z KAATSHEUVEL l E H il KOM NU KEUS MAKEN VERWIEL's lederwarenhuis FRANS VESTERS St. Jan gaat proef nemen met nieuwe regeling AV0NDMARKT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 OKTOBER 1956 ontving Koninklijke onderscheiding bij 40-jarig dienstjubileum. L@&sa@gt% asttS 6 6 1 november de eerste noodscholen in gebruik genomen kunnen wor den; het plaatsen der gebouwen is werkelijk snel gegaan, vooral dank zijn de hulp die door de dienst der gemeentewerken hier aan werd verleend. Muziek ien Toneel Dr, Mollercollege, 30 okt. 1956: Sazburger Ma rionettentheater. 8 nov,: Nederlands Trio; Paul Godwin, viool; Carel v. Leeuwen- Boomkamp, cello; Gerard Henge- veld, piano. 26 nov.: Ben Aerden, Voor drachtkunstenaar, Hamlet. 12 dec.; Hamann-kwartet, Hamburg. (Dit kwartet speelt 14 en 15 dec. in het Concertgebouw te Amsterdam). 21 jan. 1957: Albert Vogel, Voordracht. f 5 febr.: Brabants Orkest, Jeugdconcert. 21 febr.:' Toneelgezelschap „Puck" met: ,,Wie is Wie? 2Z maart: Trudelies Leonhardt, Piano. Verder worden voor de hogere klassen drie series lezingen gege ven, n.l. over filmkunst, het zien en waarderen van schilderijen en over muziek. De filmlezingen worden ver zorgd door het Katholiek Film centrum voor de jeugd, de voor drachten over schilderkunst door de heer J. Jongenelen, Utrecht en die over muziek door de heer F. v. Amelsvoort, 's-Hertogenbosch. Bedevaart Vrouwengilde. Morgen zal het Katholieke Vrouwengilde de jaarlijkse bede vaart naar het Waalwijkse ka pelletje maken. Om drie uur ver trekt men gezamenlijk uit de St. Antoniuskerk. 1 iJ i' CABARETAVOND. De vereniging „Trouw aan Oranje" in de St. Antoniusparo- chie zal op 3 november a.s.-een cabaretavond organiseren in de Lindeboom. Het programma zal worden verzorgd door het caba retgezelschap Ton en Joop van Engelen én is getiteld ,,'t Zal je gebeuren". Verder werken meè Corry Marinee, Ben Venmans, Joop van Engelen, Frans Ver- mey, Chris-van leeuwen. Ton y. Engelen en Frans van Keulen. SCHAAKCLUB WAALWIJK. Woensdag 31 oktober om 8 u. schaakavond voor de leden en belangstellenden in,de bovenzaal van De Korenbeurs. Winnaar prijsvraag krijgt televisie-toestel. Het was zondagavond rond 9 uur éen hele drukte in de Lóeff- straat. i j Er was n.l. rondom de uitrei king van het televisie-toestel aan de familie v. d. HovenMaas een hele ceremonie op touw gezet. Zoals we in ons vorig nummer reeds meldden won dé heef v. d. Hoven dit toestel in een prijs vraag van een sigarettenfabriek, waarbij het beste en actueel- ste radioprogramma van het voor bije winterseizoen moest worden opgegeven. Het bekende „Negen heit de klok" van de K.R.O. kwam daarbij met het grootste aantal inzendingen uit de bus. Er was een stoet geformeerd van enkele auto's met medewer kers, die, voorafgegaan door de Kajotters Drumband van de Ge meenschapshuis naar de woning van de familie v. d. Hoven-Maas trok. Daar heeft de bekende radio- artist Jan de Cler, de toegestroom de nieuwsgierigen nog even ge amuseerd met het niet minder be kende nummer „De familie van Tutte", waarbij de omstanders het refrein konden meezingen. In de woning, temidden van fa milie en kennissen, heeft Jan de Cler daarna het fraaie Blaupunkt televisietoestel aan de geukkige winnaar aangeboden. De heer v. d. Hoven toonde zich in zijn dankwoord zeer ver heugd met dit mooie toestel en hoopte er, onder het genot van 'n sigaret, nog menig uurtje van te genieten. De Postduif. De Postduivenvereniging ,,de Postduif" houdt