maal is geworden. Avondconcert. Begunstigd door goed najaars weer werd zaterdagavond tot slui ting van het zomerseizoen door de gemengde zangvereniging ,,'t Roze- knopje" en de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" op de muziek tent over de Binnenhaven gecon certeerd. Zowel de zang- als de mu ziekvereniging voerden onder lei ding hunner dirigenten, de heren Sars uit Waalwijk en Moors uit Vlijmen, op te loven wijze enige nummers uit en oogstten na ieder nummer een hartelijk applaus. De belangstelling voor dit concert was niet zo groot als anders, hetgeen waarschijnlijk zijn reden vond in 't samenvallen met de bloementen toonstelling in de Koningin Juliana school, waardoor de belangstelling gedeeld werd. Ned. Herv. Dameskrans. In verband met de kerkdienst a.s. woensdagavond, wordt de bijeen komst van de Herv. Dameskrans, die op deze avond zou worden ge houden, nu dinsdagavond e.k. ge houden op dezelfde tijd als gewoon lijk. Algemene vergadering. Een streekvergadering van de af deling Noordbrabant van de Ned. Bond van Ned. Herv. Mannenver eniging op Geref. grondslag, waar bij ook de plaatselijke mannenver eniging van 's Grevelduin- en Vrij- hoeve-Capelle is aangesloten, wordt donderdag 4 dezer 's avonds om 8 uur in het gebouw voor Chr. Belan gen te Besoyen gehouden. Dit is de eerste bijeenkomst in het voor de deur staandë winterseizoen en op deze vergadering zal een inleiding met bespreking worden gehouden over een gedeelte van Handelingen, 6 en 7. Beroepen. Ds. A. G. Haring, predikant van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk, ontving een beroep van de Ned. Herv. gemeente te Hedel. Sportclub Jonge Boerinnen. De Waspikse Boerinnenbond, een onlangs opgerichte onderafdeling van de plaatselijke N.C.B., heeft dezer dagen haar plannen ten uit voer gebracht ten aanzien van het in het leven roepen van een sport club voor de jonge boerinnen. Inmiddels is de eerste bijeen komst der vrouwelijke sportclub gehouden en heeft men enkele le den bereid gevonden een cursus te gaan volgen voor sportleidster, ten einde binnen de kortst mogelijke tijd naar behoren te kunnen gaan turnen. Benoemd. De heer R. van den Heuvel uit Vught, klerk ter gemeentesecretarie alhier, is met ingang van 1 novem ber a.s. benoemd tot ambtenaar ter gemeentesecretarie te Haaren, en wel in de rang van klerk-A. M. van Dongen 25 jaar bij firma Coesmans. De heer Matthijs v. Dongen uit Capelle werd zaterdag j.l. door di rectie en personeel van de schoen fabriek Coesmans te Waspik gehul digd i.v.m. diens 25-jarig ambtsju bileum, dat bovengenoemde die dag vierde. De heer v. Dongen werd door een der firmanten van de firma Wed. Coesmans Zn hartelijk toege sproken en geprezen als 'n trouwe en hulpvaardige kracht van 't be drijf. Bij wijze van waardering werd hem o.m. een cadeau onder couvert overhandigd. Dat de jubi laris ook bij 't personeel goed staat aangeschreven, bleek uit de kame raadschappelijke speech die men aan hem wijdde en het cadeau dat eht personeel zijn jubilerende col lega aanbood. GEMEENTERAAD RAAMSDONK. Ook gemeentepersomeel 6% loonsverhoging. De vroede vaderen onzer gemeen te kwamen vrijdagavond om half 8 ten gemeentehuize bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Prinssen. In een vlot tempo werd de agenda afgewerkt. De heer v. Strien was wegens zakelijke om standigheden afwezig. De ingekomen stukken en mede delingen werden voor kennisgeving aangenomen, evenals enkele goed keuringen van vorige raadsbeslui ten. Tot lid van de schoolcommissie werden benoemd de heer G. Visser, hoofd N.H. Ulo-school, en de heer A. J. v. Onzenoort, onderwijzer aan de R.K. Lagere Jongensschool. