Waalwijkse en Langst Courant BRILLEN! BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN BEGROTING GAF WEINIG STOF TOT DISCUSSIE. PRISMAKIJKERS - ZONNEBRILLEN STASSAR BRILLEN WAALWIJK MAANDAG 29 APRIL 1957 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 34 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Gemeen teraad Waalwijk f 1.797.750.— voor uitvoering eerste fase havenplan. v f 13.230.— voor voorbereiding stichting cultureel centrum met schouwburg-accomodatie. KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" Jn de begrotingsvergadering van de Waalwijkse gemeen teraad, welke donderdag j.l. ge houden werd, is weer duidelijk het grote vertrouwen tot uit drukking gekomen dat de raad in bet beleid van B. en W. stelt. Over het geheel was men vol lot over het in de begrotingen gesti puleerde beleid en in geen enkel onderdeel wenste men enige cijr- rectie in dit beleid. De discussies beperkten zich tot rustige alge mene beschouwingen, waarin de sprekers zich bepaalden tot het stellen van vragen van informa tieve aard. Uitbreiding Besoijen. Dit vertrouwen in het beleid van B. en W. manifesteerde zich ook bij de behandeling van de overige agendapunten, waarvan als eerste onder de hamer door ging de vaststelling van een uit breidingsplan in onderdelen voor Besoijen-west. Dit uitbreidings plan omvat de bouw van 180 een gezinswoningen, een 30-tal gara ges, 2 speeltuinen en 2 terrein- tjes voor de aanleg van volkstui nen. Tevens is hier ruimte gere serveerd voor de bouw van een verenigingsgebouw en een be jaardencentrum. Aan de stichting „De eigen woning" te Eindhoven werd een lening verstrekt van 700. Het doel van deze stichting werd in ons blad van 23 dezer reeds uitvoerig uiteengezet. Wegens vertrek van dhr. Zijl- stra naar Roermond werd hem op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van de plaatselijke huurcommissie en werd in zijn plaats gekozen dhr. v. Leeven. Tot vice-voorzitter werd benoemd de heer v. d. Meijs en als lid van de commissie de heer v. Barkel. leraar aan de Nij verheidsschool alhier. Havenplan JJet voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet groot 1.797.750.voor de uitvoering van de eerste fase van het haven plan deed de heer v. Leeven een opmerking maken over het uit te voeren grondwerk, waarbij hij echter onderstreepte dat hij een en ander van „horen zeggen" had vernomen en geen gelegenheid had gehad de juistheid van de bewering te onderzoeken. Spr. vroeg of het juist was dat de fa. Blankevoort, die momenteel de werkzaamheden aan de provin ciale weg in de polder in uitvoe ring heeft, heeft aangeboden het grondwerk voor de uitvoering van de eerste fase van het haven plan te verrichten voor 28.000.- Zo ja, dan zou dit toch wel een belangrijke besparing betekenen. De heer de Kort betuigde zijn grote instemming met het voor stel van B. en W. Hij onder streepte dat het bezit van een goede haven grote perspectieven voor de toekomst van de gemeen te opent, waarbij hij er wel op dekking dus een bedrag van 710.888.45. i De heer Mombers juichte het voorstel van B. en W. toe. Hij wees op de grote opbloei welke de industrie na de oorlog vooral in het Zuiden heeft gekenmerkt. Hij achtte een goede haven niet alleen voor Waalwijk van groot belang, maar ook voor alle an dere plaatsen in het noordelijk deel van onze provincie. Verder weer spr. op het belang van goe de en snelle verbindingen met Rotterdam, waar een groot deel van de importen samenkomt. De heer v. Leeven vroeg of de mogelijkheid bestaat dat naast de provincie ook het rijk een bij drage zal verlenen voor de uit voering van dit project. In zijn antwoord schetste de voorzitter allereerst in het kort de ontwikkeling van de haven plannen, die na vele besprekin gen en op basis van, rapporten van het Ingenieursbureau Bon- gaars en het ETI resulteerde in een concrete opstelling van plan nen in 1954 door Bureau de Wee- ger te Rotterdam. Deze plannen zijn eerst door de Provinciale Commissie-van Hasselt en na 't