De Echo van het Zuiden GEMEENTERAAD DRUNEN D Leo Horn en Hans Eysvogel VRIJDAG 2 NOVEMBER 1956 79e JAARGANG No. 85 Later sluitingsuur. Subsidie Maatschappelijk Cultureel Centrum en Elshout Vooruit De raad der gemeente Drunen kwam dinsdagavond in openbare zitting bijeen. De raad was vol tallig. Na het vaststellen der notulen en het kennis nemen van de in gekomen stukken was aan de 'orde het voorstel van B. en V\ tot toekenning van premie op de voet van de premieregeling wo ningverbetering. Het betrof hier een toekenning van premie op voet van de pre mieregeling 1953 voor een vier tal woningen. Het gemeentelijk aandeel bedroeg 1866.—. De raad gaf vlot zijn goedkeu- UIPunt 4 was een voorstel tot wijziging van de politieverorde ning inzake sluitingstijden van' café's Hierover zegt het pre-ad- vies Door de Bond van Catehou- ders te Drunen en Elshout werd een verzoek ingediend het slui tingsuur voor de café's voor de zaterdagen en zondagen te stel len op 24 uur. Momenteel is dit. sluitingsuur in de politieveror dening bepaald op 23 uur. Inge volge deze verordening kan de burgemeester van deze bepaling ontheffing verlenen. In verband met de inmiddels gewijzigde be hoefte en de sterk veranderde omstandigheden wordt van deze mogelijkheid dan ook een zeer groot gebruik gemaakt. In de meeste gemeenten, waar enige activiteit heerst op gebied van sport, spel, vermaak en ontspan ning, geldt in het algemeen wel 24 'uur als sluitingstijd. Gezien het drukke verenigingsleven in onze gemeente en daarbij over wegende, dat voor een eventueel drankmisbruik door een verlen ging van het sluitingsuur tot 24 uur zeer zeker niet gevreesd be hoeft te worden, stellen B. en W. de raad voor het sluitingsuur voor de café's voor alle zaterda gen en zondagen en daarmede gelijkgestelde Christelijke feest dagen te wijzigen en te brengen op 24 uur. Voor één categorie echter me nen B. en W. om speciale rede nen een uitzondering te moeten maken. Met name doelen zij hier bij op de inrichtingen, welke ten zuiden van het afwateringska naal zijn gelegen. Uit niorele overwegingen achten zij 't wen selijk de voorgestelde wijziging niet van toepassing te verklaren op de hier bedoelde inrichtingen. Waar het heide-, duin- en bosge bied een toevluchtsoord voor jong en oud is en het speciaal voor de jeugd in het algemeen wenselijk is zeker niet al te laat in dit oord te vertoeven, menen B. en W. dit niet te moeten be vorderen door het sluitingsuur voor de openbare gelegenheden in dat gebied te verlengen tot 24 uur, dit mede uit hoofde van 't politietoezicht ter plaatse. De heer Fortuijn vroeg in ver band met dit punt hoe men nu stond tegenover aanvragen van verlengingen op zaterdag en zon dag tot b.v. 1 uur. De voorzitter antwoordde hier op dat deze slechts bij zeer hoge uitzondering zou worden gege ven. De heer Brok had ook graag gezien dat voor werkdagen in verband met vergaderingen, 12 uur als sluitingstijd zou worden vastgesteld. De Voorzitter was het hiermede niet eens; men kon beter vroeger beginnen. De raad gaf zijn goedkeuring aan het voorstel. Punt 5 was een voorstel tot grondverkoop in 't uitbreidings plan. Hierover zegt 't pre-advies Door de Stichting Lips Wo ningbouw, de Diaconie der N. H. Gemeente alhier en N. van Kuik, Stationstraat, is een verzoek in gediend tot verkoop van enkele bouwterreinen in 't uitbreidings plan. De door bovengenoemde stich ting gevraagde bouwgrond be treft een stuk grond langs de Prinses Irenestraat, groot pl.m. 786 m2 ten behoeve van de bouw van 5 woningen. De grond is ge legen in het gedeelte van het uit breidingsplan waarvoor 'n prijs geldt van 7.75 per m2. De Diaconie en N. van Kuik