KAATSHEUVEL WAALWIJK LAATSTE BERICHTEN Paradijs van rijwielen, bromfietsen, scooters en motoren in KJ.C.-gebouw St. Antoniusparochie kreeg prachtige winkelgalerij. VERLOVINGS RINGEN H. STASSAR - WAALWIJK 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 APRIL 1957 14 Bekroning van riante stadsuitbreiding. Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Bennies I Bernd ijk Leonopzand Woensdagmorgen werd de nieu we winkelgalerij aan de Pas toor Kuijpersstraat in de St. An toniusparochie officieel door burgemeester Teijssen geopend. En met deze opening is in de St. Antoniusparochie de kroon op het werk gezet van een zeer rian te en moderne stadsuitbreiding, welke zich in de laatste jaren in het westelijk deel van dit ge- meentedeel heeft voltrokken. De uitbreiding van de wooncapaci- teit is voor Waalwijk een aange legenheid van de eerste orde en zij heeft daarom de volle aan dacht van het gemeentebestuur, dat niets onbeproefd laat om Waalwijk te maken tot een ge meente waar het goed is te wo nen en te werken. Bij een fraai complex woonwijken behoort echter een winkelcentrum en daarom heeft de gemeente hel tot haar taak gerekend om in 't nieuwTe deel van de St. Antonius parochie een dergelijk winkel centrum tot stand te brengen. En dit winkelcentrum is woensdagmorgen officieel in ge bruik genomen. Voor de officiële opening door burgemeester Teijs sen werden de acht fraaie pan den ingezegend door de Z.Eerw. Heer Pastoor Lam, die in 'n kor te toespraak ook uitdrukking gaf aan zijn vreugde over de com pletering van dit bijzonder fraaie stadsdeel. Hij wénste de onder nemers in dit winkelcentrum al le succes in zaken toe, maar in het bijzonder wees hij op de be tekenis van de geestelijke ge zondheid van dit deel van de pa rochie. Burgemeester Teijssen ver richtte vanaf de voor de panden opgestelde kiosk de officiële ope ning. Hij onderstreepte dat met de totstandkoming van deze win kelgalerij een niet onbelangrijke bijdrage is geleverd tot de uit groei van de St. Antoniusparo chie, die in de laatste jaren een betekenende uitbreiding heeft ondergaan en in de toekomst nog zal ondergaan. De gemeente, ai- dus spreker, heeft het als haar taak gezien, hier een galerij tot stand te brengen en hij noemde deze galerij een centrum met een bepaald accent, waardoor dit ge- meentedeel zich een grotere ma te van zelfstandigheid heeft ver worven. Spreker gaf uiting aan zijn zeer grote bewondering voor de ondernemers in de 8 nieuwe panden, die met deze vestiging grote lasten op zich hebben ge nomen en hij wees daarbij op de huur en de kosten van de eerste inrichting. Burgemeester Teijs sen wilde dan ook vooraï hen ge lukwensen en hij sprak daarbij de hoop uit dat hun ondernemin gen rijke vruchten zouden mogen afwerpen. Na deze toespraak verrichtte de burgemeester de opening door elk der panden te ontsluiten, waarna hij elk der ondernemers in hun nieuwe zaak nog eens hartelijk gelukwenste. In de garage van de Brood- en Banketbakkerij H. Schomaker- Horsten werd daarna geklonken op het welzijn van deze bijzon der fraaie winkelgalerij, waarbij de heer J. Verschuur 't gemeen tebestuur dankte voor de grote medewerking in de totstandko ming van deze winkelgalerij en hij verzocht burgemeester Teijs sen de dank van alle onderne mers in deze panden over te brengen aan alle takken van dienst die het hunne hebben bij gedragen tot de totstandkoming van deze galerij. Ook dankte spr. Pastoor Lam voor de inzegening van deze galerij. In deze galerij zijn de volgen de firma's gevestigd: