De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL SPORTSPIEGEL SOLISTEN-CONCONCOURS -St. KAATSHEUVEL VERLOVINGS RINGEN H. STASSAR- WAALWIJK MAANDAG 1 APRIL 1957 80e JAARGANG No. 26 L&Qn&pz and BELGIË—SPANJE. Het Belgische nationale elftal werd te Brussel met 5door Spanje verslagen. WAALWIJK. SartoBaardwijk. Even over half drie laat de iet wat te zwak leidende scheids- reenter aftrappen. Het is 'n snel op en neer gaande wedstrijd. We aenken Baardwijk te zien doel punten, maar liet schot gaat naast en het is dan dat direct daarop Sarto weet te scoren, of schoon de keeper de bal nog aan raakte. De kansen die Baardwijk worden geboden, weet zij echter met te benutten. Ook Sarto weet voor de rust de keeper van Baardwijk niet meer te passeren. Als na rust wordt afgetrapt, is de stand nog steeds 1De ach terhoede van Baardwijk weet de voorhoede van Sarto nog steeds te bedwingen en na circa 10 mi nuten weet de midvoor, die naar links is uitgeweken, met een kei hard schot onhoudbaar voor de keeper gelijk te maken, 11. Het spel wordt nu wel wat al te fors en verschillende vrije schoppen worden door de scheidsrechter lukraak uitgedeeld tot ongenoe gen van het weinige publiek. En het is nog steeds 11. Door te ver opdringen van de achterhoe de van Baardwijk forceert Sarto een doorbraak en met een hard schot maakt de rechtsbinnen er 21 van. Baardwijk zet alles op alles. Nog een keihard schot van rechtsbuiten L. Klerx tegen de lat en met Baardwijk in de meer derheid fluit de scheidsrechter het einde en is de stand dus 21 voor Sarto. De reservedoelman van Baard wijk, H. v. Mierlo, heeft op uil stekende wijze zijn doel verde digd. Het spel van Baardwijk was trouwens over het geheel genomen goed, doch de fortuin- lijkste heeft gewonnen. Door het winnen van Boxtel en het verliezen van JVC blijft de stand in deze afdeling om de bovenste en onderste plaats nog steeds hetzelfde. Baardwijk 2-Hieronymus 2 40 Baardwijk 4RKDVC 3 37 Overmachtig WSC won van Hero 6—2. De twee tegendoelpunten al leen al accentueerden de over macht van WSC. Want in de eer ste helft hadden de Waalwijkers op Breda zo'n groot overwicht, dat de kanaries reeds in de eer ste t> minuten dik hadden moe ten achterstaan. Toen dan ook uiteindelijk de 2e corner kwam, waren er al ettelijke prachtkan sen gemist. De tweede hoekschop werd door de subliem werkende Wim v. d. Anker keurig voor 't doel geplaatst, doch via een door de referee niet geconstateerde handsbal weer tot corner ver werkt. Nu was alleen een zachte tik van de zeer attente Fr. Pulles nodig om de magnifieke trap van v. d. Anker tot een voorsprong van 10 om te werken. Maar pal daarop was het 20 toen Piet Blijlevens een door speelbal van de eminente aan voerder Muskens ineens doorgaf aan z'n rechtsbinnen. Frans aar zelde geen moment en't was 2-0. Het werd zelfs 30 via een on geëvenaarde combinatie tussen middenvoor en rechtsbinnen en het was uiteindelijk Frans die de voorzet gaf, waardoor Blijlevens met de kop feilloos scoorde. Steeds gaf WSC het tempo aan en de vierde goal werd na een afgeslagen corner op sublieme wijze gescoord door Adri Kou- wenberg. Na de rust kon alleen een on waarschijnlijk en fanatiek Hero met een zeer onzekere referee nog 2 doelpunten maken. WSC daarentegen toonde èn door een beter spel èn door een normale houding haar heel grote superio riteit. Het werd 41 en door een pe nalty via Jac. Muskens 5—1. Toen de invaller-middenvoor, die de eerste goal scoorde, er 5-2 van maakte, wat het een prach tige aanval van WSC, die ten slotte Pulles in "staat stelde om rustig het half dozijn vol te ma ken, '6—2. Een uitslag die niet al leen verdiend was, doch diverse mensen zal doen uitzien naar 't resultaat in de wedstrijd tegen Drunen. VES—RKC 2—1. De laatste uitwedstrijd heeft voor RKC geen winst