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, wegens vertrek van het lid J. Jansen, (Fr. Marcello), werd benoemd de heer A. J. v. Onzenoort. Ook het gemeente-personeel komt in aanmerking voor de 6%. loons verhoging, ingaande 1 juli 1956, in de vorm van een uitkering ineens over het tijdvak van 1 juli 1956 tot 1 januari 1957. Op tiet verzoek van het bestuur der R.|C. Meisjesschool voor L O. te Raamsdonksveer om beschik baarstelling van gelden voor leer middelen, werd met ƒ700.55 vol daan. Ook de R.K. Meisjesschool te Raamsdonk dorpkreeg voor de aanschaf van leermiddelen voor het vérkeersonderwijs een bedrag, van 116.10 toegekend. De Herv. Ulo-school kreeg voor meubelen en leermiddelen even eens een bedrag toegewezen, n.l. van 3060.70. Een woning, eigendom van J. de Borst aan de Oosterhoutseweg 57, werd onbewoonbaar verklaard, met een ontruimingstijd van 3 maanden. Een verordening op de lijkschou wing werd vastgesteld. Ook de be loning voor lijkschouwingen en koe pok-inentingen werd geregeld. Ingetrokken werd het raadsbe sluit van 14-4-'56 inzake het voeren van een rechtsgeding tegen eigena ren van gronden, die nodig zijn voor de aanleg van een zwembad, aangezien tussentijdse besprekingen tot een goed resultaat hebben ge leid. De commissie v. Woerden, Roden burg, Verschuuren brengt de vol gende vergadering verslag uit om trent de begrotingen van de ge meente-instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, over 't dienst jaar 1957. Over het dienstjaar 1957 en volgende jaren zal een verhoog de uitkering plaats vinden; de rio leringswerkzaamheden eisen nog 3 ton. De heffing van opcenten op de hoofdsom der personele belasting 1957-1958 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag antwoordde de voorzitter op een desbetreffende vraag van de heer Kieboom, dat de bestemming van het stukje grond bij Berende inderdaad voor speel terrein van de jeugd bestemd was. Men is druk bezig om plannen hier omtrent te maken. Gestreefd zal worden om twee toegangen te ma ken, één van het Sandoel en één vanaf de Boterpolder. De heer Verschuure stelde de vraag of de straten hersteld worden na de rioleringswerkzaamheden. De voorzitter kon ter geruststelling meedelen, dat dit inderdaad het ge val is; trottoirs en straten wor den alle nagekeken, aangezien er aan de aannemingssom een onder houdstermijn vastzit. Hierna volgde sluiting. T afeltennistoernooi. Het tweede Tafeltennistoernooi dat de Tafeltennisvereniging N. V. R. zondag in twee zalen van Apollo en de zaal van de heer P. v. Dun organiseerde is opnieuw een groot succes geworden. Niet minder dan 313 liefhebbers van deze mooie kamersport kwamen op dit groot toernooi uit en ieder- ëen zal begrijpen, dat er heel wat organisatiegeest voor nodig is, om dit naar tijdschema te doen ver lopen. Dat het hieraan niet ge faald heeft werd bewezen, door dat het feestelijk slot: een groot bal met de Boerenkapel van So phia uit Loonopzand als orkest op tijd kon beginnen. We geven van de uitslagen al leen de finales en halve finales, Heren enkel Hoofd-, Over- gangs- en eerste klasse: finale 1 L v Zandvliet Breda, eveneens winnaar in 1955; 2 S Schuurkens Tilburg; hhalve finale: L Hamers Tilburg en M v Dongen Breda; 2e klasse: finale: 1 J. Verharen Haarsteeg, 2 C v Peer Breda; halve finale: F Swaans Kaats heuvel en H Willems Elshout; 3e klasse: finale: 1 Tausch Waalwijk, 2 J v d Louw Kaats heuvel; halve finale: J Denissen Vught en v d Hoven Óss. 4e klasse: finale: 1 J Ceelen Oss, 2 J Hendriks; halve finale: A. Smulders Tilburg en L deVos Heren Dubbel: Hoofd-, Over- gangs en eerste klasse: Finale: 1 F Schuurkens en H Hamers Til burg; 2 A Somers en H Nap Til burg; halve finale: H v d 'Veer en A v d Ven Tilburg, en J Essing en H v d Burgt Eindhoven. 