hebben een bouwterrein, respec tievelijk voor de bouw van een dubbele en een enkele woning, gevraagd langs de Prins Bern- hardstraat ter grootte van res pectievelijk pl.m. 396 m2 en pl.m. 322 m2. Voor deze bouwterreinen is een prijs van 9.40 per m2 vast gesteld. De voorzitter deelde mede dat N. v. Kuik waarschijnlijk niet zal kopen'. De heer de Veer was van me ning dat de Diaconie nog steeds de mening was toegedaan dat zij voor de goedkopere prijs van 4.40 kocht. De voorzitter ant woordde dat bij B. en W. hier van niets bekend was. De heer Fortuijn informeerde of de verhoogde grondprijs ook invloed had gehad op de aanvra ge voor bouwgrond. De voorzitter deelde mede dit niet te hebben gemerkt en wees ei op dat tegenover diverse an dere gemeenten Drunen met zijn grondprijzen redelijk ligt. De raad gaf ook aan dit voor stel zijn goedkeuring. Verder was aan de orde het voorstel tot verkoop van een dubbel woonhuis, te weten de panden 52 en 54 in de Grotestr. In een vorige raadsvergadering had de raad besloten dit pand bij inschrijving te verkopen. Het hoogste bod was gedaan door de heer J. Jung n.l. 12.100 voor welk bedrag de raad ver koop toestond. Het voorstel van B. en W. tot kopen van het woonhuis van de heer P. v. d. Ven, J. v. d. Mey- denstraat, voor 5200.keurde de raad goed. Het doel van deze verkoop was een behoorlijke verbetering te kunnen aanbrengen op 't kruis punt J. v. d. Meijdenstraat Schoolstraat. In verband met dit punt wees de heer de Veer op de erbarme lijke staat waarin de J. v. d. Meij denstraat naast het kerkhof zich bevindt. De voorzitter deelde mede dat pas in het voorjaar met de eigenlijke aanleg zal kun: nen worden begonnen, maar lnj zegde toe te zullen bekijken ol nog voor de winter enkele ver beteringen zouden kunnen wor den aangebracht. Het voorstel tot toekenning van een bijdrage in de aanslui ting op hef waterleidingnet aan de'heer J. v. Leest, die zal bou wen op het Sempke, keurde de raad goed. De gemeentelijke bij drage bedraagt 25 der aanleg- kosten, welke 204.bedragen. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op een ver zoek van de heer A. Pulles (Ven nen) om een verhoging van de gemeentelijke bijdrage in de aansluitingskosten van het elec- triciteitsnet. De gemeentelijke bijdrage is normaal 25 Gezien de abnormaal hoge kosten in verband met de grotere afstand ging Pulles hiermede niet ac- coord. De heer v. Sprang zag hier toch een zekere redelijkheid in en vroeg of het voor dit abnor male geval niet beter was de bij drage op 50 te stellen. De voorzifier achtte dit niet verantwoord tegenover andere aanvragers, zowel van het verle den als voor de toekomst. Daar bij gaf de gemeente nog een kre diet over de eigen bijdrage, die in dit geval pl.m. 400 bedroeg voor een termijn van 10 jaar. De voorzitter vond een en ander goed geregeld en adviseerde hel been strak te houden. De raad gaf zijn fiat. Zonder op- af aanmerkingen stelde de raad de nieuwe veror dening tot heffen van vermake lijkheidsbelasting vast. De nieuwe verordening komt hierop neer dat voor films de belasting wordt verlaagd tot 20 en 35 Voor danspartijen wordt deze verhoogd van Ó.25 per m2 tot 0.32 per m2, terwijl voor radio muziekdozen of televisietoestel len 15.belasting zal worden geheven. Het voorstel inzake het verle nen van garantie i.v.m. hypo theekverstrekking ten behoeve van het bouwen van een premie woning, keurde de raad zonder verdere opmerkingen goed. Het betrof hier een aanvrage van de heer J. Stiphout voor een bedrag van 13.020.en van A. Kuijpers voor een bedrag van 11.000.