WAALWIJK Wt be CHtbe Boos! AU BON MARGHE Uit de Langstraat Smariiis krentenbrood BLOK's Kledingmagazijn W1M MUSTERS A. SOETERBOEK-DE JONG WONINGINRICHTING J. S. SCHAGEN ledereen spreekt erover W0NDERWIT 7\ sévfi/m, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 OKTOBER 1956 Voor het komende najaar ALADIN-DEMON-PEX Electrische warmtestralers vanaf f 19.50. Fa. F. Smits Zoon Sprangsestraat 1. Tel. 2555 VOOR ELK WERK HET BESTE MERK. KOLEN- emmers ZIJN NIET DUUR, tenminste bij Emaille Kolenemmers slechts f 2.98. OOK VOOR Jongens- en meisjestruitjes Lodienjassen Jack's en Joppers Melton broekjes Shawls, enz. enz. Hoofdstraat 60. Tel. 2044 D. A. Drogisterij „DE GOUDEN VIJZEL" Kaatsheuvel De maanden met een ,,R" zijn er weer. Denk aan de „Levertraan" „Kalk" en y,Vitaminen C" voor Uw kinderen. Hoofdstraat 65 - Tel. 2267 KAATSHEUVEL ICADEAUX voor Huwelijk Verjaardag I en elke andere gelegenheid. KIES NU NOG EEN wollen of doorstikte DEKEN, tegen lage zomerprijzen, uit de grote collectie van A. H. Frederiks en Zn. SOLA-MAS SIEF Gegarandeerd voor uw levlen Cassettes vanaf f 28.15. Alle modellen in voorraad Zeer grote keuze Hoofdstraat 63 - Tel. 2465 KAATSHEUVEL aan kreeg, toucheerde en daardoor de partij verloor en zijn kansen door het iets lager moyenne zag dalen. Jan Dingemans, de oudste maar ook de felste en meest enthousiaste deelnemer, behoef de toen nog maar van M. van Dijk te winnen om zich kampi oen te kunnen noemen. Dit luk te hem, al was hij bij het begin van de partij erg zenuwachtig. De oudste deelnemer aan het tournooi weerstond op beslis sende wijze zijn tegenstanders. Doch deze titel mag hem tot bij zondere eer strekken, wanneer vermeld zij, dat deze zelfde Jan Dingemans 3 jaren geleden nog 'n geduchte 2e klaser was, maar bij wie de jaren zijn gaan mee tellen, maar die hem toch niet weerhouden hebben om ondanks zijn teruggang, toch enthousiast in te schrijven en zich als oudere te doen géiden op een voorbeel dige wijze. En zijn eigen woor den typeren tevens zijn menta liteit toen hij na afloop zei „Ik mot wel veul mee sn...jong gaan speulen, mar biljarten is toch nog het liefste wat ik doe". En die jeugd heeft hij prach tig getrotseerd. Van die jeugd moet allereerst en vooral Jantje Damen van H.G.L. genoemd worden. Deze vrolijke, getapte speler zal in Kaatsheuvel nog beter bekend worden onder dë naam Augustje van Hassel. Onder het spel en aan de matchtafel, doet hij met recht denken aan de pittige van Has sel. Razendsnel dartelt hij om de biljart en weet daarbij een con centratie op te brengen als „ne grote" en 'n voorhand om te stelen. Hetzelfde geldt voor Jo Brou wers vbn Nooit Volleerd en de jeugdige Theo v. Wanrooy van H.G.L. Twee knapen die gemak kelijk en ook zeker hoger op zullen komen en waarvan de laatstgenoemde zeer zeker ook technische capaciteiten bezit. Jan Groenendaal, M. van Dijk en D. van Wanrooy waren 3 struikelblokken van betekenis, maar hebben toch hun meerdere moeten erkennen, al bleef Jan Groenendaal nog lang kanshen- ber. JOS ROMBOUTS scoort het hoogste gemiddelde. En de achtste deelnemer was dan Jos Rombouts van H.K.S. De speler die op de 5e plaats is geëindigd, maar die toch apart vermeld dient te worden en in deze finale het meeste stof heeft doen opwaaien. Het is nl. Jos Rombouts, die voor de grootste verrassing in deze finale heeft gezorgd. In de eerste partij verloor Jos kansloos met slechts 1.03 gem. Toen kwam échter de tweede partij, en toen is het gebeurd fn 8 brt. noteerde Jos al 33 car. wat op zich al uitzonderlijk