dag- I VROOM «DREEiMAVK LANDBOUW prijzen PLUIMVEE woesis 69 m4. Hoe de druk te verminderen 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 3 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 6 FEBRUARI mm 2*5 DEN BOSCH TILBURG - HELMOND worden verkocht. Men ziet nu, dat een jaar na de oorlog 47 pro: cent van de totale oplage der 54 leidende tijdschriften aan kios ken werd verkocht, maar 9 jaar later was die verkoop met 12 pet. gedaald. Tijdschriften, die weke lijks of om de veertien dagen uil- komen, worden nog maar voor 20 procent aan de kiosken ver kocht. In juni van het vorig jaar was de verkoop van Collier's aan de kiosken beneden dat percen tage gedaald. En voor adverteer ders was dat voldoende, ook al zagen ze dat de oplage vermeer derde dank zij de verkooptaktie- ken: op een gegeven ogenblik kon Collier's door abonné's voor de helft van de prijs worden ver kregen die aan de kiosken werd betaald Met dit al: dat Collier's de strijd moest opgeven en dat an dere tijdschriften, die qualitatiel van gener waarde zijn, zich wel kunnen handhaven, is betreu renswaardig. Intussen worden de machtige tijdschriften machti ger. Look Magazine neemt Col lier's abonnementen over en hoopt er 1 miljoen abonné's aan over te houden. Als het dat ge daan krijgt zal het 'n voorsprong op de Saturday Evening Post krijgen en op Life na het groot ste worden. Look heeft al laten weten dat de advertentiekosten nu met 15 percent omhoog zullen gaan tot ongeveer 19.000 dollar per pagina. En zo reilt en zeilt het in de Amerikaanse tijdschriftenwereld. Indien ergens, dan geldt hier wel het spreekwoord: de ene zijn dood is de ander zijn brood. Touwtrekken op de rug van de middenstanders DE WERELD ROND II Ons land is, hoewel een de mocratie, geen paradijs, vrien den. En zo dit al een pijnlijk plekje aan ons aards geluk mocht zijn, mogen we er direct als he^ lend zalfje aan toevoegen dat wij dit tekort gemeen hebben met al le andere democratieën. Dat wij daardoor ver ten achter staan bij Rusland c.s., heeft de heer Kroet- sjef ons al uit en te na duidelijk gemaakt. Wij moeten daar maar in berusten en trachten er het beste van te maken. Wat wij echter met andere de mocratieën niet gemeen hebben, is een regering en een volksver tegenwoordiging met voldoende begrip voor de eigen tijd. Dit ge mis vindt voor een belangrijk deel zijn oorzaak in het feit dat er in ons o zo kleine democra- tietje zo verschrikkelijk veel huisjes, hokjes, schotjes, teen tjes en meninkjes zijn, waardoor liet eigenlijk een wonder mag he ten dat men nog ooit tot beslui ten en wetten komt. Ondanks dat is men toch tot een verheu gend aantal vooruitstrevende wetten gekomen, zodat men mag zeggen dat ons land zijn beschei den Maats onder democratieën toch wel waard is. Soms ook echter komt men daar niet toe en moet ons moder ne Nederlandse volk zich voegen naar een wet, waar de beste stof zuiger het stof niet meer af krijgt. Zo'n wet is de Loterijwet Anno Domini 1905. Men had in die tijd zwarte en langgerokte opvattingen over het kansspel en deze wet is daarvan een getrou we afspiegeling. Het brave Ne derlandse volk werd door deze doolhof van bepalingen be schermd tegen 't hand over hand toenemende zedenbederf van die dagen en kreeg alleen toe stemming om ongelimiteerd geld te verliezen aan de Nederlandse Staat door de Staatsloterij (als of het aan de Staat al niet genoeg geld verloor). Voor de rest werd in deze wet elke andere vorm van loterij zo goed als onmogelijk gemaakt. Toch getuigde genoem de wet in die dagen reeds van een opzienbarende progressiviteit. Intussen echter zijn we 52 inar verder, waarin we twee wereld oorlogen achter de rug hebben en tal van maatschappelijke en so ciale omwentelingen. De lange rokken zijn uit de mode en ook baard, bakkebaard en vader moorder zijn vrijwel geheel van het toneel verdwenen. De