WAALWIJK SPREEKUUR 6 DE EGHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 MAART 1957 6 IfBij men Sprang Capelle knopte; bracht mutatie in geslaagd. Geertrui ei en berg BURGEMEESTER VAN WAALWIJK Het spreekuur zal deze week niet plaats vinden op dinsdag 12 maart, doch op WOENSDAG 13 MAART a.s. van 10 -12 uur v.m. BELANGRIJKE CROSS COUNTRY OP PLANTLOON. scheeps, evenals de accomodatie voor de officieren en de machinisten, met inbegrip van het kapiteinsverblijf, de salon en de navigatieruimten, De accomodatie voor de bemanning is in het achterschip onderge bracht. Het schip wordt uitgerust met 5 luik hoofden, welke bediend worden door 10 laadlieren, elk met een vermogen van 5 ton, van het fabrikaat Siemens; voorts een voormast, een achtermast, en midscheeps 2 laadpalen. De voormast wordt voorzien van een zware laadboom van 25 t. en de achtermast van een zware laadboom van 15 t. Alle laadlieren worden electrisch be diend, en worden opgesteld op afzonder lijke lierendekhuizen. Voorts worden op gesteld een electrisch gedreven ankerlier 62 p.k. en een electrisch gedreven 5-t. kaap stand. Vóór de machinekamer bevindt zich een deeptank, bestaande uit 4 compartimenten. De voorpiek, de achterpiek en de deeptank worden kathodisch beschermd tegen roest- vorming. Verder wordt het schip voorzien van de volgende navigatie-instrumenten gyrokompas met dochtercompassen, projec torkompas, radiotelefonie-installatie, radai en echolood, en een diepgangindicator. De voortstuwing van het schip geschiedt door 2 „Pametrade" turbines, gebouwd volgens Lloyd's voorschriften, die worden aangedreven door stoom, welke geleverd wordt door 2 waterpijpketels met een werk druk van 34 kg/cm2 en een temperatuur van 410° C. De beide turbines werken door middel van een tandwielkast op 1 schroef as en leveren daarbij een vermogen van 4500 as-p.k. bij 90 omw./min. De beide stoomketels zijn van het Babcock Wil cox type en in licentie gebouwd door Scheepsinstallatiebedrijf „Nederland" te IJsselmonde. Voorts worden opgesteld 2 turbogeneratoren, elk met een vermogen van 300 kW, 220 Volt, n 1200 omw min. en 1 dieselhulpaggregaat met een ver mogen van 75 p.k., 50 kW, n 1000 omw./ min. Het schip wordt verder voorzien van een airconditioningsinstallatie en een C.O. 2-brandblusinstallatie. Opnamen Carnavals-groepen. In café v. Beijnen, Meliestraat, werden op de bandrecorder de car navalsnummers van de groepen af gedraaid, die met de carnavalsdagen waren opgenomen. Vele groepen en belangstellenden wilden nog wel eens zichzelf horen, en vandaar was er zaterdag zowel als zondag grote, belangstelling. Prijsuitreiking Carnaval. In café Lammers had zaterdag avond de prijsuitreiking plaats van de groepswedstrijden. Nadat de voorzitter van carnaval een welkomstwoord had gesproken en dank had gebracht aan de groe pen voor de medewerking tot het doen slagen van carnaval 1957, maakte hij de groep bekend die de beker 1957 heeft behaald en tevens de gemeente-prijs, door op beide avonden het hoogst aantal punten te behalen. Het waren de Tobbers, on der leiding van Martien v. Engelen, die in het bezit kwamen van deze prachtige prijzen. De beker voor de groep die zondag het gezelligst uit was, viel ten deel aan de Parels van Carnaval, leider Bruurmijn. Jaarvergadering Metaalbewerkers. In hotel Prinsen werd zaterdag 9 maart een jaarvergadering gehou den; de opkomst was matig. Na het jaaroverzicht van secretaris en pen ningmeester volgde bestuursverkie zing. De heren Wijkmans en Gre- venbroek werden herkozen. De heer B. Samuels werd aan het bestuur toegevoegd. De spreker van de avond, de heer Verhoeven, gaf een duidelijke iuteenzetting van ver schillende punten. Revue Vlijmense B.B. Op donderdag 14 maart a.s. zal in café H. Boom de opvoering plaats hebben van de B.B.