Waalwijkse en Langstraaise Courani UW MENING Uit tie Langstraat Een BRIL van STASSAR is niet te evenaren! Mooi en Gezond! VRIJDAG 1 MAART 1957. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad Verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 17 Abonnement 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL- 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Drunen Vlijmen Haarsteeg Heusden Waspik H. Stassar - Waal wijk huidklachten meer GeertruidenSserg I VERHUU» VAM KANTEN brijidstoiietti n DE ECHO W HEI ZUIDEN ZONDAGDIENST ARTSEN ZONDAG 3 MAART 1957 Dienst Dr. Verhaak. R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Drunen hield maan dagavond haar algemene jaarvergadering in Café Eishout. Blijkens het jaarverslag ontwikkelde de ze vereniging in 1956 weer tal van activi teiten op allerlei gebied tot vorming en ontwikkeling van haar leden. De vereniging telde 78 leden, welke prac- tisch allen bij deze verschillende activiteiten betrokken waren. Er werden o.a. excursies gehouden naar verschillende bedrijven en fabrieken. Zo o.a. naar de Zuivelfabriek te Tilburg, waar een zeer leerzame rondleiding werd gege ven door de directeur van dit bedrijf wel ke de jongens nog eens onder ogen bracht hoe belangrijk het is de melk goed te ver zorgen. Er werden verschillende technische wedstrijden gehouden, o.a. met landbouw gewassen, suikerbieten, terwijl ook meege daan werd aan de kringproef met suiker bieten en kostprijsberekening. Ook werd een tuinbouwgewassenwedstrijd georgani seerd, o.a. met spruiten, terwijl ook werd deelgenomen aan de Kringtuinbouwge- wassenwedstrijd. Eveneens werden dit jaar in de afd. als mede in Kring- en Interkring-verband vee- beoordelingswedstrijden gehouden, waar voor veel deelnemers waren. Er werden verschillende cursussen gegeven, o.a. een cursus over technische en economische problemen over het boerenbe drijf met 15 deelnemers. Een cursus mo torkennis met 9 deelnemers; een cursus wellevendheid met grote deelname. Een spreekbeurt werd gehouden door Kapelaan Berkelmans over persoonlijk heidsvorming. De toneelclub gaf weer een toneeluitvoering, men nam deel aan decla matiewedstrijden en wedstrijden spreken in het openbaar. De sportclub oogstte vele successen en in Drunen werd dit jaar de Interkring-sport- dag gehouden. Bij tal van acties, zoals bv. graanactie Oostpriesterhulp, verleende de RKJB bijstand en ter versteviging van de kas verbouwden de leden 3200 kg aard appelen. Tijdens deze vergadering, waarop aan wezig waren de geestelijk adviseur Kape laan Vogels en de technisch adviseur de heer Kamp, spoorde Kapelaan Vogels de jongens aan door te blijven gaan met al deze activiteiten en er alle aan mee te doen. De technisch adviseur de heer Kamp be sprak nog eens de wedstrijden en de proefvelden, waarbij hij vaststelde dat de verzorging der velden zeer veel verbeterd was. Spreker spoorde aan ook deze zomer weer gewassenwedstrijden te houden en noemde als gewas zomergraan met kosten berekening. In verband met de overladen agenda werd de bespreking van deze plan nen opgeschoven naar een volgende ver gadering. Hetzelfde gold voor de tuin bouwgewassenwedstrijd. De uitslagen van de gewassenwedstrijden waren als volgt Landbouwgewassen: 1 C. v. Drunen, 2 M. v. Delft, 3 J. v. Noort, 4 Joh. v. Rooy, 5 C. v. Rooy. De kringproef werd verzorgd door A. v. d. Brand. Tuinbouwgewassen 1 M. v. Rooy, 2 C. v. Drunen, 3 Joh. v. Rooy, 4 W. van Delft, 5 A. Vissers. In kringverband werd A. Vissers 7 en W. van Delft 8. Veebeoordelingswedstrijd: 1 C. Pelders, 2 C. van Drunen. In kringverband 1 C. Pelders en in Interkringverband 5 C. Pel ders. Tijdens deze vergadering werd nog be sloten de contributie te verhogen tot f 6.50 per eerste lid, f5.