Waalwijkse en Langs Courant KAATSHEUVEL Een sociaal caritatief centrum SPORT Jaarverslag Levensschool 79e JAARGANG No. 80 Leon&pzaeati MAANDAG 15 OKTOBER 1956 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.- ADRES„ECHO" Vrijdagavond werd in Café-Res taurant Eüphonia een bijeenkomst gehouden van diverse bestuurderen van sociale en standsorganisaties, om kennis te nemen van de moge lijkheid in onze plaats te komen tot de oprichting van een sociaal cari tatief centrum. Is het verloop dezer vergadering voor de ingezetenen nog van min der belang, wel heeft het zijn nut dat ook de buitenwereld kennis, neemt van wat met dit sociaal cari tatief centrum bedoeld wordt. We kunnen, om daar een beeld van te krijgen, niet beter doen dan de uit eenzetting weergeven die Mej. Bo- gaers, verbonden aan het Diocesaan Sociaal Caritatief Centrum in Den Bosdh waar het bureau gevestigd is aan de Zuid-Willemsvaart 146, hier omtrent op deze bijeenkomst gege ven heeft. Ontstaan, doel en werkwijze. Caritas is zo oud als de kerk zelf. Christus predikte in Zijn leer de caritas en de eerste christenen reeds hielden zich trouw aan Zijn gebod. „Hieraan zullen allen erken nen dat gij Mijn leerlingen zijt, dat gij liefde hebt voor elkander". De heidënen getuigden dan ook van hen: „Ziet hoe zij elkander liefhebben". Deze liefde uitte zich op alle mogelijke wijzen: in de zorg voor de achtergebleven betrekkin gen van de martelaren, voor dege nen die om hun geloof uit hun ambt waren ontzet, voor de zieken, de gebrekkigen enz. De eerste christe nen voelden zich werkelijk verant woordelijk voor elkaar. De Caritas heeft zich steeds aan gepast aan de tijd waarin zij werd beoefend. Zodoende kwamen in de middeleeuwen de ziekenhuizen en gasthuizen tot grote bloei en ont stond er in latere eeuwen 'n steeds verder gaande specialisatie van het caritatieve werk: St, Vincentiusver- eniging, St. Elisabethvereniging, Kinderbescherming, Gezinsvoogdij, Reclassering, Zorg voor minder-va- liden, Gezondheidszorg, Meisjes bescherming enz. Wanneer we nu eens nagaan of onze tegenwoordige caritasbeoefe- ning is aangepast aan deze tijd, dan zullen we eerst eens moeten zien op welke noden de huidige caritas zich zal moeten richten. En dan is er één ding dat onmid dellijk opvalt, n.l. dat de aard der noden de laatste tientallen jaren zeer veel veranderd is. Voorbeelden: Wanneer vroeger de vader, de kostwinner, ziek of in valide werd, kwam hij meestentijds ten laste van de caritas; nu hebben we een ziektewet en een invalidi- teiswet. Bejaarden, die niet meer konden werken, kwamen vroeger ten laste van de caritas; nu heeft elke be jaarde zijn oude-dags-pensioen. Vroeger was het loon van de va der, kostwinner, onafhankelijk van de grootte van zijn gezin, met als gevolg dat de grote gezinnen vaak een beroep moesten doen op de ca ritas; tegenwoordig kennen we de kinderbij slagwet. Het is duidelijk dat zeer veel ge zinnen, die vroeger een beroep de den op materiële hulp van de cari tatieve verenigingen, momenteel door de goede sociale voorzieningen zichzelf kunnen helpen. Maar er zijn in deze tijd zeer vele nieuwe noden ontstaan, die men vroeger niet kende. Noden tengevolge van woningte kort: te lange verlovingen, te klei ne behuizing, overspannen moeders, ruzie door inwoning. Noden tengevolge van industria lisatie: massa-jeugd, aanpassings moeilijkheden bij plattelanders die naar de fabriek gaan; in de stad enz. Noden van onze bejaarden: wo