Slaapt u ie M?! Uit de INTERIEUR MATRAS Fa. IJ. J.NEEFS& Zonen 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 OKTOBER 1956 6 Sprang - Capelle Sprang Vrijhoeve-Capelle Capelle wolwarme watten veel betere en soepeler ligging VERWERSTR. 5 - Tel. 7831 's-HERTOGENBOSCH Waspik Crunen Elshout Diploma-uitreiking Reserve-Rijkspolitie. Ten gemeentehuize van Sprang- Capelle had j.l. vrijdagavond de uitreiking plaats van het diploma geoefend man aan de reserve wachtmeester M, Dekkers, alhier. Hierbij waren aanwezig de edelachtbare heer Burgemeester A. Smit, de districts-adjudant Kamphuis als vertegenwoordiger van Overste Ruigrok, de Groeps commandant der Rijkspolitie al hier de heer Benschop, de plaat selijke commissie van S.W.G. en de reservisten van de Rijkspolitie. Met een toepasselijke toespraak waarin de Burgemeester de heer Dekkers gelukwenste met het be haalde resultaat, reikte Z.E.A. 't diploma aan de geslaagde uit, waarna de district-adjudant na mens Overste Ruigrok zijn geluk wensen aan de heer Dekkers Overbracht en daarbij de hoop uitsprak dat spoedig meerdere re servisten het diploma zouden be halen. Tot slot sloot de Groeps commandant Adjudant Benschop zich met een hartelijke gelukwens aan de geslaagde bij de vorige sprekers aan. Chr. Padvindersgroep y,Jan de Rooij". Zaterdagmiddag werden door de Andr. Zijlmansgroep uit Waal wijk' en de Jan de Rooijgroep uit Sprang onderlinge sportwedstrij den gehouden, die uitstekend zijn geslaagd. Het uitgebreide pro gramma werd vlot en in echte padvindersgeest uitgevoerd. De resultaten waren Groep C (11 en 12-jarigen): Verspringen: 1 T. v. Delft; 2 R. Daleman; 3 F. van Oers; 4 H. Koekoek. Hoogspringen: 1 T. v. Delft; 2 T. Maijers; 3 B. Knepflé; 4 J. v. Pruissen. Hardlopen korte baan: 1 T. v. Delft; 2 T. Maijers; 3 K. v. Gam- meren; 4 H. Koekoek. Hardlopen lange baan: 1 T. v. Delft; 2 J. van Pruissen; 3 T. Waarts 4 K. van Gammeren. Wielrennen sprint: 1 (T. van Delft; 2 B. Knepflé; 3 K. v. Gam meren; 4 J. Lenglet. Wielrennen lange baan: 1 T. Waarts; 2 T. v. Delft; 3 K. van Gammeren; 4 R. Daleman. Totale uitslag: Jan de Rooij 23 punten; Andr. Zijlmans 37 pnt. Groep B (13 en 14-jarigen): Vèrspringen: 1 A. Quirijns; 2 K. de Cloe, 3 H. de Ronde; 4 G. Vink. Hoogspringen: 1 H. de Ronde; 2 H. Versteeg; 3 A. Quirijns; 4 K. Timmermans. Hardlopen korte baan: 1 K. de Cloe; 2 G. Vink; 3 U. Hovers; 4 H. Versteeg. Hardlopen lange baan: 1 K. de Cloe; 2 U. Hovers; 3 A. Quirijns; 4 A.. Schoemans. Wielrennen sprint: 1 K. de Cloe; 2 LI. Hovers; 3 K. Timmer mans; 4 A. Schoemans. Wielrennen lange baan: 1 K. Timmermans; 2 A. Quirijns; 3 K. de Cloe; 4 U. Hovers. Totale uitslag Jan de Rooij 43 pt.; Andr. Zijlmans 17 punten. Groep A (15 en 16-jarigen): Vèrspringen: 1 G. v. d. Poorte; 2 A. Braspenning; 3 J. de Cloe; 4 T. IJzermans. i Hoogspringen: 1 G. v. d. Poorte; 2 A. Braspenning; 3 J. Oerle- mans; 4 A. Dercksen. Hardlopen korte baan: 1 G. v. d. Poorte; 2 J. de Cloe; 3 T. Ijzer- mans; 4 A. Braspenning. Hardlopen lange baan: 1 G. v. d. Poorte; 2 H. iVerwiel; 3 J. Oer- lemans; 4 A. Braspenning. Wielrennen sprint: 1 N. Nieu- wenhuizen; 2 G. v. d. Poorte; 3 A Braspenning; 4 J. de Cloe. Wielrennen lange baan: 1 G. v. d. Poorte; 2 N. Nieuwenhui- zen; 3 A.Braspenning; 4 A. van Vuuren. Totale uitslag: Jan de Rooij 50 punten; Andr. Zijlmans 10 pnt. Ds. J. Visser, vroeger predikant alhier, overleden. In de ouderdom van ruim 85 jaar is vorige week te -Zeist over leden Ds. J. Visser, emeritus