WAALWIJK 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 DECEMBER 1956 6 GROND VOOR JONGENS SCHOOL. afgewimpeld bejaardenzorg. gonmiramaB?' 31i Als Uw maag in lichter laaie raakt van Brandend Maagzuur lilkateJ.lLifeki JÊjiÉ Heust/en Het volgend^ punt dat ter tafel kwam betrof de aankoop van grond t.b.v. de uitbreiding van de R.K. Jongensschool,. Schoolstraat 19. Ter realisering van de bouw van een zevende leslokaal, een personeels- kamer en - een leermiddelenkamer, werd vervolgens op verzoek van het bestuur dezer school een voorstel van B. en W. goedgekeurd tot aan koop van. grond. Met de eigenaar van deze grond, de heer F. v. Dort te Huissen en metde pachter de heer J. de Zeeuw alhier, was reeds overeenstemming bereikt. Het stuk grond van 20 aren kost 2.— per m2;- de vergoeding in depaehtvrijr making bedraagt f 100. UITBREIDINGSPLAN. Zonder er veel woorden aan te besteden werd men het vervolgens eens over het voorstel van B. en W. ter herziening, van het uitbreidings plan. In verband met het feit dat de Provinciale Waterstaat op de in aanleg zijnde snelverkeersweg dooi de Langstraat een verbindingsweg heeft geprojecteerd vanaf 's-Gra- venmoer, moet het uitbreidingsplan Waspik-dorp worden herzien. In 't gewijzigde plan zal o.m. het sport en recreatiecentrum worden opge nomen. Het pièce de resistance, dezer ver gadering mocht heten het agenda punt dat de benoeming behelsde van een ambtenaar bij de gemeen telijke technische dienst. Op ver zoek van het hoofd van dienst wil den B. en W. een- assistent benoe men, om onder zijn leiding in hoofd zaak diens administratieve taak in deze te verlichten. De heer v. d. Broek bracht 't eer ste zijn bezwaren tegen dit voorstel te berde. Hij herinnerde er aan hoe de raad voor enkele jaren lang en breed had gedelibereerd, alvorens de samenwerking met Sprang-Ca- pelle op te zeggen, omdat men vreesde voor de technische ambte naar voor Waspik alleen, zijnde on geveer 1/3 van de bestaande tech nische kring, geen volle dagtaak te hebben. Hij vroeg zich af of het redelijk was een tweede man aan te stellen en stelde voor, uit de raad-een com missie te benoemen die de taak van de technisch ambtenaar in deze, de gelijk zou onderzoeken. De heer v. Dongen sloot zich hier bij aan, Ook hij sprak zijn verwon dering uit over de aard van 't voor.- stel van B. en W. Als de technisch ambtenaar een assistent nodig heeft om zijn administratieve taak te hel pen verlichten, raakt het voorstel om een timmerman-voorman te be noemen kant noch wal. Ook-hij kon evenwel niet aannemen dat de ge meentelijke technische dienst per soneels uitbreiding behoefde. Het se cretarie-personeel zou met enige goede wil het overtollige admini stratieve werk zeker er-bij kunnen nemen, zo oordeelde hij. Van gelijke opinie was de heer v. IerseL die eveneens een afwijzend standpunt in deze bleek te hebben. Ook hij achtte dit voorstel een on verantwoorde financiële bezwaring in te houden van het budget der ge meentelijke technische dienst. Bij de stemming waartoe meq ge noodzaakt werd, bleken alleen de beide wethouders alsmede de heer Timmers vóór het voorstel; zeven leden stemden, tegen, (één raadslid was afwezig). Voorts nam de raad een voorstel aan van B. en W. betreffende een verzoek van de Stichting St. Jozefs huis om een door genoemde Stich ting aan te gane geldlening te .waar borgen ten behoeve van de financie ring -vanade bouw van-- eenntehuis voor bejaarden. Het tehuis heeft een huisvestingscapaeiteit van 60 per sonen. Afgezien- van de respectabe le,rijkspremie, die-daar uit voort vloeit, worden de stichtingskosten van het tehuis beraamd op 648000. Ondanks het feit dat de exploitatie begroting -ruim is; opgezet, bedraagt de gemiddelde pensionprijs slechts 1650.per jaar, terwijl het lande lijk gemiddelde terzake reeds boven de 2200...ligt. Dit.