-revue „Onder ons gezeed en gezwegen". Zij werd samengesteld onder auspiciën van de commissie Ontspanning en Ont wikkeling van de B.B. De sketches en liedjes hebben ten dele betrek king op de B.B. die in Groot-Vlij men zo stevig op de benen staat dat zij niet alleen tot het opvoeren van deze revue in staat is, maar die te gelijkertijd ook een gezonde zelfspot verdragen kan. De B.B. van Groot-Vlijmen be hoort tot een van de actieve be- schermingsploegen in ons gewest. Met die van Boxmeer staat zij aan de kop van de Kring Brabant I mid den-Brabant rond Den Bosch). Zij omvat ongeveer honderd B.B.-ers en daarnaast een mobiel geneeskundig team, een reddingseenheid van de heer P. Broeren wordt eenmaal per twee weken getraind. De eerste op voering van de revue wordt gegeven voor een groot aantal genodigden. Op zaterdag 16 en zondag 17 maart zullen her-opvoeringen plaats heb ben voor belangstellenden. Maandvergadering „De Zwaluw". Zaterdag hield de Postduivenver eniging „de Zwaluw" in café (Den Braai) A. Klerks, haar maandverga dering, die goed bezet was. De voor zitter opende met een dankwoord voor de opkomst, waarna de notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Hierna werd bekend gemaakt dat zij, die aan de derby-vlucht Noijon willen deelnemen van de B.C.C., zich spoe dig moeten opgeven, ook voor de fondclub. Daarna werd het nieuwe reglement voorgelezen, waarvan en kele punten nog werden gewijzigd. Als candidaat voor 't bestuur van de B.C.C. werd M. Nicols benoemd. Hierna had een verloting plaats van bonnen, geschonken door enkele liefhebbers uit Tilburg. Wanneer 't vliegprosramma klaar is, zal het zo spoedig mogelijk aan de leden toegezonden worden. Hok- lijsten inleveren voor de eerste oe- fenvlucht bij het bestuur. BIDUUR VOOR GEWAS. A.s. woensdagavond half acht zal in de Ned. Herv. Kérk en in de Geref. Kerk al hier biduur voor gewas en arbeid gehou den worden, waarin resp. hopen voor te gaan Ds. Lindenburg van Klundert, en Ds. van den Hout. JAARVERGADERING AFDELING SPRANG N.C.B.B. De afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond komt a.s. donderdag avond in het gebouw van de Chr. Volks bond in jaarvergadering bijeen. Deze ver gadering zal een feestelijk karakter dragen. Naast de gewone punten, als jaarverslagen en bestuursverkiezing, bevat de agenda een spreekbeurt van de heer Eshuis, secre taris van de bond. Daarna zullen o.m. aan de feestvergadering medewerking verlenen de heer Boeda, goochelaar te Utrecht en een mannenkwartet en een muzikaal kwar tet, w.o. de organist Jan Boer. UNIFORMENFONDS MARIJKE. Zoals bekend wordt vanwege het Uni formenfonds voor de Harmonie Marijke alhier reeds enige tijd bij de ingezetenen oud papier e.d. opgehaald. De laatste maan den geschiedde dit echter wel zeer onre gelmatig. Wij vernemen thans dat met deze inzameling a.s. vrijdagavond weer een aan vang zal worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling de inzameling weer geregeld te houden en niet alleen oud papier, maar ook oud ijzer en lompen zullen voor dit doel gaarne in ontvangst genomen worden. Marijke verwacht dat eenieder gaarne zal willen medewerken aan de verwezen lijking van het gestelde doel, waartoe wij de ingezetenen gaarne opwekken. MUTATIE IN DE KERKERAAD. Met het oog op zijn vertrek naar elders heeft de heer S. de Kruijff bedankt als diaken van de Ned. Herv. gemeente aan de I.oonsedijk, BIDSTOND. Woensdag 13 maart 's avonds half acht wordt in de Ned. Herv. kerk alhier bid stond voor het gewas gehouden, in welke dienst ds. Trouwborst hoopt voor te gaan. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar C. Mandemakers-Boeser, wonende aan de Wittedijk, hoopt donder dag 21 maart a.s. zijn 50-jarig huwelijks feest te vieren. P.V. DE LUCHTVAART. