WAALWIJK SPORTSPIEGEL K.A.J.-DRUMBAND KREEG UNIFORMEN QoKiScAaai MELKBR00D POPULAIRE V00RJAARSLESSEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 6 DE HEER EN MEVROUW GRIJSBACH Commissaresse v. d. Wouw instal leerde nadien de Commissaresse voor Gidsen, mej. G. Klerkx. Commissaris Stumpel wenste de staf van het nieuwe district het al lerbeste sukses met zijn werkzaam heden. Het startschot gelost. De nieuw geïnstalleerde Commis saris de Waal gaf uiting aan zijn ge voel van dankbaarheid voor de goe de zorgen welke de „peetooms" uit 's-Hertogenbosch en Tilburg steeds aan de jeugdbewegingen in de Lang straat en omgeving hebben besteed. Hij dankte Commissaris Stumpel en de Commissaresse v. d. Wouw voor het installeren van de nieuwe staf en de daarbij uitgesproken goede wensen. Daarna spelde hij met en thousiaste woorden Aalmoezenier Knaapen het K.J.B.-insigne op, die hij de grote stuwende kracht noem de, welke achter de coulissen zeer hard had gewerkt om deze districts staf vandaag op 't toneel te krijgen. Tenslotte verwelkomde Commis saris de Waal alle leiders en leid sters van het nieuwe district en be naderde nog hun taak. „Ik voel mij met mijn staf staande op een heuvel, doch jullie staan in de loopgraven bij het vuur van de jeugd. Blus dit vuur vooral niet, maar houdt het brandend voor de goede zaak. Veel licht en heilig vuur is ook nodig als straks deze jonge mensen in 't volle leven staan". Commissaris de Leeuw van Til burg sprak een afscheidswoord aan de scheidende afdelingen in de Langstraat, met wie hij, zoals hij zeide, altijd met veel genoegen had samengewerkt. Commissaris Holla van het Dis trict 's-Hertogenbosch, gaf vervol gens 'n uiteenzetting over de werk zaamheden van een districtsstaf, werkzaamheden die uitsluitend ge richt moeten zijn op het belang van de jeugd. Hij kwam in dit verband te spreken over de taak van de lei- ders en leidsters. Met een mooie plechtigheid in het District Langstraat gestart. Het eer ste District in ons Diocees dat alle jongens- en meisjes jeugdbewegin gen omvat. Een glorievolle dag Hoe spectulair het optreden van de Waalwijkse K.A.J.-Drumband in het verleden ook was, er ontbrak toch iets aan, iets dat een wezenlijk onderdeel is van elk muziekcorps: 't uniform. Zeker, onze Kajotters kwa men altijd keurig voor de dag muzikaal gesproken zelfs voortreffe lijk in hun witte overhemden en zwarte broeken, maar het was toch niet je dat. Buiten de zomertijd en dat is in ons land bijna het hele jaar kreeg de toeschouwer het er koud van als hij de Drumband zag voorbij marcheren. Er moeten uni formen komen! Dit hebben niet al leen de leden van de Drumband zelf ingezien, maar ook de ingezetenen van Waalwijk. De eerste stappen om aan het nodige en vele geld voor deze uniformen te komen, werd ge zet in de richting van het oude pa pier. Hoeveel oud papier er door de Kajotters is opgehaald is niet bij benadering te zeggen, maar het zijn vele duizenden kilo's geweest. Al die kilo's brachten echter niet zo heel veel geld in het laatje en daar om ging men het op een andere ma nier proberen: men klopte aan bij 't Waalwijkse bedrijfsleven. En dit be roep op de Waalwijkse zakenmensen is niet tevergeefs gedaan, zij hebben zich, zoals altijd, van hun beste zij de laten zien en met royale hand ge geven. Een ander middel was een fancy-fair en toen liet de gehele Waalwijkse bevolking blijken dat de K.A.J.