KAATSHEUVEL K.A.B. Ontwikkelings- en Ontspanningsavond Nieuwe stoffen, ni uwe kleuren CARNAVAL Kaatsheuvel TUINBOUW LANDBOUW slagersleerling of halfwas Agrariërs N.V. W.A.M.I. LEVENSKANS S T I K K E R IJ 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 FEBRUARI 1957 8 JJet is de tijd van de geruch ten in de modewereld. Er wordt hard gewerkt achter de schermen, om allerlei kollekties klaar te krijgen en af en toe dui ken al wat berichten op over kleine onderdelen daarvan. In vele ateliers, in belangrijke centra op het gebied van textiel en mode, is de spanning geste gen, nu blijkt, dat er enige con currentie bestaat tussen de toon aangevende huizen van Frank rijk, Italië, West-Duitsland en Engeland. 1 Voorlopig echter speelt Parijs nog de eerste viool. Als reaktie op de sombere tin ten uit de herfst- en wintermode, schijnt men er meer te zien in fleurige, zonrijke voorjaarskrea- ties, in bonte verscheidenheid. Dit is ook de tijd, dat het vorig jaar ingestelde comité voor de (bevordering van) samenwerking in de Franse mode, van zich doet spreken. Dat 't in een behoefte voorziet, is reeds gebleken uit 't feit, dat meer dan 300 fabrikan ten enz. hun medewerking wil len verlenen. Daar zijn spinners en wevers bij, mode-ontwerpers van hoeden, kant en accessoires, fabrikanten van ondergoed, kor setten e.d. Ook zijn er journalis ten bij aangesloten, want zij vor men de onmisbare schakel tus sen het publiek en de producen ten zonder hen zou de mode haar spreekbuis verliezen en be perkt blijven tot een selecte kring afnemers. Welnu, dat comité vergadert elk half jaar om tal van belang rijke vraagstukken te bespreken. De kwaliteit van de stof en de benaming zijn zeer belangrijk de kleurkeuze moet beter in on derling overleg worden geregeld. En zo is er nog een heleboel meer, dat van groot belang is om te voorkomen, dat deze of gene fabriek in moeilijkheden raakt. De grootst mogelijke samenwer king is hiertoe strikt noodzake lijk. Wat de kleuren aangaat, is men het eens geworden over een lijstje van twaalf soorten. Bo venaan prijkt een zacht violet; men kan dit zien als een voort zetting van de tamelijk harde li- latinten uit het lopende seizoen. Daarna komt een kleur rood, die met violet vermengd schijnt te zijn. Vervolgens blauw. Tenslotte een hele reeks beige tinten, waar in mengsels met zandkleur („Sa hara") en oker de beste plaatsen bezetten. Dc weefsels ziin eveneens be sproken. Jerseystoffen met een z.g. struktuurbeklemtonend ka rakter voeren de boventoon (tal rijke natéweefsels)Tegen de zo mer opgevolgd door veel crêpe en cloqué. Hiermee in verband gaan tweed en bijzonder slappe stoffen verder naar de achter grond. Het aksent wordt verlegd van katoen naar zijde. Vooral shan tung (honan), twill en sura. Daarnaast de vele mengweef- sels van deze tijd, zoals wol met „perion" en in verbinding met celwol, rayon en nylon. „Pied-de-poule" en bescheiden Schotse ruitjes blijven een be scheiden rol spelen. Voor de jeugd meer strepen en pepita. Verwacht mag worden, dat de confektie-industrie hiermee tien duizenden harten gaat verove ren. Het argument, dat ze zich goed laten plisseren en gemakke lijk wasbaar zijn, is daarvoor van belang. Het gematigd sportieve genre in de diverse weefsels blijft ge handhaafd, wat vooral gunstig is voor de Westduitse textielin dustrie, die hiervan aanzienlijke hoeveelheden in voorraad heeft. Italië heeft meer in strepen, wat dat aangaat. Voor van de zomer verwacht men hoofdzakelijk synthetische kwaliteiten. Vakantie in de sneeuw- Of er in ons land nog sneeuw zal vallen of niet, er ver schijnen nog steeds nieuwe ont werpen voor skipakjes. Mogelijk veronderstellen sommige ont werpers, dat half Nederland zich een tochtje naar de wintersport kan veroorlovenHoe het zij, wie er op let, zal