Waalwijkse en Langstraatse Courant 0 Uit de lang LIES BOTH KEES VAN H00REN J. TAUSCH - Waalwijk GIJS BOTH Orunen Elshout Vlijmen Haarsteeg Heusden Sprong - Capelle Sprang Gapelle Waspik - - Voor waardevolle GESCHENKEN kiest St. Nicolaas UURWERKEN - GOUD EN ZILVER BRILLEN - KELTUM PLEET De grootste keus van de Langstraat VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO \M HEI ZUIDEN 79e JAARGANG No. 93 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal f 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAf 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.- ADRES„ECHO" St. Nicolaas winkelactie. Op de eerste prijzenavond van de St. Nicolaas winkelactie kwa men onder veel spanning to taal voor 450.prijzen uit de bus. Deze eerste prijzenavond werd gehouden in cafe v. Huiten te Elshout en hiervoor was veel belangstelling. Een orkestje bracht er de nodige stemming in en er werd nog een extra verlo ting gehouden voor Santos. De' prijzen van de winkelactie vielen deze eerste week bijVV G. v. d. Belt, M- v. d. Bosch, Me vrouw Grietjes, J. A. van Veggel, J Merkx en Fr. Klerks te Dru nen; Tini v. Beurden en M. de Hart te Elshout. Voor deze St. Nicolaas-actie blijkt dit jaar veel belangstelling te bestaan en verwacht wordt dat de omzet van de vorige win kelacties ver zal worden over troffen. De tweede prijzenavond zal gehouden worden op z£deF" dag 8 december. Dan gaat de hoofdprijs, een televisietoestel ter waarde van 1100. er uit. Bond Zonder Naam. A.s. zaterdag zal de cabaret groep van de Bond Zonder Naam op haar propagandatournee door Nederland ook Drunen aandoen. Onder de titel „Kom eens even aan" zal deze groep, waarin vel schillende radioartisten optre den, deze avond een cabaretpro gramma verzorgen. 1 evens zal deze avond nog iets verteld wor den over het werk van de Bond Zonder Naam. Voor deze avond zijn, naar wij vernemen, nog kaarten verkrijgbaar a.s. vrijdag tussen 7 en 8 uur in de zaal van café Elshout. R. K. J. B. In café G. v. Oyen hield de R.K.J.B. afd. Elshout haar alge mene jaarvergadering. Naast de gewone agendapunten was voor al belangrijk de bekendmaking van de verschillende wedstrijden die de afgelopen zomer gehouden zijn. De voornaamste uitslagen waren als volgt: Tuinbouwgewassen wedstrijd met aardbeien: No. 1 H. Klijn Jz. 83 p.; 2 G. v. Huiten 67 p.; 3 W. v. Delft 66 p.; 4 G. Kolmans 65 p 5 A. Kolmans 63 p. Wedstrijd met tuinbonen: No. 1 H. Klijn Jz. 83 p.: 2 A. Kolmans 80 p.: 3 G. v. Huiten 70 p. Wedstrijd met suikerb'eten: No. 1 Gebr. Klijn Jz. 141 p.; 2 Gebr. Smits 138 p.: 3 A. Kolmans 135 p.; 4 H. v.'Huiten 133 p.; 5 A. Pulles \33y2 p.: 5 H. v. Balen 133J/2 p.: 6 P. Pulles 131 p.; 7 J. Pulles 123J^2 P- Wedstrijd met aardappelen (ieder deelnemer 125 poters): No. 1 A. Kolmans met 221 x/2 kg; 2 Gebr. Klijn Jz. 206 kg.; 3 Sj. Muskens 169 kg.; 4 B. v. I.ogten 169 kg.; 5 J. Klijn 166 kg., 6 G. v. Huiten 161 kg. Behalve deze resultaten in eigen kring bezette het lid H. Klijn Jz. de eervolle tweede plaats in de aardbeienwedstrijd in kringver- band. Voor de prijswinnaars had de voorz. de heer J. Muskens een ex tra compliment. De verschillende winteractivi teiten werden daarna aan 'een be spreking onderworpen. Winkelweek. In het kader van de winkel weekactie. had in café M. v. Hui ten de eerste prijs- en attractie avond plaats, waarvoor veel be langstelling bestond. Een orkest je zorgde voor een gezellige stem ming. De hoofdprijs f 200 was voor W. G. v. d. Belt; f 75 voor M. v. d. Bosch; f 50 voor T. van Beurden; f 25 voor mevr. Griet jes. De 4 prijzen elk van f 12.50 waren voor M. de Hart, J. A. v. Veggel, J. Merkx en Fr. Kl'erkx. De prijzen kunnen worden af gehaald bij de secretaris van de winkeliersverenigng de heer J. Pelders, Heusdenseweg 11 a. Els hout. Cursus. Door de heer Janssen van de landbouwvoorlichtingsdienst zal een cursus gegeven worden voor de beden van de R.K.J.B. van Dru nen en Elshout, in motorenkennis en kennis van