KAATSHEUVEL Wlit be 0ube Booö WAALWIJK Waalwijkse en Langstraatse Courant I Voor Uw Verlovingsringen VOOR DE KOMENDE FEESTDAGEN: VERLOVINGSRINGEN KERSTGESCHENKEN Bernd ijk ss:: en VRIJDAG 14 DECEMBER 195G Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoóu Tielen Hoofdre'dacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO HEI ZUIDEN 79e JAARGANG No. 97 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Ad vert entieprü s 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WA ALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR. - ADRES„ECHO" Produktiviteits-onderzoek in het loodgieters- en fittersbedrijf. j Door de Stichting Raad van Bestuur in het Loodgieters-, Fit ters- en Sanitair-installatiebedrijf te 's-Hage is de heer Andr. Dek kers van de Fa. P. H. Dekkers- v. d. Vliet alhier, uitgenodigd zit ting te nemen in de Werkgroep bestaande uit tien vooraanstaan de bedrijven in Nederland, om gegevens te verzamelen over kar- weiwerk en na te gaan óf en in hoeverre door andere methode van organisatie de produktiviteit verhoogd en de kosten van kar- wei-werk verlaagd kunnen wor den, waarbij vooral aandacht zal geschonken worden aan: de werkuitgifte, karwei-omschrij- ving, het transport, werkmethode, gereedschap, verhouding urgent en nieturgent werk, klachtenbe handeling. Deze instelling is het gevolg van het volgende Uit de zogenaamde Amerikaan se tegenwaarde-rekeningen zijn onlangs gelden ter beschikking gesteld voor het verrichten van produktiviteits-onderzoekingen in het loodgieters- en fittersbedrijf. Hierdoor is de mogelijkheid ge schapen, dat ook ambachtelijke bedrijven gebruik kunnen maken van onderzoekings - methoden, waarvan grotere bedrijven reeds jarenlang profiteren. De onderzoekingen, waarvoor thans gelden zijn beschikbaar ge steld, zullen plaats vinden bij een 10-tal bedrijven, die te samen bo vengenoemde werkgroep vormen. Het gehele project staat onder leiding van het Economisch Insti tuut voor de Middenstand, in sa menwerking met de Rijksnijver- heidsdienst, de Stichting Raad v. Bestuur in het Loodgieters-, Fit ters- en Sanitair-installatiebedrijf, de Loodgieterspatroonsorganisa tie en de Werknemersorganisa ties. Voor de uitvoering van dit project is aangezocht het Raad gevend Bureau voor bedrijfsor ganisatie Ir. B. W. Berenschot. De leden van de werkgroep verplichten zich deel te nemen aan de 1 x per 2 of 3 maanden te houden besprekingen; mede te werken aan het verzamelen van gegevens over de duur en de aard der werkzaamheden, die door hun eigen bedrijf worden uitgevoerd door het invoeren van z.g. karwei-briefjes; steun te verlenen bij het verrichten van gedetailleerde onderzoekingen en mede te werken aan het uitbren gen van een gezamenlijk japport aan de hierboven genoemde in stanties. Het ligt in de bedoeling dit rapport t.z.t. te publiceren, opdat de loodgietersbranche als zodanig kan profiteren vat; de on derzoekingen door de werkgroep verricht. Aanrijding met dodelijke afloop. Maandagmiddag omstreeks bdf twee had op de Horst een nood lottig ongeluk plaats, dat de 78- jarige W. Valk het leven kostte. Zeer vaak ging de nog zeer krasse V. met zijn kameraad G. uit de v. Heeswijkstraat naar de bossen om hout te sprokkelen. Zo ook maandag j.l. Het was goed weer en om goed één uur ging V. z'n vriend G. ophalen Samen trokken ze er met de fiets aan de hand op uit. De bedoeling was door de Duinlaan naar de bossen te gaan rond de ijsbaan. Daarom stak het tweetal de v. Heeswijk straat over om tegenover „De Drie Kabouters" de provinciale- weg over te steken. Uit de rich ting Loon op Zand naderde de veetransportwagen van de Fa. B. uit Kaatsheuvel. Hoe het juist gebeurd is, kan niemand zeggen, doch verondersteld wordt, dat V. bij het oversteken getwijfeld heeft en dat daardoor de chauf feur de man niet meer kon ont wijken. Met een smak werd hij op het wegdek gesmeten. Direct werd medische en geestelijke hulp in geroepen. Nog kon de man van het H. Oliesel voorzien worden, doch enige minuten later gaf hij reeds de geest. naar FIET VAN EOOIJ Gasthuisstr. 