gebracht. Met twee invallers bond men de strijd aan tegen een goed spelend VES, dat over alle linies sterker was dan RKC. In de eerste helft met wind mee was RKC 't meest in de aanval, maar door slecht schieten en getreuzel voor het doel bleven doelpunten uit. Na 20 minuten scoort VES; uit een voorzet van links wordt de bal onhoudbaar voor Le Sage door de midvoor ingekopt. Nog voor de rust weet Jac. v. d. Aa met een goed schot gelijk te maken. In de tweede helft is VES sterk in de aanval. Met kunst en vlieg werk weet de achterhoede van RKC voorlopig stand te houden. Een kwartier voor het einde moet Le Sage zwichten voor een schitterende kopbal van de rechtsbinnen. De laatste minu ten tracht RKC nog 'n gelijk spel te forceren, maar verder dan en kele corners brengen zij het niet en zo komt het einde met 'n ver diende overwinning voor VES. Het 2e elftal verloor met 30 van Concordia SVD. RWB—Veerse Boys 1—3. Begunstigd door goed weer en bijgewoond door veel jmbliek, speelde RWB gisteren thuis te gen Veerse Boys, die ondanks het 'feit dat zij niet in kampioens- vorm waren, toch met 31 wis ten te winnen. Voor rust gingen de partijen goed tegen elkaar op. Wisselen de aanvallen brachten beurte lings beide doelen in gevaar. De aanvallen van RWB waren ech ter gevaarlijker en na 20 minu ten resulteerde een dezer aanval len in een doelpunt, gemaakt door Springer, die mede dank zijn snelheid en doorzettingsver mogen, het leder onder moeilijke omstandigheden over de doellijn wist te werken, 10. Even later kroop Veerse Boys door het bekende oog toen links binnen M. Bergmans keihard en buiten bereik van doelman Bur ger tegen de paal schoot. De be zoekers lieten zich ook niet on betuigd en doelman Schalken, geassisteerd door beide backs, werd enkele malen duchtig aan de tand gevoeld, doch tot doel punten lieten zij 't niet komen. Ruststand 10. Na de thee kwamen de bezoe kers meer aan bod, doch 't duur de nog 20 minuten eer zij de ge lijkmaker konden scoren, 11. Na dit sukses van Veerse Boys kreeg de thuisclub een inzinking en het duurde een kwartier voor zij deze te boven waren, doch de gasten hadden hiervan dankbaar geprofiteerd door de score op 3-1 in hun voordeel te brengen. RWB kwam de laatste 10 mi nuten wederom het meest aan bod, doch evenwel zonder resul taat, zodat het einde kwam met 31 voor Veerse Boys. KAATSHEUVEL. DESK—Boxtel 0—2. Dat Boxtel niet van plan was zijn huid in Kaatsheuvel te laten bewees reeds het grote aantal supporters, die de kampioencan- didaten steeds tot groter activi- tei aanmoedigden, om een re vanche te bereiken voor het ge lijke spel dat DESK in Boxtel had afgedwongen. Er stond iets op het spel en Wat op het spel stond bij 'n mogelijke nederlaag, zette de gasten aan tot een acti viteit en een enthousiasme, dat niet verflauwde, al bood DESK een tegenstand die heus niet on derschat werd. Maar Boxtel heeft een verdediging, waarmede niet te spotten valt en hun doorbra ken zijn snel en gevaarlijk, waar bij de voorhoede nog schutters bézit met een gevaarlijke trefze kerheid. Niet dat DESK de min dere was. Vooral in het midden veld, waar Pietje van Boxtel bij na gedurende 't gehele spel ver reweg de beste partij speelde, had Boxtel het niet gemakkelijk. Hun bliksemsnelle doorbraken schiepen echter telkens gevaar lijke momenten, waarbij de be tere schutters de strijd beslisten. Deze ontbraken deze middag bij DESK. De weinige schietkan sen werden door de voorhoede niet of te laat benut. Na meerdere aanvallen van DESK, die door de hechte Boxtel verdediging telkens onschadelijk werden gemaakt, kwam na een half uur plots een snelle open aanval, een voorzet van de Box tel rechtsbuiten belandde bij de linksbinnen Pastoors, die een korte venijnige schuiver gaf en doel trof, 01. Zo ging de rust in en na de thee