Waalwijkse en Langsiraaise Courani Uit de Langstraat KAATSHEUVEL Elshout Heust/en Vlijmen Sprang Ca pel Ie Waspik Loonopzansl MAANDAG 27 MEI 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 z per week. DE ECHO 80e JAARGANG No. 42 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 203, W AALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Viering ,.Onze Dag". A.s. vrijdag zal voor de parochia nen de meimaand weer besloten worden met de viering van „Onze Dag", d.w.z. een dag waarop de pa rochianen blijk geven van hun bij zondere verering van De Wonder bare Moeder. Behalve een plechtige H. Mis valt de nadruk van de vie ring vooral op de plechtige proces sie naar de genadekapel. Intussen is een comité, onder voorzitterschap van de Weleerw. Heer Kapelaan 'n actie begonnen om aan de processie en aan de wegversiering een nieuw aanzien te geven. Vanzelfsprekend zullen niet direct alle plannen en wensen vervuld kunnen worden. De processie a.s. vrijdag begint met een plechtig Lof om 7 uur. Ontspanningsavond. Voor de leden van Elshout Vooruit werd de laatste Ontspanningsavond van het seizoen gegeven. Het eigen orkestje, onder leiding van de heer C. Boelen, had er al dadelijk de stemming in. Het optreden van de bekende humorist H. v. d. Bosch uit Tilburg was een zeer aardige afwis seling, die erg goed in de smaak viel. Velen waren het dan ook met de voorzitter van Elshout Vooruit eens toen hij de heer v. d. Bosch een tot weerziens toesprak. Ook met de loterij werden weer verschillende personen gelukkig gemaakt. Bondsfestival. De kerkelijke fanfare zal zondag 30 juni deelnemen aan het Bonds festival dat de harmonie Beatrix or ganiseert ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. Ook aan de zgn. Drunense avond, die op maandag 1 juli wordt gehouden en waarbij al leen de verschillende gezelschappen uit de gemeente zullen optreden, zal zij haar medewerking verlenen. School-uitstapje. Zoals de laatste jaren gebruike lijk, zal ook dit jaar door de school jeugd vanaf de vierde klas een uit stapje worden gemaakt. De datum is bepaald op 18 juni en de reis zal gaan naar Rotterdam, Ypenburg en Den Haag. De liefhebberij voor dit uitstapje is zó groot, dat men met drie bussen de tocht zal moeten on dernemen. Agenda. Woensdag en zaterdag trainen ta feltennisclub. Donderdag plechtige eerste H. Communie der kinderen onder de H. Mis van half 8. Vrijdag „Onze Dag", om 7 uur plechtig Lof met processie. Zondag om kwart voor 12 repeti tie van de Kerk. Fanfare. Dinsdagavond na het Lof verga dering processie-comité. Raadsvergadering. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 29 mei '57 des avond 8 uur. Agenda: I. Opening. 2. Notulen vergadering 10 april j.l. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een terrein aan de Nieu- we Maasmond, groot 0.45.05 ha., aan de scheepswerf De Haan Oerlemans. 5. Voorstel van B. en W. tot 't aan gaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. 6. Verzoeken tegemoetkoming art. 13 L.O.-wet 1920. 7. Sluiting. Elke zondag een vissersmis. Vanaf zondag 2 juni a.s. zal in de parochiekerk van de H. Catharina te Heusden om 5 uur 's morgens een H. Mis worden opgedragen, waar onder een korte preek, ten behoeve van hen die in de vroege morgen uren gaan vissen. Actie-comité Ouden van Dagen. Door het comité Ouden van Da gen zullen weer enkele acties op touw worden gezet, ten doel heb bende gelden bijeen te zamelen om ook dit jaar de ouden van dagen een uitstapje te bezorgen. Het eerste jaar, in 1955, werd een sportdag ge organiseerd; verleden jaar had er een wielerronde plaats en ditmaal staat een voetbalwedstrijd op het programma. Deze wedstrijd zal vanavond worden gespeeld op het voetbalterrein van de r.k.v.v. Haar steeg, achter café M. Achten en zal gaan tussen