-Drumband haar na aan het hart lag. want toen na afloop van deze fancy-fair de kostbare guldens, kwartjes en dubbeltjes werden ge teld, bleek dat er genoeg bijeen was om tot aanschaffing van de unifor men over te gaan. In deze geest sprak zaterdagmid dag de heer J. Elshout toen hij in de Gecroonde Leersse namens het uni formenfonds de overdracht verricht te. Hij bracht daarbij dank aan de Waalwijkse ondernemers en zaken mensen, aan de Waalwijkse bevol king, kortom aan iedereen die zijn steentje voor de aanschaffing van deze uniformen heeft bijgedragen. Een woord van dank ook aan de Eerw. Broeders, die het uniform van de tamboer-maitre voor hun reke ning hebben genomen. De Kajotters zullen het als een ereschuld be schouwen om hun prestaties steeds hoger op te voeren. En daar stonden ze dan op het to neel in de Gecroonde Leersse, ter wijl ze met de Triumph-mars 't gan se gebouw vulden: in keurige rode jasjes, zwarte broeken met gouden bies en op het hoofd een rode fez. Het had het huisorkest van de Ka lief van Bagdad kunnen zijn. Ove rigens zijn de nieuwe uniformen nog niet compleet, want op de fez hoort nog een witte pluim en ver der zullen er nog sierkoorden en witte handschoenen komen. Deze aanvulling zal in de loop van deze maand geschieden, de pluimen moe ten namelijk helemaal uit Frankrijk komen. De tamboer-maitre, de heer Bur- manje, sprak een woord van dank aan het adres van de Waalwijkse be volking en aan 't gemeentebestuur, dat in het verlenen van subsidie bij zonder tegemoetkomend is geweest. Hoezeer de Drumband de sympathie van de gehele bevolking heeft, mag overigens blijken uit de mededeling van de heer Burmanje, dat tot nu toe reeds 1200 donateurs konden worden ingeschreven. Ook de burgemeester, vergezeld van de beide wethouders, was bij deze overdracht tegenwoordig en in een korte toespraak schetste ook hij deze dag als een gloriedag, een glo rie die de Drumband in de zes jaar van haar bestaan overigens ten volle verdiend heeft. Grote suksessen heeft zij in de afgelopen tijd be haald, maar belangrijker noemde de burgemeester het feit dat de Drum- Heerlijk voor de zond8g Vraagt onze depothouders. C. PULLENS Waalwijk - Tel. 2465 LEO DE BONDT Kaatsheuvel - Tel. 2293 band zoveel heeft gedaan ten behoe ve van de Waalwijkse gemeenschap. Wat het subsidie van'de gemeente - betreft, zei de burgemeester dat ook de subsidie-aanvrage voor dit jaar door B. en W. met een welwillend oog is bekeken en binnenkort aan de raad ter beslissing zal worden voorgelegd. De heer Burmanje dankte burge meester Teijssen voor deze woorden en zei dat de Drumband altijd ge reed zal staan om haar medewerking te verlenen. De geestelijk adviseur, kapelaan Lempens, wees op de tweeledige taak van de Drumband: het verster ken van de onderlinge K.A.J.-band en het uitdragen van de K.A.J.-ge dachte. Hij zei verheugd te zijn over het feit dat het initiatief tot oprich ting van een drumband uitgegroeid is to zo iets groots. Terecht, aldus kapelaan Lempens, heeft de Kajot- ters-Drumband de sympathie van geheel .Waalwijk verworven, i Met een daverende mars werd de ze bijeenkomst, welke tevens werd bijgewoond door het bestuur van de K.A.B. en door de heer Meijs na- I mens de Waalwijkse middenstand, gesloten. ONDERLINGE VARKENS VERZEKERING BAARDWIJK. Bovengenoemde verzekering hield j.l. donderdag haar algemene jaar vergadering in het café van de hear A. Kroot. D'ë voorzitter, de heer Nic. Klerx, opende de vergadering en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna hij de secre taris verzocht der notulen van de laatste algemene vergadering voor te lezen, welke na voorlezing zonder op- of aanmerking werden goedge keurd en getekend. Hierna gaf de secretaris een kort verslag over het afgelopen vereni gingsjaar, hetwelk o.m. vermeldde dat er dit jaar 40 stuks vergoed zijn moeten worden, dat de vereniging thans 63 leden telt en dat er in 1956 22.40 meer premie is ontvangen dan in 1955. Het financieel verslag sloot aan ontvangsten en uitgaven met een batig saldo van 458.20. Het totaal Saldo der verzekering bedroeg 1834.03. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden Jan Baijens en A. van Leijden. Beide bestuursleden werden met nagenoeg algemene stemmen herkozen. Wegens het bedanken van de heer J. v. Heesbeen als wijkmeester op 't hoogeinde, werd in diens plaats ge kozen de heer Sjef Klijn. Door de voorzitter werd o.m. de leden meegedeeld dat zij geen var- kens voor derden mogen houden, tenzij alle aanwezige varkens in de verzekering zijn aangegeven. Verder werd besloten de vergoeding voor biggen van 18 tot 20 kg. te wijzigen en te brengen van 1.70 op 1.30 S per kg. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de voorzit ter de vergadering sloot met een woord van dank tot de aanwezigen voor het vlotte en geanimeerd ver loop der vergadering. BLINDEN UIT GRAVE BRENGEN DIT JAAR REVUE. Aan het initiatief van de heer P. v. d. Hoven is het te danken dat de blinden van het r.k. Blindeninsti tuut St. Henricus te Grave nu al enige jaren achtereen jaarlijks in Waalwijk een uitvoering komen ge ven. en dank zij de bijzondere steun van de Waalwijkse middenstand en de grote belangstelling van de Waalwijkse bevolking zijn deze be zoeken van de Graafse blinden al tijd zeer feestelijk en suksesvol ge weest. De toneelstukken, welke St. Henricus tot nu toe in Waalwijk voor het voetlicht heeft gebracht, stonden op een hoog peil en ,het is dan ook niet te veel gezegd wanneer wij beweren dat het bezoek dat de Graafse blinden op 13 februari a.s. aan Waalwijk zullen brengen, met Lid van de Kath. Bond van Dansleraren WAALWIJK, Zaal HOTEL VERWIEL voor beginners en gevorderden AANVANG NIEUWE LESSEN: DONDERDAG 14 FEBRUARI Wij houden inschrijving op donderdag 7 februari a.s. van 7-10 uur in de Zaal van Hotel Verwiel Laat U inschrijven voor een prettige en leerzame danscursus onder bekwame leidiDg. Toonaangevend onderwijs grote verwachting wordt tegemoet gezien. En deze verwachting is dit maal wel bijzonder gerechtvaardigd omdat ditmaal in de Gecroonde Leefsse een revue zal worden gepre senteerd, een muzikale non-stop revue, getiteld: „Wat krijgen we nu?" Voor deze gevarieerde revue brengt St. Henricus 'n eigen revue orkest mee. bestaande uit 812 man en een eigen revue-koor. Verder zullen we in dit programma ontmoe ten Toontje en de Sjoe met een aan tal sketches, het Cowboy-duo De Jo- pies, het accordeontrio „The River- siders", de band van Piet Schwengle die u meeneemt naar Dixieland; ver volgens zes blinde jongens in een rolschaats-act, de zanger Sjef van Nuenen, het Zuid-Amerikaanse Rit me Dansorkest „Estrella del Sur het Zuid-Amerikaans Kwartet „San Rafael", de balletgroep „Rosa Mun- da", enz. De algemene leiding be rust bij Frater Gualbertus. Een programma dus dat „elck wat wils" biedt en dat, gezien de vorige uitvoeringen van de Graafse blin den, op voortreffelijke wijze zal worden verzorgd. Ook dit jaar zal weer een beroep worden gedaan op de Waalwijkse middenstand voor de koffietafel die de blinden zal worden aangeboden en ongetwijfeld zullen de Waalwijk se winkeliers zich ook dit jaar weer van hun beste zijde laten zien; een beroep ook op de Waalwijkse bevol king om voor deze uitvoering, waar van de opbrengst geheel ten goede, komt aan St. Henricus, een zo grote belangstelling te tonen dat de zaal tot de laatste plaats uitverkocht is. De heer Jan de Nijs heef zijn zaal gratis ter beschikking gesteld en de' gemeente heeft ontheffing van ver makelijkheidsbelasting verleend. Er bestaat dus van die zijden een