op zaterdag 3 nov. om 20 uur in haar clublokaal café H. Heesbeen haar jaarver gadering. Nu het vliegseizoen weer achter de rug is, vragen an dere belangrijke punten de aan dacht, zoals bestuursverkiezing, tentoonstelling en wedvluchten in ATTENTIE. Met het oog op de feestdag van Allerheiligen zal ons vol gend •nummer vrijdagmiddag in plaats van vrijdagochtend ver schijnen. Advertenties uiterlijk woens dag in te zenden. Administratie. groter verband. Het bestuur ver trouwt dat in verband hiermee de leden zo enigszins mogelijk van hun belangstelling blijk zullen ge ven. Onze najaarscollectie zijn compleet. Een enorme verschei denheid in Fijne Lederwaren Damestassen Reisartikelen en Handschoenen Grotestraat 264 Waalwijk Gevonden ververloren. Gevonden diverse handschoenen en wan ten; damesportemonnee; zwarte portemonnee; vulpen merk Peli- kan; huissleutel; rode vulpen; groene vulpen; zwarte rozen krans; bos sleutels; onderjurkje in papier; grijs plastic tasje met ma- ke-up; paar gebreide kinderhand schoenen. Verloren: zwarte dameshandtas met por tefeuille inhoudende f 12; bruine portemonnee inhoudende f 5; vul pen merk Marshall; blauwe step; zwarte glacé dameshandschoenen; gouden dameshorloge; Vulpen; ko peren armband; rode step; porte monnee met sleutel; grijze dames portemonnee inhoudende f 25; groene gebreide kindèrwanteh; muntbiljet van f 1. Agenda. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Donderdag, 1 ov., 12 uur re petitie mannenkoor in De Twee Kolommen. Zondag, 4 nov,, 12 uur repeti tie mannenkoor in De Twee Ko lommen. Maandag 29 en woensdag Tl oktober: Musis Sacrum 8 uur: „Heersers der Vallei", 14 jaar. Luxor 8 uur: Eskader 8 keert terug", 18 jaar. Donderdag 1 november Musis Sacrum 6 en 8.30 uur „Duivels Spel", 14 jaar. Luxor 6 en 8.30 uur: „Shane", 14 jaar. Wöensdag 31 oktober: Zaal F. van Helvoirt 7.30 uur repetitie gehele Waalwijks Or kest. aterdagmorgen had in hotel Verwiel de huldiging plaats van jde heer Frans Vesters ter gele genheid van zijn 40-jarig dienst jubileum bij de Machinefabriek Fa. Wed'. Verhulst. Bij deze hul diging waren tegenwoordig de familieleden van de jubilaris, per soneelsleden van de Fa. Verhulst en verdere genodigden. In zijn huldigingstoespraak zei de heer A. Verhuist dat de heer VeSters, die thans in het bedrijf de functie Van chef-draaier ver vult, bijna alle ups en downs van het bedrijf heeft meegemaakt en er zeer veel toe heeft bijgedragen de firma over dé downs heen te helpen. De heer Vesters kwam in dienst toen het bedrijf nog geves tigd was in de Stationsstraat. Sindsdien heeft hij alle uitbrei- dngen van 't bedrijf meegemaakt. Vermeldenswaardig is dat Frans Vesters werkte aan de 'eerste draaibank in Waalwijk. De heer Verhulst onderstreepte de grote verdiensten, welke de heer Ves ters door zijn vakmanschap en toewijding voor het bedrijf in de loop van deze veertig jaren heeft gehad. Een van deze verdiensten is ongetwijfeld het feit dat de ju bilaris altijd zitting heeft gehad in de fabriekskern, in welke functie hij veel belangrijk werk heeft ver richt. Zijn maatschappelijke acti viteit komt eveneens duidelijk tot uitdrukking in zijn bestuursfunc tie bij de r.k. Metaalbewerkers- bond St. Eloy, in Welke functie hij onlangs zijn 25-jarig jubileum heeft gevierd. De heer Verhulst wenste de jubilaris en familieleden van harte geluk met dit jubileum en hij dankte hem voor het vele werk dat hij in het belang van de firma heeft verricht. Hij sprak de hoop uit