pre dikant der Geref. Kerk van Ko- chengen, vroeger predikant bij de Geref. Kerk alhier. Ds. Visser heeft ook als schrij ver en vertaler veel bekendheid verworven. Ds. Visser werd in 1871 te Hattum geboren en studeerde aan de Theologische School te Kam pen, waar hij in 1895 zijn kandi daatsexamen deed. i Op 22 december 1895 aanvaard de Ds. Visser het predikambt te Geesteren-Gelselaar Gld.om na een vijftal jaren naar de Geref. Kerk van Sprang te vertrekken, vanwaar hij vertrok naar Laar (Graafschap Bentheim). Verder diende Ds. Visser nog de Geref. Kerken van Hijum (Fr.), Zuid- wolde (Dr.) en Kochengen (U.), in welke laatste plaats hem in '42 eervol emeritaat verleend werd. Ds. Visser heeft tal van novel len en werken, waaronder een 6- tal theologische, uit het Engels vertaald. Vele ouderen van Sprang be waren de aangenaamste herinne ringen aan de jaren dat Ds. Vis ser hier vertoefde; de overledene was een algemeen zeer bemind herder en leraar, die ook steeds nog blijk gaf de gemeente van Sprang niet te zijn vergeten. Aanrijding. Bij de viersprong aan de Til- burgseweg alhier had j.l. vrijdag middag omstreeks half 4 een aan rijding plaats. Een bromfietser af komstig uit Gorinchem, stak, zon der op het verkeer te letten jen zonder gebruik, te maken van de speciale oversteekplaats voor wielrijders de drukke verkeers weg over en reed pardoes tegen een uit de richting Tilburg nade rende luxe auto (een leswagen van de autorijschool van B. uit Capelle) op. De bromfietser werd zwaar ge wond; hij bekwam o.m. een schou derfractuur en verwondingen aan het hoofd. Dr. Winterwerp die juist passeerde, verleende de eer ste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De bromfiets, zowel als de wa gen werden zwaar beschadigd. Opening nieuwe winkel van Annie van Dongen. J.l. donderdagmiddag vond al hier de opening plaats van de nieuwe winkel van de heer Jac. van Zelst-Gruter (beter bekend als de winkel van Annie v. Don gen), Kerkstraat 54 alhier. i Van de zijde der leveranciers en grossier bestond hiervoor grote belangstelling, evenals van de zij de van het kopende publiek. De fraaie winkel, die zeker een aanwinst voor dit deel der ge meente genoemd mag worden, bood een keurig en feestelijk aan zien; niet minder dan een 20-tal keurige bloemstukken sierden de nieuwe winkel, die met het uit steken van de Vivo-vlag door de Vivo-grossier voor het district Tilburg werd geopend. De gehele middag en ook vrij dag en zaterdag, was het een ko men en gaan van cliënten, die een bezoek kwamen brengen aan de nieuwe zaak, om tevens te kunnen profiteren van de vele feestaan- biedingen voor de huismoeders en de aardige verrassing voor de kinderen, enom te smullen van de heerlijke toast die de be zoekers werd aangeboden door een vertegenwoordiger van de fa. Anton Hunnink. De bezoekers konden zich hier overtuigen van de bijzonder fraaie winkel die hier tot stand kwam en hebben tevens kunnen constateren dat men er hier in geslaagd is in korte tijd een levensmiddelenbe- drijf op te bouwen dat aan alle eisen des tijds voldoet. De aanne mer de heer Alb. van Zeist, die de verbouwing onder architectuur van de heer A. ,C. Fijan heeft uit gevoerd, heeft eer van zijn werk gehad. Het geheel ziet er keurig en uitstekend verzorgd uit, in hel dere lichte kleuren geverfd en van een t.l.