ningnood, verzorgingsprobleem, tijdbestedingsprobleem. Huwelijksmoeilijkheden. Opvoedingsmoeilijkheden. A-socialiteit: De. gezinnen, die men tegenwoordig a-sociaal noemt, zouden vroeger in een minder in gewikkelde maatschappij nog wel hebben meegekund. Al deze noden kan men boven-materieel noemen. Zij zijn moeilijker te behandelen dan materiële noden, vragen om 'n naspeuring van de oorzaken, enz. Men kan echter deze noden niet, evenals de materiële noden, aan de overheidszorg overlaten. De over heid is uiteraard neutraal en boven- materiële noden vragen om een be- invloeding op confessionele grond slag. Een aantal van deze boven-mate- riële noden zal door individuële be ïnvloeding, een ander echter door groepsbeïnvloeding verholpen kun nen worden. Voorbeelden van groepsbeïnvloe ding: jeugdzorg, instuifwerk, op- voedkunde-cursussen voor ouders, verloofdencursussen, vakantiewerk voor de jeugd, Zonnebloemwerk, enz. Is onze huidige caritas nu paraat om deze noden op te vangen? Zeker, er komen steeds meer spe cialistisch gerichte organisaties, maar toch zijn er hiaten en dreigen er gevaren. 1. De doorsnee parochiaan voelt zich niet meer verplicht om actief de caritas te beoefenen, maar laat dit over aan beroepskrachten en specialistische organisaties. 2. De hulp die gegeven wordt door de leden der specialistische or ganisaties vertoont vaak een gebrek aan deskundigheid. 3. De specialistische organisaties werken te veel haast elkaar en niet met elkaar. Ook onze bisschoppen zagen deze hiaten en gevaren en stelden on middellijk na de bevrijding een bis schoppelijke adviescommissie in, die tot taak kreeg het Episcopaat te adviseren omtrent de toekomstige organisatie van de R.K. Caritas. Na een twee-jarig onderzoek werd dit advies uitgebfacht en het pleitte voor de instelling van coördineren de, adviserende en stimulerende or- j ganen, ter bevordering van een doeltreffende caritas in de parochie gemeenschap: de Sociaal Caritatie ve Centra. gingsleven heeft de maatschappe lijk werkster een adviserende taak en waar dit nodig is, zal zijn de be sturen ter zijde staan, bijv. bij de samenstelling van een winterpro- gramma e.d. Tenslotte de financiële organisatie van het Centrumwerk. Rijkssubsi die wordt slechts verleend, wan neer een Centrum een jaar lang gewerkt heeft met een maatschap pelijk werkster en bewezen heeft levensvatbaar te zijn. Het eerste jaar zal dus het gemeentesubsidie de tekorten moeten dekken. Echter wordt ook het particulier initiatief met name de deelnemende organi saties, die toch profijt hebben van de maatschappelijk werkster en van de parochies dus van alle paro chianen een bijdrage verwacht, die gewoonliik 2030% der totale kosten bedraagt. Wanneer hierdoor een doeltreffende caritas wordt mo gelijk gemaakt, is dit bedrag wel hoog, maar niet te hoog. Het resul taat daarvan komt de gehele paro chie ten goede. De bisschoppen heb ben het advies van de advies-com missie geheel overgenomen en steu nen volledig het werk der Centra. In vele parochies kwam reeds een Centrum tot stand en werd reeds veel werk verricht in de geest van de moderne caritas. lijke opgave maakten. Daarbij kampte de school met ruimte en in richting van het leslokaal. (Vervolg) De 105 jongens, waarmee in ok tober 1955 de Levensschool werd voortgezet, waren naar leeftijd ver deeld in 32 deelnemers van 14 jaar; 26 van 15 jaar; 26 van 16 jaar èn 16 van 17 jaar en 5 van 18 jaar; 92 jongens hiervan waren werkzaam op schoenfabrieken, terwijl de an deren