hoog is, maar in de 9e brt. ge beurde voor een 4e klas iets on gelooflijks. Na 5 car. (al een hele serie) kreeg Jos de ballen in 'n droom- positie en ineens ging het net als bij Wim Soeterboek als die aan het kruimelen is. De ballen gingen niet meer uit elkaar en Jos scoorde voor een tot op de laatste plaats bezette zaal de resterende 42 car. In 9 brt. 75 car., een hoogste se rie van 42 en een gem. van 8.33. Zo zal dit feit en grootse pres tatie voor altijd geboekstaafd blijven in het district Kaatsheu vel, maar vooral bij Jos Rom bouts zelf. De districtssecretaris huldigde op hartelijke wijze de kampioen en had voor alle acht een apart woordje. Het mooiste woordje was ech ter voor Henk van Haren en zijn oudste dochter Mevr. Dirks-van Haaren. Van de 28 partijen heb ben deze twee er zeker 15 alleen verzorgd. En juist verzorgd op een manier die niemand kan verbeteren. En 't mag dan waar zijn dat Henk gesteund werd door een secretaresse, het moet aan dit tweetal dan toch maar eens eerlijk gezegd worden, dat ze beiden fantastisch waren. De prijzen die Joanneke voor de kampioen en Jantje Damen beschikbaar stelde werden zeer bijzonder gewaardeerd en ver dient navolging. Kampioen Dingemans sprak een geestdriftig dankwoord na mens de spelers en spoorde al len nog eens apart aan voor de komende competitie. Resumerend kan dus met recht gezegd worden dat de 4e klas al een even groot sukses is geworden als de 5e klas. De be langstelling was ook hier buiten verwachting en het was er 4 da gen werkelijk te klein bij Henk van Haaren. Dit heeft blijkbaar stimulerend gewerkt op de fina listen, want ze hebben gespeeld alsof alles op het spel stond. De uiteindelijke eindstand was: gesp. pt. 1 en kampioen Jan Dingemans, HKS 7 12 gem. 2.39 2 Jantje Damen, HGL 7 10 3 J. Groenendaal, NAS 7 40 4 Jos Brouwers, N. Voll. 7 8 5 J. Rombouts, HKS 7 0 M. van Dijk, NAS 7 4 7 D. v. Wanrooi), HGL 7 4 8 Th. v. Wanrooij, HGL 7 2 zondagsdienst. Zondag 14 oktober 1956. Arts L. van Daal. Apotheek Geers. N. h. kerk waalwijk. Zondag 14 oktober 1956. 10 uur Ds. L. Schellevis. Jeugddienst als inleiding op 't winterwerk. Onderwerp „Een wonderlijke advertentie". n. h. kerk besoijen. Zondag 14 oktober 1956. 10 uur v.m. en 2.30 uur nam. Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK. Min. Loeffstraat 65- Zondag 14 oktober 1956. 11 uur v.m. Ds. C. B. Schuur man. De heer W. van Baaien 25 jaar onderwijzer aan (de St. Petrusschool. Op 16 oktober a.s. zal de heer W. van Baaien zijn 25-jarig on derwijzersjubileum vieren. Dit gedenkwaardige feit krijgt een bijzonder karakter door het feit dat de heer van Baaien geduren de zijn gehele loopbaan verbon den is geweest aan de St. Petrus- school der Eerw. Broeders. Er zal aan deze dag dan ook een feeste lijk karakter worden gegeven. Om 8.30 uur zal in de parochie kerk van St. Jan een plechtige H. Mis worden opgedragen tot inten tie van de jubilaris. Om 11 uur zal in de bovenzaal van de „Ge croonde Leersse" een receptie voor genodigden worden gehou den, terwijl om 12 uur, eveneens in de bovenzaal, de oud-leerlin gen en de ouders der leerlingen gelegenheid zullen hebben de ju bilaris geluk te wensen, 's Mid dags om 3 uur zullen de kinderen hun onderwijzer een huldiging be reiden, hetgeen gepaard zal gaan met het opvoeren van een toneel stukje. Ook dit zal in de „Ge croonde Leersse" geschieden. Ongetwijfeld zullen velen op die dag de gelegenheid aangrij pen om hun oud-onderwijzer en onderwijzer van hun kinderen te danken en geluk te wensen met dit zo