dat de firma nog vele jaren zou mogen profiteren van de diensten van de jubilaris. Als blijk van waardering bood hij de jubilaris een polshorloge en een geschenk onder couvert aan. Mevr. Vesters bood hij een fraai boeket bloemen aan. Tot de kinderen van de jubilaris zei de heer Verhulst, dat het bedrijf er trots op is hun vader in dienst te hebben. Burgemeester Teijssen zei in zijn toespraak, dat 't slechts wei nig werkers gegeven is 40 jaar in dienst van eenzelfde bedrijf te zijn. Iemand die op een dergelijk dienstverband kan terugzien, be kleedt wel een zeer bijzondere positie. Dat dit ook bij de heer Vesters het geval is, was volgens de burgemeester duidelijk op te maken uit de zeer waarderende woorden van de directie. Hij on derstreepte nog eens de voortref felijke staat van diénst en zei dat de jubilaris door vakbekwaam heid, toewijding en zorg een; bete kenisvolle carrière had opge bouwd. Mede. dank zij de activi teit van de heer Vesters heeft het bedrijf van de Wed. Verhulst kunnen groeien en bloeien. De burgemeester wenste dan ook zo wel de jubilaris als de directie van harte geluk met dit jubileum en hoopte dat de jubilaris nog vele jaren met dezelfde vreugde en tot tevredenheid der directie in het bedrijf werkzaam zou mogen zijn. Vervolgens wees burgemeester Teijssen op de belangrijke maat schappelijke activiteiten van de heer Vesters, als secretaris van St. Eloy en als lid van de fa- briekscommissie der fa. Verhulst. Als zodanig heeft hij een steentje bijgedragen tot evoluties in het sociale leven. De burgemeester zei dat het hem dan ook bijzonder verheugde te kunnen mededelen, dat het Hare Majesteit had be haagd om op zijn voordracht de heer Vesters te onderscheiden met de ere-medaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij hoopte dat de jubi laris deze onderscheiding nog ve le jaren in goede gezondheid zou mogen dragen. Hierna dankte de heer A. Ver hulst jHare Majesteit voor deze onderscheiding en burgemeester Teijssen voor zijn bemoeiingen in zake de toekenning hiervan. Namens het personeel werd de jubilaris toegesproken door de heer J. de Geus. Deze memoreer de in het kórt het verloop van het dienstverband van dé jubilaris, waarin Frans Vesters zich altijd voor de volle honderd percent ge geven heeft. De heer de Geus roemde de jubilaris als een ener giek persoon en als een bekwaam vakman van onberispelijk gedrag. Hij wenste de jubilaris, familie leden en de fa. Verhulst geluk met dit jubileum. Uit een door het personeel gevormd spaarpotje bood hij de heer Vesters een en veloppe met inhoud aan. Namens het districtsbestuur van St. Eloy sprak de heer Verhoe ven. Hij memoreerde de huldiging welke de heer Vesters onlangs bij zijn 25-jarig jubileum bij St. Eloy was ten deel gevallen. Hij noem de de jubilaris een vooraanstaand persoon, die zeer veel voor de an dere arbeiders heeft over gehad. Vooral zijn betekenis als katho liek georganiseerd arbeider onder streepte de heer Verhoeven. De waardering voor het werk van de jubilaris trad volgens spreker wel heel duidelijk naar voren in de toekenning van de koninkijke on derscheiding. Hij wenste de jubi laris van harte geluk en hoopte dat hij later, wanneer hij met pen sioen zou zijn, nog vele jaren zou mogen terugblikken op zovele ja ren intensieve werkzaamheid. Namens de bestuursleden van de Waalwijkse afdeling yan St. Eloy werd de jubilaris toegespro ken door de heer A. v. d. Hoven, die hem als blijk van waardering een kist