Jan de Cock Emp^re \siy\oris Olympia's toer door Nederland PINKSTER-NYLONS BRIXON komt van huize". EMPIRE-NYLONS Olleke en het Maanmannetje Raadsel in Nijmegen Gildefeesten. 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 31 MEI 1957 15 "Dit kostuum staat hem elegant en zeer persoonlijk". Brixon brengt speciale zomerkostuums in zeer fijne, lichtgewicht italiaanse kam- garens. En in weefsels, waarin de nieuwe wondervezel terylene verwerkt is. Zelfs bij tropische temperatuur, heerlijk koel in het dragen Draag zo'n kostuum en U zult het ervaren Uitsluitend verkrijgbaar bij NAADLOZE KOESTRAAT 151 TILBURG b/d OVERWEG Mode tip: speciale zomershirts waarvan boord open e gesloten te dragen is 12.90-14.90 onze populaire serie in het betere BlCHLtTW' OLLEKE BOLLEREs WONDERLAND FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door G. PLANTEMA. 2.) Anders was het gesteld met een van de twee mensen, die op de achterbank zaten. Aan de rechterzijde zat een man met 'n groot en rood hoofd, volkomen kaal. Alleen een glimp ving An- dré Boorneman van dit hoofd op, dat op een vleesbol leek, die door zijn rondheid geen scherpe trekken had gekregen. Onmiddellijk dwaalde de aan dacht af naar de derde persoon in de wagen, een jonge vrouw, die André Boorneman in een on derdeel van een sekonde een zui delijk visioen voor ogen toverde. Maar een moment had hij de gelegenheid naar haar te kijken. Duidelijk zag hij haar niet, maar wat hij zag, was voldoende om hem er van te overtuigen, dat zich daar een schoonheid be vond. Slechts een ogenblik kon hij een indruk krijgen van een fijngetekend gezicht met een matbleke tint, waarin donkere i ogen een hartstochtelijk tempe rament verrieden. Toen had het wegrijden van de auto haar aan zijn oog onttrokken. En terwijl André Boorneman verder liep, op weg naar het eindpunt van lijn 2 waar hem de blonde Madeleine Uittenterpe wachtte, bleef een paar sekon- den het beeld van zuidelijke schoonheid voor zijn ogen zwe ven. En nog net kon hij naar de auto kijken, bemerkend, dat dit een Mercedes was, waarvan de nummerplaat echter, in tegen stelling lot zijn verwachting, 'n Nederlands nummer droeg. Toen Mr. Ernst Verhagen in het grote politiebureau van Ko penhagen voor de eerste maal een ontmoeting had met inspek- teur Sven Ohlquist, dacht hij, dat het een vergissing was. Hij kon niet geloven, dat de lange slanke jongen met zijn witblond- de haren de man was, die met het advokatenkantoor van mrs. Dubruy en Stegeman een uiter mate gedokumenteerde korres- pondentie had gevoerd. Dit was immers nauwelijks een man, eerder een nauwelijks volwassen jongeling, zo van de schoolban ken weggestapt. Mr. Ernst Verhagen was niet de eerste die zich vergiste bij de kennismaking met inspekteur Sven Ohlquist. Sommigen van de personen, die een dergelijke vergissing hadden begaan, be treurden dit kort daarop in hoge mate. Gelukkig voor Mr. Ernst Verhagen vloeide zijn relatie met de inspekteur uit andere omstandigheden voort dan die van bedoelde personen. De nog jonge Amsterdamse rechtsge leerde stond namelijk aan de zelfde zijde van de >vet als de in spekteur, wat niet van allen ge zegd kon worden, die, echter ook minder ongedwongen met hem kenqis maakten. Het was een ietwat gekom- pliceerde zaak geweest, die mrs. Dubruy en Stegeman aanleiding had gegeven, hun jongste mede werker naar Kopenhagen te zen den, maar het fijne daarvan komt er niet op aan. Het belang rijkste voor mr. Ernst Verha gen was niet zozeer, dat hij er, dank zij de samenwerking met inspekteur Sven Omlquist in slaagde, de komplikaties te ont warren. Natuurlijk, dat was be langrijk, want