Waalwijkse en Langsfraafse Courani Uit tie Lang Gemeenteraad Waspik MAANDAG 3 DEC. 1956. 79e JAARGANG No. 94 Drunen Elshout Vlijmen fa'&arsteeg Cape He Waspik Stichting maakt vorderingen M.B.S. bejaardentehuis. Raad tegen uitbreiding van technische dienst. Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHQ m HEI ZUIDEN 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Geslaagd. De heer G. W. v. d. Broek, com mies ter secretarie alhier, slaagde voor het examen gemeentefinan- ciën eerste deel. Onze dorpsgenoot de heer Fr. v. d. Brand, werkzaam ter secretarie te Vlijmen, slaagde voor het diplo ma maatschappelijk werker. Propaganda-avond Bond Zonder Naam. De Bond Zonder Naam hield za terdagavond in de zaal van café Elshout een propaganda-avond. Het cabaretgezelschap met verschillen de radio-sterren bracht een vrolijk programma ten tonele en Mr. X. gaf op gebied van telephatie enkele krasse staaltjes weg. Vóór de pauze sprak men een al gemeen propagandistisch woord over de Bond, die op de eerste plaats wil zijn een propaganda-in- stituut voor de naastenliefde en daarnaast door tal van acties de naastenliefde ook in werkelijkheid wil toepassen. In Drunen heeft de Bond ruim 200 leden; dit kunnen er meer worden, maar hiervoor is no dig dat ,er meer promotoren en pro- motricen komen. Men kan zich hiervoor opgeven bij de hoofdpro motor, de heer J. Aerts, Grotestraat 6 alhier. St. Nicolaas bij de oudjes. St. Nicolaas zorgt in deze drukke tijd niet alleen voor de kinderen, maar blijkbaar ook bijzonder voor de ouden van dagen. Toen het In terparochieel Sociaal Charitatief Centrum dan ook het initiatief nam om St. Nicolaas uit te nodigen voor een bezoek aan de oudjes bij de Eerwaarde Zusters, gaf hij hieraan direct gevolg en zaterdagmiddag was hij met drie van zijn knechten present. Het comité Ouden van Da gen was inmiddels ingeschakeld om het een en ander voor te bereiden. Voor de mannen in dit gesticht had de H. Man wel een zeer bijzon der geschenk, n.l. een complete bil jart, welke hij reeds eerder had ge plaatst. Nu bracht de Sint op deze middag de ballen en de keu's en droeg hiermee het geheel aan de mannen over, met de veronderstel ling dat hiermee in een dringende behoefte werd voorzien. De oudste bewoner, Toontje v. Drunen, dank te de H. Man voor zijn gulle gave; de Sint gaf zelf de eerste stoot. De vrouwen kregen ook een beurt en hiervoor had de Sint aardige verrassingen; ook de zieken werden bezocht en nog eens extra bedacht. Eerste steen gelegd voor het Jeugdhuis. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten uit onze gemeente, waaronder leden der gemeenteraad, leden der Jeugdcentrale en bestuur ders van standsorganisaties en so ciale instellingen, alsmede de leden en leiders der Jeugdbeweging, heeft Deken Rooijackers zondagmorgen de eerste steen gelegd aan 't Jeugd huis, dat de jeugd van Drunen zelf bouwt. „Voor de jeugd, door de jeugd" was dan ook het opschrift van deze steen, en Deken Rooijac kers noemde het zelf bouwen door de jeugd al een stuk jeugdwerk op zich zelf. De voorzitter van de Jeugdraad, de heer L. Th. v. Drunen, schetste in zijn openingswoord, waarmee hij Deken Rooijackers verzocht de eer ste steen te willen leggen, de ont wikkelingen van de laatste tijd en hoe men tot de zelfbouw door de jeugd was gekomen. Toen het ini tiatief was geboren, kwam de me dewerking van alle zijden. De mate rialen kwamen er, de jeugd ging de arbeid leveren en er werden des kundige leiders gevonden, onder wiens leiding dit gebouw nu wordt geplaatst. Ook over de plaats waar dit gebouw moest komen was men het spoedig eens, want de grond waarop dit geschiedde, is van ouds her de plaats waar de jeugd van