verdeeld waren over diverse bedrijven. Van deze 105 jongens volgden er 20 nog een cursus aan de Avondnijverheidsschool te Waal wijk en enkelen aan de Handels avondschool te Kaatsheuvel. In het eerste jaar werd nagenoeg het programma gevolgd van Maas tricht, terwijl enkele punten wer den overgenomen uit het program ma van de Levensschool te Eindho ven. Van een splitsing in 5 z g. vor mingsgehelen: inleiding in de nieu we levenssituatie; kulturele vor ming; lichamelijke vorming; hand vaardigheid en aktualiteiten, was nog geen sprake, omdat op dat mo ment nog geen suggestie in die rich- Het hoofdaccent ligt bij deze Cen- j ting was gegeven en er onvoldoen- tra dus op de parochies. Ofschoon er vaak om organisatorische en technische redenen Interparochiële Centra worden opgericht, die meer dere parochies omvatten, moet er toch naar worden gestreefd het ca ritatieve werk zoveel mogelijk in parochieel verband te doen plan nen en uitvoeren. De deskundigheid van de Caritas wordt in een Centrum bevorderd, doordat er aan het Centrum een de tijd beschikbaar was om een der gelijk programma uit te voeren. Naast de z.g. „levenslessen" die gegeven werden door de aalmoeze nier, verzorgden de docenten voor de lichamelijke vorming ook af en toe een les „algemene ontwikke ling", waarvan het gedoceerde veel overeenstemming had met de voor v.g.l.o.-scholen gebruikelijke leer stof. In het eerste leerjaar was de lesrooster als volgt samengesteld: NA-VLUCHT REISBERGEN. D|e K.P.V. in café „De Sportwe reld" hield zondag een na-vlucht met 180 duiven vanuit Reisbergen, waar de duiven door de mist eerst om kwart voor één werden gelost. De uitslag was: 1 W. Jansen; 2, 17, 25, 30, 44 L. v. Geel; 3, 7, 56 J. van Riel, 4, 5, 19, 45 P. Zijlmans; 6, 32 M. Lensveld; 8 W. Hamers; 9 J. Klis; 10 J. Voogd; 11 M. C. Damen; 12, 28 Fr. v. d. Linden; 13, 26, 27, 45 H. Snoeren; 14, 33 C. Moreval; 15, 55 G. Grootswagers; 16, 39 C. Laros; 18 M. v. Wanrooij; 20 G. v. d. Linden; 21 H. Hesselmans; 22 C. v. Rooij; 23, 37 M. Ververs; 24 Th. Netten: 29 A. v. Gooi; 31 H. Em mers; 34 A. Snoeren; 35 P. Groot swagers; 36 H. v. d. Pas; 38 C. v. Boxtel; 40 Jac. Vloemans; 41, 54 L. de Bondt; 42 M. Soeterboek; 43 KI. i Schaafstra; 46 C. Labee; 47 C. de j Bondt; 49 G. Kemmeren; 50 J. van Boxtel; 51 Th. v. d. Hout; 52 J. v. d. Linden; 53, 57 J. Zeebrechts. siaste zaal liet zich daarbij niet onbetuigd. Niet minder geslaagd was het optreden van het duo Stefani en Comp. met zijn boeiende goo chelkunst. Hij leverde het bewijs in zijn genre een van Nederlands beste goochelaars te zijn. De gehele uitvoering stond op zeer hoog peil en de drukke op komst bewijst duidelijk dat het actieve bestuur van St. Jan een goede geste gedaan heeft met 'n dergelijke avond te organiseren. Na afloop dankte de voorzitter het ensemble Vervoort voor zijn uiterst verzorgd en hoogstaand programma en hij sprak de hoop uit dat hun vertrek geen afscheid maar een „tot wederziens" zou inhouden. Kunst naar Kracht. De toneelgroep „Kunst naar Kracht" van de KAB gaf Zater dag en zondag twee uitstekend geslaagde uitvoeringen van het prachtige toneelspel „Mijn hart is niet hier" van de toneelschrij ver Jan Naaijkens. Beide avon den was de zaal tot in de uiter ste hoeken bezet. „Kunst naar Kracht" van de KAB gaf zater- zeer groot sukses. in ons vol gend nummer hopen we op deze 'uitstekende avonden terug te kunnen komen. Agenda. deskundige kracht, een maatschap- f 0p dinsdag en woensdagnamiddag pelijke