bij zondere medewerking om deze uit voering tot een zo groot mogelijk sukses te maken met een klinkende opbrengst. Houd dus woensdagavond 13 febr. a.s. vrij voor een bezoek aan de mu zikale non-stop-revue „Wat krijgen we nu?", gepresenteerd door de blinden van 't r.k. Blindeninstituut St. Henricus te Grave. KO DE NIJS WERD HET SLACHTOFFER VAN VRESELIJK VERKEERSONGEVAL. Zaterdagavond had op de Rijs- bergseweg, in de nabijheid van het restaurant Krabbebossen, een vre selijk verkeersongeval plaats dat aan de 72-jarige heer Ko de Nijs uit Oosterhout het leven heeft gekost. Zijn 40-jarige echtgenote en 8-jarig zoontje moesten zwaar gewond naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda worden overgebracht. De heer de Nijs reed met zijn klei ne personenauto van de grens in de richting Breda. Op de aardedonkere weg nabij restaurant Krabbebossen stonden een drietal vrachtwagens, waarvan de ene met een aanhang wagen de kolossale lengte van 37 meter had, stil op de weg. De wa gens waren wel op de voorgeschre ven wijze verlicht, maar tengevolge van de duisternis waren de gevaar ten zelfs van vlakbij nauwelijks zichtbaar. De heer de Nijs moet de achterlichten te laat hebben opge merkt. In volle snelheid reed zijn wagen tegen het achtereinde van de aanhangwagen en raakte geheel be kneld tussen de laadbak en de weg. De heer de Nijs moet op slag' dood geweest zijn. Zijn echtgenote en zoontje werden beiden zwaar ge wond naar het St. Ignatiuszieken huis te Breda overgebracht. Zondag- Beschaafd milieu avond verkeerden zij nog in levens gevaar. Uit het onderzoek door de rijks politie, die spoedig ter plaatse was, bleek dat het konvooi bestond uit drie grote Deense visauto's, die van Parijs kwamen. Hoewel de bestuurders van dit kónvooi geen schuld treft, blijkt toch eens en te meer dat het onver antwoord is om langs de grote ver keerswegen zo maar een dergelijk groot konvooi te parkeren. De nood zaak van parkeerplaatsen langs de grote verkeerswegen wordt met de dag klemmender. De heer de Nijs was in Oosterhout' en Waalwijk en wijde omgeving be kend om zijn dans-orgelbedrijf. Tot voor enkele maanden was de heer de Nijs nog in Waalwijk woonachtig, alwaar hij het café De Gecroonde Leersse exploiteerde. Bij zijn ver trek naar Oosterhout werd de ex ploitatie voortgezet door zijn zoon, de heer Jan de Nijs. KAARTAVOND K.A.B. Sectie St. Clemensparoehie. Wij maken de leden van de K.A.B., parochiële sectie St. Clemens, attent op de aankondiging in de adverten tie-rubriek, dat de eerstvolgende kaartavond is vastgesteld op mor, genavond in het Gemeenschapshuis. IN DE SPOORSLOOT. Vrijdagavond omstreeks 7 uur is de heer H. T., wonende alhier, met zijn auto in de Spoorsloqt langs de Floris V-laan gereden. De heer T. kwam uit de v. Assendelftstraat en wilde bij het kruispunt met de Flo ris V-laan stoppen voor een van rechts komende auto. Ten gevolge van het gladde wegdek slipte hij en kwam in de Spoorsloot terecht. De onfortuinlijke bestuurder wist spoe dig op het droge te komen en ook de auto werd spoedig door een kraanwagen op de kant gezet. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: vulpen (Hoover); zak met schillen; gele shawl; sten; bro che met 12 paarse stenen, vierkante zetting; poppetrui; Lipssleutels no. 222; blauwe kinderportemonnee; blauwe overall; diverse handschoe nen en Wanten. Verloren: portemonnee; gouden armband; oranje step; Schotse her der (collie); zilveren; rozenkrans; herenrijwiel (Batavus); vuilnisem mer no. 0803; damesrijwiel; heren polshorloge, (Indus); gouden trouw ring; zwarte jopper; diverse hand- schoenen en wanten. AGENDA. Maandag 4 en woensdag 6 