meermalen snufjes ontdekken, die ook wel bij andere kledij zijn te gebrui ken. Kan men niet met elkaar wedijveren in sportieve presta ties, dan stelt de mode-industrie in staat, een competitie aan te gaan in flatterende, camoufle rende en accentuerende lijnen. Vanzelfsprekend moeien 't prak tisch bruikbare costuums zijn en „ski" duidelijk gescheiden blijven van „après-ski". De tendenz is, de schijn te wekken, buiten te lopen „in je overhemd", d.w.z. kledij van binnenskamers uitvoe ren in water- en winddichte, en eventueel met bont gevoerde tex tielsoorten. „Perlon"-tafzij, be spoten met plastic, en het lichte „nerlon"-bont zijn hierbij over vloedig bruikbaar. Zakken wor den er geraffineerd gecamou fleerd in aangebracht en zo goed van sluitingen voorzien, dat er zich geen sneeuw langs kan op hopen of onder dalende tempe raturen vastzetten. Vesten, slinovers en blouses kunnen zowel boven de pantalon als er in gestopt gedragen wor den. In de weinige gevallen, dat nog capuchons aangenaaid zijn, worden deze goed aansluitend bevestigd. Over het algemeen wordt nu de voorkeur gegeven aan een soort bivakmutsen, die het gezicht geheel omsluiten. lang"; voorts medailles en roset- ten. Voor de overige onderdelen zijn bekers, medailles en roset- ten als prijzen beschikbaar. Inschrijvingen kunnen tot 2o februari a.s. worden gedaan bij het Secretariaat, St. Janssingel 1 te Den Bosch. buurtvereniging t.s.v. INGELUID: Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harm. St. Jan, zaal P. van Dun. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo, theater Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Dinsdag 8.30 uur n.m. repetitie Mannenkoor Sempel Vivens zaal 't Hoventje. Dinsdag 7 uurn .m. cadre-bil- jartwedstrijd Kaatsheuvel-Don gen in café Piet van Dun. Woensdag 8 uur n.m. repeti tie Harm. Kon. Muz. Gez. Eupho- nia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- theater „De stad der despera do's", toegang 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canto zaal P. van Dun. Donderdag 8.30 uur n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto, zaal P. van Dun. Loonopzand Kon. Harm. Sophia's Vereniging De oudste onzer harmonieën hield zaterdagmiddag haar jaar lijkse statiedag. Zoals 't gebrui kelijk is, verzamelden leden en bestuur zich in het begin van de middag in de harmoniezaal voor het houden van de jaarlijkse ver gadering; dit jaar droeg deze vergadering een zeer bijzonder cachet doordat een zestal perso nen werden gehuldigd wegens hun 40-jarig lidmaatschap. De vicevoorzitter, de heer P. Baeten, die wegens ziekte van de heer J. D. E. v. d. Heuvel de ver gadering voorzat wees op het bij zondere van deze dag en huldig de vervolgens een zijner mede bestuursleden de heer H. de Jong die vandaag 40 jaren aan de har monie verbonden is, waarvan 39 jaren als penningmeester. In goed gekozen woorden dankte de heer Baeten de penningmees ter voor het vele en vaak moei lijke werk in al die jareü ver richt en bood hem namens de vereniging een mooi cadeau aan. Dan richtte hij woorden van dank tot de heren Jan v. d. Vel- den-Brands, C. v. d. Nieuwenhui- zij, C. Dankers en M. v. d. Nieu- wenhuizen, die als actief lid aan het korps hebben deelgenomen. Hierna werden aan de respectie velijke jubilarissen onderschei dingen uitgereikt waarna de ere voorzitter Jhr. Verheijen uit Leur woorden van dank en er kentelijkheid richtte tot de feest vierenden. In de middag had een muzika le rondwandeling door het dorp plaats, waarna een goed verzorg de koffietafel in de barmoniezaal werd aangeboden. In gezellige stemming werd het overige van de avond gesleten. In aansluiting op de statiedag werd zondagavond in de harmo niezaal de leden, donateurs en begunstigers met hun dames een grote winteruitvoering aangebo