De Echo van het Zuiden WAALWIJK Uit de Langstraat X JAAR MARK Sprang Waspik Capelle Elshout RaamsJonk Drunen Haarsteeg MAANDAG 8 OKTOBER 1956 79e JAARGANG No. 78 Geslaagd. Op het j.l. zaterdag te Tilburg gehouden examen voor Stenogra fie slaagde o.m. mej. Ria Mahieu te Waalwijk. Zij genoot haar opleiding bij de heer L. v. d. Leur, leraar ma- chineschrijven en Stenografie. Wij vernemen verder, dat mej. Mahieu per 1 nov. a.s. is be noemd tot steno-typiste als assis tente van de pedel der Kath. Eco nomische Hogeschool te Tilburg. Op 6 oktober j.l. slaagden te Til burg voor het aldaar gehouden exa- men praktijkdiploma Machineschrjj- ven en Stenografie, onderstaande leerlingen: Machineschrijven: de dames: Mej. Annemie Holt- grefe Ria v. Osch, Joke Voorbraak, Ina Dalleu, Ria Soeters, Hanme Jonkers, Els Schipper, Riki van den Bogaert en Nelly v. Heijst, allen uit Waalwijk; Sandrien Stam, Sprang- Capelle. de heren: Cees Berens uit Waal wijk en Antoon v. Beek uit Kaats heuvel. Stenografie: de dames: Mej. Ria Mahieu en Gonnie van den Heuvel, beiden uit Waalwijk.; Janny Rosenbrand uit Sprang-Capelle. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. van de Leur, Grote straat 238 Waalwijk, waar aanmel ding tevens weer mogelijk is..Zie hierover de advertentie in dit blad. D V.S V. OPENDE WAALWUKS TONEELSEIZOEN. Geslaagde opvoering van „De Vier Jaargetijden Gisteravond hebben wij de opening meegemaakt van bet Waalwijks toneelseizoen door D.V.S.V. met het spel „De Vier Jaargetijden" van Antoon Loo ien En de opvoering van dit stuk Brabants boerenleven, iets dat de mens Coolen voortdurend weer intrigeert en dat hij als schrijver op de hem eigen wijze gestalte weet te geven, heeft voor ons vele verheugende facetten gehad. Het belangrijkste wais o.i. dat alle rollen bevredigend be zet waren, waaruit blijkt dat D.V.S.V. de krachten heeft om behoorlijk voor de dag te komen en dat de beste verwachtingen voor de toekomst wettigt. Ook de rolkennis was goed, zodat we van een vlotte opvoering getui ge hebben kunnen zijn. Het verhaal is simpel. De eni ge zoon van boer v. d. Eerden, Jan, wil niets van het boerenbe drijf weten. Hij heeft de boerde rij verlaten en is met een „stads meisje getrouwd. Slechts bij uit zondering komt hij nog op de boerderij. Het is een leed, dat zijn vader niet verkroppen kan,, want al meer dan honderd jaar is de hoeve het eigendom der v. d. Eerdens geweest. De hoeve gaat snel achteruit en tenslotte komt het zo ver dat, mede door de stijfkoppigheid van de boer, alles onder de hamer komt. Er is echter een vriend, die de boer derij toch nog voor de v. d. Eer dens wet te behouden. Tenslotte weet ook de zoon zijn weerzin tegen het boerenbedrijf te over winnen en vestigt zich met zijn vrouw op de hoeve. Een stuk dus dat arm is aan uiterlijk gebeuren en dat dan ook gedragen dient te worden door een innerlijke geladenheid, door de strijd van de boer, door de striid van de zoon en door de botsing tussen die twee. Coolen confronteert ons hier met twee geslachten: de oude, in traditie gewortelde vader, en de zoon, die het leven en de wereld rui mer ziet en niets moet hebben van de bekrompen domheid van het oude boerengeslacht. Een botsing tussen twee werelden dus. Hieraan overtuigend gestalte te geven, is een opgave die door amateurtonelisten gauw te licht wordt opgevat. Het gevolg is dat men een lauw aftreksel krijgt voorgezet van wat de schrijver juist zo sterk heeft geaccentu eerd. Gelukkig heeft D.V.S.V. zich