WAALWIJK KAATSHEUVEL Oh'oende/uwf** electrische scheerappar. H. P. Dekkers- v. d, Vliet Aan de jongelui en nun ouders I ft/ÖRO'L DeTandpasta vansfandingS S.S.G.—VOLENDAM moderne verlichting! Jan van Dongen WEEKENDS - SHIRTS Jan van Dongen KOFFIEMOLEN PIET VAN ROOIJ GRAFISCH BEDRIJF 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 JUNI 1957 14 Ned. Bond van Oudstrjjders Collecte gezamenlijke militaire fondsen. Als U a.s. zaterdag wederom geluidswagens door de straten hoort gaan, dan zijn er zoals elk jaar leden van de afd. Waalwijk van de Ned. Bond van Oudstrij ders op straat om U een' gift te vragen voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen. lste Divisie AANVANG 11.30 UUR. De traditie van onze collecte is beslist niet van vandaag of gisteren. Reeds in 1820 gaf Ko ning Willem I een vergunning aan' „het Fonds ter aanmoe diging en ondersteuning van den Gewapenden dienst in de Neder landen, jaarlijks eens een Col lecte langs de huizen van alle In gezetenen des Rijks met uitzon dering van dezulken welke aan het Fonds bijdragen, te mogen doen, mits dat de te doene Col lecte algemeen in alle steden van het gehele Rijk plaats hebbe en op den bepaling, dat de tijd en wijze waarop dezelver jaarlijks zal plaats hebben door de Sub- commissiën met de Plaatselijke Besturen geregeld worden. Brussel, den 16 November 1820. Wanneer de Stichting Geza menlijke Militaire (Steun) - Fondsen haar jaarlijkse straat collecte houdt, dan is dit niet, zoals de naam misschien zou doen vermoeden, voor de aan koop van schepen of ander de fensief materiaal, maar voor 'n zuiver liefdadig doel. Een zeer dankbaar liefdadig doel tevens, dat ons in staat stelt een natio nale ereplicht die op ons rust, te vervullen. De Gezamenlijke Jvlilitaire (Steun)-Fondsen, vormen kort weg genoemd het G.M.F. De Stichting verleent niet al leen waar nodig steun aan oud militairen, hun gezinnen en/of nagelaten betrekkingen, maar ook helpt zij bij de moeilijkhe den, die vele van de dagelijkse demobiliserende militairen bij hun terugkeer in het burgerle ven ondervinden. Want wel tracht de overheid deze zoveel mogelijk op te vangen en is haar welzijnszorg zover als die strekt uitstekend, maar zij is toch al tijd gebonden aan bepaalde nor men en zeker bij de bijzondere gevallen welke zich kunnen voordoen, kan zij geen hulp ver lenen en is men op particulier initiatief alléén aangewezen. FABLO, KERKO, COJO de nieuwste, de beste. Filiaalhoudster M. v. d. Brand-Hens Nagelaten betrekkingen, die wel pensioen genieten, maar soms ineens voor grote uitgaven komen te staan, verminkten en ook kinderen van omgekomen militairen die, doordat zij hun vader verloren hebben, niet in de gelegenheid zijn te studeren en die anders deze gelegenheid wel zouden hebben gehad, zij al len worden geholpen. Voor al deze doeleinden werd in 1956 'n bedrag van ruim een half mil joen gulden uitgekeerd. Laat dus de collectant voor de G.M.F. niet voor niets Uw hulp voor een bijdrage inroe pen U weet nu waarom het gaat en voor wie Ook giften zijn van harte wel kom op onze postrekening 460388 ten name van de Pen- ningmezster der G.M.F. Provinciaal fflieuws ORGELCONCERT TE HEESWIJK. Werk van Jos van Amelsvoort. Op het orgelconcert dat Twee de Pinksterdag in de abdijkerk van Berne te Heeswijk wordt gegeven door de Amsterdamse organist Bernard Bartelink, zul len uitsluitend werken van eigentijdse componisten Worden uitgevoerd. Het programma wordt ge opend door Toccata con Corale e Fuge