den. Aan deze uitvoering werkte mede de toneelvereniging „Ve- roto" uit Tilburg, welke ten to nele bracht „Wij weten niet al les" van Koos Beswino, welk to neelstuk in drie bedrijven de toe schouwers een prachtige avond bezorgde. Gelijk we dat van „So phia" gewend zijn, werd weder om getracht iets goeds te bren gen, waarin men dan ook wel is geslaagd. SPORENELEMENTEN. Het is geen toeval dat de laat ste tijd in vele land- en tuin- bouwkringen meer aandacht be steed wordt aan de betekenis van sporenelementen. Door te eenzijdig gebruik van kunstmeststoffen, met name van de meer zuivere meststoffen, zijn in de loop der tijden belangrijke hoeveelheden van deze elemen ten uit de grond verdwenen. Hoewel sporenelementen slechts in zeer kleine hoeveelheden (sporen) nodig zijn voor plant en dier, zijn zij toch beslist on misbaar voor een ongestoorde groei en ontwikkeling biervan. Belangrijke sporenelementen zijn o.a. koper, borium, mangaan, RESI cobalt, jodium, zink en vele an dere. Al deze elementen zijn onmis baar voor een optimale groei van de gewassen en voor een ge zonde ontwikkeling van ons vee. Bij verwaarlozing biervan zullen de nadelige financiële gevolgen zeker niet uitblijven. Naast het gebruik van organi sche meststoffen als stalmest, compost, beer, bagger e.d. is bet daarom sterk aan te raden de stikstof-, fosforzuur-, kali- en kalkmeststoffen te geven in die vorm, waarbij naast de hoofd elementen verschillende neven bestanddelen voorkomen. Hierbij denken we b.v. aan Chilisalpeter. Thomasmeel, laag procentige kalizouten en ook aan koperslakkenbloem. Grondonder zoek zal uitwijzen hoe in ver schillende gevallen moet worden gehandeld. GEVRAAGD Slagerij Ot van Roessel De buurtvereniging Canadese- Schotse, Victoriestraat e.a., zal he denavond (maandag) om 8 uur een vergadering houden. Behalve de agenda zal besproken worden de actie voor de H. Priester wijding van de eerwaarde heer W. Adriaanse. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS afd. Waalwijk. Door de afdeling Waalwijk werd j.l. zaterdag deelgenomen aan de kring-schietwedstrijden van de Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis, welke voor kring B door de afdeling Raams- donksveer werden georganiseerd. De uitslagen van deze wedstrijden waren als volgt: Korpsen A: 1. Afd. Oosterhout 265 pnt. 2. Afd. Drunen 263 pnt. 3. Afd. Waalwijk 259 pnt. 4. Afd. Raamsdonksveer 256 pnt. Korpsen B: 1. Afd. Oosterhout 258 pnt. 2. Afd. Waalwijk 234 pnt. 3. Afd. Raamsdonksveer 223 pnt. 4. Afd. Drunen 188 pnt. Voor a.s. dinsdag 19 februari staat er een kaartavond op het program ma. Aanvang 8 uur in de zaal van hotel De Twee Kolommen. LANTAARNPAAL VERNIELD. Donderdag om pl.m. 6 uur kwam de B.B.A.-bus nabij de Baardwijkse kerk te slippen, met het gevolg dat zij tegen een langs de straat staande lantaarnpaal botste, die werd ver nield. tib AANRIJDING. In de Grotestraat, ter hoogte van nummer 331, had zaterdagavond om ongeveer 10 uur een aanrijding plaats tussen een luxe wagen en een B.B.A.-bus. Aan de noordzijde van de straat stonden twee luxe auto's achter elkaar geparkeerd. De chauf feur van de achterste auto, B. v. B. uit Sprang-Capelle, reed op het mo ment dat achter hem een B.B.A.-bus naderde, weg, zonder behoorlijk uit te kijken, met als gevolg dat hij te gen de B.B.A.