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" komt a.s. zaterdag 16 maart des avonds 8 uur in haar clublokaal, café-Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, in jaarverga dering bijeen. H.N.C. BEHAALDE VIER OVER WINNINGEN OP ÉÉN DAG. De schutters van HNC hadden er zater dagmiddag zin in. Vijftien doelpunten wisten zij te zetten, terwijl de goalkeepers de zaak juist andersom bekeken en er slechts drie doorlieten. Een schitterende middag voor deze club en ook weer een bewijs, hoe belangrijk en doelmatig training is. Op snelheid en uithoudingsvermogen werd het spel opgebouwd en de vruchten er mee behaald. HNC I speelden in Zevenbergen tegen Seolto I. Met snel spelen en een goed sa menspel werd keer op keer een gevaarlijke situatie voor het doel van Seolto opge bouwd, zodat hun doelverdediger, die zich uitstekend verweerde, de handen vol had Vier keer werd hij echter voor de rust met onhoudbare ballen gepasseerd. Een bijzon der mooi doelpunt was het derde, waarbij M. van der Galiën, na zich aan de vijan delijke verdediging op listige wijze onttrok ken te hebben, het leer met een prachtige en onhoudbare kopbal in het net bracht Zijn broer Henk had het eerste punt ge scoord en daarna was het drie keer achter elkaar de beurt van Meint. Na de rust, die dus met 4-0 was ingegaan, moest Henk de achterstand op Meint inhalen en hij maakte er nog drie bij, waarna het eindelijk Seolto lukte doelman J. Pruijssers twee keer te passeren en ten slotte sloot Meint de rij met de achtste goal, waardoor de eindstand 8-2 werd. Een volkomen verdiende overwin ning vcor het eerste HNC-team. Het tweede HNC speelde thuis tegen W HS I. De St. Annalanders, die minder sterk waren dan men verwachtte na hun over winning van vorige week tegen Sprang, werden vooral voor de rust keer op keer gepasseerd. Helaas wist de HNC-aanva! de verkregen kansen slechts twee keer te benutten; de eerste maal liep Cor de Rooij en daarna J. Mandemakers de bal in het doel. Na de rust, die met 2-0 inging, wist Piet verduijn nog tweemaal een intelligent gespeelde bal op grote afstand vlak over de grond onhoudbaar in te schieten. WHS kwam in de tweede helft sterker opzetten en een ere-goal was verdiend, maar keeper Kees Verhagen weerde zich uitstekend, zo dat de eindstand 4-0 werd. Het derde team speelde tegen Zwaluw- se Boys III uit. Ooi': hier was de wil om te winnen aanwezig en na een afwisselend en vlot gespeelde wedstrijd was de grotere doortastendheid van de HNC-voorhoede doorslaggevend voor de 2 - 1 overwinning. Beide goals, werden gescoord door G. de Bie. Van de jeugd was alleen de B-jeugd in actie in Drunen. Ook hier een overwinning ten bewijze, dat de jongens hun best blijven doen, want het zijn al weken lang niets an ders dan overwinningen geweest. Nu werd het 1-0, met een aardig doelpunt van G. Stam. JAARVERGADERING VAN 'T ROZE- BESTUUR. De donderdagavond onder leiding van dr. N. L. Getrlnch in Stationskoffiehuis Pruijs sers gehfcuden algemene ledenvergadering van 't P»ozeknopje, mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. In zijn openings woord, waarin hij de dames en heren en in het bijzonder de dirigente, mej. A. Blom uit Waalwijk, hartelijk verwelkomde, uitte de voorzitter zijn vreugde over de goede opkomst en wijdde hij vervolgens nog even aandacht aan de onlangs gegeven uitvoe ring, die, wat de afwerking van het pro gramma èn wat de belangsteliling betrof, zo schitterend geslaagd is. De notulen van de jaarvergaderingen 1955 en 1956, voor gelezen door de sekretaris de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, gaven geen reden tot aanmerkingen en werden evenals het finan cieel overzicht, uitgebracht door de penning meester de heer L. Heurter, vastgesteld. Hoewel dit verslag niet ongunstig was blijft het zaak, mede door de stijging van prij zen voor koor- en toneelwerk, in de toe komst zo mogelijk op de uitgaven te bezui nigen. Blijkens rapport van de kascontrole commissie, waarin zitting hadden de heer en mevr. Wagemakers-Wagemakers, was de rekening 1956 met daarbij behorende be scheiden, keurig