hadden we oorspronkelijk de hoop dat DESK het wel zou klaren, want fel pakte de thuis club het spel aan, waartegen de gasten alles moesten stellen om doorbraken te voorkomen. Maar ook nu bleek de verdediging der gasten hecht. Resoluut werk ten de backs telkens de bal weg en kwam er eens een schot op goal, dan liet de keeper zich ken nen als een man die zijn taak vol komen begreep. Na 'n kort over wicht van de thuisclub kreeg .1 -I - JAARVERGADERING BEL CANTO. Donderdagavond, na de gewone weke lijkse repetitie, hield de zangvereniging Bel Canto in de concertzaal van de heer Piet van Dun haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord door voorzitter Hoinck van Papendrecht, las de secretaris eerst de no tulen van de laatst gehouden ledenvergade ring en daarna een zeer uitgebreid jaarver slag, dat in bloemrijke stijl een gedegen overzicht bood van wat 1956 voor Bel Can to geweest is en waarin hij in dankbare herinnering bracht, naar aanleiding van wat de heer Tuerlings voor Bel Canto geweest is en een gerechtvaardigde hoopvolle ver wachting uitte voor wat de nieuwe direc teur, v. Nieuwenhuijsen voor de zangver eniging ongetwijfeld worden zal, gezien reeds het succes van zijn eerste uitvoerin gen. Het ledental bleef stationair, doch eist een niet te verflauwen actie om nieuwe krachten te winnen, die over goed stemma- teriaal beschikken. Het direct opnemen van nieuwe krachten in het Bel Canto-huis raadt de secre'taris aan om deze nieuwe lingen te acclimatiseren. Het financieel overzicht door penning meester v. Velthoven gegeven baart voor de toekomst enige zorg. Een verhoging van contributie en een grotere activiteit in het aanwerven van donateurs wordt nodig ge acht om de financiële toestand op te kla ren. In verband daarmede wordt na am pele bes reking besloten de contributie vast te stellen op 25 ct. per week per lid. Een voorstel tot een boeteheffing voor verzuim wordt niet geaccepteerd, doch wel wordt dringend verzocht bij noodzakelijke absentie hiervan tijdig kennis te geven. Betreffende de donateurswerving wordt de medewerking van de werkende leden gevraagd, die door verschillende dames en heren spontaan wordt toegezegd. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer Hoinck van Papendrecht als voorzitter her kozen, terwijl in de ontstane vacatures door bedanken van de heren A. van Boxtel en J. Kroot, de heren A. Zijlmans en A. van den Dungen gekozen worden. In verband met het verlangen van meerdere leden om een jaarlijkse verenigingsreis te maken, wordt besloten een reiskas op te richten, waar omtrent de regeling nader besproken zal worden. De plannen van uitvoering van het Oratorium „Die Schöpfung" op het einde van de maand mei, eisen volgens de direc teur vanaf heden een intense repetitie, waarop geen verzuim kan geduld worden. Hij vraagt in verband hiermede de spon tane medewerking van alle leden, waarbij hij vooral ook het dameskoor tot trouwe en tijdige opkomst aanspoort. DE SPORTWERELD OFFICIEEL GEOPEND. Zaterdagmiddag om drie uur was de of ficiële opening van het geheel nieuwe, mo derne Café De Sportwereld vastgesteld. Waar eens een bedrijfje stond, dat voor enk Je jaren overgenomen door de heer v. Ee-van Kimenai, in onze tijd van moderni sering reeds lang vroeg om een ingrijpende verbetering, is nu een riant café-restaurant- bedrijf verrezen, dat getuigt van durf en ondernemingsgeest die waardering verdie nen. Burgemeester Mr. v. d. Heijden, die steeds, waar het betreft het vreemdelingen- ve keer ter plaatse te bevorderen, zijn s;ontane. belangstelling laat blijken, was er gaarne bereid gevonden de opening zelf te verrichten. Met groot genoegen, al dus de burgemeester, heeft hij aan het ver zoek van de heer van Ee willen voldoen. Hij heeft bewondering voor wat hier tot stand is gebracht, niet