2)-e tHajpieefc" i è£e,nte&ade. ENORME BELANGSTELLING VOOR BROOD- EN BANKETSHOW „Open doekje" voor Actrice blouses! Nette Winkeljuffrouw Vicky Novita Fa. L. Zijlmans Zn. Waalwijk Bnze herenschoenen zijn een klasse apart Bij Iedere schoen een paar passende kousen. J. KROOT Bim en Bam en Jumbo's winterkleren ALGEMENE JAARVERGADERING Typhoon sport 14 14 Het beste witbrood in Sprang-Capelle en 's-Gravenmoer het beste regeringsbrood in Waalwijk. Alleen verkrijgbaar bij Waalwijk BLOUSES Actrice blouses verlenen U de bekoorlijkheid van 'n prille lente! De krimpvrije poplin - de volmaakte pasvorm - ongeëvenaard correct boordje en manchetten - de lieflijke kleurtjes, dat alles maakt Actrice blouses tot een begerenswaardig onderdeel van uw garderobe. Met 3/4 mouw f 11.75 00i oPen of zonder mouw f 9.75 te dragen Wy hebben plaats voor een Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur SPEET MARKT - WAALWIJK LIPS N.V. DEUNEN vraagt LEERLING BANKWERKERS LEERLINGSTELSEL BEMETEL - DIPLOMA - BANKWERKEN Speciale leerkrachten NU. Quickly Cyrus SACHS G90.- Verder een grote sortering RIJWIELEN Pryzen vanaf fl. 125. Damesschoenen met queen hak de nieuwste kleuren f 16.90 f 17.90 f 19.90 Dames calfs suède pumps f 16.90 f 17.90 i 19.90 Moccasins en Ballerina's de mode voor de jeugd f 11.95 f 13.50 f 16.50 Witte kinder- en meisjesschoenen 18/35 vanaf f 4 25 De echte Jimmy Joy het beste voor de kindervoetjes Heren-loafers Goodyear f 18.90 f 19.90 f22.90 enz. Heren sportmolières f 17.90 f 19.90 f21.90 enz. Dames nylons f 2.95 f 3.50 enz. Heren sokken nylon f2.50 half wol f 1.75 Dr. v. Beurdenstraat 38 Kaatsheuvel Oranjevereniging „ORANJE HUIS" (Centrum). GELD nu is het tijd voor vernieuwing, nu kunt u volop keuze maken uit onze enorme sortering gor dijnstoffen en vitrage. komt u eens kijken? wij adviseren u gaarne.' DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 MAART 1957 De broodcompetitie en banketshow, wel- ite op initiatiei van de K..K. bakkerspa troonsbond cloor de Waalwijkse bakkers vereniging „bendracht maakt macht" is georganiseerd, heeit zowel van de zijde van ae bakkers uit de kring De Langstraat als van de kant van het pubhek een bijzonder grote belangstelling ondervonden. Deze belangstelling is bijzonder verheu gend omdat zij enerzijds blijk geeft van een uitstekende samenwerking onder de Lang- straatse bakkers en anderzijds is zij een be wijs van de grote interesse van het pubhek Yoor de produkten van de ambachtelijke bakker. Aan de officie e opening van deze expo sitie, welke werd gehouden in de zaai van De Gecroonde Leersse, ging een vergade ring van de deelnemende bakkers vooraf, welke werd bijgewoond door de Bonds voorzitter de heer Hurkmans, die, na de opening door de voorzitter, de heer A. v. d. Water, de vergadering toesprak. De heer Hurkmans zei verheugd te zijn over het feit dat Waalwijk deze brood competitie en banketshow had georgani seerd en dat vooral de jeugd in zo grote getale was vertegenwoordigd, alsmede de óakkersvrouwen, die in het bakkersbedrijf een zo belangrijke plaats innemen. Deze voorlichtingsdagen dienden tevens, aldus de bondsvoorzitter, om een aantal problemen in het bakkersvak (de prijspo litiek van de regering, de mechanisatie, de organisatiemoeheid, de parallelisatie, etc.) na der te belichten. Uiteraard was het niet mogelijk om in deze vergadering al deze problemen onder de loep te nemen, maar op enkele ervaD ging hij toch nader in. O.m. wees hij er op, dat, nu de bloemprijs is verlaagd, door de regering zal worden getracht om de bakkers te bewegen de broodprijs te ver lagen. Verwacht mag dan ook worden dat er in de nabije toekomst weer druk over de broodprijs gesproken zal