— Verder was aan de orde een voorstel tot toekenning van sub sidie, dan wel tot het verlenen van een garantie t.b.v. de Stich ting „Maatschappelijk Cultureel Centrum" te Drunen, het R.K. Kerkbestuur te Elshout en aan de Parochiële Vereniging „Els hout Vooruit" te Elshout. Het uitgebreide prae-advies zegt hierover A. Subsidie-aanvrage Stichting „Maatschappelijk Culfureel Cen trum" te Drunen. Door bovengenoemde stichting is een verzoek ingediend om ga rant te blijven voor de betaling van rente en aflossing van een door de stichting te sluiten geld lening groot 126.232. Deze geldlening is bestemd voor de stichting en inrichting van een z.g. jeugdhuis. De stich ting van het jeugdhuis omvat in feife de verbouw van de nood kerk. Deze noodkerk, welke ei gendom is van de parochie van de H. Lamberus, wordt door het parochieel bestuur ten behoeve van 't jeugdwerk in erfpacht af gestaan aan de Stichting „Maat schappelijk Cultureel Centrum" voornoemd. Deze stichting geeft gelijkerwijze, nu ze enigszins ge dwongen is haar vrije tijd bui- tensnuis door te brengen, aan wezig zijn. V oorts tracht zij mede te wer ken het culturele leven, zoals dat leeft in de- diverse organisaties en verenigingen, tot groter bloei te brengen üoor hen in de gele genheid te stellen in een zaal, welke aan alle eisen moet vol doen, hun activiteit te demon streren. Door de Stichting M.C.C.D. voornoemd is een exploitatie overzicht overgelegd. Blijkens dit overzicht zullen de jaarlijkse inkomsten en uitgaven van het jeugdwerk, met inbegrip van de rente en aflossing van de aan te gane geldlening naar schatting belopen respectievelijk 16.500.- en J 26.500.zodat een jaarlijks nadelig tekort wordt geraamd van 10.000.te weten 't voor rente en aflossing bestemde be drag. Dit houdt derhalve in, dat een eventueel door de gemeente verstrekte garantie ook als zo danig elk jaar door de gemeente zal moeten worden ingelost door betaling van het voor rente en aflossing benodigde bedrag van 10.000. Naar de mening van B. en W. is het exploitatie-overzicht tame lijk summier opgezet, terwijl de vraag gewettigd is of de geraam de inkomsten ook in werkelijk heid ontvangen zullen worden. Hoewel de activiteiten met be trekking tot 't jeugdwerk, zoals dat thans is opgezet, staat of valt met de uitkomsfen van de exploi tatie, hebben B. en W. deson danks, na rijp beraad, toch ge meend de raad een voorstel te te Pracht handen HAMEA-GELEI het gebouw nadat de nodige verbeteringen zijn aangebracht met de alsnog aan te kopen inventaris, in beheer aan de Stichting Katholieke Jeugdcen- trale Parochie St. Lambertus te Drunen. Het doel van de R.K. Jeugd- centrale is de godsdienstige en zedelijke belangen van de paro chiële jeugd te behartigen. De groep, waarop zij haar werkzaamheden wil gaan richten omvat de jeugd van 12 t.m. 23 jaar. Zij gaat hierbij van het standpunt uit dat, door de jeugd de gelegenheid te bieden voor 'n gezonde ontspanning, ze tevens beschermd wordt tegen de min der goede invloeden, welke mo- moeten doen het verzoek in willigen. Uiteraard zullen de consequen ties onder ogen moeten worden gezien, zo onverhoopt door onvoorziene omstandigheden het jeugdwerk een ontijdig einde mocht nemen of zo dit een vorm mocht aannemen, welke niet met de opzet overeenkomt. Met het oog hierop zal het op de allereerste plaats noodzake lijk zijn, dat de stichting MCCD, alsmede de R.K. Jeugdcentrale, in geval van eventuele liquida tie, de nodige waarborgen geeft met betrekking tot de gehele of gedeeltelijke terugbetaling van de door de gemeente geïnvesteer de bedragen. Dit is noodzakelijk om te voorkomen dat derden, bij eventuele overdracht van het ge bouw en inventaris, later zouden profiteren van de door de ge meente betaalde bijdragen. Ook zal het