bijzondere jubileum. Gunning Provinciale weg |en werken voor de gemeente Waal- Wijk in de Buitenpolder. Aan de firma D. Blankevoort te Bloemendaal is voor een bedrag van rond f 1.800.000 opgedragen: a. de aanleg van de aarde- baan van de Provinciale weg, vanaf het kanaal t.m. de buiten polder van Besoijen. b. de diverse werken voor de gemeente Waalwijk, tot een be drag van f 321.000, zoals om schreven in 't prae-advies in ons vorig nummer en waarvoor de gemeenteraad in zijn vergadering van maandag j.l. de gelden vo teerde (zie raadsverslag in dit nummer) Schoolconcerten. Gedurende het lopende cursus jaar zullen de volgende school concerten worden gegeven: Vrijdag 12 oktober 1956: Leo Rommerts, bas-baritop, met Johan Patist, piano. Onderwerp: Volkslied, Kunst lied, Romantische Ballade. Donderdag 29 nov. 1956: Johan Feitkamp, fluit, met Piet Pijnenborg als begeleider en toe- lichter. Werken van Telemann, Ra- meau, Mozart, e.a. Maandag 4 februari 1957: Albert Vogel, voordracht, met Willem Hielkema, piano. Onderwerp: Het verhalende in Poëzie en Muziek. Dinsdag 19 maart 1957: Brabants Strijkkwartet, ge vormd door eerste strijkers van Babants Orkest. Concerttijd: telkens van 13.30 14.30 uur voor de eerste groep en van 15.0016.00 uur voor de tweede groep. De concerten zullen worden gegeven in de aula van het Wil lem van Oranje College voor de navolgende scholen: r.k. Huis houdschool, r.k. ulo-school voor meisjes, r.k. ulo-school voor jon gens, de Nijverheidsschool, de Nuts-uloschool en het Willem v. Oranje College. Grootse tapijténtentoonstelling. De bekende interieurverzorging en woninginrichting, de Fa. J. C. Brouwers uit Tilburg, zal op 15, 16 en 17 oktober a.s. een exclu sieve show houden in Hotel Ver- wiel alhier, in Oosterse tapijten. In Tilburg heeft zij de vorige maand een dergelijke show ge houden, waarbij zij haar buiten gewone collectie Perzische tapij ten toonde, met heel veel sukses. De tentoonstelling zal geopend zijn elke dag van 14 tot 22 uur. Van deze gelegenheid maakt de firma gebruik het publiek iets te bieden tegen aantrekkelijke prijzen, daarentegen waarborgt zij de kopers de echtheid van de hier tentoongestelde tapij ten, kussens, lopers, tafelkleden, enz. Tevens zal de firma Brouwers in staat zijn enkele zeer aparte en tevens moderne meubelen te tonen waarin zij zich specialiseert. Wilt li uw huis inrichten op een gezellige en moderne wijze, dan mogen wij verwijzen naar de advertentie elders in dit blad en de lezers adviseren deze unieke show te gaan zien. Kieuwkuijk Culturele Vereniging' „Onsenoort". Aan de ontwikkeling, de be vordering van wat goed en schoon is, heeft de Culturele Vereniging „Onsenoort" haar activiteit gewijd. Ook dit seizoen biedt zij wederom een program aan dat ongetwijfeld de goedkeu ring kan wegdragen. De namen van hen die dit jaar hun mede werking geven, spreken voor zichzelf. We kunnen weer ken nis maken met belangrijke spre kers en kunstenaars. Op 21 oktober vertelt de ma rine-officier Legrand, een der overlevenden uit de slag in de Java-zee, van deze belangrijke gebeurtenis. Op 18 november treedt op de befaamde voordrachtkunstena res Julia de Gruijter. Op 16 december spreekt de al om bekende journalist A. v. Hoek over de betekenis en de taak van de journalistiek. is toch veel beter C. PULLENS, Stationsstr. 90 WAALWIJK - Tel. 2465 LEO DE B0NDT, Hoofdstr. 