KAMSHBUVSL Waalwijkse en Langst Courant Uit de Langstraat Het succes van drum a nd „Euphonia" DOBEX meisjespakjes D. v. d. Hout H. P. Dekkers- d. Vliet GEMEENTERAAD VAN WASPIK GEMEENTERAAD RAAMSD0NK F 463.800.- voor woningbouw KOFFIEMOLEN Vlijmen Haarsteeg Sprang Weer ontvangen de bekende BEZOEK BEROEPEN PREDIKANT. Cape lie AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. VRIJDAG 31 MEI 1957 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Autoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschuilt 2 x per week. DE ECÏÏD HEI ZIHDEH 80e JAARGANG No. 43 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK -- TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. ?nn2 Dr van BEURDENSTRAAT OPGERICHT 1878 TEIJ;GR.-ADRES: ..ECHO" Woensdagavond kwam de raad van Waspik in buitengewone openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize. Als hoofdzaak werd de geldlening t.b.v. de wo ningbouw aan de orde gesteld. Daarnaast kwam men nog tot een tweetal andere besluiten, te weten de opneming van gelden in rekening-courant en de in trekking van een eerder genomen besluit, waarbij crediet beschik baar werd gesteld t.b.v. straten aanleg. Doordat een aantal institutio nele beleggers zich bereid heeft verklaard belangrijke bedragen voor de financiering van de wo ningbouw beschikbaar te stellen, is in overleg met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten dienaan gaande een systeem ontwikkeld op grond waarvan de gemeenten contracten bij de bank kunnen afsluiten. Deze gelden, welke in de loop van 1957 en 1958 beschik baar zullen worden gesteld, die nen volgens regeringsvoorschrift te worden gebruikt voor de fi nanciering van de in uitvoering zijnde woningbouw, voor conso lidatie van vlottende schuld t.b.v. de woningbouw aangegaan, en voor de financiering van nieu we woningbouw. Gezien het ernstig tekort aan financieringsmiddelen, met na me voor de woningbouw, waar mee de gemeente Waspik reeds geruime tijd te kampen heeft, be sloot de raad de lening die ge noemde bank haar aanbiedt, te accepteren. Deze lening is groot 56.200.(en dus amper 1/5 deel van het benodigde) en is op te nemen in 7 termijnen. In de vergadering van januari j.1. besloot de raad met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een overeenkomst aan te gaan, waar bij het krediet in rekening-cou rant voor 1957 zou worden vast gesteld op 300.000.Gedepu teerde Staten maakten evenwel bezwaren tegen de werkingsduur van dit besluit, omdat 't bedrag daarvoor ver uitging boven de door G. S. vastgestelde norm. Dienovereenkomstig besloot de raad in de vergadering van maart j.l. de werkingsduur van het be sluit terug te brengen tot het eerste halfjaar 1957. Nu de wer kingsduur van dit besluit op 1 juli a.s. eindigt, is thans te be zien tot welk bedrag na 1 juli aan korte financieringsmiddelen nodig zullen zijn. Op voorstel van B. en W. besloot de raad daarom een rekening-courant- overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten. Volgens voorschrift van G. S. is de werkingsduur vastgesteld op 1 kwartaal en beloont het be drag maximaal 450.000. In verband met de bouw van 8 woningwetwoningen, welke oorspronkelijk zouden worden gebouwd op gronden, gelegen tussen de Prins Bernhardstraat en de Schoolstraat, stelde de raad op 6 maart j.l. een crediet be schikbaar ad 28.500.voor de daaraan verbonden kosten van straataanleg. In de vorige verga dering deelde B. en W. de raad evenwel mee dat zij zich ^fvrafen of het wel juist is om de aanleg van deze straten te realiseren overeenkomstig het voorgestelde olan. Een wijziging van het uit