-verlichting voorzien. De kruidenierswaren, drogisterij- -artikelen, rookartikelen enz. zijn op keurige en overzichtelijke wij ze tentoongesteld, waartoe zowel de doeltreffende winkelopstand van de fa. de Geus uit Alphen a. d. Rijn, alsook een koelvitrine van de fa. Gebr. Wever uit Maasniel en een vleeswaren-koeltoonbank en n diepvries-contrainer bijzon dere gelegenheid bieden. Voegen we daarbij de speciale vitrines voor koek- en chocolade-artike len en een ruime etalage, dan mo gen we gerust zeggen dat hier een winkel is gekomen die kan Wed ijveren met vele stadszaken. We wensen de nieuwe zaak gaarne alle sukses voor de toe komst toe. Ongeval met dodelijke afloop. De familie Nieuwenhuizen-Krop alhier kreeg j.l. donderdag het treurige bericht dat hun 34-jarige gehuwde zoon, Kees, woonachtig te Den Haag en werkzaam op 'n scheepswerf te Rotterdam, bij een ongeval om het leven was geko men. Men kan zich de droefheid der ouders en familie voorstellen. „Sirena"-nieuws. Donderdag 11 oktober was het voor de muziekvereniging Sirena een grote dag; toen was het na melijk 50 jaar geleden dat een schildersknechtje met zijn patroon naar Burgemeester Baron van Heekeren van Waliën, van de toenmalige gemeente Vrijhoeve- Capelle, stapte, om Steun en be grip van de gemeentelijke over heid te krijgen voor hun initiatief tot oprichting van een muziekver. in Vrijhoeve-Capelle. Dit initia tief werd door de Burgemeester met groot enthousiasme ontvan gen; direct werd besloten een co mité te vormen waarvan de Bur gemeester de leiding op zich nam. Dat dit comité met grote voort varendheid werkte, bewijst het feit dat reeds twee maanden la ter de instrumenten aan de leden konden worden uitgereikt. Het bestuur meende deze dag niet onopgemerkt voorbij te mo gen laten gaan, maar ter verwij ding van te grote kosten werd besloten deze dag intiem te vieren. Hiervoor verzamelden zich j.l. donderdagavond bestuur ien leden met hunne dames in de feestelijk versierde zaal van de heer H. v. Veen. Even over 8 uur opende de voorzitter dhr. J. H. v. Eeuwijk deze feestelijke bijeenkomst met een hartelijk welkom aan de le den met hun dames. Een bijzon der woord van welkom richtte de spreker tot de beschermvrouwe van Sirena, Mevr. Oerlemans-de Roon en tot het erelid de heer Gerritsen, alsmede tot de afge vaardigde van de Kon. Ned. Fe deratie de heer Brox. Spr. zei het op zeer hoge prijs te stellen dat de Kon. Ned. Fed. van zijn be langstelling blijk igaf. Na allen nog een genoeglijke avond toe gewenst te hebben besloot de voorzitter zijn openingswoord. Vervolgens kreeg de heer Brox het woord. Spr. begon zijn rede, met op de eerste plaats Sirena na mens de Kon. Ned. Federatie zijn welgemeende gelukwensen aan te bieden met deze voor de vereni ging zo gedenkwaardige dag. Spr. spoorde ook de jeugd aan om vol waardige leden te worden van de muziekver. en verzocht de ouders hun kinderen aan te sporen deel te nemen aan deze leerzame en mooie vrije tijdsbesteding, want aldus spr., een gemeenschap zon der muziekvereniging is in Ne derland niet meer denkbaar. Tot zijn spijt kon hij de zeer fraaie herinneringsmedaille van de Federatie niet aanbieden, daar deze nog_ in aanmaak was, maar die zou later worden toegezonden. Met de hoop uit te spreken dat het Sirena in de volgende 50 jaar in alle omstandigheden goed mag gaan, besloot de heer Brox zijn betoog. Hierna dankte de voorzitter de heer Brox voor zijn gevoelvolle woorden en verzocht hem de dank der vereniging aan de Kon. Ned. Federatie over te brengen. Hierna werd de aanwezigen koffie met gebak aangeboden, waarna we het hoogtepunt van de