WAALWIJK 1» MEUK, De heer H. J. van Hest vierde 25-jarig ambtsjubileum. 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 DECEMBER 1956 14 Ook voor de restauratie (van het monumentale kerkgebouw, welks voltooiing binnen enkele weken zal plaats hebben, heeft Ds. Streefkerk zich zeer beijverd. Het stoffelijk overschot van de overledene zal a.s. woensdag, 2 januari, des namiddags om 3 uur, op de algemene begraafplaats al hier aan de schoot der aarde wor den toevertrouwd, nadat om 2 uur in de Ned. Herv. Kerk een rouw dienst zal zijn gehouden, die zal worden geleid door Ds. Trouw borst van Capelle. De innige deelneming met dit grote verlies van geheel ons dorp gaat uit naar Mevrouw Streef kerk en de kinderen die een voor beeldig echtgenoot en zorgzame vader verliezen. Waspik Waspikse biljartbond. De huidige stand in de competitie van de Waspikse Biljartbond is als volgt: Altijd Raak 2 61 punten Krijt op Tijd 2 59 punten H.G.L. 1 59 punten Fotsers 1 59 punten Altijd Raak 1 54 punten V.V.K. 1 48 punten Vriendenkring 1 43 punten Vriendenkring 2 39 punten Fotsers 2 37 punten Krijt op Tijd 1 35 punten Het aantal gespeelde wedstrijden bij de punten is voor alle teams 10. Programma voor maandag 7 ja nuari 1957: Fotsers 1—H.G.L. 1 Altijd Raak 1Fotsers 2 •Vriendenkring 1Altijd Raak 2 Krijt op Tijd 1Vriendenkring 2 V.V.K. 1Krijt op Tijd 2 Stand onderlinge competitie Vriendenkring, Waspik. Jan Verschure Lamb, van Erp M. Verschure Joh. Buyks Piet Meijs Joh. Gommers Piet Verschure Alf. Verschure Corn. Verschure Gerard Akkermai W. Oerlemans Technische Dienst. Dezer dagen is de gemeentelijke technische dienst van het gemeen tehuis overgeplaatst naar 't voor malig kantoor van het Waterschap „Het Zuider-Afwateringskanaal" in de Raadhuisstraat. Het nieuwe tele foonnummer van de technische dienst is 513. Geslaagd. Dezer dagen slaagden te Rotter dam voor het examen Staats-Prak- tijkdiploma I de heren G. op de Weegh en Theo Boom alhier. Bijzonder hartelijke huldiging 7 j jegens haar werk ervaren en zij L aterdaa vierde de heer ven js bijzonder erkentelijk voor de voorlichting en de waardevolle adviezen welke zij altijd van de jubilaris heeft mogen ontvangen. Burgemeester Snels zeide groot respect te hebben voor de con sciëntie waarmee de heer v. Hest steeds zijn taak heeft vervuld en voor de waakzaamheid waarmee hij zijn ambtsvervulling voor ver starring heeft behoed. Ook mevr. van Hest deelt ten volle in dit feest, aldus burgemeester Snels, omdat zij steeds een steun en stut- se voor haar man is geweest, en hij besloot zijn toespraak met de wens dat het de heer van Hest nog vele jaren gegeven zal mogen zijn om onder Gods zegen en met de steun van zijn echtgenote nog vele jaren met dezelfde toewijding te werken tot groei en bloei van dit gewest. Namens het gemeentebestuur van Waalwijk, dat vertegenwoor digd was door het voltallige col lege van B. en W., werd het woord gevoerd door burgemees ter Teijssen, die in het kader van de relatie welke er bestaat tussen de directeur van ht G.A.B. en het gemeentebestuur, uiting gaf aan zijn bijzondere waardering voor het werk van de heer van Hest. Burgemeester Teijssen wees pp de betekenende problemen waar voor de directeur van het G.A.B. zich zowel in tijden van laag- als hoogconjunctuur geplaatst ziet en hij onderstreepte het bijzonder prettige en vruchtbare contact tussen de heer van Hest en het gemeentebestuur. Hij hoopte op een prolongeren van deze vrucht bare betrekkingen in de toekomst. Als blijk van waardering bood hij de jubilaris een kist sigaren aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de Zeereerw. Heer D. Lam in zijn functie als dioce saan adviseur van de gerepatri- eerden uit Indonesië en als lid van de r.k. commissie voor vluch telingen en ontheemden. Hij noemde de rijksambtenaren der arbeidsbureaus een bijzonder slag mensen. Hij