- voor 't tweede lid en f 3.50 voor 't derde lid. De bestuursleden P. van Delft, K. van Wezel en C. van Drunen werden bij ac clamatie herkozen. Ad Vissers, welke niet meer herkiesbaar was, werd zeer hartelijk bedankt voor het vele werk dat hij voor de vereniging had verricht. In zijn plaats werd gekozen Flor Pelders. Er werd deze avond nog een papieractie aangekondigd voor de Lourdes-reis 1958, terwijl ter versteviging van de Kas nog een loterij werd gehouden. Bespreking van ac ties voor de komende tijd werden wegens tijdgebrek verschoven naar een volgende vergadering. Er was deze avond n.l. ook nog een feestavond in verband met het feit dat de Interkringsportdag in Drunen is gehouden. ONDERLINGE VARKENSVERZEKERING. Om te komen tot de oprichting van een onderlinge varkensverzekering werd in café P. van Son een bijeenkomst gehouden. Op deze eerste vergadering werd een commis sie van drie leden geformeerd, welke voor bereidende besprekingen zullen voeren om op zeer korte termijn met concrete plannen ter tafel te komen. In deze commissie hebben zitting de he ren J. Brok Wzn., C. Brok Veilingstraat en J. Jonkers Scheidingstraat. De volgende bijeenkomst is gepland op 7 maart in café P. van Son. K.A.B. De K.A.B. afdeling Drunen hield dins dag in de zaal van café van Delft haar al gemene jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat het leden tal in 1956 steeg van 315 tot 393. Er wer den dit jaar weer een drietal ontwikkelings avonden gegeven, welke druk bezocht wer den. Credo Pugno ontwikkelde verschillen de activiteiten o.a. een flinke ledenwer vingsactie. Deze club nam ook deel aan verschillende verdiepingsdagen en het plan werd opgevat om medewerking te verlenen voor de verspreiding van het Boek der Boeken, uitgave van de H. Landstichting. Herwonnen Levenskracht dat 300 leden telt, kreeg aan donateursgeld dit jaar f 914 en het Goede Week-offer bracht f 215 op. Voor huisverpleging werd f 470 uitgekeerd. De Centrale Volksbank had 400 spaar ders en men had een tegoed van f 50.000. Op deze vergadering werd de heer A. Pijnenburg herkozen als bestuurslid. Op de begroting voor 1957 welke werd goedgekeurd, stond voor ontwikkeling een post van f 200; Credo Pugno f 100; To neel f 100; St. Jozeffeest f 250 en K.A.V. f 20. Tijdens deze vergadering werden voor stellen gedaan om te komen tot een rege ling van regelmatig kerkbezoek, terwijl ook het plan werd besproken om de volgende winter een sociale cursus te geven. De geestelijk adviseur Kapelaan Vogels hield nog een interessante spreekbeurt, waarin hij speciaal wees op de noodzake lijkheid van ontwikkeling. BALAVONDEN. Blijkens de in ons blad voorkomende ad vertentie zal in de Harmoniezaal van café Eishout met Vastenavond de jaarlijkse vas tenavondbals worden gehouden. Maandag en dinsdag zijn gecostumeerde bals, waarbij tevens diverse attracties. SUBSIDIE VAN f 6950. - AAN HET CULTUREEL MAATSCH. CENTRUM. Naar wij vernemen is de goedkeuring ontvangen van Ged. Staten voor het ver lenen van een gemeentelijke subsidie tot f 6950. - aan het Cultureel Maatschappe lijk Centrum. Deze subsidie is bedoeld als een bijdrage in de exploitatiekosten vooi het Jeugdhuis inclusief gemeenschapshuis. Indertijd werd door de R.K. Jeugdcen- trale het initiatief genomen tot verbouwing van de noodkerk tot instuifhuis. Reeds eni ge tijd bestaat hiervoor een afgerond plan. De oude noodkerk zal nu verbouwd wor den tot instuifhuis met een modern toneel en filmzaal, vergaderzalen etc. De opdracht in regiewerk is reeds ver strekt aan de fa. Gebr. de Wit alhier en men hoopt binnen een half