-bus botste, die be stuurd werd door L. v. H. uit Til burg. De luxe auto geraakte zodoen de bekneld, doch de materiële scha de was gering. GEVONDEN EN VERLOREN. Verloren: diverse handschoenen en v/anten; vuilnisemmer; groene step; zilveren rozenkrans in étui; dames regenmantel; rode step; polshorloge; damesportemonnee; gouden ring m. steen. Gevonden: diverse handschoenen en wanten; zilveren rozenkrans; he renrijwiel (nieuw); twee vulpen; nen; shawl; oud rijwiel; jongenspet; groene step. SCHAAKCLUB WAALWIJK. Woensdag 20 februari 8 uur schaakavond voor de leden en belangstellenden in de bovenzaal van de Korenbeurs. AGENDA. Waalwij ks Orkest woensdag half 8 repetitie violen; om half 9 repetitie blazers, in zaal v. Helvoirt, Putstraat. Musis Sacrum: maandag en woensdag 8 uur: „De Politie volgt het spoor"; 18 jaar. Luxor-theater: Maandag en woensdag 8 uur: „Met ruw geweld"; 14 jaar. „50 Jaar schilderkunst" schilderijen tentoonstelling, stadhuis Waalwijk, dinsdag, woensdag en donderdag van 1012 en van 25 uur; maandag en woensdag eveneens van 79 uur. Woensdag 8 uur: repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen; Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor in De Twee Kolommen. EISENHOWER DOET BEROEP OP ISRAËL. President Eisenhower heeft zon dag opnieuw een beroep op Israël gedaan om zijn tropen uit Egypte te rug te trekken en „te vertrouwen op de vastberadenheid van alle vrien den van de rechtvaardigheid". ARRESTATIES IN JOHANNESBURG. Bij een grootscheepse razzia zijn vrijdagochtend in Johannesburg (Z. Afrika) meer darr tweeduizend ne gers aangehouden. Het merendeel van de betrokkenen had de regle menten van de rassenscheiding overtreden door in de voor blanken bestemde wijken te gaan wonen. Zij waren hiertoe gekomen door de boy cot van de autobusdiensten. Ge woonlijk wonen de zwarte arbeiders in nederzettingen buiten de stad, op meer dan 20 km. van hun werk. Zaterdag 16 februari hield de K.A.B. Kaatsheuvel weer een van zijn ontwikke lings- en ontspanningsavonden in de Gil denbond. Als voorz. Stokkermans om goed half 8 de bijeenkomst opent, doet hij dat voor een tot in de uiterste hoeken gevulde zaal. Hij geeft direct het woord aan de Zeereerw. Pater Adam, daar deze nog een tweede spreekbeurt op deze avond te ver vullen heeft. Pater Adam, een der meest geziene sprekers voor de K.A.B. behandelt in een zakelijke, doch boeiende rede het onderwerp „Wij samen op het werk". Het doet hem groot genoegen voor zo'n over volle zaal te mogen optreden, al veronder stelt hij, dat deze drukte niet uitsluitend zijn optreden geldt, doch voor een groot deel de opvoering van het toneelspel door de K.A.B. Toneelgroep Kunst naar Kracht betreft. Het onderwerp „Wij samen op het werk" behoeft niemand te verbazen, daar het fei telijk geen betoog behoeft, dat wij als goede christenen de deugd van naastenliefde be- trachten. Immers de naaste liefde houdt in, dat wij onze medemensen, waarmede wij in contact komen, alle mogelijke diensten be wijzen en hen behandelen, zoals wij in hun plaats behandeld zouden willen worden. Wanneer wij met onze medemensen in contakt komen, dus hen aanspreken, om hen iets te vragen, dan is deze mens, als onze naaste verplicht, zo goed mogelijk aan het gevraagde te voldoen en ons, zo mogelijk, in onze moeilijkheden te helpen. Wij zijn daarentegen ook verplicht, degene die ons deze dienst bewezen hejeft, op een correcte wijze voor zijn hulp te bedanken. Dit is de zuivere logica, die uit de wet der naastenliefde voortspruit. Na deze spreekbeurt brengt de heer Stokkermans, Pater Adam dank voor zijn keurige uiteenzetting en geeft dan de lei ding van de verdere avond in handen van de toneelgroep van de K.A.B. „Kunst naar Kracht", die een opvoering zal geven van het toneelspel „De Ebbenhouten Olifant een geestige thriller in 3 bedrijven en 6 taferelen van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker. Het verhaal speelt zich af op de kamer van Phil Reeuwijk, leraar in Scheikunde, verslaafd aan thriller-lectuur, in een oyd patriciërshuis te Amsterdam. Wanneer hij op een avond, na het bezoek van zijn vriend Dick v. d. Wal nog even een van zijn boe ken uitleest, hoort hij plotseling gestommel op zijn kamer. Bij nader onderzoek is het Lily Marchal, een meisje met een roman tische achtergrond, die verklaart zich in de GESLAAGD. Voor het onlangs te Breda gehouden drie daagse examen leerlingstelsel van de Stich ting Vakopleiding Smecoma, slaagde o.m. de heer H. Bergmans alhier. K.A.J.