onderstreepte de bij zondere belangstelling voor de menselijke facetten in de arbeid, welke door deze groep ambtena ren speciaal in het Zuiden aan de dag wordt gelegd. Men geeft zich daar alle moeite om de mens daar te plaatsen waar hij vreugde en voldoening in de arbeid vindt. De Zeereerw. Heer Lam noemde dit van uitermate groot belang voor het charitatief werk en de ziel zorg. De heer van Hest, aldus spreker, is een waardig lid van dit ambtenarencorps. Ten slotte wenste hij de heer van Hest als mede zijn echtgenote en de kin deren van harte geluk met deze bijzondere dag. Namens het landelijk bestuur van de ARKA werd het woord gevoerd door de heer Verhoeven. Hij wees op de bijzondere ver diensten welke de heer van Hest heeft gehad als oprichter van de landelijke subgroep, welke nu 10 jaar bestaat en waarvan hij 3 jaar de functie van voorzitter heeft bekleed. Hij roemde de grote ac tiviteit en bekwaamheid welke de heer van Hest in deze functie aan de dag heeft gelegd en de wijze waarop hij steeds de belangen der leden heeft gezocht en behartigd. aterdag vierde de heer van Hest, directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Deze dag is niet onopgemerkt voorbegegaan, want de heer van Hest is bij het berei ken van deze mijlpaal op bijzon der hartelijke wijze door autori teiten en collega's gehuldigd. De eerste spreker op de huldigings bijeenkomst, welke werd gehou den in het gebouw van het Ge westelijk Arbeidsbureau, was de hoofdinspecteur-directeur van de Arbeidsvoorziening in de provin cie Noord-Brabant, mr. J. N, Metz. Hij zeide in de kennisma king met de heer van Hest steeds te zijn gefrappeerd door diens grote eerbied voor het werk (en de grote toewijding en energie welke hij steeds in de uitoefening van zijn functie aan de dag heeft gelegd. Mede namens directeur- generaal dr. ir. Mansholt, gaf hij uiting aan zijn groot ontzag :en eerbied voor de ambtsvervulling van de jubilaris. Verder onder streepte de heer Metz de onver gelijkelijke moed, energie en gods vertrouwen van de heer van Hest tegenover kruis en tegenslag in diens gezondheid en vooral in dit verband wilde de hoofdinspec teur-directeur de bijzondere steun vermelden welke mevr. van Hest haar echtgenoot steeds heeft ge geven. Ten slotte wees mr. Metz op de grote waardering welke de jubilerende directeur in de ge meenschap van Waalwijk en de Langstraat door zijn werk onder vindt. Als blijk van waardering bood hij de heer van Hest een geschenk onder couvert aan en liet dit vergezeld gaan van zijn hartelijke gelukwensen. Als voor zitter van het college van direc teuren van Gew. Arbeidsbureaux bood hij de jubilaris namens de collegae, van wie er velen deze huldiging bijwoonden, een fraaie wandschemerlamp aan. Namens het personeel van de kantoren te Waalwijk, Dongen en Almkerk werd de jubilaris toe gesproken door de heer Meijers, die zijn grote waardering uitsprak voor de enorme activiteit en werkkracht van de heer van Hest, die een grote stimulans zijn voor alle personeelsleden. Ook prees hij het optreden van de directeur als mens, waarin hij steeds een grote belangstelling aan de dag legt voor de geestelijke en mate riële belangen van het personeel. Mede door dit optreden heerst er onder het personeel een uitsteken de verhouding. Ook de heer Meijers betrok mevr. van Hest in zijn hulde, die door haar grote steun een belangrijke bijdrage heeft geleverd tot de voortreffe lijke ambtsvervulling van de heer van Hest. Ten slotte bood hij de jubilaris namens het personeel een Perzisch tapijtje en mevr. v. Hest een boeket bloemen aan. In zijn functie als voorzitter van de Commissie van Advies, toegevoegd aan het G.A.B., gaf burgemeester D. Snels van Dru- nen uiting aan zijn grote waar dering voor de medewerking wel ke de commissie steeds van de heer van Hest heeft mogen onder vinden. De commissie heeft steeds de grote