HUURBIJSLAB BRILLEN! BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Lan Courant BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN Bevoordeling van de grote steden ZONNEBRILLEN PRISMAKIJKERS - i STASSAR BRILLEN WAALWIJK Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" Het besluit over de looncompen- satie van de huren is gevallen. In de hoogste gemeenteklasse zal men ten minste 3.10 ontvangen, in de tweede en derde gemeenteklasse wordt minimaal 2.60 gegeven en in de laagste klassen minimaal 2.10. De werkgevers hebben de keuze om deze bedragen eventueel te verhogen tot 4.De beslissing werd door de regering genomen, nadat er tussen haar en de verte genwoordigers van de werkgevers en -nemers intensief overleg was ge pleegd. Voordien hadden de belang hebbenden, dus werkgevers en -ne mers getracht in de Stichting van de Arbeid overeenstemming te berei ken over het tegenover de regering in te nemen standpunt. Hierbij is men niet tot een accoord gekomen. Wat is het nadeel van die ver schillen in gemeenteklassen? In de eerste plaats, dat men geneigd is van het platteland naar de stad te verhuizen. Dit brengt dus een be volkingsconcentratie mee, die in ons dicht bevolkte land beslist niet ge wenst is. Juist in de steden zijn de woning- en verkeersproblemen het grootst. De daar reeds bestaande ar beidsproblemen nemen door de snel aanv/assende bevolking nog meer toe, waardoor een nieuwe drang be staat om nog meer mensen aan te trekken. Secuur en niet duur F F Maar dan van de meest bekende opticiën Provinciaal Nieuws GROOT BRABANTS TONEEL CONCOURS TE TILBURG. MAANDAG 27 Mil 1967 DE ECHO TM HEI ZUIDEN 80e JAARGANG No. 42 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Laten wij trachten op te sporen waarom het ook ditmaal tussen werknemers en -gevers niet wilde boteren en waarom men zelfs te genover de regering in het stand punt bleef volharden, dat men een maal had ingenomen. Grondoorzaak van de tegenstelling ligt in de nog bestaande verschillen in beloning tussen de grotere en kleinere ge meenten of zo men het globaal wil voorstellen, tussen de stad en het platteland of de provincie. Men weet, dat deze verschillen reeds jaren lang bestaan, omdat het leven in de stad duurder zou zijn. Daar kan niet iedereen in de mid dag naar huis en brengt dus de werkpauze hogere kosten met ziph. Daar zijn ook de huren hoger. Daar heeft men hogere vervoerskosten van het werk naar huis enz. Déze verschillen bestonden in het verle den inderdaad, maar zij zijn reeds ten dele weggevallen. Bovendien is het de vraag of het onderscheid tus sen de stad en de provincie moet blijven bestaan, gezien de bevol kingsdichtheid van het land, speci aal oost-Nederland en ook gezien 't toenemend verschil in grootte tus sen de zeer grote en de zeer kleine gemeenten. Er is enkele jaren een rapport ge maakt door de S.E.R. over die af stand tussen de lonen van de vijf gemeenteklassen. Daarbij is toen geadviseerd om de verschillen op te heffen. Dit proces is door de loon politiek vertraagd, die er immers op gericht is stijging van de loonsom zoveel mogelijk te vermijden, om dat er inflatie uit volgt. De trek naar de stad. Deze mensen worden aanvanke lijk gevonden in de forensen. Dat zijn mensen die buiten de gemeen te wonen, waar ze hun werkkring hebben. Zij reizen dus voortdurend heen en weer. Deze vorm van wo nen en werken heeft in ons land buitengewoon veel aanhang. Men verdient het loon uit de stad met zijn werk en men tracht met zijn levensomstandigheden