breidingsplan ter plaatse is in bewerking. Mede om het feit dat de uit voering van dit plan door de be stedingsbeperking wellicht stag natie zou ondervinden, ging de raad ter bevordering van een spoedige realisering van het bouwplan accoord met het oor- stel van B. en W. om deze 8 wo ningen te bouwen op reeds be schikbare gronden aan de Julia- nastraat. In afwachting van het nieuw te ontwerpen plan voor stratenaanleg besloot de raad daarom het beschikbaar gestelde crediet in te trekken, alsmede de daron betrekking hebbende be grotingswijziging. Onder voorzitterschap van wethouder Nollen kwam de raad der gemeente Raamsdonk woens dagavond in openbare vergade ring bijeen. De voorzitter kon de prettige mededeling doen dat burgemeester Prinssen het zie kenhuis verlaten heeft en sprak mede namens de raad de hoop uit dat de burgemeester na en kele weken vacantie geheel her steld zijn taak zou mogen kun nen hervatten. Als eerste punt bevatte de agenda de beëdiging van 't nieuw inkomende raadslid, de heer H. J. Bouwens. Na deze korte plech tigheid heette de voorzitter het nieuwe raadslid van harte wel kom. Vervolgens werden 'n aantal be sluiten zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De woning Oosterhoutseweg werd onbe woonbaar verklaard; voor het verbreden van de weg besloot de raad een strookje grond groot 13 m2, toebehorende aan de wed. M. Snij der s-Emmen en kinderen en gelegen aan het Kadepad, om niet te aanvaarden. Een aanbod van de Bank voor Ned. Gemeen ten van een geldlening van 463.800.— t.b.v. de woningbouw in de gemeente besloot de raad te accepteren. De looptijd be draagt 30 jaar tegen een percen tage, van 4J4 Aan de Stichting Medische Sportkeuring, kring Oosterhout, hesloot de raad m.i.v. 1957 en tot wederopzegging toe een subsidie toe te kennen van 100.per jaar. Verder ging de raad ac coord met een kleine aanvulling van het raadsbesluit van 18 jan. 1957, tot onteigening van de gronden in de Nieuwe Polder. In de rondvraag vroeg de heer Ivieboom aandacht voor de be strating aan de haven oostzijde. De voorzitter zegde toe deze aan gelegenheid te zullen opnemen met gemeentewerken. De heer Vermeer vestigde nog maals de aandacht op de nood zaak van speelplaatsen voor kin deren, waaraan in de gemeente grote behoefte bestaat. Hij zag hierin een gemeentetaak. Hij vroeg of er geen stuk weiland of een stuk grond in de Boterpolder was dat hiervoor geschikt kon worden gemaakt. De voorzitter was het met spr. eens, doch wees er op dat in deze aangelegenheid een oplossing niet zo gemakke lijk te vinden is. Aan 't Omschoor en, zoals de heer van Woerden naar voren bracht, aan de Breu- ghelstraat is wel speelgelegen- heid, maar deze is niet geheel toereikend. De voorzitter zegde toe deze zaak nader te bezien. Hetzelfde, geldt voor Raamsdonk (dorp) aldus de heer Bergé, waar ook dringend behoefte bestaat aan speelterrein voor de jeugd, maar waar, aldus weth. Lan- gerwerf. nog moeilijker grond te vinden is. De heer Bouwens tenslotte sprak een dankwoord en hoopte op een prettige samenwerking met de overige raadsleden. Hij vroeg of het in verband met zijn werkzaamheden mogelijk zou zijn de raadsvergaderingen op zaterdag te houden. De voorzit ter meende dat dit punt beter ge regeld kon worden na de terug keer van burgemeester Prinssen. KRUISBOOGSPORT. Koningschieten. Op de banen van het Kruisbooggezelschap Willem Teil, gevestigd in Café Oremans, had het jaarlijks koningschieten plaats. A. v. d. Meijden werd Koning met 87 pt., de jeugdige P. Oremans werd tweede met 83 pt. 