in orde en met algemene stemmen werd de penningmeester voor het verschenen boekjaar decharge verleend. Hoe het in de afgelopen twee jaar in de vereniging reilde en zeilde, ontvouwde de sekretaris in zijn overzicht van de toestand en werkzaamheden van het koor. O.m. werd aandacht gewijd aan de uitvoeringen en de in samenwerking met de muziekvereniging Kunst na Arbeid gegeven openluchtconcer ten. Gewezen werd op de wisseling in de leiding van het koor als gevolg van het bedanken als directeur door de heer Louis Sars uit Waalwijk, in verband met zijn be noeming tot directeur van een koor elders, en de benoeming in zijn plaats van mej. Antoinette Blom uit Waalwijk tot zijn op volgster. De heer A. H. Kerst, die aan de beurt van aftreding was, werd bij acclamatie als lid van het bestuur herkozen en in de plaats van de heer van Nieuwenhuijzen, die voor een herverkiezing niet meer in aanmerking Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het examen van civiel ingenieur geslaagd onze plaatsge noot de heer N. A. J. Hooijmaaijer. Op het op 9 maart j.l. te Eind hoven gehouden examen voor steno en machineschrijven slaagden de volgende dames: voor steno: Mej. Corry Klijn; voor machineschrijven: Maria v. Emmerloot, Els v. Bladel en Corry Buijks. Allen genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters, le Zeine alhier. t NORBERT GRAGTMANS t Ha een kortstondige, maar hevige ziekte overleed zondagmiddag alhier in de ouderdom van ruim 62 jaren de heer Norbert Gragtmans, een dei- directeuren van de Lederfabriek Gragtmans en Wiesman N.V. Wijlen de heer Gragtmans was in kringen van de lederindustrie en lederhandel een zeer geziene figuur en stond als deskundig vakman hoog aangeschreven. Hij was lid van de commissie van bijstand van T.N.O. alhier en heeft voor de Vakschool en het Proefstation voor de Schoen en Lederindustrie, vooral in hun be ginstadia, grote verdiensten gehad. Hij was een groot muziekliefhebber en bewonderaar, vooral van orkest muziek, en speciaal ter plaatse heeft hij hiervoor steeds z'n grote sympa thie en steun gegeven. Tevens was hij een enthousiast bewonderaar van de zeil- en vissport in plaats en streek, van welke verenigingen hij jaren de actieve voorzitter was. Met hem is weer een algemeen ge acht en sympathiek Waalwij ks bur ger van ons heengegaan. Hij ruste in vrede. NEDERL. SCHOENFABRIKANTEN OP EXCURSIE NAAR AMERIKA. Zaterdagavond om 7 uur vertrok ken van Schiphol een aantal Neder landse schoenfabrikanten naar de Verenigde Staten, voor een studie reis van pl.m. 3 weken, om daar zondag-ochtend om pl.m. half 10 te arriveren. Zij zullen daar bezoeken brengen aan verschillende schoenfabrieken, groot en klein, w.o. de grootste, n.l. de International Shoe Co., die in het laatste- jaar niet minder dan 53.000.000 paar schoenen fabriceer de. De deelnemers aan deze interes sante reis zijn de heren D. Janssen, N. Schellekens en J. Otten (van Swift, Nijmegen), B. Thiecke (Nim- co, Nijmegen), C. F. Verschuur (Ro binson, Nijmegen), M. A. Elshout en Fr. Elshout (Rex, Drunen), L. M. v. d. Heyden en C. F. Pelders (Ve- deha, Oisterwijk, Vesters en Boelen (M. J. Vesters, Kaatsheuvel). Wij wensen hun gaarne een voor spoedige, aangenamen en vruchtba re reis. PIANO-AVOND THEO BRUINS donderdag a.s. in Musis Sacrum. De bekende Nederlandse pianist Theo Bruins zal donderdag voor de leden van de Kunstkring en andere belangstellenden een tweede piano recital verzorgen. In 1954 trad hij voor het eerst te Waalwijk op en wist door zijn eerlijk open spel de toehoorders in verrukking te bren gen. Pas 28 jaar oud, heeft deze jonge pianist in binnen- en buitenland een grote reeks suksessen op zijn naam staan. Hij debuteerde op 19-jarige leeftijd met het Concertgebouw- wenste te komen, werd met flinke stemmen- meerderheid mevr. E. Mans-Kerst gekozen. Het aftredende bestuurslid, die ruim 15 jaar sekretaris