Drunen werd gevormd. Deken Rooijackers zegende hier na de steen en met deskundige hulp metselde hij deze op de plaats waar men hem geplaatst wilde zien. De ken Rooijackers noemde in een kor te toespraak, welke hij hierna hield, dit bouwen door de jeugd al een sterk jeugdwerk op zich zelf. In dit jeugdhuis zal dan straks, wanneer het gereed is, de jeugdorganisatie zoals de Welpen, Verkenners, Gil den, Gidsen en Kabouters worden ondergebracht en is de huisvesting van deze groepen ook weer opge lost. Deken Rooijackers zeide deze gelegenheid zeer gaarne aan te grij pen om 't gemeentebestuur te dan ken voor de financiële hulp die zij wil geven bij het optrekken van een nog groter gebouw voor de jeugd, waarin men de gehele jeugd en spe ciaal de rijpere jeugd in zal kunnen opvangen. Bezien in het licht van de algemene jeugdzorg in onze ge meente, is de eerste steenlegging en het optrekken van deze blokhut al leen al een goed begin. Zeer bijzonder en met klem dank te Deken Rooijackers ook de jeugd leidsters en -leiders voor hun werk voor de jeugd. Spreker schilderde de verantwoordelijkheid van deze mensen, wier taak het is de jeugd in de jeugdbeweging niet alleen be zig te houden, maar vooral - en dit is de eerste taak - te vormen. Dit, aldus spreker, is een taak die de voortdurende zorg, liefde en toe wijding vraagt op een nimmer af latende manier. Het werk van deze mensen ziende, kon het, aldus spr., niet anders, of deze zorg, deze liefde en toewijding zou zijn geestelijke vruchten gaan afwerpen. Burgemeester Snels, die bij deze gelegenheid eveneens het woord voerde, wees op de enorme beteke nis, dat men nog in de gelegenheid is om de jeugd te vormen in 'n vrij land. Hij had het dankwoord van Deken Rooijackers aan het adres van het gemeentebestuur gehoord, maar kaatste dit gaarne terug, om dat het gemeentebestuur op haar beurt de zorg over de jeugd verze kerd weet. Spreker had een woord van lof voor de jeugdraad, die dit noodzakelijke en grote werk op zich heeft genomen. Wat de financiën betreft, geloofde spr. niet dat men zich daarover zorgen behoeft te maken. Van groter belang is het de zorg te hebben dat er ook in de toe komst voldoende mensen gevonden zouden kunnen worden om de jeugd te leidei}. Spr. hoopte dan ook dat in de toekomst aan het punt van de leiderskwestie voldoende aandacht zal worden geschonken. De heer v. Drunen dankte tot slot de sprekers voor hun waarderende woorden, dankte Deken Rooijackers dat hij deze eerste steen had willen leggen en wees jeugdleiders en -leidsters nog eens op de betekenis van de jeugdbeweging. Het was inmiddels twaalf uur en gezamenlijk bad men tot slot de Engel des Heren. Agenda. Maandag 3 dec.: 7.30 uur openba re raadsvergadering ten gemeente huize. Dinsdag 4 dec.: 7 u. trainen DVC- senioren. Donderdag 6 dec.: 7 uur trainen DVC-junioren; 8 uur repetitie Can- tabilé, zaal café Elshout. Filmavond. Ter gelegenheid van het St. Nico- laasfeest, biedt de K.A.J., afdeling Elshout, als verrassing een prachti ge filmavond aan op hedenavond 3 december in café C. Klerks. De toe gang is geheel gratis voor alle jon gemannen tussen 17 en 25 jaar. Op het programma staan de vol gende films: a Het Koninklijk bezoek aan Ame rika. b De oorlog in Korea, c De hoofdfilm: Wereldwacht van de U.N.E.S.C.O., waarin belicht wordt hoe erbarmelijk slecht vele mensen nog moeten leven en wat daarvoor gedaan wordt, d Zomer- en wintersporten in Ca nada. e Nederlandse militairen vechten in Indonesië; 1940-1945. Tijdens de pauze zullen steun- kaarten worden verkocht voor het Rome-fonds der K.A.J, a 0.25. 