toewijding en welwil lendheid van de heer van Hest Ook mevr. van Hest betrok hij in zijn hulde en waardering. Na mens het landelijk bestuur van de ARKA bood hij de jubilaris een boekenbon aan. Ten slotte werd het woord ge voerd door de heer N. Vlaar na mens de afd. Langstraat van de ARKA. Hij wees op de grote be langstelling welke de jubilaris steeds voor het werk van deze afdeling heeft gehad en voor de stimulerende activiteit welke steeds van hem is uitgegaan. Vooral had de heer Vlaar grote waardering voor het lidmaatschap van de heer Van Hest van een r.k. organisatie in zijn functie als rijksambtenaar. In een bijzonder hartelijk dank woord aan elk der sprekers gaf de heer van Hest uiting aan zijn grote erkentelijkheid voor deze hartelijke huldiging. Het is altijd mijn stelregel geweest, aldus de heer van Hest, de mens te zien in al zijn beperktheid en dan het goede in hem te ontdekken. Bij zondere dank bracht hij aan me dewerksters en medewerkers en hij deed een beroep op hen om de prettige samenwerking in de toe komst voort te zetten. Hiermede werd deze feestelijke bijeenkomst, waarbij behalve tal rijke collegae van dhr. v. Hest jen de hiervoor genoemde sprekers ook de HoogEerw. Heer Deken v. d. Hurk aanwezig was, gesloten. Tijdens de hierna volgende re ceptie mocht de heer van Hest, die was vergezeld van zijn echt genote en de drie oudste kinderen talrijke gelukwensen en geschen ken in ontvangst nemen. Onder de talrijke belangstellenden, wel ke deze receptie bezochten, merk ten wij o.m. op burgemeester v. d. Heijden van Loon'op Zand, de heer J. van Heesbeen, voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer Timmermans, directeur van „Noord-Brabant", de heer A. J. Wennekes uit Kaatsheuvel, de heer Roelofs Heyrmans, directeur van het Lederinstituut TNO, de heer Jos. Klijberg, directeur der Timtur-schoenfabriek, de heer C. Pullens, directeur schoenfabriek van Schijndel, de heer Jos. Pul lens, directeur van de schoenfa briek Pullens van Gerwen, de directie van de fa. Lips uit Dru nen, de heer Gompen, directeur van lederfabriek „De Amstel", de heer J. Hoog Antink, inspecteur van politie, en vele andere voor aanstaande personen uit het be drijfs- en zakenleven. Afscheid. Zaterdagmiddag even voor het beëindigen der werkzaamheden werd op de drukkerij van ons blad, door firmanten en personeel afscheid genomen van twee wer kers, die meer dan 50 jaren ons bedrijf op uitzonderlijke wijze hebben gediend, n.l. de heren C. P. Didden ien C. van Loon, die onze dienst thans met pensioen gaan verlaten. De heer Jan Tielen wees er iop dat deze trouwe werkers zeer grote verdiensten voor de W. S. A. T. hebben gehad. Hij herin nerde aan de werkdagen van 12 uur met lonen van f 7, aan 't eer ste collectief contract dat in 1913 werd gesloten, met een loon van f 9.30, maar na deze tijden zijn langzaamaan tal van verbeterin gen gekomen, waarvan ook zij nog lang hebben genoten. Hij dankte hen voor hun trouw aan 't bedrijf, hun arbeidzaam heid, hun nauwgezetheid en ver antwoordelijkheidsgevoel, die men helaas thans zoveel mist, en bood hen een geschenk aan onder couvert, met de hoop dat zij nog vele jaren van een welverdiende rust zouden mogen genieten, met de grote voldoening steeds hun plicht te hebben gedaan. 1 De beide scheidenden dankten hartelijk en allen namen daarna persoonlijk afscheid. Priester-jubileia. De Weleerw. heer J. J. M. Knaapen, kapelaan van St. Jan, zal op 25 januari zijn 12J^-jarig priesterschap herdenken. Op 8 oktober 1957 zal Mgr. H. F. Heezemans, kanunnik van he kathedraal kapittel, deken van 't dekenaat Eindhoven, pastoor van de parochie St. Catharina te Eind hoven en oud-pastoor van St. Jan, het feit van zijn 123^-jarig deke naat herdenken. Huldiging H. van Helvoirt, De heer Harry van Helvoirt te Waalwijk, die woensdag 2 januari zijn zilveren ambts jubileum bij de Gemeentebe