van de vereniging is geweest, werd tot ere-lid benoemd. Niettegenstaande schommelingen in le dental door toetreding en bedanken door werkende leden, is er bij het koor toch een flinke vaste kern van ouderen, wat wel blijkt uit het feit, dat de laatste jaren iedere jaarvergadering in het teken stond van huldiging van een werkend lid in verband met een 25-jarige of wel hogere staat van dienst als werkend lid. Zo ook donderdag avond weer, toen de voorzitter in harte lijke bewoordingen de heer Kommers kon gelukwensen met zijn zilveren jubileum bij 't Rozeknopje. Onder aanbieding van een blijvende herinnering hieraan dankte de voorzitter de jubilaris voor het vele werk in het belang van de zangvereniging, zowel bij het koor als bij de afdeling toneel ver richt. Besloten werd de gezellige avond, welke een paar jaren geleden op voorstel van de werkende leden werd ingevoerd en waartoe een spaarfonds werd gevormd, nog in de loop van deze maand te houden. Met de voorbereiding er van zal het hiertoe gefor meerde comité ogenblikkelijk beginnen. Na bespreking van het zomerprogramma, waar bij concours, avondconcerten en zomerreis, werden aangesneden, kon de voorzitter, daar er voor de rondvraag geen belang stelling bestond, deze bijeenkomst onder dankzegging voor de belangstelling en ge zellige vlotte afwerking van de agenda slui ten. BENOEMD. Tot lid van de stedelijke oudheidkamer commissie is benoemd de heer Mosselveld, streekarchivaris te Oosterhout. orkest onder Eduard van Beinum en sedertdien is hij één van de meest gevraagde pianisten op onze podia. Grote toernée's in het buitenland maken hem ook daar tot een graag geziene gast. Sedert zijn eerste optreden is zijn spel veel rijper geworden, zodat we van hem de laatste jaren veel door- leefder spel genieten dan van de 19- jarige debutant. Uit zijn zeer uitgebreid repertoire stelde hij voor Waalwijk een pro gramma samen, volkomen identiek aan het concert dat hij enige tijd ge leden gaf in de serie Concertge bouwconcerten en dat een zeer goe de pers kreeg. Speelt hij vóór de pauze twee so nates van Mozart en Schubert, na de pauze vertolkt hij Moussorgsky's meesterwerk voor piano: Tableaux d'une exposition. In dit machtige werk komt Moussorgsky tot een schitterende uitbeelding van schil derij voor stellingen. Ravel heeft dit werk georkestreerd, maar volgens vele bevoegde critici heeft het werk hierdoor aan waarde ingeboet. Theo Bruins is in staat om van dit prachtige werk een boeiende vertol king te geven. We hopen dat de avond druk be zocht wordt. De muziekavonden van dit seizoen zijn veel beter bezocht dan vroeger, en dit wettigt de hoop dat we ook nu een flink bezette zaal aantreffen. Dit heeft ook zeker een goede invloed op de prestaties van de pianist, voor wie niets zo depri merend werkt als lege stoelen, die getuigen van gebrek aan waardering voor zijn kunstenaarsschap. Een speciaal woord tot de jeugd van onze U.L.O.- en M.O.-scholen: op de scholen wordt veel gedaan voor jullie muzikale vorming: grijp de kans om een écht concert mee te maken. SOLISTENCONCOURS HARMONIE „ST. JAN". In het Gemeenschapshuis hield de Harmonie „St. Jan" zaterdagavond haar onderling solistenconcours. Jammer dat verschillende leden, die zich aanvankelijk voor deze on derlinge wedstrijd hadden opgege ven, zich door verschillende oorza ken meenden te moeten terugtrek ken. Door een jury, bestaande uit de heren J. Verhoeven, J. Thijssen en J. Mol, werden de soli beoordeeld. Over iedere solist werd door elk jurylid een beknopt rapport uitge bracht en een punt toegekend. Onafhankelijk hiervan mocht ook het publiek tevoren zijn mening over de uitgevoerde nummers ken baar maken en het was wel zeer op vallend dat de beoordeling van het publiek achteraf goed bleek overeen te stemmen met de uitslag van de jury. Het publiek gaf n.l. met grote meerderheid van stemmen z'n voor keur aan het