KAATSHBUVEL VOORJAAR 1957 HEREN MODE-SHOW VOLGENDE W EE K OPENING WINKELGALERIJ voor onze geheel nieuwe collectie Heren- en Jongenskleding een kinderwagen Groot solisten- en ensemble concours der Harmonie St. Jan Alpha Pasta Fa. M.C. Smit Zn. prima thuisstiksters personeel voor de onderwerkafdeling 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 MAART 1957 7 EXTRA AANBIEDINGEN en SPECIALE ATTRACTIES UW LAATSTE KANS Nog en week en dan trekt de grote loterij ten bate van onze missionarissen de Paters van der Wee en Vesters. Heeft U al zo'n geel één kul den lot, zo niet, zorgt U dan nog snel dat U er een bemachtigt. Heeft U er wel een, koopt er dan nog een bij, want de prijzen een radio, stofzuiger, hoogtezon, strijkijzer, deze prijzen zijn wer kelijk de moeite waard, om meerdere kansen te wagen. Bo vendien het is voor onze eigen Kaatsheuvelse missionarissen mensen, waarvoor Kaatsheuvel gaarne en spontaan geeft. Bij Au Bon Marche kunt U deze week nog loten bekomen, haast U dus. Zaterdag is onher roepelijk de trekking. Laat Kaatsheuvel tonen, hoe hoog het zijn eigen missiona rissen waardeert. AGENDA. LoostopzmnsÉ SCHUTTERIJ VAN HET GILDE ST. CRISPIJN Zaterdag heeft de schutterij van het gilde St. Crispijn alhier een vriendschappelijke wedstrijd geschoten met de Tilburgse Kruisboogschutterij „Rozenplant in het woud". Er heerste op de baan een zeer grote spanning, die echter werd verbroken door de geani meerde verstandhouding der schutters onderling. De uitslag was als volgt: M. v. d. Velden 78 p., A. v. Vugt 79 p., W. v. Noije 75 p., B. v. Noije 75 p., M. v. d. Nieuwen- huizen 78>p„ P. v. d. Velden 73 p. en P. Coomans 74 p. Als beginnelingen werden aan de scutters van Crispijn 15 pun ten extra toegevoegd, zodat het resultaat voor St. Crispijn was: 551 p. „Rozenplant in het woud" wist 545 p. te behalen. Hierdoor kwam de eer van de overwin ning aan „St. Crispijn" De hoog ste serie in 55 schoten was voor St. Crispijn van W. van Noije met 22 p. Voor R. i. h. W. was het P. Aussems ook met 22p. De hoogste schutters van het concours waren P. Aussems 83 p. W. van Noije 79 p. en A. van Vugt met 79 p. Het wedstrijdseizoen is nu weer geopend en voor deze jonge schutterij goed begonnen; ga zo door •/V Op veelvuldig verzoek brengen wij U weer een zeer uitgebreide op woensdag 27 maart des avonds Aanvang 7.30 uur 4 Heren mannequins en 3 Jongeheren mannequins tonen U in onze ETALAGE MARKT de NIEUWSTE VOORJAARSMODE van Costuums 0 Sportcolbeits Pantalons 0 Demi's - Regenjassen Overhemden Weekenders enz. enz. Het is de moeite waard 27 maart 's avonds vrij te houden en te komen kijken voor de etalage bij MARKT TEL. 2809 WAALWIJK Voor direct gevraagd Gebr. van Gasiel Kloosterweg 1, Waalwijk Bepalingen omtrent nuchter blijven voor H. Communie weer verzacht. Zoals 1.1. zondag van de kan sel in de parochiekerken is af gekondigd heeft Z.H. de Paus een aantal verzachtende bepa lingen betreffende het nuchter zijn voor het celebreren van de H. Mis en voor het ontvangen van de H. Communie ingevoerd. De voornaamste verzachting is Priesters en gelovigen moe ten zich drie uren voor het op dragen van de H. Mis of het ontvangen der H. Communie van spiis en alcoholische dran ken onthouden en één uur voor de H. Mis of de H. Communie ook