werkster, verbonden wordt. Deze staat ten dienste van de gehe le Centrumgemeenschap, dus van alle parochianen en van alle cari tatieve en sociale verenigingen. De doelmatigheid van het werk wordt tenslotte bevorderd, doordat in het Centrum alle hulpverlenen de instanties tezamen overleggen omtrent de beste wijze van hulp verlening. Hierdoor wordt naast- elkaar-werken voorkomen. De organisatie van het werk. Het fundament wordt gelegd door de Interparochiële Algemene Raad, waarin afgevaardigden der carita tieve en .sociale organisaties uit el ke deelnemende parochie zitting hebben en die nog kan worden aan gevuld met sociaal-voelende, niet georganiseerde personen. Ook alle pastoors hebben zitting in deze Al gemene Raad. Uit elke parochie moet minstens een bestuurslid zit ting hebben. Een der pastoors wordt door de Bisschop benoemd als bisschoppe lijk commissaris van het Centrum. Die leden van de Algemene Raad, die uit eenzelfde parochie afkom stig zijn, vormen samen de paro chiële werkgroep. Deze staat onder leiding van het bestuurslid, dat uit de parochie afkomstig is. Deze pa rochiële werkgroep zal de caritas in de eigen parochie moeten bezien, moeten stimuleren en coördineren, en dit zoveel mogelijk wat betreft de noodzakelijke algemene activi teiten, zoals b.v. ziekenbezoek, zie- kentriduum, vakantiekinderwei'k, opvoedingscursussen, jeugdzorg, ge- repatrieerdenzorg, bej aardenzorg, zorg voor de fabrieksjeugd, enz.; de zorg voor individuele personen of gezinnen, met dien verstande dat de bespreking van deze laatste no den slechts in een klein werkcomi té, bestaande uit één lid van elke caritatieve vereniging, pastoor en maatschappelijk werkster, worden besproken, terwijl de algemene ac tiviteiten in de voltallige werk groep ter tafel worden gebracht. Bij dit alles diene men wel in het oog te houden dat de parochiële werkgroep zo min mogelijk uitvoe rend werk doet, maar alles terug- speeld naar de bestaande parochië le organisaties. Slechts wanneer deze er niet zijn, kan het Centrum voorlopig zelf een activiteit ter hand nemen. Ook de taak van de maatschap pelijk werkster is hoofdzakelijk ad viserend. Zij verricht haar werk in opdracht van het bestuur, maar el ke caritatieve en sociale vereniging kan van haar diensten en haar des kundigheid gebruik maken. Zij doet de onderzoek-huisbezoe- ken en brengt rapport uit aan de vragende instaties; zij dient deze instanties en de vrijwilliger, die wordt ingezet voor advies en ver zorgt de documentatie, waaruit zij later weer gegevens kan putten om verder van advies te dienen. Voor een eventuele opvolgster is deze documentatie ook van belang Ook t.a.v. het plaatselijk vereni- Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo zaal W. Smit. j Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie St. Jan zaal P. v. Dun. Maandag 8 uur n.m. vergade- ring KJMV.: Is de kerk modern? j Dinsdag 7.3U uur n.m. repeti tie bassen R.K. Par. Zangkoor, i Dinsdag 8.30 uur n.m. repeti tie Mannenkoor Semper Vivens zaal 't Hoventje. Dinsdag 8 uur n.m. vergade ring KJMV meisjes zaal W. Smit. „Moderne Kunst". Woensdag 8 uur n.m. Apollo theater „De Man met het Litte ken", toegang 14 jaar. Oud-kapelaan Strijbos werd on- Woensdag 8 uur nun. repeti- langs door de bisschop van Den Harm. Kon. Muz. Gezelschap VOOR EEN NIEUWE KERK. kwamen drie groepen tegelijk, waarvan twee om half 2, die uur theorie, uur sport en iy2 uur handenarbeid kregen, waarna ze om 4.30 uur weer naar de fabriek