sigaren, overhandigde. Het laatste woord van deze bij eenkomst was aan de jubilaris, die allereerst God dankte voor de kracht en de gezondheid, die het hem hadden mogelijk gemaakt dit werk te verrichten. Dank ook aan Hare Majesteit voor de verleen de onderscheiding, aan burge meester Teijssen voor zijn be moeiingen in deze en voor de har telijke woorden tot hem gespro ken en aan de heren Verhulst voor de prettige samenwerking en voor het in hem gestelde vertrou wen. Ten slotte dankte de heer Vesters alle sprekers voor hun waarderende woorden en de ca deaus. Velen maakten hierna van de gelegenheid gebruik om de jubi laris en zijn familieleden geluk te wensen. H. Misoffer. Welnu, tot het bij dragen aan deze doelstellingen zijn alle leden van de parochie gemeenschap verplicht. Proefregeling. Geen bankenpacht meer maar „kerkege|ld". In het Parochieblad van Sint Jan troffen wij een artikel aan van het Kerkbestuur, waarin wordt medegedeeld, dat gedurende de maanden november en december een proef zal worden genomen met betrekking tot het plaatsen- geld in de kerk. Omwille van de belangrijkheid Van dit experiment ontlenen wij aan dit artikel een en ander. Het is de bedoeling van het Kerkbestuur om gedurende de twee laatste maanden van dit jaar alle plaatsen in de kerk vrij te laten en de bankenpacht te ver vangen door een bijdrage van de parochianen gedurende de H. Missen op zondagen en feestda gen. Uit de ervaringen van deze twee maanden zal het Kerkbe stuur tegen het begin van het nieuwe jaar zijn conclusie trekken en de oplossing kiezen, die zijns inziens de voorkeur verdient. Waarom. et systeem van de banken pacht ontmoet tegenwoordig bij velen weerstand en dit is de re den, geweest, waarom dit systeem na de oorlog in talrijke parochies vervangen is door „plaatsengeld". dn nieuwgebouwde kerken wórdt de bankenpacht dan ook prak tisch niet meer ingevoerd. Afgezien van dit algemeen aan de dag tredend verschijnsel, heeft het Kerkbestuur zijn besluit ge grond op de volgende overwegin gen: i 1. Sinds bijna twintig jaren heeft in de St. Jan geen nieuwe verpachting meer plaats gehad. - Veruit de meeste plaatsen zijn zo ongeveer „vast bezit" geworden. Bij verhuizingen naar andere pa rochies komt zo nu en dan slechts een enkele plaats vrij. Dat zijn er echter zó weinig dat de talrijke gezinnen, die zich in latere jaren in de parochie gevestigd hebben, nauwelijks een kans hebben om een plaats te pachten en daarbij nooitnooit een vrije keuze hebben. Daar komt dan nog bij, dat het aantal onverpachte plaatsen voor de sterk gegroeide parochie toch reeds veel te klein is en dat de meeste onverpachte plaatsen ge rekend moeten worden r tot de meest ondergeschikte. 2. Het systeem der verpachte plaatsen en het tekort aan vrije plaatsen maken het de meeste ou ders onmogelijk om hun kinderen mee te nemen. Toch zou 't ideaal zijn, als de ouders hun oudere kinderen zelf meenamen en er voor zorgden dat deze op behoor lijke wijze de H. Mis meevierden. 