elektrische appara ten. De cursus omvat 12 lessen en wordt gegeven in de Jongens- school te Elshout. Tentoonstelling Kanarievereniging Vogellust. Zaterdag 1 en zondag 2 dec. grote tentoonstelling van boven genoemde vereniging in cafe de Witte. Daar hier de kampioenen van kring Zuid elkaar bekam pen, moet verwacht worden dat een'prachtige kleurencollectie te bewonderen is. Wielerclub De Zwaluw. Het bestuur van de wielerclub i De Zwaluw beeft besloten op za terdag 15 en zondag 16 december home-trainer-wedstrijden te hou den bij P. Gevers, café De Sport alhier.' Aan deze wedstrijden zul len deelnemen: T. Wolfs, B. v. d. Ven, Fr. Eibregts, Kiviets, J. v. Dal, v. Baardwijk, v. Weert enz. enz. Aanvang van de wed strijden telkens om 8 uur. Na het officiële gedeelte wer den door de verenigingen Vlij men, Engelen en Ammerzoden een aantal demonstraties gege ven en ongevallen uitgewerkt, die met de grootste aandacht ge volgd werden. Van de gelegenheid tot felici teren, die hierna aan eenieder werd geboden, werd een druk gebruik gemaakt. Na de receptie werd de avond door de leden met resp. hun ou ders, echtgenoten of verloofden in een gezellig samenzijn doorge bracht. De uitslag en het ver loop van de jubileumwedstrijd jjlaatsten wij reeds in het vorige jiummer. Toneel. Voor de leden van de KAB, de KAV en de VKAJ zal op zaterdag 1 december a.s. des avonds om half acht in de zaal vau De Har monie een toneeluitvoering ge geven worden door de toneelver eniging St. Jozef uit Ammerzo den. Genoemde toneelvereniging zal voor het voetlicht treden met het prachtige toneelstuk „De Vreemdeling" van Ant. Gooien. De plaatsbespreking is ver plicht gesteld en wel van 2 tot 4 uur voor de leden van de KAB en van 4 tot 4.30 uur voor ver dere belangstellenden. 20-jarig bestaan van de R.K. EHBO-vereniging. Door het houden van een feestv^rgadering op zaterdag 24 november en een jubileumwed strijd op zondag 25 november j.l. herdacht de r.k. EHBO-ver eniging alhier het feit dat zij 20 jaren geleden werd opgericht. Met gerechtvaardigde trots kon zij dit doen, omdat zij, heel be scheiden begonnen, in de loop cier jaren is uitgegroeid tot een vereniging, die in 't verenigings leven hier ter plaatse een zeer belangrijke plaats is gaan inne men. Terecht is de EHBO door een aantal sprekers de hoogst moge lijke lof toegezwaaid en vaak is de wens uitgesproken dat ze tot in lengte van dagen haar zegen rijk werk zal kunnen voortzet ten. Het zou te ver voeren om al het gesprokene weer te geven, want niet minder dan een 10-tal sprekers huldigden de jubileren de verèniging. Het café van de heer G. Kolen was zaterdagavond omstreeks 8 uur geheel gevuld met leden en genodigden, toen de voorzitter van de EHBO, de heer Nico van Bijnen, de feestvergadering open de. Na allen hartelijk welkom te hebben geheten, sprak hij er z'n vreugde over uit dat zovelen op gekomen waren om dit jubileum inede te vieren. Hij schetste ver volgens in het kort het ontstaan en de groei van de vereniging en maakte tevens van de gelegen heid gebruik om zijn dank te be tuigen aan de Haarsteegse ge meenschap voor de ondervonden steun. Vooral 't Wit-Gele Kruis, dat de EHBO-vereniging in de eerste jaren van haar bestaan zo belangrijk steunde, ontving een bijzonder woord van dank. Na mens de gehele parochie werd hierna het woord gevoerd door Pastoor Serrarens. Deze wees op de grote waarde van een goed katholieke EHBO-er, die in tijd van nood naast de eerste hulp aan het lichaam ook geestelijke eerste hulp kan toepassen. In gelijke woorden richtte zich hierna burgemeester van Hout tot de jubilaresse. Hij acht te het van het allergrootste be lang dat er in iedere gemeente of plaats een kern van goed ge oefende EHBO-ers aanwezig is. Namens de gemeentelijke over heid feliciteerde hij de jubila resse en zegde in de toekomst alle steun toe. Het hoofd van de B.B. in de gepieente, de heer Broeren, prees Vooral de bekwaamheid van de EHBO-ers en dankte voor