Waalwijkse en Langst Courant HLMJOURNAAL BINNEN- EN BUITENLAND Uit de Langstraat PRISMAvoor DE WERELD ROND Vlijmen Drunen Dh verhaal brengt ons binnen de kleine gemeenschap van een vliegdekschip, dat in de Ja panse wateren patrouilleert in de laatste dagen van het Japanse keizerrijk. De aalmoezenier, die pas is aangesteld, maakt kennis met de opvarenden en bemerkt al gauw dat een zekere Chris Jordan een harde stugge jongen is zonder geloof en zonder illu sies. De jongen is onhandelbaar geworden, omdat hij is gepas seerd bij een promotie. Zodra 't schip in de JaDanse wateren komt, wordt het door Japanse vliegtuigen aangevallen en loopt zware schade op, terwijl honder den opvarenden om het leven komen. Zij die overblijven zijn echter aan alle kanten ingeslo ten door het vuur. Tenslotte ech ter is het Chris die allen in vei ligheid hrengt, waarvoor hij ui teraard op passende wijze wordt beloond. ■H f 52.50 VRIJDAG 10 MEI 1957 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO WHET ZUIDEN 80te JAARGANG No. 37 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" De K.N.V.B. begint zich zo langzamerhand de wit-hete anti pathie van het Nederlandse voet balpubliek op de hals te halen door een ergerlijke inmenging in televisie-uitzendingen, waarmee deze voetbaldictators geen blixum te maken hebben. By de gratie van wie bestaat deze K.N.\ .B. ei genlijk? Niet bij die van de heren aan de Verlengde Tolweg in Den Haag, maar, zo menen wij, bij die van de fervente voetbal- vrienden van Roodeschool tot Sas van Gent, die zich al bij voor baat verheugden in de televisie- uitzending van de wedstrijd Schotland-Spanje om het wereld- kampioenschap. Waar halen de ze zetbazen in Den Haag dan het recht en de bevoegdheid vandaan om deze uitzending te verbieden, omdat op hetzelfde tijdstip een onbelangrijke vaderlandse c°n> petitiewedstrijd wordt gespeeld, waarnaar nog geen tiende deel van het Nederlandse voetbalpu bliek gaat kijken of kan gaan kijken. Gelukkig kon de volijve rige Ned. Televisie Stichting nog tijdig beslag leggen op de wed strijd Engeland-Ierland, die de meesten van ons echter niet behalve de Haagse heren waar schijnlijk hebben kunnen vol gen, omdat deze in werktijd ge speeld werd. Hebt ge ooit gehoord, vrienden dat de Ned. Bioscoopbond t uit zenden van films via de televisie verbood, omdat op dat tijdstip alle Nederlandse bioscopen gaan draaien, waarvan de exploitan ten toch ook moeten leven Het wordt meer dan tyd dat de omroepverenigingen deze he ren in Den Haag eens duidelijk vertellen hoe laat het is, name lijk: geen televisie-uitzendingen, dan ook geen voetbaluitslagen en -verslagen via de radio. W ant het is toch wel wat al te krank zinnig dat de voetbalbonzen in Den Haag ons zullen voorschre ven wat we wel en niet via de televisie mogen zien. Met het verbieden van televi sie-uitzendingen is de Neder landse voetbalzaak in geen en kel opzicht gediend. De K.N.V.B. heeft toch waar lijk wel andere zaken te behar tigen. B Dat wij ons bij moeder beter thuis voelen dan op 'n zeker num mer aan de Verl. Tolweg in Den Haag, zit 'm niet in het feit dat moeder zich niet bemoeit met dingen die haar niet aangaan. Als ge deze wijsheid hebt verwerkt, zult ge begrijpen dat we wel Moe derdag, maar nooit KNVB-dag vieren. Toch moet ge u niet blind sta ren op die Moederdag, vrienden en goede verstaanders als ge al len zijt, weet ge wat wij daarmee bedoelen: wie alleen op de twee de zondag in mei moeder in de bloemen en zakdoeken zet, die verdient een schop onder zijn broek, die de gever op slag in 't Nederlands elftal zal plaatsen, waarmee dan tevens de KNVB uit de nesten is. Het jaar telt 365 dagen, dat zijn voor de moeders even zovele werkdagen, want