een elftal, samenge steld uit onderwijzers van Groot- Vlijmen, en een elftal, samenge steld uit het gemeentepersoneel. Voor deze wedstrijd verwacht het comité een flinke belangstelling en hoopt dat de opbrengst zó groot zal zijn dat de ouden van dagen ook dit jaar weer eens een dag gezellig uit kunnen gaan. De wedstrijd vangt aan om half 7; de entrée-prijs is 0.50 en één van Haarsteegs oudste inwoners zal de aftrap verrichten. Naast de voetbalwedstrijd van he denavond zal het comité nog met iets anders voor de dag komen, maar wat dat is, daarover wil men zich nog niet uitlaten. Brand. Doordat een vonk uit de school steen op de met riet gedakte woning van de landbouwer Th. v. Beurden terecht kwam, ontstond zondagmid dag omstreeks half 6 een begin van brand. De brand werd spoedig door voorbijgangers ontdekt, die terstond de bewoners van het huis en de plaatselijke brandweer waarschuw den. Met vereende krachten werd gepoogd de brand te bezweren, waarin men, dank zij krachtdadig ingrijpen, wonderwel slaagde. Voor al de Haarsteegse mannen van de B.B. hadden in de blussingswerk- zaamheden een belangrijk aandeel. De gemeentelijke brandweer, die spoedig ter piaatse was, behoefde geen dienst meer te doen en kon onverrichterzake terugkeren. Kindsheiddag. Zaterdag j.l. vierde men alhier de jaarlijkse Kindsheiddag. 's Morgens om 9 uur werd door pastoor Serra- rens in de parochiekerk een H. Mis opgedragen, waarbij alle kinderen uit de parochie tegenwoordig wa ren. 's Middags werden de kinderen in zaal „De Harmonie" onthaald op een traktatie en een kinderfilm. Ter bestrijding van de onkosten en te vens om het missiewerk te steunen, was er 's avonds een film voor de volwassenen. Vertoond werd de film „De klokken van Nagasaki", 'n authentieke Japanse geluidsfilm over dr. Takashi Nagai, de beroem de Japanse atoomgeleerde en be keerling. De man die mede de atoombom ontwierp, maar persoon lijk het slachtoffer werd van de eerste aanval op Japan. Baldadigheid. Het komt de laatste tijd herhaal delijk voor dat door de jeugd een grove baldadigheid aan de dag wordt gelegd. Deze vernielzucht is de laatste tijd zo toegenomen, dat het gemeentebestuur zich met een schrijven tot de ouders van de ge hele gemeente heeft gewend. In dit schrijven wordt o.m. gezegd: het zal u niet onbekend zijn dat de balda digheid en de vernielzucht van de jeugd de laatste jaren hand over hand toeneemt. Op dit- gebied zijn toestanden in het leven geroepen, die het ergste voor de toekomst doen vrezen; andermans eigendom men worden niet meer ontzien, en worden beschadigd en op allerlei manieren vernietigd. Trots de me dewerking van het onderwijzend personeel en toezicht van de politie, neemt de baldadigheid nog steeds toe. De gemeente spaart kosten noch moeiten om het aanzien van de ge meente te verfraaien en wanneer men dan ziet dat op diverse punten en langs verschillende straten groen noch bloemen worden gespaard, kan het niet anders dat strenge maat regelen tegen overtreders niet kun nen uitblijven. Het gemeentebestuur verzoekt daarom de ouders mede te werken dit euvel te bestrijden, het verzoekt om de kinderen op eigen erf te la ten spelen, en wanneer zij op straat spelen, de ouders zich dan van tijd tot tijd overtuigen waar zij zijn en wat zij doen. Van een behoorlijk ge drag van hun kinderen zullen zij zelf de vruchten plukken en de ge meenschap zal ze er dankbaar voor zijn. Gelauwerd. De mannenzangvereniging Vrien denkring nam gisteren deel aan 'n groot nationaal zangconcours dat te Vught, ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van „Vughts Mannen koor" ,werd gehouden, en keerde gelauwerd huiswaarts. Ze kwam uit in de derde afdeling met als ver plicht nummer „Schertslied" en als vrij werk „Regina Coeli" en behaal de een eerste