jaar met de verbouwing gereed te zijn. De kosten van verbouwing, meubilering etc. zijn ge raamd op pl.m. f 125.000. - Dit besluit is voor Drunen zeer belang rijk, want men komt hiermede een stap diebter bij de oplossing van een goed ont spanningsgebouw voor de jeugd. De R.K. Jeugdcentrale ziet haar belangrijk werk ook gesteund door de overheid. K. A. V. Voor de leden der K.A.V. werd maan dagavond in de zaal van café Eishout een filmavond gegeven. Er werd een zeer in teressante film gedraaid over het leven in Amerika en Canada, alsmede over het ver zet in Hongarije in de maand november van het vorige jaar. Er was voor deze filmavond een goede belangstelling. Deze avond werd ook nog een verloting gehou den. Het was een zeer interessante en ge zellige avond. DOORLICHTING. Zoals bekend zal in maart in onze ge meente een massa doorlichting worden ge houden voor alle inwoners boven de 14 jaar in het kader van de algemene actie tot bestrijding van de t.b.c. Het is van het grootste belang dat iedereen zich voor deze doorlichting opgeeft. Men kan zich hiervoor opgeven bij de propagandisten welke momenteel op huisbezoek zijn. AGENDA. Zondag 3 maart: 11.30 uur Repetitie Harmonie Volhar ding, zaal café Eishout. 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 7 uur Balavond Harmoniezaal café Els- hout. houders tot verkoop van een bouwterrein gelegen aan de Noordzijde van de Deken van Baarstraat, aan de Gebr. W. A. Kivits, St. Jorisstraat 2 nw en Th. Kivits, Mom- mersteeg 18, beiden alhier, voor de bouw van een dubbele woning. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een 4-tal bouw terreinen, gelegen aan de Oostzijde van de Kafuinesteeg, aan onderscheidenlijk A. G. van Spijk, Onsenoortsestraat 22 alhier; J. Samuels, Nieuwkuijksestraat 145 alhier; C. van den Heuvel, Burgemeester van der Venstraat 12 alhier en Th. van der Lee, Korte Heistraat 11 alhier, voor de bouw van 4 eengezinswoningen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een strookje grond, ter grootte van 12 m2, gelegen aan de St. Catharinastraat, aan de N.V. H. Mommer- steeg's Zaadteelt en Zaadhandel, alhier. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een strook grond, ter grootte van 12 m2, gelegen aan de St. Catharinastraat, aan de Stichting Lips Wo ningbouw te Drunen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het raadsbesluit van 30 juni 1954 inzake verkoop van grond aan de C.V. van Wagenberg-Festen alhier. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om ten behoeve van Jac. Verhoe ven, Mommersteeg 44 alhier, voor de bouw van een eengezinswoning met gelijktijdige afbraak van een krot, beschikbaar te stel len een bedrag, gelijk aan de in art. 2a van de premie- en bijdrage-regeling 1953 bedoelde toeslag onder voorbehoud, dat de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid een gelijk bedrag beschikbaar stelt. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot goedkeuring van de begroting 1957 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, en tot vaststelling van de begrotingen voor het jaar 1957 van het Woningbedrijf, het Gasbedrijf en de Gemeente. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de bouw van een magazijn/garage op de gemeentewerf. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot toekenning van een vergoeding aan een ingezetene dezer gemeente in de reiskosten van zijn kind, dat een school voor ULO te 's-Bosch bezoekt. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het yerLnen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 aan het bestuur van de R.K. Meisjesschool te Vlijmen voor de aanschaffing van meubi lair ten behoeve van de v.g.l.o. klas. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot indiening van een verzoek aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen om toepassing van artikel 55quater der L.O. wet 1920 voor de open bare lagere school alhier, en tot vaststelling van het bedrag per leerling (exploitatie vergoeding) voor het bijzonder gewoon en voortgezet gewoon lager onderwijs. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlening van voorschotten aan de besturen der bijzondere scholen voor ge woon en voortgezet gewoon lager onderwijs op de exploitatievergoeding voor het jaar 1957, alsmede op de vergoedingen vakon derwijs voor gemeld jaar. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 1 maart 1957 des nam. 7 uur (precies) ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een strookje grond, gelegen aan de Prinses Julianastraat, van W. van Lieshout, Koningin Wilhelmina- Iaan 50 alhier, voor de aanleg van een trottoir. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een perceel grond, gelegen aan de Peperstraat, kadastraal be kend gemeente Vlijmen, Sectie H nr. 2174, van A. van den Aker, wonende alhier Pe- perstr. 6. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van het perceel ka dastraal bekend gemeente Vlijmen Sectie L nr. 542 met de zich daarop bevindende opstallen van de wed. P. van den Hout van der Meijden c.s. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot ruiling van een perceel land. kadastraal bekend gemeente Vlijmen Sectie H nrs. 2817 en 3637, groot 0.11.35 ha, eigendom van J. van de Wiel, alhier Hei dijk nr. 22 met een tweetal perceeltjes land, kadastraal bekend gemeente Vlijmen Sectie H nr. 2975 (geheel) ter grootte van 0.01.65 ha en gemeente Nieuwkuijk Sectie C nr. 1480 (gedeeltelijk) ter grootte van 0.03.90 ha, in eigendom toebehorend aan deze ge meente. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een bouwterrein, gelegen aan de Oostzijde van de Jhr. de la Courtstraat aan Mr. P. de Graaf, wo nende te Drunen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet- HAMEA-Gelei: mooie, gave handen. 95 ct HAMEA-Crème: fris gezonde huid. 9b ct Het is de Hamamelis die het 'm doet TONEEL. Wederom voor een uitverkochte zaal gaf de toneelvereniging Ernst en Luim zondag j.l. nogmaals een uitvoering. Voor het Voetlicht werd weer gebracht het prachtige blijspel in 3 bedrijven „Vrijdag de der tiende" geschreven door v. d. Heijden en Henk Bakker. Ook ditmaal hebben de speelsters en spelers van genoemde toneelvereniging hun naam weer alle eer aangedaan. Op werke lijk niet te verbeteren wijze heeft dit wel zeer bekwaam dilettantengezelschap dit dol-komische stuk, met zijn vele verwikke lingen, ten tonele gebracht. De talloze bezoekers hebben naar harte lust kunnen genieten en de lachsalvo's wa ren aan ook niet van de lucht. De heer F. van Oyen was dan ook de tolk van alle aanwezigen, toen hij aan het slot het gezelschap hartelijk dankte voor het gebodene. In zijn dankwoord betrok hij tevens de regisseur, voor de wijze van in studering, de decorschilders, de leveran cier van de toneelmeubelen, de grimeur en het publiek voor de getoonde belangstel ling. Ernst en Luim kan met genoegen op een geslaagd toneelseizoen terugzien. ONDERLINGE BILJARTCOMPETITIE. Zoals te verwachten was heeft D.V.K. B haar aanhang niet teleurgesteld en heeft door een 6-4 overwinning op 't Hoekje B nu reeds het afdelingskampioenschap be haald. Door de voorzitter van de vereniging 't Hoekje, de heer J. de Gouw, werd hel kampioensvijftal hartelijk toegesproken en overhandigde hij namens de vereniging de captain van DVK een bloemstuk. Aange komen in 't clubhuis viel het