overlijden van mr. van Hasselt door de Commissie-de Quay de commissaris der Koningin heeft zich persoonlijk voor de realisering van de plannen inge zet onderzocht. Vooral ten aanzien van de financiële aspec ten van de havenplannen heeft prof. dr. de Quay een belangrij ke stoot tot concretisering gege ven. In dit verband wees de voor zitter er op dat de provinciale overheid volledig achter deze plannen staat,' doch ook van an dere instanties is de medewer king volledig aanwezig. Het to tale project is op 7.400.000. geraamd. Ten aanzien van de fa sen II en III kon de voorzitter meedelen dat hierover ook reeds in de P. C. is gesproken, waarbij wel tot uitdrukking kwam dat de gemeente zich hiervoor t.z.t. weer tot het Bureau de Weeger te Rotterdam zal kunnen wen den. Van het rijk, aldus de voor zitter, is voor de realisering van de plannen geen enkele bijdrage te verwachten. De voorzitter gaf uiting aan zijn verbazing over het gerucht als zou de fa. Blankevoort heb ben aangeboden het grondwerk voor fase I voor 28.000.- uit te voeren. Het .mist elke grond van waarheid. De totale revenuen van de gro te investeringen zullen welis waar eerst komen wanneer het gehele plan voltooid is, maar daar staat tegenover dat de ha ven, door de uitvoering van fase I een breedte krijgt van 42 m (thans 20m. en hoe!), een betere loswal en een uitstekende zwaai- kom. Fase I is dus voor de bin nenhaven van groot belang. Over de positie van de aan de haven gelegen veevoederfabriek kon de voorzitter nog geen mededelin gen doen, maar te dien aanzien zullen ongetwijfeld voorzienin- Wethouder v. Heeswijk voeg de hier nog aan toe dat hier sprake is van een voorlopige ou tillage. Hetgeen de heer Mom bers bedoelde, komt later aan de orde. Tenslotte verklaarde de raad zich accoord met het voorstel van B. en W. K.A.B. gepasseerd. De raad besloot medewerking te verlenen aan het bestuur der r.k. kleuterschool in de St. Crispijnstraat voor de inrichting van een noodlokaal; aan het be stuur van de St. Antoniusschool voor vergroting en verlegging van de bestaande speelplaats bij deze school en voor de aanleg van een nieuwe speelplaats voor het houten noodgebouw; aan het bestuur der St. Antoniusparo- chie voor de totstandkoming van een tweetal tijdelijke leslokalen in deze parochie, waarvoor een bedrag van 29.500. werd uit getrokken. De door B. en W. voorgestelde verordening inzake subsidiever lening aan vormingsinstituten voor de leerplichtvrije jeugd werd door de raad vastgesteld. De heer v. Seters toonde zich verheugd over de totstandkoming van een levensschool in Waal wijk. Naar aanleiding van het voorstel echter om aan de stich ting r.k. Levensschool voor Waalwijk een subsidie van 657 toe te kennen, vroeg spr. hoe dit stichtingsbestuur is samenge steld. De voorzitter meende te weten dat in dit bestuur zitting hadden: de heer v. Heesbeen, voorzitter, de heren F. Smolders en A. Meijs, leden en de heer J. Swarts, se cretaris-penningmeester. Het is wel de bedoeling dit bestuur nog uit te breiden, aldus de voorzit ter. Cultureel Centrum. De heer v. Leeven gaf als eer ste uiting aan zijn vreugde over het voorstel tot beschik baarstelling van een krediet ter voorbereiding van de stichting van een cultureel centrum met sehouwburg-accomodatie. Spre ker hooptp dat ook verenigingen met een andere levensbeschou wing van dit centrum gebruik zouden kunnen maken. Hij meen de dat het Gemeenschapshuis in Baardwijk alleen door het katho lieke volksdeel wordt gebruikt. Tenslotte vroeg hij hoe B. en W. zich de exploitatie voorstelden. Ook de heer de Kort betuigde zijn instemimng met dit voor stel. Hij wees op de noodzaak van een veelzijdige opzet van dit centrum. Momenteel is het zo, aldus spr., dat veel belangrijke evenementen (congressen, f eest- vergaderingen e.d.) Waalwijk passeren omdat men niet de be schikking heeft over een daar voor geschikte zaal. Ook voor de industrie is een dergelijk cen trum van bijzonder groot belang. Tenslotte pleitte spr. voor de aanleg