prijs met 335 punten; verder verwierf de directeur, de heer M. v. d. Brandt, een tweede di- recteursprijs en de zangvereniging nog de tweede prijs. Vanzelfspre kend viel de gelauwerde vereniging bij haar thuiskomst een grootse hul diging ten deel, waarop wij in het volgend nummer nog nader terug komen. Tentoonstelling bij dé Eerwaarde Zusters. Zondag werd bij de Eerw. Zusters een tentoonstelling gehouden, waar voor de ouders van de kinderen wa ren uitgenodigd. Vele belangstellen den waren opgekomen om 't prach tige werk, door de kinderen ge maakt, te bezichtigen. De Zwaluw. Donderdag, Hemelvaartsdag, wed vlucht vanuit St. Christian; inkor- ven dinsdagavond van half 7 tot kwart over 8. Tevens is het dinsdagavond inkor- ven voor Angoulème, wedvlucht op zaterdag 1 juni. Zondag 2 juni wedvlucht vanuit Noyon, Frankrijk; inkorven vrijdag 31 mei van half 7 tot kwart over 8. ren bedroeg 318. Zij hadden daarmee een voorsprong van 16 punten op nummer 2. De Jonge Boerinnen wisten beslag te leg gen op een derde prijs. Gezien het nog maar korte bestaan van deze vereniging is dit een zeer fraai resultaat. RAADSVERGADERING. Woensdagavond zal de raad dezer ge meente in vergadtring bijeenkomen voor de behandeling van één agendapunt, te we ten: Voorstel tot het aangaan van een geld lening ten behoeve van de woningbouw. KERKDIENSTEN Op Hemelvaartsdag (donderdag 30 mei) 1957, des voormiddags half tien, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan de heer J. de Waard, godsdienstonderwijzer alhier. In de Geref. Kerk hoopt des morgens half tien voor te gaan Ds. N. W. van den Hout. ORANJEFEEST. De besturen der Oranjeverenigingen van Vrijhoeve-Capelle en Sprang kwamen j.l. vrijdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond in gecombineerde vergadering bijeen onder leiding van de heer Kuijsten. 1 De mogelijkheid werd besproken om geza- menlijk een Oranjefeest te organiseren; in beginsel werd besloten tot samenwerking. Voor de samenstelling van een program zullen informaties worden ingewonnen, waarna wederom een bijeenkomst gehouden zal worden. Het ligt in de bedoeling dit feest in de maand augustus te houden, op een terrein aan het Westeinde van Sprang. TOEZEGGING VAN BEROEP. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is tot pre dikant beroepen (toezegging) Ds. G. H. v. Kooten van Genemuiden. ONGEVAL. Het 10-jarig zoontje van dhr. R. in de v. d. Duinstraat alhier werd zaterdagmiddag door een bromfietser aangereden en ernstig verwond. Het jongetje moest in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis worden vervoerd. BRANDWEER WON TWEEDE PRIJS. De Vrijwillige Brnadweer van Sprang - Capelle nam j.l. zaterdag deel aan de re gionale brandweerwedstrijd te Gilze en behaalde de tweede prijs. Muzikale wandeling. Het fanfarekorps „Kunst na Ar beid" zal a.s. donderdag 29 mei (He melvaartsdag) een muzikale wande ling maken ('t z.g. „Dauwtrappen") door een deel van de gemeente. Suksessen leden vrijwillige brandweer. Twee ploegen van de vrijwillige brandweer dezer gemeente namen j.l. zaterdag deel aan de te Gilze en Rijen gehouden brand weer wedstrij den, uitgeschreven door de vereni ging van brandweercommandanten in Nederland. De A-ploeg wist onder leiding van haar commandant, de heer J. Rosenbrand Nzn., in de 2de klasse de tweede plaats te bereiken en liet de ploegen van o.a. de gemeenten Tilburg en Waalwijk achter zich. De B-ploeg, 'onder leiding van commandant Jac. Evertse, behaalde in de 3de klasse een vierde plaats. Deelname concours. Het jeugdkoor van de Gemengde Zangvereniging „Hallelujah" alhier zal op zaterdag 8 juni deelnemen aan het te Werkendam te houden zangconcours. Uitgevoerd zullen worden de nummers „Kind van Holland" en „Roeiliedje". Het jeugdkoor staat onder leiding van de