avond kregen. Door de voorzitter werd op het podium ontboden het schilders knechtje van yoor 50 jaar, welke zich inmiddels opgewerkt heeft tot een gezien burger en een ge zeten schilderspatroon, de heer C. Oostdijk, de nog enige in leven zijnde oprichter en nog steeds ac tief lid der vereniging. In zijn gloedvolle toespraak memoreerde de spreker de grote verdienste van dhr. Oostdijk ge durende de voorbije 50 jaar voor Sirena; alle mogelijke werkzaam heden werden ^teeds door de ju bilaris verricht en nog steeds is hij het die op de repetitieavonden de lessenaars en stoelen klaar zet voor de muzikanten, terwijl hij zich nog steeds verdienstelijk maakt bij het opleiden van jonge muzikanten. Hierna spelde de voorzitter de jubilaris het gouden Sirena-insig- ne op de borst, terwijl hij de hoop uitsprak dat Sirena hem nog vele jaren als lid in haar midden mag hebben. j De verdere avond werd gezel lig onder een glaasje doorge bracht, terwijl het cabaretgezel schap van v. Engelen uit Waal wijk met de cabaretrevue „Lach en Vergeet" de lachspieren danig in werking stelde en er niet wei nig toe heeft bijgedragen om de ze ^vond tot een onvergetelijke te maken. Het middernachtelijk uur was reeds lang verstreken toen allen zeer voldaan over deze ech te Sirena-avond huiswaarts keer den. Plattelandsvrouwen vergaderden. Een interessant seizoenpro gramma werd vastgesteld. De oktobervergadering van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, welke bijeenkomst dinsdagavond in een lokaal van de Chr. Land- bouwhuishoudschool onder lei ding van mej. P. J. Rijken wérd gehouden, werd door een groot aantal leden bijgewoond. De presidente begroette de aanwezigen met een hartelijk welkomstwoord, daarbij in het bijzonder mej. Stimm verwelko mende, en memoreerde vervol gens de grote belangstelling, waarover zij zeer verheugd was, en deelde tenslotte mee, dat de secretaresse, mevr. Minnaard- Lokerse, door bijzondere om standigheden niet aanwezig kon zijn. Na het zingen van 't bonds lied, gevolgd door aanneming van een voorstel de notulen van de septemberbijeenkomst aan te houden, werd een afgevaardigde en een plaatsvervangend afge vaardigde naar de dinsdag 30 oktober e.k. te Utrecht te hou den najaarsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrou- men benoemd. Het door het bestuur voor na jaar 1956 en voorjaar 1957 ont worpen programma werd, nadat de presidente een overzicht van de vastgestelde avonden had ge geven en daarbij meerdere toe lichtingen had verstrekt, na am pele bespreking goedgekeurd. Aan dit schema van interessante en leerzame ontwikkelings- en ontspanningsavonden ontlenen wij het volgende In de komende november- maand wordt een Brabantse avond voor de leden met huis genoten gehouden, waarna in december het St. Nicolaasfeest en vervolgens de Kerstfeestvie ring de aandacht vragen. Voor januari en februari zijn avonden vastgesteld, te verzorgen door de Huishoudraad, o.m. lezing met film over „Diepvries". De wijk verpleegster van de vereniging „Het Groene Kruis", mej. Zr. M. van Thiel, is bereid gevonden in de loop dezer maanden een cur sus in ziekenverpleging te geven, welke lessen een viertal avonden in beslag zullen nemen. Voor maart is een avond gepland, te verzorgen door de Voedingsraad, met een lezing met film over „Goed eten en slank blijven". In aprjil wordt de voorjaarsverga dering van de afdeling gehouden waaraan als attractie een ten toonstelling van handwerken en eenl bakwedstrijd is