3. Een van de grootste mis bruiken in de parochie, dat van het te laat komen iri de H. Mis, wordt door het systeem van de bankenpacht blijkbaar sterk be vorderd. i Plaatsengeld. Het geld dat in de kerk ge vraagd wordt, of liever gevraagd moet worden, is bestemd voor de verzorging van de eredienst, voor het onderhoud van het kerk gebouw en voor de zielzorg. Bovendien is dit bedrag, in de vorm waarin wij het in onze om geving kennen, een wezenlijk en noodzakelijk onderdeel van het TE WAALWIJK op Vrijdag 2 November. enieder, die op zondag of feestdag de H. Mis mee komt vie ren, betale als minimum-bijdrage voor de kerk twintig cent. Hij kan dan gaan zitten waar hij wil, be halve op de plaatsen van de col lectanten en de ordecommissaris sen. Deze regeling zal zelden voor een gezin bezwaarlijk zijn, althans zeker in onze tijdsomstandighe den, omdat het Kerkbestuur de twee volgende uitzonderingen maakt: vrij van bijdrage worden, ge steld: alle kinderen tot aan hun vijftiende verjaardag, en vrij van bijdrage worden ge steld allen, die onder de „noodwet ouderdomsvoorziening" vallen. Het Kerkbestuur meent dat de- ze regeling voor de parochianen een der gunstigste is onder alle I regelingen, die in ons bisdom be treffende het plaatsengeld zijn ge troffen; een regeling, waarbij de kinderrijke gezinnen en de min der draagkrachtigen zoveel mo gelijk worden tegemoet gekomen en waarbij tevens een behoorlijke verzorging van kerk, kerkelijke diensten en parochiewerk schijnt gegarandeerd. Daarna wordt aandacht besteed aan de wijze van innen, enz. K.V.P. De afdeling „Kaatsheuvel" van de K.V.P. houdt zondag 4 november a.s. in de Gildenbond een algemene ledenvergadering met als voor naamste agenda-punt de bestuurs verkiezing, die reglementair moet geschieden na een tweede kamer verkiezing. Het gehele bestuur treedt volgens reglement af, doch is weer,terstond herkiesbaar. Naar we vernemen stellen alle bestuursle den zich weer herkiesbaar. Er kun nen door de leden candidaten wor den gesteld, doch dit moét geschie den door het indienen van candida- tenlijsten, door minstens 5 leden on dertekend,Deze eandidatoplijsten moeten voor i november bij de se cretaris, de heer J. Beerèns, Mgr. Völkerstraat 14, worden ingediend. Kappersvergadering. In de zaal van de heer P. v. Dun hielden de kappers vergadering ter bespreking van enige belangrijke onderwerpen. Besloten wérd 'n ver zoek in te dienen bij B. en W. der gemeente Loon op Zand om onthef fing van de winkelsluitingswet voor een openstelling der zaken tot 7 uur namiddag. In princiepe werd besloten tót op richting van een afdeling van de kappersbond, waarvoor een expres se vergadering zal belegd worden. Ten slotte kwam de prijsverhoging en de vakantie-regeling ter. tafel, waarvoor al-Ie aanwezigen hun me dewerking toezegden. Tafeltennis K.A.T. De uitslagen van de laatst ge speelde wedstrijden van K.A.T. wa ren: zondag 21 oktober: K.A.T. 1— Cor du Buy 10—0; K.A.T. 2—PSV 2 10—0; K.A.T. 3—D'.A.D.Y. 3 7—3; Crescendo 1—K.A.T. 4 3—7; Ooster hout 2—K.A.T. 5 37; K.A.T. 6— Rikket 4 3—7. Zondag 27 oktober: K.A.J. 1— K.A.T. 1 6—4; K.A.J. 2—K.A.T. 2 3—7; K.A.T. 3—Amor 8—2; KAT 5 N.V.R. 2 8—2. Opgedragen. J oals boven werd gezegd, be staat reeds in vele kerken van ons bisdom een regeling van „plaat sengeld" zonder verpachting voor langere tijd. Meestal varieert dan het vastgestelde bedrag naar ge lang een plaats gunstig of minder gunstig in de kerk gelegen is. Het Kerkbestuur heeft echter gemeend geen onderscheid te moeten maken tussen de verschil lende plaatsen: de betere zijn niet duurder dan de minder goede; er komen geen goedkope en geen dure plaatsen. Er worden name lijk in deze opzet helemaal géén plaatsen betaald. Door de stichting Hypotheekfonds te Eindhoven is onderhands opge dragen het bouwen van 7 midden standswoningen te Nuenen en 6 middenstandswoningen te Someren aan het Aannemersbedrijf W. en A. den Teuling te Kaatsheuvel. De K.J..UV. in actie. De K.J.M.V. houdt hedenavond