82 KAATSHEUVEL - Tel. 2293 Op 13 januari verplaatst Cia van Boort haar poppentheater naar Mariënkroon. Op 27 januari verzorgen de eigen leden weer een declamatie- avond. Dat een dergelijke ge beurtenis er een is van het eer ste plan, hebben de voorafgaan de jaren bewezen, f Óp 17 februari spreekt de ai- om bekende vliegenier-schrijver i Mf. van Venendaal over de ro- mantiek van de beginperiode der burgerluchtvaart, terwijl het j Brabants Orkest op 10 maart deze cyclus besluit, j Een programma dus dat ei- s genlijk geen aanbeveling be- hoeft. j Ga§8@Sis Verzet smonument „Jan de Roofj" gefilmd. De Amsterdamse cineast Theo van Haren Noman is al verschil lende maanden bezig met een film over beeldhouwwerken, met name over verzetsmonumenten. t In december hoopt de heer Van Haren zijn film voor vertoning gereed te hebben; de film zal ongeveer een kwartier a twintig minuten duren. Hij heeft geheel Nederland moeten doorkruisen, want de beelden staan overal verspreid. Gemakkelijk is 't vol gens Theo niet gegaan, want, zo deelde hij onlangs aan een ver slaggever van „Het Parool" me de, bet kwam er op neer, dat we met goed weer weg gingen en met slecht weer aan kwamen. „Dan draai je al gauw een mid dag rond zo'n beeld, zonder dat je iets kunt doen". In Sprang-Capelle, waar het verzetsmonument staat van de beeldhouwer Carasso, ter herin nering aan onze illegale strijder Jan de Rooij, is de heer Van Ha ren Noman drie keer geweest zonder iets met zijn camera te kunnen doen. Pas de vierde maal slaagde hij er in het monument le „nemen". De muziek bij deze film zal i door een jonge Nederlandse coSmponist worden geschreven, terwijl de gesproken tekst voor een belangrijk deel zal bestaan uit fragmenten van verzetsge dichten, waarop Theo Van Ha- reh Noman zijn film heeft geba seerd. In totaal zullen er dertig beelden in deze nieuwe film ko men. Waspik ~rr,I Ambtsjubileum F. van Beurden. Het gemeentebestuur van Was- pijl, is voornemens om in aan- 5 Lezend in oude, dikwijls vergeelde „Echo's" van 25, 50 en 7 jaar geleden, komen ons soms dingen onder ogen, die wij niet willen onthouden, omdat yhj graag onze glimlach met x delen. Zo lezen wij in De Echo van 13 OKTOBER 1881 Bokspartijen schoon op zware straf verboden, schijnen in Enge land in den laatsten tijd weer in de mode te komen. Bij Birming ham en Coventry verstoorde de politie er een paar, doch in één geval was een der strijders reeds bezweken, oaz Wij hebben ook dit geci viliseerd, maar de strijders blij ven bezwijken, WAGENDIENSTEN Diligence Van Gend en Loos Vertrek van 's-Bosch naar Waalwijk v.m. ca. 10 ure en nam. ca. 3.45 ure. Wat een tijd hadden die mensen toen 14 OKTOBER 1906 WAALWIJK - Onder de naam „Semper laeti" is alhier op gericht eene nieuwe kegelclub. Kegelavond is Woensdag, op de baan van het hotel Gerris. Het bestuur bestaat uit de heeren A. Jansen, president, Jan Tielen, se cretaris en Jan van Schijndel, penningmeester. De tweede wereldoorlog gooide alle kegels om, zodat ook deze bHjdschap maar tijdelijk is gebleken. KAATSHEUVEL - V. ge raakte met zijn „dierbare" weder helft in twist. Binnenshuis de zaak af te werken, bah, neen, hoe flauw, de menschen mochten het gerust hooren. En zoodoende werd dan hun oorlogsterrein de ruime, breede straat. Beide voch ten als helden zij woedend als een getergde leeuwin, hij briezend als der dieren vorst, vernederd in zijn heerschappij. De omstanders gierden het uit, als moesten zij beiden zoodoende meer moed inboezemen. Eindelijk werd hij den strijd moede. Hij vloog op haar aan en krabde deerlijk haar gelaat. Wat verma ningen en vrouwelijk schaamtege voel niet hadden vermogen te doen, dat vermocht hier thans weer „bespotting harer schoon heid, meisjesachtige coquetterie". Zij vluchtte naar binnen en ween de, weende bitter over haar zoo toegetakeld snuitje. 