zich aan te passen aan het leven in een kleine re gemeente. Waar deze werkne mers ook nog in vele gevallen hun reisuren èn hun reiskosten vergoed krijgen, ziet men daar voordeel in. In het rapport van de provinciale commissie sociaal plan in Noord- Brabant, wordt over dit euvel ge sproken. Het platteland kan indu strieel niet tot ontwikkeling komen omdat de steden teveel arbeids krachten wegtrekken. De magneet. gezien wij in het licht van het voorgaande nu de komende huurbijslag, dan moet men vaststel len dat deze de voorkeur voor de stad in de hand werkt. Immers, in de grote steden mag de meeste bij slag worden gegeven. Dit werkt psy chologisch gezien als een magneet. Vervolgens mag de bijslag stijgen tot ƒ4.per week. Waar de ar- beidsschaarste in de grote steden t grootste is, mag men verwachten dat men daar het eerst bereid ge vonden zal worden het maximum te betalen. In de kleinere plaatsen zal de industrie die noodzaak minder voelen. Daar komt men dus of ach- teraan of men komt helemaal niet met een maximum-bijslag. Het is bekend dat de werknemers met hun voorstellen het meest ge neigd waren om een uniforme com pensatie te geven. De werkgevers bleken tegenstanders omdat men opnieuw het gevaar ziet naderen van kostenstijging, inflatoire gevol gen, met nadelen daaraan verbon den. De regering is uit monetaire overwegingen het meest geneigd om de lonen zo laag mogelijk te houden en dus helde men over naar het werkgeversstandpunt. Naar onze mening zal men in de praktijk zien dat de nadelen van de gevolgde procedure groter zullen zijn dan de voordelen. Want bij een keuze tussen een betrekking in de stad of op het platteland, let men te weinig op de verhouding tussen salaris en kosten van levensonder houd. En juist die verhouding is be slissend voor de welvaartspositie. Door de regeringsbeslissing van een gedifferentieerde bijslag is aan de industrialisatiebevordering van het platteland en de kleine gemeenten geen voordeel gedaan. Waar de slagen vallen. En de middenstanders? Hoe moe ten zij de gestegen huren op vangen? Ook hier is het standpunt van het kabinet wel erg simplistisch geweest. Men gaat er van uit dat de beoefenaars van de vrije beroepen zonder meer de verzwaarde huur last kunnen betalen Voor de gegoede middenstand zal dit wel gaan. Zij beschikken trou wens meestal wel over bedrijfspan den en woningen welke hun eigen dom zijn. De kleine middenstanders zitten echter weer in de hoek waar de slagen vallen. Straks betalen zij een hogere huur, waarbij de minis ter van economische zaken geen concessies zal willen doen inzake zijn prijsstabilisatiebeleid. Dit be tekent dat de hogere huur niet in de prijzen mag worden doorbere kend. In dit verband wordt er op gewezen dat reeds in de afgelopen jaren het inkomen van de kleine middenstand minder is gestegen dan dat van de overige bevolkingsgroe pen. Minder pensioen. Tenslotte moet aandacht worden besteed aan de positie van de rentetrekkers. Van de gepensio neerden zulleh velen vergeefs wach ten op enige huurcompensatie. Zij zullen dus hun reële inkomen zien inkrimpen. Het is echter zeker dat velen van hen op hun oude dag nog in huizen wonen, waar vroeger het hele gezin met kinderen woonde. Willen zij hun materiële positie behouden, dan kunnen velen zich behelpen door 'n deel van hun huis voor inwoning geschikt te maken. Gelukkig neemt ook het aantal tehuizen voor be jaarden toe, zodat zij zich ook el ders een onderdak kunnen verschaf fen en hun huis verhuren of aan een ander