van niet-alcoholische dran ken. Het drinken van water is echter steeds toegestaan. Zieken, ook wanneer deze niet bedlegerig zijn, mogen niet-alco holische dranken en alle soor ten van werkelijke medicijnen, hetzij in vloeibare, hetzij in vas te vorm op ieder tijdstip voor het celebreren van de H. Mis of het ontvangen van de H. Com munie gebruiken. MINISTER ZIJLSTRA NAAR ZUID-AFRIKA Als hoofd van industriële missie Op 7 april a.s. zal een indus triële missie naar de unie van Zuid-Afrika gaan met het doel de reeds veelvuldig bestaande nauwe industriële banden tus sen dat land en Nederland ver der te verstevigen. Minister Zijlstra heeft zich desgevraagd bereid verklaard om als hoofd van de Nederland se industriële missie op te tre- den. Van industriële zijde zal de missie worden geleid :door de heer T. J. Twijnstra, voor zitter van het verbond van Ne derlandse werkgevers. De missie zal tot 18 april in de Unie van Zuid-Afrika blijven. GOUDSCHAT VAN HALVE TON UIT TUIN OPGEGRAVEN Helderse dame bezit 1500 munten Voor een bedrag van bijna vijftigduizend gulden aan gou den munten is hier onder de grond te voorschijn gekomen. De eigenares is een alleenwo nende dame, die nu 700 gouden tientjes en 800 gouden Engelse ponden rijk is. Vermoedelijk zijn ze in de bezettingstijd door haar inmiddels overleden vader in de tuin van hun huis verstopt, dat aan de Binnenhaven is gelegen. De dochter zou al geruimetijd geweten hebben, dat de goud schat ergens verstopt moest zijn, maar pas thans een ernstig on derzoek hebben ingesteld. De handelswaarde van een gouden tientje bedraagt thans ongeveer 30 gulden, zodat de 70Ó stuks rond 21.000 gulden kunnen opbrengen. Het gouden Engelse pond „doet" zowat 35 gulden; de Helderse verzame ling van 800 stuks is dus goed voor 28.000 gulden. De eigena res zal haar schat echter niet zonder meer te gelde fkuhneri maken Op grond van het De- viezenbesluit 1945 is het „ver vreemden" van gouden munt of muntmateriaal verboden zonder toestemming van de Nederland se Bank. Onder „vervreemden" wordt elke verandering van ei genaar verstaan. Wil de Helderse dame dus „klein geld" maken van haar goud, dan zal ze zich met de Ne derlandse Bank moeten verstaan De officiële aankoopsprijzen van de Bank zelf bedragen voor het gouden tientje f 25.68 en voor het gouden pond f 31.02. De in dustrie-waarde van het goud ligt derhalve hoger. De Helderse politie heeft van de heuglijke vondst onofficieel kennis gekregen. Omdat van de vondst als zodanig geen aangifte behoeft te worden gedaan, kan de politie de mededeling voor kennisgeving aannemen. De vindster zelf is wars van elke publikatie. Zij weigert te praten over haar goudschat. KNVB - VOETBAL-TOTO Scheidsrechter, consuls en com missieleden kunnen nu ook een gokje wagen! Zoals de belangen nu lagen, konden alleen de KNVB-leden meedingen in de voetbal-toto, nu echter heeft men een passa ge in dit reglement aangegracht dat ook de commissieleden, scheidsrechters en consuls hun gokje kunnen wagen. Aan deze officials zullen de poolformulieren worden 'toege zonden, wanneer zij hiertoe een verzoek richten tot de KNVB- afdeling Noord-Brabant. Het bedrag dat „gezet" wordt verhoogd met 10% port-kosten moet per postwissel overge maakt worden aan het Bonds- bureau in Breda. Formulieren