kampioens- vijftal een huldiging te beurt en namens het eerste vijftal en de overige leden sprak de voorzitter van DVK het vijftal toe en offreerde eveneens een fraai bloemstuk. In zijn toespraak zei de voorzitter o.m. er van overtuigd te zijn dat dit kampioen schap een dubbele vreugde betekende, op de eerste plaats behaald door kundig spel en daarnaast schreef hij dit succes toe aan de goede sfeer die in de vereniging heerst. Hier is weer bewezen, aldus spr., wat er in de sport naast ijver en kundig spel aanwezig moet zijn om tot succes te komen. In de twee overige wedstrijden verde digde Avanti B haar tweede plaats en stuurde 't Hoekje C met een 10-0 neder laag naar huis. Juliana B zag zich weder om voor een aanspraak op de derde plaats teruggewezen door een 8-2 nederlaag te gen D.P.L. B. Na dit prachtig resultaat van DVK B zijn thans aller ogen gericht op de span ning die er heerst omtrent het kampioen schap in afdeling A. Donderdagavond zal hier de strijd voortgezet worden met twee wedstrijden n.l.: Avanti A-DVK A in café J. van Oyen en Juliana A 't Hoekje A in café W. v. d. Loo. CARNAVALSVIERING. Maandagavond kwam in café W. v. d. Loo het comité, dat zich heeft belast met de viering van de carnavalsdagen, in ver gadering bijeen. Deze vergadering, waarbij tevens ook de juryleden, die de groepen moeten beoordelen, waren uitgenodigd, was belegd om de laatste voorbereidingen te treffen en een programma vast te stellen. Naar het zich thans laat aanzien zal vooral de deelname aan de groepenwed strijden zeer groot zijn. Door onvoorziene omstandigheden zal de dorpsvoetbalcom petitie, die zondagmiddag zou plaats heb ben, niet doorgaan. Zondag na de Hoogmis zal in café W. v. d. Loo de trekking plaats hebben van de loterij die ter bestrijding van de on kosten is georganiseerd; aan deze loterij die door enkele bij-acties zal worden uit gebreid, zijn fraaie prijzen verbonden. In de avonduren zal in café M. Achten en in café M. Reuser gelegenheid zijn om te dansen. Op maandag en dinsdag zullen in de avonduren van 7 tot 12 uur de tradi tionele groepenwedstrijden plaats hebben, waarvoor naar het zich laat aanzien voor al dit jaar de deelname zeer groot is. In alle café's zullen de groepen hun idee moe ten demonstreren, waarbij de juryleden het gebodene moeten beoordelen. Aan deze groepenwedstrijden zijn zeer prachtige prij zen verbonden. Ter bestrijding van de on kosten en om het kinderbezoek tegen te gaan zal een kleine entrée worden gehe- PROEFVAART M.S. „BRANTAS". Op dinsdag 19 en woensdag 20 februari j.l. vond op de Noordzee de geslaagde proeftocht plaats van het vracht- en passa giersschip „Brantas", gebouwd door De Haan Oerlemans' Scheepswerf te Heus- den, welke deel uitmaakt van de „Verolme Verenigde Scheepswerven". Het schip is bestemd voor het Indonesische Gouverne ment en zal dienst gaan doen in het inter- insulaire verkeer in de Indonesische archi pel. Het schip is gebouwd volgens de hoogste klasse van Lloyd's Register of Shipping voor tropische dienst, en voldoet aan de voorschriften van de International Con vention on the Safety of Life at Sea, 1948, voor korte internationale reizen, de Simla Conventie, de Indonesische Scheepvaart inspectie, de British Factory Act, en de Ned. Havenarbeidsinspectie. Het schip heeft 'n draagvermogen van ca. 1.700 ton, terwijl .de hoofdafmetingen luiden: lengte over alles 87,00 m, lengte tussen de lood lijnen 82,00 m, breedte 14,00 m, holte tot hoofddek 5,50 m, holte tot tentdek 7,90 m. Er is accomodatie voor 12 eerste klas, 18 tweede klas en 36 derde klas passagiers, en gelegenheid voor 600 dekpassagiers. Voor het vervoer van lading is een ruiminhoud van ca. 95.000 cb.ft (balen) beschikbaar. De voortstuwingsinstallatie bestaat uit een M.A.N.