in b door de Kaatsheu- velse componist Jos van Amels voort. Verder vermeldt het program me o.m. de namen Albert de Klerk, Jaap Dragt, Gaston Litai- ze en Olivier Messiaen. Het concert begint 's middags om 4 uur precies. LUCHTMACHT. TENTOONSTELLING, j Van 24 tot 31 augustus a.s. zal op de^ „vliegbasis Gilze-Rijen van de Koninklijke Luchtmacht een door de Luchtmacht geor ganiseerde tentoonstelling Wor den gehouden, die een overzicht zal geven van de jongste ont wikkelingen bij dit onderdeel van onze strijdkrachten. Op de dag van de opening zal het publiek tevens gelegenheid krijgen, demonstraties in kunst en stuntvliegen door vliégérs van de Koninklijke Luchtmacht te aanschouwen. Deze demon straties vinden plaats in het ka der van het jaarlijkse stunt kampioenschap van Nederland. Ook zullen helicopters voorge- vlogen worden. Op- de tentoonstelling zullen o.m. de vliegtuigtypen, in ge bruik bij de Koninklijke Lucht macht te zien zijn, terwijl voorts o.m. stands zullen worden inge richt die betrekking hebben op de vliegdienst, de bewapenings- dienst, de electronica en de vliekkeersleiding. Op de grond zullen demon straties worden gehouden met brandblusmiddelen van de Ko ninklijke Luchtmacht. Ook zal men bewakingshonden in aktie kunnen zien. ONTVANGEN DE MOULINEX TOMADO JUWELIER Gasthuisstraat - Kaatsheuvel Weldra breekt de tijd aan dat de jongelui de school gaan verlaten en voor de keus staan, welk vak zij zullen kiezen en in welke richting zij hun levenstaak zullen zoeken. Mogen wij uwe aandacht vestigen op het waarin zij als zetter, drukker of binder, een goede toekomst kunnen vinden? Voor jongelui met een goed of normaal rapport, voor jon gelui met ambitie, ligt hier een interessante en variërende werkkring, met goede lonen en arbeidsvoorwaarden volgens de G.A.O., die een der beste in de lande is. Niet alleen jongens, maar ook MEISJES, vanaf 16 jaar, kunnen er een prettige en goed betaalde werkkring vinden. Wij raden U aan eens tijdig met ons te komen praten, al is uw zoon nog op school, dan kunnen de voorbereidende maat regelen, als leerlingen-contract, reeds thans genomen worden. Op ons bedrijf is thans plaats voor EEN BEKWAAM DRUKKER, EEN BEKWAAM ZETTER. Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Grotestraat 205 - Waalwijk. Bern tl ijk Loonopzand Zomeravond Bedrijfsvoetbal' Competitie Waalwijk. Uitslagen der op 3/6 en 4/6 '57 gespeelde wedstrijden: Afdeling 1: van BladelVerhuist 23 de Kort-WingelsG W 00 v. Haren/Oomens-Schuwer 00 Afdeling 2: A. v. HilstSchapendonk 21 Holland N.V.Coöperatie 6—3 Zeegersv. d. Hammen 20 Bosch/Mortier- Waveem/Langstraat 6—2 De bruine eierkleur. Iemand vraagt mij, hoe het toch komt, dat de gelegde eieren van zijn hennen, die eerst don kerbruin waren, langzamerhand gingen verbleken. Hij voegde er aan toe, dat de dieren zeer veel eieren leggen, naar aanleiding daarvan wil ik even bij de brui ne eieren stilstaan. De benaming bruin is een zeer rekbaar begrip geworden. Alles wat sterk getint is, wordt dikwijls bruin genoemd en toch bestaat er een zeer groot ver schil in. Leg eens eieren naast elkaar van Wyandottes Plym. Rocks, Reds, Barnevelders en Welsummers en direct zullen die zeer sterke verschillen in het oog springen. Bij voorkeur pre fereert de handel het koffie bruine ei dikwijls van rode vlek jes of stipjes voorzien, wat een ophoping van de rode kleurstof is. Eigenaardig is de kleurmen ging, wanneer men de bruine- eieren-leggende kippen met el kaar kruist. In de