en geld moeten echter vrijdags zijn van het Bondsbureau. De afdeling Brabant vervult hiermede dezelfde taak welke aan de verenigingen zijn voor geschreven. Nieuw inleveringsadres voor Dongen, Gilze en de Langstraat De secretarissen of hun ge machtigde, moeten vanaf vrij dag 22 maart hun toto- formu lieren inleveren van 7-10 uur, niet meer zoals in de eerste we ken op het adres: Simon van der Steltstraat 12 te Tilburg. Doch gezien de enorme belang stelling welke er nu voor de toto bestaat op het adres: café „Casino", St. Josephstraat (hoek Oisterwijksebaan). Vlak bij op rit achter ziekenhuis. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten ver schillende berichten tot ons vol gend nummer overstaan. K.A.V. AFD. WAALWIJK. Hedenavond houdt de KAV afd. Waalwijk op het feest van Maria Boodschap een gebedsoefening in de kapel van de Eerw. Zusters in de Grotestraat. Deze gebedsoefe ning begint om 8 uur. Daarna zal in zaal Thalia om 9 uur een lezing met lichtbeelden ge geven worden over de „Lijkwade van Turijn" door de WelEerw. Heer P. Stevens, Moderator. De Lijkwade van Turijn is een doek, die bewaard wordt in Turijn. Daarin is iemand begraven geweest die gewond was aan handen en voeten en zijde. Daarvan zijn de sporen duidelijk te zien in de doek. Het is niet met zekerheid uit te maken of dit de doek is waarin Christus begraven is. Hoe het ook zij, het is een merkwaardig iets, deze doek, en het loont de moeite er kennis mee te maken. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Diverse handschoenen en wan ten; 2 portemonnees; koningsfa zant; wollen das; rood kinder schoentje; afsluiting bromfiets. Verloren: Diverse handschoenen en wan ten; aktetas met boeken; fietstas met regenkleding; 3 portemonnees; zilveren armband; oud-Hollandse stoel met biezen mat; sleutel. W.A.C. Op een sportdag van het 42e re giment Infanterie in Assen behaal de het WAC-lid J. Veraa een mooi sukses. Hij eindigde n.l. als eerste op de 5000 m. 7 April a.s. gaan weer enkelen van de heren en juniorfen op wed strijd. Zij zullen idan deelnemen aan de nationale veldloopkampioen schappen in Vught. Wij wensen hen veel sukses toe bij deze wed strijd. AGENDA. Maandag 25 maart. Musis Sacrum 8 uur: Gezamen lijk concert Oefening en Vermaak en Het Waalwijks Orkest, soliste Antoinette Blom, alt. Luxor 8 uur: Ik was een rebel", 14 jaar. Dinsdag 26 maart: Hotel Verwiel 1213.30 uur: Re ceptie „Waalwijks Belang" t.g.v. 't 50-jarig bestaan. Musis Sacrum 8 uur: „De Bande lozen", 18 jaar. Woensdag 27 maart. Musis Sacrum 8 uur: „De Bande lozen", 18 jaar. Luxor 8 uur: Ik was een rebel", 14 jaar. Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in Dte Twee Kolommen. We hebben niet overdreven, toen we schre ven, dat het Bondsconcours der Harmonie St. Jan, gegeven onder auspiciën van de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarege zelschappen in het Bisdom Den Bosch, een groot succes zou worden. Alles was voor een goed slagen aanwezig. Zowel adminis tratief als technisch was alles keurig voor bereid en verzorgd. Een hoogstaande jury, bestaande uit de heren Scheiffes uit Etten en Jos de Klerk uit Haarlem, een zeer groot aantal deelnemers, waaronder zeer vele ensembles van het allerbeste gehalte, een uitstekende gelegenheid in