VROOM DREEÜMAM WAALWIJK SJ. Nicolaasziekenhuis viert zilveren jubileum «fftf De Televisietoren „Loon-op-Zand" in gebruik DE NIEUWE NIJVERHEIDSSCHOOL WORDT AANBESTEED. WONDERWIT 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 OKTOBER 1956 3 WOENSDAG 10 OCTOBER ■'Pl lJZOIl NIET AANGENOMEN. DEN BOSCH TILBURG HELMOND Vrijdag is de laatste wagen be ton langs de torenwand gehesen om op 85 meter hoogte te wor den uitgestort en hiermede is de gehele toren gereed gekomen. Langzaam is hij klaar gekomen, want men begon de bouw bijna een jaar geleden. De middellijn van de toren is 10.70 m. Hij heeft 21 verdiepingen, waarvan er mo menteel 14 werden aangebracht. Op de 19e verdieping is de repor- tagedienst voor T.V. ingericht. Het is een gesloten galerij tussen de bordessen. Wanneer alles zo ver klaar zal zijn, zal boven op de toren nog een televisie-anten nemast worden geplaatst van 50 meter lengte, zodat het geheel 'n hoogte van 135 m. zal krijgen. Voor de nodige veiligheid is na tuurlijk gezorgd, wapt niet min der dan 16 aan elkaar verbonden bliksemafleiders zijn op de top van de toren aangebracht. In ons nummer van 1 juni hebben wij een uiteenzetting ge geven omtrent de bouw en de in richting, alsmede de dienst die deze toren in de toekomst zal gaan vervullen. Reeds voor hij klaarwas, is de televisiedienst alhier in gebruik gesteld, want half augustus verving hij de hulpzenders der T.V. Nu is „Loonopzand" ingeschakeld en zorgt geheel voor doorzending van het beeld uit de studio te Bussum naar Mierio en Eindho ven. Hoe het staat met de frequen tie-modulatie is nog niet bekend doch ook voor dit doel zal hij wel gebruikt worden. De Rijksgebouwendienst der PTT heeft deze toren laten bou wen en hij is uitgevoerd door de I.G.B. uit Breda. Vermeld zij nog, dat de toren 400 treden bevat en dat er later nog een lift zal worden aange bracht, om het dienstdoende PTT personeel snel naar de be- ti effende afdelingen te brengen. Wanneer straks alles afge werkt zal zijn en de bebossing er om heen netjes in orde is, zal 't geheel beter tot z'n recht komen. Óndanks dat de strakke kolos vn beton is zal hij tussen 't groen der dennen toch een goede plaats innemen. Op verre afstand is hij zichtbaar en hij lijkt op te rijzen uit het natuurschoon, waaraan Loonopzand zo rijk is. EN DE VERBOUWING DER BESTAANDE Bij het bestuur van de Nijver heidsschool voor Waalwijk en Omstreken te Waalwijk is be richt ontvangen van het depar tement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, tdiait |er geen bezwaar meer is tegen aanbeste ding der school. De aanbesteding van dit be langrijke project zal nu zo spoedig mogelijk plaats vinden. - Geslaagd. Op het op 3 oktober j.l. te Eind hoven gehouden examen voor Stenografie slaagden de dames Jeanne Vermeeren, Sophia Bak kers en Lies van de Wiel. Zij genoten hun opleiding bij de Ëerw. Zusters, le Zeine 7, al hier. Frans Moonen onderscheiden met zilveren plaquette. Op de op 27 september j.l. te Wenen gehouden Wereldkampi oenschappen Dameskapper heeft de Nederlandse equipe er niet bijster veel van terecht gebracht. Zij moest genoegen nemen met de laatste plaats, achter Finland zelfs nog. Aan deze kampioenschappen was ook een gastentournooi ver bonden, waaraan door drie Ner derlandse dameskappers werd deelgenomen, waaronder onze stadgenoot de heer Frans Moo nen. Dit drietal slaagde er in om de Nederlandse eer nog wat te redden door het winnen van een zilveren plaquette, welke beschik baar was gesteld door de Oosten rijkse equipe, die beslag legde op het wereldkampioenschap. Het zit 'm altijd in Waalwijk! Oude winkelzaak vaan firma van Brunschot vernieuwd. Onder de oudere inwoners van Baardwijk en Waalwijk zullen velen ongetwijfeld zich de win kelzaak in kruidenierswaren her inneren van de heer C. J. van Herpt aan het Laageinde. In 1879 stichtte de grootvader der kinderen Van Brunschot zijn kleine winkel. Jaren lang heeft deze zaak een bekendheid mogen genieten en steeds is zij uitge groeid, zowel in omvang, als in klantenkring. Na het overlijden van de stichter en bij het huwelijk van zijn dochter Cornelia Johan na met de heer Peter Karei van Brunschot in 1912 kwam de goed beklante zaak in nieuwe handen. De heer van Brunschot maakte er nog meer van en legde zich ook nog toe op de verkoop van tex tiel. Met zijn kinderen wist hij alles nog hoger op te voeren totdat in 1949 de heer P. K. van Brunschot hun ontviel. Eensge zind en in een goede harmonie werkten de kinderen samen tot de uitbouw van wat hun voorge slacht had opgebouwd. En... in derdaad het mag er wezen. meer dan vijftig jaar De Bakker met de beste waar. WONDERWIT. C. PULLENS, Stationsstr. 