Waalwijkse en Langs Binnen- en Buitenland Uit tie Langstraat Statenkieskring Heusden der K.V.P. vergaderde. Z 79e JAARGANG No. 82 Drunen El&hout haarsteeg Vlijmen Sprang - Dapelle Sprang Capelle Marijke-rit 1956 op 1 november e.k. (Allerheiligen). MAANDAG 22 OKTOBER 1956 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. Abonnement: 21 cent per week per kwartaal f 2.70 2.95 franco p.p. Advert entieprij s 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Prins Bernhard in Washington. Prins Bernhard is in Washing ton aangekomen voor een infor meel bezoek van tien dagen aan de Verenigde Staten. Woensdag zal de Prins in Washington de Willem de Zwijgerprijs voor jour nalistiek uitreiken en bij die gele genheid minister Dulles onoffici eel ontmoeten. De Prins heeft geen officiële verplichtingen, hij verblijft in de 'Verenigde Staten op uitnodiging van admiraal Je rauld Wright, de commandant van de Atlantische vloot en de meeste tijd van het bezoek zal be steed worden aan het bijwonen van marine-operaties. Ned. Bank verhoogt rente opnieuw. De Nederlandsche Bank zal met ingang van 20 oktober haar ren tetarieven met een half percent verhogen. Dit is de tweede ver hoging binnen drie maanden <en de derde van dit jaar. Op 7 febru ari bedroeg de verhoging een half percent en op 25 augustus percent. De Nederlandsche Bank is tot de verhoging van de rente over de gehele linie overgegaan, omdat de kredietverlening door banken en andere instellingen nog steeds de neiging vertoont zich uit te breiden, gepaard gaande met een minder gunstige ontwikkeling van de betalingsbalans. Acht doden op de weg. Tenminste acht mensen zijn zaterdag en zondag om het leven gekomen tengevolge van ver keersongelukken. In den Bosch alleen al Waren drie dodelijke on gelukken. Op de rijksweg naar Nijmegen verongelukte zaterdag middag de 74-jarige F. van der Biessen uit Nuland, toen hij met zijn fiets onder een auto terecht kwam. Zondagochtend werd de 59-jarige ;H. Daamen, die op de Van der Weeghensingel fietste, dóór een auto gegrepen en dode lijk gewond. Later op de dag raakte een driejarig meisje, W. Jansen, bekneld, toen een bestel auto tegen een huis opreed. Het overleed nog vóór aankomst in 't ziekenhuis. Haar veertienjarige zusje, dat ook geraakt werd, liep inwendige kneuzingen op. De da me die de bestelauto chauffeerde had geen rijbewijs en reed onder toezicht. Bij Zevenbergen liep de 30-ja- rige A. de Koning een schedelba- sisfractuur op, toen hij met zijn bromfiets tegen een voetganger opreed. Hij overleed in een zie kenhuis te Breda. Op het kruispunt rijksweg— Brediusweg in Bussum werd de 72-jarige mevrouw C. M. Wie ling-de Jong gedood, toen zij zonder op het verkeer te letten overstekend, onder een auto te recht kwam. In Enschede raakte de 79-jarige wielrijder B. Baltink onder een auto, toen hij plotseling de Haaks- bergerweg overstak. Ook hij was op slag dood. In Helmond kwam de 67-jarige J. Lourensen om het leven, door dat hij op het terrein bij het in aanbouw zijnde nieuwe zieken huis werd gegrepen door een achteruit rijdende vrachtauto. In het Wilhelminagasthuis in Amsterdam overleed de 66-jarige mevrouw H. F. Hansen aan de verwondingen, die zij op 13 ok tober opliep bij een verkeersonge val op de Óhurchill-laan. De vrouw werd aangereden door een motor, toen zij onvoorzichtig overstak. Arbeiders ien militairen in Polen eisen onafhankelijkheid. De pas gerehabiliteerde anti- stalinist Gomulka heeft met zijn benoeming tot eerste secretaris van de Poolse communistische partij en de verwijdering van de Russische militaire zetbaas Ro- kossofski uit het politburo een vrijwel volledige overwinning be haald in de Poolse partijrevolutie. Noch een