het per slot van rekening de reden van zijn reis naar de Deense hoofdstad. Van nog meer betekenis voor de ad- advokaat met een eigen, hoewel nismaking te zijn, aangezien in spekteur Sven Ohlquist hem spoedig te dineren vroeg. Zo kon het gebeuren, dat mr. Ernst Verhagen, sedert enige tijd geen medewerker meer aan het kantoor van mrs. Dubruy en Stegeman, die verder in deze ge schiedenis geen rol spelen, doch advokaat mt een eigen, hoewel nog ietwat bescheiden, praktijk te Nijmegen, op een middag in de eerste dagen van augustus 'n brief ontving uit Kopenhagen. Naar aanleiding van die brief riep hij zijn echtgenote en zei: „Zo, zo, wij krijgen bezoek! Mijn zwager komt." Want mr. Ernst Verhagen had uit Denemarken niet alleen de oplossing meegebracht van een gekompliceerde zaak, doch te vens de herinnering aan Else Ohlquist, die men zich niet moet voorstellen als een indrukwek kende zuster van een strenge po- litie-inspekteur. Tenslotte zijn ook politiemannen mensen en hun zusters ook. Kenden zij in hun huiselijke leven niet anders dan de min of meer drukkende sfeer van het politie-bureau - zulk een indruk krijgt zelfs de onschuldigste bezoeker gewoon lijk - dan zou niemand het ver trek van Else Ohlquist uit Ko penhagen hebben betreurd. Nu was dat wel anders, maar men diende er zich in te schikken. „Ik vrees, dat het in Kopen hagen zonder jou heel wat min der vrolijk zal zijn!" En die op merking kwam nog slechts van inspekteur Sven Ohlquist. Men moet er niet aan denken, wat sommige Deense jongemannen in zich voelden omgaan. Maar aan de andere kant mag niet uit het oog worden verloren, dat in spekteur Sven Ohlquist niet al leen zijn zuster verloor, maar bovendien de bestuurster van z'n huishouding, omdat de jongelie den sinds de dood van hun ou ders op elkaar waren aangewe zen. En aangezien de inspekteur nimmer te klagen had over de manier waarop zijn huishouding werd geregeerd, valt gemakke lijk in te zien, dat hij door het vertrek van zijn zuster een gro ter verlies leed dan broers ge woonlijk voelen. (Wordt vervolgd) extra rekbaar beschaafde hiellijn nieuwe zomertinten STATIONSSTRAAT 28 WAALWIJK FAMILIEDRUKWÏKK HANDKLSD&UKWEBK ANTOON TIRI.F.N Waalwijk Waalwdjküe Stoomdrukkerij Op 45.53: 37 Verstraete (Theo Middel kamp). Op 47.57: 38 Van Smirren (Zwarte Scha pen). Op 56.27: 39 Overveld (Theo Middel kamp). Op 1.29.39: 40 De Poorter (Theo Mid delkamp) Met volle concentratie zijn ze aan het oefenen, want over enkele dagen is het zover. In de krant is een en ander reeds aangekondigd en de belangstelling zal dus weer groot zijn. Al het nieuws over het verenigingsleven en dergelijke gebeurtenissen kan men vast en zeker vinden in het plaatselijk nieuwsblad. Begrijpelijk dat het adverteren in een blad, dat zich zo mag verheugen in de algemene belangstelling, succes oplevert* Ploegenklassement. Het slot-ploegenklassement is 1 Theo Middelkamp 93.17.10. 2 Olympia 93.18.56. 3 De Baronie, 93.28.21. 4. Militair team, 93,45,38. 5 De Spartaan, 93.56.34. 6 Rotterdamse Leeuw 94.01.54. 7 De Zwarte Schapen 94.03.02. ju ic ia niaasn bezit. Een enkele misgreep bij de hennen is niet onoverkomelijk, zo is maar een zeker gedeelte van de toom, van de tien eieren welke men daags van de foktoom raapt, kan er misschien 1 van haar zijn. Maar de haan heeft zijn stempel op AL die tien broed- eieren gezet en hier kan een verkeerde keu ze van noodlottige uitwerking zijn. De ha- nenkeuze is er dus een van het allergrootste belang. Het samenstellen van een foktoom is daarom voor een ernstig fokker geen ge makkelijke taak. Wat is het doel van de foktoom-samen- stelling? Daarover