Waalwijkse en Langstraatse Courani WAALWIJK KAATSHEUVEL Bezoekt Oud Brabant Cabaret-Dancing Een degelijk HORLOGE Paus Pius XII roept op tot vrede en vrijheid. Piet Vesters - Kaatsheuvel steps f 23.50 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1956 Uitgever: Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO \fil! HET ZUIDEN 79e JAARGANG No. 89 21 cent per wee1' per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Ad verten tiepr ij s 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Opening nieuwe zaak. Vandaag, 16 november, opent de heer J. H. van Loon, in de 1ste Zeine Oost, zijn nieuwe winkel in galanterieën, luxe en huishoude lijke artikelen en schoonmaakarti kelen. Aanvankelijk begonnen in de voorkamer van zijn woonhuis, heeft het bedrijfje zich uitgebreid tot een winkelruimte met 5 ruime etalages speciaal voor dit doel gebouwd, onder architectuur van de heer van Huiten en uitge voerd door de firma's Kooien en Kramer en voor het schilderwerk door de fa. G. Hens. Eerst nu komt pas goed tot zijn recht welk een grote verscheiden heid aan artikelen deze winkel herbergt, maar tevens de plaats die ,,de goedkope bazar", zoals de zaak toepasselijk wordt ge noemd, heeft verworven in dit gedeelte van de St. Antoniuspa- rochie. Niet in het minst door de coulance van de eigenaar en zijn echtgenote. Al met al mag worden gecon stateerd, dat ook deze zaak een aanwinst is voor dit stadsgedeelte, mede gezien door de toenemende bebouwing. Graag wensen wij de onderne mer alle sukses toe, nog verwij zend naar de in dit nummer opge nomen openingsadvertentie. Fancy-Fair Ka jotters Drumband. Hedenavond zal de Fancy-Fair ten bate van het Uniformfonds van de Kajotters Drumband gaan draaien. Drie dagen zal het feest zijn in de Gecroonde Leersse. De prachtige en waardevolle prijzen wachten om van eigenaar te ver anderen. Vanavond zal deze Fan cy-Fair om 7 uur geopend wor den. De openingstijden voor zater dag en zondag zijn vanaf 's mid dags half vier. 't Zal en moet er gezellig wor den als geheel Waawijk hieraan zijn belangstelling geeft. Dus op naar de Fancy-Fair, de Drum mers verwachten U. KLAPROOSCOLLECTE. De speldjesverkoop ten be hoeve van de Nederlandse Oor logsgravenstichting heeft de vo rige week in verband met de na tionale inzameling voor Honga rije geen doorgang kunnen vin den. Deze Klaprooscollecte zal nu op 17 en 18 november, mor gen en overmorgen dus, worden gehouden. Zoals bekend heeft het Oor- logsgravencomité de verzorging op zich genomen van de graven der in Nederland gevallen geal lieerde militairen. Tevens stelt dit comité de familieleden van deze gevallenen in staat regel matig deze graven te bezoeken. De Klaprooscollecte heeft zich telkenjare mogen verheugen in de bijzondere milddadigheid van het Nederlandse volk, dat op de ze wijze hen eert, die voor de be vrijding van ons land zijn geval len. Ook nu zullen wij ongetwij feld wederom getuigen van onze dankbaarheid en eerbied voor deze dapperen, die ver van hun vaderland zijn gevallen voor de zaak van de vrijheid, door met milde hand te geven aan de Klap rooscollecte. Collectanten kunnen zich nog opgeven bij J. A. H. J. Verwiel, Grotestraat 264 alhier. COLLECTE STILLE ARMEN. Tijdens de tocht van St. Nico- laas door de gemeente op zondag a.s. zal er worden gecollecteerd voor de stille armen. Een aan beveling om voor deze collecte met milde hand te geven is fei telijk overbodig. Denken we er alleen maar aan dat er misschien kinderen zullen zijn aan wier neusje het mooiste feest van het jaar zal voorbijgaan, als er niet door ons allemaal een klein of fertje wordt gebracht. Vele kleintjes maken een gro te, en dat grote is in dit geval 'n onvergetelijke 5e december voor iederen in deze stad. Doe daar om iets in die bus AGENDA. Vrjjdag 16 en zaterdag 17 nov. Musis Sacrum 8 uur „Drie mannen in de sneeuw", alle leef tijden. Luxor 8 uur „Het begon in Parijs", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zondag 18 november om 6 en 8.30 uur. Zaterdag 17 en zondag 18 nov- Zaal F. van Helvoirt 8 uur „Per Luchtpost", blijspel in twee bedrijven door Norman Krasna, opgevoerd door toneelver. GEO. 16, 17 en 18 november. Fancy-fair in de Gecroonde Leersse ten bate van het unifor menfonds Kaj otters-Drumband. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Antonetta P dv C J Boelhou wer-ten-Haaf f Johannes L W zv W C M Musch-Koolen Ma ria J A dv H L Korthout-Maas Johannes J zv P C Schalken- Heesters Peter F F zv F F Smit-Verduijn te Sprang-Capel- le Anna M C dv J M G IJpe- laar-Slootmans Yvonne M dv J. Robbers-Dijkstra. Overlijden: Geen. Huwelijksaangiften J C J van Drunen 26 jaar en C M A Dumoulin 23 jaar beiden alhier. Huwelijken C J A van Kuik 24 jaar te Hil versum en M J Volman 19 jaar alhier AFG Dupont 22 jaar en M P J Slaats 21 jaar beiden alhier TAM van den Berkh 28 j te Gemert en PM M Slaats 23 jaar alhier J S Kavelaars 28 jaar en H F Kipping 27 jaar beiden alhier. Ingekomen J C J van Drunen van Breda MA Tabbers van Drunen F F de Nijs en gezin van Vught M P L T Slaats van Oss. Vertrokken A van Zeist naar Loonopzand -C H Janssen naar Rotterdam MA Klerks naar Sprang-Ca- pelle -P A J van Kuik naar Harderwijk P M M Slaats naar Gennep W M Klijn naar Mid delburg PM van Haren naar •Wanroij MC van Delft naar Raamsdonk. K. V.P.-J ONGEREN. Uiteenzetting over Hongarije en het Midden-Oosten te Waalwijk. Het zwaar op de proef gestelde Hongaarse volk, alsmede de strijd in het Midden-Oosten hebben de bijzondere aandacht der gehele wereld getrokken. A.s. maandagavond zal in de zaal van Hotel „De Twee Kolom men" een uiteenzetting worden gegeven over deze gebeurtenissen door de heer Fr. M. M. v. Eijk; dit op uitnodiging der K.V.P.- jongeren-organisatie alhier. Eenieder is op deze bijeen komst van harte welkom; wij doen ook een speciaal beroep op de jongeren, omdat het vooral voor hen interessant is hiervan meer te weten. Het K.V.P. jongeren-organisa tie-bestuur verwacht een massale opkomst en rekent op U allen. LANDBOUWCURSUS. Het ligt in de bedoeling van de N.C.B., afdeling Kaatsheuvel, ook deze winter weer een speciale cur sus te organiseren voor bedrijfslei ders. In een achttal lessen zal ge sproken worden over: Technische en economische problemen in ver band met de veevoeding en de voe derwinning. Bij deze cursus is een rüime ge legenheid tot discussie. BEKRONINGEN. Op de provinciale pluimveeten toonstelling zaterdag en zondag in de zaal van de „Harmonie" te Til burg door de E.T.H.C. georgani seerd. behaalde de heer J. Tuerlings met zijn inzending Zw. Min. Kriel 3 maal de eerste prijs en met zijn wit Wyandotte kriel een 1ste en 2de prijs. De heer P. Elshout met Zw. Min. kriel, tweemaal een 2e en een maal een 3de prijs. E.H.B.O. JAARVERGADERING. Zaterdag hield de E.H.B.O. in ho tel Smit zijn jaarvergadering, waar voor grote belangstelling bestond. In zijn openingswoord wees er de voorzitter op, dat het werk der le den door liefde moet geleid worden. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat er dit jaar maar weinig nieuwe le den zijn. Hij spoorde aan tot inten sief en geregeld trainen, om zo pa raat te blijven voor de gevallen die hulp nodig hebben. Hij bracht spe ciaal dank uit aan het bestuur voor het vele werk in het afgelopen jaar verricht, waarbij hij zich in het bij zonder richtte tot de scheidende penningmeester, de heer v. Wijger- de, die zijn taak als zodanig met de grootste accuratesse heeft verricht. Na de verslagen van secretaris en penningmeester volgde de bestuurs verkiezing. Bij acclamatie werden de beide aftredende bestuursleden, de heer L. Beer ens en mej. T. van Eulem herkozen. In de vacature werd gekozen de heer