's Avonds werd de koning in de bloemetjes gezet en bleef men nog enkele uren gezellig hijeen. VLIJMENS MANNENKOOR. Popiulair concert. Op zaterdag 1 juni a.s. zal Vlijmens Mannenkoor een populair concert organise ren in de concertzaal de Witte alhier, te ge ven door Manner Gesang Verein. 1878 te Buisdory Sieg (Duitsland). Om 5 uur zaterdag worden de koren door de geüniformeerde Kon. Harmonie St. Ce cilia, Haarsteeg, afgehaald aan het clubhuis en gaan dan gezamenlijk naar het gemeen tehuis, waar de besturen door het gemeen tebestuur officieel worden ontvangen. Voor de zangliefhebbers van Vlijmen en omstre ken staat weer een genotvolle avond te wachten. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag 2 juni wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk). InkorVen vrijdagavond van 18.30 tot 2015 uur. Actie-comité. Enige tijd geleden is alhier een actie-comité in het leven geroepen dat zich ten doel stelt om de in middels tot „Koninklijke" bevorder de harmonie St. Caecilia financieel te steunen. Dit comité is ingesteld door een aantal inwoners, die voor al het korps een warm hart toedra gen, en inzagen dat, wil de harmo nie zich op het huidige peil hand haven, het noodzakelijk is om door middel van diverse acties de har- monié financiële steun te verlenen. Kort na de oprichting richtte dit comité zich middels een circulaire tot de bevolking en vroeg daarin om aller medewerking. De eerste actie werd reeds een groot sukses en een belangrijk bedrag kon het comité de harmonie aanbieden. In middels is een grote loterij op touw gezet, waarvan de baten bestemd zullen zijn voor 't uniformenfonds; aan deze loterij, waarvan de trek king zal plaats hebben op zondag 16 juni a.s., zijn prachtige prijzen verbonden. De derde actie die het comité gaat ondernemen is een oud ijzer actie en heeft ten doel een be drag bijeen te brengen voor het in strumentenfonds, want, zo wordt in de circulaire gezegd die in de afge lopen week huis-aan-huis is be zorgd, de muziekkunst is en blijft voor St. Caecilia het voornaamste, maar om tot de hoogste resultaten te komen is het nodig dat de instru menten goed zijn. Niet aleen moeten zij tijdig kunnen worden gerepa reerd, maar te zijner tijd ook door nieuwe vervangen. Er wordt daar om op de bevolking een beroep ge daan al het oud ijzer dat na de gro te voorjaarsschoonmaak wellicht is vrijgekomen, voor dit doel beschik baar te stellen. Op zaterdag 1 juni a.s. zal dit dan door enkele perso nen worden opgehaald. Het comité eindigt de circulaire met de wens uit te spreken dat deze oud-ijzer actie weer een groot suk ses mag worden en dankt reeds bij voorbaat allen die daaraan hun me dewerking verlenen. Gelauwerd. Zoals wij in het vorig nummer reeds hebben bericht, nam de man- nenzangvereniging „Vriendenkring" zondag j.l. deel aan een groot natio naal zangconcours, dat in Vught ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van „Vughts Mannenkoor" aldaar werd gehouden, en keerde gelau werd huiswaarts. Zij kwam ondev leiding van haar eigen directeur, de heer M. v. d. Brandt, uit in de der de afdeling, met als verplicht num mer „Schertslied" van H. Badings en als vrij nummer „Regina Coeli" van A. Lottie. Een gejuich steeg op toen de jury. bestaande uit Fr. v. Amelsfoort, mu- ziek-phedagoog uit Den Bosch, Os car v. Hemel, componist te Hilver sum en de Eerwaarde Broeder Lae- tantius, directeur jeugdcentrale- koor te Vught, de uitslag bekend maakte dat met 335 pnt. „Vrienden kring" een eerste prijs had behaald. Met 11 punten minder dan Helvoirts Gemengd Koor werden nog een 2de directeursprijs en een 2de ereprijs toegekend. Zodra in het clublokaal telefonisch