44 KAATSHEUVEL REEDS vanaf F 15.00 Duivententoonstelling. ,,De Getrouwe Duif" (we la zen ergens ,,de Vredesduif") ge vestigd in Café Restaurant 't Ho- ventje opent dit weekend de serie duiven-tentoonstellingen, die Kaatsheuvel deze winter weer verwachten kan. Er zitten onder de leden van ,,De Getrouwe Duif" verschillende Fond-vlie- gers van naam, zodat keurmeester Hilligerwerf daar zijn arbitrage kunst zal kunnen tonen. Weer bijna 1400 gulden voor het Wit Gele Kruis. Maandagavond speelde de T. B. C.-commissie van de Kaatsheu- velse Postduivenvereniging K. P. V. nog een gezellig Sinterklaas feestje in Café ,,De Sportwereld". Aan twee afgevaardigden van het Wit Gele Kruis werd de recette afgedragen van de dit jaar ge houden T.B.C.-vlucht met de daaraan verbonden acties. De heer v. Opstal mocht een bedrag van bijna f 1400.— in ontvangst nemen, speciaal bestemd voor de uitzending van zwakke kinderen naar vacantiekolonies. Met har telijke woorden dankte de heer van Opstal voor het prachtige charitatieve werk door de K. P. V. voor de zoveelste maal gele verd. De duivensport heeft op nieuw bewezen de sport te zijn, die zich voor de Charitas het meest inzet. Spreker verzoekt al le K.P.V.-leden en daarnaast al len, die buiten de vereniging hun bijdrage gegeven hebben voor dit goede doel, de dank van het W. G. Kr. en van de kinderen, die van deze milde bijdrage genieten kunnen, over te brengen. De heer L. Hamers, die namens TULBANDVORMEN CAKEVORMEN en andere BAKBLIKKEN GARNEERSPUITEN en KLOPPERS GASFORNUIZEN ETNA - JUNO - PELGRIM met glasdeur. Enig voor Neder land! U kunt het bakproces met eigen ogen volgen! Ziet onze etalage - H. P. DERKERS-v. d. VLIET Hoofdstraat 111 KAATSHEUVEL de T.B.C.-commissie de gelden af droeg, had nog een extra verras sing. Waar de hoofdprijs van de aan de TBC-vlucht verbonden verloting niet is afgehaald, zegde hij toe, op een der eerste vluchten van 1957 als speciale prijs het rij wiel dat als eerste prijs was aan gekocht beschikbaar te stellen en de gehele opbrengst hiervan ter beschikking van hetzelfde doel te stellen, wat de deputatie van het W. G. Kr. op zeer grote prijs stelde. Boerinnenbond. Woensdagavond waren de Boerinnen in zeer geanimeerde vergadering bijeen in de Gilden bond. Na de opening kreeg mej. van Lieshout, lerares Huishoud school het woord over het onder werp „Doe meer met minder geld". In een aangename causerie wist mej. van Lieshout tal van voorbeelden te geven, hoe in het huishouden vaak veel meer be reikt kan worden, als de huis vrouw op de hoogte is van haar taak, zowel wat de keuken als wat het huishouden betreft. VERZEKEREN „Zou ik mijn huis en inboedel tegen brand kunnen verzekeren voor tweehonderdduizend gulden" vroeg een stem door de telefoon aan de directeur van een verzeke- 1 ringsmaatschappij. „Natuurlijk kan dat", zei de directeur, „ik zal u een van onze vertegenwoordigers sturen met de nodige papieren. Wanneer wilt u hem ontvangen?" „Nu, direct, onmiddellijk", sprak de stem gejaagd, „mijn huis staat al in lichtelaaie..." Die verzekering is niet doorge