De Echo van het Zuiden SPORTSPIEGEL Uit de Langstraat STASSAR BRILLEN WAALWIJK Drunen Cishout Vlijmen Haarsteeg Sprang - Capelle Sprang Capelle Waspik Geertruidenberg MAANDAG 25 MAART 1957 80e JAARGANG No. 24 SLIPPARTIJ NABIJ BLOCH STIBBE. De heer Spapens uit Waalwijk was zater dagmiddag het slachtoffer van het zeer ge vaarlijke weggedeelte in de Grotestraat na bij Bloch Stibbe. Het slipgevaar is ter plaatse zeer groot, terwijl dit nergens staat aangegeven. Herhaaldelijk komen op dit gedeelte slippartijen voor, waarvan reeds verschillende met vrij ernstige afloop. De heer Spapens kwam zaterdagmiddag met zijn wagen uit de richting Waalwijk met twee passagiers, n.l. de dochtertjes van een bevriende relatie uit Kaatsheuvel, van Best. Nabij Bloch Stibbe moest hij rem men voor een tegenligger en raakte hierbij aan het slippen. Hij kwam terecht onder een ter plaatse geparkeerde trailer. De bestuur der de heer Spapens kreeg hoegenaama geen letsel, maar een van de jongedames liep ernstige snijwonden op en inwendige kneuzingen, terwijl de andere een shock kreeg. Dr. v. d. Wouw, die de eerste hulp verleende, liet het drietal naar het zieken huis vervoeren voor verdere behandeling en onderzoek. De materiele schade was zeer groot. AGENDA. Maandag 25 maart 8 uur algemene vergadering comité mu ziekfeesten in zaal café v. Delft. Dinsdag 26 maart 7 uur trainen DVC-senioren. Donderdag 28 maart 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile zaal café Els- hout. MUZIEKFEESTEN 1957. De grote muziekfeesten welke dit jaar in Drunen zullen worden gehouden ter ge- legenheiS van het 75-jarig bestaan van de Harmonie Beatrix, zullen worden gehouden op het terrein achter de R.K. Meisjes school. Reeds is een werkcomité gevormd dat voor Jiet in orde brengen van dit ter rein zal zorg dragen. TAFELTENNIS. Zondagmiddag werden in de gladde zaal van het parochiehuis de clubkampioen schappen van de Smashers verspeeld. Na een ronde, verspeeld volgens afval- systeem, bereikten 9 van de 28 spelers de volgende ronde, waarin zij tegen elkaar uitkwamen. De toeschouwers kregen ver schillende spannende en in hoog tempo ge speelde partijen voorgeschoteld, maar ook een partij die drie kwartier duurde mei niets dan tiktak spel. De titelhouder van vorig jaar, P. Brok, werd door de spelers van het eerste team 3 maal verslagen, wat hem de beker kostte. Henk Willems werd door het behalen van acht winstpunten eerste en dus kampioen. De totaal uitslag was als volgt 1 H. Willems 8 gewonnen partijen; 2 A. Willems en J. Janssen met 6 gew. partijen; 3 J. v. d. Hoven en P. Brok met 5 gew. par tijen; 4 H. v. Rijn 3 gew. part.; 5 P. van Huiten 2 gew. part.; 6 L. Pulles 1 gew. partij en 7 A. v. d. Aa 0 gew. part. Competitie uitslagen van zaterdag Smashers - Gladiatoren 1 8-2; Ani mo 5 Vught - Smashers 2 7-3; 's-Bosch 4 - Smashers 3 8-2; Dames Smashers - Ri vals Dinther 4-6. 10-JARIG BESTAAN K.A.V. De KAV afdeling Vlijmen vierde haar 10-jarig bestaan, 's Morgens werd een H. Mis opgedragen voor alle levende en over leden leden, 's Avonds kwamen de leden met hunne echtgenoten in het patronaat bijeen. De voorzitster heette allen hartelijk welkom en gaf hierna het woord aan mej. Stokwielder, diocesaan leidster van de KAV, die bestuur en leden met het jubi leum geluk wenste en een korte opgewekte toespraak hield.. Vervolgens gaf mej. Miep de Leeuw uit Amsterdam een sublieme ver tolking in solo-toneel van het klassieke to neelspel: „De legende van Beatrijs", waar mee zij veel bijval oogstte. Het was een genoeglijke avond. BILJARTEN. De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden waren: 't Hoekje B - - Juliana B 6-4; DPL B - 't Hoekje C 8-2. DPL B heeft de gelegenheid om als nog de tweede plaats te bezetten met beide handen aangegrepen. De achterstand op Avanti B is nog slechts twee punten met nog ieder één wedstrijd te spelen. 