't Bestuur rekent op veel belang stelling en dat velen het fonds zul len steunen. Benoemd. Met ingang van 1 februari 1957 is Mej. N. Arts, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, in gelijke functie benoemd te Gendt bij Nij megen. Nieuw winkelpand. Elshout is weer een prachtig winkelpand rijker geworden. On der veel belangstelling heeft de heer A. de Wit een naar de eisen des tijds ingerichte speciaalzaak geopend ip rook-artikelen. Zelfs de meest verwende roker zal hier zijn keus kunnen maken. Ook in aanverwante artikelen kan men ruim slagen. Nieuwe organist. Tot organist van de parochie kerk is benoemd dhr. M. Merkx te Drunen. Benoeming. Mej. N. Arts, onderwijzeres aan de Mensjesschool alhier, is met ingang van 1 febr. '57 in ge lijke functie benoemd te Gendt bij Nijmegen. De Smashers. Het eerste teamjvan de tafel- tennisclub De Smashers wist van Gladiatoren 1 uit 's-Bosch te winnen met 82. Het tweede verloor van Animo 5 uit Vught met 19. Het derde won van 's-Herto- genbosch 4 met 64. Het vierde won van Ruiter- slag 2 te Berlicum met 64. Het vijfde speelde gelijk tegen Excelsior 3 te 's-Bosch, 55. Zaterdag 1 en zondag 2 december organiseerde bovengenoemde ver eniging, onder auspiciën van de Ne derlandse Kleurkwekersclub, een tentoonstelling voor de kampioen schappen Kring Zuid der N.K.C. in café De Witte. Het tentoonstellings comité heeft kosten noch moeiten gespaard om deze tentoonstelling in de puntjes te verzorgen. Hiervan kan gezegd worden dat Vogellust in alle opzichten geslaagd is. De zaal was keurig ingericht en er waren 337 vogels ingezonden, die door drie keurmeesters, n.l. de heren W. G. Donk uit Lochem, H. v. Lieshout uit Tilburg en A. Stam uit Ermelo werden beoordeeld. Deze waren vol lof over het ingezonden materiaal en vooral voor de jeugdige vereni ging Vogellust, voor de grote voor uitgang in zijn korte bestaanstijd. Wat nog de grootste bewondering had was de prachtige collectie prij zen; 183 ereprijzen waren te bewon deren. Deze bestonden uit 25 prach tige bekers, verder luxe en huishou delijke artikelen, merendeels ge schonken door de Vlijmense Mid denstand. Ook uit Haarsteeg en Nieuwkuijk waren vele prijzen ont vangen. De voorzitter van Kring Zuid sprak hierover een extra com pliment uit voor de organiserende vereniging. Deze kringtentoonstel ling zal alle inzenders nog lang heugen. Hier dan enkele kampioenen; Kring-kampioen werd Frans de Rooij uit Tilburg met Zalm 90 46 Verder werd door deze inzen der de eerste prijs behaald in stam men met Zalm; totaal punten 356 180. De 2de prijs stammen was met Agaat sik voor J. A. F. Mols, even eens uit Tilburg, met 352 177 Kampioen B werd J. C. v. Rooij uit Eindhoven met 91—46. Kampioen werd M. J. v. Baal uit Tilburg met Rood Agaat, punten 90 46 +-. Kampioen onderling van Vogellust werd J. de Wijs met Zilverbruin, met 89 46 Voor een volledige uitslag vol gend nummer. K.A.B. De goede Sint kwam. Zondag 2 december kwam de hei lige Man in het Patronaat voor de kinderen van de leden van de KAB, en K.A.V., en werd bij zijn komst verwelkomd. Spreker gaf een toe lichting op het vele werk dat de Sint te wachten stond, want ruim 500 kinderen waren vol verwach ting wat hij mee had gebracht. Na dat de kinderen enkele liederen hadden gezongen, werd begonnen met verdeling van de paketten, die de knechten van St. Nicolaas uit deelden. Nu en dan sprak de heilige Man enkele kinderen toe, die zeer braaf waren geweest, maar ook werd nu en dan een stoute jongen gewaarschuwd. Ditmaal gebruikte hij nog clementie, maar op 6 decern -ber zouden zij vergeten worden als zij niet goed oppasten. Met een kloppend hart werd beterschap be- loofd. Na afloop hiervan werd de Sint toegesproken en mede dank ge bracht voor zijn komst naar Vlij men: men hoopte dat hij het vol gend jaar