-verschil, is ge legen in de omstandigheid-.-datohet stichtingsbestuur er in is - geslaagd een» zeer voordelig ..contract met -de Zusters der Congregatie.-Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart af te.sluiten-en zij.daarnaast oan. ben schikt over ca.., l iha- goede tuin grond. Nadat de heer v, d. Broek-de lof trompet-had gestoken-over 't'stich tingsbestuur dat zich in het alge meen belang van Waspik zoveel moete - getroostte, waarbij hij de hoop uitsprak dat deze ook in de toekomst dezelfde ijver aan-de dag zou leggen en hij hun alle sukses wenste, besloot de raad-de"-betrok ken geldlening -inderdaad -ten volle te garanderen, Als laatste agenda-punt kwam op deze raadszitting nog het volgende aan de orde. Teneinde de behande ling van de gemeentelijke begroting en de begroting der Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg door. de raad te vereenvoudi gen, stelden B en W,.iaan de raad voor - een commissie ad hoc, in te stellen, welke zich er mee zou be lasten dezebegroting te onderzoe ken - en omtrent r. haar bevindingen terzake rapporti uifc-te brengen aan de raad. Hiertoe, werd. zonder hoof delijke stemming besloten. Op, voor stel van B. en- W. namen in deze commissie van onderzoek;zitting.de navolgende raadsleden; W.-de Glas, L. v. Iersel, T. Timmers, L. Verduyn en J. Akkerman. Hoge Pauselijke onderscheiding voor de hfeer C. W. Pullens. Als erkenning van zijn ver diensten op kerkelijk-, sociaal- en charitatief gebied is de heer C. W. Pullens alhier gisteren een hoge Pauselijke onderscheiding ten deel gevallen. Hij werd n.l. benoemd tot Ridder in dé Orde van St. Silvester. Van deze bijzondere Pauselijke onderscheiding werd hem zon dagmiddag, geheel onverwacht, mededeling gedaan terwijl hij met het bestuur van het Gemeen schapshuis in gewone maande lijkse Vergadering bijeen was. Onder de ingewijden, die van deze plechtigheid getuigen wil den zijn, en onverwacht de ver gadering kwamen onderbreken, merkten we o.m. op de Hoog- eerw. Zeergel. Heer Dr. van den Hurk, deken van Waalwijk, de edelachtbare heer Teijssen, bur gemeester, de heren N. Vlaar en BV Weijers, resp. secretaris en penningmeester van het Wit Ge le Kruis, de eerw. heren geeste lijken en de heren kerkmeesters van de St. Glemensparochie, als mede enkele familieleden van de heer Pullens. Pastoor v. d.. Brekel, die aller eerst het woord nam, zeide dat het veten opgevallen zal zijn dat bij de opening van het Medisch Centrum wel een Hervormd pre dikant maar geen katholiek gees telijke hetwoord had gevoerd. Oorzaak hiervan was dat de pauselijke onderscheiding die ver wacht mocht worden en die men zo graag bij die gelegenheid zou hebben uitgereikt, nog niet was ontvangen. Het verheugde spr. in hoge mate dat hij thans kan mededelen, dat het Z. H. de Paus behaagd had de heer Pullens te •benoemen tot,(Ridder in de Orde van St. Silvester. Hierin mocht, hij „een erken ning zien van zijn vele verdien sten op kerkelijk, sociaal en charitatief gebied, o.a. gedurende zijn 27-jarig bestuurslidmaatschap van het Wit Gele Kruis, waar- van-hij»de-laatste -jaren voorzitter was; verder als ijverig