red-eieren zit iets paars, hetgeen sterker op de voorgrond treedt, wanneer men de Reds met de Barnevel ders kruist. Men neemt aan, dat de bruine kleur er in de eierleider in de laatste instantie opkomt. Vast staat, dat de bodem een gro te invloed op de kleur uitoefent. Zelf heb ik meermalen ondervonden dat een overbrenging van zware naar lichtere gronden een verble kende eierkleur meebracht en om gekeerd. Wat ook vaststaat is het feit, dat hoe meer eieren de kippen leggen, hoe bleker de kleur er van wordt. Er zijn kippen, die begonnen met koffie-bruine eieren te leggen, totdat deze aan het einde van het legseizoen nagenoeg roomkleurig waren geworden. Heeft zo'n hen rust gehad, b.v. door een broed- of rui-periode, dan begint de eieren- reeks weer met diezelfde diep bruine kleur. Het is een zeer inte ressant vraagstuk, in alle opzichten waard om ernstig bestudeerd te worden. Natuurlijk en kunstmatig broeden. Behandeling der broedmachine. Alvorens de eieren in de machine te leggen, brenge men de machine op tempeartuur. Wordt de machine voor de eerste maal gebruikt, dan brande men de lamp eerst 2 of 3 dagen, om de machine inwendig goed warm te maken. Hetzelfde geldt bij het eerste broedsel in ie der seizoen. De machine moet goed waterpas staan, teneinde een gelijk matige verdeling der warmte te ver krijgen. Voor het regelen der ven tilatie raadplege men de handlei ding van de fabrikant der broedma chine. Vergelijk de thermometer al vorens deze te gebruiken met een betrouwbare koortsthermometer, 't Is geen bezwaar dat de thermome ter iets te hoog of te laag aanwijst, indien men het maar weet en er rekening mee houdt. Is de machine goed warm en heeft de pasbegin- nende leren werken met de regula teur, dan kunnen de eieren in de machine worden geplaatst. Men voorziet de eieren aan de ene zijde van een merk of letter, dit geeft ge mak bij het keren. De kwikbol moet gelijk komen met de bovenkant van de eieren. Bedenk vooral dat de temperatuur van de machine te laag zal zijn als de thermometer ook maar één cm. te hoog hangt. Kippenvriend. „GROENE DRAECK" TE WATER. Negenhonderd belangstellenden zijn getuige geweest van, de doop en tewaterlating van het door varend Nederland aan JJrinses Beatrix op haar achttiende ver jaardag aangeboden jacht „De Groene Draeck". Nadat de Prinses de doop plechtigheid had verricht werd namens de scheepswerf waar het jacht werd gebouwd het woord gevoerd door de direkteur, de heer G'. de Vries Lentsch jr. Als herinnering aan de doop en de tewaterlating bood spreker de prinses de hals van de daarbij gebruikte champagnefles aan, gemonteerd op een voetstukje met inscriptie, en een broche de vorm van een gouden draak. Toen H.K.H. Prinses Beatrix op de werf arriveerde om de haar geschonken „Groene Draeck" de officiële doop toe te dienen, viel er een fikse regenbui. Dank zij de beschermende parapluie van de portier van de werf verloor de prinses haar blijmoedigheid niet. ■Pr s J- 2de PINKSTERDAG Willem". WAALWIJK Hel oude vertrouwde adrei Grotestraat 155, Waalwijk BS Philips Braun Remington WAALWIJK DIE SCHöPFUNG. Wat voor de grote stad nog steeds een gebeurtenis is, mag zeer zeker voor Kaats heuvel een evenement genoemd worden. En als zodanig moeten we dan zeer zeker de aankondiging noemen, dat de zangvereni ging Bel Canto op 20,. juni a.s. in het Apol lo Theater het grote oratorium „Die Schöpfung" van Joseph Haydn gaat uitvoe ren. Dat deze uitvoering gegeven wordt in samenwerking met de Gemengde