Vlijmen niet zou verge ten. Een woord van dank komt zeker toe aan het werkcomité, om ruim 500 kinderen voldaan huiswaarts te laten keren. Hier was weer eens te zien wat met samenwerkng te be reiken is. Collecte Hongarije. De collecte in alle H.H. Missen bracht te Vlijmen 800.op. geestelijk adviseur, kapelaan Seve- rijnen, voor zijn aanwezigheid en de leden voor de betoonde belang stelling. Vergadering Jongveefonds. Onder voorzitterschap van Wout Pulles kwam het Jongveefonds in café J. Siegers bijeen voor het hou den van de gebruikelijke najaars vergadering. Na te hebben geopend, gaf hij het woord aan de secretaris, die de presentielijst en de notulen van de vorige vergadering voorlas, welke laatste onveranderd werden vastgesteld. Uit het financieel ver slag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. Vijftien stuks vee moesten door de verzekering worden overgeno men, waarvan er nog enkele levend konden worden verkocht. De aftredende voorzitter werd met grote meerderheid van stem men herkozen. Herkozen werden eveneens de aftredende schatters H. Beekmans, J. Siegers en H. v. Esch. In de vacature, ontstaan door het overlijden van het bestuurslid A. v. Veluw werd voorzien door de ver kiezing van J. van Delft. De voorzitter wijdde enkele woor den aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid. Hij memo reerde in het kort wat de overlede ne voor de verzekering gedaan heeft en hoopte dat hij zijn beloning reeds zou hebben ontvangen. Het nieuw benoemde lid dankte de vergadering voor het in hem ge stelde vertrouwen en zegte toe de voetsporen van zijn voorganger te zullen drukken. Daar J. van Delft zitting had in de Raad van Toezicht, werd in zijn plaats gekozen Jan Smits. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar het verzekerde vee herverze kerd worden tegen brand en he melvuur. Daar de inschrijvingen voor het op te ruimen vee de verga dering niet bevredigden, werd het bestuur gemachtigd te leveren aan de Vee-Centrale of op een andere manier te verkopen. Na de rondvraag, waarvan door verschillende leden gebruik werd gemaakt, sloot de vporzitter met 'n woord van dank de vergadering. St. Nicolaasfeest. Gisteren maakte St. Nicolaas zijn jaarlijkse rondgang door het dorp. Om circa 2 uur werd de H. Man aan de kom van het dorp opgewacht door ruiters te paard. Ook de har monie St. Cecilia was present en toen hij met zijn gevolg was gear riveerd, werd met muziek voorop door de diverse straten getrokken. De jeugd, die vanzelfsprekend in grote getale aanwezig was, werd door de zwarte knechten in ruime mate bedeeld. In de avonduren leg de de Sint met zijn gevolg privé be zoeken af bij zieken en ouden van dagen. Tentoonstelling Kanarie-vereniging Vogellust. Toneel. In het kader van haar ontwikke lingsprogramma gaf de K.A.B.in samenwerking met de K.A.V. en de V.K.A.J., haar eerste ontwikkelings avond in de vorm van een toneel avond, die werd verzorgd door de toneelvereniging St. Jozef uit Am- merzoden. Door deze genoemde to neelclub werd voor het voetlicht ge bracht het prachtige toneelstuk in 4 bedrijven „De Vreemdeling", van de bekende Brabantse schrijver Ant. Coolen. Voor de aanvang werden alle aan wezigen door de voorzitter van de K.A.B., de heer L. v. d. Heijden, welkom geheten; hij vroeg verder aller aandacht voor de ontwikke lingsavonden die nog zullen volgen en wekte vooral de jongeren op om meer activiteit te ontplooien. Hij stelde in dit verband de afdeling Ammerzoden ten voorbeeld, die naast diverse suksesvolle acties er in geslaagd is een eigen toneelver eniging te stichten, die zich in een grote bloei mag verheugen. Dat dit inderdaad bewaarheid is, heeft de toneelvereniging St. Jozef met