WAALWIJK LAATSTE BERICHTEN Waalwijkse en Langstraatse Courant 8ROOD. 1§§i langstraat Handschoenen Handschoenen f7.95 f9.25 AVONDMAR KT LIES BOTH I VRIJDAG 2 NOVEMBER 1956 Alle soorten machinaal gesneden en verpakt VERWIEL's Brood- en Banketbakkerij TE WAALWIJK op Vrydag 2 November. Haarsteeg Sprang Qapelle Uitgever: Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE mWiHEI ZUIDEN 79e JAARGANG No. 85 BureauxGROTESTRAAT 205, V/AALWIJK TEL. 262! - KAATSHEUVEL - TEL. 2.02 Pr vau BEURDENSTRAAT^ OPGERICHT 1878 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief TELEGR.-ADRES: „ECHO" JAARVERGADERING DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Op 31 oktober werd in café M. Leenheers de jaarvergadering ge houden van het District Waalwijk van de K.N.B.B. Bij ontstentenis van de voorzitter, opende de vice- voorzitter, de heer Th. Burmanje, de vergadering. Hij heette alle af gevaardigden hartelijk welkom en meende dat er 'n frisse wind moet gaan waaien in het district, en de activiteiten opgevoerden moeten worden als stimulans voor de met- aangesloten clubs. De notulen van de vorige verga dering werden onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Met applaus werd het keurige jaarverslag van de secretaris-wed strijdleider begroet en de voorzitter dankte de secretaris hartelijk. Door ziekte van de penningmees ter moest het kasverslag worden aangehouden tot de volgende ver gadering. Daarna volgde de uitreiking van de medailles aan de kampioenen van het afgelopen seizoen, onder woorden van felicitatie van de voorzitter. Bij de bestuursverkiezing steide de heer Passier voor de aftredende penningmeester bij acclamatie te herbenoemen, waartegen geen be zwaar bestond. In de vacature H. de Ruyter werd C. Rombouts benoemd als wed strijdleider. Een voorstel om 'n dubbele com petitie te spelen, werd aangehou den, om in de -verenigingen te wor den besproken. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar de moyennes van divei- se spelers en de vragenstellers kre gen de gelegenheid een en ander te onderzoeken. Eveneens werd gedis cussieerd om een modus te vinden dat iedereen zich zelf kan contro leren. Een voorstel daartoe van de secretaris werd geaccepteerd. Betreffende de heffing van in schrijfgeld voor teams, werd gesug gereerd dit een jaar aan te houden. De heer Passier sprak de hoop uit dat alles dit jaar weer een vlot ver loop zal hebben. Tenslotte sprak de vice-voorzitter in zijn slotwoord er zijn blijdschap over uit dat alle aanwezigen hem op buitengewone wijze waren tege moet gekomen deze vergadering naar behoren te leiden. Na een welkomswoord aan de nieuwe vereniging D.V.O., die dit jaar tot de K.N.B.B. toetrad, sloot de heer Burmanje deze geanimeer de vergadering met de hoop uit te spreken, dat alen dit jaar voldoe ning mogen hebben van sportief spel en felle strijd op het groene laken. Herinnering Bevrijdingsdag. Dinsdag 30 oktober 1.1. was het 12 jaar geleden (30 oktober 1944) dat Waalwijk werd bevrijd. Officiële opening Medisch Centrum. Het Medisch Centrum zal za terdag 24 november a.s. des na middags 3 uur officieel geopend worden door burgemeester Teijs- sen. Op zondag 2 december a.s. zal het gebouw voor de Waalwijkse bevolking te bezichtigen zijn. BOND VAN OUDSTRIJDERS- De Ned. Bond van Oudstrijders afdeling Waalwijk houdt weder om onderlinge schietwedstrijden op vrijdagavond 8 uur op de ke gelbaan van Hotel De Twee Ko lommen. Lederwarienexpositie. Op maandag 5 en dinsdag 6 november a.s. zal Verwiel's Le derwarenhuis in hotel Verwiel een lederwarenexpositie houden. Voor de uren van openstelling van deze ongetwijfeld interessan te tentoonstelling zie de adver tentie in dit nummer. Opening nieuwe zaak. Woensdag 7 november, 's mid dags drie uur, opent de heer J. v. d. Ven aan het Hoogeinde, zijn nieuwe zaak in levensmiddelen, tabaksartikelen, wijnen en likeu ren en drogisterij-artikelen, voor genodigden en donderdag 8 no vember 