't Is treurig, dat soms nog zul ke ergerlijke tooneelen tusschen man en vrouw plaats hebben! Wat wij veel triester vindien is, dat die omstanders zo gierden om beiden moed jn Ite boezemen! Spiksplinternieuwe handnaai machine voor f 16. Saksische leverworst 10 cent per ons. 1 mud kolen 60 cent. -Kom daar nou es om 14 OKTOBER 1931 De „Standaard" herhaalt nog eens wat het blad sinds 1922 Voortdurend heeft betoogd De welvaart is niet groot ge noeg om de wereld te doen leven op de wijze als zij de laatste ja ren leefde: wij zijn op weg naar éen lager liggend stabilisatievlak. Men kan tegenspartelen zoo lang men wil, maar het komt. En hoe langer het verzet duurt, hoe dieper de bodem van den put komt te liggen. „Standaard", wij igelovzen dat ge weer gelijk gaat krijgen, hoelang we ook tegenspartelen. sluiting op de agenda van de raadsvergadering van donderdag 11 oktober de eerste ambtenaar ter sekretarie en loco-sekretaris, de heer F. van Beurden, te hul digen i.v.m. diens zilveren ambts jubileum per 1 oktober j.l. (zie onze editie d.d. 21 sept. 1956). Deze huldiging moest 1 okto ber worden uitgesteld wegens het overlijden van burgemeester Couwenberg. Gemeenteraad Waspik. Gedenkplaat in (gymnastieklokaal ter nagedachtenis van Burge meester Couwienberg. In de openbare vergadering van de raad der gemeente Waspik, welke gistermiddag om 3 u. werd gehouden, zijn de volgende voor stellen ter tafel gekomen: aankoop van, een perceel grond van de gebr. P. iC. en S. N. van Etten, groot 0.60 ha. voor de prijs van f 7500.Door de aankoop van dit perceel zal het mede mo gelijk zijn het verzoek der voet balvereniging „R.K.V.V. Was pik" in overweging te nemen, voorlopig als speelveld in gebruik te geven, het terrein gelegen aan de zuidzijde van het gymnastiek lokaal; de benoeming tot gemeentelijk lijkschouwer van de heren N. L. Gerlach, arts te Capelle, en L. Haasse, wnd. directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst te 's-Hertogenbosch; 't aanbrengen van een gedenk plaat met borstbeeld in het gym nastieklokaal ter nagedachtenis van burgemeester J. C. M. Cou- Zuiver Uw bloed en bevrfjd Uzelf zó van Rheumatische Pijnen. Als die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, weten schappelijk samengesteld, is al ja ren het reddende middel voor gene raties van lijders aan Rheumatiek. Neem voortaan ook Kruschen. De aansporende werking op lever, nie ren en ingewanden doet Uw bloed sneller stromen. Onzuiverheden en die veroorzaken de pijn zetten zich niet meer vast, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. wenberg, die zozeer heeft geijverd voor de totstandkoming van dit moderne gymnastieklokaal. De kosten zullen f 500.— bedragen. het inrichten van een kantoor van de technische dienst in het voormalige gemeentehuis, waar mee een bedrag van f 5000.— gemoeid zal zijn; het verlenen van (een subsidie aan de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente voor de restau ratie van het orgel tot een totaal bedrag van f 24.505. Een uitvoerig verslag van de ze raadszitting zal in ons nummer van maandag 15 oktober a.s. worden opgenomen. Familiedrukwerk Handelsdrukwerk V erenigingsdruk werk Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN. Alleen verkrijgbaar in onze depóts Bestel voor Uw week-end een heerlijk in cellofaan verpakt. Een ware tractatie

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6