overlaten. Waar de meeste ouderen onlangs in meer of minde re mate zijn gaan profiteren van de nieuwe ouderdomsverzekering, zijn er in die hoek niet zo veel calami teiten te verwachten. Na zeer lang beraad staan de stuk ken op tafel voor het nieuwe huur- spel. Het zal moeilijk zijn een daar bij betrokken groep te vinden, die tevreden is met hetgeen is bereikt. Het ene compromis is op het andere gestapeld. Het is een touwtrekken geworden om dubbeltjes en kwart jes, zowel bij het vaststellen van de verhoging als van de compensatie. Men kan nauwelijks gaan aannemen dat hiermee een goede bijdrage tot het landsbelang wordt gegeven. drs. M. •tf/v-'TY* ft»-'- -vjW- Den Bosch, Vughterstr. 25, Breda, Nw.Ginnekenstr. 23. Tilburg, Markt 32, Alle kortingen worden direct alnsirokken STICHTING VAN DE ARBEID HEEFT ZICHZELF OVERLEEFD. Tijdens de jaarvergadering van 't verbond van Prot. Chr. Werkge vers te Scheveningen, zei de voor zitter, de heer A. Borst Pzn, o.m. „Daar het loonoverleg in de Stich ting van de Arbeid in de laatste ja ren niet direct heeft bijgedragen tot het bevorderen van de goede be trekkingen tussen werkgevers en werknemers, ben ik van mening, dat ook op dit punt de Stichting van de Arbeid zichzelf heeft over leefd en dat de vaststelling van het meest wenselijke loonniveau in ons land geheel in de publiekrechtelijke sfeer van het sociaal-economische raad dient te geschieden". AMSTERDAM ROUWT. B. en W. van Amsterdam hebben met grote bevreemding kennis ge nomen van de namens de regering door minister Algera mondeling aan de waarnemend burgemeester ge dane mededeling inzake de IJ-tun- nel aldus een officiële verklaring, die donderdagmorgen in 't hoofd stedelijk gemeentehuis aan een groep journalisten werd verstrekt. „Burgemeester en wethouders ach ten het standpunt van de regering een miskenning van de levensbe langen van Amsterdam", zo gaat de verklaring voort. „Zij kunnen thans nog geen verder commentaar geven, zij beraden zich over de in deze aan te nemen houding. B. en W. zullen de kwestie in de eerstvolgende raadsvergadering van 29 mei a.s. aan de orde stellen". De vereniging van bedrijven in Amsterdam-noord, de Amsterdam se industrievereniging, de belangen vereniging Amsterdam-noord en 't wijkcentrum aldaar, hebben tot de autoriteiten en burgers van de stad een opwekking doen uitgaan, om vandaag haar voorbeeld te volgen en van gebouwen etc. de vlag half stok te laten waaien „als uiting van diepe teleurstelling over en als pro test tegen het regeringsbesluit tot 't opschorten van een beslissing over de Coentunnel en bijdragen in de bouwkosten van de IJ-tunnel. DE „ZWARTE ZEE" VOLBRACHT NON-STOPVLUCHT. Het K.L.M.-vliegtuig DC 7-C „Zwarte Zee", met gezagvoerder J. Stroeve, is na een non-stopvlucht van Los Angelos over ongeveer tien duizend kilometer, donderdag om 11.57 uur op het vliegveld van Le Bourget bij Parijs geland. Om vier minuten over twee Nederlandse tijd, was woensdagmiddag de machine van Long Beach opgestegen, zodat de zuivere vliegtijd 21 uur 53 minu ten heeft bedragen. De „Zwarte Zee" taxide na de landing op Le Bourget zeer snel naar het platform, waar de machi ne de ereplaats kreeg, namelijk vlak voor de gedenkplaat die daar ter herinnering aan de historische vlucht van Charles Lindbergh, nu 30 jaar geleden, in het beton is ge legd. Een lachende gezegvoerder, Jan Stroeve, schoof het zijraampje van de koepel, toen de vier motoren, die bijna 22 uur aan een stuk hadden gedraaid, waren stilgezet, open: de prestatie was