heer M. C. Rijken en zal uit komen in afdeling 1 A. SUCCESSEN MOTORCLUB. De motorclubs Gemert en Boekei orga niseerden j.l. zondag een oriënteringsrit voor de Brabant-competitie groot 65 km. Aan deze rit werd deelgenomen door 90 rijders onder wie 5_ van de motorclub Ma rijke alhier. Deze rit was zeer ingewikkeld in elkaar gezet. De heren van de motorclub alhier behaalden de navolgende resultaten: le prijs Th. van Beek; 8e prijs Jac. Rozen- brand; 15e prijs L. J. Cové; 17e prijs J. Muis en 18e prijs J. Konings. SPORTVER. JONGE BOEREN WON WISSELBEKER. De Waspikse Sportver. Jonge Boeren wist gisteren bij wedstrijden te Galder in de kring Breda beslag te leggen op de eerste plaats in het algemeen klassement en kwam daarmee in het bezit van de fraaie wissel- bekér. De Waspikse vereniging behaalde in drie onderdelen de eerste prijs, te we ten bij marcheren, RKJB- en muziekoefe- ningen en in pyramidebouw. Verder een tweede prijs in de vrije oefeningen. Het aantal punten van de Waspikse Jonge Boe- VOLKSCONCERT „APOLLO". De Kon. Erk. Harm. Apollo liet zich zaterdagavond niet weerhouden, ondanks het gure weer het aangekondigde volks concert op te Markt te geven. Dat er geen grote belangstelling was, laat zich verkla ren, doch de toehoorders, die een beschut plekje gevonden hadden en de vinnige Noordooster trotseerden, hebben van goede muziek kunnen genieten, 't Programma, waarvan de nummers telkens door een ge luidsinstallatie werden aangekondigd en toegelicht, bevatte o.m. ook de beide con coursnummers: „Ladingen" Fantasieschets van Ger. Boedijn en „Ballet Undine" van Lortzing in een arrangement van P. Stal- meijer. 't Was voor de echte muziekliefhebbers een attractie met deze nummers voor het eerst kennis te maken. Hoewel nog niet con- coursfahig, mocht toch reeds geconstateerd worden, dat directeur Molenschot op de goede weg is Apollo" een nieuw succes te bereiden. De beide slotmarsen werden ge geven met medewerking van de Apollo- Drumband. Mogen we het optreden van de drumband als showcorps appreciëren, in de medewerking met de harmonie is onze waardering niet zo groot, daar voor dit slagwerk geen beperking in geluid schijnt te zijn aangegeven en het overdonderend geroffel het geluid van de harmonie totaal overstemt, zodat er van de Harmoniemars niets overblijft, dan uitsluitend de enkele maten, die zonder begeleiding van de Drumband gespjeeld werden. OPENING NIEUW BANKGEBOUW. Wanneer dit nummer verschenen is, heeft Kaatsheuvel de officiële opening van het nieuwe gebouw van de Amsterdamsche Bank reeds gevierd. We mogen gerust schrijven het nieuwe gebouw, want van wat eerst de Incassobank en nu de Amsterdam sche Bank was, is niet veel meer overge bleven dan het voorfront in de degelijke oud-vaderlandse stijl van Amsterdamsche Bankgebouwen. Het begin was eenvoudiger. Als Bank-associatie n.v. correspondent schap, hebben we de vestiging van wat nu „De Amsterdamsche Bank" in Kaatsheuvel is, meegemaakt. In de Gasthuisstraat, waar destijds de heer van Buul woonde, was de bakermat. De heer J. Witlox verzorgde heel beschei den het correspondentschap, wat nog van weinig betekenis was, daar de industrie van Kaatsheuvel nog in haar kinderschoenen stond. In 1937 werd de Bank-Associatie overge nomen door de Incasso-Bank n.v. en ver huisde het kantoor naar de Peperstraat, waar de heer M. Roelofs in 1938 de leiding in handen kreeg. Toen de mobilisatie in 1939 uitbrak en de heer Roelofs voor de mogelijke verdediging van het Vaderland opgeroepen werd, kreeg de heer Bresson, thans nog de procuratiehouder, de taak toe gewezen de heer Roelofs te vervangen. Tot de bouw van een nieuw Bankgebouw was inmiddels besloten en de firma G. den Teuling kreeg de taak een voor Kaatsheu vel waardig Bankgebouw te bouwen, dat in januari 1940 