-SUCCESSEN. Op de Amateurswedstrijden van de jeugd groepen van de K.A.J. zondag te Tilburg gehouden, behaalde de afdeling Kaatsheu vel in de toneelwedstrijd met „Twee zon der werk" de le prijs en in Handenarbeid de heer Fr. Netten de 3e prijs. En toen de kleinste wijzer van de kleinste klok zondagavond in de Oud-Bra bantzaal van Hotel Smit 11 seconden over 11 minuten over 11 aanwees, betrad in de tot de nok gevulde zaal Prins Theris I met zijn Raad van Elf tijdens het voorbereidend Carnaval bal het podium. Een dreunende tromslag en de zaal lag in stilte op wat komen zou. De grootvorst heette voor de microfoon Zijne Koninklijke Hoogheid Theris I in Kaatsheuvel, namens de burgerij welkom, de hoop uitsprekende dat hij de Carnavals viering in Kaatsheuvel, gesteund door zijn Raad van Elf tot een glorievol "Carnavals festijn zou leiden, dat in de naaste toe komst het resultaat zal hebben, dat ook Kaatsheuvel zijn Carnaval krijgt, zoals het deze plaats waard is. Onder onstuimig applaus neemt Prins Theris I het woord, gesterkt als hij zich voelt door het enthousiasme, dat uit de stampvolle zaal opklatert en hij zegt: Mijne Dames en Heren, Ik dank de Grootvorst hartelijk voor de woorden, die hij tot mij gesproken heeft. Ik wil hierop enkele dingen zeggen. Op de eerste plaats ziet U ons nu nog in gewone kleren. Met Carnaval echter zullen wij, Prins Carnaval, de Raad van Elf en de Nar, allen de gepaste Carnavals kleren dragen. Wij hopen U ook dan allen weer te zien. Wij hebben nu in Kaatsheu vel een Carnavalsvereniging opgericht en hopen dat U allen hiervan lid wil worden. We zullen dan in staat zijn om het vol gend jaar nog groter en mooier voor de dag te komen. Bovendien ligt het ook in de be doeling om later met een optocht of iets dergelijks te beginnen. U kan reeds nu als lid van onze vereniging aanmelden. Met Carnaval zullen we elke avond, zondag, maandag en dinsdag om 11 minuten over elf door de Raad van Elf de meest ver dienstelijke leden, volgens het oordeel van de Raad decoreren, in de Orde van de Dweilers en de Neppers. U moet om daar voor in aanmerking te komen bewijzen, dat U een grote dweil bent. U wordt dan ge ridderd en ontvangt dan de onderscheiding van een vergulden teksenwipper. Laten we echt Carnaval vieren. Laten we die drie dagen de zorgen om het dagelijks bestaan eens vergeten en laten we alleen denken aan pleizier. We moeten niet alle conventies over boord gooien, maar wel voor zover het geoorloofd is, zoveel moge lijk plezier maken. Laten we zorgen dat Wal Smit merkt dat er Carnaval gevierd is. Niet door de kapotte glazen, maar door de lege flessen en lege vaten. U kunt ge rust doordoen, hij heeft een jaaromzet in geslagen. Oorverdovend was het gejoel, dat als applaus bedoeld de woorden van Theris I bekrachtigde. kamer en de etage te hebben vergist en in het donker over een stoel te zijn gestrui keld. Wanneer zij echter op het punt staat, de waarheid te bekennen, krijgen zij plot seling bezoek van een gemaskerde bandiet, die gauw een einde maakt aan de beken tenis. Wanneer na het bezoek van Ching Li, een chinees die zijn waren aan de man tracht te brengen, een van de ebbenhouten olifanten wordt vermist, volgen de gebeur tenissen elkaar in snel tempo op. Eerst wordt William Burton, een pas de vorige dag in dienst genomen buttler vermoord gevonden, wanneer echter de politie is ge arriveerd, is het lijk verdwenen en wordt de volgende dag uit de Amstel opgedregd, als ook het lijk van de voor de gemaskerde onbetrouwbaar gebleken Ching Li. Hiro Mortelmans, een vriend van Phil