biksembezoek van de vier Russische topleiders onder leiding van Kroesjef, noch een ge wapend ingrijpen op commando van Rokossofski heeft de opmars van de groep-Gomulka kunnen stuiten. Temidden van de uiterste spanning volgden de gebeurtenis sen elkaar steeds sneller op. Rus sische divisies, uit de Oostduitse sovjetzone naar Polen gecomman deerd, stuitten op heftige tegen stand; bij deze botsingen zijn vol gens onbevestigde berichten ver scheidene doden gevallen. Overal in het land uitte de bevolking op massabijeenkomsten haar instem ming met de omwenteling, die zich reeds aftekende. Niet alleen organisaties van arbeiders, boe ren en jeugdorganisaties hielden demonstraties, maar ook officie ren en cadetten van de militaire academie van Warschau eisten op een bijeenkomst onafhankelijk heid tegenover Rusland en demo cratisering van het bestuur in Po len. Hongaarse studenten eisen meer vrijheid. Duizenden Hongaarse studen ten van de technische hogeschool in Boedapest en de universiteiten in Szeged en Pees zijn uit de com munistische jeugdbeweging getre den en hebben besloten een onaf hankelijke eigen vereniging te stichten. Zij hebben gedreigd grootscheepse straatbetogingen te organiseren als niet binnen veer tien dagen gehoor wordt gegeven aan hun eisen inzake meer vrij heid en betere levensvoorwaarden voor het gehele Hongaarse volk. -Sjjf; Vf Het Vierde Prinsenkind. De Stichting het Vierde Prinsen kind zal a.s. donderdag voor de leerlingen van de Huishoudschool een film vertonen over het werk van deze stichting. In de middag uren zal deze film vertoond worden voor de leerlingen van de dagschool en in de avonduren voor de cursis ten van de avondcursussen en ver dere belangstellenden, voor zover er plaats is. De film wordt gedraaid in de zaal van café H. v. Delft al hier. Vergadering R.K. Winkeliersvereniging. De R.K. Winkeliersvereniging houdt hedenavond in de zaal van café Elshout een algemene leden vergadering. De agenda vermieldt o.a. ook bespreking St. Nicolaas- Winkelactie. Aanvang 8 uur. Fancy-fair. Het fancy-fair dat de harmonie Beatrix zaterdag en zondag hield in de zaal van café H. v. Delft, trok veel belangstelling. Speciaal ook de kindermiddag werd druk bezocht, terwijl het er in de avonduren ge zellig toe ging en de zaal prop vol was. Hedenavond is het de laat ste avond en moeten de prijzen weg. A.s, zondag geeft dé harmonie Bea trix een balavond. Bond v. harmonieën en fanfare gezelschappen in de Langstraat. In café v. Baardwijk te Nieuw- kuijk vergaderde bovengenoem de bond. Afwezig waren de leden St. Crispijn uit Waalwijk, Haar steeg, Engelen en De Volharding uit Drunen. De voorzitter, de heer P. Lroes heette allen welkom, speciaal St. Jan uit Waalwijk. De datum van het Bondssons- tenconcours werd bepaald op zondag 17 maart 1957 en zalrge organiseerd worden door de Kon. Erk. Harm. Beatrix te Drunen. Het Bondsfestival in 1957 zal eveneens door Beatrix gehouden worden, temeer daar 1957 voor Beatrix een jubeljaar is. Nadat in de rondvraag nog en kele huishoudelijke kwesties.af doende beantwoord waren, sloot de voorzitter de vergadering. muels, om 8 uur de aanwezigen ver welkomde, was de zaal tjokvol. Hij dankte de aanwezigen voor de steun in dit seizoen gegeven, waar door men in staat is wederom dit seizoen drie stukken aan te bieden. Na een korte toelichting op 't stuk, nam het spel een aanvang. Weder om kan gezegd worden dat de eer ste uitvoering geslaagd genoemd kan worden. Het is een leerzaam stuk, dat bij het publiek zeer in de smaak viel. Het spel was zeer goed te noemen. De rol van Hoppenp Smid, door P. Bruis, werd vlot ge<- speeld. Mevrouw Hopnens, zijn vrouw, door mej. Jo de Laat, werd goed weergegeven, vooral