alleen omdat het ei zo keurig uitziet, maar zeer speciaal omdat hier de moed getoond is, om een oud ge bouw geheel te slechten en op een minder gunstig punt in het centrum een dergelijk modern gebouw op te richten. Zijn bewon dering is nog gestegen, toen hij hoorde, dat mevr. v. Ee-v. Kimenai feitelijk zelf de ar- chitecte van dit moderne bedrijf geweest is. „Mevr. U heeft uw roeping gemist, U had architecte moeten worden' Bij herhaling moet spreker constateren, dat de Middenstand ter plaatse niet vol doende vooruitstrevend is om te profiteren van het grote toeristenbezoek, dat de ge meente krijgt. In het Café-restaurantbedrijf blijkt een kentering te komen, gezien wat sommigen momenteel doen om zich aan te passen aan de eisen, welke het toerisme aan onze plaats stelt. De mogelijkheden, ons rijk bezit aan natuurschoon verder uit te buiten, biedt een succesvolle kans van sla gen voor wie het aandurven. In de naaste nabijheid van De Efteling iets daar te stel- bn is zeer zeker mogelijk met minder ri sico, het getuigt van grote moed ook hier t->t een dergelijke stap over te durven gaan. 1 lij js er echter zeker van, dat de heer v. Ce geen spijt zal hebben over wat hij ge daan heeft. Hij biedt hierdoor een voor- Leeld aan de middenstand voor wat ver wacht mag worden van een vreemdelin- genbezoek zoals onze gemeente trekt. Hij i liciteert mijnheer en mevr. van Ee-van Kimc ai en hoopt dat Gods zegen in rijke ...te' op hun bedrijf moge rusten. Hiermede \erklaart de burgemeester de zaak voor geopend. Namens de grote postduivenvereniging complimenteert de heer M. Ververs, de hospes dank brengend voor de prachtige gelegenheid voor de K.P.V. geschapen. Namens de concourscommissie de K. C. C., wenst diens voorzitter geluk. De heer van Ee dankt daarop in korte goed gekozen woorden. Hij had die enorme belangstelling, waarvan hij bij deze opening getuige is, niet durven verwachten. Hij brengt harte lijk dank aan de burgemeester en verklaart openlijk,dat deze officiële opening, met de woorden van waardering door de burge meester gesproken, deze opening tot een mijlpaal maken in zijn leven. Hij brengt dank en hulde aan aannemer van Geel, de onderaannemers de fa's van Rijlen, Biemans, Smit, Klis-Martens en H. Melis, voor de keurige afwerking van het gebouw. Dan richt hij zich tot het publiek en de verenigingen. Hij dankt hen voor de betoonde belangstelling en spreekt de hoop uit op hunne medewerking te mogen blij ven rekenen, om met Gods steun en hun hulp- het bedrijf te maken tot wat er van verwacht wordt. Dat er een schat van bloemen en ge schenken binnenkwam, behoeven we nau welijks te vertellen. De Sportwereld mag er trots op gaan, een bedrijf geopend te heb ben, dat aan alle eisen, welke er aan ge steld konden worden, in alle opzichten ten volle voldoet. Niet alleen een riant, ruim café en een prachtig ingerichte ruime ver enigingszaal, doch daarnaast nog verschil lende modern ingerichte logeerkamers, waardoor de heer v. Ee weer een steentje bijdraagt tot de zo noodzakelijke uitbrei ding van de logeergelegenheden ter plaatse. KAATSHEUVEL BEDACHT ZIJN MISSIONARISSEN. Slechts enkele weken geleden werd en thousiast gestart met een loterij, waarvan de opbrengst bestemd zou worden voor on ze Kaatsheuvelse Missionarissen de Zeer- eerw. Paters van der Wee en Vesters. Er is hard gewerkt, zowel in Kaatsheuvel als daarbuiten werden loten geplaatst, en gezien de vele loterijen, waarmee we dage lijks geplaagd worden, mogen de organisa toren en in laatste instantie de Paters zelf, beslist niet ontevreden zijn. Aan elke pater kon na afloop der trek king door de voorzitters der organiserende buurten n.l. Hoofdstraat, Oost en Roesten bergstraat, een cheque overhandigd worden van f 620. - een bedrag, dat de Paters versteld deed staan en waarvoor