2e en 3e klasse: Finale: 1 J v d Wiel en J Verharen Haarsteeg; 2 A Bertens en A Leenhouwers Tilburg; halve finale F Swaans en J Klijn Kaatsheuvel en J v d Broek en R Koninck Breda. Dames Enkel, le klasse: Finale: 1 mej A Jonkers Oss, 2 mej v He- mert Oss; halve finale: mej Kuijs Waalwijk en mevr Smigilski Oos terhout. 3e klasse: finale: 1 mej C Heef- fer Tilburg, 2 mej Verharen Haarsteeg; halve finale mej van Oorschot Vught en mej R de Bruijn. 4e klasse: Finale: mej 1 J 'Cee len, 2 mej A v d Veerdonk; halve finale: mej H Nap en mej A Smul ders. Dames dubbel: finale: 1 mej A Jonkers en F v Hemert; 2 mej v Onzenoort en mevr Smigilski; hal ve finale: mej v d Linden en E de Bondt en mej A en T v Iersel. Mixel dubbel: Finale: mej A Jonkers en dhr A v Veggel Oss; 2 mej v Onzenoort en dhr v Dongen halve finale mej Verharen en dhr de Groot en mej v d Steen en dhr L. v. Hemert. Nieuwe zaak. Vrijdagmiddag opende de heer J. van Wezenbeek in de Peper straat een nieuw sigarenmagazijn, dat een frisse, gezellige indruk maakt. Het punt, vlak bij de Markt, is uitstekend gekozen en we kunnen ons voorstellen, dat het in dit centrum wel de belang stelling zal trekken, die de eige naar ervan verwacht. Rookwaren behoren bij de dagelijkse kost en de variatie, die eten hier ro ken - doet, is er aanwezig. Nieuwe Meubelzaak. Met twee grote advertenties maakten de gebr. Kuijs in ons vo rig nummer bekend, dat zij in de Berndijksestr. vrijdagmiddag om 2 uur een nieuw magazijn voor woning-inrichting op alle gebied openden. Naast een rijke keuze op dit gebied vindt men er ook een grote sortering in textiel naar ieders beurs en smaak, doch wat van nog groter betekenis is, aan deze zaak is een vakman verbon den, speciaal wat stoffering en vloerbedekking betreft, die naam heeft, n.l. de heer Hubers, bij ve len in Kaatsheuvel en omgeving als zodanig goed bekend Wij wensen Gebr. Kuijs met hun nieu we zaak veel succes. Geslaagd. i Te Tilburg slaagde voor het diploma 2e bediende V.B.O.B. (banket) de heer Sjaak Remme ren, alhier. Aanrijding. Zondagmorgen omstreeks half één wilde de heer A. V. uit de Berndijk met de bromfiets tegen over Café De Efteling de Provin ciale weg oversteken. Een uit de richting Tilburg ko mende motorrijder kon hem ont wijken, doch de B.B.A.-bus, uit dezelfde richting, kon een aanrij ding niet voorkomen. Een schedelbreuk en een bloe dende hoofdwonde waren het ge volg. Dr. Winkelman uit Sprang en Pastoor de Klijn uit de St. Joseph- parochie verleenden medische en geestelijke hulp, waarna de man naar het St. Elisabeth-zieken- huis te Tilburg vervoerd werd. Zijn toestand is zeer ernstig. Efteling-concerf. Onder leiding van Directeur Ton Kotter concerteerde de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon op Zand zaterdagavond in het Restaurant van De Efte ling. Als een Loons corps komt muciseren weten we dat we iets goeds te verwachten hebben en Sophia heeft ons zaterdag dan ook niet teleurgesteld, zomin wat de techniek, als wat de verzor ging van het hoogstaande pro gramma betreft. Vooral