't Hoekje B en Juliana B behielden resp. hun kans op de derde en vierde plaats; 't Hoekje C staat vast op de laatste plaats. De vastgestelde wedstrijd 't Hoekje - Avan ti in afd. A zal niet donderdag-, maar dins dagavond worden gespeeld, dit vanwege de belangstelling voor de beslissende wedstrijd in deze afd. DPL A - DVK A in caffc Sie gers op donderdagavond, waar dan de be slissing zal vallen wie in afd. A kampioen zal worden. DVK zal alles wel in het werk stellen om in navolging van haar reserves, die reeds kampioen zijn, eveneens de titel te behalen. DPL heeft echter dezelfde voor nemens en zal dan ook alles proberen om op eigen biljart de volle buit binnen te ha len. Aan een voorspelling durven wij ons niet wagen, maar de feiten liggen alzo, DVK heeft zes punten voorsprong en is bij een 7-3 nederlaag nog kampioen. Maar DPL is een zeer sterke tegenstan der, die thuis niet gemakkelijk is te ver slaan. Wij hopen dat het een zeer spannen de en sportieve wedstrijd zal worden en dat de sterkste mag zegevieren. RKOSC - HAARSTEEG, 0-1. Toen er in bovenstaande ontmoeting nog ongeveer een kwartier te spelen was en Haarsteeg nog steeds met 1 - 0 de leiding had, zag het er plotseling naar uit dat de balans weer in evenwicht zou worden ge bracht. Onophoudelijk kwamen de gasthe ren zeer gevaarlijk voor het Haarsteeg-doel, éénmaal miste hun midvoor op enkele me ters voor het doel een geheide kans en even later herhaalde zich weer hetzelfde geval. Haarsteeg kroop enkele keren door 't bekende oog van de naald, maar dank zij het standhouden van de Haarsteeg achter hoede .waarin aanvoerder Boelen uitblonk, kon in de resterende tijd het spel worden verplaatst en hadden de gasten nog enkele malen de kans de score te verhogen; ook dat lukte niet en toen de strijd gestreden was had Haarsteeg de punten binnen en heeft zij het contact met de kopgroep we ten te behouden. Terugziende op de gehele speeltijd kan echter worden geconcludeerd dat de uitslag de juiste verhouding heeft weergegeven; de bezoekers waren over alle linies iets sterker en waren de backs van OSC goed bijgestaan door hun midhalf niet in zo'n uitstekende vorm geweest, dan zou de score wel iets hoger zijn geweest. De gasten begonnen van meer af aan met een overrompelend offensief en de beste scoringskansen werden haar in de. eerste 10 minuten geboden, maar het juiste schot ontbrak.De jongens uit Orthen wisten echter het evenwicht te herstellen en zelfs slaagden ze er in somtijds gevaarlijk door te dringen. In de 23e minuut kreeg Wim Walk de bal1 vanuit de achterhoede toegespeeld, pas seerde enkele tegenstanders en loste toen van vrij grote afstand een hoog schot dat tot ieders verbazing vlak onder de lat doel trof. Ook de doelman was kennelijk ver rast, want hij stak er geen hand naar uit. Met wederzijdse aanvallen verstreek ver der de eerste helft, zonder dat er echter werd gescoord. In de tweede drie kwartier zette de thuis club alles op de aanval en de gehele Haar steeg-ploeg moest paraat blijven om aan de stormloop het hoofd te bieden. Hadden de Orthen-voorwaartsen de geboden kansen beter benut, dan had de eindscore er wel licht anders uitgezien, maar nu zij daarin niet slaagden konden de gasten het offen sief overnemen en de kleine maar kostbare voorsprong tot het einde toe handhaven. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad de zer gemeente, op vrijdag 29 maart 1957, des ham. 7.30 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verlenen van voorschotten op de vergoeding der exploitatie-kosten van de bijzondere scholen voor g.l.o. over 1957. 5. Verlenen van een voorschot op de Vergoeding van een vakonderwijzeres aan de bijz. school voor g.l.o. aan de Heistraat. 