van een ruim parkeer terrein in de onmiddellijke omge ving of liever nog annex aan dit centrum. De heer Mombers zei dat het hem verheugde dat, nu het par ticulier initiatief op dit stuk ge faald heeft, de gemeente nu de voorbereiding van de stichting van een cultureel centrum ter hand heeft genomen. Spr. sloot zich verder geheel aan bij de woorden van de heer de Kort. De heer Brouwer vroeg waar dit centrum zal worden gepro jecteerd. Het verdiende z.i. te vens aanbeveling om rondom dit centrum ruimte te scheppen voor tentoonstellingszalen en wellicht zal hier ook het schoenenmu seum een plaats kunnen vinden, zo meende hij. De heer v. Seters vroeg zich af of het wel op de weg van de ge meente lag om in; deze het initi atief te nemen. Hij meende dat de taak van de gemeente beperkt moest blijven tot het stimuleren van het particulier initiatief. Verder twijfelde spreker er aan of het onderhavige plan in deze tijd wel verantwoord was. De heer v. d. Hoven onder streepte dat hij altijd veel be- Secuur en niet duur JI Maar dan van de meest bekende opticien wees dat de grote investeringen I n worden getroffen, i»-» Hit rtlari Han (Ifi ver- w ik in dit plan eerst dan de ver wachte revenuën zullen opbren gen, wanneer het gehele plan ge reed is. Spr. informeerde verder nog naar de tijdsduur binnen welke fasen II en III gereed zul len komen. Tenslotte vroeg spr. naar de voorzieningen welke zul len worden getroffen t.a.v. de aan de haven gelegen veevoederfa briek die door de uitvoering van fase I haar losplaats zal kwijtra ken. Ook de heer v. Seters gaf ui ting aan ziin voldoening over t voorstel en onderstreepte vooral de grote belangen welke hiermee voor de industrie gemoeid zijn. De grote investeringen zijn een dergelijk plan alleszins waard, aldus spr. De grondprijzen had spr. liever niet in de bedragen verdisconteerd gezien. De heer Meijs toonde zich ook verheugd. Reeds lang heeft de gemeente naar de realisering van dit plan uitgezien en spr. hoopt dat er zo spoedig mogelijk met de uitvoering van fase I zal be gonnen worden. Verder vroeg 'spr. of het gebruik van de haven zal worden stopgezet bij het wer ken aan de geprojecteerde schut sluis. Zo ja, dan zou het mis schien aanbeveling verdienen n bedrag te besteden aan de aan leg van een voorlopige buiten haven. De heer Duijvelaar wees er op dat volgens het Pre-advies de al gemene reserve groot 734.o8o.4o zal worden besteed tot gedeelte lijke dekking der kosten. Elders is echter vermeld dat aan deze algemene reserve een bedrag van f 24.000.— zal worden onttrok ken om de gewone dienst slui tend te krijgen. Er resteert voor De voorzitter zei verder ver- heugl te zijn de hiervoor genoem de reserve voor een gedeeltelijke dekking der kosten te kunnen aanwenden. Deze reserve is met deze bedoeling tot stand geko men. Het door de heer Duijvelaar onderstreepte verschil is voort gevloeid uit het verschil in tijd stip van het uitkomen der be treffende stukken. In een begro tingswijziging zal dit verschil uiteraard worden opgevangen. Tengevolge van de werkzaam heden'aan de schutsluis zal het gebruik van de haven niet tijde lijk behoeven te worden stilge legd. Het verkeer zal dan plaats hébben via het Oude Maasje, waarbij de heer v. d. Hoven op merkte dat de bevaarbaarheid voor schepen van 1000 ton eerst dan mogelijk is wanneer fase II in werking is. Tenslotte wees de voorzitter er nog od dat door de realisering van de havenplannen Waalwijk de beschikking krijgt over een haven die uniek is in de provin cie. In tweede instantie wees de heer Mombers op het bedrag van 79.000.