-scheepsdieselmotor, type G6Z 52/70, direct omkeerbaar, 6-cyl., 2-tact, met een vermogen van 2.300 p.k. bij 225 omw./min. Voorts zijn opgesteld 3 M.A.N.- scheepshulpaggregaten met een gezamenlijk vermogen van 270 p.k., 180 kW, 230 Volt. De dekwerktuigen bestaan uit 'n electrisch- hydraulische stuurmachine, fabrikaat Has- tie, een electrische ankerlier, een dito kaap stand, 4 dito laadlieren a 3 ton, en 2 dito laadlieren a 5 ton, alle van het fabrikaat Tjrige. Verder is het schip voorzien van een Bronswerk airconditionings-installatie, voor de passagiers- en bemanningsaccomodatie, een-Saval C02- en rookmeldingsinstallatie met een automatische accoustische alarm inrichting, een Bronswerk sprinkler-instal latie, een Norit-filterinstallatie voor het dechloreren van drinkwater, een Landaal- Schelde koelinstallatie voor de proviand- en vrieskamers, Laval brandstof- en smeer olieseparatoren, en een Cochran oliege- stookte stoomketel met een V.O. van 100 sq.ft. Dit schip maakt deel uit van de serie 1 van 5 gelijke schepen, die in 1954 door de Stichting Ned. Scheepsbouw Export Cen trale, Den Haag, met 't Indonesische Gou vernement werden gecontracteerd. De kiel van het schip werd gelegd op 29 decem ber 1955, en de tewaterlating vond plaats op 29 augustus 1956. in drie bedrijven door Arie van der Lugt. Ook ditmaal voldeden de tonelisten van O.B.K. ruimschoots aan de door 't publiek gekoesterde verwachtingen. Inderdaad zijn de verwachtingen hoog gespannen als men een uitvoering gaat bijwonen van het ge renommeerde O.B.K. En niet zonder re den, want steeds weer blijken die spelers opgewassen tegen de hoge eisen die hen door de te spelen stukken worden opge legd. Een spel als het onderhavige vraagt veel meer dan de realisering van een bepaald mensentype op de planken. Hier was spra ke van karakterspel en met name in de hoofdrol was karakterontwikkeling aan de orde. En men mag volmondig zeggen dat men er in geslaagd is deze waar te maken. We hebben bewondering voor de regis seur om de wijze waarop hij zijn krachten heeft weten te schikken en te bundelen, zodat tenslotte elke man op de juiste plaats en op een hem eigen wijze tot krachtsont plooiing kon komen in dit spel. Hierdoor geraakte men nu eens tot een toneeluit voering waarvan niet alleen de vertolkers der weinige hoofdrollen het stuk overeind hielden, maar tot een uitvoering die ook in zijn details aantrekkelijk was en goed gespeeld werd. Decor, costumering en grime voldeden tenslotte buitengewoon bij deze uitvoering. Na afloop dankte de heer P. Verharen het publiek namens de voorzitter van O.B.K. die dit moment niet aanwezig kon zijn voor de goede opkomst en dito aan dacht waarmee men het spel had gevolgd. Hij was blij dat de uitvoering bij de toe schouwers blijkens het ovationele applaus zo goed ontvangen was. Hij maakte tenslotte van de gelegenheid gebruik om het publiek aan te moedigen om de vereniging te blij ven steunen met sympathie en financiële middelen om zo d.m.v. de beoefening van het toneel mee te werken aan het behoud en de groei van het culturele goed in de plaatselijke gemeenschap van Waspik, wel ke woorden wij gaarne onderschrijven. CHR. BEDRIJFSSCHAPPEN CENTR. De organisatie Chr. Bedrijfsschappen Centrale in Nederland geeft donderdag 28 februari a s. een filmavond in de zaal van Café C. van Iersel, tegenover het station alhier. Naast enkele zeer aantrekkelijke bij films wordt de film De Onvoltooide Op dracht vertoond. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer Th. de Graauw Arn.zn. slaagde dezer dagen voor het examen verbonden aan de cursus „Leg gen van linoleum, coloriet- en coloviny'e tegels" aan de Ned. Linoleumfabriek te Krommenie. VOETBAL. De thuiswedstrijd die de ypetbalvereni- ging Waspik zondag te spelen had tegen V.C.W. werd wegens de gesteldheid van het terrein afgelast. UITVOERING O.K.IC. Zaterdag 2 maart a.s. zal de Christelijke Gemengde Zangvereniging O.K.K. haar jaarlijkse uitvoering geven in de zaal van Hotel H. van Iersel alhier. Het zangprogramma staat onder leiding van mej. Antoinette Blom uit Waalwijk. Naast de verschillende zangnummers zal nog het blijspel „De Truc van Tinus" wor den opgevoerd. SUCCESVOLLE TONEELUITVOERING VAN O. B. K. Zaterdag- en zondagavond j.l. gaf de toneelvereniging Oefening baart Kunst in Hotel van Iersel voor twee volle zalen haar winteruitvoering. Onder regie van de heer P. Verharen uit Dongen, speelde men het toneelstuk Verdeeld Kamp, een Hongaars zigeunerspel Stationsstraat 88, tel. 3037 Kortingen worden direct in mindering gebracht in het gehele gezin. Mijnhardt Gezinszalf. Tube 90 cl. Doos 95 en 50 cl BILJARTEN. Huidige stand in de competitie der Was- pikse Biljartbond. gesp. wedstr. Punten 1 Altijd Raak 2 17 103 2 Fotsers I 17 96 3 HGL I 16 93 4 KOT 2 17 87 5 Altijd Raak I 16 83 6 Vriendenkring I 16 75 7 WK I 17 74 8 Vriendenkring 2 17 73 9 Fotsers 2 16 71 10 KOT I 17 69 Stand in de Onderlinge Competitie der Biljartver. Vriendenkring 1 Lamb, van Erp 16 22 2 Joh. Buyks 17 22 3 Joh. Verschure 16 20 4 Piet Verschure 16 19 5 M. J. Persch-.re 16 18 6 Corn. Verschure 15 17 7 Mathieu Kreubers 16 17 8 W. Oerlemans 15 15 9 Piet Meijs 14 14 10 Joh. Gommers 16 12 11 Alf. Verschure 17 10 -12 Gerard Akkermans 16 6 POLYMNIA UIT WASPIK GAF GESLAAGDE UITVOERING. In 't kader van de te houden uitwisse lingsconcerten tussen de R.K. Gemengde Zangvereniging Immortelle en de R.K. Gemengde Zangvereniging Polymnia uit Waspik, gaf deze laatste onder leiding van haar dirigent de heer C. van Iersel, met aan de piano mej. T. Coesmans, zondag 'n keurig geslaagde uitvoering in 't parochie huis. Klassieke stukken, zowel als stukken in 't lichtere genre werden met de grootste accuratesse en soepelheid uitgevoerd. Voor al de twee solisten W. van Garp en S. Lan- gerwerf, de eerste in de stukken „Lied des Stadingen" uit „Der Waffenschmied", „Porterslied uit Martha" en de tweede met zijn negro spirituals bewezen uit 't goede hout gesneden te zijn. Na de uitvoering bracht allereerst de heer A. Berkelmans, voorzitter van de concerterende vereniging dank voor de hartelijke ontvangst en hoop te Immortelle op 31 maart in Waspik te zien. Vervolgens dankte de voorzitter van Im mortelle de heer T. Blom, de zangvereni ging Polymnia voor het door haar gebrachte concert. Hij bracht hulde aan de dirigent, de heer C. van Iersel, die in staat is ge- In de Echo van maandag j.l. las ik met vreugde het artikeltje „Sport" van een ze kere mijnheer H. P. Ik ben blij te verne men dat er hier in Waalwijk ook nog wel eens aan de jeugd gedacht wordt. Ik ben het n.l. zeer roerend eens met deze mijn heer P., die het gebeurde van zondag j.l., tijdens de wedstrijd W.S.C. - R.K.C., be dreven door grote mensen, in verband brengt met de nu heersende spelverruwing bij de jeugd en dat dit toch wel een zeer slecht voorbeeld is. Alleen komt deze mijn heer P., dunkt mij, wat te Iaat met zijn artikeltje. Was dit niet beter op zijn plaats geweest, toen de combinatie van twee on zer plaatselijke verenigingen door bepaalde personen, die als ik goed ben ingelicht, ook kinderen hadden, zo werd beïnvloed bij een van de twee verenigingen, dat deze com binatie werd afgestemd? Konden deze mensen dit toen niet zo zien, of