vrouw heeft even veel rechten als de man gekregen, hetgeen wil zeg gen dat ze er meer heeft, en ons goede vaderland heeft het be staan om in alle rust en vrede ruim drie maanden zonder rege ring door de baaierd van de tijd te gaan. Het is in die drie maan den beter gegaan dan ooit tevo ren of er na, want er was geen minister die kon zeggen er moet nog meer aan de Staat betaald worden. Die minister is intussen gekomen. Een van de typische na-oor- logse verschijnselen is de voet balpool. Ontstaan in het buiten land om de geknakte sportwereld weer op de been te helpen, drong zij al ras tot ons land door, waar zij echter op grond van de wet vim 1905 geen schijn van wette lijke kans kreeg. Dit heeft er toe geleid dat er op alle mogelijke clandestiene manieren toch „ge poold" werd met als gevolg dat ongewenste toestanden niet uit bleven en massa's geld naar de buitenlandse pools gingen. Toen bleek dat het Nederlandse volk niet meer van de pool was af te brengen, heeft de KNVB tenslot te hét initiatief genomen tot een georganiseerde pool. In een le denvergadering werd dit voorstel met 85 tegen 3 stemmen door de bij de KNVB aangesloten clubs aangenomen, waaronder ook de clubs die bii het zaterdagvoetbal zijn aangesloten. Ofschoon dus duidelijk geble ken was dat de volkswil zich voor de voetbalpool had verklaard en de KNVB duidelijk had aange toond dat ons land een grote achterstand heeft in de sportbe oefening en sportopleiding, tot verbetering waarvan de gelden uit een tot zouden kunnen wor den aangewend, heeft de regering en met name de Anti-Revolutio nairen, Chr.-Hist. en een deel van de P.v.d.A. zich op zedelijke gronden onvoorwaardelijk tegen een voetbalpool verklaard, daar bij gesteund door hun Kamer fracties. Wetende dat hun posi tie in deze zeer zwak is, hebben zij verklaard hun portefeuille ter beschikking te zullen stellen in dien het tot een wijziging van de Loterijwet zou komen. Een drei gement dat zijn kracht alleen ontleent aan het feit dat men een nieuwe langdurige kabinetscrisis in ieder geval wil vermijden. Je reinste dwingelandij dus. Men krijgt dus de wel bij uitstek on democratische figuur dat een be paald deel van de regering het volk tegen zijn wil wenst te rege ren. Opvallend is dat men deze ijve- raars voor het zedelijk peil van ons volk weinig of niets hoort zeggen van de Staatsloterij, van de paardentoto en van de talloze andere loterijen welke er jaar lijks in ons land worden gehmi- den. Het feit dat deze loterijen worden gehouden voor liefdadi ge doeleinden, doet aan het „on zedelijke" karakter van de loterij niets af. En als men dan zo be zorgd is voor het zedelijk welzijn vari ons volk, waarom trekt men dan niet van leer tegen de nacht clubs, die als paddestoelen uit de grond komen en tegen alle mo gelijke vormen van zedekwetsen- de 'lectuur. Het is merkwaardig dat hun ijver ineens zo hoog op laait nu het een gokje van de „gewone man" betreft. inderdaad houdt een voetbal pool wie deze zal moeten or ganiseren laten we hier in het midden het gevaar in dat een te groot deel van het inkomen wekelijks naar de voetbaltoto gaat, maar door maximum-inzet ten kan dit gevaar worden voor komen. Verder zal men de gelden uit deze pool niet alleen voor de sport moeten besteden, maar ook voor sociale en culturele doel einden, terwijl het tevens aanbe veling verdient om de „vette pot" wat ruimer te verdelen, dus inplaats van één dikke hoofdprijs en een tweede prijs, een 4- of 5- tal kleinere prijzen. Dit zal een roekeloos spelen op „alles of niets" zo dit al mocht voor komen ongetwijfeld tegen gaan. Het is zeer wel mogelijk dat deze heren hun zin kunnen door drijven en het organiseren van voetbalpools verboden zal wor den, maar daarmee is het verlan gen van het volk naar dit kans spel niet van de baan. Duizenden zullen dan bliiven spelen in bui tenlandse pools