in het tweede en derde bedrijf. Jan, hun zoon, door Martien v. Engelen, werd zeer goed gespeeld; zijn spel is te roemen. Wed. Ekstein, door mej. J. v. Heivoort, was goed te noemen. Jurens, smidsjongen, door Ant. van Heivoort, werd netjes uitgevoerd; zijn terugkeer bij „Volharding" is een versterking voor de bloeiende vereniging. Haaksma, portier, door N. S., was af. Huidstra, journalist, ging P. de Wit vlot af. Hofkamp, bedrijfsleider, door Fons v. Enge len, werd voorbeeldig gespeeld. Commissaris van politie, door Cor nells Samuels, was ook goed. Geerts- ma, oude smid, werd door Berthus Samuels prachtig gespeeld. Ina, dochter van Stien, door de 8-jarige G. v. d. Broek, dit jeugdig meisje speelde zeer goed; haar vlotte en duidelijke stem viel op. Stien Ek stein, door mej. Sjaan v. d. Hout, werd voortreffelijk gespeeld; deze zware rol met wisselend spel werd goed weergegeven. „Volharding" kan met trots op deze eerste win- teruitvoering terugzien. Vanavond wordt dit stuk nog maals opgevoerd. Het is een bezoek ten volle waard. Aanrijdingen. Dezer dagen werd Mej. v. Aspe- ren uit Vlijmen in 's-Hertogenbosch door een autobus aangereden en werd zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse werd voorzien van de laat ste H.H. Sacramenten. Zij werd op genomen in het ziekenhuis te Den Bosch. Naar men verneemt is haar toestand iets beter. Oorzaak tot nog toe onbekend. Zaterdagavond kwam de heer C. Heesbeen uit Vlijmen met zijn bestelwagen over De Akker. Ter hoogte van café Boom liep een ze kere Kiviets uit Nieuwkuijk plot seling voor zijn wagen; een aanrij ding was onvermijdelijk en Kiviets werd tegen de grond gesmeten en zwaar gewond. Doktershulp werd ingeroepen en deze achtte over brenging naar het ziekenhuis in Den Bosch noodzakelijk. De politie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. Botsing. Zondagmiddag had ter hoogte van het Plein te Vlijmen een bot sing plaats tussen een bus die uit de richting Den Bosch kwam en een luxe wagen die uit de richting Waalwijk kwam. Persoonlijke on gelukken deden zich gelukkig niet voor; het bleef alleen bij materiële schade. Uitvoering K.A.B. Zaterdag 27, zondag 28 en maan dag 29 oktober zal er in het Patro naat een uitvoering worden gege ven door de K A.B., afd. Vlijmen. Degenen die nog geen plaats hebben besproken voor deze cabaret-avon den, kunnen dit nog doen op zater dag 27 oktober van 2 tot 3 uur in het Patronaatsgebouw alhier. Vergadering Langstraatse Kruisboogbond. Zaterdagavond had in café P. Ge vers alhier een vergadering plaats voor de afgevaardigden van de Langstraatse Kruisboogbond. Er werd besloten een tournooi te or ganiseren door Onderlinge Vriend schap te Haarsteeg, gevestigd in ca fé P. v. d. Loo; aanvangsdatum 10 november. Bezoekende verenigin gen: Herpt en Rozenknopje, Vlij men; 17 nov. Rozenjacht, Vlijmen; 24 nov. Na Arbeid Vermaak, Ros malen; 1 december Willem Teil, Vlijmen, en zondag 16 december de Schijndelse verenigingen. Voor kascontrole werden benoemd de heren v. d. Pol en v. Vught, beiden uit Vlijmen, en v. Hoof uit Rosmalen, Voor de onderlinge com petitie zal nog een, vergadering worden belegd. Maandvergadering Willem Teil. Zaterdag 27 oktober zal in café B. Oremans een maandvergadering van Kruisbooggezelschap Willem Teil worden gehouden. vergadering werd goedgekeurd. Met algemene stemmen werd besloten om in de nu komende wintermaan den een kookcursus te organiseren, waarvoor zich velen opgaven. Hierna werd door een vertegen woordiger van de firma' Theodorus Niemeyer, koffie- en theehandel, 'n leerzame uiteenzetting ggven over de bouw- en bereidingswijze van deze produkten. Met een traktatie en een zeer aardige film werd deze verfadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Biljarten. In café M. Reuser werd donder dagavond j.l. het door de biljart club georganiseerde nederlaagtour- nooi voortgezet met een wedstrijd tegen de plaatselijke club Avanti, gevestigd in café J. v. Oijen. Ook ditmaal slaagden de spelers van D.V.K. er in te winnen. De gede tailleerde uitslag is als volgt: A vijftallen. Avanti 1 D.V.K. 1 Chr. TreurenH. Willemse 75-70 M. v. OijenJos. Treuren 42-75 G. v. Bijnen—J. v. d. Brandt 64-75 F. v. Oijen-H. v. d. Heijden jr 27-75 H. v. d, BrandtJo v. Bijnen 64-75 aterdagmiddag kwamen de afgevaardigden voor de Staten kieskring Heusden der K.V.P. in vergadering bijeen in zaal Thalia, bij is echter inbegrepen een voor schot van f 1000.—, dat men van de Rijkskieskring ontvangen heeft Bij de bestuursverkiezing wer den de heren A. Kamp en H. voornamelijk voor het houden van Loonen herkozen als resp. voor een aantal verkiezingen, waarbij zitter en secretaris. De verkiezing overigens bleek dat vaagheid in der vijf overige leden, waarvan reglementaire voorschriften de één jonger dan 30 jaar, leverde 't weg vrij maakt voor tijdrovende volgende resultaat op: M. v. d. misverstanden. Gelukkig bestond i Pluym uit ;Hank (namens de jon- er tussen bestuur en afgevaardig- geren), F. Smolders uit Waalwijk, den voldoende begrip om de stem- C. Kooter uit Sprang-Capelle, de mingen het gewenste verloop te heer v. d. Rijken uit Waspik en doen hebben. de heer de Kruyff uit Elshout. In zijn openingswoord verwei- Als afgevaardigden naar de Totaal 272-370 In café W. v. d. Loo speelde don derdagavond de biljartclub Juliana een vriendschappelijke wedstrijd j tegen ,,'t Hoekje", gevestigd in ca- fé „De Sport". De uitslag hiervan was: Juliana 't Hoekje Th. BoelenJo de Gouw 50-65 H. v. d. Heijden sr. J. v. Asseldonk 46-59 A. v. d. WielJ. Meesters 39-34 Jo v. BokhovenH. Kivits 64-30 B. VerrijtJ. de Gouw 52-35 Th. v. Liempde— Th. Timmermans 25-17 M. v. d. WielP. Meijs 55- 8 F v. LiempdeA. de Groot 31-55 C. v. d. Lee—J. Meijs 14-19 Totaal 376-322 Deze partijen gingen over vijftien beurten. De biljartclub D.E.S., die even eens in café W. v. d. Loo is geves tigd en, voor het eerste jaar uit komt in de K.N.B.B., speelde haar eerste competitiewedstrijd, en wel thuis tegen K.B.C. uit Kerkdriel, en wist ook op overtuigende wijze te winnen. Vooral de speler Jo v. Bokhoven was zeer goed op dreef en behaalde een gemiddelde van 5.36, wat zeer goed mag worden ge noemd. De uitslag hiervan was: D.E.S. K.B.C. J. v. Bokhoven-G. v. Zanten 200-180 A. TreurenJ. Piels 115- 85 J. KoksG. v. Malsen 115- 95 P. v. d. LooJ. de Jong 95- 68 Uitvoering R.K. Toneelvereniging „Volharding". Zaterdag 20 en zondag 21 oktober werd door de Toneelvereniging „Volharding" een uitvoering gege ven in café B. Oremans. Opgevoerd werd: „Een mens wikt", toneelspel in 3 bedrijven door Jo van Marjo. Toen de voorzitter, de heer B. Sa- Vergadering K.A.V. In café „De Sport" hield de KAV in samenwerking met de V.K.A.J. vrijdagavond een algemene leden vergadering, die zeer druk bezocht was. Na met de christelijke groet te hebben geopend, heette de voorzit ster, mevr. v. Heijst-Baldwin, allen hartelijk welkom, waarna zij een korte uiteenzetting gaf over 't doel van de organisatie. Verder deelde ze mede dat het bestuur zich genoodzaakt zag de contributie met vijf cent per maand te verhogen, welk besluit door de Totaal 525-428 Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op vrijdag 26 oktober 1956 des n.m. 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. I. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling nieuwe rechts positieregelingen gein.-personeel. 5. Wijziging instructies voor gemeente-architect en technisch personeel. 