6. Verlenen van een voorschot op de gemeentelijke vergoedingen ex de artt. 73, le en 2e lid, en 126 der Kleuteronderwijs- Wet aan de Stichting voor Prot. Chr. Kleu terscholen te v.m. Sprang. 7. Verlenen van medewerking ex art. 50 der Kleuteronderwijswet t.b.v. de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang. 8. Advies aan Ged. Staten inzake de bezoldiging dér wethouders. 9. Wijziging Rangen- en Bezoldigings verordening 1955. 10. Wijziging rechtspositie-regelingen gemeente - personeel. 11. Wijziging raadsbesluit van 1 febr. 1957 inzake vaststelling maximum der in rekening-courant op te nemen gelden. 12. Verkoop grond aan het Vrijhoeve plein. 13. Verbetering sportterreinen te Ca pelle. 14. Subsidiëring v.v. N.E.O. 15. Wijziging gemeente-begrotingen 1956 en 1957. 16. Mededelingen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. Pre-adviezen volgend nummer. AFDELING SPRANG CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE De leden van de afdeling Sprang van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale komen a.s. donderdag 28 maart, des avonds half acht, in het gebouw van de Chr. Volksbond in jaarvergadering bijeen. De agenda vermeldt naast de gewone punten, als jaarverslagen enz., als spreker de heer C. Braspenning uit Waalwijk, districtsbestuurder van de bond. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE. Lag het aanvankelijk in de bedoeling van de Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria om op zaterdag 30 maart een demonstratie te geven voor haar donateurs, zo besloot het bestuur thans dit uit te stellen tot half april. Op zaterdag 13 en maandag 15 april zal nu een demonstratie van de gymnastiek vereniging gegeven worden, die voor dona teurs en belangstellenden toegankelijk zal zijn. UITVOERING CHR. GEM. ZANGVER. EXCELSIOR. Voor de zanguitvoering die j.l„ zaterdag avond door de Chr. Gemengde Zangver eniging Excelsior en het Jeugdkoor van de zelfde naam, onder leiding van de dirigent de heer Jac. Groen, in het Ned. Herv.. Kerkgebouw werd gegeven, bestond zoals te verwachten was een flinke belangstelling. H,et kerkgebouw was bijna geheel bezet, toen Ds. Vink uit Waalwijk (Besoijen) de bijeenkomst opende en na samenzang, Schriftlezing en gebed in een openings woord 't een aangename taak noemde de tal rijke aanwezigen namens de vereniging wel kom te heten en er naarna, mede naar aan leiding van het gelezen Schriftgedeelte op wees dat het zingen steeds moet zijn tot eer van God wil het goed zijn. Het programma dat niet minder dan 18 nummers bevatte, werd daarna vlot en op zeer te loven wijze afgewerkt. Het eerste nummer, waarmede het Gemengd Koor opende, Psalm 146 van Jellesma, werd met veel gevoel en zuiver vertolkt en het bleek hierbij reeds aanstonds dat in elke partij goede stemmen schuilen, zodat een bijzon der goed geheel in de stemverhouding ver kregen werd. De volgende nummers kwa men dan ook alle goed tot hun recht, al werd het ene o.i. met meer enthousiasme vertolkt dan het andere. Van het jeugdkoor, de kleinste meisjes, want wegens het grote aantal zangeresjes is dit in tweeën- gesplitst, werd vooral De Kleine vogel fijntjes gezongen, hoewel alle tal nummertjes ten gehore brachten, waar- zeker voor de toekomst goede stemmen voor het groot koor schuilen. Mevr. Versteeg-de Rooij zong vervolgens als solo: met pianobegeleiding van de heer L. Groen: U kan ik niet missen, waarna de grotere meisjes van het jeugdkoor een 4- tal nummertjes te gehore brachten, waar van De Nachtegaal van Altink wel bij zonder genoemd mag worden. De dirigent kan o.i. met de resultaten van de kleine zangeresjes tevreden zijn, want deze belo ven veel voor de toekomst. Het grote koor zong vervolgens een 5- tal koorwerken, die bijna zonder uitzonde ring, keurig werden uitgevoerd en waarvoor de aanwezigen veel waardering hadden. We noemen hiervan in 't bijzonder: Voorjaars hymne van