en op die manier geld uitgeven waar de Nederland se samenleving geen enkel nrofiit van trekt. Tenslotte echter zal het gezond verstand de overhand kriigen en zal ook Nederland een nationale voetbalpool kriigen. Want het lijdt geen twiifel of deze tegenstrevers zullen door de ontwikkeling van de uitdrukke lijke volkswil tenslotte opzij ge schoven worden. Het Nederlandse volk ziet in dit simpele kansspel geen kwaad, alle andere opvattingen ten spiit en daarnaar zullen ook zij zich hebben te voegen. Het is alleen een kwestie van tijd. Bij een bezoek, dat ik aan een pluimveetentoonstelling bracht, zag ik een paar hoogbekroonde dieren, die ernstige fouten ver toonden, die de keurmeester blijkbaar over het hoofd had ge- zién. De uitspraak van de keu ring, door een erkend keurmees ter, is bindend, en er is geen be roep op. Vanzelfsprekend was er onder de inzenders in dezelfde klasse grote ontstemming. Hoe wel foutieve keuringen niet mo gen voorkomen, moet niet uit 't 'oog verloren worden dat abuizen door de best geschoolde en meest ervaren keurmeester gemaakt kunnen worden. Het grote aantal dieren keuren vereist veel tijd en moet snel geschieden met 't oog op het gereed maken van de ca talogus, waarin de prijswinnaars vermeld worden en vanzelfspre kend verlangend naar wordt uit gezien. Dat inzenders het met de uit spraak van de keurmeester wel eens niet eens zijn, is begrijpe lijk. Maanden en maanden lang heeft men met de grootste zorg en moeite de dieren behandeld, in de vaste overtuiging er een prijs mee te winnen.De wens mag er echter wel zijn, maar niet de vaste overtuiging. Ik moge een voorbeeld aanhalen Jaren geleden zou ik deelne men aan een der grootste ten- i toonstellingen. Het mooiste dier j uit mijn collectie hanen kreeg 'n paar weken voor het inzenden een malheur. Tot mijn grote spijt l moest er een remplacant aanruk- S ken, die m.i. ver achter bleef bij de bestemde haan. Het resultaat? i De remplacant werd „kampioen" I haan in een klasse van 42 jonge hanen. De Engelse keurmeester j verklaarde: „Ik heb nog nooit I zo'n mooie haan gezien in dit ras". De thuisblijver, waarop ik mij blind gestaard had, zou die hoge bekroning nimmer ten deel zijn gevallen, niettegenstaande ik het ras jaren achtereen fokte en in de veronderstelling verkeerde het door en door te kennen. Nogmaals De wens mag er wel zijn, maar niet de vaste over tuiging. Hebt u soms een gat in de zak Wanneer iemand het ontvan gen salaris of loon los in de zak steekt en thuiskomende bemerkt daarvan een gedeelte te hebben verloren, omdat hij een gat in de zak had, dan vindt men zo ie mand „oliedom", nietwaar?, om dat hij vooraf die zak niet onder zocht'had. Door de nalatigheid is 'n deel van zijn verdienste, waar voor hij toch heeft moeten wer ken, verloren gegaan. KIPPEN VR IEN DENHebt gij onderzocht ol gij ook niet een gat in Uw zak of liever gezegd „gaten in Uw zak" hebt, waar door een deel van de verdiensten verloren gaan? Kippen, die in '1 geheel niet of slecht hun ver plichtingen nakomen, die de winst opeten, door betere kippen gemaakt, dat zijn de gaten in Uw zak.' Door voortdurende opmerk zaamheid, door gestadig schiften en opruimen van minderwaardi ge dieren voorkomt men veel verliezen. Oordeelkundig kippen houden dat is hoofdzaak. Indien gij niet weet of gij dat wel doet, roep dan het oordeel in van een bevoegd persoon. Vindt gij 'n gat in een dei' zakken Stop dat dan heel spoedig dicht, Anders gaat heel veel verloren En trekt' gij een zuur gezicht. KIPPENVRIEND. SUIKERBIETEN VERBOUWEN Mede als gevolg van de inter nationale politieke situatie is 't van groot belang, dat de met sui kerbieten beteelde oppervlakte in ons land niet geringer wordt,. Nu de suikerprijs op de bui tenlandse markt aanzienlijk ho ger is komen te liggen dan dc 'Nederlandse kostprijs, is er alle aanleiding om hiermede bij