niet aan onderschatting schuldig gemaakt. Elk der mede spelenden heeft zich met toewij ding en overgave aan de vertol king van dit stuk gegeven, het geen natuurlijk niet wegneemt dat er een aantal desiderata blij ven. Zo was er o.i. soms toch nog te veel afstand tussen het gesproken woord en de innerlij ke bewogenheid, waardoor aan de dictie dan hart en ziel ont braken, die zij juist zozeer be hoeft om dit stuk levend en ont roerend te maken. In woorden en intonatie was men fel genoeg, maar op vitale ogenblikken was daarachter toch nog een leegte. Vooral de wijsgerige bespiege lingen van de Jonker (Jac. Did- den) waren wat te koel en te on persoonlijk van toon. Overigens kende de Jonker ook vele voor treffelijke momenten. En zo wis selden ook de overigen vele goe de momenten met minder goede af. Het beste deel van het spel hadden o.i. de twee oude boeren, v. d. Eerden (Adr. Kooien) en Meulendijks (G. Gadella), de eer ste stug en stijfkoppig, de twee de sluw en berekenend. Goed was ook Hanna (Lientje v. Ertrijck), de dochter van v. d. Eerden, ter wijl ook de overigen zich op prij zenswaardige wijze van hun taak hebben gekweten: Adri Franken als de vrouw van v. d. Eerden, Ant. Leijtens als de zoon Jan, Ri- na Evers-Zuidweg als de vrouw van Jan, Betsie Didden als Mar tha, de dochter van Meulendijks, Adr. Snijders als Eimerd, de knecht van v. d. Eerden, Nelly Rombouts als de meid, Mattb. Sleenhoff als de notaris en ten slotte Jan Passier als de post bode. H. van Engelen heeft de regie op sobere en bekwame wij ze gevoerd. Het décor was in de juiste toon van dit stuk getrof fen. De bovenstaande opmerkingen zijn geen beletsel om deze op voering als zeer geslaagd te be stempelen. D.V.S.V. beschikt over een aantal zeer goede krach ten en wij zien dan ook met bij zonder verwachtingen uit naar een volgend optreden. St. Christoffel, nfd. Waalwijk. Op donderdag 11 oktober zal in Hotel Verwiel de eerste voor drachtavond van St. Christoffel gehouden worden. Het bestuur is er in geslaagd de Zeereerw. Pater P, Vesters W.P. bereid te vinden een lezing te houden over het volk van zijn Missiegebied in Afrika. Tevens zal op deze avond be slist worden of de cursus „Spre ken in het Openbaar" doorgang kan vinden. In de maand december, op een nog nader vast te stellen dag doch zeker op een zaterdag, zal in de ze afdeling het feit herdacht wor den, dat 40 jaren geleden de or ganisatie van St. Christoffel werd opgericht. Er zal 's morgens een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen, met erop volgend n gezamenlijk ontbijt. Des avonds een gezellig diner, waarbij vrou wen of verloofden eveneens wel kom zijn. Tevens zal op deze avond de nieuwe benoemde Gees telijke Adviseur de Weleerw. Heer J. Verschuren worden ge- installeerd. Maria-avond K.A.V. De K.A.V. houdt haar Maria- avond op donderdag 11 oktober, op de feestdag van Maria's Moe derschap, in de zaal van „Thalia" 's avonds om half acht. Programma Opening door de voorzitster. Marialied. Opvoering van het toneelstuk: Genoveva van Brabant, onder leiding van mej. Kooien. Onder de pauze verloting ia 10 cent per lot. Mededelingen. Rondvraag. Sluiting. Soc, Caritatief Centrum. Dezer dagen is de stichtings akte van het parochieel Sociaal Caritatief Centrum voor de St. Antoniusparochie gepasseerd. Als voorzitter van de stichting zal optreden dr. Edm, van Rooij. De maatschappelijk werkster, Zuster Assumpta, is inmiddels reeds met haar werkzaamheden begonnen. Lichtprocessie