mededeling hiervan was ontvangen, werden van vele huizen de vlaggen uitgestoken en maatre gelen getroffen om de gelauwerde vereniging bij haar thuiskomst een waardige ontvangst te bereiden. j Aan de grens van het dorp was te omstreeks 7 uur de Kon. Harmonie St. Caecilia aanwezig. Met fikse marsen marcheerde men vervolgens onder enorme belangstelling naar café Achten, waar inmiddels de feestviering in orde was gebracht. In de tuin van het café brachten hierna de harmonie, onder leiding van directeur Schreurs en het da meskoor onder leiding van de heer M. v. d. Brandt een grootse hulde. Namens de beide verenigingen en de ganse bevolking, werd 't woord gevoerd door de heer C. v. d. Plas; hij feliciteerde het koor met dit gro te sukses en zag in het aantal pun ten dat was behaald een bewijs, dat „Vriendenkring" zeker in staat is om in een hogere afdeling uit te ko men. Speciaal richtte hij zich tot de nog zeer jeugdige dirigent, die met zijn energie, kennis en taaie volhar ding dit mooie resultaat wist te be reiken. De voorzitter, de heer W. van den Brandt, onderstreepte mede deze woorden, gericht aan directeur en leden, dankte beide verenigingen voor de gebrachte serenade, en alle dorpsgenoten voor de getoonde be langstelling. Van de gelegenheid die in de avonduren nog werd geboden om bestuur en directeur te feliciteren met dit sukses, werd een druk ge bruik gemaakt. Voetbal. Maandag j.l. speelde op het ter rein van de r.k.v.v. Haarsteeg, ach ter café M. Achten, een elftal, sa mengesteld uit onderwijzers van Groot-Vlij men, een voetbalwedstrijd tegen een elftal, geformeerd uit ambtenaren van de diverse gemeen telijke diensten. De baten van deze ontmoeting zijn bestemd om de ou den van dagen ook dit jaar weer 'n gezellige dag te bezorgen. Al zal de opbrengst de nodige onkosten wel niet geheel kunnen dekken, de kas zal er toch wel goed mee worden gevuld. De belangstelling was zeer groot en allen hebben van een aar dige wedstrijd kunnen genieten, die tenslotte door de ambtenaren ver diend met 31 werd gewonnen. In het begin zag hét er niet naar uit dat laatstgenoemden met de overwinning zouden gaan strijken, want de onderwijzers, die gewend zijn anderen les te geven, hadden al direct een flink overwicht; vooral hun midvoor was zeer gevaarlijk en eenmaal loste hij een zeer hard en zuiver gericht schot, dat doelman v. Halder slechts met de grootste moei te kon keren. Even later moest hij echter zwichten voor 'n goed schot van linksbuiten v. d. Ende. Nog vóór de rust wisten de gemeente ambtenaren door middel van De Vaan hem toch te machtig; 2—1. Het overheidspersoneel dat in het maatschappelijk leven uit hoofde van haar functie steeds de leiding in handen houdt, toonde dit ook op het voetbalveld; de onderwijzers werden op eigen helft teruggedron gen en de achterhoede moest vaak handelend optreden. Nadat doelman Verheijen reeds menige aanval had onderschept, was een schot van De Vaan he mtoch te machtig; 21. Vlak voor het einde stelde links buiten v. d. Brand de zege veilig door van dichtbij in te schieten en de stand op 31 te brengen, waar mee ook het einde kwam. NED. HERV. KERK. Zondag 1 juni a.s. des voormiddags half tien hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Prof. Severijn van Utrecht. Des avonds half zeven hoopt voor te gaan Ds. H. C. Bultman van Dussen. r t -> cos GEREF. KERK. In. de Geref. Kerk alhier hoopt zondag 1 juni, des voormiddags half tien en des na middags vijf uur in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. Spoelstra van Tilburg. in geheel nieuwe dessins St. Antoniusstr. 