's morgens voor het pu bliek. Deze ruim 40-jarige zaak, sinds 1942 geleid door de hui dige eigenaar, is door de inrich ting en het fraaie interieur van de Fa. van Wanrooij uit Kaatsheu vel een aanwinst te noemen. Waalwijk is de laatste tijd ver wend, door de opening van nieu we en vernieuwde zaken, maar het Hoogeinde was enigszins ka rig bedeeld. Door dit smaakvolle geheel is er een einde aan geko men. Drie ruime etalages schen ken U een overzicht op de ach terliggende winkelruimten met zijn keur van artikelen, en ongetwij feld zal dit de verkoop ten goede komen. Het zal de ondernemende eigenaar zeer zeker niet aan be langstelling en goede wensen ont breken op deze heugelijke dag, waaraan wij de onze graag toe voegen. Rest nog te vermelden, dat het pand werd gebouwd dooi de fa's wed. van Heesch en P. v. Hilst, terwijl Visser's loodgieters- bedrijf en 't schildersbedrijf Mol. eveneens alle eer van hun werk hebben. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in het blad van maandag a.s. RIKCONCOURS R.K.C. Het jeugdbestuur van RKC kan en mag terugzien op een goed geslaagd rikconcours. De dag prijzen vielen als volgt Jos ten Haaff 29 pnt.; Josi en M. ten Haaff 20 pnt.; G de Wit en Dollekens 31 pnt.; Jac. Pas sier 19 pnt. De totaal uitslag luidt le pr. G. de Wit 31 pnt.; 2e pr. Jos ten Haaff 29 pnt.; 3e pr W. Eikenbroek 27 pnt.; 4e pr. B. v. d. Hoven 23 pnt.; 5e pr A. Ma- hieu 22 pnt., W. Eikenbroek 22 pnt.; 6e pr. Fr. v. Munster 21 pnt-, H. Somers 21 pnt., 7e pr. C van der Zanden 20 pnt., C. v. d. Griendt 20 pnt. Het jeugdbestuur van KKG betuigt langs deze weg zijn dank aan al degenen die hun steentje hebben bijgedragen tot 't slagen van dit rikconcours. Ook deneer Jac. Passier, die zijn zaal daar voor afstond, onze welgemeende dank voor zijn prettige en har telijke medewerking. J M van der Linden van Utrecht J Siegers van Heusden J M Kuijs van Heusden C Smits van Drunen C W Snoeren van Tilburg A P M Schild van Gouda P F M Sopers van Sit- tard. Vertrokken P Dalmaijer en echtg naar Best G F A Klerkx naar Australië G van Disseldorp en echtg naar Vlissingen Kf AM van Dijck en gezin naar 's-Hage P H de Vaan naar Gilze en Rijen W M van Drongelen naar Vlaardingen. Juliana-nieuws. Voor het le elftal is zondag a.s. geen wedstrijd vastgesteld. Hét 2e elftal speelt thuis tegen SET 3 uit Tilburg; deze wedstrijd vangt aan om half 3. Tweede elftallers, deze wedstrijd kan ge- wonnen worden en dat is nodig, want jullie hebben wat dit be treft, 'nog maar weinig gepres teerd. Dus zondag a.s. een over winning, daar rekenen wij op. Het 3e elftal speelt bij RKC 3 eveneens om half 3. Na de mooie overwinning van j.l. zondag ver wachten wij dat ge de punten weer mee naar Baardwijk zult brengen. Tenslotte speelt het 4e elftal thuis om 12 uur tegen WSC 4; ook dit kan een aardige wedstrijd worden. Wij willen de Juliana-aanhang er op attent maken dat zaterdag a.s. 3 november het barakcon- sours ten bate van de jeugdactie een aanvang neemt; aanvang 7 uur n.m. Wij bevelen dit barak- concours waaraan prachtige prij zen zijn verbonden, ten zeerste aan. DAMES GLACÉ vanaf HEREN NAPPA vanaf WOLLEN DAMES-, HEREN en KINDERHANDSCHOENEN en WANTEN. Mooie kwaliteit en lage prijs ST AMTON/USS Tf? r< WSCVeerse Boys. Voor zondag a.s. is door de KNVB bovengenoemde wedstrijd vastgesteld. Dit zal voor WSC wel een der zwaarste wedstrijden van de gehele competitie wor den. Men zal zich nog wel de ontmoetingen tegen Veerse Boys van het vorige seizoen herinne ren, toen uit en thuis verloren werd. Iedere W SC-aanhanger zal zich afvragen: moet dit .laar WSC wederom het onderspit del ven? Aan de spelers om hierop zondag het antwoord te geven, j Dat het er spannen zal, daar be hoeft men zeker niet aan te twij felen. De laatste berichten uit Honga rije geven het idee van plotselinge ommekeer. Een sterke Russische strijdkracht is op weg naar Boeda pest, tanks hebben het vliegveld omsingeld, en