uitgesteld. De jaarlijkse lichtprocessie van af de St. Antoniusparochie naar het Mariakapelletje aan de Kloos- terweg heeft gisteren wegens de slechte weersomstandigheden geen doorgang kunnen vinden en is nu verplaatst naar zondag 14 oktober a.s. Om 7 uur zal de pro cessie beginnen te trekken. De predikatie bij het kapelletje zal worden gehouden door Rector Heeren. Bazar Ned. Herv. Kerk Baardwijk. Zo zullen dan a.s. donderdag middag te 3 uur de poorten van het gemeenschapshuis alhier voor de bazar opgengaan. De opening zal officiéél worden verricht door de Edelachtbare Heer Teijssen, burgemeester van Waalwijk. De baten van deze bazar ko men ten goede aan het uitbrei dingscomité N. H, Kerk Baard wijk. Als bijzonderheid kan wor den vermeld dat aan deze bazar ook een poppententoonstelling is verbonden, de poppen zijn daar toe welwillend afgestaan door H. M. de Koningin. De entree voor deze tentoonstelling is zo laag mogelijk gehouden n.l. 25 cent. Tijden van openstelling Donderdag 11 oktober 3—5.30 uur en 711 uur; vrijdag 12 ok tober 2—5.30 uur en 711 uur; zaterdag 13 oktober 25.30 uur en 7—11 uur. Babysit-Centrale een groot sukses Het ziet er naar uit dat de door het r.k. Vrouwengilde in het leven geroepen babysit-centrale, waar van een oproep en bericht in ons blad van vrijdag verscheen, een overweldigend sukses gaat wor den. Zaterdag j.l. hadden zich al meer dan 20 meisjes opgegeven, terwijl ook reeds een aantal ge zinnen te kennen heeft gegeven van deze moderne service gebruik te willen maken.Zaterdagavond is de eerste babysitster in functie getreden. Naar de baby ons me dedeelde vond hij het geweldig. St. Nicolaasziekenhuis, Ter aanvulling van het in dit nummer voorkomende artikel over het jubilerende St. Nicolaaszie kenhuis mag nog eens in het bij zonder de aandacht worden ge vestigd op het volgende. De verpleging werd in 1931 in handen gelegd van de Eerw. Zus ters van J.M J., Moederhuis ,,Ma- riënburg" te 's-Hertogenbosch, die sindsdien al die jaren hun beste zorgen aan de verpleging van zie ken en jonge moeders hebben ge wijd. De geneeskundige behandeling geschiedde door de H.H. Medici uit Waalwijk en omgeving, die in het ziekenhuis in de gelegenheid waren hun patenten, die door de aard van de ziekte en de omstan digheden in het gezin, niet thuis konden worden verpleegd, aldaar te verzorgen. Voor zover er spe cialistische behandeling nodig was, werd deze verleend door verschillende specialisten uit Den Bosch. STASSAR garandeert U kwaliteit met PRISMA blfjft U bfj de tijd Automatisch een jaar verze kerd tegen verlies en diefstal De veranderde tijdsomstandig heden na de oorlog maakten het noodzakelijk een grondige veran dering aan te brengen in de gang van zaken. Het bleek n.l., dat het nodig was aan het ziekenhuis een vaste internist en chirurg te verbinden. Deze nieuwe opzet kon door het oude bestuur niet meer worden verwezenlijkt en daarom werd overgegaan het ziekenhuis onder te brengen in een stichting en wel in de „Deken-van Riel Stichting die sedert 1 januari 1955 het St. Nicolaas-Ziekenhuis onder zijn leiding heeft. Het stichtingsbestuur is van mening, dat dit 25-jarig jubileum niet onopgemerkt mag voorbij gaan en veronderstelt, dat tal van oud-patiënten en hun familiele den dè behoefte zullen gevoelen aan de Eerw. Zusters hun dank te betuigen voor hun liefdevolle zorgen. AGENDA. Dinsdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. te Waalwijk op donderdag 11 oktober a.s. F) Gevonden |en Verloren. Gevondenvierkleurenpotlood; schaar; vulpen; twee muntbiljet ten; motorhandschoen; kinderjas je met ritssluiting; bankbiljet van 10 gld.; schort met schaar; bril; kinderjasje, rozenkrans in doosje. Verlorenmotorbril, regenkap je; zwarte zadeltas; notitieboekje; rode step; zwarte handschoen; vulpen; 'n paar gymn. schoenen; shawl. Agenda. Maandag en woensdag 8 en 10 oktober: Musis Sacrum 8 uur: „Hotel Adlon", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Onder spervuur" 18 jaar. Dinsdag extra voorstelling Mu sis Sacrum 8 uur „Wien bleibt Wien", alle leeftijden. Woensdag 10 oktober 7.30 uur in zaal Van Helvoirt Repetitie van Waalwijks Orkest voor de blazers. j Extra voorstelling. Wenen blijkt in Waalwijk zeer in de smaak te vallen. De belang stelling voor de film „Wien bleibt Wien" is namelijk overweldigend. Om iedereen die nog niet van de ze verkwikkende film heeft ge noten, nog één kans te geven dit alsnog te doen, heeft Musis Sa crum morgenavond een extra voorstelling ingelast.. Aanvang 8 uur. J. C. Meijer overleden. In de ouderdom van bijna 83 jaren is j.l. vrijdagavond na een langdurig lijden overleden de heer J. G. Meijer. Wijlen de heer Meijer was ve le jaren een geziene figuur in on ze gemeente. De overledene, die gedurende meerdere jaren in Z. Afrika vertoefde, kwam kort na de eeuwwisseling in het vader land terug en vestigde zich alhier, waar hij met zijn broer, wijlen burgemeester C. G. H. H. Meijer, de bij velen alhier nog zo beken de Mouterij „De Meiboom" stichtte. Toen gedurende de eer ste wereldoorlog moeilijkheden ontstonden met het benodigde graan, werd genoemd bedrijf omgeschakeld in een groenten- drogerij. In 1919 werd de zaak van de hand gedaan en later werd het gebouw gesloopt. Ook op ander terrein maakte de overledene zich verdienstelijk; zo was hij gedurende een 40-tal jaren penningmeester van de af deling van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, om welks verdien ste hem voor enkele maanden het erelidmaatschap werd aangebo den. De heer Meijer was verder mede-oprichter van de Stoomzui- velfabriek De Toekomst en ge durende vele jaren bestuurslid, de laatste jaren erelid. Vanaf de oprichting, gedurende pl.m. 35 jaar, was de heer Meijer kassier van de Boerenleenbank Sprang, in welke functie hij zich zeer verdienstelijk maakte. Gedurende een 10-tal jaren was de heer Meijer ook tijdelijk in specteur der Belastingen, kantoor Waalwijk. Met de heer Meijer ging een' alom geziene en gerespecteerde persoonlijkheid heen. 55 Jaar getrouwd. Vorige week woensdag her dacht het echtpaar A. Pruijssers- Spierings in de Jan de Rooijstraat alhier, in familiekring, de dag waarop het voor 55 jaar in het huwelijk trad. Al was van dit heu gelijke feit geen ruchtbaarheid gegeven, toch mocht het nog kras se echtpaar van vele zijden, be langstelling ontvangen. De buurt bewoners en vele vrienden en be kenden kwam de oudjes met dit heugelijk feit gelukwensen. Ook wij feliciteren het echtpaar van harte en hopen dat zij tesamen nog menig jaar in gezondheid mo gen worden gespaard. Geref. Mannenvereniging. Vrijdag 12 oktober a.s. des avonds kwart voor acht, zal in de Consistoriekamer der Geref. Kerk alhier een vergadering ge houden worden, met het doel te komen tot oprichting van een Geref. Mannenvereniging. Restauratie Ned. Herv. Kerk. Onder de titel: „Het kosters luikje kwam er weer", komt in >„De Spiegel", Christelijk Natio naal Weekblad van 6 oktober, een met mooie foto's verluchte