—, dat is uitgetrokken voor de havenoutillage. Spreker achtte dit bedrag zuinig besteed, want, zo betoogde hij, de haven outillage moet zodanig zijn dat zij door haar snelle en efficiente werkwijze een prikkel vormt voor de cliëntèle, van de haven gebruik te! maken. De voorzitter antwoordde dat dit bedrag door deskundige zijde is vastgesteld. Overigens zit er wel muziek in de cijfers en kan ook de havenaccomodatie nog later aan de orde worden gesteld. De heer v. Seters sprak er zijn verwondering over uit dat de standsorganisaties van de K.A.B. hierin niet zijn betrokken. De K.A.B. heeft zich als eerste voor de stichting van een levensschool ingezet. Thans is een dergelijke stichting in het leven geroepen buiten de K.A.B. om, die zich dan ook in hoge mate gepasseerd voelt. Spr. wenste te weten waar dit in zit. De gemeente heeft hierin geen enkele bemoeiing gehad, omdat dit niet op het terrein van de ge meente ligt. Het initiatief voor de stichting van genoemde le vensschool is uitgegaan van de Deken van Waalwijk. Het was echter wel noodzakelijk dat een en ander spoedig zijn beslag kreeg, aldus de voorzitter, om de subsidie-aanvrage tijdig in zee te krijgen. Wethouder Smolders verdui delijkte de uiteenzetting van de voorzitter door er op te wijzen dat de Deken de opzet van deze stichting zo breed mogelijk heeft willen zien. Omdat er i.v.m. de subsidie-aanvrage snel moest worden gehandeld, heeft de De ken mij, ofschoon ik geen voor zitter van de K.A.B. meer ben maar wel altijd een vurig lid zal blijven, aangezocht om de K.A.B. te vertegenwoordigen. Er is ech ter geen sprake van dat men de K.A.B. in deze heeft willen pas seren. Nadat de heer Kemperman had opgemerkt dat deze aangelegen heid helemaal niet in de raad thuis hoorde, zei de heer v. Se ters dat hij het met de huidige opzet niet eens was, maar dat hij zijn medewerking aan dit plan tóch niet wilde onthouden. Hij hoopte echter dat er langs een andere weg een juiste oplossing van deze aangelegenheid zal ge vonden worden. De heer Brouwer tenslotte wees er op dat door het passeren van de K.A.B. de opzet niet aan haar doel beantwoordt de vor ming van de arbeidersjeugd. wondering had gehad voor de particulieren die een zaal exploi teren waar tenminste nog enige culturele uiting mogelijk is. De gemeente, aldus spr., heeft zich zo sterk ontwikkeld dat het par ticulier initiatief in deze wel te kort moet schieten. De gemeente heeft dus de plicht om op dit ter rein werkzaam te zijn. Spreker meende dat in dit cultureel cen trum ook de belangen van de sport moesten behartigd worden en hij wees in dit verband op de behoefte aan een overdekt zwem bad en een goede turnzaal. In zijn antwoord onderstreep te de voorzitter nadrukkelijk dat het voorstel van B. en W. alleen betreft het beschikbaar stellen van een krediet tot voor bereiding van de plannen. Over de uitvoering kan derhalve nog niets worden gezegd. Ten aan zien van het Gemeenschapshuis in Baardwijk merkte de voorzit ter op dat ook het prot.-christ. volksdeel van dit gebouw ge bruik maakt (fancy-fair en hij andere gelegenheden). Het kerk bestuur van St. Clemens is wel huurder van dit gebouw, maar primair heeft de gemeente er te allen tijde de beschikking over. In een zeer goede onderlinge ver standhouding wordt in Baard wijk door de verschillende rich tingen van het Gemeenschaps huis gebruik gemaakt. Uiteraard zal ook 't nieuwe culturele cen trum niet voor het gebruik van enkele verenigingen gereserveerd zijn. Verder wees de voorzitter er op dat er geen sprake is van de bouw van een schouwburg, maar van een cultureel centrum met schouwburgaceomodatie, hetgeen impliceert dat er gelegenheid ge schapen zal worden voor veelzij dige manifestaties. Een parkeer gelegenheid zal zonder twijfel in het project worden opgenomen. De suggesties van de heren v. d. Hoven en Brouwer verdienen on getwijfeld een nadere overwe ging,' aldus de voorzitter. Het Centrum zal worden geprojec teerd in de Julianastraat op het terrein tussen de heren Teurlings en Vincent Weijers. Naar aanleiding van de op merking van de heer van Seters merkte de voorzitter op dat een dergelijk centrum nergens tot stand komt anders dan door dex gemeente. Het particulier initia tief kan een dergelijk plan on mogelijk realiseren. Het bedrag van 13.230.