Brood- en Banketbakkerij H. Schomaker- Horsten; Sigarenmagazijn „Jan Tabak", eig. J. Verschuur; Tex tielhandel D. Gennissen-Bank, Groenten- en Fruithandel Harrie v. d. Lee; Drogisterij Jos. de Leuw, Horlogerie, Goud- en Zil ver Jos. Oversberg; Vis- en De- licatessenhandel Miel v. Lieshout en Végé-kruidenier Ad. van En gelen. Een woord, van hulde en waar dering ook voor hen die deze fraaie galerij hebben tot stand gebracht, te weten: A. v. Huiten, architect; A. Lips Zn. te Til burg; Gemeentewerken en -be drijven; G. J. Bosman, loodgie- tersbedrijf, Tilburg en de Waal- wijkse firma's v. Dongen, v. d. Heuvel en Klijn voor elektra en Bakkers voor verfwerk; en ten slotte hebben de firma's Hom burg te Zaltbommel, van Wan- rooij te Kaatsheuvel en Kemme te Den Bosch de interieuren op voortreffelijke wijze verzorgd, Gaarne willen ook wij uitdruk king geven aan onze bewonde ring voor de voortvarendheid van ons gemeentebestuur en voor het initiatief en de onderne mingszin van hen die in deze prachtige galerij een bedrijf ge opend hebben en wij mogen van harte hopen dat de bewoners van de St. Antoniusparochie de bete kenis van deze daad naar waarde zullen weten te schatten en hun inkopen zullen doen bij hen die aan de bouw van dit winkelcen trum zin hebben gegeven. deze perfecte show o.i. niemand moeilijk vallen zijn keuze te bepa len, een keuze die belangrijk is wan neer men in de komende lente- en zomermaanden er op uit wil met rijwiel, bromfiets, scooter of motor. Een betrouwbaar vervoermiddel is in vakantie of bij uitstapjes immers een eerste vereiste. Wij waren in de gelegenheid om reeds vooraf een kijkje op deze voortreffelijke show te nemen en we moeten beginnen met te zeggen dat we onmogelijk alles kunnen vermelden wat er in het K.J.C.-ge- bouw aan moois te zien is. De afdeling rijwielen omvat een 250 fietsen van kinderfietsen tot racefietsen toe. En hierbij valt het eerst de aandacht op de fraaie Ero- ba sport- en racefietsen en kinder rijwielen. Het model zowel als de kleur van het Eroba-rijwiel is bij zonder aantrekkelijk, waarbij de prijs zich geheel aanpast 180.— tot 300.compleet). Verder vindt men er de Triumph Sport (177.50 tot 275.en het Gruno-rijwiel 164.— tot 285.—). Bij de bromfietsen ontmoet men de welbekende Berini (van ƒ398.— tot 698.een veilige, zuinige en betrouwbare brommer. Verder de H.M.W. met de fraaie Admiraal 660.en Admiraal Sportief (ƒ695.—). De H.M.W. kent ook de bromscooter en wel de en- kelzit 745.en de dubbelzit (795.—). Indrukwekkend zijn ook de Mon- za-bromfietsen van 635.- tot 675.- j i 1 i Betrouwbaar en voortreffelijk van uitvoering als alle D.K.W.-produc- ten, is ook de D.K.W.-bromfiets 695.En dan ten slotte de fraaie Sparta-bromfiets van 560. tot ƒ632.50 (transport). Bij de motoren imponeren de prachtige B.M.W.-, D.K.W.-, B.S.A. en Sparta-machines, die 't hart van elke motorliefhebber sneller doen kloppen. Men heeft hier uiteraard ook verschillende prijsklassen. En dan nog de prachtige Diana- scooter- van 200 c.c. met 4 versnel lingen en electrische starter. Een juweel van een machine, waarop zowel bestuurder als duo-passagier bijzonder comfortabel zitten en ge vrijwaard zijn tegen spatpartijen van voor- of achterwiel. Ten slotte kunnen we nog ver melden dat deze show ook een vol ledige expositie van Hebri wasma chines en koelkasten bevat en dat de firma Pols-van Heijst gezorgd heeft voor een extra attractie in de vorm van een Eroba-home-trainer met snelheidsmeter. Elke bezoeker kan hierop zijn sprint-capaciteiten testen. We kunnen iedereen aanraden om dit weekend een bezoek aan het K.J.C.