werd geopend. De tijd was er niet na, om dit met veel feestbetoon te doen geschieden, doch het feit, dat Kaats heuvel nu beschikte over een eigen Bank, heeft tot gevolg gehad, dat de vele finan- tiële transacties, die 'n groeiende industrie plaats dagelijks te verzetten heeft, meer ter plaatse werden afgehandeld en de heer Roelofs, die inmiddels de militaire dienst verlaten had, was de man, die in Kaats heuvel het vertrouwen wist te kweken voor de instelling die voorlopig nog als corres pondentschap van de Incasso Bank n.v. fun geerde, doch door haar uitgroei in 1944 tot een eigen kantoor werd bevorderd, met als eerste directeur de heer M. Roelofs. De Kaatsheuvelse industrie weet wat zij in deze aan de heer Roelofs, die het ver trouwen wist te winnen, te danken heeft. De oorlog ging voorbij. Na de eerste moei lijke jaren kwam „De Schoen 1949" en Kaatsheuvel kreeg in de Schoenenwereld naam en de Bank hield daarmede gelijke tred. In 1953 werd de heer Roelofs bevor derd tot directeur van de Bank in Bergen op Zoom. Zijn opvolger was Drs. A. J. Hoynck van Papendrecht, die na een eerste uitbreiding van de Bank onder directie van de heer Roelofs in 1948 de directie in Am sterdam wist te overtuigen tot een totale herbouw en uitbreiding, waartoe in 1956 besloten werd. Intussen was de belangen gemeenschap van de Incassobank en de Amsterdamsche Bank een feit geworden en zo werd in 1957 de officiële naam Amster damsche Bank n.v. Toen tijdens de bouw bleek, dat moge lijk de nieuwe uitbreiding niet in alle op zichten aan de eisen des tijds zou voldoen, werd resoluut ingegrepen en besloten om de in de Bank ingebouwde kluizen v. zwaar gewapend beton geheel uit te breken en ondergronds opnieuw uitgebreid op te bou wen. Dat dit werk de uitvoering van de uit breiding op aanmerkelijke wijze stagneerde is begrijpelijk. Maanden gingen hei;n met de bronbemaling en de afbraak van de ge. vestigde kluizen, doch de firma G. den Teuling heeft onder architectuur van het Architectenbureau Fred. Kramer te Haar lem, verbonden aan de Amsterdamsche Bank te Amsterdam, een werk tot stand gebracht, dat de firma alle eer aandoet. Als we in het kort vertellen, hoeveel ma teriaal aan deze verbouwing besteed is, dan kan de outsider zich een oordeel vormen, dat wat hier in 13 maanden, met een stag nerende verandering in opzet tot stand ge bracht is, niet zonder betekenis is. Aan de verbouwing is 36 ton staal ver bruikt, 131 m3 gewapend beton verwerkt, 320 m3 kelderruimte ingericht, 600 m3 grond verplaatst, 320 m2 tegels geplaatst en slechts 2 m2 hout verwerkt. De totale grondoppervlakte van de nieuwbouw be draagt 230 m2.De nieuwe kluisdeur, die met de plaatsing wel enige stagnatie ont moette, weegt niet minder dan 3800 kg. De firma Beemans verzorgde de totale electrische installatie, de fa. Snels het schil derwerk en de fa. G. Smit de vloerbedek king. De nieuwe uitbreiding van het Bankge bouw als gevolg van de steeds nog groeien de industrie van Kaatsheuvel en de steeds wassende relatie in en buiten Kaatsheuvel moge gezien worden als aanpassing aan de eis des tijds, die de belofte inhoudt van een blijvende crescendo, onder de vitale leiding van de heer Hoynck van Papendrecht, die behalve het directeurschap van Kaatsheu vel tevens nog deze taak vervult voor de Bank in Dongen en Rijen. WEER HOOG BEKROOND. Naar we bij het verzenden van onze copie vernemen, werd de Drumband van het Kon. Muz. Gez. Euphonia onder leiding van de heer v. Best op het internationaal Drum band Concours te Wanne Eickel bij Gel- denkirchen in Duitsland, in de Ere-Afde- ling bekroond met de lë prijs en tevens in de Ere-eindwedstrijd over alle eerste prijs winnaars met de hoogste onderscheiding. Maandagavond wordt het prijswinnend corps, voor de concoursrepetitie van