90 WAALWIJK - Tel. 2465 LEO DE B0NDT, Hoofdstr. 82 KAATSHEUVEL - Tel. 2293 Thans is het zover dat deze firma haar werk bekroond ziet met de officiële viering van de overname van haar tweede zaak, n.l. de vroegere zaak van de fir ma Kolsteren-Lagarde, aan de Grotestraat 199. Deze is reedsi 1 mei geopend, wij mogen dit feit nog even memoreren. Het levensmiddelenbedrijf, annex rookartikelen wordt door hen op dezelfde wijze geëxploiteerd als hun oude zaak aan het Laageinde. Er is nog meer feest, want van daag zal de geheel gemoderniseer de winkel aan het Laageinde 12 officieel heropend worden. Qm aan de eisen des tijds tegemoet të komen was hier een verbetering en tegelijk een uitbreiding drin gend nodig. Onder architect Kroner uit Amsterdam heeft de al gemeen aannemer, fa. A. van Brunschot alhier, het oude win kelpand herschapen in een moder ne en comfortabele winkelruimte. Medewerking hieraan verleende ook de fa. Jos. Vermeer voor het timmerwerk, fa. Jos. Zeegers voor de verlichting, fa. Piet van Woen- sel voor het sanitair, fa. Jan Schellekens voor het glas- en verfwerk, allen alhier, terwijl de buitengewone winkelbetimmering, die door de Fa. Helder uit Am sterdam werd verzorgd, het in terieur verfraaide op een zeer mooie en doelmatige manier. De gehele onderbouw van het pand is benut voor een juiste inrichting, die gevraagd wordt van een zaak als deze, waar levensmiddelen, textiel en rookartikelen verkocht worden. i Hedenmorgen is de nieuwe win kelruimte ingezegend door de Zeereerw. Heer pastoor v. d. Brekel, terwijl de oudste klein zoon, Peter van Brunschot, de winkel officieel openstelde. Woensdag 10 oktober om 9 uur wordt het publiek de gele genheid geboden deze heropende zaak te bezoeken en er inkopen te doen, want volgens de adver tentie elders in dit blad zijn er Plannen voor operatiekamer groeiden nit tot ziekenhnis Toen de ZeerEerw. Heer Pas toor N. van Riel op 4 februari 1931 onder grote belangstelling het St. Nicolaas-ziekenhuis offi cieel in gebruik stelde, kreeg Waalwijk de beschikking over 'n instelling, die in een dringende behoefte voorzag. Wel was het tot dan toe mogelijk geweest om in het wi.jkgebouw van het Wit- Gele Kruis patiënten op te ne men en kleine operatieve ingre pen toe te passen, maar de in richting van dit gebouw voldeed toch niet aan de eisen welke in die dagen aan de ziekenverple ging mochten worden gesteld. De patiënten die verpleging behoef den, waren voor het merendeel aangewezen op de ziekenhuizen te 's-Bosch en Tilburg. OPERATIEKAMER. Voor de oorsprong der zieken huisplannen moet men teruggaan tot 1919, toen Pastoor van Riel in Waalwijk werd benoemd. Reeds toen gingen er stemmen op voor de stichting van een operatiekamer. Waalwijks Be lang had het 75-jarig hierzijn der Zusters van het H. Gezel schap J.M.J. aangegrepen om de Zusters ter gelegenheid van dat feest een som gelds 7000) aan te bieden, bijeengebracht door de ingezetenen van Waal wijk, om te komen tot stichting van een operatiekamer aan het bestaande gebouw der St. Tere- siastichting. Dit plan is nader hand, na jaren bespreken en on derhandelen, gewijzigd, omdat men wel inzag dat Waalwijk een geheel ziekenhuis nodig had. Waalwijks Belang vormde toen reeds het z.g. Óperatiekamer- fonds, een stichting, in het leven geroepen om, in overeenstem ming met de plannen van het kerkbestuur, te komen tot de bouw van een ziekenhuis. De stichtingsacte van het St. Nicolaas-ziekenhuis werd verle den op 23 december 1920 voor notaris Jansen, door de heren Cornelis Witlox, voorzitter, en Jan Tielen, secretaris van het Operatiekamerfonds. De