Reewijk, ziet in deze zaak een gelijkenis met een moordzaak, die een viertal jaren tevoren in Engeland is bedreven. Wanneer alles op zijn pootjes terecht zal komen, krijgt Phil nogmaals bezoek van de gemaskerde, die hen tevens zijn gehele levensloop bekend, en alvorens zich een kogel door het hoofd te jagen, zijn masker afwerpt. Het blijkt nie mand anders te zijn danDick v. d. Wal, zijn vriend. Zoals altijd is ook hier de oplossing voorbij, wanneer de spanning het hoogtepunt heeft bereikt. Men hoort gestommel op de trap, de gemasker de draait het licht uit en vlucht; de deur gaat open en in de deur staat Mevr. Tas man, de hospita van Phil met haar buttler. Reewijk weet eerst niet wat dat moet be tekenen, maar komt al gauw tot de con clusie, dat alles een nare droom geweest is. Deze ontknoping valt de bezoeker als een koude douche over het hoofd. Regisseur v. d. Hoven heeft weer eer van zijn werk gehad. Er werd met veel be grip en beleving gespeeld. De rollen werden goed uitgebeeld, sommige zelfs zeer goed. Grime en decor lieten niets te wensen over. De dictie komt echter nu en dan te kort. Zelfs fluisterend gesproken moet een acteur zich over de gehele zaal verstaan baar kunnen maken, wat alleen maar be reikt kan worden, met een scherpe articu latie, een goed gebruik van alle stemorga nen en een juist woord en zinsaccent. Ver betering hierin komt ongetwijfeld het spel in de grote Gildenbondszaal ten goede. Verder deden een paar ventilators of rookverdrijvers geen slecht werk in een zaal met minstens een paar honderd dampende kijkers. Een rookverbod is mogelijk een te zware penitentie! Toen er eindeüjk weer stilte kwam las de Prins zijn Proclamatie geldend voor het Carnaval 1957 voor. Deze luidde: Wij, Prins Theris I, bij de wil van het volk van Kaatsheuvel en met de steun van de Raad van Elf en de Nar, die Opperlol- maker is van 't Hof, hebben besloten, dat de volgende reglementen dienen als leid draad voor het goede verloop van de Car navalsviering 1. Het Carnaval begint elke avond met de dansavond en eindigt als niemand meer in staat is om het nog verder door te zetten. 2. Iedereen, gehuwd of ongehuwd, ver liefd of verloofd, vrij of bezet, is verplicht het Carnaval naar best vermogen te vieren. 3. De glazen mogen allen via het keel gat geledigd worden; beschadigingen in welke vorm dan ook van degenen, die on der de tafel geraken, worden niet vergoed. 4. Het is absoluut verboden lege glazen voor zich te hebben. Lege glazen dienen zo vlug mogelijk gevuld te worden. 5. Als twee mensen verschil van me ning hebben, heeft de dikste altijd gelijk. Dit op speciaal verzoek van Prins Theris I. 6. Wie een stuk in zijn kraag heeft moet dit bij de Nar inleveren. Hij kan het na afloop van Carnaval desgewenst terug bekomen. 7. Drink met Carnaval om het af te leren. Zie liever een mooie meid dan een mooie plaat aan de muur en tracht zoveel mogelijk lol te maken. 8. Degene, die niet opgeruimr is, wordt opgeruimd, desnoods met gebruik van de zwakke arm. 9. Houd Carnaval hoog, zoals U drank omhoog zou houden, want zij zijn betere vrienden, dan iemand anders. Carnaval en de drank trachten U steeds op te vrolijken. 10. In gevallen, waarin dit reglement en de proclamatie niet voorzien, beslist nie mand; alles wordt overgelaten aan het ge val. En weer klonk een joelend enthousiasme door de zaal, gevolgd met een roll and rock, tot de klok tot sluiten dwong, nadat opnieuw het carnavalslied door de zaal golfde Het is weer Carnaval, Het feest der zotternij, Het is weer Carnaval, Dus de zorgen weer opzij, Het is weer Carnaval, Het zijn de dagen van de leut, Thans kent de dolheid ook geen grens, En met een borreltje wordt je mens, Want het is weer Carnaval. LIEDERTAFEL „ECHO DER DUINEN". De Gemengde Zangvereniging Liederta fel Echo