de opvoering van „De Vreem deling" bewezen. Door dit amateurgezelschap werd dit stuk op zeer te loven wijze voor het voetlicht gebracht; vooral het spel van „de vreemdeling" werd met de grootstg aandacht gevolgd. Ook de jongste zoon van de smid speelde met een onbevangenheid, die aller waardering wegdroeg. Bij open doek en aan het einde viel het gezelschap dan ook een hartelijk en welgemeend applaus ten deel. De voorzitter was dan ook de tolk van de aanwezigen toen hij aan het slot een hartelijk dankwoord richtte tot de dilettanten; tevens dankte hij de Afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen had prachtig sukses met Brabantse avond. De Brabantse avond, die donder dagavond in de zaal van Mevrouw Cové-v. d. Haart aan de Nieuwe- vaart werd gehouden en georgani seerd werd door de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, kan in alle opzich ten schitterend geslaagd worden ge noemd. Tot op de laatste plaats was de zaal bezet en de afwerking van het lijvige, maar niettemin met zorg ontworpen programma, geheel met eigen krachten verzorgd, liet niets te wensen over. Reeds na enige bij dragen, door de dames voorgedra- gen was er de sfeer, nodig voor het welslagen van een dergelijke avond en deze sfeer heeft zich de gehele avond, dank zij de medewerksters aan het programma, weten te hand haven. Mej. P. J. Rijken sprak een kort openingswoord, na de leden en hun introducé's welkom te hebben ge heten. De presidente toonde zich ten zeerste verheugd dat de belang stelling zo overweldigend was en dat zelfs enkele heren onder de aan wezigen werden opgemerkt. Een extra woord van wekom richtte spreekster tot de afgevaardigden van de afdeling Meeuwen van de Bond, die niettegenstaande 't min der aangename weer, toch hun be langstelling toonden. Na het begroetingswoord van de presidente, werd het programma geopend met het zingen van het Bondslied, waarna enige dames in de typische Brabantse klederdracht, onder leiding van Mevr. Maijers- v. d. Hoeven, middels een bijdrage, omvattende algemene gegevens om trent de bevolking van Noord-Bra bant en van de bestaansmogelijkhe den in deze provincie, deze ont spanningsavond bij de aanwezigen inleiden. Voor de pauze volgden i bijdragen over „Oude Historie" door Mevr. Roubos, „Natuurschoon en Gebouwen" door Mevr. Plugers, „De Biesboseh" door. Mevr, Min- naard, „Vincent van Gogh" door Mevrouw Winkelman, „Literatuur" door Mej. Stim, „Gedichtjes" door Mevr. Kerst, „Marijntjes Gijzens Jeugd" door Mevrouw Roubos en „Volksgebruiken" door Mevr. Ster renburg en Mevr. Brouwers. Dit eerste gedeelte van het programma, dat in een vlot tempo, zonder aan de uitvoering er van iets te kort te doen, werd afgewerkt, werd afge wisseld met het gemeenschappelijk zingen van het Provinciaal Bonds lied. Tijdens de pauze werden ver versingen rondgediend en daarna j volgde het slotgedeelte van het pro gramma, dat geopend werd door Mevr. Maijers met een voordracht over „Boerderijenbouw", waarna voordrachten volgden over „Bos en Ven" door Mej. Stim, „Namen en bijzonderheden van plaatsen in Bra bant waar Bondsafdelingen geves tigd zijn" door Mevr. v. Dommelen, „De Schoenindustrie" door Mevr. Maris, „Philips en Organon" door Mevr. Schoondermark, „De Peel" door Mevr. v. d. Hoven en „De Scheeresliep" door Mevr. Maijers. Ter afwisseling was gedurende de afwerking van dit slotgedeelte, het bekende „Heb mijn wagen volgela den" gemeenschappelijk gezongen, terwijl het Brabants volkslied het geheel besloot. Alvorens de presidente in haar slotwoord allen, die aan de voorbe reiding van deze avond en de af werking van het programma hadden meegewerkt, namens het bestuur en leden dank had gebracht, welk