de on dervonden steun. Hierna was het de voorzitter van het actie-comité, de heer v. d. Heijden, die het woord kreeg. Toen hekend werd dat de EHBO haar 4e lustrum ging vieren, heeft iedereen zijn steentje bij gedragen voor een waardig ca deau. Er werd een comité inge steld, dat zich middels een cir culaire tot de bevolking wendde. Er werd een loterij gehouden en het resultaat was dat aan de voorzitter een belangrijk bedrag aan geld kon worden aangebo den 'voor de aanschaffing van verbandmateriaal. Tal van sprekers kregen hier na nog de gelegenheid om hun gelukwensen aan te bieden. Vergadering. Op vrijdag 30 november a.s. zal de plaatselijke afdeling van de r.k. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus een algemene ledenvergadering houden. Naast de gebruikelijke agendapunten staat de huldiging op het pro gramma van de leden Th. de Vaan en Joh. Treuren ter gele genheid van hun 25-jarig lid maatschap. Tijdens de vergade ring zal districtsbestuurder van Berlo een spreekbeurt houden en de jubilarissen huldigen. Alle leden worden verzocht aanwezig te zijn. Plechtige installatie Pastoor Drs. W. Th. H. Rolstenen. Hedenavond zal Heusdens nieuwe pastoor de Zeereerw Heer W. Th. H. Kolsteren plech- tig worden geïnstalleerd. Het programma is als volgt samen gesteld: Aan de Oudheusdense poort zal de nieuwe Pastoor, welke al daar omstreeks 16.45 uur ver wacht wordt, met vendelzwaaien door 't schuttersgilde St. Blasius begroet worden. Met de Herptse harmonie De Eendracht voorop en de vertegenwoordigers van de parochiële organisaties en de R.K. scholen zal de nieuwe pas toor zich dan naar het patronaat begeven, waar de officiële ont vangst zal pjaats vinden door het R.K. Kerkbestuur en het gemeen tebestuur. Hierna begeeft de pas toor zich naar de kerk waar om 19.30 uur de plechtige installatie zal plaats vinden. Belangstellen den worden verzocht zich in de kerk stipt te houden aan de aan wijzingen welke door de orde commissarissen zullen worden ge geven. De route welke de stoet zal volgen is: Oudheusdense poort - Oudheusdensestraat - Sterrestraat - Wittebroodstraat - Breestraat - Pelsestraat - Puttersstraat. Na de officiële ontvangst op het patro naat vertrekt de stoet naar de kerk via Putterstraat, Zuster- steeg - Hoogstraat - Nieuwstraat - Vismarkt en de Wijksestraat. Onderlinge Vee verzekering. Maandag 19 november hield de Onderlinge Veeverzekering te Sprang-Capeile, onder leiding van de secretaris-penningmees ter A. Wagemakers, haar leden jaarvergadering. De opkomst was zeer matig. Na de opening werden de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Uit de rekening en verant woording bleek dat het geen goed jaar voor de vereniging is geweest. Het dienstjaar werd be gonnen met 105 leden met 798 'stuks vee, hetwelk was verze kerd voor een bedrag van 312.485. Er zijn dit jaar 21 stuks vee opgeruimd, waarvan er 11 stuks nog levend werden verkocht; 10 koeien zijn doodgegaan, veelal wegens kopziekte. Er werd 4 maal een V2 om slag geheven, vorig jaar 2 maal. Voor de opgeruimde dieren werd uitbetaald 9.650.-. De inkomsten beliepen een be drag van 11.757.50 en de uit gaven 10.225.75, alzo was er n 'batig slot van 1.531.75. De commissarissen voor Wijk Heistraat, C. Oerlemans en G. v. Beek, benevens de secr.-penn. Adr. Wagemakers, welke aan de beurt van aftreden waren, wer den met algemene stemmen her kozen^ Wendt U voor een HORLOGE goud of zilver EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Hoofdstraat 14 CAPELLE Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel. Bij punt 5 betreffende vast stellen van de schattingswaarde werd besloten het maximum te handhaven op 550. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en werd de ver gadering, met de beste wensen 'voor de leden en de vereniging, met dank voor de opkomst door de secr.-penn. gesloten. Ned, Herv. Kerk. A.s. zondag, 2 december 1956, des voormiddags half tien en des namiddags half drie hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. L. Vroegindeweij van Ge- meren. Rectificatie. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer als zou de villa van de heer Meijer alhier reeds zijn verkocht, wijst men er ons op dat zulks geheel bezijden de waarheid is en bedoeld bericht dus als uit de lucht gegrepen be hoort te worden beschouwd. De villa is dus nog niet verkocht. Uitvoering Harmonie Marijke. Zoals wij reeds mededeelden geeft de harmonie Marijke alhier a.s. zaterdagavond 8 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarlijkse uitvoering voor haar donateur^. Dit belooft een mooie avond te worden. In de eerste plaats krijgen de donateurs hier de gelegenheid kennis te nemen van de vorderingen van Marijke. Onder leiding van haar directeur, de heer P. J. van Iersel zal Ma rijke de volgende nummers uit voeren: 1 Onze Mars van Maas; 2 d'Ardnne van Bisselink; 3 Do- nauwelle van Ivanovici; 4 Doorn roosjes bruidsvaart van Delhaye en 5 Saint Traifon van Maas. Vervolgens zal De Kleine Ka pel (gevormd uit enkele leden van Marijke) amusementsmuziek ten beste geven, terwijl voorts medewerkihg zal worden ver leend door de bekende humorist H. Bos uit Tilburg, die het publiek 1 zal vergasten op vrolijke schetsen enz. Al met al zal de donateurs hier een program worden gebo- 1 den, waarvan zij kunnen genie ten. Marijke verwacht dan ook dat haar donateurs een en ander op prijs zullen stellen en zullen zorgen dat de zaal geheel bezet wordt. St. Nicolaasfeest. Met de leerlingen van de Ko ningin Julianaschool zal, naar we vernemen, a.s. woensdagmiddag het St. Nicolaasfeest worden ge houden. Evenals andere jaren ho pen de Sint en Zwarte Piet ook nu weer dit kinderfeest met hun bezoek te vereren. den van de eerste verloting van de actie der Sprang-Capelse win keliersvereniging en hierbij kwa men enkele gelukkigen in het be zit van de uitgeloofde prijzen. Als maandagavond zal een tweede trekking plaats hebben en ook hiervoor zijn verschillende waar devolle en aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. Medewerking uitvoering. Aan de woensdag 12 en don derdag 13 dec. e.k. in café Cové- van der Haart aan de Nieuwe- vaart door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" te geven uit- voering zal medewerking verlenen de toneelgroep „De Spieghel uit 's-Hertogenbosch, die zal opvoe ren het blijspel in drie bedrijven naar de bewerking van Constant van Kerkhoven „Een partijtje po ker". Cabaret Bond Zonder Naam. Heden vrijdag 30 november wordt in de zaal van Hotel H. v. Iersel alhier een vrolijk bont ca baretprogramma gegeven door j een gezelschap van eerste klas beroepsartisten, die een propa gandatournee door Nederland maken voor de Bond Zonder Naam. Het programma draagt de titel „Kom eens even aan Hieraan werken o.m. mede: Mr. X, „de meest eerlijke zakkenrol ler", die aanspraak maakt op t praedicaat van „groot lachsuk- Wendt U voor een HORLOGE EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Gemeentebode, Carmelletenstraat WASPIK Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel ses. Verder de radiozangeres Nelly Rector, „die zingtwat iedereen graag hoort", Mr. Ko- verte, de telepaath „die alles weet" en de radio-artist Dick Rector „met een wervelwind van vrolijkheid". Er worden komi sche schetsen gegeven, conferen ces, humor ennog iets. De entree is gratis, doch staat alleen open voor mensen boven 18 jaar. Kanariewedstrjjden en Tentoonstelling. Deze week wordt in café C. Montens op 't Vaartje een grote kanariewedstrijd gehouden. De van een ambtenaar bij de tech nische dienst van de gemeente. 9. Voorstel tot waarborging van een door de „Stichting St. Jozefhuis" te sluiten geldlening in de oprichting van een bejaar dentehuis. 10. Voorstel aanbieding van de gemeentebegroting en die van ae Gem. Inst, voor Maatschap? pelijke Zorg voor het jaar 1957. 