terugkeerden. Om 3 uur kwam dan de derde groep, die hetzelfde pro gramma volgde en die dan om 6 uur klaar was. Hieraan waren natuurlijk nade len verbonden. A. Als de jongen naar de Levensschool komt met het idee dat hij om half vijf weer naar de fabriek moet, komt hij niet tot die noodzakelijke innerlijke rust die nodig is om de Levensschool als een ander milieu te ervaren. B. om dat zowel op dinsdag als op woens dagmiddag 3 groepen tegelijk „af gewerkt" moesten worden, hadden de docenten geen gelegenheid om kennis te nemen van eikaars werk, daar het roeleersysteem hen de ge hele middag aan dezelfde plaats bond met telkens een andere groep. C. het voornaamste bezwaar ech ter was van deze rooster, de korte tijd, slechts drie uren, die voor vor ming beschikbaar was. Van die drie uren moest dan nog af de tijd om te gaan naar en te komen van het sportveld, het omkleden enz. Er was een week Kerst- en een week Paasvakantie, terwijl verder de school gesloten was van 28 juli tot 8 september. In deze tijd maak ten 20 jongens, onder leiding van de docenten, een vierdaagse vakan tie mee in Zuid-Limburg. Deze va- kantietocht slaagde uitstekend en 't kontakt dat in die dagen met de jongens gelegd werd, was 'n vrucht bare basis voor het werk in 't vol gende cursusjaar. Metodiek. Uiteraard werd getracht de be langstelling bij de leerlingen te wekken door vooral uit te gaan van die onderwerpen, waarbij zij zich nauw betrokken voelden. Bij de lessen in algemene ontwik keling werd o.m. door de docenten gebruik gemaakt van door de P.T.T. ter beschikking gesteld materiaal. Voor het overige bepaalden de vra gen van de jongens zelf de richting waarin de lessen gegeven werden. Bij sport en handenarbeid was de aktiviteit van de deelnemers groot; bij de theorie was deze minder. Deels kwam dit, omdat de beschik bare tijd te kort Was. Het gevolg was, dat er dan ook niet genoteerd of opgeschreven werd en de jon gens alleen maar luisterden. En dit luisteren doodde vaak de aktiviteit. Daarbij kwam nog, dat speciaal bij de jongens die reeds langer in de bedrijven werkzaam waren, het wantrouwen tegenover de volwas senen zichtbaar werd, waardoor 't uiterst moeilijk was hen tot een ge sprek te krijgen. Het was pas het „eerste jaar" en de Levensschool was nog „iets nieuws", dat ook in de leefwereld der jongens nog geen vaste plaats had gekregen. Het schriftelijk werk stuitte op grote moeilijkheden bij gebrek aan tijd en intelligentie van sommige jongens, die niets van een schrifte- Bosch benoemd tot bouwpastoor te Gemert, waar hij een kerk gaat bouwen, Waarvan de begroting is geraamd op 600.000 gulden. Om dit bedrag bijeen te krijgen, kwam zondag de bouw-pastoor een beroep doen op de bekende milddadigheid van de parochianen van St. Jan. En hij deed dat niet tevergeefs. De open schaalcollecte, in de vier mis sen gehouden, bracht ruim 1650.- op, waarin de oud-kapelaan de sympathie, die Kaatsheuvel hem toedraagt, op duidelijke wijze ge demonstreerd mocht zien. MOEDERDAG R.K. BOERINNENBOND. De R.K. Boerinnenbond St. Lucia vierde woensdag j 1. de jaarlijkse Boerinnendag in de Gildenbond. Een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan was de inzet, terwijl de avond begon met een Lof in de ka pel van de Zusters Franciscanessen. Direct daarop volgde een bijeen komst in de zaal van de Gilden bond, waar de zangclub „Irene", die eveneens de zang in het Lof verzorgde, enkele liederen ten bes te gaf. Mej. Lamers gaf een lezing i over „Voorlichting in de opvoeding van de kinderen". Een koffietafel, die alle eer werd j aangedaan en een verloting die uit- i stekend slaagde, voor 't goede doel der T.B.C.