konden zij alleen maar rondzien in hun eigen wereldje van genoegens en ple ziertjes. Immers, was deze combinatie een feit geworden, dan waren dit voorval en zovele na deze combinatiepoging, niet voor gevallen. Wat er allemaal gebeurd is en nog gebeurt, laat mij, wat de grote mensen betreft, steen-koud. Zij immers, dat mogen we toch wel aannemen, hebben het ver stand en het vermogen om onderscheid te maken en dragen zelf hiervoor de verant woordelijkheid. Maar, och arm, onze jeugd, zij kent geen onderscheid en wij kunnen hen geen verantwoordelijkheid in hun schoenen schuiven. Toch worden zij nu, v.anaf hun 11 a 12 jaar, opgevoed met een onderlinge haat, die heus niet door de groten behoeft aangewakkerd te worden, want bij een kind werkt, erg genoeg, het strijdelement wel in tegenstelling tot het niet kunnen onderscheiden. Dit was mijn mening en mijn reactie op het artikeltje „Sport" van mijnheer P., die het heus wel goed voor heeft, maar de koe wil aanpakken bij zijn staart, inplaats van bij ziin horens. Ik hoop van ganser harte dat de mening van mijnheer P., die ook de mijne is, om trent de jeugd, bij eventueel in de toe komst te nemen beslissingen, dan ook nog levendig zal zijn. EEN LEZER. RUSLANDS MENING. Volgens de radioberichten van maandag 1.1. vond Rusland het niet juist dat een klein land als Israël de Verenigde Naties durft uit te dagen. Wat klinkt er door liet gebrom van die grote beer weer een va's geluid. Heeft een klein land niet evenzeer het recht om voor zijn rechten op te ko men. Is de regering van een klein land niet verplicht om al het mogelijke te doen, dat ook dat kleine land in welvaart en vrrd» leven kan? Waarom moet het kleine land vertrapt en in de hoek gedreven? Een grote troep jongens kan heel mak kelijk een klein ventje overmeesteren, maar dan is dat nog niet juist. Ook dat kleine kind heeft zijn recht op bestaan. Fen buurtgemeenschap kan makkelijk het leven van een soortgenoot, die niet leeft en doet zoals zij, het leven zuur maken door allerlei aangedikte roddelpraatjcs Zijn zij niet evenals de slangen die het adderfenijn tussen de lippen hebben? Waarom is het nodig dat de „kleine man" soms al het mogelijke moet doen om zijn wettig eigendom tegenover de over heid te beschermen? Waarom? Vele waar- j om's, waarop we maar gedeeltelijk ant- woord kunnen geven. Veel onrecht waar we gedeeltelijk of geheel machteloos tegenover j staan. Doch Christus heeft de wereld overwon- nen. Wordt daarom hun medegenoten niet. A.E.V. V. weest zo'n programma voor de dag te brengen. Verder betrok hij in zijn huldi gingswoord de 16-jarige pianiste, mei. T. Coesmans, die hij een pluim op de hoed zette voor haar prachtige begeleiding. Ver der dankte hij allo andere medewerkenden voor dit meesterlijk verzorgd concert, dat er toe heeft bijgedragen deze avond te doen slagen. SPONTANE KINDERMISSIE-ACTIE. Zaterdagmiddag gaf de Bergse jeugd een uitvoering ten bate van de Missie van pa ter Voermans. Enkele jeugdige acteurs en actrices hadden geheel zelfstandig 't plan gevormd om ook iets te doen voor hun Bergse missionaris. Met toneel en poppen kast hielden zij de jeugd twee volle uren bezig in 't parochiehuis. dat uitpui'de van 't jeugdige volkje. De opbrengst was ruim 80 gulden, een bedrag dat de jeugdig» ini tiatiefnemers met veel bravour en bliid- schap de vertrekkende missionaris konden aanbieden. Bruidsmeisjesjaponnen, Sluiers, Kapjes, enz. Tevens grote collectie GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN. BOSSCHE KLEDING-SERVICE - De enige SPECIAALZAAK voor DEN BOSCH e. o. - VUGHTERSTRAAT 205 - Tel 5385 - DEN BOSCH

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5