een vergadering in hotel Smit, waar bij de Zeereêrw. Pater L. v. d. Lin den van het Kaski spreekt „Modern Missiewerk". De afdeling dames houdt dinsdag avond een zeer interessante bijeen komst, waarop mej. Coby Jansen spreekt en demonstreert over bloem schikken. DESK 4Bemdijk 3 4—2. In deze derby-wedstrijd heeft Desk de hoofdrol gespeeld op alle linies. Desk was overwegend ster ker. Reeds na 10 minuten wist Abé het eerste doelpunt te maken en na éen kwartier was het P. Oerlemans die nummer 2 scoorde. In deze pe riode kon het Berndijk niet verder dan het middenveld brengen. Desk wist zijn voorsprong nog voor de rust door twee goede doelpunten van Oerlemans te vergroten tot 4-0. Na de thee drong Desk opnieuw op, doch de Berndijk-achterhoede hield stand. Hét ver opdringen van Desk strafte zich af en de Beer bracht met eeh kogel de stand op 41. Beurtelings volgden enkele aanvallen van Berndijk en door braken van Desk; alleen een aanval van Berndijk had nog sukses toen v. Gorcum na een doorbraak in schoot; 42. Met Desk in de aanval kwam het einde wry ffiTBaanaam Bekroond. Op de grote Ornithoplilia-tentoon- stelling te Utrecht in de Jaarbeurs gebouwen aan de Croeselaan, be haalde de heer J. Tuerlings met zijn inzending Zw. Minorca kriel 2 maal eerste, 1 tweede en 1 derde prijs met vijf speciale prijzen. Agenda. Maandag 7.30 u. n.m. Revue „Hoe Bestaoget" zaal P. v. Dun; 8 u. n.m. repetitie harmonie Apol lo, zaal W. Smit; 8 u. n.m. repetitie harmonie St. Jan, zaal Euphonia; 8 u. n.m. K.J.M.V. heren „Modern Missiewerk", zaal W. Smit; 7.30 u. n.m. R.K. Par. Zangkoor St. Jan repetitie, bassen; 8.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan, tenoren. Dinsdag 8.30 u. n.m. repetitie Mannenkoor „Semper Vivens", zaal 't Hoventje; 8 u. n.m. K.J.M.V. Dames „Bloe- menschikken", zaal W. Smit. Woensdag 7.30 u. n.m. Revue „Hoe Bestaoget", zaal P. v. Dun; 8 u. n.m. repetitie harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 u. n.m. Apollo-theater „Prins Student", alle leeftijden. Donderdag 6 en 8.30 uur n.m. Apollo-theater „Prins Student", al le leeftijden. Zondag-doktersdienst KaatsheuvelLoon op Zand. De dienst op 1 november (Aller heiligen) wordt waargenomen, door R. Raaijmakers, arts, Kaatsheuvel, Hoofdstraat 68a, tel. 04167 - 2050. Burgerlijke Stand. Geboorten: Elisabeth P J dv G Molenschot-Ligtenberg Ge- rardus J M zv j Groenendaal-v Heijst Sjoukje dv T Meijer- Pathuis Adriana M M dv J v d Ven-Schellen. Overlijden: Wilhelmus A Ken- nekens echtg van J P van Beers 72 .jaar. HuwelijksaangiftenAdriaan W J Gubbens 27 jaar te 's Bosch en Helena C Trommelen 24 jaar alhier. Huwelijken: Marius J W A v d Put 25 jaar en Elisabeth M v d Dun gen 22 jaar, beiden alhier - Adrianus J F van Dongen 28 .jaar te Oisterwijk en Francisca L-eermakers 31 jaar alhier. Ojjgenomen personen: P Dekkers van Roosendaal ca P. Laurijsen van Dongen G zaan en gezin van Emmen m Hoek en gezin van 's Bosch M van de Weerdt van Dreu- mel A v Maris van Amster dam J van Nie van Amster- 1 ,an>1, L van Onzenoord van uFl? Mulder van Elst. Algevoerde personen e Kivits naar Dussen J Schellen naar Baarn A Blo- mesath naar Beek (L) G Valk naar s Bosch J de Laat en ge zin naar Nijmegen J van Esch naar Goirle H Vermeer naar s Bosch A Bruurmijn en ge zin naar Waalwijk P Hebing naar I ilburg J Kusten naar s Bosch F Leermakers naar iilburg P van Biel naar Box- W.,r~ G Swinkels naar Bakel en Milheeze.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6