februari; Musis Sacrum 8 uur: „De aanslag op Hitier", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Bij Ons op Hawaii', 18 jaar. Dinsdag 5 februari: Musis Sacrum 16.15 uur: Jeugd- concert, te geven door het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans; 20 uur: Concert door het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans, met als solist Pierre Jetteur, viool. Woensdag 6 februari: 8 uur: Repetitie Dameskoor in zaal Thalia. Zondag 10 februari: 12 uur: Repetitie Mannenkoor in De Twee, Kolommen. WAALWIJK. Veerse BoysRWB 41. Op een uitermate slecht be speelbaar terrein heeft Besoijen gisteren met 41 de overwinning moeten laten aan Veerse Boys. Dit sukses voor de thuisclub is ongetwijfeld verdiend, doch ge flatteerd. Het eerste half uur was RWB geenszins de mindere en in deze periode kreeg RWB enkele kansen die ontegenzeggelijk doel punten hadden moeten opleve ren. Doch ook nu ging het weer met Besoijen zoals 't dit seizoen reeds meermalen is voorgeko men, n.l. dat de voorhoede goe de kansen ongebruikt laat en de tegenpartij het scoren, zij het on bewust, gemakkelijk gemaakt wordt. Zo was het gisteren weer met de eerste twee doelpunten van de huisclub. Het eerste kwam na 35 minuten tot stand, toen drie verdedigers van Besoijen rond de bal stonden, doch ieder voor zich geen aanstalten maak- te het leder uit de doelmond te trappen, zodoende de attente rechtsbinnen van de Boys gele genheid gevend de bal voor de onthutste verdedigers weg te pik ken, om vervolgens in het net te plaatsen. Nummer twee was ëen dekkingsfout, waardoor de Veer se rechtsbuiten geheel vrij staan de een goed genomen corner van links in kon schieten. Ruststand 2—0. Na de hervatting een bedui dend sterker spelend Veerse Boys, doch ook nu kreeg RWB middels enkele goede aanvallen een paar doelrijpe kansen, doch helaas weer zonder gevolg. De voorhoede der thuisclub had wel sukses door de score tot 4—0 op te voeren. Het laatste kwartier stelde RWB alles in het werk de verdiende eer te redden, wat 10 minuten voor het einde midvoor Springer gelukte, door een snelle doorbraak met 'n on houdbaar schot te besluiten. Vijf minuten voor tijd wist rechts buiten Didden eveneens keihard en onhoudbaar in te kogelen, doch dit feest ging niet door, daar de goed leidende scheids rechter tree-kick had geconsta teerd. Zodoende kwam in de 4-1 stand geen wijziging meer. De overige uitslagen zijn RWB 2—TAC 2 - 2—0 DESK 4—RWB 3 2—0 RWB 5Nieuwkuijk 2 21 Vooral de resultaten van het 3e en het 5e zijn verrassend. Die van het 3e elftal in teleurstellen de zin, terwijl het 5e met deze overwinning keurig werk heeft geleverd. Proficiat jongens. R.K-C.-nieuws. if. +4 f- Met gemengde gevoelens bega ven we ons zondag naar de wed strijd RKCVES en ondanks de 20 overwinning hebben we het veld ook met gemengdé gevoe lens weer verlaten. Doordat de beide buitenspelers v. d. Aa en de Peffer nog steeds rilët Van de partij kunnen zijn wegens bles sures, was het elftal ingrijpend gewijzigd. Bijzonder hét optre den van Figce als middenvoor was geen sukses, omdat het ver zwakken van de achterhoede geen evenredige versterking der voorhoede betekende, doch daar naast ook een als binnenspeler veel zwakker opererende Cor- stanje als gevolg had. Het was ons overigens' niet duidelijk waarom Figee na de rust niet te rug in de verdediging werd ge haald. De jeugdige debutant van Ravenstein heeft overigens uit stekend zijn best gedaan op de spilplaats. Hij heeft zijn postuur zeker mee en hij aarzelde niet met opruimen. Techniek en rou tine moet hii nog op doen. Door dat Corstanje na rust rechtsvui- ten ging spelen, kwam er meer vaart in die