de concertzaal van de heer P. van Dun, en een grote be langstelling. Met recht mocht de heer H. v. d. Ven, secretaris van de R.K. Bond in het Bisdom van den Bosch dan ook zater dagmiddag om 2 uur in zijn openingswoord zijn voldoening uitspreken voor het vlotte werk in zo korte tijd door het bestuur van St. Jan verricht en daarnaast voor de grote deelname van duo's en kleine ensembles, waardoor juist het muzikaal peil en de muzikale ontwikkeling in zo grote mate ge diend wordt. Direct na de inleiding van de heer v. d. Ven ving de wedstrijd aan. De uitslagen van de eerste dag waren Kleine trom 3e afd. P. van Bijnen harm. St. Jan 80 pt. Ie prijs; 3e afd. A. Voogd harm. St. Jan 75 pt. 2e prijs; 3e afd. Wijnen harm. Na zareth 73 pt. 2e prijs; 3e afd. G. Zijlmans harm. Apollo 84 pt. ie prijs; 3e afd. J. v. d. Heijden harm. Apollo 74 pt. 2e prijs; 3e afd. J. v. d. Velden harm. Apollo 76 pt. 2e prijs; 3e afd. C. Steenbergen harmonie Apollo 75 pt. 2e prijs; 3e afd. J. Grootswa- gers harm. Apollo 80 pt. Ie prijs; 2e afd. W. Stubbe harm. Apollo 88 pt. Ie prijs; le afd. A. Kleijsen harm. Apollo 76 pt. 2e prijs; le afd. K. Beerens harm. Apollo 90 pt. le prijs met lof; afd. Uitm. L. Beerens harmonie Apollo 86 pt. le prijs. Koper kwartet afd. B, Matrozenkapel Hilversum 103 pt. le prijs. Trombone 2e afd. H. Snijders Kunst na Arbeid Sprang-Capelle 72!4i pt. 2e prijs. Bugel le afd. G. van Baardwijk, idem 70 pt. 2e prijs;Bugel le afd. B. v. d. Leij idem 80 pt. le prijs; Cor Ere afd. Mej. Spuij- broek idem 87 pt. le prijs; Clarinet 2e afd. W. v. Luxemburg harm. Apollo 82 pt. le prijs; Clarinet le afd. C. v. Luxemburg harm. Apollo 73 pt. 2e prijs; Fluit le afd. H. v. d. Wouw harm. Apollo 80 pt. le pr.; Clarinet afd. uitm. J. Soyer harm. Apollo 80 pt. le prijs; M. Laros ere-afd. M. Laros harm. Apollo 80 pt. le prijs; Koper kwartet afd. B harm. Apollo 89 pt. 2e prijs; Clari net 2e afd. M. IJpelaar Aurora Dongen 80 pt. le prijs; Clarinet le afd. G. v. Es Au rora Dongen 74 pt. 2e prijs; Es-clarinet le afd. M. Akkermans Aurora Dongen 81 Vz pt. le prijs; Kleine trom sup. afd. L. Wou ters harm. Apollo 90 pt. le prijs met lof; Fluit 2e afd. A. Coomans Concordia L.o.Z. 80 pt. le prijs; Bartyton 2e afd. F. van Venrooy idem 77 pt. 2e prijs; Clarinet 2e afd. W. Hamers idem 82 pt. le prijs; Es- clarinet 2e afd. P. v. Loon Jzn., idem 74 pt. 2e prijs; Tuba le afd. J. Hamers idem 81 pt. le prijs; B-bas ere-afd. P. v. d. Velden idem 87 pt. le prijs; Duo Clar.-sax. afd. B P. en C. van Loon idem 101 pt. le prijs; 4 clarinetten afd. B, idem 86 pt 2e prijs; Gem. kwartet afd. B idem 96 pt. le prijs; Clarinet sup. afd. A. van Gooi Orpheus Tilburg 86 pt. le prijs; Hobo sup. afd. G. Dielen idem 92 pt. 1 prijs met lof; Piston sup. afd. F. v. d. Pas idem 84 pt. le prijs; Koper kwartet afd. C idem 97 pt. le prijs; 4 clarinetten afd. C idem 120 pt. le prijs met bijzondere lof en felicitatie van de jury voor het max. aantal te behalen pun ten; Trompet A. Akkermans Sup. afd. Au rora Dongen 70 pt. 2e prijs; Baryton S. Ak kermans Sup. afd. idem 86 pt. le prijs. In het slotwoord, dat de heer Soethout bij de laatste prijsuitdeling op deze eerste avond uitsprak, bracht hij met recht dank aan het grote werk door de mannen achter de schermen - de directeuren - bij