verbonden. Mevr. Huisman-Giep zal op de mei-bijeenkomst een boekbespre king houden over het bekende werk „Madame Curee", waarna in juni het voorjaarsprogramma besloten wordt met een cursus „Bloemenschikken". Uit de bespreking, de in no vember te houden Brabantse avond betreffende, bleek dat, hoewel de voorbereidingen voor deze avond reeds in een enigs zins vergevorderd stadium ver keren, het toch nog wenselijk is enkele z.g. werkbijeenkomsten te houden voor instudering van het programma voor deze ont spanningsavond. Nadat tijdens de pauze een kopje koffie met versnapering was geserveerd, werd onder lei ding van mej. Stimm het slotge deelte van deze bijeenkomst ge vuld met vrij handwerken. On geveer half elf werd de vergade ring na het zingen van het Bra bants volkslied door de presi dente gesloten, daarbij de leden dankende voor hun belangstel ling en voor de vlotte wijze van behandeling van de huishoude lijke aangelegenheden en ten slotte in 't bijzonder mej. Stimm dank brengend voor haar emi nente leiding bij de vrije hand werken door de dames. Mooie opbrengst. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden maandelijkse extra col lecte ten behoeve van de kerk voogdij bracht ruim 245.op. Tijdelijk lerares. Tot tijdelijk lerares A.V.O. aan de Chr. Landbouwhuishoud- school te dezer plaatse is be noemd mevr. Tabor, die tot 1 oktober 1.1. tijdelijk als onderwij zeres werkzaam was aan de Ko ningin Julianaschool alhier. Werken in voorbereiding. Het gemeentebestuur heeft momenteel weer enkel werkob- jecten in voorbereiding, t.w. bet bouwen van een tweetal aula's, waarvan één op de algemene be graafplaats aan de Heistraat en één op de algemene begraafplaats in Sprang, de bouw van een fa briekshal aan de Dick Flemming- straat en de bouw van een kleu terschool, noodgebouw, aan de Schrevelstraat. Het ligt in de be doeling vrijdag 26 dezer 's mor gens ten gemeentehuize deze wer ken aan te besteden. Jeugdbüeenkomst. In het gebouw voor Chr. Be langen te Waalwijk (voorm. Be- soijen) komt de Ring 's Grevel- duin-Capelle e.o. van Ned. Herv. Jongelingsvereniging op Geref. grondslag vrijdag a.s. des avonds om half acht in vergadering bij een. Op deze bijeenkomst, die Koopt dan een wolwarme afgedekt met de originele Voorkomen koud slapen en zijn wettig gedeponeerd! LET OP.AL onze matras sen zijn geheel vlak, dus geen noppen of knopen. Hierdoor een Al deze matrassen zijn 15 jaar schriftelijk gegarandeerd. Absoluut NERGENS BETER, WEL DUURDER 2-persoons flirt- 2-delig 1 1 ,U" zal staan onder leiding van de Ringvoorzitter, ds. Schipper uit Waspik, zullen ter bespreking een tweetal onderwerpen worden ingeleid. Een lid van de Jonge lingsvereniging te Besoijen zal spreken over Nehemia 13 vers 1 tot en met 12 Na de pauze volgt onder de titel „dr. Kragawa" een inleiding door een lid van de 's Gravenmoerse Jongelingsvere niging. 40 jaar getrouwd. Het echtpaar P. v. Raamsdonk aan de Waspiksedijk vierde 1.1. vrijdag zijn 40-jarig huwelijks feest. Hoewel er weinig rucht baarheid aan dit gebeuren was gegeven, mochten de jubilarissen van diverse zijden belangstelling en een hartelijk medeleven ont vangen, waardoor deze dag voor hen een ware feestdag is gewor den. Naast de vele wensen, wel ke Piet en Dien mochten ontvan gen, willen wij hen ook onze fe licitaties aanbieden en we hopen dat zij met hun kinderen en kleinkinderen in geluk en voor spoed een volgend jubileum te gemoet mogen gaan. KVP-bestuur herkozen. Op de