v. Herwaarden en het Hallelujah (Gezang 96) van Jellesma. Tot slot kwamen de meisjes van het jeugdkoor nog met: De Heer is Groot van Schule, waarmede de zangeresjes veel eer behaalden. De pianist kweet zich deze avond uitstekend van zijn taak en zowel de eminenté dirigent de heer Groen, als de zangvereniging, mogen op een in alle opzichten zeer geslaagd optreden terugzien. Na samenzang van Psalm 150 werd de mooie avond door Ds. Vink met dankgebed gesloten. De gehouden collecte ten bate van de kerkrestauratie heeft naar wij vernemen ruim f 153 opgebracht. LEZING VOOR EN VERGADERING VAN DE PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in een lokaal van de Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart haar maandelijkse verga dering, deze keer met een lezing door mevr. Bakker-de Ruiter. Ondanks de drukke voorjaarstijd voor menige huisvrouw was er een flinke belangstelling en de presi dente mej. P. J. Rijken, die in haar ope ningswoord in het bijzonder de spreekster Verwelkomde, uitte haar blijdschap over de goede opkomst. Nadat ten besluite van het openingswoord het Bondslied was gezon gen, kreeg mevr. Bakker gelegenheid voor het houden van haar lezing over „Samen bouwen". In een bevattelijk en van het begin tot het eind onderhoudend en leerzaam betoog, dat door de dames met intense belangstel ling werd gevolgd, werd door spreekster al lereerst aandacht gewijd aan het doel en de samenstelling van de Nederlandse Huis- houdraad, waarin niet minder dan zestien grote instanties zijn verleend. Vervolgens werden uit de rijke voorraad stof op het terrein van het bouwen enkele grepen ge- dwaan en o.m. kregen hierbij de woning nood en de mogelijkheid tot het bouwen van goede woningen, die volgens spreek ster voor een drietal generaties geschikt moeten zijn, een beurt, alsmede de taak van de architect, om ten slotte met het Bouw centrum te Rotterdam te eindigen. Bij haar beschouwing over de taak en het werk van de bouwkundige stond spreek ster eerst even stil bij de vraag, wat een architect is en welke mate van deskundig heid deze heeft, om er daarna op te wijzerr; dat in het verleden de plannen voor de bouw van een woning meestal slechts met de man werden besproken, omdat de vrouw zich hiervoor weinig interesseerde. Dank zij voorlichting op dit gebied is daarin een algehele verandering gekomen en nu wordt bij het overleg ook de vrouw betrokken, omdat zij, wat het interieur aangaat, daarin meer thuis is dan haar man, temeer daar zij veelal het grootste deel van de haar ter beschikking staande tijd daarin moet door brengen. Na er nog op gewezen te hebben, dat het Bouwcentrum meer een permanente tentoonstelling is, gaf zij de dames in over- weging daarheen eens een excursie te ma ken. Tot slot van haar lezing merkte mevr. Bakker op, dat een vrouwen-adviescommis sie in een plaats als Sprang-Capelle een eis des tijds was. Enkele vragen, door de dames gesteld, werden na de pauze door spreekster op duMeliike en afdoende wijze beantwoord. Na het dankwoord, dat de presidente tot spreekster richtte en dat door de leden met een spontaan applaus werd onderstreept, kwam het huishoudelijke gedeelte van de agenda aan de orde. De notulen van de vorige vergadering, door de secretaresse, mevr. Minnaard-Lokerse, voorgelezen, wer den goedgekeurd. Mededeling werd ge daan van het voornemen dinsdag 16 anril a.s. de voorjaarsvergadering te houden, waarop naast de jaarverslagen een verkie zing van leden 'van het bestuur zal plaats vinden, terwijl mevr. Koster uit Waalwük enige gedichten hoont te declameren. Te vens zal aan deze "Bijeenkomst een hand werk- en bakwedstrijd worden verbonden. Nadat nog onder de aandacht was ge bracht, dat donderdag 2 mei e.k. te Wer kendam de voorjaarsvergadering van de afd. Noord-Brabant van de Bond zal wor den gehouden, werd na het