volbracht, er was weer een belangrijk hoofdstuk aan de his torie van de Nederlandse luchtvaart toegevoegd. EINDHOVENS GEMEENTERAAD DAKLOOS. Donderdagnacht is het achter het voormalige stadhuis te Eindhoven gelegen houten gebouw „Sancta Ur sula" vrijwel tot de grond toe afge brand. In dit gebouw waren geves tigd de afdelingen bijzondere wet ten en vreemdelingendienst van de gemeentepolitie, terwijl zich op de bovenverdieping de raadzaal van de gemeenteraad bevond. De brand werd omstreeks 2 uur door een agent ontdekt in een berg hok, doch voordat de ijlings gewaar schuwde brandweer arriveerde, stond het hele gebouw in vlam. Enige agenten waren er intussen in geslaagd de kartotheek van de vreemdelingendienst in veiligheid te brengen. Niettegenstaande het vuur met elf stralen werd bestreden, viel er niets meer te redden. De schade wordt geschat op 2 ton. Intussen is het gemeentebestuur met de moeilijkheid komen te zit ten, waar de voor vanavond reeds uitgeschreven raadsvergadering ge houden moet worden. Het nieuwe stadhuis heeft nog geen enkele ruimte, geschikt voor het houden van deze vergadering. Gedacht wordt nu aan een noodoplossing door de vergadering te houden of wel in het stedelijk Van Abbemu- seum, dan wel in de cantine van 't gebouw van gemeentebedrijven. DAGBOEK HIELP DE RECHERCHE. Verdacht van een groot aantal in braken, zijn de 26-jarige stucadoor Th. J., de 24-jarige werktuigkundi ge W. de G., zijn 15-jarige broer R. R. de G., een scholier, en de 43-ja- rige loswerkman J. A. V., allen uit Rotterdam, gearresteerd. Aanleiding hiertoe was een in braak die in de nacht van 2 op 3 mei j.l. bij een firma gepleegd werd, waarbij de buit bestond uit vier ra- 1 dio's. Dfe recherche kwam op het spoor van Th. J., die juist door de rijkspolitie was meegenomen, om dat hij nog een straf moest uitzit ten. Bij huiszoeking bleek, dat men op het goede spoor was, en ook dat J. bevriend was met W. de G. Bij deze werd een groot aantal gestolen goederen: o.m. 20 pakken koffie gevonden en tevens een dagboek van zijn jongere broer, aan de hand waarvan negen inbraken opgelost konden worden. Het drietal beken de nog andere, waarbij ook de los werkman betrokken zou zijn ge weest. SCHRIFTELIJKE VERKEERSCURSUS. De campagne die sedert enkele maanden door het Verbond voor Veilig Verkeer is ingezet om het Nederlandse volk door middel van een populaire schriftelijke verkeers- cursus een degelijke kennis van on ze verkeersregels bij te brengen en bovenal de ongeschreven regels van het verkeersfatsoen (verkeersmo- raal) onder de aandacht te brengen, is een groot succes geworden. Het schijnt dat ons volk langzamerhand de tijd rijp acht dit nationale pro bleem, waaraan reeds zovele jaren gedokterd is, op grondige wijze in dit geval door een korte studie aan te pakken. De schriftelijke cursus van het Verbond geeft door zijn po pulaire uniforme stof daartoe een bijzonder goede gelegenheid. Het gevolg van deze succesvolle opening van de campagne is, dat na één maand de oorspronkelijk ge plande oplage geheel is uitverkocht. Het Verbond heeft thans een twee de, zeer grote oplage doen herdruk ken, waardoor de oorspronkelijke prijs van 10.aanmerkelijk kon worden verlaagd, zodat thans de complete cursus kan worden ver kregen voor 5.75, terwijl de exa men- en diplomakosten zijn ver laagd van 2.50 tot 1.Bij col lectieve deelname van 20 of meer personen wordt op het cursusgeld bovendien nog een reductie van 1.gegeven. De opgave tot deelname is zeer vereenvoudigd; men stort het cur susgeld op giro no. 1957 ten name van „Schriftelijke Verkeerscursus" te Rotterdam, of men zendt bij col lectieve deelname een briefkaart met het aantal aanmeldingen aan Postbus 350 te Rotterdam. VREEMDELINGENVERKEER NAM IN 1956 WEER TOE. Het vreemdelingenverkeer is in 1956 opnieuw toegenomen, namelijk met 8 percent. Dit bleek uit 't jaar verslag van de Alg. Ned. Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer A.N.V.V. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek besomde 2.561.000 overnach tingen door buitenlanders in hotels en pensions tegen 2.377.000 in 1955. Het accres is minder groot dan in voorgaande jaren. De A.N.V.V. wijt dit aan de intensieve concurrentie van het buitenland, het stijgende prijspeil in ons land, het tekort aan hotels en, voor 1956, het optreden van kinderverlamming. De Duitsers namen 21 percent van de bedden in beslag, de Engelsen 15 percent, de Fransen 8 percent en de Belgen 7 percent. Augustus, juli en mei waren in volgorde de drukste maanden van het vreemdelingenbezoek. Buiten hotels en pensions werd veelvuldig door buitenlanders in kampeercen- tra en vakantiebedrijven overnacht. De jeugdherbergen gaven 139.000 buitenlanders een nacht logies, een stijging met 8,5 ptercent t.a.v. 1955. Amsterdam trok 1.219.000 buiten landers voor nachtlogies aan, Den Haag 394.000 en Rotterdam 270.000. Het dagbezoek aan ons land is, naar de mening van de A.N.V.V., in 1956 sterk geremd door slecht weer, hoe wel o.a. de Rembrandttentocnstel- lingen grote aantrekkingskracht hadden. De A.N.V.V. schat de hoe veelheid ingekomen toeristendevie zen op 232.000.000 tegen 206.000.000 in 1955. Het binnenlandse toeristenverkeer is in 1956 vrijwel niet gestegen, be halve in Gelderland. Het Neder landse toerisme in het buitenland echter steeg opnieuw aanzienlijk, voor Frankrijk en Italië met resp. 20 en 30 percent. Dit ontlastte het tekort aan eigen hotelcapaciteit enigermate. De logiesmogelijkheden in ons land werden in 1956 niet noe menswaard uitgebreid. De bouw- stop voor hotels, zo meent de A.N. V.V., deed de door het ministerie van economische zaken ingestelde garantie-kredietverlening voor ho- telbouw vrijwel te niet. Het verplichte vermelden van lo giesprijzen op hotelkamers wordt door de A.N.V.V. toegejuicht. Min der gesteld is men op de verplich ting in sommige hotels om een. of meer maaltijden aldaar te gebrui ken. Blijkens een A.N.V.V.-enquête denkt bijna 80 percent der buiten landse toeristen gunstig over onze hotels en restaurants. Klachten over ons land betreffen verkeersonveilig heid, onvoldoende wegwijzers, hon- j den vuil op de straten en onzindelij- I ke staat van toiletten en badkamers j in sommige logiesgelegenheden. Voorts werden opmerkingen ge maakt over gebrek aan logiesgele- genheid, te grote verzakelijking in enkele toeristencentra, gebrek aan zitgelegenheid op mooie plekjes, verplicht toegangsgeld voor kerken en het veelal gesloten zijn van ker ken buiten de diensttijden. De thans vervallen paspoortplicht voor Fransen en Duitsers was een bron van ergernis, evenals 't thans nog voorgeschreven internationale rijbewijs. De Fransen wensen meer Franse opschriften en verklaringen in catalogi. De logies-informatiedienst van A.N.V.V. en de V.V.V.'s bracht in 1956 175.000 buitenlandse gasten onderdak. veelomvattende taak niet delegeren. Op deze dag zullen deze proble men zeker niet opgelost worden, maar wel zal de ondernemer van deskundigen uit de praktijk een praktische voorlichting kunnen ont