eerste collecte bracht 5000 gulden op, een bedrag dat door de fabrikanten en de R.K. Werk liedenvereniging werd verdub beld. Toen tenslotte de gemeen- in de openingsweek zeer veel ex traatjes. Wij wensen de Firma Van Brunschot veel sukses met haar onderneming. Agenda. Schaakclub Waalwijk. Woensdag 10 oktober 8 uur, Schaakavond voor de leden en belangstellenden. Buitengewone zitting Provinciale Staten. De agenda van de Buitengewo ne Statenzitting op donderdag 11 oktober is als volgt: 1. Opening; 2. Onderzoek geloofsbrief, toela ting en beëdiging van het in de vacature dr W. de Kort benoemd lid der Staten: mr. C. v. d. Mor tel, Tilburg: 3. Stemming ter ver kiezing van leden voor de Eerste Kamer: 4 Herziening van het re glement voor het waterschap Hoogheemraadschap de Brabant se Bandijk; 5. Sluiting. te een subsidie iverleende van 20.000.kon met de verwe zenlijking van de plannen een aanvang worden gemaakt, waar bij echter het leeuwenaandeel voor rekening van het kerkbe stuur bleef. Het St. Nicolaas-ziekenhuis is een ontwerp van dr. Eijkel, des tijds hoofdinspecteur der volks gezondheid, en verwezenlijkt 'door architect E. Bossaerts. De uitvoering was in handen van de fa. J. Ligtvoet uit Oosterhout. UITBREIDINGEN. Het ziekenhuis heeft in de loop der jaren een aantal be langrijke uitbreidingen onder gaan, waarvan de bijvoeging van een vleugel van het Teresiage- sticht wel de voornaamste is. Ook het wijkgebouw van 't Wit- Gele Kruis zal in de nabije toe-, komst, wanneer deze instelling zal zijn verhuisd naar het Me disch Centrum, bij het zieken huis worden getrokken. Er be staan plannen om dit gebouw als kinderziekenhuis in te rich ten. Nog grootser zijn de plannen tot de bouw van een nieuw zie kenhuis in Waalwijk Noord. Het uitbreidingsplan heeft hiervoor reeds grond geprojecteerd ten Oosten van de Hertog Janstraat. En dat zal dan de bekroning zijn van de plannen, die de initiatief nemers in 1919 reeds voor ogen moeten hebben gestaan. 75c 'n Groepsfoto van de officiële opening van 't St. Nicolaas-Zieken huis te Waalwijk op 4 febr. 1931 i auriKir i clijivc cn lELcrunisLne ALLEEN GELDIG BESTELLINGEN WORDEN HIEROP SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN Hl en geen wonder dat onze depothouders met de dag meer verpakt en gesneden witbrood verkopen. is voedzaam en gemakkelijk. Vraagt onze depothouders ook eens een Soepele plastic emmer, met roestvrij hengsel, 9 Itr. Bestand tegen hitte, vetten en zuren. *5 65 In 6 kleuren Grote kaart maaswol, met nylon versterkt; in verschil lende kleuren, Jj Q c per 5 stuks Grote importpartij speel kaarten, ieder spel bevat 54 kaarten van stevige gladde kwaliteit, met 2 jokers, 2 spel voor Extra zwaar gestreept pyamaflanel, in moderne dessins, extra breed, 4 70 cm. Speculaas, heerlijk bros en fijn gekruid, "ïQ c 250 gram Vruchtengries, orange, al lerfijnste kwali- <SQc teit, 250 gram Double face peignoir flanel, heerlijk warme kwali teit, in leuke kinder- 25 dessins, 70 cm. breed Voor dames, in carreaux en fantasie, A 50 140 cm. breed Leuke zwanendons trap pelzakken, in div. aardige kinderdessins, kleuren: geel, zalm, bleu en groen. Baby kan zich niet meer 45 bloottrappen Een pracht aanbieding bruine kindermolières, of gespschoenen, met dubbele crêpezooi en geheel Ieder gevoerd, in de maten: 32-35 6.95 28-31 5.95 24-27 4.95 «3 95 22-23 4.50 20-21 J Het nieuwe televisie- jacket, juist iets voor de moderne jeugd, gemaakt van waterafstotende popiin en teddy gevoerd. Mouwen met windvangers en capitonvoe- ring, rondom wollen jacquard band en deelbare ritssluiting: in zwart en RAF. d Q75 Voor 6 jaar Kleine stijging per maat Chique zuiver zijden carré, grote maat, in de nieuwste bloem- en de ook zo gewilde C90 Cachemirdessins Chique dameshandschoe nen, in soepel nappa, in mooi klassiek model. Kies uit de modekleuren J90 zwart en vison Divanbed, sleemodel, 80/190, met gezondheidsspi raal, waarop U 15 jaar garantie hebt. O O 90 Alleen vandaag „Lumen", de betrouwbare wekker, in luxe uitvoering, met goud rand 7'® en reliëf wijzerplaat Eén jaar garantie.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3