14, Waalwijk De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. G. H. van Kooten van Genemuiden, hoopt a.s. dinsdag 4 juni een bezoek aan de Ned. Herv. gemeente te brengen, ter kennismaking met kerkeraad en colleges van van kerkvoogden en notabe len en ter bezichtiging van kerkgebouw en pastorie. Ds. van Kooten hoopt des avonds voor de gemeente in de bediening des Woords voor te gaan. OPENING OPENBARE KLEUTERSCHOOL. Zaterdag 1 juni a.s. zal1 de openbare kleuterschool aan de Schrevelstraat te Ca- pelle officieel worden geopend. Er is een zeer fris en aantrekkelijk nood gebouw verrezen, rustig gelegen met een ruim uitzicht over de weilanden. Omstreeks 3 uur namiddag zullen het gemeentebestuur, alsmede de genodigden zich in het gebouw verenigen voor de officiële opening, die verricht zal worden door de loco-burge meester dhr. Winkelman. De leden van de raad, afgevaardigden van Volksonderwijs en de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zullen aanwezig zijn. Na de opening zullen te ongeveer 4.30 uur de verschillende ouders en belangstellenden de school kun nen bezichtigen en kennis maken met de leidster, mej. Wagner. Wij zijn er van over tuigd, dat met de opening van deze school een lang gekoesterde wens van de Vér. Volksonderwijs in vervulling gaat en dat de voorstanders van openbaar onderwijs dank baar zullen zijn voor een dergelijk fris en prettig gelegen gebouw. Moge deze kleuterschool een zegen zijn voor de gemeente, de leidster en bovenal voor de kleuters die deze school zullen be zoeken. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden collecte voor het Protestants ziegenhuis te 's-Hertogenbosch heeft de mooie som opgebracht van 2717.92 gld. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan het adres van mevr. Heij- mans, die voor deze collecte zeer veel heeft gedaan. De 9e tocht van de Ouden van Dagen is weer in zicht. De comité-leden zullen een dezer dagen weer op pad gaan om een bijdrage te vragen. Ieder weet thans wel waar het om gaat. Het comité wil alle be jaarden in Capelle, Vrijhoeve en het Prot. gedeelte van Kaatsheuvel een fijne dag be zorgen. een dag die zij gezamenlijk mogen genieten. Mensen van dezelfde leeftijd, die elkaar in jaren niet meer gezien hebben, vinden het zo prettig elkaar nog eens te ontmoeten en eens onbezorgd te praten over „vroeger" en oude herinneringen op halen. De jongeren moesten weten, hoe vele oudjes reeds weken van te voren zich afvragen, wanneer de reis weer gemaakt zal worden en hoe verlangend zij uitzien juist naar deze dag. Wij weten dat dit zo is en wij mogen een dringend beroep doen op het medeleven met deze groep van de bevolking, die het financieel wel beter heeft dan vroeger, maar die in het jachtige le venstempo van heden zo vaak in de knel geraakt en geestelijk soms zo eenzaam staat. Het „Eert uw vader en moeder" wordt zo vaak vergeten en er schijnt in de huidige samenleving bijna geen plaats meer te zijn voor dit gebod. Laten wij daarom onze oud jes één dag in het middelpunt plaatsen van de belangstelling, Wat hebben wij allen niet te danken aan onze ouders. Zij hielden nooit op met voor ons te offeren. Laten wij thans voor deze oudjes iets offeren. Laat de eerbied voor de ouderdom geen holle leuze zijn, maar laat ieder op zijn eigen wijze medewerken tot het slagen van de tocht voor de Ouden van Dagen. Zie eens naar de auto-bezitters, die hun auto, hun tijd en benzine gratis beschikbaar stel len om de oudjes een onvergetelijke dag te zorgen. Geeft daarom met gulle hand en men zal een warm gevoel krijgen, wanneer gij de oudjes met glunderende gezichten in de auto's ziet rondtoeren, en daarom mogen wij wel een beroep doen op eenieder om voor dit sympathieke doel met gulle hand te geven. GESLAAGD. Aan de landbouwschool te Bruchem s'aagde voor de 2-jarige cursus tuinbouw de heer A. H. Heijmans alhier. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen mocht op dinsdag 28 mei 1957 als gast ontvangen de zuster-afde- ling Vianen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. PRISMA horloges» PRIMA horloges» H. STASSAR - WAALWIJK Om 10 uur werd het gezelschap ontvangen in café van Mevr. Cové- v. d. Haart aan de Nieuwevaart te Capelle. Na een woord van welkom door de presidente, Mej. Rijken, werd een kopje koffie gedronken, waarna mevrouw Winkelman uit Sprang op een korte en zeer duide lijke wijze iets vertelde over 't ont staan en de groei van de gemeente. In gezelschap van 11 dames van de afdeling Sprang-Capelle, werd vervolgens een bezoek gebracht aan de bloemenkassen van de firma P. v. d. Dussen Zonen te 's Graven moer. In twee groepen werd het ge zelschap rondgeleid over dit bedrijf, onder leiding van een deskundige. Via Waalwijk, waar in hotel Ver- wiel een uitgebreide Brabantse kof fietafel gereed stond, werd nog een kort bezoek gebracht aan het monu ment van de verzetsheld Jan de Rooij te Sprang. Vervolgens ging het naar de Ned. Herv. Kerk te Sprang. Hier werd 't gezelschap opgewacht door de heer Timmermans, die het gezelschap rondleidde door dit prachtige kerk gebouw. Na 't bezoek aan deze kerk, werd afscheid genomen van de afdeling Vianen door de dames uit Sprang- Capelle, waarna het gezelschap de reis voortzette naar „De Efteling". Het waren prettige uren die sa men werden doorgebracht, en de af deling Sprang-Capelle kan met ge noegen op deze dag terugzien. (vervolg van derde blad) De heer van Nieuwstadt sloot met een woord van hartelijke dank aan het adres van de secr.-penningmeester, van Euphonia, de heer J. Kemmeren, die het voorberei dend werk, wat de organisatie van het deelr nemen aan het concours, de reisverzorging etc. weer op zich heeft genomen en zoals we dat van hem gewoon zijn, weer in de finetses verzorgd heeft, wat een sympathiek applaus van de leden van de Drumband tot gevolg had. De heer Kemmeren is erkentelijk voor de woorden van de voorzitter en verklaart het werk voor de Drumband met graagte ver richt te hebben, zoals alles wat Euphonia betreft hem een genot is te mogen verrich ten. Hij stelt zijn krachten ook in de toe komst nog gaarne hiervoor beschikbaar. Dan vertelt hij gemoedelijk hoe het con cours verlopen is en hoe Wanne-Eickel enthousiast was over het optreden van de drumband uit Kaatsheuvel, met slechts de ene uitroep „wunderbar". Hij vertelt ver der van de royale houding der gemeente om het Gemeentewapen in plaquette aan de Nederlandse deelnemers uit te reiken en het doet hem een genoegen van het Eu- phoniabestuur de goedkeuring ontvangen te hebben, dit mooie kleinood aan de heer v. Best voor het kranige werk ook nu weer verricht te mogen overhandigen. Hij is overtuigd dat het eenmaal een waardige plaats in zijn woning mag krijgen als blijvende herinnering aan het mooie succes op dit internationaal concours. De heer Tuerlings, voorzitter van het V.V.V. Kaatsheuvel feliciteert namens het V.V.V. en brengt daarbij dank aan het corps voor de bereidheid telkens als er een beroep op de drumband gedaan wordt tot medewerking. De voorzitter v. N. verklaart, dat ook in de toekomst deze bereidheid zal besten digd blijven en presenteert dan alle aan wezigen tot slot een consumptie. DE CONCOURSDAG VERSCHOVEN. Het bestuur van het Kon. Muz. Gezel