nodig zijn een zo danige rechtsgeldige overeen komst te sluiten, enerzijds tus sen het Kerkbestuur en de stich ting MCCD, anderzijds tussen de stichting MCCD en de r.k. Jeugd centrale, dat het vrije genot van het betreffende gebouw voor ge meld doel gewaarborgd wordt. Daar het voor de gemeente, uit hoofde van haar belangrijke deel neming in de financiering, van groot belang te achten is dat een en ander goed geregeld wordt, menen B. en W. deze eis in de allereerste plaats te mogen stel len. Gezien dit grote aandeel van de gemeente menen B. en W. zelfs nog verder te moeten gaan door tevens als voorwaarde te stellen, dat de gemeente (i.e. burgemeester en wethouders) telken jare goedkeuring moet verlenen aan de jaarstukken van de Stichting MCCD, alsmede aan die van de r.k. Jeugdcentrale. Tot dat doel zullen deze instan ties verplicht moeten worden al le terzake nodige gegevens over te leggen en ter inzage te ver strekken. Niet alleen voor de gemeente is een juiste exploitatie van groot belang te achten, maar evenzeer is dit in het belang van de be treffende stichting. B. Subsidie-aanvrage ten be hoeve van het r.k. parochiehuis te Elshout. Van het r.k. Kerkbestuur te Elshout is eveneens een verzoek ontvangen om bij te dragen in de lasten van het Parochiehuis. Dit gebouw is in bruikleen af gestaan door de Parochiële Ver eniging „Elshout Vooruit", die de exploitatie daarvan in handen heeft. Het Parochiehuis, alsme de de parochiële vereniging heeft zijn bestaansrecht reeds geruime tijd bewezen. De exploitatie daar van levert echter telken jare moeilijkheden op, waardoor het de betreffende vereniging niet mogelijk is aan haar verplichtin gen te voldoen ten opzichte van het Kerkbestuur van Elshout Krachtens deze verplichtingen moet de vereniging elk jaar de rente en aflossing (in de vorm van huur) van de geldlening vol doen, welke voor de bouw van 't parochiehuis gesloten is. Op grond hiervan wordt door het Kerkbestuur aan de gemeen te een jaarlijkse subsidie ge vraagd van 1500. Daar de verwarming momen teel in genen dele voldoet aan de daaraan te stellen eisen, moet bovendien, speciaal ten behoeve van het Parochiehuis, 'n nieuwe verwarmingsinstallatie worden aangelegd. De kosten hiervan zijn uiteraard thans ook aanzienlijk, reden waarom gevraagd wordt ook in deze kosten bij te dragen, dit in de vorm van betaling door de gemeente van de rente en af lossing van een voor dat doel aan te gane geldlening. De hier voor verschuldigde annuïteit zou volgens opgave rond 250.per jaar bedragen. De door het r.k. Kerkbestuur te Elshout gevraag de bijdrage beloopt derhalve in totaal 1/50.per jaar. Het College van B. en W. is van oordeel dat het Parochiehuis te Elshout inderdaad in een be langrijke behoefte voorziet, nu dit gebouw tegen een bepaalde vergoeding voor praktisch elke vereniging ter beschikking wordt gesteld. Om deze redenen menen B. en W. dan ook de raad 't voor stel te moeten doen tot inwilli ging van 't verzoek te besluiten. C. Subsidie-aanvrage van de Parochiële Vereniging „Elshout Vooruit". Tot op heden ontving de be treffende vereniging een subsi die van 250 per jaar. Thans is een verzoek ingediend dit sub sidie te verhogen tot 450. per jaar. Dit bedrag zal blijkens mededeling worden besteed ten behoeve van de jeugdvorming in culturele zaken. Het is bekend dat de vereni ging een prijzenswaardige acti viteit ontplooit. Daar zij zich thans ook meer wil bezighouden met jeugdvorming en B. en W. van mening zijn, dat ook deze taak door de vereniging op be hoorlijke wijze zal worden ver vuld, stellen B en W. ook voor dit geval voor het aan de vere niging toegekend subsidie te ver hogen tot 450. In