Koren Irene uit Dongen en Euterpe uit Rijen, sa men onder directie van de heer J. Nieuwen- huijsen, kan de belangrijkheid van het feit alleen maar vergroten. Er bestaat reeds grote belangstelling voor wat Kaatsheuvel in eigen plaats gaat ge boden worden en daarom is het zeer zeker (electrisch) De sterkste, snelste en ver uit voordeligste ter wereld. Slechts f 23.50 KAATSHEUVEL Steeds het nieuwste, Steeds het beste. van belang, zowel van de grote componist, als van zijn machtig werk, iets meer te weten, waarom wij in dit en het volgend nummer hieromtrent iets zullen mededelen. Frans Joseph Haydn werd 31 maart 1732 in Rohrau geboren. Zijn vader was een on bemiddeld wagenmaker met muzikale aan leg, welke aanleg ook de zoon deelde. Reeds op 5-jarige leeftijd ontving hij te Hamburg van zijn neef Johann Matthias Frankh, bij wie hij tijdelijk vertoefde, het eerste muziekonderricht, terwijl hij drie ja ren later door von Reuter, de keizerlijke kapelmeester te Wenen, vanwege zijn mooie sopraanstem, tot koorknaap werd aangenomen. Ofschoon hij slechts gebrekkig onderwijs genoot en hem de theorie der muziek niet werd geleerd, schreef hij al spoedig tal van muziekstukken, waaronder zelfs meerstemmige koren. In 1745, ten gevolge van het verlies van zijn sopraan- stem als koorknaap ontslagen, trachtte hij verder door het geven van muzieklessen de kost te verdienen, terwijl hij zelf van de zangleraar Porpora compositieonderricht ontving. Hij huurde een dakkamertje, waar hij studeerde en componeerde met een toewijding, die alleen genieën eigen is. Zijn eerste klaviersonate bracht hem reeds enige bekendheid, terwijl zijn eerste quartet Bes-dur, vervaardigd in 1755, hem de betrekking van directeur van de kapel van Graaf Morzin bezorgde tegen een ho norarium van 200 florijnen. Na in het hu welijk te zijn getreden met een dochter van een kapper in Wenen, welk huwelijk nooit een gelukkig huwelijk is geworden, vestigde hij zich te Wenen. Op 27-jarige leeftijd componeerde Haydn zijn eerste symphonie, die al wat op dit gebied bestond, overtrof. Na de ontbinding van de kapel van graaf Morzin, trad hij in dienst van vorst Ester - hazy, die hem als directeur van een klein, door hem onderhouden orkest aanstelde. Bij de dood van deze vorst, toen het or kest werd opgeheven, werd hem een jaar geld van 1400 florijnen toegezegd. Hij was inmiddels 57 jaar geworden. Met de violist Salomon ging hij nu een verbintenis aan om zes eigen symphonieën in Londen te dirigeren, waartoe hij was uitgenodigd. Van 1790 -1792 viel zijn eerste verblijf in die grote stad, van 1794 - 1795, zijn twee de verblijf. Hier werd de kunstenaar in zijn waarde erkend. Voor enthousiaste bewonde raars dirigeerde hij zijn symphonieën. Hij bedong voordelige contracten voor het druk ken van zijn orkestwerken en grote sommen gelds stroomden de kunstenaar toe. Naar Wenen teruggekeerd, nu als we reldberoemd man, schreef hij zijn beide meesterwerken: Die Jahreszeiten en die Schöpfung. Daarmede was echter de werk kracht van de componist uitgeput. In zijn laatste levensjaren verliet Haydn slechts zeer zelden meer zijn kamer; op 31 mei 1809 overleed hij te Wenen. Die Schöpfung behoort met die Jahres- TROUWRINGEN VERLOVINGSRINGEN KRUISJES MED AL JE S ARMBANDJES KINDERRINGEN ROZENKRANSEN ROZENKRANSDOOSJES enz. enz. zeiten nog steeds tot de meest geliefde en meest gezongen oratoria, waarover in ons volgend nummer iets meer. DE BALLSPIEL-VEREIN WEER OP BEZOEK. De Ball-spiel-Verein uit Köln-Worringen is weer bezig haar voorbereidingen te tref fen voor een bezoek aan Desk Kaatsheuvel, wat het vorig jaar een succes geweest is, dat tot herhaling genoopt heeft. Tussen 11 en 12 uur op de le Pinksterdag arriveren de Duitse vrienden in Kaatsheuvel op de Markt, om na een eerste kennismaking met de gastheren,, 's middags om 3 uur een be zoek te brengen aan „De Efteling" die het vorig Jaar een indruk heeft achtergelaten. 