schap Euphonia ontving van de R.K. Fede ratie van Harmonie- en Fanfare-gezelschap pen het bericht, dat door te weinig inschrij ving op zaterdag 29 juni voor het concours te Overloon, deze dag komt te vervallen. Na overleg met de directeur de heer Go- wie, is thans besloten, dat Euphonia op 30 juni te Overloon uit zal komen. INTERNATIONALE LUCHTVAARTSHOW. Het programma is verschenen van de I.L.S.Y., de gouden Internationale Lucht vaartshow te Ypenburg, waaraan elf na ties deelnemen en die op Pinkstermaandag 10 juni wordt gehouden met niet minder dan 10.000 medewerkers, waaronder de wereldkampioenen in de Luchtacrobatiek. Er wordt een groots luchtvaartspel „Ramp en Redding" vertoond. Verder massale Pa rachutesprongen, 's werelds nieuwste vlieg tuigen, historische aviatiek en ballonvaart. Aanvang van het voorprogramma om 10,30 uur v.m. Hoofdprogramma te 14 uur. Toegangskaarten zijn ook in Kaatsheu vel verkrijgbaar op het V.V.V.-kantoor ter secretarie. Prijzen vanaf f 2 tot f 10. DIE SCHöPFUNG IN KAATSHEUVEL. Wat voor de grote stad nog steeds een evenement blijft, wordt thans ook in Kaats- j heuvel geboden. In samenwerking met de j gemengde koren uit Dongen en Rijen, zal 1 de zangvereniging „Bel Canto", onder lei ding van de heer J. v. Nieuwenhuijsen op 20 juni a.s. dit beroemde Oratorium van Joseph Haydn in het Apollo Theater uit voeren. Behalve de ruim 150 koorleden wordt medewerking verleend door een drie tal solisten van grote naam, n.l. Mej. Lydia de Zwaan als sopraan, de heer Ger. de Vos als tenor en de heer David Hollestelle als bas. Aan de vleugel een van Nederlands beste pianisten, de heer Pierre Palla. We mogen verwachten, waar Kaatsheuvel' zelf nu de unieke gelegenheid in eigen plaats biedt, dit mooie koorwerk te beluisteren, waarvoor men in het verleden gaarne een reis naar de stad maakte, de belangstelling zo groot zal zijn, dat ieder, die vocale mu ziek waardeert, hiervan ook blijk geeft door tijdig zijn plaats voor deze uitvoering te bespreken. In ons volgend nummer zullen we zowel over de componist als over het werk zelf een artikel plaatsen. I ONTVA N GEN DE MOULINEX TOMADO (electrisch) De sterkste, snelste en ver uit voordeligste ter wereld. Slechts f 23 50 KAATSHEUVEL Steeds het nieuwste, Steeds het beste. BILJARTSPORT. De eerste ontmoeting voor de beslissing van het team-kampioenschap K.O.T. 2 - H.K.S. 2, maandag in het tehuis van KOT gespeeld, eindigde met 4-4. Zaterdag heeft de return-wedstrijd plaats in het club huis van HKS bij de heer C. v. Wanrooij. K. J. M. V. De afdeling meisjes van de K.J.M.V. hield op dinsdag 28 mei haar slotvergade ring. De voorzitster mej. Steenbergen kon met tevredenheid terugzien op het afgelo pen seizoen. Het programma is zeer afwis selend geweest, en ook de leden waren hierover allen zeer voldaan. Nadat het kas- verslag was voorgelezen, volgde de be stuursverkiezing. Hierbij werd mej. T. Rey- nen in het bestuur herkozen, terwijl de da mes N. Schoenmakers en T. Kroot als nieuwe leden werden gekozen. Hierna werden reeds verschillende programmapun ten voor het volgende seizoen naar voren gebracht. De avond werd met een gezellig ontspanningsprogramma besloten. AGENDA. Vrijdag 7 - 8.30 uur n.m. Inmanden wedvlucht Noyon in café De Sportwereld. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater: Leise Flehen Meine Lieder; toeg. 14 jaar. Zondag 6 en 8.30 uur nam. Apollo The ater: progr. v. zaterdag. Zaterdag 8 uur nam. slotrepetitie Man nenkoor Semper Vivens, bij W. Smit. Zondag 3 uur nam. voetbalwedstrijd Desk 1 - Dongen 1

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13