Spapens, die dank bracht voor het in hem ge stelde vertrouwen. De geestelijk ad viseur, kapelaan v. Oort, bracht eveneens dank aan het aftredende bestuurslid en spoorde tevens aan de goede geest van eensgezindheid en kameraadschap onder de vereni ging hoog te houden. Bij de rondvraag kwam de actie hulp aan Hongarije ter sprake. Be sloten werd een bedrag van 75. uit de kas ter beschikking te stel len, waarnaast nog een collecte ge houden werd. in Hotel Smit Kaatsheuvel zondag 18 en 25 november Duo Martus Radio zangeres Clny de Klerk Orkest „De Notenkrakers" Aanvang 7.80 uur Entree f 1.50 K.J.M.V. VIERDE 20-JARIG BESTAAN. De K.J.M.V. Kaatsheuvel mag wel als een der beste jeugdstands- organisaties van onze plaats ge noemd worden. Naast een heren afdeling, die ruim 30 leden telt, werd het vorig jaar een dames-af deling opgericht, die een 40-tal le den telt en van zeer grote activiteit blijk geeft, 't Is daarom begrijpelijk dat het vierde lustrum van de af deling heren met enthousiasme ge vierd zou worden en dat vanzelf sprekend ook de dames in deze feestviering zouden betrokken wor den. Zondag j.l. is dan het 20-jarig be staan op waardige wijze gevierd en zoals het voor een katholieke instel ling betaamt, met een H. Mis inge zet. Om 10 uur waren alle leden in de kapel der Eerw. Zusters present, waar de Moderator, kapelaan Ver- heijen, een plechtige H. Mis op droeg, waarin alle aanwezigen door het deelnemen aan de H. Offeran de meer speciaal in de dienst inge schakeld werden. Alle dames en heren naderden tot de H. Tafel en na de H. Mis hield de Eerw. Mode rator een korte toespraak, waarin hij de verheven taak van de KJMV, meer bijzonder „katholiek te zijn van de daad", belichtte. Na de H. Mis verenigden allen zich aan een uitstekend verzorgde koffietafel in hotel Smit, waarover niets dan lof was. De voorzitter van de afdeling man nen, de feitelijke feestvierende af deling, de heer Chavanu, hield een feestrede, waarin hij teruggreep op het feit der oprichting in 1936, toen de R.K.M.V. het idee tot uitvoering wist te brengen, om te komen tot de oprichting van een vereniging voor de jonge middenstanders, om onder het devies „mannen van ka rakter - katholiek van de daad" te komen tot de vorming van een K.J. M.V. Intensieve geloofsbeleving, culturele vorming, ontwikkeling en aangename ontspanning stonden in het programma als doel geschreven. Twintig jaren zijn voorbij gegaan, aldus de voorzitter, en het program ma is nog niet gewijzigd, alleen heeft de K.J.M.V. begrepen dat ver anderde tijdsomstandigheden ook vragen, zich aan deze nieuwe tijden aan te passen. De oprichting van de afdeling dames in 1955 is hiervan wel het beste bewijs geweest. Dan laat de voorzitter de voorbije jaren even de revue passeren, waarbij hij de grote werkers in de organisatie, de verschillende voorzitters nog even in herinnering brengt en ook de Moderator, die hun gewaardeer de adviezen gaven, bij name noemt. Meer bijzonder staat hij stil bij het opbloeiend K.J.M.V.-leven der laat ste 10 jaren, die getuigenis hebben afgelegd dat de K.J.M.V. met zijn tijd is meegegaan. Hij eindigt met de beste wens uit te spreken voor de verdere bloei der vereniging in lengte van jaren. Na de feestrede van de voorzitter complimenteerde Mej. Trees Steen bergen, voorzitster van de afdeling dames, de jubilerende heren-afde ling, waarbij zij als blijk van sym pathie van de dames-afdeling een prachtige voorzittershamer aanbood, welke geste door de voorzitter als een bewijs van de uitstekende ver standhouding met dank werd geac cepteerd. Dat de vereniging gedragen wordt door de sympathie der burgerij, bleek op de feestavond die om 8 uur in de Brabantse zaal van hotel Smit gehouden werd. Behalve zeer vele oud-leden van 't R.K.M.V.