der Duinen, zal op a.s. zaterdag haar jaarlijkse statiedag vieren, met als ver volg daarop op a.s. zondag een groot vo caal concert, waarvan de pianobegeleiding in handen is van mej. W. v. Vught. Onder meer zullen worden uitgevoerd: Largo, van Handel, Chor der Landleute van Smetana, Osterchor uit Chaveleria Rusti- cana van Mascagni der Sele des Welt alls, Slaap Kinje Slaap van L. Karsemeijer, Grootvaders Klok van Kersemeijer, koor met sopraan solo van W. A. Mozart en An der schonen blauen Donau van Straus. Tot slot zal worden opgevoerd de klucht „De verliefde beeldhouwer." LAND- EN TUINBOUW. RASSENKEUZE VAN SUIKERBIETEN. Bij het bepalen van zijn keuze welk ras hij dit jaar zal zaaien zal de verbouwer zich in de eerste plaats afvragen hoe heb ben de nieuwe rassen zich in het afgelopen jaar gedragen? Deze vraag is te meer van belang omdat nu ook beoordeeld kan wor den in hoeverre deze rassen tegen ongun stige weersomstandigheden bestand zijn ge bleken. Op deze vraag een antwoord te geven is niet zo eenvoudig, maar wij beschikken over de rassenlijst, welke ons de nodige voorlichting kan geven. Hierin komen evenwel niet de opbreng steen van ieder jaar afzonderlijk vobr, maar wel de gemiddelden over 4 jaar. Elk jaar verschuift deze groep dus. Uit het verschil van 2 opeenvolgende jaren kan de invloed van het laatste jaar enigermate worden na gegaan. Vergelijken wij de gemiddelden van 1953/'55 en 1953/1956, dan zien wij dat de gemiddelde verhoudingscijfers van de sui keropbrengst der polyploïde rassen (over geheel ons land gerekend van 103.7 op 102.8 is teruggelopen, een vermindering van 0.9 Bij de oude, diploïde rassen vinden wij daarentegen een kleine stijging van de ge middelde opbrengst. Deze cijfers schijnen er op te wijzen dat de diploïde rassen waar schijnlijk beter ongunstig weer verdragen dan polyploïde. Opmerkelijk blijkt verder uit de rassen- lijst dat het ras Zwaanessen III ook in het afgelopen jaar weer zeer goed heeft vol daan. Het vertoont een suikeropbrengststij- ging van 105.5 tot 106.2, waarmede het aan de spits van alle in Nederland ge bruikte rassen is gebleven. De standvastige goede opbrengst onder alle weersomstandigheden en de grote schietersresistentie welke vroeger zaaien mogelijk maakt, trekken de aandacht, voor al nu men meer machinaal gaat rooien. Rassenkeuze is meer dan het bestellen van zaad, de keuze is niet zo eenvoudig, het tegen elkaar afwegen van diverse fak- toren die voor elk bedrijf weer anders kunnen zijn. Tenslotte zouden wij nog een advies wil len geven, om voorzichtig te zijn met te veel stikstof, kies bij machinaal rooien het ras dat gunstig is bij schietervorming. Wil men zeer vroeg zaaien, neem dan het ras wat hiervoor geschikt is. LIJK UIT HET WATER GEHAALD. De Utrechtse politie heeft uit het vaarwater langs de Catharijne-singel het lijk opgehaalo van de 40-jarige F. L. uit Kerkrade, die sinds 17 ja nuari werd vermist. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Met vreugde en dank aan God geven wij U bennis van de geboorte van onze dochter Bij het H. Doopsel ontving zij de namen van THERESIA HENRICA G. Smit J. Smit-Pulles Kaatsheuvel, 15 februari 1957 Huijgenstraat 8 aankomend Grotestraat 286 Waalwjjk Zij die zich aangetrokken voelen tot het agrarisch product, solliciteren bij de Wij kunnen nog enkele flinke mannen plaatsen Prettige werkkring Goed loon Prima sociale verzorging Vast werk Aanmelden Directie N.V. Melkinrichting W.A.M.I. Waalwijk voor pientere jongen van pl. m. 16 jaar is gelegen heid om volledig te worden opgeleid in alle werk zaamheden van de Vereisteneerlijk, betrouwbaar en secuur Gebodenvariërend werk dat goed betaald wordt Aanmelden„EMZA" Schoenfabrieken Hoofdstraat 149 Kaatsheuvel

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 8