worden. Verder wees hij er op, dat er veel bak kers zijn, die zich blind staren op die broodprijs, zodat aan die kant winst wordt geboekt, doch dat zij t.a.v. de «banketprijs aan de te lage kant zijn, zodat daar met verlies wordt gewerkt. Omdat de banketbakkerij veel arbeids- en arbeidsloon-intensieve uren vraagt, is de prijs van het banket over het algemeen te laag. Sprekend over de klein- en middenbe drijven, zei de bondsvoorzitter dat het de taak van de bond als confessionele bond is om te bevorderen dat deze bedrijven zich kunnen handhaven. De grootste wapens van deze bedrijven zijn: kwaliteit, variatie in 't assortiment en het persoonlijk contact, en in dit laatste speelt vooral de bakkersvrouw een belangrijke rol. Tenslotte wees de bondsvoorzitter nog op de betekenis en de noodzaak van een goede bedrijfsanalyse, efficiëncy en een juiste bedrijfsvoering, want het belangrijk ste van de arbeid is toch de verdienste. De heer Hurkmans besloot met te wijzen op de betekenis van het georganiseerd zijn en op de macht van de organisatie, die men in het Westen en het Noorden overigens beter schijnt te beseffen dan in het katho lieke Zuiden. De organisatie-dichtheid van de r.k. bakkerij bedraagt in het Westen en Noorden namelijk 95 terwijl het Zui den de 50 nog niet haalt. Na een dankwoord van de voorzitter gaf de heer de Graaf, van de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft, een zeer duide lijke uiteenzetting over de meest voorko mende fouten bij het broodbakken. Een en ander lichtte hij toe aan de hand van een filmstrip. Ten aanzien van de broodcom petitie zei de heer de Graaf dat de gemid delde kwaliteit van het brood behoorlijk was. Ten slotte werd door de heer Nieuwer - kerk, eveneens van de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek, de uitslag bekend gemaakt. Voor de competitie waren in totaal 208 broden gekeurd. Deze keuring was ge schiedt op 7 wedstrijdpunten. Elk brood was door de jury voorzien van een tech nisch rapport. In de afd. Witbrood was de uitslag 1. Sprang-Capelle, 's-Gravenmoer 39,07 p. 2. Waspik-Raamsdonk en Kaatsheuvel-Klein Dongen 37,- p. 4. Waalwijk 36,88 p. 5. Heusden-Herpt-Haarsteeg- Vlijmen 36.41 p. 6. Drunen-Elshout-Nieuwkuijk 36,22 p. In de afd. regeringsbrood was de uitslag: 1. Waalwijk 38.84 p. 2. Kaatsheuvel-Klein Dongen 38,50 p. 3. Waspik-Raamsdónk 37.50 p. 4. Heusden-Herpt-Haarsteeg- Vlijmen 37.20 p. 5. Drunen-Elshout-Nieuwkuijk 35.94 p. 6. Sprang-Capelle-'s-Gravenmoer 35.57 p. Aansluitend werd deze expositie door burgemeester Teijssen geopend. Hierbij was tevens tegenwoordig het bestuur van de Middenstand en zijn geestelijk adviseur, de Hoogeerw. Heer Deken B. v. d. Hurk. Burgemeester Teijssen noemde het een zeer goede gedachte van de r.k. Bakkers patroonsbond het initiatief voor een derge lijke competitie te nemen. Op deze expositie manifesteert zich niet alleen de capaciteit ln het maken van kwaliteitsprodukten, doch blijkt tevens dat er mogelijkheden voor handen zijn het bakkersvak te maken tot een edelambacht. Deze expositie, aldus burgemeester Teijs sen, zal er zeer zeker toe bijdragen dat het publiek dichter bij de bakker komt te staan en tenslotte maakt zij duidelijk-dat de bakker meer kan dan alleen maar het da gelijkse broodje bakken. Tevens illustreert deze tentoonstelling op voortreffelijke wijze de gebondenheid in het bakkersberoep. Ten slotte sprak de burge meester de wens uit dat deze expositie in alle opzichten zou mogen slagen. Vele honderden bezoekers hebben woens dag en donderdag een bezoek aan deze fraai ingerichte expositie gebracht. Behalve de lange tafels met brood en banket, waren er nog een aantal fraaie stands waar men kon kennismaken met