-bestuur, waren ook vele ouders en genodig den present om in gezellige reünie het vierde lustrum mee te vieren. De hoofdschotel van dit avondfeest was de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven „Circus", onder zeer bekwame regie van het oud-lid Drs. M. v. Amelsvoort, met zeer veel sukses uitgevoerd. Bij de opening sprak de voorzit ter een weikóm aan de velen die opgekomen waren om de feestavond bij te wonen, meer speciaal tot de H.H. Geestelijken, die acte de pre sence boden. Hij bracht daarbij dank aan de R.K.M.V., die destijds het initiatief tot oprichting heeft ge nomen. Hij juichte het toe dat des tijds is ingezien dat de kring waar uit de K.J.M.V. zijn leden kan be trekken, ruimer is gesteld, al moet de vereniging daardoor meer gezien worden als een organisatie van de jongeren uit de middengroepen. Dan gaat hij opnieuw de 20 jaren na, de vorm die de organisatie on der de wereldoorlog nam, de ople ving na de bevrijding met de suk- sesvolle opvoeringen van de KJMV- revues onder Rini Heijs, het werk zaam aandeel van de verschillende moderators, de activiteiten bij Sint Nicolaas- en Kerstviering, de ont- wikkelings- en debatingsavonden, het meeleven van het hoofdbestuur en het bestuur van de R.K.M.V. In korte woorden herdenkt hij de over ledenen, speciaal de sympathieke Moderator Kap. Teunissen, om te besluiten met de beste wensen voor de komende vijf jaren. Nadat Drs. v. Amelsvoort een korte verklaring had gegeven van het blijspel, sprak pastoor v. d. Spijker een hartelijk woord van geluk tot de feestvieren de vereniging, waarna het blijspel aanving. Na 't tweede bedrijf werd een verloting georganiseerd, waar voor een prachtig stel prijzen door de leden, de oud-leden, de hospes en verschillende andere milde ge vers werd beschikbaar gesteld. Het is een pracht geslaagde K.J. M.V.-dag geweest, die lang in her innering zal blijven. Een dankbaar St. NICOLAAS-CADEAU is en blqft een moderne Keukenuitzet Wij hebben de nieuwste Kat - BK. - D.R.U. NEERLANDIA H. P. Dekkers-v. d. Vliet Hoofdstr. 111 Kaatsheuvel onder volle garantie levert U PIET VAN KOOIJ Gasthuisstr. 44 KAATSHEUVEL BEVORDERD. Opperwachtmeester A. J. van Broekhoven, groepscommandant van de groep Rijkspolitie te Kaats heuvel, is bevorderd tot Adjudant, waarin wij een erkenning mogen zien van waardering, die de auto riteiten voor het werk van deze hoogstaande politieman hebben. Adjudant v. Broekhoven is tot op heden de eerste adjudant van de groep Kaatsheuvel. CONCERT BEL CANTO voor „Hulp aan Hongarije". Zaterdag 24 november a.s. geeft de zangvereniging Bel Canto een groot vocaal concert, in samenwer king met het Koninklijk Tilburgs Mannenkoor St. Cecilia. Het Man nenkoor St. Cecilia is een koor ter sterkte van bijna 90 leden en staat onder directie van de heer D. W. v. Leeuwen uit Dordrecht. Bel Can to zal voor het eerst met een vol ledig programma optreden onder de nieuwe directeur J. Nieuwenhuij- sen uit Dongen. De recette van dit concert zal geheel worden afgedra gen aan het Actie-comité „Hulp aan Hongarije". En om deze beau geste èn om de medewerking van het Tilburgse Mannenkoor mogen we veronderstellen, dat het op deze zaterdagavond niet aan belangstel ling zal ontbreken in de zaal van de heer P. v. Dun. DE EERSTE CONFERENTIE. Zoals we reeds in ons vorig num mer meldden, worden de reorgani satieplannen van de Aartsbroeder schap der H. Familie in de parochie St. Joannes de Doper doorgevoerd. De eerste conferentie wordt van daag 16 november om half 8 ge geven door de bekende predikant, i de Zeereerw. Rector H. Heeren uit Tilburg, die het onderwerp zal be handelen „Ze doen het allemaal". In een circulaire, ondertekend door de Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Spijker, zijn de uitnodigingen voor deze eerste avond aan de man nen van de parochie boven de 25 jaren huis aan huis bezorgd. CABARET-DANCING. In de Oud-Brabantzaal van hotel Smit wordt zondag 18 en zondag 25 november een Cabaret-Dancing ge organiseerd, waaraan het duo Mar tus en de Radio-zangeres Ciny de Klerk zijn medewerking geven. De Notenkrakers vormen het dansor- kest. Het wordt zeer zeker in deze Brabantse sfeer een gezellige boel. BAL VOOR HET ACTIE-COMITÉ. We willen nog even wijzen op 't bal dat zaterdagavond in de Bra bant-zaal van hotel Smit door. de E.H.B.O. georganiseerd wordt ten bate van 't actie-comité voor „Hulp aan Hongarije". De gehele recette wordt aan het comité afgedragen. De zaal is gratis ter beschikking; het A.B.C.