het hout van dit corps maakt een uit stekende indruk en de solisten, hobo, fluit, saxophoon en clarinet kweten zich uitstekend van hun vaak niet gemakkelijke taak. Het programma bevatte nummers van gehalte; de ouverture Le roi d'Ys van Lalo, de Scenes Caucasien- nes van Ippolitov, de Slavische Rhapsodie nr. 2 van Carl Friede- mann, getuigden in uitvoering van verzorgd en; technisch kun nen. Er was niet veel, doch wel een zeer dankbaar publiek, dat aan directeur, solisten en corps gaarne de waardering bracht, die zij ten volle verdiende. Volksconcert St. Jan, Neen, St. Jan liet zich zondag avond heus niet intimideren door de stortregen, die het de luiste raars niet gezellig maakte; het volksconcert op de Markt ging gewoon door en de verzorging was er niet te minder om. Het programma van de harmonie werd geheel afgewerkt, waarvoor St. Jan wel een compliment ver dient. Het mannenkoor Semper Vivens liet echter verstek gaan en zodoende was 't concert vroe ger beëindigd, dan verwacht was, wat noch voor de executanten, noch voor de hoorders bij deze weersgesteldheid erg was. Agenda. Maandag 8 uur nam. Harmonie Apollo, repetitie zaal W. Smit. 8 uur nam. Harmonie St. Jan, zaal P. v. Dun. 8 uur nam. K.J.M.V. Lezing Radiospreker Pater v. Eykeler, over ,,Het Evangelie en de 4 evangelisten." Dinsdag 7.30 uur nam. repeti tie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie Man nenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur nam. repeti tie Harm. Kon. Muz. Gez. Eu- phonia. 8 uur nam. Apollo Theater: Het Kasteel in de Schaduw, toeg. 14 j. Donderdag 8 uur nam. repeti tie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. nam. repetitie Gemengd koor Bel Canto, Nationale Reclassering. HULPKEURMEE STER HESSELMANS NAM AFSCHEID. Onkreukbaar en voorbeeldig ambtenaar. Zoals wij in ons vorig nummer reeds aankondigden, had vrijdag middag in de gemeentelijke trouw zaal de huldiging plaats van de heer Hesselmans uit Kaatsheuvel, die, na 33 jaar als hulpkeurmeester verbonden te zijn geweest aan het gemeentelijk slachthuis, deze func tie* wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ging neerleggen. In zijn huldigingstoespraak zei burgemeester Teijssen dat de ge meente de heer Hesselmans grote dankbaarheid verschuldigd is. In 't kort belichte hij de loopbaan van de scheidende ambtenaar, die de dienst heeft zien geboren worden en zien groeien. „Gij hebt uw taak steeds met grote correctheid, recht vaardigheid en vriendschappelijk heid en op onkreukbare en voor beeldige wijze vervuld". Als bewijs van dank en waardering van de ge meente, overhandigde de burge meester de heer Hesselmans een ge schenk onder couvert. Ook dr Bos, hoofd van de dienst, onderstreepte de bijzondere verdiensten van de scheidende hulpkeurmeester, die hij in de loop der jaren had leren ken nen als een voorbeeldig ambtenaar met teen grote plichtsbetrachting. De samenwerking met de heer Hes selmans had altijd een zeer prettig karakter gehad. Als dank bood hij een geschenk aan. Ook mevr. Hes selmans deelde in zijn waardering en mocht een fraai boeket bloemen in ontvangst nemen. De Waalwijk- se slagers waren vertegenwoordigd door de heer v. Roessel, die de heer Hesselmans namens hen en als be wijs van vriendschap een kist siga ren aanbood. Hetzelfde deed de heer Kerst namens de Sprang-Ca- pelse slagers, terwijl een kist siga ren van inspecteur Hoog Antink de dank onderstreepte voor» de goede samenwerking en verstandhouding met de politie. Deze huldiging