de toelichting wees de voor zitter op de noodzakelijkheid dat er op korte termijn iets moet ge beuren. Spreker verheugde zich over de activiteit die men is gaan ontplooien, een activiteit waar bij de gemeente gaarne haar me dewerking en steun toezegt. Wel wees de voorzitter er op dat men zich op de vorm welke thans is gekozen niet moet doodstaren en in verband met de subsidies die door rijk en provincie gegeven worden voor gemeenschapshui zen, bezien zal moeten worden of geen andere regeling in de toekomst moet worden toege past. De raad gaf blijkbaar graag en gul. De sprekers hadden al len'dit gemeen dat men door drongen was van de harde nood zaak dat er met spoed iets moest gaan gebeuren. Men steunde dan ook eenparig het voorstel van B. en W. Aan de orde was verder ver kiezing adviescommissie woon- ruimtewet. Hierin werden alle leden die zitting hebben, herko zen, te weten: Notaris H. M. L. M. Schreurs, C. J. van Drunen, A. A. Kamp, H. Maas, F. Elshout en H. de Wit. Verder was aan de orde be noeming personeel dienst Ge meentewerken. In besloten zit ting werd door de voorzitter be treffende deze benoemingen de nodige toelichtingen gegeven. Allen met 11 stemmen werden hierna door de raad benoemd tot a. Directeur van de dienst de heer W. H. J. van Gooi, direc teur v. d. huidige gemeenschap pelijke dienst; b. Opzichter-tekenaarde heer F. A. Peters, opzichter-tekenaar bij de huidige gemeenschappe lijke dienst; c. Opzichter-tekenaar de heer H. M. Portier, momenteel werk zaam in de rang van adjunct commies ter secretarie; d. Administrateur de heer K. van Dun, momenteel commies ontvanger ter secretarie. De opzet is dat de heer Portier zijn functie als badmeester ook in de toekomst blijft vervullen. De heer v. Dun heeft een ont slag-aanvrage ingediend voorz'n functie als commies ter secreta rie. Volgens de laatstelijk door de raad vastgestelde salarisverorde ning is het de opzet de functie van gemeentontvanger en die van administrateur van de dienst Gemeentewerken te combineren. De heer L. Pulles werd door de raad benoemd als gemeentewerk man in vaste dienst. Tot secretaris van de gemeen telijke dienst voor maatschap pelijke zorg werd benoemd dhr. K. Schijvenaars, commies ter se cretarie alhier. Aan de heer K. v. Dun werd in verband met zijn benoeming tot administrateur van de dienst ge meentewerken eervol ontslag verleend als secretaris van de dienst maatschappelijk werk. De voorzitter alsmede wethou der v. d. Wiel brachten de heer v. Dun dank voor het vele werk voor deze dienst verricht. Tot slot was aan de orde het voorstel wijziging gemeentebe groting 1956. Hierover zegt het pre-advies De Directeur-Generaal van het Ministerie van Wederopbouw-en Volkshuisvesting heeft bij brief van 12 okt. 1956 medegedeeld, dat hij accoord gaat met 't plaat sen van 34 schuurtjes achter de woningen van het in aanbouw zijnde complex woningwetwonin gen in het uitbreidingsplan (De Braken). De prijs ad 24.820. acht hij aanvaardbaar. B. en W. hebben genoemde Directeur-Generaal voor de bouw van deze schuurtjes toestemming gevraagd, omdat de bouw hier van huns inziens noodzakelijk is. Indien de bewoners van de 34 woningwetwoningen in de tui nen hokken, schuurtjes etc. gaan bouwen, zal het aanzicht wan de gehele buurt veel schade onder vinden. Het is daarom beter zelf de bouw ter hand te nemen en te zijner tijd in de huurovereen komst te bepalen, dat het ver boden is zonder toestemming van burgemeester en wethouders op het erf of op daken gebouwen of getimmerten van welke aard ook te stichten. De heer de Veer vroeg ook of het niet mogelijk was de woning wetwoningen in de Burg. v. d. Heijdensraat van