-gebouw te brengen, want de firma Pols-van Heijst geeft op unie ke wijze blijk van hetgeen zij te bieden heeft en waarvoor zij alle mogelijke service kan bieden. En wie weet komt van kijken. kopen, want daar is het toch uiteindelijk de bezoeker en de ex posant om te doen. De nieuwe winkelgalerij in de Pastoor Kuijpersstraat in de St. Antoniusparochie woensdag officieel geopend. GESLAAGD. Te Breda slaagde dezer dagen de heer Jan Mutsaers uit Lopnopzand, kappersbediende bij M. v. Heesbeen, Victoriestraat alhier. Hij heeft met goed gevolg deelgenomen aan de 2e ronde van het Nationaal Concours 1956-1957 voor de landskampioen schappen afd. Heren-kappen met de „Coupe-Rationel", en wist de eerste prijs te behalen. Geslaagde, proficiat! KLEINE AANRIJDING. Maandagavond om pl.m. 11.30 uur had een kleine aanrijding plaats in de Stationsstraat alhier. Een twee wielig motorrijtuig, bestuurd door H. S. uit Rotterdam, kwam in bot sing met een hond van v. L. alhier. PRISMA horloges PRIMA horloges H. STASSAR - WAALWIJK die plotseling de rijweg overstak. De motorrijder kwam te vallen en werd gewond. De hond werd ge dood, terwijl de motor vrij aanzien lijk werd beschadigd. TONEELAVOND BUURTVER. T.I V., Schotsestraat, Canadese- straat, Victoriestraat enz. Bovengenoemde buurtvereni ging biedt haar leden en eventu ele huisgenoten een ontspan ningsavond aan in de vorm van het toneelspel „Suuske Per- daems", oorspronkelijk Vlaams toneelspel in drie bedrijven. Bij de leden werden door de bestuursleden de programma's voor deze uitvoering, welke ge geven zal worden op zaterdag 6 april a.s. in zaal „Thalia" uitge reikt. Aanvang 19.30 uur. Gezien de goede keus, die het bestuur van T.I.V. heeft gedaan, twijfelen wij er niet aan of de ze toneelavond, tintelend van Vlaamse humor en doorspekt van Vlaamse geest en kolder zal een aangename herinnering zijn aan deze toneelavond. Voor hen die nog niet in het bezit zijn van de vereiste pro gramma's (door afwezigheid, nog niet genomen besluit enz.) zal tot zaterdagmiddag gelegen heid zijn deze af te halen of des avonds na 19 uur aan de zaal. Leden der buurtvereniging, komt in groten getale om 't werk van de afd. Waalwijk van het Ned, Rode Kruis te waarderen en te stimuleren. Het bestuur verwacht 'n mas sale opkomst. L.a BURGERLIJKE STAND Geboren; Elisabeth C., dv. A. G, Ver hoof stad-v. Zeist; Alida C,, dv. A. P. Verhoeven-de Bruijn te Loon op Zand; Cornelia E. J., dv. W. A. Broeders-Klerks; Adrianus L. W., zv. N. A. L. v. Bladel-Pulles; Johan na A. M. T., dv. M. M. A. van der Ven-Verkuil te Drunen; Johannes S, zv. W. P. Raaijmakers-van der Heijden. Overleden: Gerardus C. Hamers, 79 jaar, echtg. van J. M. Missot; Hen- drika M. Passier, 60 jaar, echtg. van van A. J. v. Heesch. Huw.-aangiften: G. G. A. v. Ier- sel 26 j. en J. E. Pennings 23 jaar, beiden te Waalwijk; H. E. de Haan 26 j. en A. M. W. van den Broek 23 jaar, beiden te Waalwijk; J. Netten 26 j. te Sprang-Capelle en J. A. v. Oorschot 26 j. te Waalwijk; P. C. v. Heesbeen 31 j. en J. C. M. Ver meer 32 jaar, beiden te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: M. J. Wisse van Zie- rikzee; E. de Nijs van Sluis; P. Se- gers en gezin van Sluis; F. A. Klerkx van Duitsland; D. J. M. Gennissen en gezin van Hillegom; H. v. d. Lee van Loon op Zand; A. L. v. Herpen van Den Dungen. Vertrokken; M. C. C. v. d. Meijs naar 's-Bosch; W. B. F., J. J. M. en J. J. B. Ernst naar Oisterwijk; A. C Ophorst naar Loon op Zand; C. P. v. Bavel en