6. W ij zinging Rangen- en Be zoldigingsverordening 1955. 7. Wijziging Kindertoelagever- ordening. 8. Verhoging bezolding gemeen- tepersoneel met 6% per 1 juli '56. 9. Advies aan Ged. Staten in zake 6% verhoging der bezoldi gingen van de secretaris, de ont vanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand. 10. Verkoop van grond aan de PNEM. II. Verpachting van gemeente eigendommen. 12. Bouw 14 woningwetwonin gen. 13. Wijziging bouwverorde ning. 14. Aankoop grond. 15. Toekenning tegemoetko- j ming ex art. 13 der Lager Onder wijswet 1920. j 16. Wijiziging gemeentebegro ting 1956. 17. Mededelingen. t 18. Rondvraag. 19. Sluiting. Pre-adviezen volgend nummer. Ned. Herv, Mannenvereniging Troffel en Zwaard. De Ned. Herv. Mannenvereni- ging Troffel en Zwaard houdt dinsdagavond in de vergaderzaal der Ned. Herv. Kerk een leden vergadering. Door de heer J. v. d. Hoven zal een onderwerp in geleid worden over Genesis 20. Afdeling Sprang—Waalwijk Ned. Chr. Beambtenbond. Bovengenoemde afdeling houdt woensdag 24 oktober a.s. des avonds om 8 uur een ledenver gadering in de achterzaal van Ho tel Verwiel te Waalwijk. Het woord zal worden gevoerd door de heer A. Bensen, hoofdbe- komde de voorzitter, de heer A. Kamp, de aanwezigen, in het bij zonder de heer Baeten, de propa gandaleider der Rijkskieskring Den Bosch, die zijn visie zou ge ven op de activiteiten van de Sta tenkieskring Heusden en iets zou meedelen over het toekomstig propagandabeleid. De voorzitter meende dat de kring Heusden tevreden kan zijn over zijn werkzaamheden. Ten aanzien van de verkiezingen zei de heer Kamp, dat de K.V.P.-ge- lederen niet zijn aangetast, doch dat dit geenszins betekent dat men nu op zijn lauweren kan gaan rus ten. De activiteiten zullen moeten worden voortgezet en zelfs nog vergroot, omdat men in de toe komst aan een belangrijke aggres- siviteit van het andere kamp het hoofd zal moeten bieden. Tegen een contributieverhoging en een daarmee gepaard gaande verhoogde afdracht aan 't hoofd bestuur van f 1.25 tot f 1.75 was door geen der afdelingen bezwaar ingebracht. Evenzo was door alle afdelingen het nieuwe ontwerp- reglement goedgekeurd. De voor zitter hoopte dat.het spoedig re glement zou worden en dat daar mee dan een einde zou gekomen zijn aan het gaan van het ene ontwerp-reglement naar het an dere der laatste jaren, waardoor de bestuurstaak er niet eenvoudi ger op geworden was. Uit het jaarverslag '55—'56 bleek dat de kring thans 5121 leden telt, hetgeen weer een ver meerdering betekent. Het finan ciële jaarverslag sloot met een batig saldo van f 1508,11. Hier- Rijkskieskring werden herkozen de heren Smolders, Kamp en Roo- zen. De afgevaardigden gingen er mee akkoord dat de plv. afgevaar digden zouden worden gekozen door het bestuur. Als kascommis- sie werden aangewezen de afde lingen Elshout, Hank en Sprang- Capëlle. f ,i Aan het slot van de vergade ring deed de heer C. v. Mossel veld uit Waalwijk de suggestie aan de hand om ook tijdens het „stille" seizoen intensieve propa ganda te voeren. De heer Baeten, propagandaleider van de Rijks kieskring Den Bosch, deelde in een korte nabeschouwing mee dat het voeren van een intensieve propaganda inderdaad in de be doeling ligt. Door kernvorming wil men de massa gaan beïnvloe den. Daartoe worden in Baarn reeds kadercursussen gegeven en een 5-tal teams aan werkgroep leiders gevormd. Spreker prees 't goede werk van de kring Heus den. Ondanks de vrij grote infil tratie van niet-katholieken heb ben de K.V.P.