zij niet genoeg dank konden brengen. Onder vrij grote belangstelling vond za terdagavond in Hotel Euphonia de trekking plaats. De beide Paters werden bereid ge vonden om onder politioneel toezicht de prijzen te trekken. Hier volgt de uitslag der trekking: le prijs radio lot no. 350; 2e prijs stof zuiger lot no. 1745; 3e prijs Brabantia strijktrio lot no. 1554; 4e prijs Hoogtezon lot no. 1527; 5e prijs Phllishave lot no. 1869; 6e prijs f 30 kolen lot no. 1186; 7e prijs strijkijzer lot no. 1885; 8e prijs pols horloge lot no. 1182. Bovenstaande prijzen kunnen vanaf maan dag afgehaald worden bij Au Bon Marché, waar zij twee maanden beschikbaar blijven voor de winnaars; nadien vervallen zij aan de organiserende organisatie. Reeds de volgende prijswinnaars zijn be kend geworden: le prijs F. Kolsteren Hoofdstr. 143 K'heuvel; 2e prijs J. Klijn v. Haestrechtstraat; 3e prijs J. de Kroon, Enschot; 4e prijs J. A. Dooge, Tilburg; 7e prijs Hamers, Gasthuisstraat 136, Kaats heuvel. DESK - KNVB-TOTO. Hoewel de deelname momenteel nog maar gering is heeft deze week reeds een DES-lid kans gezien om van de 12 wed strijden 11 juiste uitslagen te raden, zodat een Desser in elk geval mede in de prijzen zit. Wij maken onze leden er nog eens op attent dat de pool-formulieren verkrijg baar zijn op de volgende adressen: A. van Laarhoven, Hoofdstraat 25 Theo Soeterboek, Parklaan 11 Jan Verhiel, Peperstraat la. De supporters en steunende leden van DESK kunnen over twee of drie weken aan de Toto deelnemen en verzoeken wij npg even geduld te hebben. OPGEDRAGEN. Onderhands is opgedragen aan de aan nemersfirma Gebr. v. d. Hoven, de ver bouwing van het Winkelwoonhuis van de Firma P. de Jong en de heer C. v. Eulem te Kaatsheuvel. AGENDA. Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Kerkkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: De zoon van de wreker., 14 jaar. Donderdag 8 uur nam. repetitie Dames koor Bel Canto, P. van Dun. 8.30 uur nam. repetitie Gem. Koor Bel Canto, P. van Dun. We zouden deze derde en laatste con coursdag van St. Jan een succes in successie mogen noemen. Het bestuur van St. Jan, met zijn werkzame voorzitter Soethout aan de leiding, hebben een bewijs geleverd, dat als er gewerkt wordt en niet geaarzeld wordt om iets ter hand te nemen en door te zetten, er ook iets bereikt kan worden. De hoog waarderende woorden door bur gemeester Mr. v. d. Heijden en door de secretaris van de R.K. Bond van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen in het bisdom 's-Bosch, de heer v. d. Ven, gesproken, on derstreepten deze uitspraak ten volle. Zaterdag was weer een succes zeer veel belangstelling, vooral ook van buiten, een volgeboekt programma en... prima muziek, zodat het publiek heeft kunnen genieten tot aan het einde. En niet het minst tot deze finale, die gegeven werd door het hoog- bekroonde clarinetten-kwartet van Orpheus uit Tilburg. Dat was dilettantisme van de hoogste graad. Om 2 uur werd reeds gestart. De uit slagen waren A. Labee, Kleine trom, 2e afd. 80 pt. le pr. St. Jan; F. Damen, KI. trom Euphonia 2e afd. 76 pt. 2e prijs; G. v. d. Ven, KI. trom Euphonia le afd. 82 pt. le prijs; P. Donders KI. trom Euphonia le afd. 80 pt. le prijs; J. van Heijst KI. trom Euphonia le afd. 81 pt. le prijs; H. Voogd KL trom Euphonia le afd. 81 pt. le prijs; J. Laros Clarinet Euphonia 2e afd. 78 pt. 2e prijs; M. Laros Clarinet Euphonia 2e afd. 80 pt. le prijs; B. v. d. Hop Clarinet Euphonia 2e afd. 73 pt. 2e prijs; C. Mutsaers Clari net Euphonia 2e afd. 90 pt. le prijs met lof; G. Witteveen Trompet Euphonia 2e afd. 70 pt. 2e prijs; H. Oerlemans Baryton Euphonia afd. Uitm. 71 pt. 2e prijs; C. Oerlemans Clarinet Euphonia afd. Uitm. 80 pt. le prijs; W. Dingemans Corhoorn Euphonia afd. Sup. 84 pt. le prijs; C. Nieuwkoop Bugel