gezin naar Breda; C. A. Blankers naar Rotterdam; M. Wa gemakers naar Tilburg; W. H. Schuurmans naar Breda. KON. ONDERSCHEIDING. De heer Dr. D. C. Renooy, geboor tig uit Sprang, oud-leerling der R.K. H.B.S. te Waalwijk, thans hoofd directeur van de Surinaamse Bank in Paramaribo, is benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau WILLEM DE HOOG OVERLEDEN Op bijna 83-jarige leeftijd over leed in Pension St. Elisabeth te Ou denbosch Willem de Hoog, in leven een der firmanten van de bekende koekfabriek de Hoog te Oosterhout. Niet zozeer in deze hoedanigheid dan wel als muzikale figuur, genoot de overledene in en buiten Brabant een uitstekende reputatie. Als bari ton vertolkte hij in diverse opera's en operettes op zeer artistieke wijze de voornaamste rollen. De ouderen onder ons zullen zich nog gaarne de prachtige bariton, Willem de Hoog uit Oosterhout, her inneren, waar hij vroeger talrijke malen aan concerten onzer Lieder tafel meewerkte, alleen of tesamen met z'n stadgenoot v. Rijthoven, een zeldzame tenor. Unieke show van Fa. POLS-VAN HEIJST Jodra in bomen en struiken de L knoppen openbarsten en op de meest dorre en onwaarschijnlijke plaatsen plotseling een bloem te bloeien staat in overweldigende schoonheid, komt ook de mens tot bijzondere en opvallende activitei ten. En tot deze activiteiten behoort ongetwijfeld ook 't verschijnsel dat het zakenleven zijn beste beentje voorzet en alle brave burgers ervan tracht te overtuigen dat men de nieuwe lente ook met een nieuwe uitwendige mens moet beginnen. De modekoningen sturen de charmant ste mannequins op ons af, de schoenfabrikanten zetten ons de be- valligst geschoeide voetjes voor en de meubelhuizen vertellen ons dat ons huis toch eigenlijk wel een an der en fleuriger tintje nodig heeft. En elk voorjaar wordt de mens ge confronteerd met de nieuwste snuf jes op velerlei gebied. Het ligt dus voor de hand dat ook de rijwielhandelaar eens op de grote trom slaat, want er is tenslotte geen gebruiksvoorwerp dat de mens zo zeer nodig heeft als het vervoermid del. Lopen doen we alleen nog maar als sport of als een gezellige bezig heid om eens even een luchtje te scheppen. En vooral in voorjaar en zomer is een goed en aantrekkelijk vervoermiddel een onmisbaar bezit, omdat dit ons veelal in staat stelt voor 100% van onze vrije tijd te ge nieten. De firma Pols-van Heijst in de Stationsstraat heeft dit begrepen en omdat de show momenteel het mid del is om op grote schaal en doel treffende wijze de aandacht op een of meer artikelen te vestigen, heeft deze firma in het K.J.C.-gebouw in de Stationsstraat op vandaag, mor gen en overmorgen een show geor ganiseerd, zoals wij in Waalwijk nog niet hebben gezien. Deze show is een zeer indrukwek kend vertoon van het beste wat er op het gebied van rijwielen, brom fietsen, scooters en motorrijwielen in de handel is. Eenieder die deze show bezoekt, zal kunnen constate ren dat de firma Pols-van Heijst de zaak op grootse wijze heeft aange pakt en met deze show een interes sant stuk voorlichtend werk heeft gedaan. Het moet na het zien van 3e LUSTRUM H.C. DES Op 15 maart jl. was het 15 jaar gele den, dat in het theehuis van het toenma lige R.K. Sport- en Wandelpark de R.K. Mixed Hockeyclub DES werd opgericht. Dit feit werd zondag jl. in besloten kring herdacht en gevierd. De dag begon met een H. Mis opgedragen door de gees telijke adviseur Kapelaan Verheijen. Daar na volgde om 12 uur de feestvergadering Deze werd na de opening door de voor zitter, aangevangen met de voorlezing van de notulen van de oprichtingsvergadering op 15-3-42. Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n pijn veroorzaakt over tollig maagzuur. De remedie is een voudig en afdoende: Rennies. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd! Eet onbevreesd waar U trek in hebt, maar steeds Rennies bij de hand! Aansluitend op deze notulen begon voor zitter Keijnen aan zijn feestrede. Allereerst liet hij uitkomen, dat het in 1957 zo van zelfsprekend gevonden wordt, dat Kaats heuvel een hockeyclub rijk is, maar - en hij richtte zich hierbij speciaal tot de jonge ren - het voortbestaan van DES heeft in de eerste jaren aan een zijden draad ge hangen. Het ging slecht met de hockey club en de jongeren zouden een voorbeeld kunnen nemen aan wat toen gedaan is om DES op de been te houden. Hulde en dank bracht hij aan degenen, die DES toen van de ondergang gered hebben. Voor een zeer aandachtig gehoor ging de voorzitter ver der om met verve het wel en wee te schil deren, dat het Kaatsheuvels Hockey in die 15 jaar heeft doorgemaakt. Verder in zijn uitgebreide toespraak somde hij van elk jaar een markant feit op, te beginnen met de moeilijkheden, die in 1942 in de tram tussen Hoensbroek en Brunssum met een Duitser ontstonden over de wijs van „It is along way to Tipperairy", die ook toevallig de wijs van het DES clublied was, tot aan het kampioenschap van heren 2 in 1957. Het was niet zonder trots, dat spreker consta teerde, dat men gelijkgeaarde plaatsen als Kaatsheuvel, met een hockeyclub, dat 8 elftallen in de competitie heeft, niet zo maar voor het aanwijzen heeft. Enpassant gaf hij nog even een lijstje van 8 namen van leden, die langer dan tien jaar lid zijn. Het leek wel dat er geen einde aan deze met zoveel gloed voorgedragen feestrede zou komen en de organisator van deze dag, de heer J. Schellekens, keek al bedenkelijk op zijn horloge. Maar nog steeds was het muisstil in de volle vergaderzaal. Toen voorzitter Reijnen zijn speech tenslotte be sloot met een: Op naar het vierde lustrum, stonden alle aanwezigen als bij afspraak op en brachtten een langdurig applaus uit, welk beter, dan wat ook demonstreerde, hoe deze feestrede was ontvangen. Nadat alle leden van groot tot klein uit gerust waren met een glas wijn, nodigde de voorzitter de aanwezigen een toast uil te brengen op de club. Hierna vroeg de heer Andre Mallens het woord als ver tegenwoordiger van de leden. Ook hij bracht dank uit aan al diegenen, die er in het verleden en thans voor gewerkt heb ben, om de hockeyclub te maken tot wat zij nu is. 's Middags waren er enkele wedstrijden in „de Efteling" en 's avonds werd deze feestdag in het clubhuis Hotel Smit, be sloten, met een eenvoudig dineetje, dat de leden, mede door de kwartjes-aktie in de club, kon worden aangeboden. Tijdens deze avond werden de leden in de gelegenheid gesteld mee te doen aan een gratis ver loting van een hockeystick, door te raden naar het totaal aantal leden, dat de club in deze 15 jaar heeft gehad. De schat tingen varieerden van 250 tot 1205. Het uiste aantal was 334 en werd geraden door Mevr. Koolem-Kemmeren. Toen het feest voorbij was, ging ieder voldaan huis waarts, de jongeren niet het minst. OPGEDRAGEN Aan de aannemersfirma Brekelmans te Kaatsheuvel werd onderhands opgedragen het bouwen van een woonhuis voor de heer van Huiten uit Waalwijk en voor de heer W. Vreysen onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel. r-Jï S!.j JLii DAMSPORT De uitslagen van de onderlinge compe titie van de Kaatsheuvelse Damvereniging