de teelt van suikerbieten rekening tc houden. Ofschoon kostprijs-drukkende omstandigheden vaak zeer ge wild zijn, mag niet uit 't oog ver loren worden, dat juist de sui kerbietenteler een redelijke be loning moet ontvangen voor zijn risico en arbeid. Wij zijn het er allen over eens, dat de areaal grootte dit jaar moet toenemen 'en wij vertrouwen, dat de Minis ter niet langer zal wachten om tot een hogere waardering van de voor ons land onmisbare sui kerbietenteelt te geraken. Bij het opstellen van het bouw plan wordt de suikerbiet terecht gezien als een gewas, dat uitste kend past in de wisselbouw en naast suiker een goed en goed koop veevoeder in de vorm van koppen en blad levert. Mechanisatie van de teeltwerk- zaamhedeh verdient alle aan dacht de bietendunmachines kunnen voor een belangrijke verlichting bij de drukke voor jaarswerkzaamheden zorgen en het verminderde aanbod van landarbeiders gedeeltelijk op vangen; de rooimachines hebben zich bij de oogst waardevolle helpers getoond. De rassenkeuze is er niet een voudiger op geworden, wanneer het aantal rassen met nagenoeg gelijke prestaties aan een nadere beoordeling onderworpen wordt. De taal van de officiële cijfers laat zich evenwel niet mis ver staan: de Kleinwanzlebener ras sen maakten in 1956 62 van het areaal uit. waarbij de Klein wanzlebener Polybeta van 2 in 1955 tot 18 in 1956 toenam en zich dus voor de praktijk een waardevolle aanwinst van het sortiment toonde. Dit nieuwe ras maakt het mogelijk om van een perceel evenveel kilogram men als voorheen te oogsten, doch met een zeer veel hoger ge- SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Sterke Sico karpetten, royale afmetingen 200x300 cm., groot kleurenassorti- ment, prima kwaliteit; slechts een dag voor O Zuiver wollen damesvest, in twee charmante modellen, driekwart mouw. Zeer mooie kwaliteit en heerlijk warm. Kies uit diverse modetinten 13'° Voor de carnaval: vrolijk en fel gekleurde satinet en satijn. Maak alvast nu voor weinig geld Uw carnavals- costuum. Keuze uit de kleu ren hard rood, hard groen, korenblauw, geel, wit en zwart. Satinet, 45 Vul nu Uw garderobe aan. Wit gemerceriseerd pope- line overhemd, sanfor, ge voerde borst, dubbele man chetten. Een pracht over hemd voor slechts (^90 80 cm. breed Satijn, 160 cm. breed Huishoudschaar, van prima staal, ook geschikt voor het knippen van nylon. Verpakt in practisch ^65 etui Vissersgaren, voor het haken van kleedjes en gor dijnen; zeer sterk. Per kluw van 50 gram, een dag slechts Mooie kwaliteit badstof bandages; c nu 3 stuks voor O Moderne genopte jacquard baddoek, zware dubbele badstof, ^75 50x 100 Bijpassend washandje 39 c Gesorteerde biscuits, heerlijk bij de ^5^ c -thee, 250 gram Tomatenpuree (import), extra geconcentreerd, dus extra voordelig; 55c ■D 3 blikjes Prima kwaliteit rubber werkmanslaars, zware uit voering, profielzooi; vooral ook geschikt voor land bouwers. "ST95 Maten 39 t/m 45 Practische schuimrubber in- legzooltjes. Uw voeten blijven heerlijk warm. Maten 36 t/m 46. 3 paar voor slechts Charmant collier, aantrek kelijke parelmoerkleuren, diverse bladmodellen. Staat zeer gedistin- Q S c geerd Dit is een pracht aanbieding; fraaie porseleinen kop en schotel, elegant hoog mo del, mooi gekleurd bloem- décor. Een dag Q c voor slechts Zeer practisch voor de keu ken: set doorzichtig plastic voorraadbussen, 3-delig. De deksels zijn gekleurd en per set kunt U kiezen uit de kleuren crème, 065 geel en groen 's, IHKgdlüaaaMUMwW (van onze soc. econ. medewerker). Elk jaar heeft zijn eigen problemen en wijst een eigen weg voor de oplossing daarvan. In 1956 heeft men zich erop toegelegd de opwaartse druk op de prij zen, die door de toegenomen bestedingen werden veroorzaakt, op de industri ële ondernemingen af te wentelen. Minister Zijlstra trad dan in overleg met de werkgeversbonden, wees