de Harmonie, na een triomftocht door Kaats heuvel in de Euphoniazaal gehuldigd. Een compliment aan de kranige Drum band en de energieke leider v. Best. DUIVENSPORT. ^e K D V „big zondag met 582 duiven vanuit Pont St. Maxence, 313 km. Lostijd 7 u. v.m. Eerste duif 12-26-11 u. De eerste 70 prijswinnaars zijn: 1 M v Boxtel; 2, 48, 66 J v Dongen; 3, 7, 68 M Brokx; 4 Ft Damen; 5, 17, 20 J Voogd; 6, 21, 25 Jo Hamers; 8, 9, 30 J v Heeswijk; 10 J Mui- zelaar; 11, 44 P Grootswagers; 12 J van Dongen; 13, 22, 29 J v Riel; 14 B v Heesch; 15 L de Bondt; 16, 58 Chr v Heeswijk; 18 A Pijnenburg; 19 H v Nieuwstadt; 23 Jos v Dongen; 24, 32 Jac Vloemans... 26, 60 M v d Velden; 27 C Labee; 28 H Klis; 31 J M Damen; 33, 63 W v Heijst; 34 W Oomens; 35 A Montee; 36 H de Man; 37 G Smit; 38 L v Geel; 39 J P Stokker- mans; 40 J Damen; 41 C de Bondt; 42, 62 J Damen; 43 Ant Snoeren; 45, 70 M Lens- veld; 46, 51 J Dekkers; 47, 59 L Mossel veld; 49 H Hendriks; 50 Jos Schrauwers; 52 Fr v d Assem; 53 A Voermans; 54 P Zijlmans; 55 Th Schaafstra; 56 L Hamers; 57, 66 A v d Hoven 61 H Hesselmans; 65 Th Zeebrechts; 67 H v Helvoirt; 69 J v d Linden. RECTIFICATIE. In ons nummer over Bijenteelt noemden we Ir. Verhoeven als vervaardiger van de film en als spreker over Bijenteelt: Er werd ons opgemerkt, dat dit niet de heer Ver hoeven, doch Ir. Mommers uit Tilburg was, Rijksbijenteeltconsulent voor het Zuiden, die zelf deze film volgens de AaLsterme- thode opnam en toelichtte: AGENDA. i Maandag Rondwandeling en huldiging van de bekroonde Euphonia Drumband, daarna repetitie Harm. Euphonia. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie en verga dering R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. 8 uur n.m. K.J.M.V. Dames ledenverga dering Hotel Smit. 8.30 uur n.m. repetitie R.K. Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur n.m. Apollo Theater Drie Matrozen in Parijs. Alle leeftijden. 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. SEMPER VIVENS NAAR CONCOURS. Zondag 2 juni e.k. zal het Mannenkoor Semper Vivens deelnemen aan het Inter nationaal Vocaal- en Instrumentaal Con cours te Raamsdonksveer. Er wordt uitge komen in de derde afdeling, met als ver plicht nummer Pie Jesu Domine van Nico Verhoeff en met het vrij nummer „Gebea" van C. M. von Weber. Aan belangstellenden wordt tenslotte me degedeeld, dat zaterdag 1 juni des avonds om 8 uur de slotrepetitie wordt gehouden in café Smit. DE AANHOUDER WINT. -«■ De Vrijwillige Brandweergroep Kaatsheuvel op de Regionale Brandweerdag te Gilze met le prijs bekroond. BE»' lMfctJKit-' 1 MTTTf* Zaterdag 25 mei werd te Gilze Rijen de Regionale Brandweerdag gehouden, ter ge legenheid van de jubileums welke werden gevierd door de Gilzer Harmonie en de Gem. Vrijwillige brandweer. Op deze dag was door de Regionale Com mandant een wedstrijd georganiseerd, waar aan door de volgende gemeentelijke brand- weergroepen werd deelgenomen: Waalwijk, Tilburg, Drunen, Sprang-Capelle, Gilze, Goirle en een groep uit Kaatsheuvel. Tijdens het défilé werd plotseling de brandweer van de Rijen gealarmeerd voor een fabrieksbrand, wat even verwarring bracht, doch deze was met loeiende sirene snel verdwenen. Later werd ook de brand weer van Gilze ter assistentie weggeroepen, zodat deze ploegen niet aan de wedstrijd deelnamen. Er werd in twee klassen gestreden, n.l. klasse drie en klasse twee. De bovenge noemde groepen speelden alle in de 2e kl. Er werd fel gestreden en de jury had heel wat te rekenen en te herleiden voor zij met een weinig puntenverschil de twee be schikbare prijzen in deze klasse ging toe wijzen. Het was voor -de Comdt. van Loon op- zand een aangename verassing dat de Bur gemeester van Gilze-Rijen bekend maakte, dat het hem een genoegen was te kunnen mededelen dat de jury de