Vincenti- aan, als lid van het kerkbestuur van de St. Ctemensparóchie en verschillende andere activiteiten. Door deken Dn. v. d.; Hurki, werden hierna de versierselen aan deze onderescheiding ver bonden de heer Pullens op de borst gespeld, waarbij de woor den van hulde van -pastoor v. d. Brekel nog eens dik werden on derstreept. Tevens werd daarbij het (lidmaatschap van, het chari tatief centrum gereleveerd, dat onlangs werd opgericht. Burgemeester Teijssen felici teerde de heer Pullens met-deze hoge Pauselijke onderscheiding en memoreerde ook de verdien sten van.de heer Pullens voor de gemeenschap. De heer Vlaar, secretaris van het Wit Gele Kruis schetste de verdiensten van de heer Pullens in zijn 27-jarige bestuursloop- baan-en wees op diens groot aan deel in het tot stand komen van het -Medisch Centrum. De plan nen, die door verschillende in stanties vrij critisch bekeken wer den, heeft hij toch weten door te zetten en,.tot een prachtig resul taat te brengen. De heer Ger. Veltman,- die 23 jaar als secretaris van het Wit Gele Kruis met-de heer Pullens had samengewerkt, wenste hem van harte geluk en releveerde dezeprettige samenwerking in 't Wit Gele Kruis en in diverse an dere besturen en comités. De heer Pullens, die zichtbaar verrast en getroffen was door deze onverwachte onderschei ding, dankte de diverse sprekers en voor wat ;zijn verdiensten voor het Wit Gele Kruis betrof, meen de hij dat de vroegere secretaris, de heer G. Veltman, de huidige secretaris» de heer N. Vlaar en de penningmeester, de heer B. Weijers, deze lof meer verdien den da nhij. Met een heildronk op de nieu we Ridder- in de Orde van Sfi. Silvester werd deze plechtigheid besloten. Ook wij bieden de heer Pul lens gaarne onze gelukwensen aan en mogen, hier memoreren dat de gedecoreerde vete verdiensten heeft gehad en nog heeft voor de gemeenschap Waalwijk-—Baard wijk o.a. als oud-lid van. de ger meenteraad, als lid der K. v. K^ als hoofdbestuurslid der Federa tie van Schoenfabrikanten, als be stuurslid van 't Gemeenschapsr huis en in nog tal van functies op gemeentelijk, sociaal en charita tief terrein. GEMEENTERAADS VERGADERING. Spoedeisende openbare vergade ring van de raad der gemeente Waalwijk op heden, maandag 3 de cember 1956 om half 8 ten gemeen tehuize. Aan de orde: 1. Voorstel inzake het verlenen van een krediet voor de bouw van 12 woningwetwoningen 2. Wijziging -begroting 1956. Prae-advies. Omzetting bouwplan 5 woningwet woningen Alb. Thijmstraat, in een plan voor 12 woningen. In de vergadering van 20 novem ber is door.de raad een krediet ge voteerd voor de bouw van 5 wo- ningwetwoningen aan de Alber- dingk Thijmstraat. Zoals uit de ter visie gelegde situatietekening bleek, is aan dezelfde straat evenwel bouw rijpe grond beschikbaar voor de bouw van 12 woningwetwoningen. Wegens het ontbreken van bouw volumen kon niet worden overge gaan tot het projecteren van 12 wo ningen aan deze straat. Uit een. door de voorzitter van het college ter provinciale directie van de Volkshuisvesting en Bouwnijver heid te 's-Hertogenbosch gehouden bespreking is gebleken, dat het mor gelijk is om,pp grond van de circut- laire van 10 september 1956 num mer, 0906700 van deze directie het ingediendeplan uit te breiden met 7 woningwetwoningen tot in. totaal 12 stuks, zulks ten laste van het richtcontingent voor 1957. Zowel om utiliteitsredenen als ter verkrijging van een afgerond complex wonin gen aan -de Al-berdingk Thijmstraat, is het benutten van