de volgende keer. I KIPPENVRIEND. Na de avondboterham en nog voor het naar bed gaan, was Olleke even het bos achter het huis ingelopen. De zon ging bij na onder en na een kleine wandeling voelde de jongen zich moe. Hij ging even zitten met zijn rug tegen de stam van een oude dikke boom. Heerlijk was het in het bos zo tegen het vallen van de schemering. Alle dieren waren druk bezig hun nest klaar te maken voor de nacht en er hing een eigen aardige rust. Zo voor zich uitstarend, zag Olleke in de verte heel nevelig de maan staan, ja, die zou zo opkomen en stralen aan de nachthemel. Zo denkend zat de kleine jongen daar. Plotseling schrok hij op. Wat was dat nu? Hij hoorde voetstappen. Vol spanning wachtte hij af en ja hoor, van tussen de struiken kwam een mannetje. Het was een heel klein kereltje, met een erg groot hoofd, waarop een puntmuts stond met een veertje erop. Zachtjes liep het mannetje op Olleke toe en stond voor hem stil. Ver wonderd vroeg de kleine jongen: „Wie bent u en wat komt u hier doen?" Naar de maan. Het mannetje begon te lachen en sprak met een heel hoog stemmetje: „Jij bent Ol leke, nietwaar?" Olleke knikte. „Ik ben het maanmannetje, je weet wel, de eigenaar van de maan", ging het kereltje verder. Van nacht moet hij mooi glanzen, maar ik word oud en ben moe en daardoor heb ik van daag geen tijd genoeg gehad om mijn maan mooi op te poetsen. Ik wilde je vragen, zou jij mij willen helpen? Ik heb beslist een iïüTpje nodig." Olleke keek hem ongelovig aan. „Ik naar de maan?" vroeg verwonderd. „Ja, hoor", antwoordde het maanmannetje. Nu Olleke wilde wel helpen. „Vooruit dan maar", zei de jongen en samen met het kleine mannetje ging hij op stap. Het ventje zocht een ste vige manestraal uit en klom hierlangs met Olleke naar boven. Onderweg vertelde het kereltje, dat het op de maan zo heerlijk was. Wat stond de jongen raar te kijken, toen ze op de maan aankwamen. Het was er dor en bergachtig en in de verste verte was er geen huis te bekennen. Oh, neen, het haalde niet bij zijn heerlijke bos op de aar de. Maar ja, hij had nu eenmaal het maan mannetje beloofd te helpen, dus wilde hij ook iets doen. „Zullen we maar beginnen?" vroeg hij. Aan de slag. De maanman kwam dadelijk met lappen aandragen en samen gingen ze poetsen. Nu merkte Olleke ook dat je hier op de maan niet moe werd. Met een sprong kwam je ze ker honderd meter ver en zo kon je snel grote afstanden afleggen. Olle ke poetste dat het een lieve lust was en de maan begon steeds hel derder te stralen. N u moesten de bergen nog gedaan worden. Er waren er heel wat. Met een grote sprong zat Olleke op een hon derd meter hoge berg en poetste weer zo hard ais hij kon. Het was wel leuk die maan onder je doek als zilver te zien glanzen als je de dof heid wegveegde. Nu was er een andere berg aan de beurt, een heel erge hoge berg. Olleke begreep dat hij nu wel een heel erg grote sprong moest maken. Hij haaide diep adem, spande al zijn spieren en .sprong! Ais een pijl schoot hij de hoogte in. Het was een prachtige sprong, de bergwand zag hij langs zich heen flitsen. Nu zou nij zo poven zijn. Terug. Maar wat was dat? Hij had zijn sprong te krachtig genomen. Daar schoot hij langs de bergtop. Wel greep hij er nog naar om te probe ren zich vast te houden, maar hij miste en daar ging hij steeds hoger. Het duurde met tang of hij zag in de verte de maan en daar stond heel klem het maanmannetje en die schreeuwde: „Hé, waar ga jij naar toe? Kom nu hier, je zou mij toch helpen!" Het mannetje en de maan werden hoe langer hoe kleiner en plotseling voeiae Uiieke dat hij ging vallen en daar zag hij de aarde