gaan. Ook u zult die onbekende man op zijn zachtst genomen een zonderlinge figuur vinden. Even zonderling als die men sen, die het nu toetreden tot de B.B. afwijzen met de mededeling: „Als het nodig is, kunt u een be roep op mij doen". Wie de laatste tijd het wereld nieuws heeft gevolgd, zal zich ge realiseerd hebben, hoe snel en he vig de brand kan uitslaan. Hij zal beseft hebben, dat het nu de tijd,is zich te verzekeren tegen de gevolgen van een mo- .gelijke nieuwe wereldbrand: door deel te nemen aan het hulpver- Ieningswerk van de B.B., de or ganisatie van burgers, die nu opgeleid worden en nu oefenen om straks te kunnen helpen. Let wel: doeltreffend helpen! De heer v. d. Linden van de Filmcentrale van de Boerenleen bank vertoonde de film: „Met el kaar, voor elkander", waarin op duidelijke wijze wordt naar vo ren gebracht, wat bereikt is in sa menwerking in het landbouwbe drijf. Het grote nut van de Boe renleenbank, die de grondlegster is van het vele dat voor de boer bereikt is, sprak uit deze rolprent overduidelijk. De directeur van de boerenleenbank in Kaatsheu vel, de heer 'C. Nouwens beklem toonde dat nogmaals in 't woord, dat hij na de filmvertoning sprak, en waarin hij er ten sterkste op aandrong, een boekhouding te verzorgen van het eigen bedrijf en voor de belegging der gelden een lopende rekening te openen bij de bank. Ook Mevr. Nouwens, voorzitster, sprak een kort pro pagandistisch woord niet van hu mor ontbloot. De geestelijke ad viseur, Pastoor v. d. Spijker wees op de Feestdag van de H. Lucia, die 13 december gevierd wordt en die vooral aangeroepen wordt tegen alle mogelijke ziekten. Aan tractatie voor de dames en een verloting ten bate van de TBC waren twee aardige, welkome in termezzo's van deze goed geslaag de boerinnenavond. De verloting bracht nog ruim f 38 op. Agenda. Zaterdag 6 uur nam. Duiven- tentoonstelling „De Getrouwe Duif", Café 't Hoventje. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater „Cel 24/55", toeg. 18 j. Zaterdag 7 uur nam. Barak concours Harm. St. Jan in Hotel Smit. Zondag 11 uur v.m. en 7 uur nam. Barakconcours Hotel Smit. 2.30 uur nam. Voetbalwedstrijd Desk IBaardwijk I. 11 uur v.m. Duivententoonstel ling Café 't Hoventje. 6 uur en 8.30 uur nam. Apollo Theater „Cel 24/55". Maandag 8 uur nam. repetitie Harmonie Apollo zaal W. Smit. 8 uur nam. repetitie harmonie St. Jan zaal P. van Dun. Zondag-dokters-diens t Kaatsheuvel—Loon op Zand. De praktijk van dokter Raaij- makers te Kaatsheuvel en van dokter de Vries in Loon op Zand wordt waargenomen door dokter Wijtenburg, Kaatsheuvel, Hoofd straat nr. 4, tel. 04167—2550. Teeravond. De reisclub, welke is gevestigd in café Th. van Boxtel, houdt op zaterdag 15 december zijn tradi tionele teeravond. Het zal hier natuurlijk niet aan pret ontbre ken. Zo zal het nieuwe gemeentehuis van Loon op ZandKaatsheuvel er uit gaan zien. Op boven staande foto, gemaakt van de ontworpen maquette, ziet men duidelijk de uitbouw aan het voor front, waarin zich de raadszaal bevindt. Hieronder is de representatieve ingang gelegen. Rechts (aan de Noordzijde) b vindt zich de ingang voor het publiek. De ingang voor het perso neel bevindt zich aan de WedLijde. Vóór het voorfront is een vijver van 34 x 15 meter. Lezend in oude, dikwijls vergeelde „Echo's" van 25, 50 en 75 |j jaar geleden, komen ons soms dingen onder ogen, die wij u jj niet willen onthouden, omdat wij graag onze glimlach met u delen. Zo lezen wij in De Echo van 11 DECEMBER 1881. SPRANG. Te Sprang hebben meer dan de helft der thans be staande slijters en ook