bij alle vakan tieregelingen hebben we moeder glad over het hoofd gezien. Ze kan er soms wel eens een dagje tussenuit knijpen, maar vakan tie, nee, dat is er voor moeder niet bij. En die 365 werkdagen zijn dus geen dagen van 8 tot 5, maar dikwijls van 7 tot 11, een smak overuren dus, waarbij elke arbeidsinspectie op haar achter ste benen zou gaan staan, als dit in een bedrijf voorkwam. Maar het gezin is geen bedrijf, geen n.v. én geen c.v., het gezin is een gemeenschao die uit liefde gebo ren is en alleen door liefde in stand kan blijven. En omdat de liefde het hoogste goed is, is het gezin de pijler waar de hele maatschappij op rust. Niet dus op de atoombommen van Eisen hower en de 5 miljoen soldaten van Kroetsjef, maar op die klei ne gemeenschap van man, vrouw en kinderen. Ge leest dit wel nooit in de krant, maar het is toch zo. En zonder vader ook maar enigszins tekort te doen hij zorgt immers voor de financiële basis van het gezin mogen we zeggen dat de volle zwaarte van het gezinswerk, een werk van eindeloos geduld en verbazing wekkende toewijding op moe ders schouders rust. Van de eer ste donkerbruine luier tot aan het liefdesverdiet van de pubers en de werkelijk grote zorgen van de getrouwde kinderen toe. Al les in het gezin draait zich als een windwijzer naar één punt moeder. Ze is de hele dag in touw, zodra de kippen van stok zijn totdat ze 's avonds op één oor ligt. En dan nog ligt ze te denken: Hoe moet dat nou met Ze doet het allemaal met lief de en ze heeft daarom maling aan betaling van overuren, tan tième en loonsverhoging en gra tificatie. En omdat ze dat alle maal doet zoals niemand anders het doen kan, daarom hebben we per jaar 364 Moederdagen (die ene is dan voor vader, vooruit! dagen waarop we ons er deksels goed bewust van moeten zijn wat we in haar bezitten. En als we dat dan op de tweede zondag in mei eens heel bijzonder willen honoreren, best. Gooi er dan ook maar gerust een tientie tegen aan Maar denk ook de andere da gen eens om een bloemetje of 'n klein presentje. Het zijn voor haar de gratifi caties die met geen goud te be talen zijn. tionsstraat officieel worden geo pend. De opening geschiedt om nalf 11 door burgemeester Snels. A.s. zondagmiddag van 2 tot 4 uur is er gelegenheid voor het publiek om dit gebouw te bezichtigen. Aanrijding. Dinsdag werd de bromfietser de W. uit Heusden bij het oversteken van de Grotestraat nabij de Burge meester v. d. Heijdenstraat gegre pen door een luxe wagen, die even als de bromfietser uit de richting Waalwijk kwam aangereden. De be stuurder van de wagen trof geen schuld, daar de bromfietser vergat richting aan te geven. De heer W. werd tegen de grond gesmakt en be kwam ernstige verwondingen. Dr. v. d. Wouw, die de eerste hulp ver leende, achtte overbrenging naar 't ziekenhuis noodzakelijk. Culturele kring. Naar wij vernemen, zouden de plannen om te komen tot oprichting van een Culturele kring steeds vas ter vormen aannemen. De mogelijk heden voor de stichting van een dergelijke kring worden momen teel diepgaand onderzocht en er be staan plannen om nog dit jaar met een programma te starten. De op richting van een dergelijke kring kan men voor een groeiende ge Cornelis J. Kouwenberg en Paulina H. Halewijn; PaulUs A. J., zv. Cor nelis M. A. A. Mol en Elisabeth M. Fr. A. Bolsius; Wilhelmus C. J. M., zv. Arnoldus H. v. Logten en Jo hanna M. v. Zon; Adriana H., dv. Adrianus Brekelmans en Adriana M. Musters; Maria J. G., dv. Jo hannes H. v. Delft en Gerardina M. C. Elshout. Gehuwd: Lambertus J. Smits 27 j. en Catharina W. v. Dommelen 23 j.; Marinus Fr. Oosterwijk 32 j. en Ida H. Spee 34 j.; Adrianus M. de Bont 33 j. en Cornelia A. M. Muskens 30 jaar; Adrianus M. Buijs 29 j. en Elisabeth C. J. v. Drunen 28 jaar. Kath. Beroepskeuze-voorlichting. Speciaal voor genodigden organi seert de afd. der I. S. K. B. voor laatste jaars van huishoudscholen, landbouwscholen, ambachtscholen, U.L.O.