's Avonds gaat het er weer gezellig druk worden in 't Hoventje, waar die Bru- derschaft moet bekrachtigd worden. Op de 2e Pinksterdag ontmoeten de bei de elftalleü elkaar op het voetbalveld in het natuurpark, waar Desk aan zijn naam verplicht is revanche te nemen. Het slotfeest vindt plaats in de Steen bakker, om 8 uur, vanwaar de terugreis wordt ondernomen, zeker niet voordat bij herhaling „Freundschaft" is geklonken. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Wijtenburg en dokter Raaijmaakers te Kaatsheuvel wordt, zondag waargenomen door dokter A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6, Loonopzand, tel. 04166 - 250. De praktijk van dokter Raaijmaakers te Kaatsheuvel en dokter de Vries te Loonop zand wordt maandag waargenomen door dokter Wijtenburg, Kaatsheuvel, Hoofdstr. 4, tel. 04167-2550. de aanwezigen was ook burgemeester Mr. v. d. Heijden. HET SUCCES VAN SEMPER VIVENS. Zoals in 't nummer van maandag 3 juni reeds werd medegedeeld, behaalde het Mannenkoor Semper Vivens" op het Mu ziekconcours te Raamsdonksveer in de der de afdeling een mooie eerste prijs met 337 punten en een derde ere-prijs. Dat er in de kringen van dit jonge koor grote vreugde heerste, laat zich begrijpen en dat dit succes een grote stimulans is om op de ingeslagen weg door te gaan, zal een ieder duidelijk zijn. Zaterdagavond 2 juni, werd de slotre- petitie gehouden in de zaal van café Smit en zij, die daarheen gekomen waren om Semper Vivens te beluisteren, gaven als hun mening te kennen dat de vooruitzichten op een goede prijs zeer gunstig waren. Het is altijd prettig zoiets te horen na een tijd van degelijk en intens repeteren, maar de grote slag moet dan nog geslagen wor den en men kan nooit weten, er kan op de dag van het concours nog zoveel gebeuren. Zo vertrok dan zondag 3 juni Semper Vivens om één uur vanuit café „Het Ho- ventje" vol goede moed naar Raamsdonks veer. Dat de reis nu zulk een vlot verloop had, kon niet direct gezegd worden, want aangekomen in Raamsdonk bleef de bus plots staan en er moest eerst een goed half uur van zoeken en repareren van de motor aan voorafgaan, voordat de tocht voortgezet kon worden. Toch nog wel op tijd arriveerde het koor in het Ziekenhuis te Raamsdonksveer, al waar de concoursnummers eerst nog even werden gezongen, zeer tot genoegen van de Eerw. Zusters en overig verplegend perso neel, die zulk een afwisseling in hun druk bestaan hogelijk op prijs weten te stellen. En wellicht is het behaalde succes toch ook nog wel een gevolg van een extra gebedje van de dankbare Zusters. Aangekomen op het concoursterrein werd het koor present gemeld en begon het wach ten op het moment van optreden. Gelukkig werkte het weer mee, om de goede stem ming erin te houden, want op deze eerste zomers warme dag kon het nu eenmaal niet anders of de lust om een mooie prijs te be halen moest gewoonweg aanwezig zijn. Eindelijk werd dan Semper Vivens op het podium verzocht en vol overgave wer den achtereenvolgens „Pie Jesu Domine" van Nico Verhoeff, ais verplicht werk, en „Gebed" van C. M. von Weber, als vrij nummer voor de jury uitgevoerd. Het applaus van het talrijke publiek wees in de goede richting over het behaalde resultaat, maar de jury zetelde plechtig in haar heiligdom en had over het lot van het het niet anders of een volgende keer, bij deelname aan een concours in de tweede afdeling, zal het resultaat dienovereenkom- stig zijn. AGENDA. I Vrijdag 7 - 8.30 uur nam. inmanden wed vlucht Orleans, café De Sportwereld. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater: Het Kind van een ander; 18 jaar. Zondag 6 en 8.30 uur nam. Apollo The ater. Progr. van zaterdag. 8 uur nam. Reünie Ballspielverein en Desk in 't Hoventje. Maandag 6 uur en 8.30 uur nam. Apollo Theater: „Moby Dick", 18 jaar. 2.30 uur nam. Voetbal Desk I - Ball spielverein, Efteling. 8 uur nam. Afscheidsavond van Ballspiel verein, De Steenbakker. Dinsdag 8 uur nam. repetitie R.K. Par Zangkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie R.K. Mannen koor Semper Vivens, 't Hoventje. Woensdag 8 uur nam. Apollo Theater Moby Dick, toeg. 18 jaar. 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. HENGELSPORTVER. BERNDIJK. Op de le juni hield H.S.V. Berndijk haar jaarlijks onderling concours. Ditmaal werd het gehouden op het Noorderafwate ringskanaal, dank zij de toestemming van Visserslust en het Loze Vissertje. Er is de hele middag spannend en sportief gevist; in totaal werden 63 vissen boven de maat ge vangen. Om 5 uur wachtte de Kon. Erk. Harmonie St. Jan de H.S.V. op in de Jan de Rooijstraat, om hen te begeleiden naar hun clublokaal. Door deze muzikale ont vangst ontbrak het de visclub niet aan be- langstelling. Om 8 uur vond de prijsuitrei- j king plaats. De eerste prijs behaalde M. j Brokx met 1970 gram, 2e J. van Boxtel met 1955 gram, 3e H. Emmers met 1500 gram. De prijs voor de zwaarste gevangen vis werd eveneens behaald door M. Brokx, n.l. een brasum van 895 gram. Tot koning werd gekroond de heer Th. van Wanrooij sr. met 9 stuks, die dus de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Natuurlijk was het slot van deze dag een prettige avond, waarbij het visserslatijn niet van de lucht was. Vol1 spanning ziet men dan ook weer uit naar het volgende concours, dat 7 sept. gehouden zal worden. BRAND IN DE NOBEL- SCHOENFABRIEK. Onheilspellend loeide woensdag 10 minu ten voor half zeven weer de brandweersire ne en dikke rookwolken door een felle noordwester voortgedreven streken van ver uit het westen over de straten van Kaats heuvel1 neer, opnieuw een brand van meer dan gewone betekenis aankondigend. Bin nen enkele minuten rukte de brandweer met groot materiaal uit en begon de strijd tegen een reeds uitslaande brand in het achterste gedeelte van de Nobel-schoenfa- briek van de fa. W. J. Aussems in de Hoofdstraat, 't Was ruim een uur na be- i eindiging van de werktijd en niemand was meer in de fabriek aanwezig, toen door om- j wonenden de brand ontdekt werd in de ma gazijnen van de fabriek. Krachtig ingrijpen van de hard zwoegende brandweer voor kwam, dat bij deze felle noordwesterstorm niet het gehele gebouw een prooi der vlam men is geworden. Doch niet kon voorkomen worden, dat een zeer grote voorraad da meslaarzen, klaar voor de export, en even eens een zeer grote voorraad leder en four nituren voor de reeds ingeboekte orders op geslagen, een prooi der vlammen werd. De grote massa's bluswater berokkenden ver der een aanzienlijke waterschade aan machi nes en in productie zijnde schoenen in de