aanverwante artike len. Het toneel was in beslag genomen door 2 moderne Ford-bestelwagens. Alles bij elkaar een zeer geslaagde ex positie, die pleitte voor de vakbekwaam heid en de samenwerking onder de bakkers uit de kring De Langstraat. Aan „Eendracht maakt macht" een woord van lof voor de voortreffelijke orga nisatie en voor de uiterst verzorgde ban ketshow, die vele gelukkigen met een ver rukkelijke taart of andere lekkernij naar huis heeft doen gaan. GEVONDEN. Alhier werd gevonden een koningsfazant. De eigenaar wordt verzocht zich zo spoe dig mogelijk op het bureau der gemeente politie te vervoegen. Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen Jongens, die in het bezit zijn van het diploma smeden of machinebankwerken kunnen worden opgenomen in het Binnen enkele weken beginnen wjj weer een vervolgcursus aan onze bedrfjfsschooldeze cur sus, die 2 jaar duurt, leidt op voor het verzorgen de theoretische en praktische oplei ding. Gedurende de opleidinsperiode wordt aan de leerlingen het normale C.A.O.-loon voor ge schoolden betaald. Ook zij, die verwachten bin nenkort het Li.T.S.-diploma te behalen, kunnen nu reeds solliciteren. Naast de wettelijke sociale voorzieningen en de voorzieningen vastgelegd in de C.A.O. voor de Metaalindustrie hebben wij een sociaal voorzieningsfonds een zeer gunstige spaarregeling een regeling voor raisvergoeding diverse andere faciliteiten voor onze leerlingen. Ouders en jongens die voor deze opleiding be langstelling hebben, kunnen nadere inlichtingen over de aard van onze bedrijven en arbeids voorwaarden verkrijgen op de Gewestelijke Ar beidsbureaus en hun nevenkantoren. Ook kunnen zij zich mondeling of schriftelijk melden bij LIPS N.V. te Drunen, Afdeling Per soneelszaken. Zojuist ontvangen model LUX met achtervering 595.- model STANDAARD 475.- met teller 698.- met beenschild 675.- Grotestraat 177 Tel. 2405 credieten uitsluitend groot 1600.a 3 zonder borg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen „Sa menwerking", Verstolkstraat 31, Leeuwarden. gratis aangeboden door de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren afd. Waalwijk e.o. op WOENSDAGAVOND 8 u. in „Thalia". Spreker de heer G. Nieuwen- huijzen, directeur hoofdbu reau Den Haag en de heer J. Ivangh. Toegang boven 16 jaar. 's avonds 8 uur in Hotel Verwiel Nu het 's winters deksels koud wordt, breien Bim en Bam tezaam winterkleren voor hun vriendjes. Nu, dat staat ze heel voornaam. Kees de Tijger, Juffrouw Brilslang, allen zijn ze warm en blij. Maar, och heden, daar komt Jumbo, huilend „Is er niets voor mij?" Tja... er zijn nog maar twee knotjes En die Jumbo is zo groot. Bam staat vreselijk te peinzen, maar Bim lacht alweer geen nood. Uit twee kleine knotjes breiwol daar kwam toch nog wel wat uit. Voor vriend Jumbo 'n mooie ijsmuts, en... een dekje voor zijn snuit! MAANDAGAVOND 25 MAART frisse cretonne sterk katoenen weefsel, ln diverse vro lijke warme bloempatronen en dessins, ideaal voor de slaapkamer, serre enz. 120 cm breed... per meter gg moderne handweefstoffen (als afbeelding) prachtige kwaliteit, maak keuze uit liefst 7 kleurenkom- binaties, 12Q cm breed sm*- per meter0.73 moderne handweefstoffen (als afbeelding) zie de warme gloed volle patronen, deze mooi vallende gor dijnstof is een sieraad voor uw huis kamer, 120 cm breed per meter4.95 dubbel geweven marquisette in wit en écru 90 cm breed per meter. 2.25 óók verkrijgbaar in de breedten 112 130-150 en 180 cm. stores in marquisette en voile, in diverse ma ten o.a 160 -180 - of 200 cm hoog. per meter vanaf venster-vallen met entre-deux en fraaie kantafwer king, per meter 2.75 -j gg

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6