vangen. De heer M. M. H. Lips, voorzitter van de commissie, opent des mor- COMMISSARIS DER KONINGIN OPENT BEJAARDENTEHUIS TE HEUSDEN. Op 4 juni a.s. des namiddags te 3 uur zal de Commissaris der Konin gin in de provincie Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, de officiële opening verrichten van Huize St. Antonius te Heusden. Het huis is bestemd voor bejaar de Indisch gerepatrieerden, die In donesië bij de oplossing van de Ne derlandse bevolkingsgroep moesten verlaten. Het doel der verzorging is deze bejaarden, die zich hier te lan de niet meer kunnen aanpassen, in een geheel eigen sfeer huisvesting en verzorging te verlenen. De Stichting Kath. Bejaardenzorg voor Gerepatrieerden exploiteert 'n dergelijk huis te 's-Hertogenbo^ch, alsmede het nieuwe huis in Heus den en heeft een derde huis in Ewijk in voorbereiding. BEVREDIGENDE RESULTATEN OP ZESDE SCHOEN- EN LEDERBEURS? De vorige week in Utrecht gehou den schoen- en lederbeurs, „Inter- leder zes", waaraan 303 binnen- en buitenlandse firma's deelnamen, is voor de exposanten over het alge meen zakelijk bevredigend geweest. Behalve vele bezoekers uit eigen land heeft deze vakbeurs buiten landse belangstellender} uit totaal 24 landen naar Utrecht getrokken. Volgens de op de laatste dag gehou den enquête is 78 procent van de deelnemers in de verschillende ter beurze vertegenwoordigde groepen tevreden over de bereikte resulta ten. Gespecificeerd naar groep, blijkt dat in de afdeling schoenen 80 pro cent van de exposanten nieuwe re laties heeft weten te winnen en 54 procent van hen contacten met bui tenlandse geïnteresseerden heeft weten te leggen. Wat de ter beurze verkregen buitenlandse orders be treft, verklaarde 36 procent van de schoenfabrikanten en importeurs content te zijn. De buitenlandse or ders, door 32 procent van de schoenexposanten ontvangen, wa ren afkomstig uit België, w.-Duits land, Engeland, Zweden, Luxem burg, Zwitserland en de Belgische Congo, In de afdeling leder heeft 90 procent der firma's nieuwe relaties aangeknoopt en 83 procent contac ten met buitenlanders verkregen. Onder de vertegenwoordigde le derfirma's gaf 34 procent te kennen, tevreden te zijn en 66 procent ma tig tevreden te zijn over de geboek te orders. In deze categorie heeft 42 procent der exposanten orders uit het buitenland ontvangen en wel van inkopers uit België, Frankrijk, Zwitserland, w.-Duitsland, Enge land en Noorwegen. In de sector machines en fourni turen heeft 71 procent der deelne mers nieuwe binnenlandse relaties verworven en is 66 procent in con tact gekomen met buitenlandse ge gadigden. Over de orders blijkt 58 procent der exposanten tevreden te zijn. Exportorders werden genoteerd door 25 procent der in laatst ge noemde deelnemende firma's. Deze werden geplaatst door inkopers uit Duitsland, Zwitserland, Engeland en Pakistan. Tot zover het bericht van het A.N.P. In afwijking van hetgeen hier ge zegd wordt, deelden ons verschillen de insiders mede, dat deze beurs huns inziens een werkelijk „niet- bevredigend" resultaat heeft gehad. BRABANTSE PRODUCTIVITEITSDAG. In samenwerking met de Contact groep Opvoering Productiviteit, het Nederlands Instituut voor Efficiency en de Brabantse Kamers van Koop handel en Fabrieken, heeft de Bra bantse Productiviteits-Commissie 'n Brabantse Productiviteitsdag geor ganiseerd, welke op 6 juni a.s. zal worden gehouden in de Philips- schouwburg, Mathildestraat 81 te Eindhoven. Het onderwerp zal zijn „de in schakeling van de werknemer in de opvoering