-scholen en middelbare scho len, samen met hun ouders, een in teressante voorlichting over de be roepen, welke na deze voor oplei dingen te bereiken zijn. Het pro gramma is eveneens van groot be lang voor de jongelui die behoefte gevoelen aan vak-omscholing op 'n Rijkswerkplaats. Het programma omvat een rijk gevarieerde beroeps- meente als Drunen van harte toe- tentoonstelling in het patronaat, juichen. Muziekfeest 1957. Het programma voor de muziek feesten 1957, welke deze zomer zul len worden gehouden ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de Harmonie Beatrix, neemt steeds vastere vormen aan. Medewerking is reeds toegezegd door drie elite corpsen uit onze omgeving, n.l. de harmonie „Concordia en „Sophia's Vereniging" uit Loon op Zand en „Huize Nazareth" uit Tilburg. Deze drie corpsen, die tot de beste in den lande behoren, waarborgen reeds een drietal concerten van de eerste rang. Het comité gaat dan ook alles in het werk stellen om deze drie concerten bijzonder tot haar recht te doen komen. Op het programma staat ook nog het bondsfestival en in het kader van deze muziekfees Deze is voor een ieder toegankelijk. Er zullen stands zijn van de stich ting voorlichtingscentrum, bedrijf en beroep, over de bouwvakken, van de schoenmakers-vakschool en r.k. landbouwhuishoudschool, de In terdiocesane stichting en van de ei gen afdeling, met een filmisch in termezzo door de heer H. van der Meiden, directeur der Interdiocesa ne Stichting Katholieke Beroeps keuze Commissie uit Tilburg. Voor dat verenigingsjaar vormt dit alles een indrukwekkend slot aan het actieve werk van onze af deling, want naast de ouderavond, de gebruikelijke schooltest met stu die of beroeps-adviezen, de maan delijkse zitdagen van een beroeps adviseur en niet te vergeten de bro chure over beroepsmogelijkheden rond Vlijmen, die o.m. op de ten toonstelling te verkrijgen zijn, voor- K.A.V. Jaarvergadering. Een jaar met veel acties achter de rug. In de zaal van café v. Delft hield de K.A.V., afdeling Drunen, haar algemene jaarvergadering. Hierbij was aanwezig Mej. Stokwielder, se cretaresse van het diocesaan be- stuur. Uit het jaarverslag, dat deze avond door de secretaresse Mevr. v. d. Poel werd uitgebracht, bleek dat het ook bij de K.A.V. aan acti viteit en niet heeft ontbroken. De vereniging telt ruim 100 leden. Er werden verschillende voorlichtings- en ontspanningsavonden gehouden en op duidelijke wijze werd in april het 10-jarig bestaan gevierd. Er wer den enkele mooie filmavonden ge geven en men ging ook dit jaar weer op reis. Men nam ook deel aan de A.V.A., de „allen voor allen"- actie, welke gezamenlijk door de drie vrouwen-standsorganisaties wordt gehouden. Bij elke bijeen komst werd ook een kleine verlo ting gehouden voor het Lourdes- fonds en de totale opbrengst hier van is thans 176.In 1958 zal een afgevaardigde van de afd. Drunen de bedevaart naar Lourdes mee ma ken. Mej. Stokwielder gaf deze avond nog een overzicht van de contribu tie-besteding en niet te vergeten 'n zeer interessante film met lezing over Zwitserland. Bij de bestuursverkiezing werd Mevr. Dekkers herkozen en in de vacature van Mevr. v. d. Elzen werd gekozen Mevr. Snoeren. Mevr. v. d. Elzen had zich wegens vertrek naar elders niet meer herkiesbaar ge steld. Ook in het komende jaar zullen weer verschillende voorlichtings- en ontspanningsavonden worden ge houden, en besloten werd dit jaar een uitstapje te maken naar Giet hoorn. Met het gebruikelijke bakske koffie werd het ook ditmaal weer een genoeglijke avond. Opening stierenstal K.I.