drijven herdenkt. In afwijking van een reeds eer der gepublieceerd bericht betref fende de huldiging van de heer H. van Helvoirt ter gelegenheid van diens 25-jarig ambtsjubileum in dienst der Gemeentebedrijven, delen wij mede dat de huldiging van de jubilaris zal plaats hebben op woensdag* 2 jan. op 't stadhuis om 11 uur. Dus niet om 4 uur zo als aanvankelijk was bericht. Na de huldiging zal er gelegenheid zijn de jubilaris geluk te wensen. Schoenfabriek Anita" huldigde twee jujbilarissen. Vrijdag huldigde schoenfabriek Anita" een tweetal jubilarissen ter gelegenheid van hun 25jarig dienstjubileum. Het waren de procuratiehoudster mej. Bertha v. Eyk en de vertegenwoordiger de heer J. v. d. Schoof woonachtig te Dongen. De heer W. Vesters onderstreepte in zijn huldigings toespraak de liefde en toewijding die de bede jubilarissen geduren de die jaren voor het edrijf aan de dag hebben gelegd. Als blijk van waardering overhandigde hij beide jubilarissen een geschenk onder couvert. Ook van de zijde van het kantoorpersoneel en de afdelingschefs werden geschen ken aangeboden. In de namiddag had in hotel Verwiel een receptie plaats tijdens welke de jubilaris sen werden gelukgewenst door diverse zakenrelaties. Getuigen van Jehovah. In de R.K. kerken in onze ge meente is van de kansel met na druk gewaarschuwd tegen de ac tie van de „Getuigen van Jeho vah", die in januari alhier een driedaags congres voorbereiden en daarvoor bij de ingezetenen logeergelegenheid voor de deel nemers zoeken e.a. Dit congres bedoelt het begin te zijn van een grote propaganda voor deze rich ting in 1957. Ons, katholieken, wordt door de geestelijkheid met klem ver zocht zich in elk opzicht geheel af zijdig te houden van deze bewe ging- De Waalwijkse E.H.B.O. wint een Zuurstofkoffer. De SUS-loten zijn dit jaar in Waalwijk wel bijzonder vlot ver kocht. Voor de kerkverkoop, die op zondag 23 dec. was vastge steld, was nog slechts een klein aantal loten beschikbaar en het heeft dan ook niet lang geduurd voor ze geheel uitverkocht waren. In de loop van de morgen is nog naar Rotterdam gebeld (naar het hoofdkantoor der E.H.B.O.) om te melden dat Waalwijk was uitverkocht en om te trachten nog nieuwe voorraad te krijgen. Hier kreeg men ten antwoord dat er geen loten meer disponibel waren, maar dat Waalwijk de eerste was die zich als „uitver kocht" melde en daarmee de daar voor beschikbaar gestelde zuur stofkoffer verdiend had. Reeds lang bestonden er in de afdeling plannen, tot de aanschaf fing van een zuurstofkoffer over te gaan, doch de kasmiddelen lieten dit tot nu niet toe. Mede door de vlotte medewer king van vele Waalwijkse win keliers en de gulle milddadigheid van Waalwijks inwoners, kan de gemeenschap nu beschikken over een zuursofkoffer die in noodge vallen en vooral bij schijndood van onschatbare waarde kan zijn. WANDELSPORT. Tweede tocht WÜnterserie. De Wandelkring Tilburg zal haar tweede tocht van de winter- serie houden op zaterdag 5 en zondag 6 jan. a.s. Inschrijvingen en inlichtingen bij P. M. Heurter, Grotestraat 377, Waalwijk. Agenda. Woensdag 2 jan. 8 uur, repe titie dameskoor in De Twee Ko lommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. Mijn vorig betoog in Uw blad ten behoeve van een tuindorp „Joppe" in de plaats onzer inwo ning behoeft aanvulling. In dit „Joppe" zou dan dunkt mij ook een Simon de Leerlooier-laan" (straat) te vinden moeten zijn. Dankbare waardering aan ou de beoefenaars van het leerlooi ersbedrijf zou hierdoor in Waal wijk met zelf zulk een rijk leer- nijverheid-verleden meer tot uit drukking komen Behalve dat, lijkt het mij toch goed deze cate gorie van personen een plaats in te ruimen op de tribune van ver dienstelijke mensen die voor het erven van 'n straatnaam in aan merking komen. Het is n.l. wel zo, dat mensen van het slag als wijlen Simon de leerlooier, men niet moet