deze mogelijk heid, van belang. Voor de leden is vertrouwelijk ter inzage gelegd een nieuwe stichtings- en exploitatie-opzet voor deze wo ningen, alsmede de hierop- betrek king hebbende tekeningen. De huurprijs is voorlopig becij ferd op-,een bedrag van <10.10 per i woning-per- week. B.; en W: stellen voor om onder intrekking van hete besluit d.d. 20 november 1956: a. kredieten beschikbaar te stellen voor de bouw van 12 woningwet woningen aan de Alberdingk Thijmstraat;- b. aan te vragen en te aanvaarden uit 's-Rijks kas een bijdrage in 't exploitatie-tekort overeenkomstig de „Beschikking Bijdragen -Wo ningwet-bouw 1950" c. de gemeentebegroting en de be groting van het-woningbedrijf te wijzigen- conform 't bovenstaanr de. Geslaagd. Aan.de Universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal exa men in de wis- en natuurkunde de heer M. J. G. Veltman,alhier. Ghr. Besturenbond -Waalwijk. Dinsdag j.l. werd in de teken zaal van de.Christelijke H. B. S. de jaarlijkse propaganda-avond gehouden, uitgaande van het f Christelijk Nationaal Vakver bond. Als'spreker trad op de heer C. Braspenning, districtsbestuur der van de Ghr. Bedrijfsgroepen Centrale. Hij sprak over ,,De an der en ik". Verder werd nog een voortreffelijke culturele film over het teven van Rembrandt ver toond. Het was een zeer geslaag de avond en de opkomst was zeer goed. De leiding van deze avond was in handen van de voorzitter van de.Chr., Besturen bond; de heer M. Faro. St. Nieolaas. St. Nieolaas heeft .het zater dagmiddag zeeredruk gehad. Hij bracht een bezoek aan de jeugd uit dé Mr. van Coothstraat, al waar Cia van Boort haar mede werking - verleende met haar pop pe-nspel; aan de W.S.C.-jeugd in de Twee Kolommen en de bij, de i K.A.B.-kinderen.in de Gecroonde Leersse. Dat het overal prettig en vro- 1 lijk toeging behoeft niet gezegd. St. Nieolaas trok door Baardwijk „d .ft'7 //!-•-. Bijzondere wensen. Het St. Nicolaascomité van Baardwijk is dit jaar wel bijzon der actief geweest. Dat kwam ook tot uiting bij de gebruikelijke tocht van de H. Man door dit deel der gemeente. Het gevolg van de hoge bezoeker was aan merkelijk uitgebreid en kleurig opgetuigd. Nadat in de voormiddag de kleuter-, jongens- en meisjesscho len aldaar bezoek van de grijze bisschop hadden gekregen, waar bij alle kinderen met lekkers wer den verrast, arriveerde de Sint 's middags tegen 3 uur te paard en met groot gevolg aan 't kruis punt Veldsteeg—Min. Loeff- straat, waar een talrijk publiek en vooral een menigte kinderen te wachten stond. Daar werd de hoge bezoeker welkom geheten door de voor zitter van het St. Nicolaascomité, de heer G. Smits, die er zijn vreugde over uitsprak dat Zijne Hoogw. Excellentie ondanks drukte en hoge ouderdom toch Baardwijk kwam bezoeken en nog wel op zijn traditionele schimmel. Dat spreekt tot de verbeelding van de kinderen. Maar spr. vrees de dat er na verloop van tijd in Baardwijk geen kinderschaar zou zijn om de Sint te verwelkomen. Dan wonen hier alleen nog maar bejaarde mensen. Want Baard wijk blijft vele jaren achter bij dé ontwikkeling en nieuwbouw in de overige delen dezer gemeente. Jonggehuwden en gezinnen van elders moeten zich noodge dwongen elders in de gemeente vestigen. Spr. vroeg de H. Man zijn invloed te willen aanwenden bij de bevoegde autoriteiten om ook in Baardwijk eens een flink contingent woningen te bouwen en dan dicht bij het centrum van Baardwijk en niet weer beginnen aan de uiterste Westzijde. Na het uiten van deze bijzon dere wensen speelde de harmonie ,,St. Jan" het bekende ,,Zie ginds komten andere populaire Sinterklaasliedjes en daarna rof felden en bliezen de jongens van de K.A.J.