schuurtjes te voorzien. De voorzitter wilde dit over wegen. Tot slot had nog een informa tief gesprek plaats over het uit breidingsplan West. 40-jarig dienstjubileum van G, van der Velden bij C.V. chroomlederfabriek v.h. H.H. Jansen te Waalwijk Jubilaris koninklijk onderscheiden. insdag j.l. vierde de C.V. Chroomlederfabriek v.h. H. H. Jansen het 40-jarig dienstjubileum van, haar werknemer de heer G. van der Velden. Tegen 11 uur kwamen de direc tie en 't personeel in de kantine bijeen om de jubilaris officieel te huldigen. De directie was hierbij voltallig aanwezig, zijnde de he ren Grothe, Schoemans en Ver- wiel, alsmede de oud-directeur de heer A. W. A. Jansen. Verder merkten we een der directeuren op van de vertegenwoordigers der leder fabriek, de N.V. Van Oldenbeek Smelt. De heer van der Velden werd toegesproken door het oudste di rectielid ,en tevens de directe chef van de jubilaris, de heer Grothe. Hij wenste Frits geluk met dit mooie dienstjubileum. Hij memo reerde de verschillende werk zaamheden die de jubilaris in de loop der jaren in het bedrijf had verricht, waarbij hij de nadruk legde op de prettige samenwer king en de trouwe plichtsbetrach ting die hij steeds aan de dag had gelegd. Hij stelde de jubilaris in alle opzichten ten voorbeeld aan ale collega's en dankte hem voor de goede verstandhouding die hij steeds had bewerkstelligd. Als blijk van waardering overhan digde hij de jubilaris tot slot een cadeau onder couvert. Na het schenken van de ere- wijn en het ronddienen van siga ren en sigaretten sprak vervol gens de heer A. W. A. Jansen, die de jubilaris feliciteerde bij dit in deze tijd steeds schaarser voorko mend dienstjubileum. Ontroerd memoreerde hij de tijd van veer tig jaar geleden, waarvan zij bei den nog de enig overgeblevenen waren. In die veertig jaar is veel gebeurd; veel verschillende tij den heeft het bedrijf intussen doorgemaakt. Daarin en daardoor zijt gij met het bedrijf vergroeid geraakt en het doet goed eens de gelegenheid te krijgen daarbij stil te staan. Hierna feliciteerden hem de overige directieleden en het per- soneel. De heer G. Bruystens sprak als een van de oudere col lega's de jubilaris namens het personeel toe. Als blijk van bij zondere waardering van hun oud ste collega bood hij de jubilaris een fraaie horlogeketting aan. j „ontspanner" bent geweest, d.w.z. iemand die eventuele spanningen tussen collega's met wijs oordeel en beleid wist te nivelleren en al dus een goede verstandhouding en prettige samenwerking onder elkaar wist te bevorderen. Tot slot zei burgemeester Teijs- sen dat het hem een bijzonder ge noegen was de mededeling te kunnen doen dat het Hare Ma jesteit de Koningin behaagd had de jubilaris bij deze gelegenheid de bronzen medaille verbonden -aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen, waarna de burge meester hem de medaille opspel de. Ontroerd dankte de jubilaris de directie, z'n collega's en de bur gemeester voor het gesprokene. Namens de vertegenwoordiging der lederfabriek feliciteerde de heer Van Oldenbeek, die in vroe ger jaren nog met de jubilaris had samengewerkt, de heer Van der Velden en overhandigde hem daarbij een kistje sigaren. Onder het genot van een glas en een sigaar bleef men nog eni ge tijd samen, waarbij talrijke ou de herinneringen werden opge haald. verzorgden prachtige sportavond bij Bloch Stibbe - Hollandia. De kantoorpersoneelsvereniging van Bloch Stibbe-Hollandia had voor haar leden en 'een aan tal genodigden een sportavond georganiseerd op dinsdag 30 ok tober j.l. De heer Leo Horn was daartoe uitgenodigd en hield in een uiter mate geestige en aangename ver teltrant een spreekbeurt over