zoeken onder de be schreven erflaters van weldaad aan de mensheid of bevorderaars van kuituur en beschaving in de diverse bibliotheken of leeszalen. Dit soort eenvoudige stervelin gen wordt, of werd althans toen tertijd, anders getakseerd en ge klasseerd. Vrienden van deze leerlooier zoals Petrus en Johannes, werden, omdat ze in de naam van hun zen der zieken hadden genezen, lam men deden gaan, voor deze welr daden de mensen bewezen, gege seld of in de gevangenis gewor pen. Er moet dunkt mij een alge mene voldoening in liggen mede door middel van de hierboven ge lanceerde straatnaam, eerbare be oefenaars van de looinijverheid uit het verleden, ook in de plaats onzer inwoning in het heden te doen voortleven. U, Mijnheer de Redacteur, dank voor de opname. Abonnee. Agenda. Schaakclub Waalwijk. Woensdag 2 januari, 8 uur, schaakavond voor de leden en belangstellenden in de bovenzaal van de Korenbeurs. Frov/tidaal Nieuws Geen matiging in de bevolkingsaanwas. Het Centrum voor Staatkundi ge Vorming, het katholiek insti tuut tot bestudering van politieke vraagstukken, heeft een rapport het licht doen zien getiteld „Ge boorteregeling als middel tot ver- ichting van de bevolkingsdruk in Nederland". Dit rapport is opge steld door een commissie, welke onder leiding stond van de Hoog- eerw. Heer Deken prof. dr. B. van den Hurk. Het rapport komt tot de conclusie dat de huidige situatie in Nederland een verdere matiging in de bevolkingsaanwas niet noodzakelijk maakt. Alleen wanneer van een zeer ernstige noodtoestand van blijvende aard kan worden gesproken, kan een matiging van de bevolkingsaan was noodzakelijk worden geacht. r kan dus voor de Nederlandse rurger geen sprake zijn van een zedelijke plicht om zich met het oog op de economische toestand te beperken in de omvang van zijn gezin. Wat inmenging van de overheid betreft zegt het rapport dat zij geen enkel recht heeft om doelbewust geboorteregeling na te streven, omdat dit een inbreuk zou betekenen op het fundamen tele recht van de gehuwden om in vrijheid hun huwelijksleven in te richten. Tunnel verbindt Westelijk Den Bosch met Centrum.. De tunnel onder het station te 's-Hertogenbosch is geopend en daarmee is Den Bosch-West ver lost uit een isolement dat velen zwaar op de maag lag. Wilde men voorheen uit het zich snel uitbreidende westelijk stadsdeel in het centrum geraken, dan was men op de tijdrovende omweg over de Vlijmenseweg aangewe zen. De inwoners van West kre gen min of meer de indruk dat zij er maar zo half bijhoorden. Aan deze onprettige scheiding is nu een einde gekomen en zal West langzamerhand één worden met het hart van de stad. Hoewel het verkeer naar de Langstraat en omgekeerd wel gebruik zal blijven maken van de Vlijmense weg langs het PNEM-gebouw, zal deze tunnel ook voor dit ver keer in de toekomst wellicht van belang blijken te zijn. Ongetwijfeld is Den Bosch door deze tunnel een belangrijke ver binding met een jong en bloeiend stadsdeel rijker geworden. i Baardwijk—OSS '20 1—4. Deze wedstrijduitslag zal niet doen vermoeden dat Baardwijk twee derde van de wedstrijd óp de OSS-helft speelde. Over d^ wedstrijd het volgende: Als scheidsrechter Hanegraaf uit Den Bosch, die goed leidde beginnen blaast, trapt OSS met wind mee af; zij zijn direct in de aanval, maar voorlopig weet de achterhoede van Baardwijk alle gevaar te bezweren. De geelzwar te voorhoede weet menige gevaar te'me aanval op te zetten, maar de afwerkking laat veel te wen sen over. De Ossenaren weten van hun enkele kansen beter ge bruik te maken, want na onge veer een kwartier spelen maakt hun rechtsbinnen 01. De geel zwarten komen geregeld in' de aanval maar het verwachte doel- punt komt niet. OSS daarentc- Sen weet van een klein misver stand in Baardwijkverdediging gebruik te maken, 0—2. Éven voor de rust begaat volgens de scheidsrechter de stopper van Juliana