K.D.V. waren: P. v. Zon - F. Munster 0-2 H. Aussems - K. Vrinten 0-2. J. v. Ber- kel - H. Reuver 0-2. J. v. d. Linden - J. Kemmeren 2-0. H. Deutekom - H. Reuver 0-2. J. Kemmeren - P. v. Zon 2-0 F. Munster - J. v. d. Linden 2-0. C. Sips- J. Kemmeren 0-2. De stand is thans: gesp. gew. verl. rem. pnt. K. Vrinten 8 8 16 F. Munster 8 7 15 H. Aussems 7 4 2 1 9 C. Sips 10 3 6 1 7 P. v. Zon 9 3 5 1 7 J. v. d. Linden 8 2 4 2 6 J. v. Berkel 7 3 4 6 J. Dingemans 6 2 3 1 5 J. Kemmeren 5 2 2 1 5. A. Reuser 2 2 4 J. de Bont 7 2 5 4 H. Deutekom 7 7 0 ZONDAG-DOKTERSDIENST De praktijk van dokter Raaijmaaker te Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loon op Zand wordt waargenomen door dokter Wijtenburg, Kaatsheuvel, Hoofd straat 4, Tel. 2550. AGENDA Zaterdag 8 uur n.m. Apollo Theater „De onverschrokkenen". Toegang 14 jaar. Zondag 6 uur n.m. en 8.30 uur n.m. Programma van zondag. Verder vanwege de H. Missie geen re petities of vergaderingen: DUIVENSPORT Vrijdagavond inmanden laatste oefen- vlucht voor zaterdag, in verband met de H. Missie. 't is schoonmaak geweest De kachel is uit Voor kille avonden is een Petroleumvergasser DE UITKOMST Wjj hebben een keuze in de allerbeste merken de RADIVECTOR van B. en D. de DEMON van de P.O.D. en de CL AR US Uw adres H.P. Dekkers v. d. Vliet Hoofdstraat 111 Kaatsheuvel H. MISSIE Kaatsheuvel krijgt vanaf zaterdag 6 tot en met zondag 14 april in de drie pa rochiekerken zijn H. Missie, gegeven door de eerw. Paters Kapucijnen. De opening geschiedt zaterdag a.s. met een plechtig Lof met predikatie en de sluiting wordt op zondag 14 april gevierd, eveneens met een plechtig Lof om 7 uur. Dagelijks wor den in de ochtenduren H. Missen opge dragen, waaronder een korte predikatie, terwijl in de avondoefeningen een grote predikatie volgt. Voor de kinderen van de school worden reeds voor de aanvang van de grote Missie oefeningen gegeven, ter wijl voor de schoolvrije jeugd eveneens vood-oefeningen worden gehouden. In ver band met de Missie yervallen alle repeti ties en grote vergaderingen. 't Worden voor Kaatsheuvel dagen van geestelijke verfrissing, van vernieuwing, mo gelijk van geestelijk herstel, die ongetwijfeld van zeer groot nut zullen zijn. Café „Kerkzicht" heropend. Zondag j.l. of circa 11 uur her opende in 't woordenrijke speech de heer Th. Zeebregts, café Kerk zicht van mevr. v. Dinteren, die er speciaal op stond dat de heer Zeebregts de openingswoorden zou spreken, temeer omdat ge noemde persoon (een bekende DE schakels voor uw geluk VAN Stationsstraat 88, tel. 3037 levenslange schriftelijke garantie figuur in het verenigingsleven) leeds jarenlang door zijn divrese bestuursfuncties in nauw con tact stond met Kerkzicht. Spr wees o.a. op deze tweede hero pening die weer ver uitsteekt boven de eerste, tot genoegen van alle verenigingen, die reeds .jarenlang thuis zijn in dit café. Hij wenste de fam. v. Dinteren van harte proficiat met deze her opening, ook namens diverse verenigingen. Met een stevige dronk werd deze opening voortgezet, die bij gewoond werd door vele belang stellenden, o.a. ook door de be sturen van diverse verenigingen. Vele bloemstukken, cadeaus en felicitaties gaven uiting van de waardering voor deze hernieuw de zaak. 's Avonds gaf het cabaret-en semble „Eddy Kelton" 'n prach tig programma, waarmee de ve le genodigden en belangstellen den naar hartelust konden la chen. Met deze vernieuwing is Bern- dijk weer een gemoderniseerde zaak rijker geworden, die er zijn mag en die ook noodzakelijk is voor de omgeving. Ongetwijfeld zullen ook straks vele bezoekers van buiten de plaats, die de Ef teling zullen bezoeken, even pau zeren in deze keurige zaak voor een verfrissende dronk. Mevr. v. Dinteren proficiat en veel sukses voor de toekomst. 