zijn ervaringen als scheidsrechter. Bij zijn eerste examen was hij gezakt, maar door het grote tekort aan scheidsrechters, nu ongeveer 23 jaar geleden, werd hij toch aangesteld. Na de eerste wedstrijd die hij leidde en die gespeeld werd tus sen 2 jeugdelftallen, werd door de 12-jarige aanvoerder van een der teams opgemerkt, dat zijn eind signaal de beste beslissing van hem was. Zijn verhaal over ver dere promoties via onderafdelin gen naar de KNVB en zo tot de top van de le klassers, was door spekt met leuke voorvallen en geestige zinspelingen. Zo kreeg hij toevalligerwijze contact met 'een van de hoogste functionarissen van de FIFA en op diens uitnodiging leidde hij z'n eerste wedstrijd in Engeland. Door een toevallige omstandig heid hoefde hij niet lang te wach ten om op de lijst van internatio nale referees te worden geplaatst. Zijn eerste grote interland was Engeland—België en dat was voor de heer Horn het begin van een grootse internationale car rière. Tijdens zijn bezoek aan de wed strijd Engeland - FIFA-elftal ver- Onder deze bedrijven was tot nam hij, dat hij waarschijnlijk zou verrassing van de jubilaris burge meester Teijssen gearriveerd, die de jubilaris eveneens gelukwenste en hem toesprak. Hij bracht hier bij de wezenlijke betekenis naar voren van zulk een dienstjubi leum. Naar ik verneem zijt gij het grootste deel van Uw diensttijd opspanner geweest, aldus burge meester Teijssen. Ik vind het van groot belang te kunnen zeggen dat gij, zoals ik ben ingelicht, in de loop der jaren ook vaak een worden aangezocht om de wed strijd van de eeuw te leiden: En geland— Hongarij e. Toen hij deze voor hem enorme tijding aan enkele vrienden mee deelde, antwoordden deze: „Ben je mal dan nemen ze toch een goeie!" Hij werd aangesteld en leidde de wedstrijd, waarin Engelands fantastische record gebroken werd 90 jaar op eigen veld on geslagen te zijn gebleven. Tal van prachtige feiten haal de hij aan. Te veel om op te noe men, en toen de pauze werd aan gekondigd klonk een luid applaus voor zijn uitnemende spreekbeurt. Na de pauze draaide de beken de radio-commentator Hans Eys vogel enkele door hem zelf opge nomen films van de Oympische spelen 1952 in Helsinki en van de Olympische Ruiterspelen 1956 te Stockholm. De fleurige en statige opening der spelen, gehouden onder aan houdende regens, ging vooraf aan het meest indrukwekkende en spectaculaire gedeelte van deze spelen: de Cross-country. Vertoond werden de meest sensationele gebeurtenissen in de ze onmenselijk zware „Military" die slachtoffers opeiste onder mensen en dieren. Maar bovenal bleek uit deze film het enorme uithoudingsver mogen en de onverzettelijke wils kracht van ruiter en paard. Na de herinneringen van de pracht overwinningen van Eva Novak, Fanny Blankers (in haar serie), Mac Donald Baily, Emil Zatopek en de zilveren plaats van Hanny Termeulen e.a. te hebben opgehaald van Helsinki, werd tot slot vertoond 't zwaarste spring concours aller tijden: de „Grand Prix des Nations" te Stockholm. Het meesterschap van de springruiters en de elegance van de diverse sprongen der paarden was fantastisch. Hans Eysvogel zelf gaf de ver slagen door alsof ze een recht streekse uitzending betroffen. Zo enthousiast en zo technisch gaaf, dat hij beloond werd met een ovatie. De voorzitter van de vereni ging was dan ook vol lof over het gebodene en dankte de beide he ren voor de kundige wijze waar op ze deze avond verzorgden. Mevr. Eysvogel die haar man assisteerde bij zijn werk, kreeg een cadeau aangeboden. Het was een prachtige ontspan ningsavond. Het is de Hamamelis. die het 'm doet

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 13