een overtreding, en krijgt een vrije trap tegen zich, die in een doelpunt wordt omgezet, 0-3 De voorhoede van Juliana krijgt diverse kansen, doch door slecht schieten of door snel in grijpen van de Osse verdediging gaan deze verloren. Ruststand Na de rust is het alles Baard wijk wat de klok slaat; de mid- uenhnie en de verdediging zijn m de aanval, maar niets wil luk ken. Tot eindelijk Jo van Gelder op prachtige wijze de stand op 1—3 weet te brengen. OSS wordt op rlit moment geheel van de kaart gespeeld, maar Baardwijk veroorlooft zich in deze periode nog een strafschop te missen. IJlt geeft de Ossenaren moed en zij slagen er in de laatste minuut van de wedstrijd nog in door hun midvoor te doelpunten. uvre/lfial verloor met 1—0. VVSL 4Baardwijk 4 90. De Schutters—WSC 24* In een matige wedstrijd op een zeer slecht veld heeft WSC zich niet alleen de meerdere getoond, maar ook laten zien dat ze mag nifieke goals kan maken. Reeds 5 minuten nadat de zwarthemden hadden afgetrapt leidde een aanval via Muskens 't eerste doelpunt in. Pulles even naar buiten gezwenkt, trok de bal voor het doel en het schot van Piet Blij levens was zo hard, dat noch de te hoop gelopen ver dediging, noch de zich tot het ui terste verwerende keeper de bal konden volgen en stuiten in zijn vaart, 01. Nog geen 10 minuten later was het al 02, toen Pulles 'n prach tige voorzet van zijn middenvoor Bhjlevens, die naar rechts was uitgeweken, ineens op zijn link se voet nam. De Schutters kwam enkele ke ren, mede door het minder goede plaatsen, in de aanval, 'doch enerzijds werden deze slecht af perkt en anderzijds gaven de W SL-backs een enkele corner weg die prompt de prooi werd van de achterhoede. Eenmaal trof een onverwacht ver schot de paal, maar pal daar op kanjerde Frans Pulles de bal hard in, doch door een bliksem- reactie van de doelman stiytte de bal via zijn schoen corner Maar nog voor de rust dreef de achterhoede van WSC de Schut- ?rs»ln verdediging en plaat ste Mandemakers de bal naar Pulles, die niet aarzelde en Blij- levens lanceerde. Tegen de kogel die de midden voor afvuurde, was geen kruid gewassen, 03. En nadat Lou Pulles met een zeer fraaie safe een knaap van een schot klemvast had gegre pen was het wederom het 'duo Blijlevens-Pulles, dat paniek zaaide. De eminente kopstoot van laatstgenoemde in de boven hoek werd echter als buitenspel- doelpunt gekwalificeerd en afge keurd. jak na half-time bonkte een kanjer van Pulles tegen de paal en schoot Bhjlevens over de kruising. Toen een van de Schutters- aanvallen onvoldoende wegge werkt werd, was het toch nog de handige v. Veldhoven, die de bal te pakken kreeg. Hij schoot ech ter tegen de Schutters-midvoor aan en de bal caramboleerde in het doel, 1—3. Maar toen kwamen er schoten aan de lopende band van Pulles, Bhjlevens en Wim v. d. Anker, zonder sukses echter, want ze waren of rakelings naast of over of de doelman was attent genoeg om in te grijpen. Bij een vrije doorbraak van Bhjlevens echter stond hij mach teloos, toen de WSC midvoor de uitgelopen keeper hard en zuiver passeerde, 14. Uit een handsgeval, dat dooi de scheidsrechter met de zwaar ste straf werd veroordeeld, peur den de Schutters hun tweede te- genpunt en brachten ze de stand op 24. Een faire wedstrijd, die door de slechte gesteldheid van het terrein nadelig werd beïnvloed. R-K.C.-nieuws. RKCHero 10 Schijndel 3—RKC 2 0—1 Heusden 2—RKC 3 0—3 RWB 4—RKC 5 4—3 Het is zondag geen slechte dag geweest. Het le elftal wist Hero met 10 te bedwingende reser ves, wispelturig als ze zijn, slaag den er in Schijndel op eigen ter rein de eerste nederlaag toe te brengen; de mannen van het 3e klopten de reserves van Heusden 9 7 2 0 14 10 7 2 0 14 11 7 4 0 14 13 7 6 0 14 10 5 4 1 11 10 5 5 0 10 7 4 3 0 8 12 4 8 0 8 7 3 4 0 6 8 2 6 0 4 7 1 5 13 Tri „II#

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 14