re portage voor van de jNed. Herv. Kerk met toren alhier, welker restauratie thans haar voltooiing nadert. Het artikel bevat een stukje ge schiedenis van het monumentale gebouw en geeft enige bijzonder heden van de restauratie enz. Wij vernemen dat als streef datum voor de officiële ingebruik neming van het dan geheel in voormalige stijl gerestaureerde kerkgebouw wordt aangehouden 19 december a.s. om half 8, houdt de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in een lokaal van de Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart haar maandelijkse le denvergadering. Na opening en le zing van de notulen, komt de ver kiezing van een afgevaardigde voor de dinsdag 30 dezer te Utrecht te houden najaarsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen aan de orde, alsmede een bespre king van het winterprogramma en van een te houden Brabantse avond. Onder leiding van mej. Stimm zal na de pauze vrij handwerken wor den beoefend. Het bestuur zal het ten zeerste op prijs stellen als de leden slechts bij ernstige belemmering verstek zullen laten gaan bij de vergade ring van dinsdag. Tevens wordt verwacht dat voor de handwerken een lapje ruitstof of ploegruitstof, benevens naald en schaad en ten hoogste drie verschillende kleuren borduurgaren, worden meegebracht. Gemeenteraad. Agenda voor de openbare ver gadering van de Raad der ge meente Waspik op donderdag 11 oktober 1956 om 15 uur ten ge meentehuize. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen in het uitbreidingsplan Waspik-Dorp" 4. Voorstel tot benoeming van 2 geneesheren belast met de lijk schouwing. 5. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van het pand, pl. ge merkt 't Vaartje 120. 6. Voorstel tot beschikbaar stelling crediet tot het aanbrengen van een gedenkplaat in het gym nastieklokaal ter nagedachtenis van wijlen de burgemeester. 7. Voorstel tot beschikbaar stelling crediet inrichting kantoor technische dienst. 5. Voorstel tot vaststelling van de bedragen per leerling ex. art. 101 der L.O. wet aan de bijzon dere lagere scholen voor het jaar 1957. 9. Voorstel tot toekenning van subsidie in de restauratie van het orgel van de Ned. Herv. Kerk. 10. Voorstel tot toekenning van een uitkering-ineens (6 aan het gemeente-personeel. 11Voorstel tot benoeming c.q. herbenoeming leden van de com missie ex. art. 8 der woonruimte- wet. 12. Voorstel inzake verhuur van het gymnastieklokaal. 13. Rondvraag. Tot leden van de plaatselijke commissie van de ruilverkaveling ten westen van de Capelse Vaart onder Waspik en, Capelle zijn be noemd de heren M. voor de Poor- te (voorzitter), J. A. Verschuren (plaatsvervangend voorzitter) en A. J. Verhoeven (lid). Sekretaris van deze ruilverkaveling is de heer M. van Dongen. Benoemd. Bij Koninklijk Besluit d.d. 13 september is herbenoemd tot plaatsvervanger van het tweede lid bij de pachtkamer van het kan tongerecht te 's-Hertogenbosch de heer M. van Dongen uit Was pik. K. V. P.-Vergadering. Vrijdag a.s. des avonds om 8 ir houdt de K.V.P. afdeling Waspik in de zaal van Hotel H. van Iersel, alhier, een algemene ledenvergadering. zaal van café v. Delft een uiteen zetting geven over het jeugdwerk en de jeugdzorg in deze tijd. Deze avond is vrij toegankelijk voor ie dereen. Speciaal worden natuurlijk ouders, opvoeders, jeugdleiders en jeugdleidsters verwacht. Mr Holla gaat een ook voor onze dorpsge meenschap uitermate actuele aan gelegenheid bespreken. Er wordt dan ook gerekend op een flinke be