—, dat door B. en W. wordt gevraagd, zal in geen enkel opzicht de uitvoering van andere objecten vertragen. De voorzitter meende dat de voor bereiding niet naar de toekomst mocht verschoven worden, om dat hieraan zeer veel werk is verbonden. Het is van 't grootste belang dat de gemeente de plan nen voor dit centrum kant en klaar in portefeuille heeft wan neer de bouw voor dit object zal worden vrijgegeven. In tweede instantie betoogde de heer v. Seters nogmaals dat het particulier initiatief in deze aangelegenheid een belangrijk aandeel moest hebben. Hij on derstreepte nogmaals de moeilij ke tijden en wees er op dat een sluitende exploitatie nooit mo gelijk zou zijn. Verder meende hij 'dat als hij nu „ja" zei, hij straks ook niet zijn goedkeuring aan de plannen zou kunnen ont houden. De voorzitter ontkende dit laatste ten stelligste. Door de be schikbaarstelling van het ge vraagde krediet wordt geen en kele verbondenheid geschapen t.a.v. de goedkeuring van de straks ter tafel komende plan nen. De exploitatie zal zeer ze ker niet rendabel zijn, maar waar is dit wel het geval, aldus de voorzitter. Wij behoeven ons hieromtrent dan ook geen enkele illusie te maken. En juist daar om zal de gemeente haar zorg voor bet culturele leven telken- iare in de begroting tot uitdruk king moeten brengen. Wethouder v. Heeswijk wees de bekering van de heer Mom bers van de hand. als zou 't par ticulier initiatief in Waalwijk hebben gefaald t.a.v. de stichting van een cultureel centrum. Voor narticulieren is dit echter niet te doen, aldus spr., omdat zakelijke aspecten noodzakelijkerwijs een grote rol spelen. Vervolgens hechtte de raad ziin goedkeuring aan het voor stel voor een subsidie van 200 voor het Uniform-comité der harmonie St. Jan. Grond werd aangekocht in de Buitenpolder van Besoijen en aan het Hoogeinde te Baardwijk: verkocht werd een strook grond aan de Burgem. Moonenlaan; grond zal geruild worden in de Binnenpolder van Besoijen. Begrotingen De begrotingscommissie, be staande uit de heren Duijve laar, v. d. Hoven en Meijs, ont hield zich van een algemene be schouwing over de begrotingen. De heer v. d. Hoven gaf in dit verband in overweging om de algemene beschouwingen in de toekomst te laten houden door een persoon van elke fractie. Dit zal een overzichtelijke behande ling t enogede komen. Ten aanzien van de sportpark plannen was de heer v. d. Hoven niet helemaal bevredigd door het antwoord van B. en W. en de memorie van antwoord. Hij meende bij dit college een aarze ling te constateren om te dien aanzien een besluit te nemen. Met klem wees spr. nogmaals op de noodzaak van een oplossing inzake een sportterrein voor Be- soijen. De heer v. Leeven stelde m zijn algemene beschouwing voor in de toekomst de begrotingscom missies uit te breiden met meer dere of alle raadsleden. Dit met het oog op de omstandigheid dat de raadsleden dan beter thuis zullen, raken in de materie van de gemeentelijke huishouding. Ten aanzien van de sportpark plannen zei spr. dat de sportver- eniging R.W.B. zich terecht in een' hóek gedrukt voelt. Zij be schikt over 1 sportterrein en dit achtte spr. een beslist onvol doende voorziening. De aanleg van een sportterrein dat aan het doel beantwoordt, achtte hij be slist noodzakelijk, desnoods moet er dan maar naar een noodop lossing worden gezocht. De verkeerssituatie in de ge meente is zodanig, aldus spr., dat het aantal ongevallen steeds toeneemt. Vooral in de Grote straat is de situatie vooral voor wielrijders levensgevaarlijk. Spr. stelde voor in deze straat een eenrichtingsverkeer in te voeren en het parkeerverbod op te hef fen. Dit eenrichtingsverkeer zou niet moeten gelden voor wielrij ders. Ten aanzien van de nieuw te bouwen scholen in het uitbrei dingsplan ten noorden van de Winterdijk pleitte spr. voor een meer centrale ligging van de daar te bouwen openbare lagere school. Hij zag deze school gaar ne geprojecteerd direct ten wes ten van de Hertog Janstraat. Namens de protestants-chris- tel. fractie wees de heer Derck- sen op het aantrekkelijke pro gram dat in de begroting 1957 is gestipuleerd en op het voortva rende