steeds sneller dichterpij komen, het bos en 't huis je aan de rand, waar zijn ouders woonden. Oiieite werd verschrikke lijk bang en kon haast geen adem meer haren. „Help, ik val dood!" gilde hij en toenviel hij met een harde smak op de grond. Olleke werd wakker en keek dwaas om zich heen. Hij was tegen de boom in slaap gevallen en had alles gedroomd. Hij was langs de stam weggegleden en zo opzij op de grond gevanen. Tjonge, het was al helemaal donker en de maan scheen aan cte hemel. Hij moest vlug naar huis en nodig naar bed. Vader en moeder zouden wel ongerust zijn geworden en zo snel mogelijk holde Olleke naar huis. Onderweg moest hij at en toe toch even naar de maan kijken en lachte: „Heb ik hem even netjes gepoetst!" Het individuele klassement luidt: 1 Roks (De Baronie) 31.07.21. Op 1 sec.: 2 Huissoon (Theo Middel kamp). Op 22 sec.: 3 Schalk-Verhoef (Ned. Mil. team). Op 1.23: 4 Kooiman (Olympia). Op 4.7: 5 Van Vliet (Rotterd. Leeuw). Op 4.38: 6 De Roo (Theo Middelkamp). Op 5.13: 7 Theunisse (Ned. Mil. team). Op 7.22: 8 Theunisse (Ned. Mik team). Op 9.21: 9 Hofmans (De Baronie). Op 10.40: 10 Kool (De Spartaan). Op 12.2: 11 Verwey (Midd. Nederland). Op 21.31: 12 Van Steenselen (De Kam pioen) Op 12.47: 13 Van de Ruit (Olympia). Op 12.59: 14 v. Egmond (De Spartaan). Op 13.8: 15 Bravenboer R'damse Leeuw. Op 14.42: 16 Kiebach (Olympia). Op 16.38: 17 Lotz (Midden Nederland) Op 17.48: 18 Wuijst (De Baronie). Op 23.17: 19 Van de Berg (De Spartaan) Op 24.35: 20 Snijder (De Bataaf). j Op 24.57: 21 De Boer (Zwarte Schapen) Op 25.53: 22 Scholten (Ned. Mil. team). Op 26.37: 23 Groot (Olympia). Op 27.5 24 Van der Puten (Ned. Mil. team). Op 27.10: 25 De Vree (De Baronie). Op 28.6: 26 Wuurman (Ned. Mil. team) Op 28.50: 27 Hermés (R'dams Leeuw). Op 32.15: 28 Van Selm (De Spartaan).: Op 32.45: 29 Van Dienst (R'damse Leeuw) Op 33.37: 30 Peters (De Kampioen). Op 34.33: 31 Termoshuyzen (R'damse Leeuw) Op 37.28: 32 Zwanenveid (Feijenoord) Op 38.49: 33 Teyse (Zwarte Schapen). Op 38.53: 34 Visser (Twente). Op 41.11: 35 De Boer (Zwarte Schapen) Op 43.35: 36 Moolenijzer (Olympia). /feW,- t - In 't kader van het 50-jarig bestaan van Waalwijks Belang is in verband mef't 120- jarig jubileum van het Gilde St. Crispijn 't navolgende programma voor de Gildedag oj 30 juni a.s. vastgesteld: Programma indeling. 11.15 uur Gildemis in de parochie kerk van O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvan genis te Besoijen. j2.30 uur Ontvangst ten stadhuize van Koningen, Hoofdlieden der deelnemende Gilden, alsmede eventueel aanwezige Be stuursleden der Federatie van Brabantse Schuttersgilden en Bestuursleden van de Kring Maasland. 1.00 uur Opstellen van de optocht aan de Kasteellaan. 1.15 uur Vertrek naar het W.S.C.-ter- rein. Route: Kasteellaan, Burg. Moonen- laan, Mr. van Coothstraat, Julianastraat, Bernhardstraat, Wilhelminastraat, Vredes- plein, Victoriestraat, Putstraat, Parallelweg (Zuid), WSCrterrein. 2.00 uur Aankomst feestterrein. Openingswoord door de Edelachtbare Heer Burgemeester Teijssen, Beschermheer van het Gilde St. Crispijn. Daarna de heer v. d. Mortel als voor zitter der Kring Maasland. Hierna Vendelgroet en Wilhelmus voor het Vorstenhuis. 2.30 uur Aanvang der wedstrijden. Vanen, Standaarden, Trommels, Zilver en papegaaien worden overgebracht naar een nader aan te kondigen plaats op het feestterrein, waarna deze door de jury zul len worden gekeurd. Na 5 uur kunnen deze attributen worden bezichtigd, waarna ze om 6 uur door de Koningen moeten worden teruggehaald. 6 uur Begin uitreiking der prijzen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 15