vrijdag j.l. gehouden al gemene ledenvergadering van de KVP werd het oude bestuur in zijn geheel herkozen, te weten de heren; N. v. d. Rijken, voorzit ter, L. van Iersel, secretaris, C. Kamp, L. Kuijsters en C. Ver schuren, leden. Als lid werd aan het bestuur toegevoegd de heer C. van Dongen. Candidaten Statenkring. Door het bestuur van de KVP zijn candidaat gesteld voor het bestuur van de Statenkring de heren: A. Kamp, Drunen, voor zitter, H. Loonen, Nieuwkuijk, secretaris, N. v. d. Rijken, Was pik, Ch. Kooter, Capelie, F. Smol ders, Waalwijk, .1. de Kruijff, El shout, M. v. d. Pluijm, Hank, namens de jongerenorganisatie. Gymnastieklokaal vandaag geopend. Hedenavond te 7.30 uur zal 't nieuwe gymnastieklokaal offici eel worden geopend. Deze ope ning zal worden verricht door 't gemeentebestuur in tegenwoor digheid van een aantal genodig den. Tevens zullen er ter opluis tering van deze opening 'n aan tal demonstraties worden gege ven. De Vredesduif. De postduivenvereniging De Vredesduif hield deze week in café v. d. Geld een algemene le denvergadering ter bespreking van het winterprogramma. Het vliegseizoen is voorbij en voor 20 oktober moeten de klokken zijn ingeleverd voor opzending naar Baxk. Besloten werd om op 14 en 15 december een rikconcours. te houden. De jaarlijkse clubavond werd vastgesteld op 19 januari. De heer J. Govaerts werd aan gezocht voor het keuren der dui ven. Er werden ook plannen be sproken tot het houden van een loterij t.b.v. de club. Klinkers in de Eindstraat. De gevaarlijke keien van de Eindstraat, die met zijn vele Bochten een voortdurend slipge vaar opleveren, worden vervan gen door klinkers. Het werk werd kort geleden opgedragen aan de fa. Heijmans uit Nuland. Met de uitvoering is men dezer dagen begonnen. Inbraken. In de nacht van woensdag pp donderdag zijn alhier een twee tal inbraken gepleegd, waarvan de dader(s) als buit slechts en kele sigaren hebben meegeno men. De inbraak geschiedde in het nieuwe gebouw van de Boe renleenbank, waar een en ander werd overhoop gehaald en de kluis werd beschadigd. Het twee de geval betrof de nieuwe schoen fabriek „Black Rose", waar op kantoor ook de zaak overhoop werd gehaald, maar niets van betekenis werd meegenomen. In beide gevallen bedroeg de buit enkele sigaren. De politie heeft de zaak in on derzoek. Slipge vallen. Gistermorgen deden zich al hier weer een tweetal slipgeval- len voor, n.l. een in de Eindstr. en een op de Bösseweg. In heide gevallen was het een militaire wagen die een personenwagen ramde. Het bleef bij materiële schade en persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Winterprogramma R K.J.B. Dezer dagen hield de RKJB afd. Drunen zijn algemene na jaarsvergadering in café H. van Delft, ter bespreking van het winterprogramma. In zijn openingswoord riep de voorzitter, de heer J. van Rooij, allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de geestelijke ad viseur, kapelaan Vogels en de technisch adviseur dhr. A. Kamp alsmede de ZeerEerw. Pater Ver zijl en een broeder van het re traitehuis Loyola te Vught. Hierna sprak pater Verzijl een propagandistisch woord over de kringretraite van 14-17 januari. Hij wees hierbij op de noodzaak van bezinning voor de jonge boeren in deze nieuwe tijd én spoorde de leden aan om op ge zette tijden eens een retraite mee te maken. Verschillende leden gaven zich hierna op om dit jaar aan de kringretraite deel te ne men. Nadat de voorzitter pater Ver zijl hartelijk dank