beleid van B. en W. Spr. meende dat het program zelfs iets overladen was, hetgeen z.i. bleek uit het feit dat enkele pos ten van het vorige dienstjaar zijn blijven openstaan, zoals het verlichtingsplan Besoijen, dat nog steeds niet is voltooid en de openbare leeszaal en bibliotheek. De belangrijke uitbreiding van de dienst gemeentewerken deed spr. de vraag stellen of er daar door nog wel een juiste verhou ding bestond tussen hoofdamb tenaren en het overige personeel. Spr. vroeg aandacht voor een verscherping van het toezicht op de uitvoering van werken. De heer Dercksen had grote waardering voor het vulturele program, waarin vooral het on derwijs grote aandacht krijgt. Belangrijk vond spr. ook dat de kunst bijzondere aandacht heeft gekregen, niet alleen in de vorm van subsidies, maar ook door onderwijs. Spr. vroeg aandacht voor een spreiding van de sport, in 't bijzonder voor turnen, ath- letiek, tennis en volleybal. De sport is in Waalwijk te eenzijdig gericht, zo meende hij. Verder achtte spr. het belangrijk de wo ningbouw zoveel mogelijk te spreiden over de samenstellende gemeentedelen, niet alleen in middenstandswoningen maar ook in arbeiderswoningen. Tenslotte meende spr. dat het aanbeveling verdiende de te be reiken hestedingsbeprking in een bedrag uit te drukken, zoals dat in een aantal grote gemeenten is geschied. De heer v. Seters wees in zijn algemene beschouwing op de on gunstige financiële toestand ten gevolge van de noodzakelijke in krimpingen. In dit verband vroeg spr. zich af wanneer men kan spreken van een gezonde ge- meentegroei er, wat het gemeen tefonds zal uitkeren. Vooruitzien is in de huidige omstandigheden van het grootste belang en daar om blijft een voorzichtig beleid geboden. De werkgelegenheid, aldus spr., is in het afgelopen jaar zeer gunstig geweest en voor een ge zonde groei van de gemeente zal deze zich nog sterker moeten ontwikkelen. Spr. hoopte dat de gezonde aanpak in onze gemeen te voortgang zal vinden. Spr. zei het volste vertrouwen te hebben in het beleid van B. en W. en bracht dank aan allen die in het afgelopen begrotingsjaar voor de belangen van de gemeen- I te hebben gewerkt, i Ten aanzien van de woning bouw vroeg spr. zich af wanneer de hoge bouwkosten en huren tot staan zullen komen. Verder in formeerde hij naar de plannen t.a.v. het te bouwen flatgebouw tegenover de nieuwe winkelgale rij in de St. Antoniusparochie. In hét kader van de woningnood drong spr. aan op het toewijzen van woningen aan gezinnen die in moeilijke omstandigheden verkeren. Tevens vroeg hij aan dacht voor particuliere wonin gen die in slechte staat verkeren 'en wees op het feit dat een aan tal onbewoonbaar verklaarde woningen nog steeds bewoond zijn. Ook vroeg hij aandacht voor de tuintjes van woningen van de Woningbouwver. „Besoijen" en informeerde verder naar de stand van de woningverbetering aan de le Zeine en in de René de Clersqstraat. Spr. meende dat voorzichtig heid moest worden betracht met personeelsuitbreiding bij dienst gemeentewerken. Verder stelde spr. voor: verlenging van de sluitingstijd van de avondmarkt, verhoging van de vergoeding voor de leden van 't stembureau en subsidies voor de standsorga nisaties. Hij informeerde verder naar de wachthuisjes van de B.B.A. en naar de voorgenomen bouw van woningen in systeem bouw in het uitbreidingsplan Baardwijk en naar de plannen t.a.v. het schoenenmuseum. Spr. toonde zich verheugd over de subsidies aan de sociale vereni gingen en sportverenigingen. In verband met de jeugdbaldadig- heid achtte hij het wenselijk dat de ouders meer op de vingers ge tikt werden. De oorzaak van de ze baldadigheid en vernielzucht meende spr. voor een belangrijk deel te moeten zoeken in 't ont breken van voldoende speel ruimte voor de jeugd. De speel tuinen in de St. Antoniusparo- I DE ECHOW Den Bosch, Vnghterstr. 25, Tilburg, Markt 32, Breda, Nw.Ginnekenstr. 23. Alle korlingen weiden direct afgetrokken. EENS

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1