-drumband er lustig op los. Begeleid door deze beide korp sen trok de stoet vervolgens door alle Baardwijkse straten en en kele, straten oostelijk van de Put straat. Tijdens de tocht, die allerwege veel belangstelling trok, werd door leden van het St. Nicolaas comité en enkele Pietermannen gecollecteerd. De verloting, die 's avonds in het Gemeenschapshuis werd ge houden, trok zeer veel bezoekers die een kansje waagden naar de vele en fraaie prijzen. Over Eet verloop <en het resul taat van een en ander zal het St. Nicolaascomité van Baardwijk ongetwijfeld best te spreken zijn, ST. NICOLAAS-FEEST BIJ DE OUDEN VAN DAGEN. Bij het eerste lustrum van de Bond Ouden van Dagen, komt donderdag de Sint,op bezoek; er zal flink feest gehouden worden, want er staat nog al wat op het program. Er zijn ver schillende milde gevers geweest die het hebben mogelijk gemaakt een middag feest te vieren zoals ze dat gewoon zijn op Sinterklaasdag, maar nu, op 6 december, bij het 5-jarig bestaan, moet het wel iets bijzon ders gaan worden. Onze beste en hartelijke dank aan allen die het ons hebben mogelijk gemaakt en nog kunnen maken, want er is heel veel nodig voor onze oudjes. Maak dat je allen op tijd (half 3) in-zaal Thalia present bent. Het Bestuur. ST. NICOLAAS-FEEST W.S.C.-JUNIOREN. De W.S.C.-junioren hadden j.l. zaterdag het voetbalveld verwisseld voor het zaaltje van Hotel De Twee Kolommen, waar een ontspannings middag werd aangeboden. Dte stemming bii de W.S.C.-jeugd was al direct uitbundig, toen begon nen werd met enkele grappige te kenfilms en enkele sportfilms. Tij dens de pauze werd een versnape ring aangeboden en daarna, bij de .hoofdfilm, - was het lachen en het enthousiast medeleven van de jeugd weldadig om aan te zien. De vreugde steeg echter ten top toen St. Nieolaas met z'n zwarte knecht nog tijd vond om even te midden van de W.S.Ci-jeugd te zijn. >Dat hij-behalve enkele vermaningen ook voor iedereen nog een pakje meegebracht had, was meer dan de jeugd had kunnen verwachten. Vanzelfsprekend was het voor de junioren-commissie van W.S.C. een grote voldoening om zoveel opge togen gezichten huiswaarts te kun nen zien i gaan. De W.S.C,-jeugd had een echte plezierige middag. DERDE ORDE. Morgen, dinsdag om 7.40 uur na middag, maandvergadering van de Derde Orde van Franciscus in het zaaltje, grenzende aan de kapel van de Eerwaarde Zusters (Centrum). Belangstellenden zijn welkom. Om 9 uur maandvergadering voor de jongerengroep. Leeftijd vanaf 16 jaar. Ook hier zijn belangstellenden van harte welkom. geven Rennies onmiddellijk baat. Niet zodra begint dat smakelijk tabletje te smelten op Uw tong, of de brand bedaart en is volkomen geblust binnen enkele minuten. Dat doet de wondere samenstelling van Rennies, én de natuurlijke wijze waarop de blussende substantie het overtollige maagzuur neutraliseert, zonder de verhoudingen te versto ren. Rennies geven uitkomst aan honderdduizenden lijders aan Bran dend Maagzuur in ons land en in de hele wereld o-ver-al GEO. De toneelvereniging G.E.O. orga niseert op vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 december een barakcon cours in het café van Fr. v. Helvoirt in de Putstraat. Prachtige prijzen zijn er te winnen, terwijl er boven dien «iedere avond een dagprijs is te verdienen. Bovengenoemde