gehele fabriek. Het aangrenzende woonhuis, waaruit reeds de inboedel was weggedragen bleef gespaard, doch de schade aan gebouwen en machines en voorraden wordt wei geschat op 3 400.000 gulden. Brand- en bedrijfs schade zijn verzekerd op beurspolis. Ruim 40 arbeiders worden door deze brand gedupeerd. Er was, waar de fabrieken reeds beëin digd waren, zeer veel belangstelling. Onder koor beslist, doch de sluier van hun ge heim kon nog niet worden afgenomen. Het werd een gespannen sfeer van ner veus wachten. Maar toen dan ook het pun tental bekend werd gemaakt, n.l. 337, ken de de vreugde geen grenzen en waar ten overvloede nog de weg openstond naar de ere-wedstrijd, is het begrijpelijk dat het ge juich niet van de lucht was. Om aan de eindwedstrijd deel te kunnen nemen, moest men minstens 335 punten be haald hebben. Enfin, er is deelgenomen aan de ere-wedstrijd, en een derde prijs was het resultaat en tevens het sluitstuk van de deelname aan dit concours. Dat de terugreis overliep van uitbundige vreugde zai eenieder duidelijk zijn en dat er menig glaasje gedronken is op dit re sultaat mag men rustig aannemen. Om half negen arriveerde het koor bij café Het Hoventje, waar de heer van den Hoven het zaaltje reeds een feestelijk aan zien gegeven had en waar de talrijke bloem stukken de gezellige sfeer nog verhoogden. Felicitaties, mondeling, zowel als telefo nisch kwamen binnen en het is verder een gezellige rustige avond geworden. Want alle leden waren vermoeid van de doorstane emoties, om nog uit bundig hun vreugde uit te jubelen over het succes. Dit gaat echter dinsdagavond gebeuren en geloof maar, dat dan de leut troef is. Terugziend op dit concours is het voor Semper Vivens, maar speciaal1 voor haar directeur de heer Joop van de Linden, een prachtig succes geworden, resultaat van kundige directie enerzijds en intens zich la ten leiden anderzijds. Het is het eendrachtig en gezamenlijk werken dat resultaat doet behalen, dit kan niet genoeg gezegd worden en wanneer Semper Vivens op deze weg doorgaat, kan BEDEVAART ST. GERLACHUS. Maandag 2e Pinksterdag wordt in onze parochie de bedevaart van St. Gerlachus gehouden. Om 8 uur is de Pelgrimsmis voor de levende en overleden leden van de bede vaart St. Gerlachus. De Sacramentsprocessie wordt gehouden om 10 uur, waaraan alle pelgrims uit de diverse plaatsen en de leden der bedevaart in onze parochie zullen deel nemen. De Harmonie Concordia zal even eens aan deze processie haar medewerking verlenen. Het is een goede gedachte van de R.K. Jonge Boerenstand in onze plaats deze be devaart elders te stimuleren. Moge de jaar lijkse deelname groter worden, want niet alleen onze landbouwende bevolking rekent op de bescherming van deze heilige bij ziekten onder het vee, maar hij is een voorspreker voor iedereen. In onze parochie neemt hij de tweede plaats in. EERSTE PRIJS. Op het jubileum-concours hippique dat zondag 2 juni te Esbeek werd gehouden, behaalde de Rijvereniging R.O.S. uit Loon opzand, met de dressuurwedstrijden voor viertallen de le prijs. Een mooie prestatie, temeer omdat zowel commandant als rui ters dit jaar voor het eerst hun krachten beproeven. ST. JOACHIMMOER PASTOOR RAS HERSTELD. De ZeerEerw. Heer Pastoor Ras is, her steld van het ongeval waarbij hij een arm brak, uit het ziekenhuis teruggekeerd. Bij zijn thuiskomst werd hem namens de parochianen 'n radio-toestel overhandigd, hetwelk hij in dank aanvaardde.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 14