Sirena 3e afd. 83 pt. le prijs; J. Damen Piston St. Jan 2e afd. 74 pt. 2e prijs; Th. van Wanrooij Trompet St. Jan le afd. 80 pt. le prijs; P. Sins Es-bas St. Jan afd. Uitm. 85 pt. le prijs; M. Smits- J. Damen Clarinet afd. A 89V& pt. 2e prijs; J. Habraken Baryton Concordia 2e afd. 82 pt. le prijs; G. van Baast Alt-sax. Con cordia 2e afd. 80 pt. le prijs; W. Broeders Bugel Concordia le afd. 80 pt. le prijs; C. v. d. Ven Baryton Concordia le afd. 74 pt. 2e prijs; H. v. Antwerpen Trompet Con cordia le afd. 71 pt. 2e prijs; H. v. Iersel B-Bas Concordia le afd. 80 pt. le prijs; J. Pijnappels Clarinet Concordia le afd. 66 pt. 3e prijs; H. van Trier Clarinet Con cordia afd. Uitm. 62 pt. 3e prijs; W. v. d. Wouw Trombone Concordia Ere-afd. 69Mi pt. 3e prijs; W. Dusse Sax-bar. l'Echo de Montagne le afd. 96 pt. le prijs met lof; T. Jansen Clarinet Excelsior 2e afd. 87 pt. le prijs; A. v. d. Laak Alt Excelsior 2e afd. 90 pt. le prijs met lof; H. Keetelaars B-Bas Excelsior le afd. 85 pt. le prijs; A. Linkens Alt Excelsior le afd. 83 pt. le pr.; J. de Koek Clarinet Excelsior le afd. 77 pt. 2e prijs; G. Princen Bugel Excelsior- Sup. afd. 91 pt. le prijs met lof; A. van Kempen Es-bas Excelsior afd. Uitm. 84 pt. le prijs; F. Spanincks Piccolo Excelsior afd. Uitm. 86 pt. le prijs; H. Horsten Clarinet Excelsior afd. Uitm. 80 pt. le prijs; A. Linkels Piston afd. Uitm. 89 pt. le prijs; H. Tuerlings Clarinet Excelsior afd. Uitm. 87 pt. le prijs; B. Bolder Baryton Excelsior Ere-afd. 88 pt. le prijs; v. Gool-Horsten 2 clar. Orpheus afd. C 111 pt. le prijs met lof; W. v. Kempen Tuba Excelsior Ere-afd. 88 pt. le prijs; Koper-kwartet Excelsior afd. B 98 pt. le prijs. Nadat het clarinetten-kwartet van Or pheus op verzoek nogmaals onfeilbaar de Prelude and Scherzo van David Bennett had laten horen, ging burgemeester Mr. v. d. Heijden tot de uitreiking der prijzen over. Hij zeide volgaarne aan het verzoek van de voorzitter van St. Jan te willen vol doen, om hier, na dit succesvolle concours de prijzen uit te reiken. Feitelijk jammer, na een succes, want nu zijn deze grote succesvolle dagen voorbij. De burgemeester reikt dan als le extra prijs aan W. Dusee de medaille van Z. K. H. Prins Bernhard uit. Als tweede extra prijs aan G. Dielen de medaille van de Commissaris der Ko ningin en als 3e extra prijs aan G. Princen de medaille van het Gemeentebestuur. De heer Soethout sluit met een kort woord voor de ondervonden medewerking van de burgemeester, van het bestuur, van de juryleden en van allen die hun mede werking gaven. Van de ensembles verwierf het Clarinet ten-kwartet van Orpheus de le extra-prijs een beker van de R.K. Bond van Harmo nie en Fanfares, als tweede prijs aan het clarinetten duo van Orpheus de medaille van de beschermheer der vereniging en ais 3e extra prijs aan het koper kwartet van de Matrozenkapel uit Hilversum de me daille van het V.V.V. te Kaatsheuvel. Dan vervolgde de Burgemeester de slui ting met woorden van zeer grote waarde ring aan het adres van het bestuur van St. Jan, speciaal aan voorzitter Soethout. St. Jan heeft de steun van het gemeentebestuur gevraagd, doch nog voor het concours be ëindigd was, kreeg het gemeentebestuur van St. Jan de verklaring, dat het deze steun niet behoefde, omdat het concours zichzelf kon bedruipen. Dit is bereikt door het energieke werken van een bestuur, dat zijn taak met ernst heeft opgevat en ge werkt heeft om te bereiken, wat bereikt kon worden. De Burgemeester feliciteert het bestuur en het corps met dit succes en durft St. Jan voor een volgende maal onder dit bestuur gaarne opnieuw een garantie toezeggen. Als hij dan tot de sluiting over gaat, prijst hij het initiatief van St. Jan, omdat hier een organisatie is opgezet, zon der dat door een jubileum of ander feit aanleiding bestond tot