hen op het gevaar van de prijzen- en lonenspiraal en kwam dan met een „accoord" als overwinnaar uit de conferentiezaal. Die overwinning bleek overigens niet zo moeilijk. De minister behoefde slechts te dreigen met een prijsstop en de ondernemers kozen het prijsstabilisatiepad, omdat dit althans nog enige mogelijkheden tot aanpassing bood aan de ge stegen kosten. Hét is een publiek geheim, dat de laatste besprekingen in een geladen atmosfeer hebben plaats gevonden en dientengevolge is het te ver wachten dat in 1957 aan het „volledig begrip" van de ondernemers voor het standpunt van de minister een einde zal komen. Deze zal trachten andere groe pen onder het juk van zijn stabilisatie te brengen en het kan bijna niet anders of hij zal zijn slachtoffers zoeken onder de distribuerende handel, waaronder een zeer groot deel van de middenstanders valt. De Middenstand zal een moeilijk jaar 1957 moeten doorworstelen. Men behoeft geen groot ziener te zijn om dit te kunnen voorspellen. In de eerste plaats krijgt de groep individualisten de gevolgen van de ouderdomsvoorziening te slikken. De ouderen, waarvan er velen naar een rustige oude dag verlangden, maar die moesten doorwerken omdat zij onmogelijk voldoende kapitaal konden vormen voor een rustige levensavond, zullen nu geneigd zijn het bijltje er bij neer te leggen. Zij ontvangen staatspensioen en vullen zij dit aan met de likwidatie of de belegging van de opbrengst van hun zaak, dan komen zij op een achtenswaardige wijze door hun laatste levensjaren. Tenminste, zo menen zij. De verwerkelijking van deze gedachten zal op grote moeilijkheden stuiten. Daar is de verkoop of overdracht van hun bedrijf. Oude geheime reserves komen boven drij ven en de fiscus zal er het volle pond van vragen (variërend van twintig tot veertig procent) nu de mogelijkheid tot sluiting van een lijfrente met fiscale voordelen zo- juist is afgesloten door de Hoge Raad en j bekrachtigd door minister Hofstra. Welk j een juist moment heeft de minister geko zen voor het afknijpen van deze uitlaatklep! Het gevolg is, dat de netto-opbrengst van een zaak sterk vermindert. Zo de ouden zongen Jongere middenstanders moeten in het spoor treden van de ouderen, maar het is geen oud spoor meer, het is een nieuwe wereld met meer lasten en minder kansen. De animo onder jongeren om als zelfstan dige middenstanders de levensweg te gaan, is verminderd. Hierdoor wordt de op brengst van bestaande middenstandszaken voor ouderen eveneens gereduceerd. De spaarmogelijkheden voor jonge mid denstanders zijn gering bij de hoge belas tingtarieven. Al weten wij van het bestaan van tal van waarborgfondsen voor de mid denstand, toch zal uiteindelijk de zaken man streven naar onafhankelijkheid, d.w.z. naar aflossing van schuld. Die schuld zal hem zwaarder drukken naarmate de daar voor te betalen rente hoger zal zijn. Onder bestaande maatregelen tot credietbeperking met een stijgende rentevoet zal jonge mid denstanders de weg naar zelfstandigheid lang schijnen en moeilijk begaanbaar. Vervolgens zullen jonge middenstanders de gevolgen van de nieuwe ouderdomsver- zekering onder ogen moeten zien. Men kan met het argument komen dat ook zij daar t.z.t. van zullen profiteren, uit financieel oogpunt bezien moeten er elk jaar enkele honderden guldens voor worden uitgetrok ken in de productieve en ook in de op- bouwjaren van de eigen zaak. Het zal een kwestie zijn van doelmatig en voorzichtig financieren om te zorgen dat de middelen hiervoor op tijd en tezamen met de ver eiste middelen voor de voorgeheven in komstenbelasting aanwezig zijn. Belasting moet meewerken. In dit verband zal het van het grootste belang zijn dat de belastingdienst reeds vroeg in het jaar met een voorlopige aan slag komt en dit bedrag uitsmeert over' ten minste 12 maandtermijnen van betaling. Alhoewel elke middenstander