KAATSHEUVEL CUNEN - Waalwijk H SPEET EEN GOEDE WEKKER i Koopje van de week Drogisterij »>De Pelikaan" Stationsstraat 63 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 OKTOBER 1956 J. S. SCHAGEN Kaatsheuvel j IX. Slot. Vrijdagavond-koopjes 1 H. Kleijn-Tumm ors 39.75 DEZE WEEK g 5 3 K k l PRACHT KWALITEIT LOSSE KOPJES gevuld met slagroom ei nougat porcelain of aardewerk Uw kolenrekening wordt lager als U lR O E T E X zijn werk laat doen. De schoorsteenveger in een pakje kost slechts 65 cent. ADÏ MA BROOD- BANKETBAKKERIJ Stationsstraat 6 Tel. 218S MARKT WAALWIJK menlijk gebed en zang. Na de H. Mis kwamen leerlin gen, bestuur en leraren in de Huishoudschool bijeen, waar al lereerst een kopje koffie en een boterham gepresenteerd werd. Kapelaan Verheyen sprak hier na het openingswoord, waarin hij de moeilijkheden momoreerde, waarmede de Mater Amabilis- school ook hier te kampen heeft. Nog slechts door een kleine groep mensen wordt begrepen, dat de kans voor ontwikkeling, die de Mater Amabilisschool aan het werkende meisje biedt, met beide handen moest worden aangegre pen. Voor de opoffering, die voor een enkele voormiddag gevraagd wordt, biedt de Mater Amabilis school een vorming, waarvan het gehele verdere leven geprofiteerd wordt. Nog steeds is bij zeer ve len het „verdienen" hoofdzaak en wordt de noodzakelijke ontwik- Alleenverkoop van Uurwerken PONTIAC CERTINA CAZAL in grote keuze. Hoofdstr. 63 Tel. 2465 keling en vorming, als een bijzaak, daaraan opgeofferd. Men kan niet genoeg waarderen, dat ook Kaatsheuvel een Mater Amabilis school rijk is en het is jammer, dat de „dagschool" van deze nuttige instelling, door te weinig belang stelling, gevaar zou lopen te moe ten verdwijnen. W anneer door allen begrepen zou worden, dat de voorbereiding tot het latere leven, juist in de Mater Amabilis-, school zijn ontwikkeling krijgt, doordat hier de aandacht ge schonken wordt aan alles, wat later van belang is, dan zou thans geen beroep gedaan behoeven te worden op de medewerking, die nu van vele zijden nog niet gebo den wordt. Spreker bracht bijzondere dank aan mej. de Valk, leidster van de iMater Amabilisschool, wier prac- tisch werk meer waardering ver dient, dan het nu ondervindt. Hij sprak de hoop uit, dat alsnog ver schillende meisjes zich zouden melden voor de cursus, die hij nu opent. Met een gezellig samenzijn, waarbij de meisjes eens echt op gingen in de gezelschapspelen, werd deze openingsavond beslo ten. Collecte Nationale Reclassering. De collecte ten bate van de Na tionale Reclasseringsdag 1956 bracht in de gemeente Loon op Zand in totaal f 454.60 op, als volgt gespecialiseerd Kaatsheuvel buscollecte f 213.29 G.-circ. collecte f 102.05 f315.34 Loon op Zand: buscollecte f 49.72 G.-circ. collecte f 48.87 f 98.59 De Moer: buscollecte f 15.55 G.-circ. collecte f 25.12 f 40.67 f 454.60 Namehs het plaatselijk comité, waarvan het secretariaat berust bij de heer C. A. H. M. van Baar, brengen wij de schenkers, maar vooral de collectrices, die belan geloos hun krachten aan dit mooie werk gegeven hebben, hartelijk dank. 1 Jaarverslag Levensschool. Wij ontvingen het verslag, dat we als jaarverslag betitelen, doch dat bedoelt het verslag te zijn vanaf de oprichting van de Ka tholieke Levensschool voor jonge arbeiders vanaf de oprichting in september 1954 tot september '56. 