eerste prijs had toegekend aan een groep welke enkele ja ren terug echt pech had gehad en nu met het hoogste aantal punten beslag had ge legd op de eerste prijs, n.l. de Groep Kaats heuvel. Deze groep werd in deze wedstrijd geleid door de plv. comdt. de heer A. Dek kers; het is voor hem en voor de groep in zijn geheel een mooi succes, onder deze be kendstaande geroutineerde brandweergroe- pen als eerste te mogen worden genoemd. Door deze kwalificatie zijn zij tevens ge rangschikt om aan de a.s. landelijke wed strijd van de beste uit de provzincie mede te dingen. Ook in deze wedstrijd zal weer een poging worden gedaan naar de eerste prijs, zoals ons door de manschappen werd verze kerd. De tweede prijs werd toegekend aan de groep van Sprang-Capelle welke deze met een weinig verschil in punten glansrijk verwierf. Duivensport. De postduivenvereniging De Lucht bode hield zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, 312 km. Los om 7 uur. Er werd deelgenomen door 131 duiven, die gelost werden bij noor denwind. De uitslag was als volgt: P. Leermakers 1; A. J. v. Dongen 2; Brouwer 3; K. v. Esch 4; M. v. d. Velden 5; G. Vermeer 6; P. Ver schuren 7, 28 H. Leermakers 8; G. Vermeer 9; Jo v. Broekhoven 10; A. Spapens 11, 19, 21; Goutsiers 12; Gebr. IJpelaar 13, 20; H. v. d. Lin den 14, 31; P. v. Noije 15; P. v. d. Velden 16, 17, 30; L. Damen 18, 33; N. Dam0" Dongeiïz/7 Vriens 26; AartsTiT Overduif: L. Berendonk. SerïëT* A. Spapens. Een speciale prijs in de vorm van een klok, won A. Spapens. Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging. Zondagavond gaf genoemde har monie een groot concert in de mu- zieknis op het Oranjeplein. Ondanks de felle noordenwind trok dit con cert een grote belangstelling. Onder de belangstellenden merkten we zeer vele muziekkenners en -lief hebbers uit den vreemde op, die met de grootste interesse de verschillen de nummers beluisterden. Achtereenvolgens werden uitge voerd: Royal Standard, mars, van Paul Chesterton, arr. Harry Morti mer; de le Symphonie; Saint Saens, arr. P. Stalmeijer; Scenes Cauca- siennes, van M. Ippolitov-Ivanov, a. Dans les Montagnes, b. Dans les Villages, c. Dans les Mosquees, d. Procession du. Sardar; Rhapsodie Slave No. 2 van Friedemann. Een grote taptoe met drumband gaf een waardig slot aan dit mooie en goed verzorgde concert. Een dankbaar applaus bekroonde ieder uitgevoerd nummer. Gilde St. Ambrosius. Vaandelwijding. Vorig jaar, op 23 november, kreeg het Gilde St. Ambrosius een nieuw Gilde-vaandel. Gezien het feit dat het oude vaandel vanwege de ou derdom van 175 jaar versleten was en het niet meer kon worden mee gevoerd op gildedagen en in proces sies, was de aanschaffing van een nieuw vaandel geen overbodige lu xe. Het comité heeft toen alles in 't werk gesteld om een waardig en goed gesymboliseerd vaandel te la ten maken, hetgeen zeer naar wens is uitgevoerd. Thans is het zover dat het kan worden gewijd. Het bestuur heeft daarom besloten dit te laten doen op zondag 2 juni a.s. vóór de Hoog mis van 10.15 uur. Een kort programma volgt hier na: De Gildebroeders verzamelen zich om tien minuten vóór tien in de Gildekamer, om daarna in vol or naat naar de kerk te trekken met vaandels en trommen. Vóór de H. Mis zal de Zeereerw. Heer Pastoor Mommers het vaandel op de gebrui kelijke wijze wijden, waarna het in het priesterkoor blijft gedurende de H. Mis. In de H. Mis zal het Gilde de gebruiken handhaven als op een Gildedag. Na de H. Mis wordt gezamenlijk vendelend en trommend naar de Pastorie gegaan om daar de eed van trouw aan de kerkelijke overheid te brengen. Vervolgens gaat het door enkele straten van het dorp, waar na allen zich voor een korte verga dering in de Gildekamer verzame-" len.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5