1 1tl-.-tl ,1 AÏAiKüS VOETBAL a.s. Zondag gaat Berkdijk naar Waspik om aldaar om half drie aan te treden tegen „Waspik" in de derde ronde om de Toon Schröderbeker. Alvast een goede oefening voor de komen de promotie-wedstrijden. KNVB-TOTO Een van de leden van „Berkdijk" wacht momenteel in grote spanning af, wat er voor hem uit de bus zal komen. Piet Meijers had zondag j.l. nl. van elf wedstrijden de uitslag geraden. Wij maken er de leden op attent, dat wekelijks de KNVB pool is te verkrijgen bij de secretaris der vereniging de heer T. Zeebregts, Anjerstraat 1, waar men hem tevens vrijdagavond vóór acht uur kan in leveren. Correspondentschap Reisbureau Het lenteseizoen is weer aangebroken en daarmee tevens het reisseizoen. Om de in woners van Loon op Zand en omgeving ter wille te zijn en op een goede manier voor te lichten heeft het bekende reisbureau firma Jacques van Dijk, Touring Centrale, uit Eindhoven haar correspondentschap ook in Loon op Zand. Het is dus niet meer nodig elders uw reizen te bespreken, te kiezen en te laten verzorgen. De firma van Dijk is gespecialiseerd op het gebied van grote reizen per touringcar, met het mo dernste materiaal. Zij organiseert 3-4-5-6- 10 en 18 daagse reizen door geheel Europa. Wij noemen U Lourdes, Rome, Fatima, Spanje, Tirol, Wenen, Rivièra, Zwitserland, Parijs, Rijn- en Moezelstreek, Luxemburg en vele andere reizen in comfortabele bus sen. Firma's,verenigingen en besloten ge zelschappen reizen door binnen- en buiten land, met- en zonder hotelverzorging. De firma van Dijk stelt elk gewenst reispro gramma samen. Laat U voorlichten door een der grootste reisbureaus; het kan U veel service bieden. Inlichtingen voor Loon op Zand e.o. bij J. Toorians, van Rijckevorselstraat 48 alhier, alwaar catalogi en inschrijfformu lieren aanwezig zijn. ST. JOACHIMSMOER VLAGGENRIT. Op zondag 7 april a.s. organiseert het bestuur van „Liefhebbers van Rijsport" 'n vlaggenrit op een terrein nabij Huis ter Heide. Deelnemers kunnen zich eventueel nog opgeven bij het bestuur. VERGADERING. Donderdag j.l. vergaderde „Moers Be lang" en werden enkele voor St. Joachim- moer van groot belang zijnde punten be sproken, o.a. de uitbreiding van de straat verlichting, vestiging bewaarschool en de aanstaande oranjefeesten. Er had bestuurs verkiezing plaats en de secretaris bracht een keurig verslag uit, terwijl enkele mede delingen werden gedaan betreffende de sport-problemen. DE ACTIE IN DE MIJNSTREEK Woensdag was de productie weer op peil in de mijnen; nadat de aktie een 40 duizend ton steenkool had gekost. In de Eerste Kamer zijn harde woorden gevallen over deze langzaam-aan-aktie Verscheidene senatoren en ook minister Suurhoff hebben deze sterk veroordeeld en ook de heer Middelhuis van de K.A.B. had er geen goed woord voor over en de heer Oosterhuis (N.V.V.) meehde dat zoiets in de vakbeweging niet is voorgekomen, nl. een dergelijke aktie zonder overleg met andere organisaties onbegonnen is.; de heer Ruppert (C.N.V.) noemde het een on waardig en onwaarachtig strijdmiddel. Het effect zal niet veel schelen met dat wat men behaald zou hebben, als het over leg in de mijnraad was afgelopen. - Unilever had in 1956 een omzet van 17.8 miljard, de winst steeg van 904.9 tot 1051 miljoen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 10