solistisch optreden van Henk Maas, die zich dus de pu blieksprijs zag toegekend, terwijl daarop in stemmenaantal volgden: A. Brands, F. Vissers, F. v. Dalen en F. Lombarts. De jury kende een eerste prijs toe aan Henk Maas met 27 punten en aan A. Brands met 24 punten, ter wijl F. Vissers met 22%, F. Lom barts met 20 en F. van Dalen met 19% punten een 2e prijs behaalden. Het accompagnement was bij de heer J. Verharen in vertrouwde handen. Buiten mededinging werden door de directeur van „St. Jan", de heer J. Mol, nog een paar mooie saxo- phone-soli gespeeld, terwijl ook en kele leden nog een extra nummertje ten beste gaven, hetgeen door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE. Op vrijdag 15 maart geeft de Chris telijke Gvmnastiekver. „Kracht en Vlugheid" haar jaarlijkse gymnas- tiek-demonstratie voor donateurs en diverse belangstellenden, te houden in de turnzaal van het Willem van Oranje-college, onder leiding van mej. A. v. d. Hoven en de heer J. v. Gerven. Bij de laatst in november gehou den zaalwedstrijden te Bergen op Zoom heeft men een zeer mooi re sultaat mogen behalen, waardoor de verwachting gekoesterd mag wor den dat de gymnastiek ook ditmaal eer van haar werk moge hebben. Beide avonden zullen om half 8 be ginnen. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS afdeling Waalwijk. Donderdag 14 maart wordt er we derom een kaartavond gehouden in hotel De Twee Kolommen. Aanvang 8 uur. Zaterdag 16 maart wordt er in Oósterhout de laatste van de vier kringschietwedstrijden georgani seerd, waaraan ook de afd. Waal wijk wederom met een a- en b-team zal deelnemen. Bovendien zijn er op de personele banen door eenieder fraaie prijzen te winnen. Als laatste oefening zal er vrijdag avond nog een oefenavond worden gehouden op de kegelbaan van hotel De Twee Kolommen. Iedereen die belangstelling heeft om mee naar Oosterhout te gaan, wordt verzocht op deze avond aanwezig te zijn. Begunstigd door schitterend voorjaarsweer had zaterdag 1.1. op Plantloon van de heren Tim mermans de aangekondigde uit gebreide Cross Country plaats van de manege-club Den Bosch- Vught ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Er was grote deelname uit het gehele land zodat reeds om 9 uur met de dressuurproeven werd begonnen, en er was ook grote belangstelling, vooral in dé na middag, van het publiek voor de kundige prestaties van de deel nemende dames en heren. Na afloop te omstreeks 5 uur had in Hotel Verwiel de prijsuit reiking plaats. Deze geschiedde door de heer Mr. Flor Timmermans, die met een toeoasselijk woord dank en hulde bracht aan de deelnemers, de uitslag bekend maakte en de prijzen uitreikte. Het resultaat was als volgt: Dressuur: 1. L. Nijland, Elan 113% 2. L. v. d. Slikke, Etcetera 108y2 3. Mevr. L. Nijland Casper 106 4. Mej. R. v. Baars, Kerest 104% 5. A. Jansen, Saquilla 101% 6. P. Otjens, Blawat 101% 7. Mej. v. Niftrik, Bageehra 96% Cross 1. A. Burgers, Sleipnir 7.10 1/5 Winnaar wisselprijs Bronzen Paard van N.V. „Noord-Bra- band". Idem wisselprijs beker van Waalwijks Belang. 2. Mevr. K. Meuris, Dante 7.20 3. H. v. Leeuwen, Fahne 7.31 1/5 4. L. v. d. Slikke, Etcetera r „r 7 33 J/5 5. W. v. Oppenraay, Melody Maker 7.43 4/5 6. A. Stevens, Picasso 7.54 7. Mej. K. StrobI, Sultan 8.20 1/5 8. F. v. Haren, Czardas 8.25 4/5 9. Dr. Binnendijk, Dredjan 8.53 1/5 Springconcours 1. D. Couwenberg, Quoniam 0 fouten 55 4/5 2. Mej. Paul, Zita 0 fouten 67 1/5 3. L. v. d. Slikke, Etcetera 0 fouten 72 4. A. Stevens, Picasso 0 fouten 78 3/5 5. Mevr. K. Meuris, Dante 4 fouten 63 1/5 6. K. Kouwenberg, Haro 4 fouten 63 4/5 7. F. v. Haren, Czardas 4 fouten 67 2/5 Samengestelde wedstrijd, be staande uit dressuur, cross, en springconcours. 