van de productiviteit". De inschakeling van de werkne mer hierin is een probleem, waar mede elke onderneming dagelijks te kampen heeft. Bij de aanpak van dit probleem heeft de ondernemer in middelgroot en kleiner bedrijf het moeilijker dan in het grootbedrijf. Hij moet alles zelf doen en kan zijn KIJK EENS IN Dl SPIEGEL bi; uw OPTICIEN! gens om 10 uur de dag. Om kwart over tien zal Ir. K. H. v. Ginneken, bedrijfsadviseur te Tilburg, een in leiding houden met als onderwerp: „De mogelijkheden en de noodzaak van overleg in verband met de or ganisatie van het middelgrote en kleinere bedrijf." De Brabantse koffietafel zal sa mengaan met een tafelspeech van de heer W. D. Lelieveld, algemeen secretaris van de K.A.B. Zijn rede is getiteld: „Werknemer en Produc tiviteit". Prof. dr. A. A. Oldendorff, hoog leraar aan de Technische Hoge school te Eindhoven, spreekt 's mid dags over „Moeilijkheden en men selijke probiemen bij het overleg in het bedrijf". De Commissaris van de Koningin in de provincie Noord- Brabant, Prof. dr. J. E. de Quay, zal de aanwezigen eveneens toe spreken. Alle geregistreerde 1682 onderne mers in kleinere en middelgrote be drijven in Noord-Brabant, alsmede geïnteresseerden, hebben de uitno diging van de Commissie ontvan gen. De bijeenkomst vangt om 10 uur aan en wordt gesloten om 4 uur namiddag. In het kader van deze dag zullen door het Drunens Toneel, onder re gie van Jac. Didden, een tweetal bedrijfs-sketches worden opgevoerd. Het toneelconcours, georganiseerd door „de Propyleën", hetwelk begin oktober van dit jaar aanvangt, on dervindt reeds nu van verschillende zijden waarderende belangstelling. Aanvankelijk hadden verschillen de amateur-toneelverenigingen be zwaren om voor deelname in te schrijven, gezien de bepaling dat men moest optreden met een niet eerder door de vereniging gespeeld toneelstuk. Nu het inzicht is gerijpt, dat zulks is gedaan om het concours op een hoger plan te brengen en dat voor de jury een eerlijke en juiste be oordeling dan het best mogelijk is, komen de laatste weken de inschrij vingen tot deelname vlot binnen. Wij willen er nog even aan her inneren dat op 1 juni a.s. de in schrijving tot deelname eindigt. Op 15 juni wordt door loting de data van optreden voor de verenigingen, die aan het concours zullen deelne men, vastgesteld. Provincie-, Gemeente- en lande lijke W.K.A. stellen grote belang stelling in dit concours. ZEILSPORT. GROTE NATIONALE RIVIERENWEDSTRIJDEN. De „Verenigde Rivieren Zei lers" hebben voor 9, 10, 15 en 16 juni a.s. grote nationale rivie- i enwedstrijden voor zeiljachten uitgeschreven op Waal, Merwe- de, Nieuwe Merwede, Amer, Maas en Andelsc Maas. Onder de beschikbaar gestelde wisselprij- zen bevindt zich o.m. de Gragt- mans-beker. De inschrijving voor alle wedstrijden sluit op woens dag 5 juni om 12 uur v.m. Voor inschrijving kan men zich wen den tot de secr.-penningmeester der V.R.Z., a/b W.S. Little Tji- sadane, Industriehaven 's-Boseh. ONDERNEMINGSRAAD N.V. DE GRUIJTER GEÏNSTALLEERD. In de ontvangzaal van P. de Gruijter N.V. te 's Bosch is don derdagmiddag de ondernemings raad voor dit bedrijf geïnstal leerd door de bondsvoorzitter van de KAB, de heer J. Middel huis. Deze noemde de instelling van raden als deze een belang rijke stap naar de verdere demo cratisering van het bedrijfsleven. Deze ondernemingsraad geldt alleen voor de produktiebedrij- ven in Den Bosch en niet voor de winkelbedrijven van deze on derneming.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1