toneelvereniging heeft voor haar tweede winteruit- voering in studie genomen het to neelspel in 3 bedrijven „Zolang er mensen zijn", van de bekende schrijver Tom Bouws. VISSCHERSLUST. De algemene vergadering vindt plaats op zaterdag 22 december a.s. des namiddags 8 uur in het club lokaal bij Jan de Nijs, Grotestraat 202 alhier. O.m. vermeldt de agen da: verkiezing van een bestuurslid. Na afloop demi-finale van het rik- concours 1956. Iedere deelnemer heeft nog kans op de eerste prijs. Het bestuur houdt zich aanbevolen voor het beschikbaar stellen van 'n prijs voor dit concours. Maasvergunningen (snoeken voor 1957) dienen onverwijld bij de se cretaris te worden aangevraagd met bijvoeging van 5.50. De Karperwiel is voor bevissing tot 1 juni a.s. weder gesloten we gens het uitzetten van 500 jonge RENT U MIJ karpers en 25 kg. meerzomerige kar pers. Werkkrachtige candidaten voor een bestuursfunctie worden bij de secretaris, ingewacht tot vóór de aanvang der vergadering. Leden buiten Waalwijk, in welke plaats ook woonachtig, dienen vóór 1 jan. a.s. hun contributie Cf 9.60) te hebben voldaan, alvorens hun een vergunning zal worden uitge reikt. Die hieraan niet voldoen, worden als lid afgevoerd. Gironum mer, Postgiro 627946, Waalwijk, ten name van de Penningmeester, Pool- sestraat 17, Waalwijk. Het bestuur dringt er op aan de hengelsport te bedrijven als sport en niet om de vis. Het gaat niet om dure uitgezette jonge vis mee te nemen in jasmouwen. Bij aantref fen van hen, wier namen reeds be kend, zijn, gaan onmiddellijk „voor de bijl" en wel voor het leven. Men bederft de sport voor zichzelf en voor anderen en ontsteelt boven dien de kasgelden van het pootvis- fonds. Dat kan niet, dat moet niet en dat mag niet. Ook verkoop van 'gevangen vis dient men aan be roepsvissers over te laten. Ontsteel niet de boterham van deze ons be vriende mensen. - #r, WfSaBOi EERSTE WAALWIJKSE KANARIE-VERENIGING HIELD FEDERATIEF CONCOURS. Zaterdag en zondag heeft de Eer ste Waalwijkse Kanarie-vereniging in haar clubhuis de Korenbeurs Federatieve zangwedstrijden gehou den en verbond daaraan een ten toonstelling van de deelnemende vogels'. De ere-voorzitter van de vereniging, de heer A. Peijnen,burg uit Tilburg, heeft zondagmiddag de tentoonstelling geopend. In zijn ope ningswoord sprak hij er zijn voldoe ning over uit dat de activiteit van de federatie weer aan het opbloeien is. Deze wedstrijden zijn daarvan het zichtbaar teken. Hij bracht har telijk dank aan alle leden die zich ingespannen hadden om de wed strijden te doen slagen en speciaal aan keurmeester Reijnen uit Breda, die zich met bijzonder veel toewij ding van zijn taak heeft gekweten. Bij de wedstrijd werden door de volgende personen prijzen behaald: Klasse I, vier vogels eigen kweek; 1. C. Oerlemans, Tilburg, kampioen met 332 punten. 2. A. v. Lieshout, Tilburg 323 pnt. 3. A. V. Lieshout, Tilburg 323 pnt. 4. A. Brok, Waalwijk 301 pnt. 5. J. Schuermans, Tilburg 295 pnt. Klasse II, 2 vogels E.K.; 1..J. Schuermans, Tilburg, 171 pnt. 2. Fr. v. Raak, Tilburg 165 pnt. 3. A. Brok, Waalwijk 156 pnt. 4. P. Deliën, Tilburg 156 pnt. 5. A. v. Lieshout, Tilburg 153 pnt. Klasse III, 1 vogel E.K.; 1. A. v. Lieshout, Tilburg 90 pnt. 2. C. Oerlemans, Tilburg 87 pnt. 3. Fr. v. Raak, Tilburg 84 pnt. 4. P. Deliën, Tilburg 75 pnt. 5. P. Deliën, Tilburg 75 pnt. Klasse V, 2 vogels O.K.; 1. P. v. d. Pol, Tilburg 144 pnt. 2. H. Spitters, Waalwijk 138 pnt. Klasse VI, 1 vogel O.K.; 1. J. Verhulst, Waalwijk 