-orkest geeft gratis zijn medewerking; de affiches zijn gratis geleverd, kortom, er drukken geen onkosten op deze avond. Alles voor Hongarije! OPENING KAPSALON. Een suksesvolle kapshow. Dinsdag j.l. „vierde" Kaatsheuvel weer de opening van een nieuwe zaak. Het betrof ditmaal een mo dern ingerichte kapsalon. De be kende kapper, de heer J. Sulsters uit Tilburg, heeft het pand Markt straat 14 omgetoverd in een stijl en sfeervolle salon, waar de dames met behulp van de nieuwste appa ratuur, gepaard met 't vereiste vak manschap, op prettige en aangena me wijze hun diverse haarbehande- lingen kunnen ondergaan. De salon is geheel in originele franse stijl gehouden, door de gehele inventa ris, o.a. toiletten en cantine-schot- ten, in gespoten kunst-smeedwerk uit te voeren. Een grote wandspie gel van ruim 4 vierkante meter geeft het geheel een grotere ruim tewerking. De verlichting is over vloedig en modern van uitvoering, terwijl de apparatuur up to date is, iets waarop we verder nog even te rugkomen. In zeer korte tijd werd deze om tovering uitgevoerd door de firma Gebr. v. d. Hoven in samenwerking met de firma Dekkers-v. d. Vliet die het loodgieterswerk verzorgde, terwijl de firma Beekmans de elek trische installatie en de firma G. Smit het schilderwerk uitvoerde. Dat de heer Sulsters voornemens is de zaak goed aan te pakken, zou op de avond van dezelfde dag be wezen worden. Ongeveer 400 dames vulde het grote Apollo-theater van de heer W. Smit tot in de uiterste hoeken, toen om ongeveer kwart over acht met een werkelijk groots opgezette kapshow begonnen werd. Het zou te ver voeren het vertoonde tijdens deze show geheel te vermel den en we willen daarom volstaan met de voornaamste punten te noe men. In vogelvlucht werd het kappers vak onder de loupe genomen, o.m. de moderne kleurspoelingen, blon de punten in 't haar als kleurscha kering en het nieuwste systeem permanenten met stoomkap. Tus sentijds werd het nut en de nood zakelijkheid van olie- en crême- behandeling besproken. Alleenverkoop van UURWERKEN PONTIAC CERTINA CAZAL in grote keuze. I S. SCH -GEN Kaatsheuvel Hoofdstr. 63 Tel. 2465 Paus Pius XII heeft zaterdag de vrijheidslievende volkeren aau beide zijden van het ijzeren gor dijn opgeroepen zich te vereni gen in een strijd om vrijheid en vrede. In een dramatische rede, die door verschillende zenders over de gehele wereld werd uit gezonden, drong de 80-jarige Paus er bij alle vrije naties op aan zich aaneen te sluiten in een „soliede overeenkomst om zich zelf te verdedigen en met „alle wettige middelen" de vrijheid te veroveren voor het onderdrukte Hongarije. De Paus sprak de hoop uit dat de eenheid der vrije landen vol doende zal zijn om degenen, die de „elementaire wetten van de mensenmaatschappij" verworpen hebben, tot „mildere besluiten" te brengen. Uit naam van de godsdiensten van de beschaving, uit naam van het rechtvaardig menselijk ge voel zeg ik: Houdt op met de brutale en onwettige represail les, met deze oorlogszucht, met die rivaliteit tussen grote landen om hun hegemonie te vestigen. Want dat zijn slechts dingen, die het aardse leven tot een afgrond van smarten en terreur maken, die de zielen folteren en de vruch ten van arbeid en vooruitgang vernietigen. Deze stem, die wer