dankwoord de aanwezigen krachtig onderstreepten, sprak Mevr. Hilwig namens de deputatie van de afde ling Mauwen een dankwoord voor de ontvangen uitnodiging tot bij woning van deze feestavond en de genoten gastvrijheid en gezellig heid. St. Nicolaas komt op bezoek. Met de leerlingen van de drie laagste klassen van de Koningin Julianaschool zal, zoals reeds eer der werd bericht, woensdagmiddag a.s. in een der lokalen het Sinter klaasfeest worden gehouden. Het ligt in de bedoeling dat St. Nicolaas dan om half drie, vergezeld' door zijn knecht, bij de school zal aan komen en allereerst de nog niet schoolgaande kleuters in de oude school - gelegenheid zal geven met Sint en Piet kennis te maken. Ou ders, die met hun kleinen hierbij aanwezig willen ziin, worden aan geraden niet op de straat te blijven wachten tot de Sint aankomt, maar reeds tevoren naar binnen te gaan. Nadat de allerkleinsten, hun beurt gehad hebben, begeven Sinterklaas en Zwarte Piet zich naar het lokaal, waar de jongste leerlingen hun komst met spanning verbeiden, om hen zingend te verwelkomen. Zo gezellig mogelijk hopen de kleinen vervolgens in tegenwoordigheid van de hoge gasten de middag door te brengen. Onderwijl worden de kin deren van de vierde tot en met de zevende klasse onthaald op een leu ke filmvertoning. Uitvoering „Kunst na Arbeid". Zaalruimte en het grote aantal kunstlievende leden maken 't nood zakelijk voor de volgende week woensdag 12 en donderdag 13 dec. e.k. te geven uitvoering van onze muziekvereniging „Kunst na Ar beid" 't recht van toegang als volgt te regelen, 's Woensdag hebben ho noraire leden en donateurs ten noorden van de spoorlijn wonende, toegang, en op donderdagavond zij, die ten zuiden van deze lijn wonen. Het bestuur vertrouwt dat een ie der zich met deze regeling zal kun nen verenigen. Beide uitvoerings- dagen is er gelegenheid tot plaats bespreken aan de zaal, des middags tussen vier en kwart over vier. Het Groene Kruis. Voor uitlening en terugbezorging van magazijnartikelen van de ver eniging „Het Groene Kruis" is iede re werkdag 's middags tussen één en twee uur en 's avonds van zes tot zeven uur gelegenheid in het wijkgebouw aan de Heistraat. Prachtig resultaat. De Ned. Herv. Dameskrans kan met het meeste genoegen terugzien op de gehouden verkoopdagen van de door de leden vervaardigde goe deren en artikelen. Naar verluidt, bedroeg de opbrengst ruim 1880.-. Collecte Hongarije. De collecte welke vorige week zondag in de St. Bartholomeus- kerk werd gehouden ten bate van de Hongaarse vluchtelingen bracht f 486.32 op. OBK speelt voor ouden v. dagen. Zaterdag 8 december a.s. zal de toneelvereniging O.B.K. in de zaal van Hotel v. lersel nog een heropvoering geven van het to neelstuk „Wij weten niet alles", het stuk dat zo'n buitengewoon sukses heeft gehad. Het bestuur van OBK heeft dit besluit geno men in overleg met het Comité Ouden van Dagen. De opbrengst zal geheel ten goede komen aan de bejaarden van Waspik, om hen het a.s. seizoen weer een prettig uitstapje te bezorken. OBK rekent er op voor dit doel zeker nog een volle zaal te trekken, temeer daar velen we gens plaatsgebrek bij de laatste uitvoering moesten worden te leurgesteld. Het is de laatste kans. Entrée bedraagt 1.25. Culturele Filmcentrale Carmel. Het onlangs onder protecto raat van de Eerw. Paters Carme- lieten opgerichte Culturele Film- centrum Carmel te Waspik-Bo- ven brengt dit winterseizoen een serie goede films. De eerste films werden reeds in de kleuterschool gedraaid. De belangstelling was alleszins bevredigend. Het peil en gehalte der films zijn dit dan ook meer dan waard. Na „De Vijf Sullivans" en „Maria Goretti", welke inmiddels vertoond wer den, volgt