werd mede bijge woond door hoofden van dienst en personeel van de vleeskeurings dienst en het slachthuis. kers en kap. Lempens., In het pries- terkoor was ook aanwezig de Hoog- j eerwaarde Heer Deken v. d. Hurk. Ook in de kringen van de leder industrie en -handel was de heer Slaats een geziene figuur. Hij ruste in vrede. Dr. van Beurdienschool. Het aantal leerlingen voor de cursus 1956—1957 aan de Dr. v. Beurdenschool, R.K. Middelbare Handelsavondschool te Waalwijk per 15 september 1956 bedraagt 201, als volgt over de verschil lende gemeenten verdeeld: jongens meisjes 43 8 5 4 1 61 uit Waalwijk 97 uit Drunen il 3 uit Sprang-Capelle 15 uit Loonopzand 7 uit Waspik 4 uit Vlijmen 3 uit Geertruidenberg 1 140 N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN. Op donderdag 27 september ver gaderde de Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Waalwijk en Omstreken. De presidente, mevrouw Mortier, opende deze vergadering met het voorlezen van een gedeelte van Matth. 25, naar aanleiding waarvan zij enkele woorden sprak over de Bijbelse visie van onze taak. Dit naar aanleiding van het onderwerp van de spreekster van deze avond, mevrouw M. Monshou- wer-Gerritsen uit Nijmegen. Zij sprak ovter de verschillende facetten die er zijn aan de taak van een huisvrouw. Dat ligt niet alleen op geestelijk terrein, maar vooral ook in het hedendaagse werk. Het werk van de mannen is niet belangrijker dan dat van de vrou wen, maar we moeten samen een taak vervullen. Dat komt vooral mooi uit in het huwelijk, waar de gezinstaak o.a. bestaat in de opvoe ding van de kinderen. Het is van belang, aldus spreekster, dat de moeders ook meeleven met hun ZAAL „THALIA" WAALWIJK De grote belangstelling voor onze cursus maakt het weer nood zakelijk deze te splitsen. Hierdoor zfjn we in de gelegenheid nog een aantal cursisten aan te nemen. Wy verwachten hen a.s. woensdag om 7 uur aan de zaal L. J. SLAATS. L.l. zaterdag had in de St. Anto- niusparochie, onder grote deelne ming, de plechtige begrafenis plaats van de heer L. J. Slaats, een gezie ne figuur in deze parochie, waar hij gedurende tal van jaren lid was van het kerk- en schoolbestuur, lid van de vereniging van het H. Sa crament en van de H. Familie en lid van de conferentie van St. Vin- centius te Waalwijk. Bij deze plechtige teraardebestel ling waren aanwezig het kerkbe stuur, leden van de Sacramentsver eniging en de St. Vincentiusvereni- ging. Als dragers fungeerden leden van de beide laatstgenoemde ver enigingen. Aan het hoofd van de stoet werd het vaandel der H. Fa milie meegevoerd. De plechtige H. Mis werd opgedragen door de Z.E. Heer Pastoor Lam met assistentie van de WelEerw. Heren kap. Don- tijd, zodat de kinderen niet ver geefs bij hun. moeder aankloppen als ze iets te weten willen komen. Er zijn nog andere taken: ook in de N.C.V.B. moet iedereen zich zoveel mogelijk geven in het bezoeken van zieke leden, ouden van dagen, en eenzamen, ook het meeleven met gezinnen waar droefheid of vreug de heerst, hoort tot onze taak. Als we een taak op ons nemen, moeten we daarin ook getrouw zijn. Wij kunnen ons voorbereiden en nieu we kracht ontvangen, ook door con tact te zoeken met gelijkgezinden, b.v. in de N.C.V.B. Als we zo de taak der dienende liefde vervullen, mogen we Gods zegen ervaren. Van verscheidene kanten werden vragen gesteld omtrent allerlei ac tiviteiten van de N.C.V.B. De presidente sloot deze verga dering met gelbed.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6