zingen van het Brabantse Volkslied de vergadering door de presidente gesloten. SUCCESSEN SOLISTEN MUZIEKVER. „KUNST NA ARBEID". Zaterdagmiddag werd door enige leden van de muziekvereniging Kunst na Arbeid met succes deelgenomen aan het door de Kon. Erk. Harmonie St. Jan te Kaatsheu vel georganiseerde Bondsconcours voor kleine ensembles en solisten. De trombonist H. Snijders behaalde met Art thow troubled van Handel in de 2e afd. met 72 pt. een tweede prijs. In de le afd. werd de heer G. van Baardwijk, bugle, met Rosamunde van Schubert bekroond met een tweede prijs met 70 pt. en de heer B. van der Leij Gzn., bugle, eveneens met Rosamunde van Handel met een eerste prijs met 80 pt. Ten slotte zag mej. Corrie Spuijbroek Pd., die met Concert no. 4 Romance en Rondo van W. A. Mozart in de Eere-afd. uitkwam, haar prestatie be loond met een eerste prijs met 87 pt. HET GROENE KRUIS GAAT VERGADEREN. Woensdag 27 maart des avonds half acht wordt in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart de algemene ledenverga dering gehouden v. d. vereniging Het Groe ne Kruis voor de gemeente Sprang-Capelle. De agenda voor deze, dit jaar zeker niet 1 onbelangrijke, bijeenkomst, vermeldt: 1 Opening; 2 Notulen; 3 Jaarverslag van de secretaris; 4 Financiëel verslag over '56 van de penningmeester; 5 Rapport van de kascontrole-commissie 1956 en benoeming nieuwe financiële controle-commissie voor 1957; 6 Vaststelling begroting 1957; 7 Ver- kiezing van bestuursleden wegens periodie ke aftreding van de heren dr. H. Winkel man en W. Braspenning en ter aanvulling van de nog bestaande vacature wegwis ver trek van mevr. Ten Ham-Hendriks. Voor de aanvulling van de vacature Ten Ham is door het bestuur een dubbeltal opgemaakt, waarop geplaatst zijn mevr. Van der Laan- in 't Veld en mevr. Kuijsten-Werther, ter- wij voor de vervulling van de vacatures we gens periodieke aftreding naast de aftre denden, die zich herkiesbaar stellen, op de lijst van aanbeveling zijn geplaatst de heren J. Maijers en M. Paans. (Leden hebben het recht ter vervulling van vacatures bij het bestuur dubbeltallen in te dienen, welke voordracht door minstens tien leden moet getekend zijn en drie dagen voor de dag der algemene ledenvergadering bij de se cretaris ingediend moeten worden). 8 Voor stellen van het bestuur betreffende het aanvaarden van een schenking voor de bouw en het stichten van een nieuw wijk- gebouw, alsmede het aankopen van de voor de bouw benodigde grond en het aangaan van al dan niet hypothecaire geldleningen ter financiering van de nieuwbouw, bene vens het verkopen van het bestaande wijk- gebouw aan de Heistraat; 9 Bespreking inzake contributie van de leden; 10 Rond vraag; 11 Causerie door dr. J. Schoenma kers uit Rotterdam over „Geestelijke Volks gezondheid"; 12 Sluiting. 50-JARIGE ECHTVERENIGING. Voor het aan de Wittedijk wonende echt paar C. Mandemakers-Boezer, dat donder dag 21 maart 1.1. zijn 50-jarige echtvereni ging vierde en zijn kinderen en kleinkinde ren, is deze dag tot een blije, onvergetelijke feestdag geworden, dank zij de overgrote belangstelling, welke hun van verschillende zijden betoond werd. 't Was de gehele dag een komen en gaan van familie en kennis sen, die persoonlijk hun gelukwensen kwa men aanbieden en tal van bewijzen van hartelijk welgemeend medeleven in onder scheiden vorm en aard hadden de jubilaris sen in ontvangst te nemen. Door de zorgen van de buurt was in en om de woning een passende versiering aan gebracht en de Wittedijk en naaste omge ving bood donderdag door de vele vlaggen een feestelijke aanblik. Onder grote toe loop van belangstellenden bracht de mu ziekvereniging Kunst na Arbeid in de avonduren een serenade, waarbij de voor zitter van het korps, de heer A. H. Kerst, de jubilarissen in hartelijke bewoordingen complimenteerde. Bij de vele