kan uitre kenen wat hij zal moeten betalen, leert toch de praktijk dat hij met zijn neus op de feiten moet worden gedrukt. Ontstaat er bij stijgende lasten een achterstand, dan zal het uitermate moeilijk zijn, deze weer in te halen. Tenslotte zijn er de prijsstabilisatiemaat regelen van minister Zijlstra, met daaraan gekoppeld een bestedingsbeperking. Op welke wijze deze laatste geëffectueerd zal worden staat nog niet vast. Zij zal er moe ten komen en de koopkracht van de bevol king zal erdoor verminderen. De omzetten van de middenstanders zullen daaronder moeten lijden. Is dit niet het geval dan wordt de verbruiksbeperking een misluk king. In het laatste geval zal men de be lastingdruk versterken, in het eerste geval wordt de middenstander het directe slacht offer middels geringere inkomsten. Men zou dus minimaal mogen verwach ten dat bij dit verwachte beeld de procen tuele bruto-winst van de middenstand werd aangepast aan de op handen zijnde kosten stijging. Leidende kringen in de midden stand hebben dit ingezien. Daarom heeft het Ned. Verbond van middenstandsver enigingen ook een verklaring gepubliceerd. De juiste calculatie. Hierin wordt er allereerst op aangedron gen dat de premie voor de algemene ou- derdomsverzekering door de middenstand in de prijs van de producten zal mogen wor den doorberekend. Ook zullen andere toe genomen lasten moeten worden ingecalcu leerd. Ten derde moet bij dreigende om- zetvermindering of achterwege blijven de omzetvermeerdering het calculatieschema worden herzien en ten laatste wordt er nu reeds op aangedrongen om rekening te houden met de a.s. huurverhoging en daar aan verbonden looncompensatie, terwijl men ook wenst dat de huurverhoging van bedrijfsruimten afzonderlijk zal worden be zien. Elk van deze wensen roept zijn eigen problemen op, die thans niet kunnen wor den besproken. Zij hebben echter alle dit gemeen, dat er drang bestaat naar een ver hoging van de bruto-winstpercentages ten einde niet achterop te geraken. In dit ka der klinkt het geluid van het ministerie van economische zaken wel heel wonderlijk. Daar wenst men immers, dat bij eventuele prijsverhogingen door overheidsmaatrege len de middenstand tevreden zal zijn met het thans bestaande nominale winstbedrag, dat op een artikel wordt verkregen, ten einde de prijsstijging zoveel mogelijk te beperken. Reeds nu is bekend dat men in midden standskringen een welwillende houding aanneemt. Dit is een royaal gebaar wan neer men ziet naar de minimale hulp, die in het verleden door de overheid aan de middenstand is geboden. Tegen de druk in. De groei en het behoud van de midden stand zijn meer dan eens tegen de druk in gegaan en met grote offers aan lichamelijke krachtsinspanning (werken van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat). Men kan thans moeilijk aan de middenstand offers vragen, die bedrijfseconomisch beslist onverant woord zijn. Wellicht is de middenstand bereid in haar inkomens nieuwe offers te brengen. Wanneer de minister in dit tijdsgewricht er echter op uit is de bruto-winstmarges te beperken in plaats van te vergroten, dan gaat dit ten koste van een aantal bedrijven, die in de branding staan van de concur rentie met grote ondernemingen. Hun re serves, hun kansen op vervanging van in ventaris en machines liggen alleen in de bruto-winst. Neemt men deze weg al ver mindert men deze door schijnvoorstellingen of drogredenen, dan tast men deze nijvere volksgroep aan in het hart van haar be staan. In dit licht gezien is voor haar uiterste waakzaamheid geboden. Ons kabinet wordt uitgenodigd orde op zaken te stellen waar het gaat om bestedingsbeperking, maar niet om de lastige touwtrekkerij tussen loon trekkers en werkgevers uit te vechten op de ruggen van onze middenstanders. drs. H. (Nadruk verboden). 1

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3