-bestrijding, vulden de agenda op de gebruikelijke wijze aan. Eüphonia. Donderdag 8 uur n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canto, zaal P. v. Dun. Donderdag 8.30 uur n.m. repe titie Gemengd Koor Bel Canto. Sluiting H. Missie. Goedgekeurd. Op de in Capelle gehouden na- jaarsstierenkeuring werd de stier „Tilda's Sikkema" van de heer Jos Rombouts goedgekeurd coor dekking. Cabaretavond St. Jan. Zondagavond bood de harmo nie St. Jan aan zijn donateurs een cabaretavond aan in de zaal van de heer P. v. Dun. Na een openingswoord door voorzitter Soethout-, waarin hij donateurs en ere-donateurs dank zei voor hun financiële steun, memoreer de hij dat zaterdag 20 oktober a.s. om 10 minuten over half 3 de harmonie St. Jan opnieuw voor de KRO in het programma van „musicerende dilettanten" optreedt en wel op uitnodiging van de KRO. Hierna kreeg conferencier Wil ly Vervoort het woord, wat hem wel was toevertrouwd. Direct had deze aalgladde babbelaar de belangstelling van de gehele zaal te pakken, die tot in de uiterste hoeken gevuld was. Zijn liedjes, die tussendoor gegeven werden, sloegen keer op keer in. Na de pauze schakelde hij op een ma nier, die onverbeterlijk is te noe men, de gehele zaal in zijn re freintjes in en genoot men met volle teugen van zijn rake suk- sesliedjes. Tony Bakkenes liet horen hoe eminent een accordeon bespeeld kan worden. Hij bracht afwisse lend ernstige hoogstaande mu ziek en populaire wijsjes, die tot meezingen dwongen. De enthou- De H. Missie, welke in onze parochie van zaterdag 8 tot zon dag 14 oktober gegeven werd on der leiding van de Eerw. Paters Melchior, Michael en Floriber tus, van de Orde der Minderbroe ders Capucijnen, mag bijzonder geslaagd heten. Iedere morgen bij de H.H. Mis sen met preek, was de kerk geheel gevuld met gelovigen, terwijl de avondoefeningen, die gegeven werden om half zeven en half ne gen, dermate veel volk trokken, dat het niet doenlijk was iedereen een zitplaats te verschaffen. De predikanten wisten vanaf de eerste tot de laatste preek hun gehoor te boeien, zodat men over al de opmerking hoorde: ,,'t zou jammer zijn een avondoefening te moeten missen". Onomwonden spraken de pater hun tevreden heid uit over de massale opkomst en het medeleven der parochia nen. 1 Zaterdagavond had een grote Mariahulde plaats, waaraan een grote schaar van bruidjes en zan geresjes medewerkte, en welke hulde op de menigte bezoekers zichtbaar indruk maakte. Zondagavond te half 7 werd de Missie gesloten. De kerk was bij deze gelegenheid tjokvol en onder een ademloze stilte werd de slotpredikatie van pater Melchior aangehoord. De pater uitte z'n grote tevredenheid alsmede die van zijn confraters over de onder vonden medewerking, waarna hij in een kort resumé de behandelde onderwerpen tijdens de Missie nog eens memoreerde. Na de Pauselijke zegen had in een zeer treffend spel, dat ons deed den ken aan Chalderen's geheim van het Misoffer, de hulde plaats aan de H. Eucharistie, welk spel werd afgewisseld door samenzang der gelovigen. Na de plechtigheid sprak pas toor Mommers een kort slot woord, waarin hij naast God, de paters dank bracht voor alles wat deze gedurende deze mooie da gen voor de parochie deden. Het kan wel niet anders of deze Mis- sie zal een zegen zijn voor de pa- rochie. R.W.B. Dat