vleugel en ontston den diverse kansen. Overigens was het veld zwaar te bespelen en de bal glad, tenge volge waarvan veel halve mis- trappen en slecht plaatsen aan beide zijden te vermelden valt. Hoewel van overwicht van een der partijen geen sprake was, is de overwinning niet onverdien stelijk te noemen. Vrouwe For- tuua was zeker niet tegen de geeiblauwen, anders hadden de gasten minstens een verdiend te- genpuntje gescoord. Dat zij voor rust een strafschop keihard in handen van doelman Ie Sage schoten, was even onfortuinlijk als het toekennen van de straf schop een zware straf betekende. Hiermede is de harde en faire, maar tevens technisch slecht ge speelde wedstrijd voldoende be licht. Voor de rust miste Jan Figee zo grandioos bij een voorzet, dat de verbouwereerde doelman van VES vergat een hand uit te ste ken, 10. Na de rust een gelijk opgaande strijd met een kort mo ment van verslapping in de VES verdediging, waarvan de Nijs handig profiteerde door na be heerst solospel onhoudbaar num mer twee te laten aantekenen en de winst veilig te stellen. De A junioren stelden danig teleur door bij de A jeugd van DESK met 62 te verliezen. Het zes weken lang stil liggen heeft de leiders kennelijk geen goed gedaan. Zij blijven desondanks mede aan de leiding. Volgende keer beter jongens. De B junioren revancheerden zich op de dito's van DESK door de gasten met liefst 14-0 te klop pen. Zij hebben zich mede daar door naar de top gewerkt. We dienen die B knapen eens goed in dc gaten te houden. Zij zijn vast wat van plan; zo stiekem Weg maar ondertussen geleidelijk om hoog geklommen. Gaat dit jaar voor jullie de vlag in top VRIJH.-CAPELLE. ChrislandiaSSC 2—7. Op een onbespeelbaar terrein hebben de jongens van Vrijhoe ve weer 'n overwinning behaald. Direct na het beginsignaal zaten ze al voor het doel der gastheren en toen er 5 minuten gespeeld was, opende M. v. d. Schans de score. Zo bleef SSC in de aanval en de thuisclub moest haar doel met kunst en vliegwerk .verdedi gen. Maar er was webr geen hou den aan en na 20 minuten werd het prompt 02. Sporadisch kwam de thuisclub in de aanval, maar de achterhoede van SSC met aan het hoofd H. v. d. Schans retourneerde alles. Hierna volg den, weer enkele doobbraken van SSC en een kogel van M. v. d. Schans bleek weer te machtig voor de doelman, 03. Even la ter floot de scheidsrechter nu eens niet voor buitenspel, maar voor ae thee. Dit was vooral een opluchting voor de thuisclub en toen dan ook de tweede helft nog niet oud was, hadden zij hun achterstand, zij het niet zonder geluk, teruggebracht tot 23. Hiermede bleek al hun kruit te zijn verschoten en toen SSC 't tempo nog wat opvoerde was het "edaan. Zowaj^rje gehele voorhoede nam nog eeri doelpunt voor haar rekening, waaronder een heel mooi van A. la Grauw vermeld mag worden. Zo kwam het einde met een verdiende 7-2 overwinning. Hiermede komt 't kampioenschap weer wat nader, want zelfs de grootste tegenstan der zal moeten erkennen dat SSC het kampioenschap waardig is. Let ook eens op de honger naar doelpunten 12 gespeeld en 65 gescoord. Ga zo verder jongens en maak ook hier een recórd van. PTT 1—SSC 2. Het 2e was naar PTT getogen en kon niet verhinderen dat de thuisclub de punten in Breda hield. Al met al geen slechte wedstrijd, waarvan we een schit terend doelpunt moeten vermel den dat gescoord werd door Dik van Beek. Zelden zagen we nog zo'n kopstoot. Jongens, houden jullie ook vol, want er liggen ze ker nog overwinningen in 't ver schiet. Tenslotte moeten we nog even wijzen op het mooie werk van dc jeugd, die in een plaatselijke ont moeting revanche wist te nemen op de jeugd van HNC