11. Rondvraag. Minder besteden: particulier 500 miljoen? overleed 200 miljoen. De Sociaal Economische Raad (SER) is tot de eenstemmige conclusie gekomen, dat de vol gende maatregelen nodig zijn om volgend jaar de bestedingen in Nederland met 700 miljoen gul den te beperken en daardoor het evenwicht op de betalingsbalans te herstellen: 1Premie ouderdomsverzeke- ring: Ter handhaving van het prijsstabilisatiebeled dient de pre mie voor de algemene ouderdoms- verzekering voor 1,3 percent te worden gedragen door de werk nemers. De werkgevers nemen eveneens 1,3 percent voor hun re kening zonder doorberekening in de prijzen. 2. Het particuliere verbruik dient met 275 miljoen (1,5 per cent) vermnderd te worden. 3. Dit kan bereikt worden door geleidelijke afschaffing van consumentensubsidies op melk en suiker niet vóór 1 juli volgend jaar geleidelijke verhoging van de tarieven van openbare nutsbedrijven en gedeeltelijke af wenteling op de consument van die maatregelen, die voor de land bouw getroffen dienen te worden. Bij geleidelijke invoering van de ze maatregelen zal het consump tie-prijspeil in 1957 gemiddeld met 1 percent stijgen. 4. Geen andere maatregelen, die prijsverhogend werken, dienen per 1 januari getroffen te worden dan- de reeds aangekondigde her leving van de omzetbelasting op suiker, de verhoging van de ac cijns op gedistilleerd en van het invoerrecht op benzine. 5. De indirecte belastingen dienen met 60 miljoen verhoogd te worden, en de directe belastin gen met 50 miljoen gulden. 6. De huurverhoging moet worden uitgesteld tot 1 juli. Ze w Deelnemer Middenstandsactie Voor HORLOGES, KLOKKEN GOUD, ZILVER en BRILLEN naar Wendelnesseweg Capelle Vert. J. Tausch - Waalwijk voor Capelle en omgeving. 'Winkeliersactie. J.l. maandagavond, werd in ca fé Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart de trekking gehou- keurmeesters beoordelen zowel zangkanaries als kleurkanaries. In aansluiting daarop wordt a.s. zaterdag en zondag een ten toonstelling georganiseerd, waar de beste vogels van het land en zelfs verscheidene wereldkampi oenen te zien zullen zijn. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op vrijdag 30 november 1956 om 8 uur n.m. ten gemeentehuize. Agenda 1.Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot ruiling van grond met de heren J. Smits en A. C. van Weesenbeek ter reali sering van de bouw van een wo ning. 4. Voorstel om medewerking ex art. 72 der L.O.-wet aan het bestuur der r.k. meisjesschool in de aanschaffing van leermidde len. 5. Voorstel tot deelneming in de oprichting van een N.V. J inzake streekgasvoorziening. 6. Voorstel tot aankoop van grond t.b.v. de uitbreiding der r.k. Jongensschool Schoolstr. 19. 7. Voorstel tot bepaling dat een herziening van het uitbrei- dingsplan c.q. herziening van 't 1 partiële uitbreidingsplan voor j Waspik-Beneden in voorberei- ding is. i 8. Voorstel tot benoeming dient te worden opgevangen door een loonsverhoging, die niet in de prijzen mag worden doorbere kend. 7. De investeringen van het bedrijfsleven moeten met 50 mil joen gulden verminderd worden door afschaffing van de investe ringsaftrek. De aftrek dient zo mogelijk gehandhaafd te worden voor investeringen, die voor de Nederlandse economie van we zenlijke betekenis zijn. 8. Het goedkeuringsbeleid voor bedrijfsgebouwen dient te worden verscherpt en de overheid zal minder soepel moeten zijn ten aanzien van industriële bouwwer ken. Daardoor zal 'n investerings vermindering van 125 miljoen mogelijk zijn. 9. De overheid dient haar ver- bruiksuitgaven met 75 miljoen; haar investeringsuitgaven met 125 miljoen te beperken. Snelle beslissing over wettelijke voetbalpool. De ministerraad zal waarschijn lijk vóór 1 januari een beslissing nemen over het aanhangig maken van een wetswijziging ten behoe ve van een nationale voetbalpool. De KNVB heeft in juli een ver zoek daartoe aan de regering ge richt, doch het demissionaire ka binet nam het toen niet in behan deling.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 13