enkele tappers te kennen gegeven, dat zij geen aanvraag om vergun ning tot voortzetting van dat bedrijf zullen doen, en dus met 1 Mei a.s. hunne drankwinkels zullen sluiten. Er zat daar in Sprang geen brood in de drank. Voor een gróót man is niets te klein. Bracht de minister van oorlog onlangs een belangrijke reorga nisatie bij het leger tot stand, door te gelasten dat de sokken der soldaten voortaan met zwart in plaats van rood sajet gemerkt moeten worden, thans heeft hij bij al zijne werkzaamheden nog tijd gehad om de aandacht te vestigen op het enorm verbruik van roodband voor 't verpakken der patronen. Bij de steeds stijgende uitga ven voor oorlog kunnen die bandjes best twee- of driemaal gebruikt worden. De lui weten toch met hun tijd geen raad en kunnen de knoopen dus wel voorzichtig losmaken. 't Herinnert ons aan de begro ting van bureau-kosten die wij eens van een ambtenaar zagen en waarop voor een geheel jaar tien centen voor lucifers voor kwamen. Zijn chef had die 10 doorgehaald en er 7% van ge maakt. Zuinigheid met vlijt Verrukkelijke ambtenarij hierin dit land 13 DECEMBER 1906. Och, kijk toch eens dat ar me paard, 't kan haast niet tegen de brug op. Boem, daar leit 't, zei z'n vrouw. Hij er heen, volks oploopje was er al rondom, zoo dat hij er niet vlak bij kon ko men. Daarom informeerde hij eens bij 'n man, die zich langer kon uitrekken dan hij en zoo nu dan een kijkje over de hoofden nam. -Wat heeft-ie gemankeerd Zie je dat niet, zei de man. «t Beest was zoo dun, dat de zon door z'n ribben scheen en 't hooi in brand stak, dat in z'n maag lag. En toen is-ie in de rook ge stikt. Dit staaltje sappige volks- humor is meer dan een glimlach waard. Hulp Hongaarse vluchtelingen. Het comité „Hulp Hongaarse vluchtelingen" is met voortva rendheid aan het werk gegaan om de twee woningen, welke door het gemeentebestuur ter be schikking van de vluchtelingen zijn gesteld, zo spoedig mogelijk netjes en goed ingericht te krij gen. Middels een circulaire zal een beroep worden gedaan op de Waalwijkse bedrijven om in een of andere vorm een bijdrage te leveren voor de inrichting van deze woningen. Ook zal er huis aan huis een circulaire worden verspreid, waarin een beroep wordt gedaan op alle ingezetenen voor een geldelijke bijdrage. Het is zoals de circulaire zegt dit is onze /taak. Geheel Waal wijk zal zorgen dat die meubels, de stoffering, de linnen- en keu- kenuitzet er zullen komen voor deze mensen die alles hebben ver loren. Het geld zal tussen Kerstmis en Nieuwjaar worden opgehaald. Geeft goed, geeft gul! Laat dit Uw kerstgave zijn! Twee Hongaarse gezinnen zul len ervaren wat Waalwijkse gast vrijheid en naastenliefde vermo gen. Laat hen ook profiteren van Uw kerstgratificatie! VOOR in de vorm van KELTUM- PLEET, of SOLA CASSETTES is Uw adres JOSEPH OVERSBERG Horlogerie, Goud en Zilver Pres. Steynstraat 19, Antoniusparochie WAALWIJK. Kerstwijdingsavond in de Ned. Herv. Kerk Resoijen. Woensdag 19 december a.s. hopen; de verenigingen van de Ned. Herv. Gemeente van Be- soijen een Kerstwijdingsavond te houden, welke aanvangt om 7.30 uur. Het programma omvat o.a. een Kerstdeclamatorium, 'n Kerst verhaal en samenzang. Ds. J. Vink hoopt deze samenkomst, te leiden. mmh Overzicht van showroom, werkplaats en magazijn van de firma Jos Zeegers en Zonen, loodgie- tersbedrfjf te Waalwijk, die vandaag haar 50-jarig bestaan herdenkt. Het gebouw rechts aan de Burgemeester Verwielstraat is geheel nieuw en zal officieel door ie Burgemeester worden geopend.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9