het organiseren van dit concours en door het grote succes, waar mede dit geschied is, op schitterende wijze heeft medegewerkt de prestaties op muzi kaal peil te verhogen, zowel voor de plaats als daarbuiten. Verder prijst hij het ini tiatief van St. Jan, omdat nu gebleken is, dat de jeugd aan het culturele leven niet afzijdig staat. Mocht hij ooit getwijfeld hebben, of een harmonie met bijna uitslui tend oudere musici nog over 10 of 20 jaar zou bestaan, nu heeft hij gezien, dat bij de jeugd nog ambitie voor de muziek leeft door de deelname van zovele jonge krach ten aan dit goed geslaagde concours. Dat de financiële hulp van de Gemeente niet nodig is, verheugt de burgemeester zeer, al had de gemeente gaarne dit goed gevoerde initiatief als het nodig was gesteund. Met een felicitatie aan het bestuur van St. Jan en aan alle deelnemers van het concours sluit dan de burgemeester de avond. Het jurylid Jos de Klerk spreekt daarna een propagandistisch woord, vooral voor de deelname van ensembles aan de concoursen, waarna de heer v. d. Ven dank brengt aan de burgemeester en de harmonie-directeu ren. Hij overhandigt dan het clarinetten- kwartet nog een extra diploma en ieder lid een vaandeltje. Hij prijst het initiatief en de ijver van St. Jan en zegt namens de bond toe, dat het bondsbestuur gaarne een ver der initiatief van St. Jan zal steunen, daar het vooral de laatste jaren heeft mogen on dervinden, dat dit bestuur met dit corps op de ingeslagen weg met schreden vooruit gaat. Groot concert. Zondagavond gaf de Kon. Erk. Harmonie „Concordia", in samen werking met „Loon op Zand's Ge mengd Koor" in de zaal van boven genoemde harmonie een groot vo caal-instrumentaal concert, waar aan medewerking werd verleend door de soliste Anny de Winter, alt, en waarbij de pianobegeleiding ver zorgd werd door mevr. Blankwaard- Hille. Na een tweetal openingsnummers, verzorgd door de harmonie, zong Loon op Zand's Gemengd Koor een drietal werken van Mozart, n.l. het bekende Ave Verum, en vervolgens Secondate uit Cosi fan Tutte en Bruidskoor, waarin als solisten Francine Nijkamp, Johanna de Louw, Aug. v. Hest en Frans de Jong optraden, en besloot met het Slotkoor Entführung aus dem serail, eveneens van Mozart.. Was de overvolle zaal onder het uitvoeren van bovengenoemde num mers een en al aandacht, doodse stilte heerste er toen mevr. Anny de Winter „Die Lotusblume" en „der Nuszbaum" van R. Schumann en vervolgens een drietal liederen van Joh. Brahms uitvoerde. Ook na de pauze, toen mevr. De Winter een drietal Spirituals, in de bewerking van Burgleigh, uitvoer de, was de zaal een en al belang stelling. Een speciaal woord van lof komt vooral toe aan Loon op Zand's Ge mengd Koor en zijn solisten, dat on der meer op zeer voortreffelijke wij ze nog uitvoerde het beginkoor uit „Der Freischutz" van C. M. vor Weber, „Habanera" uit Carmen van Bizet (door Elly v. Loosdrecht) en het Slotkoor uit „Die Zauberflöte" van Mozart. Onder begeleiding van de harmonie „Concordia" gaf het Gemengd Koor het Slotkoor uit Ai- da ten beste. De Kon. Erk Harmonie Concordia voerde tot slot op zeer verdienste lijke wijze nog een drietal nummers uit, waarna een geweldig applaus deze avond van kunstgenot bekroon de. Een hartelijk woord van hulde verdiende ook mevr. An Blank- waard-Hille, die op zo voortreffelij ke wijze de zang begeleidde. Na afloop had een bal plaats. Tentoonstelling. In de lokalen van de Huishoud school te Loon op Zand had zondag een tentoonstelling plaats van de werkstukken der leerlingen. Op werkelijk keurige wijze was een en ander gerangschikt, terwijl het personeel van de school de be zoekers explicatie gaf over de werk wijze in de klassen. Uit alles bleek wel dat op onze huishoudschool de grondslag wordt gelegd voor een degelijke katholieke huismoeder