1966 ut &ee£ct. 4 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 DECEMBER 1956 1 1De barre Elfstedentocht in Februari. De rijders Nauta, Wijn hout, van de Hoorn en de Koning gaan tezamen over de finish in Leeuwarden, waardoor er dit jaar geen winnaar aangewezen werd. 2. Nog een beeld van de stren ge winter waar het jaar mee be gon. Auto's gaan over het ijs in de Rijn bij Opheusden. 3. H.K.H. Prinses Marijke, Ka bouter van het Nederlands Pad- vindstersgilde afd. Soest, helpt mee bij de voorbereidingen voor een Paasfeest. 4. Het huwelijk van Prins Rai nier van Monaco met de Ameri kaanse filmster Grace Kelly, was de grote gebeurtenis in april. 5. Op 4 mei werd het Nationaal Monument op de Dam te Amster dam in aanwezigheid van het Ko ninklijk gezin en vele hoge auto riteiten, plechtig onthuld. 6. In mei vond in Maastricht de begrafenis plaats van de in Indo nesië overleden Nederlander Jungschlaeger. Hij stond terecht op beschuldiging van ondersteu ning van een complot tegen de Indonesische regering. 7. De grote Rembrandt-tentoon- stelling in het Rijksmuseum te Amsterdam werd onder andere bezocht door Harry Truman, oud presiden? van de Verenigde Staten. 8. In de maand juni hebben de verkiezingen voor de Tweede Ka mer der Staten Generaal plaats gevonden. Opname van enige Volendamsen tijdens het uitbren gen van hun stemmen. 9. Met een schok werd in au gustus het bericht van de mijn ramp in Marcinelle in België ver nomen. Bijna 300 mijnwerkers, waaronder een groot aantal Ita lianen, kwamen hierbij om het leven. Onder overweldigende be langstelling vonden de teraarde bestellingen plaats. 10. H. K. H. Prinses Beatrix, die in januari haar 18e verjaardag vierde, deed in sept. haar in trede in Leiden als studente. H. K. H. Prinses Beatrix en haar se cretaresse mej. mr. M. Meurs bij het verlaten van de St. Pieters kerk na de bijeenkomst van de eerstejaarsdag. 11. Op 13 september werd het laatste dijkgat voor de nieuwe polder Oost Flevoland gesloten. 12. De grote rage in 1956, de ,,Rock-'n-Roll". 13. Mevr. Bouman, de verde digster van de Nederlanders Jungschlaeger en Schmidt in de processen in Indonesië, keerde in september naar Nederland terug. In Rome werd zij door haar echt genoot op het vliegveld begroet. 14'. 15 Oktober arriveerde presi dent Tubman van Liberia op het Centraal Station te Amsterdam voor een statiebezoek. H. M. de Koningin en president Tubman begeven zich per calèche naar het Koninklijk Paleis op de Dam. 15. De Nederlandse Televisie stichting vierde dit jaar haar eer ste lustrum. De televisie-omroep- sters van de vijf omroepverenigin gen poseerden ter gelegenheid van dit jubileum voor onze foto graaf. 16. Op 12 oktober vond de eer ste zitting van het nieuwe kabinet plaats. De eerste vrouwelijke mi nister in Nederland, hare Excel lentie mej. Mr. M. Klompé in ge sprek met minister president Dr. W. Drees. 17. De omwenteling in Polen. Met handgeklap werd de nieuw gekozen secretaris van de Poolse Communistische Partij, Gomoel- ka, tweede van links op de foto, op de zitting van het Centraal Comité begroet. 18. De opstand in Hongarije. Vrijheidsstrijders, met de Hon gaarse vlag, rijden op een tank door Boedapest. 19. Uit sympathie voor 't Hon gaarse volk werd op donderdag 8 november drie minuten stilte in acht genomen. De herdenking bij het Nationaal Monument te Am sterdam. 20. Op 14 november arriveer den de eerste vluchtelingen uit Hongarije in Nederland met een speciale trein in Utrecht. 21. In Amerika werd Eisenho- werd als president van de Ver enigde Staten herkozen. 22. De oorlog in Egypte. In Ga za, dat door de Israëli's werd ver. overd, werd de mannelijke bevol king op wapens gefouilleerd. 23. Voor de landing van de En gelsen en Fransen in Egypte, werd een bombardement op Port Said uitgevoerd. 24. De scheidende opperbevel hebber van de N.A.V.O., Gen. Gruenther, bracht in gezelschap van minister Staf een afscheids bezoek aan min. pres. Dr. Drees in Den Haag. 25. Op een vergadering van het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité in Den Haag, werd besloten uit protest tegen het optreden van Rusland in Hon garije, niet aan de Olympische Spelen in Melbourne deel te ne men. De voorzitter, Mr. H. P. Linthorst Homan, aan het woord tijdens de vergadering. 26. Zondagsrijverbod! Sinds 25 november is het op zondag onge kend stil op de wegen. De enkele automobilist die op de weg is, wordt terdege gecontroleerd op rijvergunningen. 27. Als laatste foto van 1956, de Verenigde Naties in Egypte. Deense soldaten van het Uno- politieleger, nemen de stellingen langs het Suez-kanaal van de En gelsen over, die nu weer huis waarts keren.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 4