-vereniging. Op donderdag 16 mei a.s. zal om 2 uur 's middags de edelachtb. heer burgemeester Snels de nieuwe stie renstal van de K.I.-vereniging Dru nen en omstreken officieel openen. Collecte gezamenlijke militaire fondsen. A.s. zondag zal alhier de jaarlijk se collecte worden gehouden voor de gezamenlijke militaire fondsen. Deze collecte wordt verzorgd door dé Bond van Oudstrijders. Gymnastiek. A.s. zondagmiddag om half 2 zal in de gymnastiekzaal geturnd wor den om het persoonlijk kampioen schap voor Drunen. Deze turnwed- strijden zijn niet toegankelijk voor het publiek. De wedstrijden worden gehouden voor dames en heren in groepen van 14 tot 17 jaar en 17 jaar en ouder. Opening gebouw Gemeentewerken. A.s. zaterdag zal het nieuwe ge bouw Gemeentewerken aan de Sta ten zal een speciale Drunense avond ziet bovengenoemde beroepsvoor- lichtmg m een lang gekoesterde wens van vele dorpsgenoten. Maandvergadering Visclub De Hut. Zondag 12 mei maandvergadering' van de visclub De Hut in café Vis malen. Aanvang 7 uur. Wedvlucht De Zwaluw. Uitslag wedvlucht Noyon, zondag 5 mei '57. Los 13.00 uur, z.w.-wind. Eerste duif 5.29.21; laatste prijswin nende duif 5.48.55. Uitslag: M. v. Dal 1, 5; J. v. d. Dungen 2, 16, 29, 35; W. van Vugt 3, 6, 19, 30, 40; H. de Vaan 4; H. Pelders 7; Th. v. Esdonk 8, 12, 31; J. Kiviets 9, 11, 15; C. Diepstraten 10, 36; C. v. Heivoort 13, 20; P. Ge vers 14; A. L. v. Heivoort 16; Jos Kuys 17, 18, 21.; M. Nicols 22; Van Esch - Parijs 23; H. Mommersteeg 24, 27, 28; W. v. Ravenstein 25, 34; L. Aloserij 26; Jan Kuys 32; M. Lie- bregts 33; L. Nicols 39, 42; D. Stu- pers 41. worden georganiseerd. Om de concerten niet te storen, zal geen Lunapark worden ge plaatst. Wel wordt zeer veel aan dacht besteed aan een programma boekje, dat in grote oplaag zal wor den verspreid. De mogelijkheid tot adverteren is uiteraard hierin opge nomen. In het kader van dit muziekfeest zal bij deze gelegenheid 't gemeen tehuis worden verlicht. Burgerlijke Stand over de maand april 1957. Geboren: Gertruda W. M., dv. Wil helmus v. Gurp en Antonia M. v. d. Staak; Johannes Fr., zv. Johannes de Laat en Maria J. v. Diessen; Jo hannes A. J., zv. Waltherus M. IJpe- laar en Theresia M. Dumoulin; Jo anna Anastasia M„ dv. Adrianus J. Spee en Johanna M. Pelders; Hen- rica P., dv. Hermanus C. Snaphaan en Henrica van de Graaf; Maria J„ dv. Jacobus M. Lommers en Maria M. de Vaan; Paulus C. J. M., zv. MUSIS SACRUM. „DON CAMILLO CONTRA PEPPONE". Toen de film „Don Camillo" op slag in alle bioscoop-the aters een uitbundig succes bleek, heeft de Italiaanse filmindustrie zich gehaast om deze hartvero- verende geschiedenis van de wonderlijke pastoor en de al even wonderlijke communistische bur- meester Peppone een verleng stuk te geven. En omdat het ver haal zich daarvoor uitstekend leende, kan men deze week in Musis gaan kijken naar de derde historie, met weer als middel punt Don Camillo en Peppone. We komen midden in de verkie zingsstrijd te zitten en Guareschi is er in geslaagd om ook in dit verhaal weer verrukkelijke hoog tepunten te berëiken. Van dit verhaal vertellen wij u niets om dat wii daarmee iets van het overrompelend charme van deze geschiedenis zouden wegnemen, wanneer u deze zelf gaat zien. Fernandel en Gino Cervi zorgen er voor dat u een Don Camillo en een Peppone krijgt te zien, die u nog heel lang zullen bijblijven Van vrijdag t.m. zondag. Toegang alle leeftijden. „IK WAS DE VRIENDIN VAN EEN GANGSTER". Waar gangsters zijn, vindt men steevast ook joffers die uiterlijk niet op hun achterhoofd gevallen zijn. Gaandeweg de on derwereldfilms en dat zijn er nogal wat blijkt echter veelal