buitenlandse vlieg tuigen die hulp brengen, worden in beslag genomen. Israël maakt melding van 'n belangrijk sukses in de Sinaï-woes- tijn; de'Britten en Fransen hebben verschillende vliegvelden in Egypte gebombardeerd en een fregat is gezonken in het Suez-kanaal, waar door de doorvaart is gestremd. S Textiel blijft in ons land vrij i van omzetbelasting, maar benzine en gedistilleerd worden, duurder. De Rijkspostspaarbank geeft met 1 januari 2.64%. ixipfiiïio' en uitrusting van de Nederlandse teams, die zullen wor den Uitgezonden tiaar de Olympische Spelen h - ge heel door de Nederlandse industrie verzorgd. Bloch Stibbe uoi landia, verzorgt het schoeisel. cmm*» in gesnrek tnetbpuckS^van^Duyne-Brmfwei%eterw^jl passen is. Aanrijding. Maandagavond had op het punt HoogeindeLaageinde een aan rijding plaats tussen een vracht auto bestuurd door S. uit Drunen en een personenauto bestuurd door P. L. uit Kaatsheuvel. Toen S. zijn wagen wilde keren werd hij aangereden door L., die zoals naderhand bleek onder de in vloed van sterke drank verkeer de. Beide wagens werden licht beschadigd. Tegen L. werd pro ces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand Waalwijk. Geboren Jan L zv L F Jetzetsiek-van Rooije te Drunen Johannes F F M zv F F P van Hulten-van Gelder Johanna M H dv A H Verhoeven-van den Hoven - Franciscus A C zv M H Aerts- Schuurmans - Cornelia dv W van der Schans-Wiersma te Sprang-Capelle. Overleden Wed. F. Steevensz-Djamisah, 67 jaar. Huwelijks-aangiften J S Kavelaar 28 j en H F Kip ping 27 j beiden te Waalwijk A F G Dupont 22 j en M P J Slaats 21 j beiden te Waalwijk H van Rooij 67 j te Eindhoven en B Knijnenburg 65 j te Waalwijk. Huwelijken P J van der Schans 25 j te Sprang-Capelle en W M van Drongelen 22 j te Waalwijk P van de Ligt 36 j te Wanroij en P M van Haren 34 j te Waalwijk P J de Wijs 21 j te Raams- donk en M C van Delft 20 j te Waalwijk - A J van Assen 27 j en A A Reus 21 j beiden te Waalwijk. R.K. Toneelvereniging Utile Dulci. Het is een zeer goed idee van de toneelvereniging Utile Dulci, die op 17 nov. haar 7e lustrum viert, ook de kinderen van haar donateurs van 6 tot en met 15 jaar in haar festivi teiten te betrekken. Alle donateurs die kinderen hebben van deze leef tijd, worden zondag 4 nov. tussen half 12 en 1 uur in het Patronaats gebouw verwacht. Op vertoon van hun nieuwe donateurskaart kunnen zij daar kaartjes krijgen voor hun kinderen. Dit kinderfeest wordt ge- houden 14 nov. en wordt verzorgd door de bekende Poppenspeler Henk Zoutendijk. Opbrengst Reclasseringswerk. Tijdens de Middenstandstentoon stelling was een bus geplaatst bij de stand van Reclasseringswerk. Dit heeft opgebracht met de extra op brengst reclasseringsdag een totaal van 284.46. Als nieuwe wijkmeester voor Herpt werd gekozen Jac. Verhoe ven; de wijkmeester A. v. Son, die zijn functie niet meer kan waar nemen, wordt opgevolgd door zijn zoon Jan v. Son. De schattingswaarde werd voor 't komende jaar voor paarden vast gesteld op 1200.— en voor pon- ny's op 800.bij ongevallen zal 100% worden uitbetaald. Een voorstel van het bestuur om de vergoeding voor de wijkmeester te verhogen tot 12.50, werd door de vergadering goedgekeurd; de vergoeding voor de schatters werd verhoogd van 2.50 tot 5.per schattersdag. Na de rondvraag, waarvan een matig gebruik werd gemaakt, werd de vergadering door de vice-voor zitter op de gebruikelijke wijze ge sloten. Wild-cöiieours. Ingekomen C G Boogaart van Tilburg Vergadering van de Onderlinge Paardenverzekering. In café L. Verkuil hield de hier boven genoemde paardenverzeke ring een algemene ledenvergade ring. Wegens ziekte van de voor zitter, de heer H. v. d. Brandt, werd de vergadering gepresideerd door de vice-voorzitter, de heer Thomas v. Bokhoven. Na een woord van welkom tot de aanwezige leden te hebben gericht, wenste hij de voor zitter, die niet aanwezig kon zijn wegens ziekte, een spoedig en al geheel herstel toe. Vervolgens