1. L. v. d. Slikke, Etcetera 422 punten 2. Mevr. K. Meuris, Dante 398 punten 3. A. Burgers, Sleipnir 386% punten 4. H. v. Leeuwen, Fahne 381% punten 5. F. v. Haren, Czardas 378% punten 6. Mej. K. StrobI, Sultan 367% punten M. VERHAGEN OVERLEDEN. In de ouderdom van 87 jaar over leed vrijdag j.l. te Besoyen de heer M. Verhagen. Hij was een belang rijke en actieve figuur in het Be- soyense gemeenschaps- en vereni gingsleven en vooral voor het gilde „St. Crispijn en St. Crispinianus", waarvan hij ruim 50 jaar lid is ge weest, heeft hij zeer veel gedaan. Op grond van zijn vele en grote verdiensten werd de heer Verhagen onderscheiden met de ere-medalje, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De plechtige uitvaart en ter aarde-bestelling zullen plaats hebben morgen te half tien. De heer Verhagen zal met gilde-eer worden begraven. STILLE OMGANG. In de nacht van zaterdag op zon dag hebben de leden van de afdeling Waalwijk en Omstreken van de Stille Omgang hun jaarlijkse bede tocht naar Amsterdam gemaakt. On der ideale weersomstandigheden hebben 499 personen meer dan 't vorig jaar de reis per bussen van Musa Express naar Amsterdam ge maakt, waar de traditionele stille tocht werd gemaakt, welke met een H. Mis in de Nicolaaskerk op 'de Prins Hendrikkade werd besloten. CIRCUS STRASSBURGER NAAR WAALWIJK. Naar wij vernemen zal het grote circus Strassburger op 5 en 6 mei a.s. enkele voorstellingen te Waal wijk geven. DE 100.000e GRAMOFOONPLAAT VAN ZWARTE RIEK IS UIT! Haar wiegie was een stijfselkissie en dat steekt ze niet onder stoelen of banken. Integendeel, het is zo po pulair, dat heel Nederland het uit volle borst meezingt. Er werden 100.000 gramofoonplaten van ver kocht. Die 100.000 gramofoonplaten op elkaar gestapeld, bereiken een hoogte van, ruw geschat, 200 meter. Een aardig stapeltje! En 't gewicht? 20.000 kilogram. En als U de moeite zou willen nemen ze naast elkaar op de grond te leggen, kwam U tot een afstand van 25 kilometer. Die 100.000ste plaat mag dus best een mijlpaal genoemd worden. En het bereiken van die mijlpaal wordt feestelijk gevierd op vrijdag 15 maart in Waalwijk. Dan treden Zwarte Riek, Kees Manders en hun gezelschap op in „De Gecroonde Leersse" en U kunt deze feestelijke voorstelling van hun Cabaret-revue „Gaat dat zien!" ook meemaken. Laat U dit niet ontgaan en bespreek tijdig Uw plaatsen. Voor bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit blad. DE EERSTE VLINDER. Gisteren werd ons de eerste vlin der van dit jaar getoond door E. Dekkers, Putstraat 26 Waalwijk. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: zwarte meisjesfiets; kinderschoentje, spaarbankzegels, klein bruin hondje, groene damestas, speldenkussen, portemonnee (3x); sleutel, bril, armbandje, ballpoint, div. handschoenen en wanten. Verloren: zwarte spaniel, zwarte vulpen, ijzerzaag, zilveren 4-kleu- renpotlood, grijze jongensjas, etui met vulpen, potlood en horloge, zil veren oorbel, jofigens- en herenbril, step, schooletui, div. handschoenen en wanten. AGENDA. Woensdag 8 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" met Waalwijks Orkest in zaal Van ITelvoirt, Putstraat. Zondag 12 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Maandag 11 en woensdag 13 maart Musis Sacrum 8 uur: „Tralies van bamboe", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De stad der despe rado's", 14 jaar. Woensdag 13 maart Zaal v. Helvoirt 8 uur: Repetitie gehele Waalwijkse Orkest. VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER". Deze voetganger schijnt goed onthouden te hehhen, dat een rechte lijn de kortste verbinding tussen twee punten is. Maar hier moet hij dat toch maar niet in praktijk brengen. Hij hindert met deze manier van oversteken onnodig het rijverkeer en brengt zichzelf in gevaar. Hoe korter op de rijweg, hoe beter Daarom moet hij haaks om het kruispunt heen lopen, zo als de pijlen aangeven. Het duurt wel iets langer voor de gewenste plaats bereikt is, maar veiligheid gaat vóór alles

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6