't Is 'een gedocumenteerd stuk werk, waarvan de schrijver na tuurlijk de actieve directeur van deze instelling is, de heer Anne- garn. Dit houdt meteen in, dat het aan verzorging niets te kort komt. In een overzichtelijke samenstel ling, behandelt de heer Annegarn na een korte inleiding, waarin hij uiteenzet, waarom dit eerste ver slag zich niet beperkt tot één jaar, waarvan de voornaamste oorzaak is, dat de directeur eerst in mei 1955 als zodanig in dienst trad, waarin nog zeer veel geëxperi menteerd werd een alles omvat tend verslag te geven, daar over de eerste 8 maanden slechts sum miere mededelingen kunnen wor den gedaan, de toestand vanaf de oprichting tot september 1956. Onderverdeeld in negen hoofd stukken behandelt het verslag I. Het Vormingswerk, waar in opgenomen: a. Aantallen leer lingen; b. Program en metodiek; c. Akkomodatie en d. Leiding. II. Het Kontact met de ouders: a. Werving, b. Huisbezoek, c. Bij eenkomsten, d. Oudersavonden en e. Getuigschriften. III. Kontact met werkgevers: a. Welke bedrijven, en b. Samen werking. IV. Kontakt met de Parochies. V. Kontakt met de vrije Jeugd- vorming. VI. Overige kontakten. VII. Financiën. VIII. Bestuur, en „Een jongen in overall is nog geen man. Hij moet het worden", dat is het devies, waarop direc teur Annegarn met zijn docenten hun werk opbouwen. Dat dit geen gemakkelijke taak is, moeten we constateren, als we het eerste verslag van de Levens school doorlezen. Reeds daar het verslag spreekt over de schommelingen, die het aantal leerlingen in het eerste jaar onderging blijkt dit. Speciaal onder de 17-jarige jon gens, waren er in het eerste jaar nogal „afvallers", lezen we. Deze jongens hadden zich aangemeld in een eerste enthousiasme om een middag vrij te krijgen van de fa briek met behoud van loon, maar het bedrijf had toch kennelijk ook al zoveel ongunstige invloed op hen gehad, dat zij zich niet meer konden schikken in een situatie, waarin wel degelijk eisen aan hen gesteld werden, en waar het vor mingsprogramma appelleerde aan een wil tot zich opstellen voor be ïnvloeding. De „vrije middag" bleek dus geen vrije middag te zijn envele jongens waren al zo gesloten en wantrouwig tegen over volwassenen, dat zij zich zelf niet meer thuis voelden op een Levensschool. onder volledige garantie, levert U 1 PIET VAN ROOIJ Gaslhuissir. 44 KAATSHEUVEL Tel. 2187 Daarbij, de docenten hadden nog nimmer aan een levensschool gewerkt en ook voor hen was al les nieuw. Zij konden nog niet zo op het nieuwe werk ingespeeld zijn, dat zij aanstonds, zowel de 14-jarigen als de 17-jarigen blij vend konden boeien. Verder: er was nog geen alge mene leider aan de school ver bonden, maar alleen docenten, die enkele uren hun lessen kwamen geven, en daarna weer vertrokken naar hun woonplaats buiten Kaatsheuvel, Daardoor was er zo goed als geen kontakt met de gezinnen en als een jongen eenmaal had ver zuimd, was er eigenlijk niemand, die tijd en gelegenheid had, de oorzaak daarvan op te sporen. En nog: Enkele werkgevers trokken hun aanvankelijk gege ven toestemming in, omdat zij niet direct resultaten zagen van de Levensschool en ook in een enkel geval gegronde reden tot critiek hadden. Ook zij misten in deze een algemeen leider. Dit waren de oorzaken, dat er gedu rende de eerste vijf maanden van de eerste 88 leerlingen 14 afvie len. Doch: alle begin is moeilijk. De tweede cursus aanvangende op 1 oktober 1955 gaf reeds veel betere resultaten. Met hetzelfde aantal leerlingen (105) werd ge start en geëindigd. Bananen f 1.20 per kilo Westlandsche druiven 1 e soort 90 ct, p. halve kilo Handperen, alles sap, 1 'ƒ2 kilo 65 ct. Stationsstraat 18 - Waalwijk Tel. 2635 3. Jaarverslag secr. 4. jaarverslag penn. 5. Benoeming kascommissie. 6. Bestuursverkiezing. 7. Verkiezing secr. 8. Verkiezing voorz. 9. a. Verkiezing afgev. Sta- tenkring en b. verkiezing plaats- verv. afgev. Statenkring. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Botsing. Toen de heer G. S. woensdag de door hem bestuurde vracht auto in de Hertog Janstraat wilde keren, botste hij bij het achteruit rijden tegen de personenauto van de heer L. E. op. Laatstgenoemde auto liep een aantal krassen en een deuk in het portier op. Agenda. Vrijdag 12 en zaterdag 13 lokt.; Musis Sacrum, 8 uur: ,,A. C. in stofzuigers", alle leeftijden. Luxor, 8 uur: „Zij allen waren schuldig", 18 jaar. Dezelfde voorstelling op zon dag 14 okt. om 6 en 8.30 uur. Zaterdag 13 oktober: Gecroonde Leersse, 8 uur: Het Utrechts Dokterscabaret met „Vergeet het". Na afloop bal. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Adelia M dv G P van Veldho ven-Hoevenaar Theodoras J zv A F van Osch-van Overdijk Martinus H C zv H Steen beek-Herman Maria J W dv M P van Leent-Pennings; Lidui- na J M dv F J M Hoffmans-van Boekei Hendrik zv H Ver- sleeg-Faro Jacob C zv G E Pruijssers-Verhagen Machiel zv J. Treffers-Hulst Gerdina M J dv J van Drunen-Fijneman. Overlijden Dingeman Stam, 74 jaar, we duwnaar van G C Akkermans Pieter Snijders 91 jaar te Sprang - Capelle. Huwelijksaangiften P J de Wijs 21 iaar te Raams- donk en M C van Delft 20 jaar alhier P van de Ligt 36 jaar te Wanroij en P M van Haren 34 jaar alhier P J van der Schans 25 jaar te Sprang-Capelle en W M van Drongelen 22 jaar alhier. Huwelijken W. M. v Kuik 23 jaar te Dra- nen en TC A Brekelmans 25 jaar alhier J J M Hoffmans 27 jaar en G C Oomens 25 jaar bei den alhier T Span 26 jaar en M Maas 24 jaar heiden aihier. Ingekomen A J Ponsioen en echtgen ^an Schoonhoven AM Schoor- mans van Tilburg B Timmer mans en gezin van Tilburg W D F R van der Wee van Lier (B) J Hagenbeek van Vught M Doosjen van Nijenveen M A T v IJzendoojn van Hoorn J Verkerk en gezin van 's-Ha- ge W J H Broos van Rotter dam J N C G M Kennis van Loonopzand A H M van Dijk van Loonopzand P Steevensz en gezin van Drunen. Vertrokken E G J W Castelijn naar Nij megen AN Rergman en M T Bergman naar Nijmegen F G van den Broek naar Eist PM Roomer echtg den Otter en kind naar 's-Bosch J H Broermijn naar Drunen TJM Bertels en gezin naar 's-Hage W Dore- mans en gezin naar Tilburg J J J Heuvelmans naar Diessen PA Bergman naar Vught J J van der Loo naar Amsterdam PM Kreugel naar Monster A H Couwenbergh naar Rotter dam. Openingsavond „Mater Amabilisschool". Maandag werd het nieuwe cur susjaar van de Mater Amabilis school geopend. Om 8 uur werd een avondmis opgedragen in de kapel van de Eerw. Zusters ^Franciscanessen om Gods Zegen over het nieuwe jaar af te sme ken. De H. Mis ^werd opgedra gen door de geestelijke Aalmoe zenier, kapelaan Verheyen en al len volgden het H. Offer in geza- Sportieve jongenstrui gebreid in grove steek. In de kleuren groen en blauw-grijs Alleraardigst kinder manteltje in de mooie kleuren camel, RAF-blauw of rood. Leefdjd plm. 7 jaar 25 Sportief kindermanteltje met afknoopbare, teddy ge voerde capuchon. Kleuren camel, ijs-blauw, RAF-blauw, of rood. Leeftijd plm. 7 jaar U weet 't toch, ze nemen geen ge noegen meer met een kledingstuk wat alléén maar oerdegelijk is. Kleine mensen hebben vandaag op de dag al aparte grote wensen Heeft Uw bengel nooit eens zó'n grof gebreide jongenstrui gevraagd U weet wel mammie, met die grijze dwarsstreep, zoals Pietje bij ons in de klas! Droomt Anneke niet van zo'n leuk over- gooiertje, U weet toch wel, van die prachtige tinneroy... Kom met Uw lastpost eens kijken op onze kinder afdelingen. Zij zijn in de wolken als ze de modellen zien, en U dubbel en dwars tevreden over de degelijkheid.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 14