ver zocht hij de secretaris voorlezing te doen van de notulen van de vorige vergadering, die zonder op- of aan merkingen werden goedgekeurd. Door de secretaris werd hierna rekening en verslag uitgebracht over het afgelopen halfjaar, waar uit bleek dat 't fonds gunstig heeft gewerkt; er was een batig saldo aanwezig van ƒ1.476.28. Het aftredend bestuurslid, Fr. v. Beijnen, werd met grote meerder heid Van stemmen herkozen; aan de beurt van aftreden was even eens J. Timmermans, maar wegens het bereiken van de leeftijdsgrens was hij niet meer herkiesbaar. De voorzitter bracht het scheidende be stuurslid dank voor het vele werk, in het belang van de verzekering gedaan, en, bood hem uit erkente lijkheid een doos sigaren aan. In zijn plaats werd gekozen Albert Winkel, die zijn benoeming aan nam. De voorzitter feliciteerde hem en verzocht hem daarna aan de be stuurstafel plaats te nemeii. De aftredende schatters, P. van Baardwijk en L. de Gouw, werden eveneens met meerderheid van stemmen herbenoemd. Door het schuttersgilde St. Am- brosius, gevestigd in café De Sport, eigenaar J. de Gouw, werd zondag j.l. een groot wild-concours gehou den, waarvoor van de zijde van de bij de Langstraatse Bond aangeslo ten gilden, een grote belangstelling bestond. Toen het concours ten ein de was, bleken de navolgende schut ters de gelukkige winnaars te zijn van de beschikbaar gestelde hazen en konijnen: Korps: 1. J. v. Nunen; 2. A. Leer- makers; 3. C. de Kort; 4. J. Schoo- nen; 5. P. Damen; 6. G. Smetsers; 7. M. de Kort. Personeel: 1. M. v. Balkom; 2. J. Wijters; 3. C. de Kort; 4. M. de Kort; 5. F. Konings; 6. H. de Louw; 7. Th. Sperver. De kwikhaas werd na loting ge wonnen door de heer A. Leerma- kers. Vergadering Visclub. Onder voorzitterschap van dhr. H. v. d. Heijden, hield de Visclub alhier in café M. Reuser een alge mene ledenvergadering. Na alle aanwezige leden welkom te hebben geheten,, gaf hij daarna een kort overzicht over het afgelopen sei zoen. Door de leden werd veel ac tiviteit aan de dag gelegd, waarvoor zij de dank van de voorzitter in ontvangst mochten nemen. Beslo ten werd binnenkort een gezellige avond te houden, waarbij ook de dames van de leden zullen worden uitgenodigd. Met het uitzetten van vis in de ter beschikking zijnde vennen, zal nog worden gewacht tot het voor jaar. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt, werd de vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. Ned. Herv. Kerk. A.s. zondag, 4 november 1956, des morgens half tien en des mid dags half drie hoopt in de Ned. Herv. Kerk in de Dienst des Woords voor te gaan Candidaat Westland van Huizen. Diamanten Bruiloft, Het echtpaar J. Verbeek-van Wijnen, Kerkstraat alhier, her dacht j.l. woensdag in familie kring de dag waarop zij voor 60 jaren in het huwelijk traden. Ook vele vrienden en kennis sen gaven blijk van hun belang stelling. Het diamanten paar mocht naast vele persoonlijke en schriftelijke felicitaties, vele ca deaus ontvangen in de vorm van bloemen, fruitmanden, enz. Ook onze gelukwensen en nog menig jaar in gezondheid toege wenst. Verloting bazar Kleuterschool. Enkele prijzen van de verloting gehouden ten bate van de Ghr. Kleuterschool zijn nog niet afge haald. Het betreft hier no. 1582 van de witte loten; nos. 812 en 673 van de groene loten en nos. 107 en 271 van de gele loten. De 1 prijzen kunnen worden afgehaald: Kerkstraat 39 Sprang. De sprei, waarvan het aantal werkuren geraden moest worden, werd gewonnen door dhr. Bou- man te Drongelen. F ilmvertoning Oranjevereniging Juliana. Voor de kinderen van de leden der Oranjevereniging Juliana zul len morgenmiddag, zaterdag 3 no vember, een tweetal filmvoorstel lingen worden gegeven in de zaal van de Chr. Volksbond. Om 2 u. voor de kinderen van de leden woonachtig in de Molenstraat en ten westen daarvan: om 4 uu, voor die woonachtig ten oosten van de Molenstraat, 's Avonds half acht zal een filmvertoning voor