-gelederen in deze kring geen verliezen geleden, het ledental is zelfs nog verhoogd. Ook hij waarschuwde voor een verslapping van de waakzaam heid, omdat uit het andere kamp belangrijke aggressiviteit te wach ten is. Aan het slot van deze vergade ring dankte de voorzitter het af tredende lid de heer C. v., Herpt voor de bijzondere wijze waarop hij als lid van de Statenkieskring voor de K.V.P. had gewerkt. De nieuwe bestuursleden heette hij hartelijk welkom. stuurder van genoemde bond. de laatste jaren in de Langstraat Verder zal een humoristisch ge- 1 gehouden, gaat gestadig voort en j nadert haar voltooiing. De te vol- zelschap uit Breda optreden met een programma getiteld: Hutspot. Onder leiding van Ad Huissot werken in dit gezelschap mede Elly Mulder, Koos Jumalet, Henk Martens en Dorus Rijkers. Bazar t.b.v. de Chr, Kleuterschool. De bazar ten bate van de Chr. Kleuterschool alhier, die a.s. don- j dan voor motorrijders en „scooter- derdag, vrijdag en zaterdag zal anrs" nadert haar voltooiing. De te vol gen route, uitgereden en gecontro leerd per auto, is tot in de puntjes verzorgd en belooft zeer interes sant te worden. Men heeft bij het uitstippelen van het parcours er rekening mee gehouden dat een ie der, ook zij die slechts zelden of nog nooit aan een dergelijke rit hebben deelgenomen, het gerust j kunnen proberen, daar de kansen voor allen dezelfde zijn. Voor auto mobilisten is de rit niet zwaarder worden gehouden in het gebouw van de Chr. Volksbond, zal don derdagmiddag om 3 uur worden geopend, waartoe de edelachtbare aars Het bestuur van de motorclub heeft besloten naast de zeer uitge breide collectie prijzen ook een wis selbeker beschikbaar te stellen, een grote zwaar verzilverde beker, die Heer Burgemeester A. Smit is driemaal gewonnen moet worden om definitief in eigendom te krn- uitgenodigd. j gen. De bazar zal na de opening tot I Evenpls vorig jaar, toen deelne- 's avonds 11 uur geopend zijn. mers uit alle delen van zuidelijk en Vrijdagmiddag is deze geopend j midden Nederland meereden, wordt c 3 r ook nu weer een flmke deelname van 2 o en van 7 41 uur verwacht. Belangstellenden kunnen Zaterdagmiddag van 2—5 uur een reglement aanvragen bij de se is de bazar speciaal voor de jeugd: j cretaris van de vereniging, de heer 's avonds is de bazar geopend van ^;1^teilk ,'WendeiJlesseweg"^e;&*t 9 - j i (telef. tijdens kantooruren K4168- 6 uur tot 11 uur, waarna de slui- 576) anders K4168 - 301. ting zal plaats hebben. f Benoeming. 60-Jariq huwelijksfeest. u t t 1,1 t T°t leraar A.V.O. aan de Christe- Het echtpaar J. Verbeek en J. lijke Landbouwhuishoudschool te C. Verbeek-van Wijnen hoopt op dezer plaatse, is'benoemd de heer woensdag 31 oktober a.s. de dag de_ Vos, onderwijzer aan de Chr. te herdenken dat het voor 60 jaar in het huwelijk trad. Hoewel het in de bedoeling ligt dit heugelijk feit alleen in intieme familiekring te herdenken, zal het de oudjes op deze dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. De motor- en automobielclub „Ma rijke" organiseert, zoals reeds eer der gemeld, donderadg 1 november a.s. (Allerheiligen) de jaarlijkse „Marijke-rit". De voorbereiding voor dit belangrijk sportevenement, wel het btlangrijkste op dit gebied j school aan de Heistraat. De heer i de Vos zal, naar we vernemen, 1 december a.s. zijn nieuwe betrek- I king aanvaarden. iNiet aangenomen. Dis. A. G. Haring .predikant van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk, heeft het door de Ned. Hervormde gemeente van Hedel op hem uitgebracht beroep, niet aan genomen. Nutsavond. In verband met de opening van het programma van het departe ment „Langstraat" van de Mij. tot Nut van 't Algemeen op vrijdag 26 oktober a s. des avonds 8 uur in de zaal van mevr. Cové.-v. d. Haart aan de Nieuwevaart, zal ten gerie ve van de Waalwijkse leden van 't

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5