van later. Schoolbestuur en onderwij zend personeel werken hier samen om de meisjes, die binnen afzien bare tijd de leerplichtige leeftijd be sluiten, in bovenbedoelde zin op te voeden. De belangstelling van de kant van de ouders was dan ook zeer groot. Met vakantie. De zeereerw. pater H. v. d. Steen, missionaris in Oeganda, zal waar schijnlijk einde dezer week in het vaderland arriveren, om in het ou derlijk huis een welverdiende va kantie door te brengen. Dit is de tweede keer dat pater v. d. Steen officieel met vakantie komt. Hij maakt de reis per vliegtuig en zal, alvorens naar Nederland te reizen, een paar dagen in Rome vertoeven. Aan belangstelling van de zijde zij ner oud-dorpsgenoten, zal het de pater zeker niet ontbreken. Sacramentsprocessie. Zoals vorig jaar, zal in de toe komst de Sacramentsprocessie door de Tuinstraat trekken. Dit is een zeer grote eer voor deze straat. De processie die voor ons dorp reeds zeer schoon en stichtend is, zal hier door een grotere afstand moeten af leggen dan voorheen het geval was. Genoemde straat zal trachten door middel van een collecte, alle luister bij te zetten voor een waardige ver siering. Wij geloven wel dat dit een goed idee is, want ze kunnen het in de Tuinstraat. Loon op Zand's Belang. Deze vereniging is nu reeds druk bezig om een interessant program ma voor de Koninginnedag in el kaar te zetten. Tevens heeft het co mité zich belast met een huldigings programma op het zilveren Wit- Gele Kruis-jubileumfeest van zuster v. d. Avoird. PECVelocitas 1—2 TubantiaHeracles 1—0 He sr enveenLeeuwarden 3—1 Tweede divisie B ZeistONA 2—2 HilversumBaronie 0—1 WilhelminaNEC 1—1 TOP—'t Gooi 2—2 DHC—De Valk 1—4 DoskoRBC 1—4 UVS—ZFC 0—0 (o.p.v. ZFC) AMATEURVOETBAL Eerste klasse C WH '16—SC Emma 2—1 BrabantiaTSC 21 KimbriaAlliance 22 VSV '34—Spechten 2—2 Tweede klasse A DESK—Boxtel 0—2 Schijndel—OSS '20 3—1 Gemert—JVC '31 4—2 SartoBaardwijk 21 Wilhelmina '08—Veloc 6—0 ODC—Wit Zwart '32 1—2 Tweede klasse B RACTaxandria 22 BSC—Middelburg 5—1 Rood Wit—Axel 3—2 Roosendaal—Uno Animo 23 HulstInternos s.n.o. Derde klasse B Reusel SportSET 81 Zwaluw-VFC—SCB 4—0 Concordia-SVDNevelo 33 Gudok—VOAB 3—1 (Gudok kamp.) GWHieronymus 22 Derde klasse C HeusdenVirtus 32 WSC—HERO 6—2 RWE,Veerse Boys 13 VES '35—RKC 2—1 De Schutters—RKDVC 2—1 Vierde klasse E NieuwkuijkSVG Zigo—RKTVV Vlijmense BoysTAC OisterwijkÖirschot V. Vierde klasse F RKVVU—DVVC 8—1 Madese Boys—Breda 21 TVC '39—Zundert 4—2 Wit ZwartGilze 33 SCO—Groen Wit 3—0 3—0 1—2 8—0 1—3 DE schakels voor uw geluk VAN Stationsstraat 88, tel. 3037 Levenslange schriftelijke garantie NEDERLANDS ELFTAL TEGEN DUITSLAND. Faas Wilkes rechtsbinnen. De Keuze Commissie van de K.N. V.B. heeft het Nederlandse elftal voor de wedstrijd van a.s. woens dag tegen Duitsland als volgt sa mengesteld: Doel: De Munck (Fortuna '54). Achter: Wiersma (PSV), Van der Hart (Fortuna '54) en Kuijs (NAC). Midden: Notermans (Fortuna '54) en Klaassens (VVV). Voor: Bosselaar (Sparta), Wilkes (VVV), Appel (Fortuna '54), Tim mermans (ADO) en Cor v. d. Gijp (Feijenoord). Als reserves zijn aangewezen: Pieters Graafland (Ajax), Wal- hout (NOAD), v. Wissen (MVV) en Clavan (ADO). VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie Eindhoven—MVV 0—3 GVAV—Rapid JC 1—3 SpartaElinkwijk 3—0 NACFeij enoord 1—1 NOAD—Willem II 1—0 Ajax—BW 1—0 DOSSp. Enschede 1—4 VVV—PSV 1—5 Fortuna '54Amsterdam 3—0 Eerste divisie A VSV—HVC 0—1 KFC—SVV 1—2 ADOAlkmaar 3—1 LimburgiaW ageningen 0—0 VolewijckersHelmondia '55 3—0 Roda SportGraafschap 3—0 XerxesDWS 1—1 Eerste divisie B EBOHSittardia 3—0 RigtersbleekSHS 3—2 DFC—RCH 0—0 HDVSStormvogels 0—3 VolendamFortuna (VI.) 2—1 Tweede divisie A Zwartemeer—Zwolse Boys 3—1 OldenzaalRheden 1—1 Be QuickVeendam 2—3

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5