langstelling. Nationale Bosloop te Drunen. In een tijd van 16 min. en 7 sec. wist A. Veldhuizen van Orion Oir- schot gistermiddag in Drunen be slag te leggen op de grote prijs van de Langstraat. Hij werd op de voet gevolgd door L. v. Loon van H.A.C. uit Helmond, met een tijd van 16-28-2. In de C-klasse werd P. Borst no. 1 met een tijd van 17.21.6 en kreeg hiermee voor het tweede jaar de wisselbeker van de C-klasse mee naar huis. De D-klasser M. Brosens D.J.A. uit Breda, was in zijn klasse onge naakbaar en won met een tijd van 17.07,6. Deze 13de Nationale Bosloop, te Drunen georganiseerd door S.H.J., en gehouden onder auspiciën van de K.N.A.U. op het kampeercen- trum „de Klinkaert", trok, evenals andere jaren, veel belangstelling. Eir verschenen ruim 90 deelnemers aan de start. De winnaar van de laatste drie Boslopen, Willy v. Zee land, was dit jaar verhinderd. De uitslagen zijn als volgt: De verenigingsprijs viel aan HAC uit Helmond. A-klasse parcours 5000 m. 1. A. Veldhuizen, Orion, Oirschot 16.07,. 2. F. v. Balkom, Prins Hen drik, Vught 17.26. B-klasse. 1. L. v. Loon, H.A.C., Helmond 16.28.2; 2. M. Weiten H.A.C., Hel mond 16.48.2; 3. F. Efcelhoff, HAC, Helmond 16.52.9; 4. P. Zwarte Poor- te E.M.M., Middelburg 17.00.7; 5. P. van der Sande, Orion, Oirschot 17.10; 6. J. Verschuren H.A.C.Hel mond 17.13. C-klasse. P. Borst, D.J.A., Breda 17.21.6; 2. J. Klerkx, S.H.J., Drunen 17.40; 3. H. v. Breugel, Taxandria, Oister- wijk 17.40.4; 4. W. Hornman, K.K., Tilburg 17.46.2; 5. C. Jonkers, HAC Helmond 17.56.5; 6. P. van den Bo gaard, H.A.C., Helmond 18.03. D-klasse. 1. M. Brosens, D.J.A.Breda 17.07.6; 2. W. v. d. Linden, Oss Volo, Den Bosch 17.57.2; 3. A. v. Noort, SHJ, Drunen 18.03.2; 4. B. Zijlmans, Sprint, Breda 18.14.3; 5. P. van Leijsen, D.J.A., Breda 1824; 6. P. Haan, Volt, Tilburg 18.31. A-junioren. Parcours 2600 m. 1. G. Schellekens, Prins Hendrik, Vught 8.09; 2. F. Jacobs, H.A.C'., Helmond 8.248; 3. P. Amijs, HAC., Helmond 8-32; 4. P. Vriends, HAC, Helmond 8.40.9; 5. A- y. Huiten, J.D.A., Breda 8.41.5; 6. J. Meijers, K.K., Tilburg 8.43. B-junioren. Parcours 1300 m,. 1. C. v. Vessum, Prins Hendrik, Vught 4.03.6; 2. J. Bombeeck, HAC, Helmond 4.04.5; 3. M. v. Schijndel, H.A.C., Helmond 4.04.5; 4. L. Aarts H.A.C., Helmond 4.05; 5. A. de Jong Sprint, Breda 4.17.5; 6. J. Gulickx, Sprint, Breda 4.19. Verjaringsfonds. Het enige maanden geleden op initiatief van de Ned. Herv. Dames- krans opgerichte verjaringsfonds, kon ook weer in de maand septem ber op een goede belangstelling van de gemeenteleden bogen, want de opbrengst over deze maand was 235.38. Gepromoveerd. Te Utrecht promoveerde in de ge neeskunde op een proefschrift dat tot titel had: „Planigrafie van de aorta thoracica", de heer J. B. Ver- hey, die als opvolger van wijlen dr. Roos gedurende de oorlogsjaren en enige tijd daarna te dezer plaatse als arts werkzaam is geweest. Promotor was prof. dr L. J. van Ruyven. Bedankt. Ds. A. G. Haring, predikant van de Ned- Herv. gemeente aan de Loonsedijk, heeft voor de beroepen naar de Ned. Herv. gemeenten van Kockengen en Ter Aa bedankt. Opbrengst collecte. Een tijdens de dienst in de Ned. Herv. kerk aan de Loonsedijk ge houden extra-collecte ten bate van de aldaar bestaande school voor C.V.O. bracht ongeveer f 289.op. Plattelandsvrouwen. Vergadering ,jZonnebloem". Dezer dagen kwam het comité der „Zonnebloem" in vergadering bijeen. Het voornaamste punt van de agenda wees aan: de verloting der Lourdesreis van één der