zondag 9 december a.s. „De voddenrapers van Parijs" (handelende over de bekende fi guur van Abbé Pierre). Aanvang 8 uur. Vrijdag 30 november kwam de raad van Waspik des avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De vergadering werd geleid door de loco-burgemeester, de heer L. Kuys- ters, geassisteerd door de loco-secre taris, de heer F. v. Beurden. De ingekomen stukken werden, behoudens een aanmekring van de zijde van de heer Akkerman om trent de vuilnisophaaldienst, onge wijzigd vastgesteld. Van de ingeko men stukken werd voorts kennis genomen. RUILING VAN GRONDEN. Hierna kwam het voorstel van B. en W. tot ruiling van gronden ter tafel. Ter oplossing van het huisves tingsprobleem van het gezin J. Smits, Havendijk 46, is genoemde voornemens zelf een woning te bou wen volgens het bouwplan Terlin- genfonds, aangezien een hem even tueel toe te wijzen woningwetwo ning geen opiossingsmogelijkheid biedt, gezien de grootte van deze huizen en de samenstelling van het gezin. Naast de normale premie en een bijdrage uit het Terlingenfonds zal hij in de bouw hiervan als eigenaar- gebruiker in aanmerking komen voor een krot-opruimingspremie. In dit verband verzoekt de heer Smits beschikbaarstelling van bouwgrond, gelegen in 't uitbreidingsplan Was pik-dorp, in ruil tegen het door hem onlangs van G. de Vos te Rotterdam aangekochte pand Havendijk 46. Met inachtneming van het waarde verschil van deze ruilobjecten (1200 gulden minus 950 gulden) besloot het gemeentebestuur deze ruil aan te gaan. Betrokkene zal zijn woning bouwen ten noorden naast de gara ge Vossen in de Julianastraat. Een soortgelijk verzoek was bin nengekomen van de zijde van de heer A. C. v. Weesenbeek, Schotse- Hooglandersstraat 42. Ook dit voor stel werd door de raad aangenomen op voorwaarde dat het waardever schil, zijnde 740.minus 400. door betrokkene wordt bijbetaald. Hem wordt bouwgrond verschaft aan de Arn. Verschurenstraat te Waspik-Boven. R.K. MEISJESSCHOOL VRAAGT ONDERSTEUNING. Hierna werd een voorstel behan deld met betrekking tot een aan vrage van 't bestuur der R.K. Meis jesschool om gemeentelijke steun in de aanschaf van nieuwe leermid delen. In haar verzoek wijst het be stuur van de R.K. Meisjesschool op het schrijnend tekort aan leermid delen in alle klassen op deze school, waarbij tevens de zeer onvoldoende outillage voor de klassen van het V.G.L.Ó. onder de aandacht wordt gebracht. Bij de aanvrage werd een uitvoerige kostenbegroting met toe lichting. overgelegd. Voor het gewoon lager onderwijs bedraagt de aanvraag 7213.92 voor invoering van nieuwe methodes in de onderscheiden leervakken, inclu sief de aanschaffing van een stof zuiger, potloodslijpmachine en schrob-boenmachine; voor 't Voort gezet Lager Onderwijs beloopt het aangevraagde bedrag 4829.26, waarvan 4/7 deel ten laste komt voor de aanschaf van 8 naaimachi nes met toebehoren. De gemeente lijke ondersteuning mag verleend worden op grond van art. 72 van de Lager-Onderwijswet 1920. Volgens de Inspecteur van het L.O. moet de aanschaf van de hier bedoelde leer middelen etc. als noodzakelijk wor den aangemerkt, op welke grond 't gemeentebestuur het daartoe strek kend besluitvoorstel aannam. STREEKMIJNGAS. In aansluiting op het onlangs door de raad genomen principe-besluit tot toetreding tot een N.V. ter voor ziening van streekmijngas, werd vervolgens 't voorstel aangenomen, inhoudende de goedkeuring van de statuten van bedoelde N.V. Met betrekking tot de streefdatum werd meegedeeld, dat in plaats van 1 ja nuari 1958 er op moet worden ge rekend dat eerst „in de loop van 1958" het hele gebied van mijngas zal zijn voorzien.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5