wensen, welke de oudjes op deze dag mochten ontvangen, voegen wij gaarne de onze en wij hopen, dat zij nog vele jaren voor elkaar en hun kinderen en kleinkinderen gespaard mogen blijven en dat zij in goede gezondheid en onder goede omstandigheden een volgend jubileum te gemoet mogen gaan. PRACHTIGE OPBRENGST. De in de Ned. Herv. kerk tijdens de bid stond voor het gewas gehouden extra-col lecte bracht met enkele nagiften ongeveer f 610 op. JONGERENBIJEENKOMST. Op initiatief van de Ring 's-Grevelduin- Capelle e.o. van Ned. Herv. Jongelings- en Meisjesverenigingen wordt woensdag 27 maart e.k. des avonds half acht een verga dering gehouden in gebouw Elthato. Tijdens deze samenkomst zal het lid van het hoofd bestuur, burgemeester Hammer uit Oud- Beierland, spreken over „Christen zijn in deze tijd. CONCERT. Zaterdagavond j.l. gaf de Chr. Gem. zangvereniging Oefening Kweekt Kunst voor de ouden van dagen der Antoinette- Stichting te Raamsdonksveer een concert te aangegevener plaatse. Het was een geslaag de uitvoering en het bezoek van de Was- pikse gasten werd door de bewoners van het gesticht op hoge prijs gesteld. PRESTATIE. Onze plaatsgenoot de heer P. v. Dongen Jzn. nam zondag j.l. deel aan het solisten concours der Kath. Federatie dat te Kaats heuvel georganiseerd werd. De heer Van Dongen kwam met zijn corhoorn uit in de ere-afdeling en behaalde de eerste prijs (waarbij hij nog vijf punten overhield). GEVONDEN EN VERLOREN. Op het Postbureau der Rijkspolitie alhier werd aangifte gedaan van onderstaande ge vonden en verloren voorwerpen: Gevonden grijze kinderwant; kinder laarsje; zwarte alpinomuts; paar gebreide wanten; blauwe want; zwarte regenbroek; paar rolschaatsen. Verloren vierkleurenpotlood; vulpen, gouden kruisje; glacé handschoen; reserve wiel van jeep; pyamajas; paar gevoerde handschoenen; doublé bril; gebreide hand schoen; gouden vulpen; pak kranten, br iederen portefeuille inh. 400 gld. BILJARTEN. WASPIKSE BILJARTBOND. De eindstand in de competitie van de Waspikse Biljartbond luidt als volgt gesp. pt. 1 Altijd Raak II 18 113 2 Het Groene Laken I 18 101 3 Fotsers I 18 100 4 Altijd Raak I 18 94 5 Krijt op Tijd I 18 91 6 Vriendenkring I 18 85 7 Fotsers II 18 81 8 WK I 18 78 9 Vriendenkring II 18 77 10 Krijt op Td I 18 74 Het tweede team van de biljartvereniging Altijd Raak, welke thuis is bij café C. van Iersel, tegenover het station, werd dus kam pioen. In genoemde café werd de wissel beker van de Waspikse Biljartbond aan Altijd Raak II uitgereikt door de heer A. v. d. Broek, voorzitter van de pl. bond. BOERINNENBOND G'BERG - R'VEER OPGERICHT. In 't parochiehuis te Geertruidenberg had de oprichting plaats van de R.K. Boerin- nenbond afdeling Geertruidenberg-Raams donksveer. Deze oprichtingsvergadering was georganiseerd door de plaatselijke boeren bond en de R.K. Jonge Boerenstand. Als spreekster had men voor deze avond uitge nodigd mej. v. Hoenzellaar van 't centraal bestuur van de R.K. Boerinnenbond. Zij zette in 't kort uiteen waarom het zo nood zakelijk is dat de boerin evenals de boer georganiseerd is. De taak van de boerin nenbond, aldus spreekster, is vorming te geven aan de boerinnen van 't platteland en de toekomstige huismoeders klaar te ma ken voor de taak die later voor hen op de boerderij is weggelegd. Deze vorming worde o.m. verkregen door 't bijwonen van emi gratiecursussen, kookcursussen, lezingen en 't volgen van retraites. Het deed haar ge noegen de afdeling G'berg-R'veer als 290- ste afdeling te kunnen begroeten en drong voor de afdeling werkelijkheid was gewor den er bij de leden vooral op aan om de eensgezindheid te handhaven en mee te bouwen aan 't doel van de boerinnenbond, n.l. de geestelijke en culturele vorming van de hedendaagse boerin. Na deze causerie werd overgegaan tot de keuze van een bestuur. In 't bestuur werden gekozen de dames Kamp-Bossers R'veer, J. v. Dongen G'berg, N. de Bruin R'veer en D. de Bruin R'veer en Berende- Romme G'berg, resp. als voorzitster, on der-voorzitster, secretaresse-penningmees- teresse en bestuursleden. Tot geestelijk ad viseur werd benoemd Kapelaan v. Loon. VOETBALUITSLAGEN. BETAALD VOETBAL. Ere-Divisie. 