inge schreven zieken van Raamsdonks- veer. Het geluk viel te beurt aan Mina v. Strien, Visserstraat 17 al hier. De zieke verblijft thans te Til burg in het St. Elisabethziekenhuis. De gelden, voor deze reis beno- digt, zijn door de comitéleden met een huis-aan-huis-collecte verza meld in de maand augustus. Er zal getracht worden om de gelukkige zieke in 1957 met de nationale be devaart mee te laten gaan. Jubilea. De heer A. Pelders zal woensdag 10 oktober a.s. de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden benoemd werd tot kerkmeester in de paro chie van de H. Lambertus alhier. Filmavond. Herwonnen Levenskracht alhier houdt heden maandagavond in de zaal van café El. v. Delft een film en propaganda--avond. Er zal een kostelijke familiefilm worden ver toond: „Opa weet het beter", ter wijl ook een film wordt gegeven over de rheuma-bestrijding. Toe gang gratis; boven 18 jaar. Aanvang 8 uur. Jeugdzorg. Dinsdagavond 9 oktober a.s. zal Mr Holla uit Vught op uitnodiging van de R.K. Jeugdraad alhier in de Zondag 7 oktober organiseerde de t.t.v. Animo uit Vught haar jaarlijk se team-kamp. Hieraan namen ver scheidene prominente clubs deel, o.a. Victoria '51, K.A.J. e.a. Voor Smashers speelden A. Willems en H. Willems. Zonder moeite wisten zij zich in de finale te spelen. Daar in moesten zij het opnemen tegen de oude rivaal Victoria '51. Met veel machtsvertoon overtroefden zij ook dit team. Door deze fraaie prestatie kwamen zij in het bezit van een prachtige wisselbeker. De andere twee teams brachten 't er niet zo goed af. Laat dit een aan sporing zijn tot meerdere training. Op 26 oktober begint de nieuwe bondscompetitie weer. Sukses jongens. Vergadering. Met het doel, te komen tot enige vernieuwing van de jaarlijkse vie ring van „Carnaval", had in café W. v. d. Loo zaterdagavond een ver gadering plaats. Middels een circu laire die door het bestaande bestuur aan een aantal personen was toege zonden, van wie ze verwachtte dat zij voor de carnavalsviering 'n war me belangstelling hadden, werd uit eengezet dat voor de carnavalsvie ring enige vernieuwing zeer wense lijk is. In de circulaire wordt verder ge zegd dat de viering van carnaval in ons dorp tot iets specifieks is uit gegroeid, een dorpsgebruik dat door de omgeving wel kan worden nage bootst, maar in Haarsteeg alleen z'n echte beleving vindt. Wil dit jaar lijks gebeuren levend blijven, dan is, zo wordt verder gezegd, steeds nieuw bloed nodig. Een vrij groot aantal personen had aan de uitno diging gevolg gegeven en was ter vergadering aanwezig. De woordvoerder, de heer A. Tim mermans, heette allen hartelijk wel kom en zette de aanwezigen de plannen uiteen zoals die door het bestaande bestuur werden gedacht. Uit zijn uiteenzetting bleek, dat het nodig is om te komen tot een werk comité, dat dan in overleg en in sa menwerking met de leiders van de bestaande groepen de gedachte ver nieuwing zal invoeren. Door ver schillende aanwezigen werd hier omtrent hun mening kenbaar ge maakt en er ontstond een geani meerde bespreking die de beraam de plannen zeker ten goede zal ko men. Verschillende punten werden nader bezien en aan het einde van de vergadering werd besloten bin nenkort weer bijeen te komen. Het is vanzelfsprekend dat de prijzen, die aan de groepswedstrijd worden besteed, goed moeten zijn, zulks om de deelname en het naar voren brengen van ideeën te bevorderen. Om de daarvoor benodigde gelden

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5