de leden van de Oranjever eniging plaats vinden. Toegang op vertoon van de lidmaatschaps kaart. Als hoofdfilm wordt ge draaid de reis van het Koninklijk Paar naar de West en verder een tweetal kleurenfilms en enkele tekenfilmpjes. Wendt U voor een HORLOGE in goud of zilver EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Hoofdstraat 14 CAPELLE Klaproosactie, Volgende week zaterdag is het Klaproosdag en in vele plaatsen in ons land is het gebruikelijk, dat in de week, waarin deze tweede zaterdag in november valt, een huis aan huis collecte wordt ge houden. Zo ook in de gemeente Sprang-Capelle. Een of meerdere dagen in de periode van maan dag 5 tot en met zaterdag 10 no vember zal in de verschillende wijken, waarin de gemeente voor deze actie is verdeeld, een staf van collectanten uitzwermen en t bekende klaproosje aanbieden. Laat de jongedames, die zich voor dit werk geheel belangeloos beschikbaar stelden, niet tever geefs aankloppen. Neem 'n roos je van hen en doe hiervoor, al naar uw portemonnaie dit toelaat, een gift in de bus, waarmede iedere collectante is uitgerust. Wat men geeft, geeft men ter na gedachtenis aan hen, die hun le ven voor onze vrijheid gaven. De doelstelling van het Nederlands Oorlogsgraven Comité, waaraan deze gelden ten goede komen, is, de nabestaanden van in ons land begraven geallieerde militairen, en dat zijn er tallozen, in staat te stellen een bezoek aan de oor logsgraven te brengen. Onnoeme lijk velen hebben, dank zij de op brengsten van vorige Klaproos- dagen en -acties, een bezoek kun nen brengen aan een oorlogskerk hof en met grote dankbaarheid in het hart een wijle kunnen vertoe ven bij het graf van hun vader, echtgenoot, zoon of verloofde. Het werk van het Oorlogsgra- vencomité wordt in de landen van onze geallieerde vrienden hogelijk gewaardeerd, hetgeen wel duide lijk naar voren komt uit de geste van de Engelse organisatie The British Legion, een organisatie, die nauw samenwerkt met het Ne derlands Oorlogsgraven Comité. Elk jaar mogen een aantal collec- tianten op kosten van The British Legion een zesdaags bezoek aan Engeland brengen als bewijs van dankbaarheid voor wat de Ne derlandse Klaprooscollectanten voor de Britse nabestaanden doen De gegadigden voor dit gratis be zoek worden bij een onder toe zicht te houden trekking van een aantal kaarten, zo groot als het bepaalde aantal gelukkigen is, uit de verzamelde kaarten van allen, die aan Klaproosdag hebben meegewerkt, aangewezen. Ook worden zij, wanneer dit aange vraagd wordt, in de gelegenheid gesteld de telkenjare te houden plechtige geallieerde dodenher denking, welke herdenkingsdienst dit jaar op zaterdag 3 nov. des namiddags drie uur in de Nieuwe Kerk op de Dam te Amsterdam wordt gehouden, bij te wonen. We hopen, dat de Klaproos actie, die dit jaar staat onder lei ding van de directrice van de Landbouwhuishoudschool, mej. P. J. Rijken, een schitterend resul taat mag hhebben en dat de op brengst van volgende week die van voorgaande jaren op zijn minst mag evenaren, en de inge zetenen van Sprang-Capelle mid dels deze opbrengst dus mede een steentje kunnen bijdragen ter ver wezenlijking van 't doel van het Oorlogsgravencomité. Nog tallo zen zijn er die met innig verlangen uitzien naar de dag, waarop zij voor hun pelgrimage naar ons land kunnen komen. Benoeming aangenomen. De heer W. Colijn te Dussen, die benoemd is tot onderwijzer aan de Chr. school aan de Hei straat, heeft deze benoeming aan genomen, doch zal, naar we ver nemen, pas ingaande 16 januari 1957 in functie treden. Kunst na Arbeid. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" hoopt in de eerste helft van de volgende maand voor le den en donateurs haar winteruit- voering te geven. De toneelver eniging uit 's-Bosch, die vorig jaar aan de muziekuitvoering haar me- dewerkng verleende, heeft bereids toegezegd ook dit jaar mede te werken.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9