2—1 2—0 0—0 2—1 5—2 0—1 4^0 0—0 1—2 1—3 3—2 3—2 3—1 2—2 2—3 1—1 3—0 2—1 3—4 3—0 1—1 2—2 afgelast 1—1 4—2 5—1 2—2 1—0 3—5 AmsterdamEindhoven MVV—GVAV Rapid JCSparta ElinkwijkNAC Feij enoor dN oad Willem IIAjax BW—DOS Spel. EnschedeVW PSV—Fortuna '54 le Divisie A. DWS—VSV HVC—KFC AlkmaarHaarlem EmmaV ole wij ckers HelmondiaLimburgia WageningenRoda Sport GraafschapXerxes le Divisie B. SittardiaVolendam AGOWRigtersbleek SHSBlauw Wit RCHHermes DVS Fortuna VI.—DFC StormvogelsExcelsior o.p.v. Stormvogels EBOHHelmond 03 VitesseEDO 63 2e Divisie A. VelocitasEnsch. Boys 31 LeeuwardenZwartemeer 31 HeraclesOldenzaal 61 RhedenTubantia 10 OosterparkersHeerenveen 24 Go AheadBe Quick 10 VeendamPEC 32 2e Divisie B. ONALonga RBCHilversum Baronie—Zeist NEC—TOP 't GooiDosko ZFC—DHC De Valk—UVS AMATEUR VOETBAL, le klas C. MOC '17—Brabantia 2—2 TSC—WH '16 3—0 Sportcl. EmmaVlissingen 22 MauritsKimbria 61 RoermondAlliance 12 2e klas A. SartoDESK 41 BoxtelODC 60 BaardwijkGemert 24 ÖSS '20Wit Zwart '32 60 2e klas B. InternosRoosendaal 31 AxelUno Animo 4—3 MiddelburgHulst 14 Rood Wit W—BSC 3—0 3e klas B. St. MichielsgestelSET 41 GSBWSCB 1—3 Reusel SportNevelo 62 Zwaluw VFCVoab 12 Concordia SVDGW 21 3e klas C. VirtusHero 14 RWBRKDVC 2—1 ZierikzeeSchutters n. d. 4e klas E. TAC—SVG 4—2 Oirschot VooruitNieuwkuijk 11 Ons ViosVlijm. Boys 32 HilvariaOisterwijk 112 4e klas F. Groen WitBreda 1—2 BoeimeerMadese Boys 12 ZATERDAGVOETBAL. WEST II. 4e klas D. DinteloordWoudrichem 22 Zwal. BoysAalburg 34 (Aalburg kampioen) SprangGood Luck 4—2 AalstWijk 12 WAALWIJK. BaardwijkGemert 24. Deze wedstrijd is een verdiende overwinning voor Gemert gewor den. Als om half drie scheidsrech ter v. Wanrooij uit Schijndel laat beginnen, telt Baardwijk een in valler voor v. Luxemburg. De eer ste aanvallen zijn voor de geel zwarten, maar evenals in vorige wedstrijden ontbreekt het de geel zwarten aan de juiste afwerking. De voorwaartsen van Gemert we ten hun aanvallen beter af te wer ken, want reeds na ongeveer 10 mi nuten weten zij te doelpunten, 0-1. Alles wat Juliana onderneemt loopt op niets uit en was er eens werke lijk gevaar, dan wist de achterhoe de van Gemert daar wel raad mee. Alles werd resoluut weggewerkt. Ongeveer een kwartier voor de rust weet Gemert weer door te breken en de stand op 02 te brengen. Wat Juliana ook probeert en wel ke goede kansen zij ook krijgt, zij weet niet te doelpunten. Met de stand 02 gaat de rust in. Direct na de hervatting zien wij een hevig offensief en wordt Ge mert op eigen helft teruggedron gen; eindelijk weet A. van Tuijl na 20 minuten de stand op 12 te brengen. Maar de achterhoede van Baardwijk begaat de fout om te ver op te dringen en de uiterst snelle rechtsbuiten van Gemert weet daar van te profiteren, 13. De Baard- wij kers geven het nog niet op en zowaar weet H. Leij tens uit een voorzet van rechts te doelpunten, 23. Toen dachten we de Baard- wijkers nog een gelijk spel uit het vuur te zien slepen, maar Gemert. mede door het verre opdringen van Baardwijk, maakte aan alle onze kerheid een einde door een fraai doelpunt van haar midvoor, welk doelpunt weer werd voorbereid door haar rechtsbinnen. Diverse kansen kwamen er, maar zij wer den alle door de voorwaartsen van Baardwijk gemist. Het 3e elftal wist deze middag van RKC 4 met 81 te winnen. RWB—RKDVC 2-1 In een door beide elftallen slechts zeer matig gespeelde wedstrijd is het de thuisclub ge lukt om door een 2-1 overwin ning de punten in eigen huis te houden. KIJK EENS IN DE SPIEGEL BIJ UW OPTICIEN! Voor de rust was het RWB dat het meest in de aanval was. Deze aanvallen echter lie pen meestentijds dood op de Drunense verdediging door on zuivere passes, te kort spel en slecht schieten; zodoende kon Besoijen voor de rust haar meer derheid slechts met één doel punt uitdrukken, wat door rechtsbuiten Didden na goed aangeven van Springer werd ge scoord. Ruststand 1-0. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de tweede helft gelijk zou zijn aan de eerste. Weer waren de gastheren het meest aan bod, en na 10 min. was het Springer, die mede dank zij zijn snelheid, de stand op 2 - 0 bracht voor RWB. Spoedig daaron echter werd een schuiver op het doel van de thuisclub van de linksbuiten van DVC |iets van richting veran derd, met als gevolg dat er doel man Schalken net niet meer bij kon 2-1. Dit succes inspireerde Drunen en deprimeerde RWB schijnbaar zodanig, dat gelijde- lijk aan de bordjes werden ver hangen, met als gevolg een steeds sterker aanvallend DVC, dat er echter niet in slaagde, de RWB-verdediging op de knieën te krijgen, zodat de overwinning met 2-1 in Besoijen bleef. KAATSHEUVEL. DESK 2Internos 2 31. Deze in de reserve 2e klasse zo belangrijke wedstrijd werd door de J Dessers met 31 gewonnen, omdat er zeer hard gewerkt werd en voor al de verdediging goed op zijn post was. Internos nam reeds kort na de aanvang de leiding, doordat een corner op links genomen, door en kele DESK verdedigers gemist werd waardoor een der Internos-spelers van enkele meters afstand doelman de Nijs kon verschalken. DESK bouwt ook verschillende aanvallen op, maar kan voorlopig niet tot scoren komen. Voor de rust slaagden de Dessers er echter nog in de 10 achter stand in een 21 voorsprong om te zetten door doelpunten van Roeien en Schreurs. Na de rust zien we een Internos dat geweldig van leer trekt om DESK te overrompelen en zodoen de gelijk te maken, maar de Des sers willen hun voorsprong vergro ten, zodat we een boeiende strijd om de punten te zien krijgen. Bij een mooie aanval van DESK, waaraan practisch de gehele voor hoede te pas kwam, krijgt linksbui ten van Delft in een haast onmoge lijke schiethoek de bal te pakken en ziet zowaar kans te doelpunten en DESK aan de veilige 31 voor sprong te helpen. Direct na de aftrap pakt Internos nog fanatieker aan met het gevolg dat zij geruime tijd op de DESK- helft opereren, maar de achterste linie, Wagemakers, van der Velden en Priest keren resoluut, terwijl doelman de Nijs bij enkele afstand schoten niet thuis geeft. In de stand komt geen verande ring meer, zodat de DESK-reserves weer iets verder van de onderste plaats zijn gekomen. Verdere uitslagen in de reserve 2e klas van deze zondag BW 3Noad 3 22 NAC 3Roosendaal 2 52 Daar de in de Echo van Vrijdag geplaatste competitiestand niet juist was, volgt hierbij de stand, zoals deze door ons opgemaakt werd na WSC 2 17 30 52—21 Willem II 3 17 24 49—28 Noad 3 17 23 70—25 NAC 3 17 21 72—39 RKTVV 2 17 17 22—25 Alliance 2 17 16 35—42 BW 3 14 13 36—32 Roosendaal 2 17 11 24—56 Internos 2 18 11 28—52 DESK 2 16 10 29—54 Longa 3 17 8 20—63 DESK 4—White Boys 3: White Boys niet opgekomen. SPRANG. NEOGood Luck 42. Op een zeer modderig veld en de regen als spelbreker, is het de thuisclub gelukt op beide punten beslag te leggen. Zoals in de ver wachting lag, is het een harde en spannende wedstrijd geworden, waarin beide elftallen alles hebben gegeven. Good Luck vocht voor haar laatste kans op het kampioen schap. Daartegenover stond een NEO-elftal, dat ten eerste zijn spor tieve plicht had te vervullen en te vens gebrand was op revanche voor de te Raamsdonk geleden neder laag. Op beide punten zijn zij vol doende geslaagd, daar zij nu met dezelfde cijfers wonnen. Over de wedstrijd het volgende

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5