75 pnt. 2. H. Spitters, Waalwijk 75 pnt. Uitslag onderlinge wedstrijd „Eer ste Waalwijkse Kanarievereniging": Klasse I: 1. A. Brok; 2. J. Ver hulst; 3. A. Brok. Klasse II: 1. A. Brok; 2. J. Ver hulst; 3. A. Brok. Klasse III: 1. A. Brok; 2. J. Maas; 3. A. Brok. Klasse V: 1. H. Spitters; 2. J. Verhulst. Klasse VI: 1. J. Verhulst; 2. H. Spitters. i Aanrijding. Gisteravond had in de Grote straat een aanrijding plaats tus sen de wielrijder L. D. uit Waal wijk, die twee personen op zijn rijwiel vervoerde, en de brom fietser C. H., die de wielrijder na hem gepasseerd te zijn zou heb- ben gesneden, waardoor een bot sing ontstond. H. bekwam een bloedende hoofdwonde. Tegen beiden is proces-verbaal opge maakt. Gevonden en Verloren. Gevonden diverse handschoenen en wan ten; Amerikaans gouden armband; ballpoint, vulpotlood en vulpen; hondje; bankbiljet; rol zwak stroomdraad; zwartbonte pink; overall; shawl; stuk zoollëder; gouden oorbel; contact- of huis sleutel. Verloren diverse handschoenen en wan ten; portemonnee met inhoud; gouden schakelarmband; vulpen; paar nylons; aktetas; kinderpor temonnee; herenrijwiel. AGENDA. Dinsdag 8 uur repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in ho tel Ver wiel, voor Kerst-oratorium. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Dé Twee Kolommen voor Kerst-oratorium. Maandag 3 en woensdag 5 de cember Musis Sacrum 8 uur: „Het Ro versnest", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Helden in het wit", 14 jaar. Pastoor Kolsteren werd hartelijk welkom geheten in Heusden. Op bijzonder hartelijke wijze heeft Heusdèn vrijdagavond zijn nieuwe herder, de Zeereerw. heer W. Kolsteren, welkom geheten. Bij de Oudheusdense poort bracht vendelier Jo Brouwers de -ven- delgroet, waarna de stoet, voor afgegaan door de harmonie „De Eendracht", naar het patronaat trok. Daar werd de nieuwe pas toor toegesproken door verschil lende sprekers, o.a. pater Cle mens, burgemeester A. v. Delft, die hem namens het gem.-bestuur welkom heette en in zijn toe spraak tevens de zo plotseling overleden pastoor H. van den Biggelaar herdacht. De heer Ver hoeven, president van het kerk bestuur, zegde de nieuwe herder alle medewerking toe en vroeg hem te willen ijveren voor de bouw van een nieuw parochie huis. Ook ds. Dijkstra heette de nieuwe herder hartelijk welkom. Vervolgens begaf men zich naar de kerk, waar de plechtige installatie door de Hoogeerw. Heer Deken Róoyackers plaats vond. Deze overhandigde pastoe r Kolsteren de sleutels van de kerk en van het tabernakel, de kelk, 't missaal en de misgewaden. Tot de parochianen zei deken Rooy- ackers over de nieuwe pastoor: „Ik ken hem. Hij zal in het voet spoor van zijn voorganger treden en hij zal een echt priester zijn". Ook pastoor van den Biggelaar herdacht hij in zijn toespraak en hij spoorde de parochianen aan hem nooit te vergeten, want de zo plotseling ontslapen herder was een goed pastoor en een goed priester. Pastoor Kolsteren was merk baar ontroerd toen hij voor het eerst de preekstoel van zijn nieu we parochiekerk betrad. „Ik heb nooit geweten", zo zei hij, „dat een pastoorsinstallatie zo'n kroon- dag in een priesterleven kon zijn." De nieuwe pastoor dankte auto riteiten en parochianen voor de zo hartelijke ontvangst. Ook richtte hij zich tot ds Dijkstra met de woorden: „U heb ik vandaag als een vriend teren kennen. Dank zij mijn studie sta ik open voor oecumenische gedachte."

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6