de voorbereiding verricht, aan de jury voor haar moeilijke taak, zeer conciëntieus ver richt en aan het publiek voor de waarderen de belangstelling op deze eerste concours dag geboden. Aan het hoogbekroonde cla- rinet-kwartet van de Harmonie Orpheus zal het verzoek gericht worden op de slui tingsdag 30 maart a.s. ter opluistering nog maals het bekroonde werk te spelen. UITSLAG VAN DE 2e DAG Trombone 2e afd. H. Kanters De Een dracht Raamsd.vëer 64 pt. 3e prijs; Tuba 2e afd. J. Elshout idem 74 pt. 2e prijs; Tu ba ere-afd. J. Arendonk idem 81 pt. le pr.; 2 trompetten afd. A, Adriaanse - Simonis idem 97 pt. le prijs; idem idem Adriaanse van Seters idem 72 pt. 3e prijs; Trio afd. C, idem 90 pt. 2e prijs; Clarinet 2e afd. G. Claassen Glorieux Den Bosch 80 pt. le prijs; Trompet 2e afd. W. Gevers idem 74 pt. 2e prijs; Trompet le afd. G. Hölzken idem 80 pt. le prijs; 2 clarinetten afd. A idem 93 pt. 2e prijs; idem idem idem 96 pt. le prijs; 3 clarinetten idem idem 88 pt. 2e prijs; Piston 3e afd. J. Bakermans Gel drops Jeugdharm. 80 pt. le prijs; Corhoorn 3e afd. A. van Giersbergen Gildenb. Harm. Boxtel 76 pt. 2e prijs; Es-clarinet 2e afd. Jos van Beek idem 86 pt. le prijs; Clarinet 2e afd. Fr. Bole, idem 80 pt. le prijs; Cla rinet 2e afd. W. v. d. Velden idem 82 pt. le prijs; 4 clarinetten le afd. idem 90 pt. 2e prijs; Koperkwartet afd. A, idem 91 pt. 2e prijs; Trombone 2e afd. P. v. Gestel Vriendschap Middelbeers 83 pt. le prijs; Trombone-Piston afd. A idem 88 pt. 2e pr.; Kleine trom Sup. afd. A, Jacobs Ons Ge noegen Tilburg 84 pt. le prijs; Piston le afd. F. Bukkens Somerens Lust Someren 75 pt. 2e prijs; Es-Bas afd. Uitm. P. Maas id. 74 pt. 2e prijs; Alt afd. Uitm. H. v. d. Weerden idem 80 pt. le prijs; Cor Ere-afd. P. van Dongen idem 85 pt. le prijs; Sax alt Supr. afd. J. Timmermans idem 86 pt. le prijs; Koper-kwartet afd. B idem 84 pt. 2e prijs Trompet 2e afd. Ed. de Gouw De Volharding Drunen 70 pt. 2e prijs; Alt 2e afd. N. v. d. Wiel idem 86 pt. le prijs; Alt- Sax. le afd. W. de Hart idem 88 pt. le pr.; Piston le afd. A. v. d. Wiel idem 88 pt. le prijs; Bugel afd. Uitm. K. v. d. Lee idem 90 pt. le pr. met lof; Clarinet afd. Uitm. G. IJpelaar idem 87 pt. le prijs; Trompet Ere-afd. H. v. d. Steen idem 70 pt. 2e pr.; Bes-bas Sup. afd. A. Stevens idem 76 pt. 2e prijs; Tuba Sup. afd. M. van Stiphout idem 88 pt. le prijs; Duo Clar. afd. A, P. van Oers-A. van Ravesteijn idem 84 pt. 2e prijs; Duo Tromp. Piston afd. B, de Gouw -v. d. Wiel idem 73 pt. 3e prijs; Duo Clar. afd. B, de Veer - v. Oers idem 96 pt. le prijs; Trio Tromb.-Tuba afd. B, Putten Ravensteijn v. d. Lee idem 77 pt. 3e pr.; Koper Kwart. afd. B De Volharding Drunen 98 pt. le prijs; Koper kwartet afd. B idem 86 pt. 2e prijs; Duo Clar. afd. C, v. d. Lee IJpelaar Drunen 102 pt. le prijs. Hoogste punten solisten na de tweede dag: G. Dielen hobo Orpheus 92 pt.; K. v. d. Lee Volharding Bugel 90 pt. en Stip hout Volharding Tuba 88 pt. Hoogste punten ensembles Clarinetten kwartet Orpheus 120 pt., Matrozenkwartet Hilversum 103 pt. en Duo Clar. Volhar ding 102 pt. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het Arts-exa men de heer Jos Frederiks alhier. BENOEMD. Op de Afdeling Maatschappelijke Zorg van de gemeente Tilburg werd als Maat schappelijk Werkster benoemd mej. Jeanne Beekmans alhier. GÜI1I3SII'££I4D i JAARVERGADERING BOERINNENBOND. Op dinsdagavond houdt de Afdeling Kaatsheuvel van de R.K. Boerinnenbond St. Lucia in de Gildenbond om 7 uur haar jaarvergadering. De agenda luidt: 1 Ope ning en notulen; 2 jaarverslag; 3 Kasver- slag; 4 Diverse mededelingen, o.m. over cursuslessen „Doe meer met minder geld"; 5 Lezing door mej. Hoenselaar, hoofdin- spectrice van de Boerinnenbond, over de oprichting van een jeugdsectie. In verband en als gevolg van deze plan nen geschiedt de bestuursverkiezing als volgt: 1 verkiezing van een algemene se- cretaressen-penningmeesteresse door alle leden te kiezen; 2 drie bestuursleden voor en door de ouderen te kiezen; 3 drie be stuursleden voor en door de jongeren te kiezen voor de jeugdsectie en 4 verkiezing van een voorzitster en een vice voorzitster te kiezen door alle leden. Vanwege de split sing in Boerinnenbond en Jeugdsectie treedt het gehele bestuur af, doch stellen zich allen weer verkiesbaar, deels voor de afdeling Boerinnenbond, deels voor de Jeugdsectie, terwijl het bestuur in totaal met 2 leden wordt uitgebreid. Onnodig te zeggen, dat in verband met deze reorganisatie de op komst van alle leden verwacht wordt. TREKKING LOTERIJ MISSIEHUIS. Zondag werd de trekking gehouden van de loterij van het Missiehuis, waarvan de hoofdprijs een unieke kindertrapauto is. De prijs viel op lot nummer 633. JAARVERGADERING BEL CANTO. De Zangvereniging Bel Canto houdt donderdag a.s. na de repetitie haar jaar vergadering met een uitvoerige agenda Opening en notulen; Jaarverslag en fi- nantieel overzicht; Bestuursverkiezing, af tredend de heer Hoijnck van Papendrecht, terwijl er twee vacatures zijn door het be danken van de heren G. Jansen en J. Kroot. Bespreking contributie; Bespreking dona teurswerving; Bespreking reiskas; Medede lingen en rondvraag. DUIVENSPORT. Zaterdag hield de K.P.V. in De Sport wereld de laatste ledenvergadering voor 't vliegseizoen, waarop besloten werd, dat de Hoklijsten voor de eerste wedvlucht van 14 april moeten zijn ingediend en de klok ken in goede staat voor 31 maart moeten worden ingeleverd. Verder werd besloten, dat ondanks de verhoging van vervoers kosten de verzendkosten blijven gehanhaafd op de oude tarieven, wat gezien de goede stand van de kas mogelijk is. Maandag 8 uur nam. repetitie Harm. St. Jan zaal Piet van Dun. 8 uur nam. repetitie Harm. Apollo zaal Wal Smit. Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Par. Kerkkoor in de kerk. 7 uur nam. Jaarverg. Boerinnenbond zaal Gildenbond. 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens 't Hoventje. 8 uur nam. KJMV Dames ledenvergade ring zaal W. Smit. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: De Zwarte Ridder, 14 jaar. Donderdag 8 uur nam. repetitie Dames koor Bel Canto zaal P. van Dun. 8.30 uur nam. repetitie Gem. Koor Bel Canto. 9 uur nam. Jaarvergadering Bel Canto. In jongenskleding en herenmode artikelen de nieuwste snufjes. Voor Uw muren, plafonds etc. geeft absoluut niet af Verkrijgbaar b|j a/d Markt Tel. 2181 KAATSHEUVEL i-uf - WAALWIJK - VECHEL in Kaatsheuvel, voor instikken van californiazolen en KAATSHEUVEL Jan de Rooystraat la Ter overname aangeboden

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 7