dat dit nu niet bepaald een ge weldig voordeel is, want je kan er bijna donder op zeggen dat deze joffers tamelijk in de nesten komen te zitten. Én omdat moe der dan meestal niet bij de hand is om het schaar) weer degelijk en netjes in de kleren te steken en zo meer, wordt daarmee een of andere politieman opgeknapt. Met de joffer in deze film gaat het al hiet veel beter. Ze is er zelfs zo beroerd aan toe dat ze zelfmoord tracht te plegen om aan de handen van haar „vriend" een zekere mr. Brown, te ontko men. Het lukt echter niet, maar zij komt daardoor wel in contact met de politie-inspecteur Dia mond die al enige tijd druk doen de is om Brown voor goed uit te schakelen.. Deze gangster is ech ter een bijzonder slimme en mee dogenloze vogel, die niet voor een gat gevangen zit. Dat hij ten- ERE-PROMOTIE MEVROUW BOUMAN. Onder zeer gïote belangstel ling de aula van de rijksuni versiteit te Groningen was tot de laatste plaats bezet met autori teiten en genodigden heeft de ere-promotie plaats gehad van mevrouw M. S. Bouman-van den Berg tot doctor in de rechtsge leerdheid. Het ere-doctoraat is haar verleend voor de voortref felijke wijze, waarop zij de ver dediging heeft gevoerd van de Nederlanders Jungschleger en Schmidt en de bijzondere moed, die zij daarbij heeft betoond. Dr. DREES HERDENKT BEVRIJDING- De minister-president, dr. W. Drees, heeft zondagavond voor de radio een rede uitgesproken ter gelegenheid van de viering van de bevrijding. Hij verwees naar de moeilijke jaren van de oorlog en daarna en zeide, dat er intussen al weer een geslacht op groeit, dat de ellende van de be zetting niet heeft gekend. Helaas zijn er nog tal van volkeren voor wie de vrijheid na de oorlog niet is hersteld, of zelfs is verloren gegaan. Een voorbeeld daarvan heeft nog kort geleden in ons land diepe indruk gemaakt. Zo is het met de vrijheid in de wereld minder gunstig gesteld dan we hoopten toen de oorlog eindigde. Ons land kan maar weinig ge wicht in de schaal werpen, als 't gaat om macht, maar het kan trachten een voorbeeld te zijn van wat in democratie en ver draagzaamheid tot stand kan worden gebracht aldus dr. Drees. HET PROCES DIETRICH TE MUNCHEN BEGONNEN. Te München is de openbare behandeling begonnen van een strafproces tegen twee hoge offi cieren van de voormalige SS, de 64-jarige Sepp Dietrich en de 59- jarige Michael Lippert. die wor den beschuldigd van deelneming aan moorden in „de nacht van de lange messen", de nacht van 30 juni 1934. Dietrich, vroeger een vooraan staand generaal van de SS en thans een zakenman, zou hebben deelgenomen aan zes moorden. Lipuert, die thans een wasserij heeft, wordt er van beschuldigd deel te hebben genomen aan de moord op Roehm, leider van de bruinhemden van de SA. In de nacht van 30 juni heeft Hitier door uitschakeling van Roehm en zijn aanhangers de ab solute macht verworven. Dietrich en Lipnert hebben rpeds gevangenisstraffen wegens oorlogsmisdaden ondergaan, Die trich wegens de massamoord on 142 Amerikanen in 1944 te Mal- medy en Linnert wegens de moord op zestien burgers in Ne derland. In totaal zouden in „de nacht van de lange messen" meer dan 200 mensen zijn gedood, onder wie ook de vroegere rijkskanse lier generaal Schleicher en diens echtgenote. Dietrich zei tot de rechters, dat Hitier hem onmiddellijk zou hebben laten doodschieten, in dien hii geweigerd zou hebben de zes SA-leiders te doen doden. Hitler had gezegd dat de zes mannen zich aan hoogverraad schuldig hadden gemaakt. Die slotte toch het loodje moet leg gen, behoort tot de opvoedkun dige waarde van deze bijzonder spannende en harde film. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. LUXOR. „DE REDDER VAN FORT SHALLAN". Y^e gaan rustig voort met het in de pan hakken van Indi anen en ditmaal weer eens in CinemaScope. Dit is althans de bedoeling van kolonel Marston, de bevelhebber van Fort Shal- lan. De vlieger gaat echter niet op, want deze Marston is een enorm eigenwijs persoon, die niets weet van de strijdmethoden der Indianen en derhalve met onen ogen zijn ondergang tege moet gaat. Hij sneuvelt dan ook prompt in een poging zijn repu tatie te redden. Dank zij het op treden van Jed, een onbehouwen pelsjager met het gebruikelijke hart van goud, weet 't grootste deel van Marston's strijdmacht het fort weer te bereiken, waar Jed meteen tot korporaal wordt bevorderd onder de goedkeuren de blikken van de vrouw van Marston, op wie hij al enige tijd een oogje had. Van vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. „BATTLE STATIONS". Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. k\, yjOm&ax zij het zó dubbel en dwars verdient. In Chroom In Doublé trich zei zich niet te hebben kun nen voorstellen, dat Hitler, die hij steeds met „Fuehrer" aan duidde, een ongerechtvaardigd bevel zou geven. Van een „zuiveringsactie" had hij niets geweten. De zes SA-lei ders werden gedood in de gevan genis Stadelheim te München. Lippert zei geen van de drie schoten te hebben gelost, die op Roehm in zijn cel zijn afgevuurd. Lippert die kolonel bij de Waf- fen SS is geweest, zei de Duitse strijdkrachten te hebben gecom mandeerd, die de Britse lucht landingstroepen in 1944 bij Arn hem hebben verslagen. Met een lach zei hij, dat, toen de Britten" hem later als krijgsgevangene over de slag bij Arnhem verhoor den, zij niet konden begrijpen, hoe hij met 3000 man 17000 man heeft kunnen verslaan. Lipuert zei, dat hij voor 30 ju ni 1934 was geschokt door het zedelijke gedrag van Roehm en een aantal van zijn medewer kers. Later hoorde hij van het leger, dat Roehm een staatsgreep beraamde. Seidl heeft aan het gerechtshof gevraagd om te laten verschijnen als getuigen decharge: Hess, die in de gevangenis van Spandau straf uitzit voor oorlogsmisda den, generaal Hans Speidel, com mandant van de NATO-troepen in Europa en Karl Oberg, een hoge voormalige officier van de SS'. Hij zei dat Hess de enige nog in leven zijnde getuige is van de gebeurtenissen, die zich rond de zaak Roehm hebben afgespeeld. Dr. Robert Koch, die in 1934 directeur van de gevangenis van Stadelheim is geweest, heeft in zijn verklaring gezegd dat de Beierse minister van justitie, Hans Frank, nadat de zes leiders aan Dietrich waren overgegeven, hem had verteld, dat zij met Frankrijk hadden samengewerkt. Koch zei dat een van de zes mannen, de toenmalige politie chef van München, August Schneidhuber, gehoord had dat zij zouden worden gefusilleerd. .-Hii was zeer terneergeslagen" zei hij, en zei dat hij er niets van begreep. Toen de eerste schoten vielen, drong hij naar voren om zijn onschuld te bepleiten. Ter wijl hij sprak, werd hij neerge schoten". Hij had de „Fuehrer" te spre ken gevraagd, maar men had hem verteld, dat Hitier reeds naar Berlijn was vertrokken, al dus Koch. Dietrich verklaarde tegenover de rechtbank dat, toen de gealli eerden in 1944 in Normandië landden, hij geweigerd had een order van maarschalk Rommel op te volgen om krachtig stand te houden. Inplaats daarvan was hij vijf kilometer teruggetrok ken. HEERLIJK OM TE ROKEN VOORNAAM OM TE PRESENTEREN BENOEMINGEN TEN HOVE H. M. de Koningin heeft met ingang van 1 september 1957 be noemd tot haar particulier se cretaresse Jonkvrouwe Cebröell, hofdame van Hare Majesteit. H. M. de Koningin heeft met ingang van 1 september 1957 be noemd tot haar particulier se cretaris mr. J. van der Hoeven te Haarlem.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5