gebracht bad voor zijn welgekozen woorden, werden de cursussen voor de ko mende winter besproken. Op de eerste plaats wordt er een nieu we cursus gehouden in rundvee kennis, waaraan door vele leden wordt deelgenomen. Verder zal ei nog een cursus worden gege ven over economische en techni sche problemen van de voeder- winning. Omtrent deze nieuwe cursus gaf de technisch adviseur een duidelijke uiteenzetting en wees daarbij op het belang van de cursus, o.a. in verband met de noodzaak tot rationalisatie in de veevoeding. Deze cursus zal wellicht gegven worden in sa menwerking met de NCR. In samenwerking met de jon ge boerenstand van Elshout en de boerinnenbond zal een cursus worden gegeven in wellevend heid. Tenslotte wordt in samen werking met de RKJB Elshout nog een cursus gegeven in mo torenkennis en electriteitsleer. Op deze vergadering werd ook reeds gesproken over de oprich ting van een studieclub. De tech nisch adviseur gaf een interes sante en uitvoerige toelichting over het belang en de werkwijze van een studieclub. Besloten werd om op de volgende alge mene vergadering hierop terug te komen. In de komende winter zal in samenwerking met de boerinnen- bond wederom een toneeluitvoe ring worden gegeven en zal door de zangclub en door enkele leden worden deelgenomen aan de cul turele dag van de kring 's-Bosch. Tijdens de vergadering sprak ook de geestelijke adviseur, ka pelaan Vogels, een kort woord. Hij spoorde de leden aan om vooral in de nieuwe moeilijke tijd waarin we thans leven, hun geloofskennis te verrijken door het lezen van de H. Schrift, om zodoende beter weerstand te kun nen bieden aan verkeerde invloe den van buiten. Tenslotte werd nog besloten om van de algemene jaarverga dering een feestvergadering te maken. Na eerst vooral aan de gees telijke en technisch adviseur dank gebracht te hebben voor hun spontane en weigemeente belangstelling en medewerking, sloot de voorzitter rj°ze goed ge slaagde vergadering. R.K. Vrouwengilde. A.s. dinsdagavond opent het R.K. Vrouwengilde Drunen-Els- hout haar winterprogramma met een verdiepingsavond, welke ge houden zal worden in de kapel van de Eerw. Zusters. Er zal de ze avond een avondmis worden opgedragen, terwijl het woord zal worden gevoerd door de Z.E. Heer G. Witlox, professor van het Seminarie Beekvliet. Na deze H. Mis zal een hijeen- komst plaats vinden in de zaal van café H.. van Delft, waarop het winterprogramma aan de le den ter goedkeuring zal worden aangeboden. Ook dit jaar zullen weer lezingen worden gehouden, cursussen worden gegeven en er staan weer excursies op 't pro gramma. Men zal dezer dagen ook beginnen met de inning 'der contributie. Nieuwe leden boven de 18 jaar kunnen zich opgeven bij het bestuur. Tafeltennis. Door de tafeltennisvereniging De Smashers is van de heer j. Caumans uit Weert bericht ont vangen, dat hij met ingang van deze week de training weer zal hervatten. Dag en uur zoals ge woonlijk. Collecte Universiteit. De collecte voor de R.K. Uni versiteit heeft in onze parochie opgebracht 230.i. De collecte ten bate van de ei gen kerk bedroeg in de afgelo pen maand ruim 160. Gymnastiek. Met ingang van a.s. zaterdag zal de gymnastiek voor meisjes voortaan zijn voor groep 1 van 4 tot 5 uur. Daarna voor groep 2 tot 6 uur. Jubileumloterij. In het kader van de jubileum- loterij bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Wit- Gele Kruis in de provincie N.-

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6