kelijk de stem van de natuur zel ve is, moet overal luid worden gehoord. De Paus waarschuwde er voor dat de vrede in gevaar gebracht is en sprak zijn afkeuring uit over „het haastig gebruik van geweld", kennelijk doelend op de Brits-Franse actie in het Mid den-Oosten. Hij drong er bij de volkeren „in Óóst en West" op aan hun stem in deze kritieke tijd te doen horen en hun leiders té zeggen, dat wat zij wensen vrijheid en vrede is. „Vrede, vrij heid. Herhaal ze, verkondig ze. Laat uw regeerders de getrouwe vertolkers van uw ware gevoe lens, uw ware aspiraties zijn. God zal u helpen, God zal uw sterkte zijn." Het eigenlijke kapwerk vereist.'n speciale vermelding. De coifures, waarvan de meeste in de thans gel dende mode-lijn de z.g. „Ligne Ro mance" werden uitgevoerd, moch ten grote bijval oogsten, getuige het enthousiast applaus van het aan wezige publiek. Een flinke staf van vakkundig eigen personeel assis teerde hierbij de heer Sulsters. Al met al een zeer geslaagde avond, waarop de basis is gelegd voor de opbouw van de pas geopende zaak, welke zonder overdrijving een aan winst voor Kaatsheuvel mag ge noemd worden en waardoor einde lijk in een reeds lang bestaande be hoefte wordt voorzien. Wij wensen de heer Sulsters, wiehs naam tien tallen malen op Nationale en ook Internationale kapperswedstrijden bij de eersten genoemd is gewor den, veel sukses met het genomen initiatief. EEN TELEGRAM UIT SPANJE. Het bestuur van de K.J.M.V. ont ving 't volgende telegram uit Span je: Aan het bestuur van de K.J.M.V. - stop - Wil U de organisatie van de ontvangst van St. Nicolaas in Kaats heuvel op 24 november a.s. weer op U nemen evenals voorgaande jaren - stop - Met groeten - stop - St. Nicolaas. De K.J.M.V. zond onmiddellijk 't volgende telegram aan St. Nicolaas terug: Aan St. Nicolaas in Spanje - stop - De K.J.M.V. zal gaarne aan Uwe uitnodiging gevolg geven en Uw in tocht in Kaatsheuvel op 24 novem ber a.s. weer met de grootste toe wijding verzorgen - stop - Het secretariaat van de K.J.M.V. ST. NICOLAAS-ACTIE VAN DE K.A.J. In een schrijven aan de Bisschop van Myra „St. Nicolaas", heeft de K.A.J. te Kaatsheuvel de goedhei lig man verzocht ook dit jaar het St. Nicolaasfeest voor de arbeiders kinderen te Kaatsheuvel op zondag 2 december met zijn aanwezigheid te komen opluisteren. Van de secretaris van genoemde vereniging vernamen wij, dat St. Nicolaas persoonlijk bericht terug zond dit verzoek heel gaarne in te willigen, om persoonlijk weer eens met de kinderen van Kaatsheuvel in een gezellige intieme sfeer contact te hebben. Hij verzocht tevens, evenals andere jaren, in de gelegen heid te worden gesteld de kinderen zelf enig speelgoed en een traktatie te mogen uitreiken; een verzoek, waaraan de K.A.J. natuurlijk gaar ne voldoet. Het behoeft geen betoog dat de Kajotters zeer ingenomen waren met deze toezegging. Zij zijn dan ook direct aan de arbeid geto gen om dit feest voor de arbeiders kinderen weer tot een onvergetelij ke dag te maken. Om de actie goed te doen slagen is echter ook de steun en speciaal de financiële steun van de gehele Kaatsheuvelse bevolking nodig. De Kajotters zullen zich dan ook in de loop van deze maand tot de Kaats heuvelse burgerij wenden om een zeer gewaardeerde bijdrage in ont vangst te nemen. Wij ziin er van overtuigd dat deze actie weer ten volle zal slagen, te meer daar dit werk de volle sym pathie der gehele bevolking heeft. OP EN TOP-AVOND VAN DE B.Z.N. Door de Bond Zonder Naam wordt aan de Kaatsheuvelse leden en wel doeners van de B.Z.N. op donder dag 22 november in het Apollo- theater een „Op en Top-avond" aan- geboden, die geheel door het amu sements-ensemble van de Bond ver zorgd wordt. Pater Loop heeft toe gezegd op deze avond een korte spreekbeurt te vervullen. De avond

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 15