en deze in eigen huis wist te kloppen met 21. Hiermede blijven zij de lei ders op de hielen zitten. Probe ren jullie soins ook evenals ie grotere broers om kampioen 'te worden? Doe dan maar flink ]e best en sukses. BERNDIJK. Berkdijk—PCP 2—0. Groot was de vreugde bij de supporters van Berkdijk, toen in de tweede minuut na de rust het vele werk dat Berkdijk in de eer ste helft had verzet, bekroond werd. Een prachtige aanval, waaraan de gehele voorhoede ac tief deelnam, werd door André Emmers schitterend afgerond, 10. In de eerste helft hebben de ongeveer duizend toeschouwers kunnen genieten van een prach tige wedstrijd, die in een zeër hoog tempo gespeeld werd, maar welke echter met een dubbel- blanke stand afgesloten werd. Dat er in het eerste kwartier niet gedoelpunt werd, was onge twijfeld te danken aan de beide achterhoeden, die deze middag een bijzonder hechte indruk maakten. Toch was PCP bijna aan een doelpunt gekomen, maar 'n goe de safe van doelman Wagema- kers voorkwam erger. Na de rust zakte het hoge tem po aanmerkelijk, waardoor het kon gebeuren dat de Berkdijkse aanvallers wat meer aan bod kwamen. Nadat dus in de twee de minuut het bovengenoemd doelpunt tot stand kwam, wist PCP enkele minuten later de ge lijkmaker te scoren, welk doel punt echter door arbiter Broers werd geannuleerd. De resterende tijd was onbe twistbaar voor Berkdijk. De aan vallen golfden keer op keer naar het doel van PCP. Toch duurde einde voordat Gerard Remmeren het nog tot 12 minuten: voor het met een beheerste én goed beke ken roller de overwinning Veilig kon stellen. Hoewel PCP na afloop van de wedstrijd protest aantekende te gen het afkeuren van bovenge noemd doelpunt, zal dit geen in vloed hebben op deze door Berk dijk zo zwaar bevochten over winning. Berkdijk, dat na deze zege nog twee wedstrijden te spelen' heeft, hoeft nu nog slechts twee pun ten te behalen om de kampioens- vlag te kunnen hijsen, wanneer niet PCP nog eens struikelt. De eerste twee zondagen is Berkdijk vrij en van deze gelegenheid zal zeer zeker wel gebruik gemaakt worden om zich op de komende wedstrijden voor te bereiken. Mannen, goed gedaan. Afdeling Junioren. Berkdijk 1 heeft haar over winningenreeks voortgezet met een fraaie 80 zege op Uno Ani mo. Berkdijk 1 staat thans met 20 punten uit 10 gespeelde wed strijden stevig aan de leiding. Ca zo voort, jongens. Berkdijk 2 won de wedstrijd tegen RWB. Door een fraai doel punt van Jos Damen wonnen zij wel met het kleinst mogelijke verschil, maar de beide punten tellen toch weer mee. Proficiat. WASPIK. Waspik—WVO 2 3—2. In de thuiswedstrijd tegen WVO 2 heeft Waspik zondag j.l. na een behoorlijk gestreden strijd een bevredigend resultaat geboekt. Een 32 overwinning was meer dan men had durven hopen, ge zien de wedstrijd van vorige week en het feit dat Waspik met drie invallers speelde. Het moet gezegd zijn dat deze overwinning wel verdiend mag worden genoemd. Reeds in de eerste speelhelft neemt Waspik de leiding, overigens wel op een erg fortuinlijke manier. Een ach terspeler van WVO n.l. kreeg 'n hoog toegespeelde bal zo onge lukkig op zijn schoen, dat de bal onbereikbaar voor de verraste keeper in eigen doel terecht kwam, 1--0. Dit doelpunt werd gemaakt toen de wedstrijd amper een kwartier oud was. Voor de rust kwam er geen verandering meer. Na de rust neemt WVO het eerste doelpunt voor haar reke ning, gescoord uit een voorzet van de linksbuiten, 11. Tien minuten later weet Cor Schelle- kens hierop het juiste antwoord te geven, als G. v. Dongen de bal vanaf de vleugel goed voorzet, 2—1. Harry Zijlmans vond deze

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6