het met het reserve-mate riaal van R.W.B. nog steeds crescendo gaat, bewezen de 3e en tailers zondag j.l. DVVC 3 werd door hen in hun'eerste competitie wedstrijd met dubbele cijfers ge- craakt. Niet minder dan dertien maal vloog de bal in de DVVC- veste, waarin midvoor F. v. Hilst een groot aandeel had; achtmaal legde hij de knikker achter de zich tot het uiterste werende Don- gen-doelman, waarbij enkele ju weeltjes van doelpunten. Zo vol houden jongens en er komt feest in zicht. Voor RWB I is zondag a.s. de zware uitwedstrijd vastgesteld tegen WSC. Denk er aan RWB- ers, jullie hebben daar nog wat goed te maken van vorig seizoen. Die smadelijke nederlaag moet uitgewist worden hoor. Laat nu eens zien dat wij niet voor niets „zilveren schoen'-winnaar zijn geworden. Allemaal nog eens duchtig getraind deze week en dan met volle overgave gespeeld a.s. zondag, dan kan sukses niet uitblijven. Heel uw aanhang re kent op u, R.W.B.-ers. De „Grote Onbekende" brief schrijver van vorig seizoen willen wij er even attent op maken, dat aanvoerder van Beek zondag a.s. tot half twee zitting houdt in de clubtent. Men gelieve zijn opwek kende epistels hem persoonlijk ter hand te stellen. P.S. Voor een goede scooter- baan is gezorgd. Bij voorbaat dank. VLIJMEN Vlijm. Boys I—Zaltbommel 7-2. Daar de Boys enkele zondagen rust hadden gehad werd zondag 14 okt. een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Zait- bommel, de leider van afd. 4. Daar de Boys dit jaar in een andere afdeling uitkomen en ook nog ongeslagen waren, was dit een krachtmeting van de sterk ste van beide afdelingen. Uit de uitslag, 7—2, moet worden gecon stateerd, dat de afd. van de [VI. Boys sterker is. In verband met de Interland BelgiëNederland werd om 12 u. gespeeld. Scheidsrechter was dhr. C. Coensen, die precies op tijd de aanvoerders bijeen floot. Bommel won de toss en Vlijmen trapte af, stormde in eens op het doel van Bommel af, bleef even in de aan val, maar doelpunten bleven uit. Zaltbommel ging goed samenspe lend in de aanval, maar ook voor doel grepen de Boys steeds op tijd in. Vlijmen kwam na 15 min. opzetten, de kleine rechtsbinnen van Esdonk maakt geen fout en schiet onhoudbaar in, 10. Vlij men probeerde het met enkele goede aanvallen, maar zonder sukses. Zaltbommel trekt ten aan val, de linksbuiten stormt op het doel af, maar de lat bracht red ding. Aan de andere kant deed 't midvoor van Heivoort beter, hij krijgt eren kans en het is 20. Enkele minuten later werd door goed samenspel weer een prach tig doelpunt gescoord, ditmaal door rechtsbuiten Verschuuren. Dit wordt te erg. Bommel gaat op het doel van Vlijmen af en doelman Boom werd kansloos verslagen, 31. De Boys namen vanaf de aftrap de bal mee en linksbuiten Maas maakte geen fout en de stand was 4—1. Na de rust begon Zaltbommel met overrompelende aanvallen en had spoedig sukses, 4—2. Zalt bommel bleef even in de aanval, maar toen namen de Boys het spel over, bleven sterker en geleidelijk aan werd de stand opgevoerd tot 72, door doelpunten van v. Es- donk, v. Heivoort en stopper Coensen. Hiermede kwam dan het einde met een flinke overwinning voor de Boys, die de voorhoede iets heeft gewijzigd, wat goed vol deed. Zaterdag 13 okt. werd de com petitie voor de junioren begonnen. De Boys A speelden in St. Mich.- Gestel en wonnen na een span nende strijd met 1—0. Vlijmen B speelde thuis tegen RKJVV uit den Bosch en verloor met 2—0.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5